Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 lipca 2009 r.
16:02
Edytuj ten wpis

Pat w hrubieszowskim szpitalu. Lekarze mówią: albo my, albo dyrektor

0 16 A A

Odwołanie ze stanowiska dyrektora i jego zastępcy domagają się od starosty lekarze. Stawiają sprawę jasno: - To jedyny warunek naszego powrotu do pracy. W poniedziałek w trybie pilnym zbiera się Zarząd Powiatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na około 35 zatrudnionych lekarzy wypowiedzenia złożyło do tej pory 14. - Pozostali zrobią to samo po powrocie z urlopów, złożenie wypowiedzeń zadeklarowali również ordynatorzy - mówią lekarze.

Podnoszą, że powodem takiej decyzji jest brak współpracy z dyrekcją, czyli Tadeuszem Garajem i jego zastępcą Zofią Laskowską.

- Całkowicie straciliśmy do nich zaufanie - usłyszeliśmy dzisiaj. - Warunkiem naszego powrotu do pracy jest odwołanie ze stanowiska dyrektora i jego zastępcy.

Dziś złożyli pismo w tej sprawie w starostwie. Podpisało się pod nim 30 lekarzy. - Sytuacja jest bardzo poważna - nie kryje Józef Kuropatwa, starosta hrubieszowski. - Musimy coś z tym zrobić, dlatego na poniedziałek zwołaliśmy posiedzenie zarządu.

Zdeterminowani medycy wskazują na trwającą od kilku lat złą atmosferę w pracy. Czarę goryczy przelało jednak zarządzenie dyrekcji o pozostawieniu z początkiem lipca na nocnym dyżurze jednego, a nie jak dotąd dwóch lekarzy.

Na znak protestu interniści zaczęli składać wypowiedzenia, później dołączyli do nich lekarze innych specjalności.

Zastrzegają, że zarządzenie jest niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjentów. Swoimi obawami podzielili się m.in. z NFZ, starostwem i prokuraturą.

- Interna jest królową medycyny i nie można wyobrazić sobie pracy szpitala bez lekarzy tej specjalności - mówi prof. Wojciech Sodolski, konsultant wojewódzki do spraw interny. - Na razie znam stanowisko tylko jednej strony, z dyrektorem jeszcze nie udało mi się porozmawiać. Uważam jednak, że nie można przekraczać granic oszczędności. Trzeba zrobić wszystko, by nie doprowadzić do patowej sytuacji, bo to grozi paraliżem szpitala.

Do takiej sytuacji może dojść już za trzy miesiące, bo wtedy skończy się okres wypowiedzeń. Z dyrektorem szpitala nie udało się nam skontaktować.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kasa / 13 lipca 2009 o 11:03
0
rob napisał:
Człowieku nie czytałeś dokładnie.Ja nie znalazłem wzmianki o kasie dla medyków.Myślę że największym interesem szpitala to bezpieczeństwo nas a nie piękne mury.Zrozumiałem że ma być jeden lekarz na kilka oddziałów.O losie a co z chorymi?Ludzi chorujmy przy pełnej obsadzie .PARANOJA>



Z całym szacunkiem. Kto jest zorientowany w sprawach wewnętrznych szpitala ten wie, że chodzi o kasę a nie o opiekę czy dyżury. Problem opisany w artykule to dobra przykrywka aby nie nazywać rzeczy po imieniu i nie poruszyć sedna sprawy. Dyrektor przyznał, że nie jest lekarzem tylko ekonomistą jego propozycja związana z takim a nie innym sposobem obsadzenia dyżurów nie była przemyślana. Chciał odstąpić od tego i niech będzie wszystko po staremu, ale lekarze nie zgodzili się. Zażądali odwołania dyrektora.



Z całym szacunkiem. Kto jest zorientowany w sprawach wewnętrznych szpitala ten wie, że chodzi o kasę a nie o opiekę czy dyżury. Problem opisany w artykule to dobra przykrywka aby nie nazywać rzeczy po imieniu i nie poruszyć sedna sprawy. Dyrektor przyznał, że nie jest lekarzem tylko ekonomistą jego propozycja związana z takim a nie innym sposobem obsadzenia dyżurów nie była przemyślana. Chciał odstąpić od tego i niech będzie wszystko po staremu, ale lekarze nie zgodzili się. Zażądali odwołania dyrektora. rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2009 o 22:06
0
~gosc~ napisał:
w Radzyniu powinny tak zrobic pielegniarki


W Radzyniu to pielęgniarki wypromowały pana H...Teraz wziął ich za mo...dę. Macie to na własne życzenie. Jedyna szansa to wyślijcie go do Hrubieszowa. On jest wielki, a lekarze szybko będą uciekać tak jak z Radzynia pracują w łukowie. Już prawie szpital sprywatyzował i wydzierżawił, a wy siostrzyczki co powiecie o swoim idolu?.Proponuję podyskutować o tym co się dzieje w Radzyńskim szpitalu oczywiście nie na hrubieszowskim forum. Pozdrawiam, tych którym troska o Radzyński szpital nie jest obca.


