Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 lipca 2009 r.
16:02
Edytuj ten wpis

Pat w hrubieszowskim szpitalu. Lekarze mówią: albo my, albo dyrektor

0 16 A A

Odwołanie ze stanowiska dyrektora i jego zastępcy domagają się od starosty lekarze. Stawiają sprawę jasno: - To jedyny warunek naszego powrotu do pracy. W poniedziałek w trybie pilnym zbiera się Zarząd Powiatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na około 35 zatrudnionych lekarzy wypowiedzenia złożyło do tej pory 14. - Pozostali zrobią to samo po powrocie z urlopów, złożenie wypowiedzeń zadeklarowali również ordynatorzy - mówią lekarze.

Podnoszą, że powodem takiej decyzji jest brak współpracy z dyrekcją, czyli Tadeuszem Garajem i jego zastępcą Zofią Laskowską.

- Całkowicie straciliśmy do nich zaufanie - usłyszeliśmy dzisiaj. - Warunkiem naszego powrotu do pracy jest odwołanie ze stanowiska dyrektora i jego zastępcy.

Dziś złożyli pismo w tej sprawie w starostwie. Podpisało się pod nim 30 lekarzy. - Sytuacja jest bardzo poważna - nie kryje Józef Kuropatwa, starosta hrubieszowski. - Musimy coś z tym zrobić, dlatego na poniedziałek zwołaliśmy posiedzenie zarządu.

Zdeterminowani medycy wskazują na trwającą od kilku lat złą atmosferę w pracy. Czarę goryczy przelało jednak zarządzenie dyrekcji o pozostawieniu z początkiem lipca na nocnym dyżurze jednego, a nie jak dotąd dwóch lekarzy.

Na znak protestu interniści zaczęli składać wypowiedzenia, później dołączyli do nich lekarze innych specjalności.

Zastrzegają, że zarządzenie jest niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjentów. Swoimi obawami podzielili się m.in. z NFZ, starostwem i prokuraturą.

- Interna jest królową medycyny i nie można wyobrazić sobie pracy szpitala bez lekarzy tej specjalności - mówi prof. Wojciech Sodolski, konsultant wojewódzki do spraw interny. - Na razie znam stanowisko tylko jednej strony, z dyrektorem jeszcze nie udało mi się porozmawiać. Uważam jednak, że nie można przekraczać granic oszczędności. Trzeba zrobić wszystko, by nie doprowadzić do patowej sytuacji, bo to grozi paraliżem szpitala.

Do takiej sytuacji może dojść już za trzy miesiące, bo wtedy skończy się okres wypowiedzeń. Z dyrektorem szpitala nie udało się nam skontaktować.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kasa / 13 lipca 2009 o 11:03
0
rob napisał:
Człowieku nie czytałeś dokładnie.Ja nie znalazłem wzmianki o kasie dla medyków.Myślę że największym interesem szpitala to bezpieczeństwo nas a nie piękne mury.Zrozumiałem że ma być jeden lekarz na kilka oddziałów.O losie a co z chorymi?Ludzi chorujmy przy pełnej obsadzie .PARANOJA>



Z całym szacunkiem. Kto jest zorientowany w sprawach wewnętrznych szpitala ten wie, że chodzi o kasę a nie o opiekę czy dyżury. Problem opisany w artykule to dobra przykrywka aby nie nazywać rzeczy po imieniu i nie poruszyć sedna sprawy. Dyrektor przyznał, że nie jest lekarzem tylko ekonomistą jego propozycja związana z takim a nie innym sposobem obsadzenia dyżurów nie była przemyślana. Chciał odstąpić od tego i niech będzie wszystko po staremu, ale lekarze nie zgodzili się. Zażądali odwołania dyrektora.



Z całym szacunkiem. Kto jest zorientowany w sprawach wewnętrznych szpitala ten wie, że chodzi o kasę a nie o opiekę czy dyżury. Problem opisany w artykule to dobra przykrywka aby nie nazywać rzeczy po imieniu i nie poruszyć sedna sprawy. Dyrektor przyznał, że nie jest lekarzem tylko ekonomistą jego propozycja związana z takim a nie innym sposobem obsadzenia dyżurów nie była przemyślana. Chciał odstąpić od tego i niech będzie wszystko po staremu, ale lekarze nie zgodzili się. Zażądali odwołania dyrektora. rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2009 o 22:06
0
~gosc~ napisał:
w Radzyniu powinny tak zrobic pielegniarki


W Radzyniu to pielęgniarki wypromowały pana H...Teraz wziął ich za mo...dę. Macie to na własne życzenie. Jedyna szansa to wyślijcie go do Hrubieszowa. On jest wielki, a lekarze szybko będą uciekać tak jak z Radzynia pracują w łukowie. Już prawie szpital sprywatyzował i wydzierżawił, a wy siostrzyczki co powiecie o swoim idolu?.Proponuję podyskutować o tym co się dzieje w Radzyńskim szpitalu oczywiście nie na hrubieszowskim forum. Pozdrawiam, tych którym troska o Radzyński szpital nie jest obca.


W Radzyniu to pielęgniarki wypromowały pana H...Teraz wziął ich za mo...dę. Macie to na własne życzenie. Jedyna szansa to wyślijcie go do Hrubieszowa. On jest wielki, a lekarze szybko będą uciekać tak jak z Radzynia pracują w łukowie. Już prawie szpital sprywatyzował i wydzierżawił, a wy siostrzyczki co powiecie o swoim idolu?.Proponuję podyskutować o tym co się dzieje w Radzyńskim szpitalu oczywiście nie na hrubieszowskim forum. Pozdrawiam, tych którym troska o Radzyński szpital nie jest obca. rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 22:09
0
Pozdrawiam zaspane pielęgniarki z Radzynia !
Avatar
gosc2 / 9 lipca 2009 o 22:05
0
<_<
~gosc~ napisał:
w Radzyniu powinny tak zrobic pielegniarki
<_< Pozdrawiam zaspane pielęgniarki z Radzynia
Avatar
~gosc~ / 7 lipca 2009 o 22:04
0
w Radzyniu powinny tak zrobic pielegniarki
Avatar
Gość / 7 lipca 2009 o 16:26
0
A kto nas dowiezie do szpitala,odwołali wieloletniego dyrektora pogotowia bo chcą wsadzić kolesia partyjnego na jego miejsce.Pracownicy pogotowia zapowiedzieli strajk w obronie dyrektora.
W tym kraju jak nie poleje się krew to tego złodziejstwa polityków nie wytępi.
Do kamieniołomów tych wszystkich ministrów,marszałków i posłów.
Avatar
+++ / 7 lipca 2009 o 15:50
0
Jak czytam to włos na głowie staje.Kto na to pozwala abyśmy zostali bez opieki.Najbliższy szpital ok.50 kilometrów - dożyjemy podróż?Przecież jak odejdą ci lekarze którzy są to szpital zamkną.Panie Starosto niech Pan coś zrobi.Nie chcę myśleć co się stanie z nami potencjalnymi pacjentami tego szpitala.
Avatar
! / 7 lipca 2009 o 11:47
0
W głowie się nie mieści aby tak oszczędzać na chorych.Oszczędności na lekach a teraz jeszcze na podstawowej opiece przez lekarza.Zacznijmy modlić się abyśmy nie byli ostrym drugim przypadkiem bo lekarz nie przyjdzie.PARANOJA panie dyrektorze.
Avatar
ktoś / 7 lipca 2009 o 08:15
0
-?-ktoś pyta o obsadę mogę się wypowiedzieć właśnie jestem odwiedzającą i obserwuję.Na intensywnej terapi jest ich 2 ale na zmianę .Jednego widzę 2-3 dni potem drugi.Na chirurgi jak byłam to naliczyłam wszystkich 4 też po kilka dni 1 i ten sam.
Avatar
? / 7 lipca 2009 o 08:05
0
Czy ktoś policzył ilu dobrych lekarzy odeszło z Hrubieszowa-rezygnując z kasy -jak tam ktoś zasugerował.Widać nie o forsę tu idzie.Kto wie ilu mamy chirurgów-a ilu poszło?Ilu anastezjologów na cały szpital?Wiem coś o tym bo żona była pacjętką OIT-u i chirurgii.
Avatar
kasa / 13 lipca 2009 o 11:03
0
rob napisał:
Człowieku nie czytałeś dokładnie.Ja nie znalazłem wzmianki o kasie dla medyków.Myślę że największym interesem szpitala to bezpieczeństwo nas a nie piękne mury.Zrozumiałem że ma być jeden lekarz na kilka oddziałów.O losie a co z chorymi?Ludzi chorujmy przy pełnej obsadzie .PARANOJA>



Z całym szacunkiem. Kto jest zorientowany w sprawach wewnętrznych szpitala ten wie, że chodzi o kasę a nie o opiekę czy dyżury. Problem opisany w artykule to dobra przykrywka aby nie nazywać rzeczy po imieniu i nie poruszyć sedna sprawy. Dyrektor przyznał, że nie jest lekarzem tylko ekonomistą jego propozycja związana z takim a nie innym sposobem obsadzenia dyżurów nie była przemyślana. Chciał odstąpić od tego i niech będzie wszystko po staremu, ale lekarze nie zgodzili się. Zażądali odwołania dyrektora.



Z całym szacunkiem. Kto jest zorientowany w sprawach wewnętrznych szpitala ten wie, że chodzi o kasę a nie o opiekę czy dyżury. Problem opisany w artykule to dobra przykrywka aby nie nazywać rzeczy po imieniu i nie poruszyć sedna sprawy. Dyrektor przyznał, że nie jest lekarzem tylko ekonomistą jego propozycja związana z takim a nie innym sposobem obsadzenia dyżurów nie była przemyślana. Chciał odstąpić od tego i niech będzie wszystko po staremu, ale lekarze nie zgodzili się. Zażądali odwołania dyrektora. rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2009 o 22:06
0
~gosc~ napisał:
w Radzyniu powinny tak zrobic pielegniarki


W Radzyniu to pielęgniarki wypromowały pana H...Teraz wziął ich za mo...dę. Macie to na własne życzenie. Jedyna szansa to wyślijcie go do Hrubieszowa. On jest wielki, a lekarze szybko będą uciekać tak jak z Radzynia pracują w łukowie. Już prawie szpital sprywatyzował i wydzierżawił, a wy siostrzyczki co powiecie o swoim idolu?.Proponuję podyskutować o tym co się dzieje w Radzyńskim szpitalu oczywiście nie na hrubieszowskim forum. Pozdrawiam, tych którym troska o Radzyński szpital nie jest obca.


W Radzyniu to pielęgniarki wypromowały pana H...Teraz wziął ich za mo...dę. Macie to na własne życzenie. Jedyna szansa to wyślijcie go do Hrubieszowa. On jest wielki, a lekarze szybko będą uciekać tak jak z Radzynia pracują w łukowie. Już prawie szpital sprywatyzował i wydzierżawił, a wy siostrzyczki co powiecie o swoim idolu?.Proponuję podyskutować o tym co się dzieje w Radzyńskim szpitalu oczywiście nie na hrubieszowskim forum. Pozdrawiam, tych którym troska o Radzyński szpital nie jest obca. rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 22:09
0
Pozdrawiam zaspane pielęgniarki z Radzynia !
Avatar
gosc2 / 9 lipca 2009 o 22:05
0
<_<
~gosc~ napisał:
w Radzyniu powinny tak zrobic pielegniarki
<_< Pozdrawiam zaspane pielęgniarki z Radzynia
Avatar
~gosc~ / 7 lipca 2009 o 22:04
0
w Radzyniu powinny tak zrobic pielegniarki
Avatar
Gość / 7 lipca 2009 o 16:26
0
A kto nas dowiezie do szpitala,odwołali wieloletniego dyrektora pogotowia bo chcą wsadzić kolesia partyjnego na jego miejsce.Pracownicy pogotowia zapowiedzieli strajk w obronie dyrektora.
W tym kraju jak nie poleje się krew to tego złodziejstwa polityków nie wytępi.
Do kamieniołomów tych wszystkich ministrów,marszałków i posłów.
Avatar
+++ / 7 lipca 2009 o 15:50
0
Jak czytam to włos na głowie staje.Kto na to pozwala abyśmy zostali bez opieki.Najbliższy szpital ok.50 kilometrów - dożyjemy podróż?Przecież jak odejdą ci lekarze którzy są to szpital zamkną.Panie Starosto niech Pan coś zrobi.Nie chcę myśleć co się stanie z nami potencjalnymi pacjentami tego szpitala.
Avatar
! / 7 lipca 2009 o 11:47
0
W głowie się nie mieści aby tak oszczędzać na chorych.Oszczędności na lekach a teraz jeszcze na podstawowej opiece przez lekarza.Zacznijmy modlić się abyśmy nie byli ostrym drugim przypadkiem bo lekarz nie przyjdzie.PARANOJA panie dyrektorze.
Avatar
ktoś / 7 lipca 2009 o 08:15
0
-?-ktoś pyta o obsadę mogę się wypowiedzieć właśnie jestem odwiedzającą i obserwuję.Na intensywnej terapi jest ich 2 ale na zmianę .Jednego widzę 2-3 dni potem drugi.Na chirurgi jak byłam to naliczyłam wszystkich 4 też po kilka dni 1 i ten sam.
Avatar
? / 7 lipca 2009 o 08:05
0
Czy ktoś policzył ilu dobrych lekarzy odeszło z Hrubieszowa-rezygnując z kasy -jak tam ktoś zasugerował.Widać nie o forsę tu idzie.Kto wie ilu mamy chirurgów-a ilu poszło?Ilu anastezjologów na cały szpital?Wiem coś o tym bo żona była pacjętką OIT-u i chirurgii.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!