W Radzyniu to pielęgniarki wypromowały pana H...Teraz wziął ich za mo...dę. Macie to na własne życzenie. Jedyna szansa to wyślijcie go do Hrubieszowa. On jest wielki, a lekarze szybko będą uciekać tak jak z Radzynia pracują w łukowie. Już prawie szpital sprywatyzował i wydzierżawił, a wy siostrzyczki co powiecie o swoim idolu?.Proponuję podyskutować o tym co się dzieje w Radzyńskim szpitalu oczywiście nie na hrubieszowskim forum. Pozdrawiam, tych którym troska o Radzyński szpital nie jest obca. rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 22:09
0
Pozdrawiam zaspane pielęgniarki z Radzynia !
Avatar
gosc2 / 9 lipca 2009 o 22:05
0
<_<
~gosc~ napisał:
w Radzyniu powinny tak zrobic pielegniarki
<_< Pozdrawiam zaspane pielęgniarki z Radzynia
Avatar
~gosc~ / 7 lipca 2009 o 22:04
0
w Radzyniu powinny tak zrobic pielegniarki
Avatar
Gość / 7 lipca 2009 o 16:26
0
A kto nas dowiezie do szpitala,odwołali wieloletniego dyrektora pogotowia bo chcą wsadzić kolesia partyjnego na jego miejsce.Pracownicy pogotowia zapowiedzieli strajk w obronie dyrektora.
W tym kraju jak nie poleje się krew to tego złodziejstwa polityków nie wytępi.
Do kamieniołomów tych wszystkich ministrów,marszałków i posłów.
Avatar
+++ / 7 lipca 2009 o 15:50
0
Jak czytam to włos na głowie staje.Kto na to pozwala abyśmy zostali bez opieki.Najbliższy szpital ok.50 kilometrów - dożyjemy podróż?Przecież jak odejdą ci lekarze którzy są to szpital zamkną.Panie Starosto niech Pan coś zrobi.Nie chcę myśleć co się stanie z nami potencjalnymi pacjentami tego szpitala.
Avatar
! / 7 lipca 2009 o 11:47
0
W głowie się nie mieści aby tak oszczędzać na chorych.Oszczędności na lekach a teraz jeszcze na podstawowej opiece przez lekarza.Zacznijmy modlić się abyśmy nie byli ostrym drugim przypadkiem bo lekarz nie przyjdzie.PARANOJA panie dyrektorze.
Avatar
ktoś / 7 lipca 2009 o 08:15
0
-?-ktoś pyta o obsadę mogę się wypowiedzieć właśnie jestem odwiedzającą i obserwuję.Na intensywnej terapi jest ich 2 ale na zmianę .Jednego widzę 2-3 dni potem drugi.Na chirurgi jak byłam to naliczyłam wszystkich 4 też po kilka dni 1 i ten sam.
Avatar
? / 7 lipca 2009 o 08:05
0
Czy ktoś policzył ilu dobrych lekarzy odeszło z Hrubieszowa-rezygnując z kasy -jak tam ktoś zasugerował.Widać nie o forsę tu idzie.Kto wie ilu mamy chirurgów-a ilu poszło?Ilu anastezjologów na cały szpital?Wiem coś o tym bo żona była pacjętką OIT-u i chirurgii.
Avatar
kasa / 13 lipca 2009 o 11:03
0
rob napisał:
Człowieku nie czytałeś dokładnie.Ja nie znalazłem wzmianki o kasie dla medyków.Myślę że największym interesem szpitala to bezpieczeństwo nas a nie piękne mury.Zrozumiałem że ma być jeden lekarz na kilka oddziałów.O losie a co z chorymi?Ludzi chorujmy przy pełnej obsadzie .PARANOJA>



Z całym szacunkiem. Kto jest zorientowany w sprawach wewnętrznych szpitala ten wie, że chodzi o kasę a nie o opiekę czy dyżury. Problem opisany w artykule to dobra przykrywka aby nie nazywać rzeczy po imieniu i nie poruszyć sedna sprawy. Dyrektor przyznał, że nie jest lekarzem tylko ekonomistą jego propozycja związana z takim a nie innym sposobem obsadzenia dyżurów nie była przemyślana. Chciał odstąpić od tego i niech będzie wszystko po staremu, ale lekarze nie zgodzili się. Zażądali odwołania dyrektora.



Z całym szacunkiem. Kto jest zorientowany w sprawach wewnętrznych szpitala ten wie, że chodzi o kasę a nie o opiekę czy dyżury. Problem opisany w artykule to dobra przykrywka aby nie nazywać rzeczy po imieniu i nie poruszyć sedna sprawy. Dyrektor przyznał, że nie jest lekarzem tylko ekonomistą jego propozycja związana z takim a nie innym sposobem obsadzenia dyżurów nie była przemyślana. Chciał odstąpić od tego i niech będzie wszystko po staremu, ale lekarze nie zgodzili się. Zażądali odwołania dyrektora. rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2009 o 22:06
0
~gosc~ napisał:
w Radzyniu powinny tak zrobic pielegniarki


W Radzyniu to pielęgniarki wypromowały pana H...Teraz wziął ich za mo...dę. Macie to na własne życzenie. Jedyna szansa to wyślijcie go do Hrubieszowa. On jest wielki, a lekarze szybko będą uciekać tak jak z Radzynia pracują w łukowie. Już prawie szpital sprywatyzował i wydzierżawił, a wy siostrzyczki co powiecie o swoim idolu?.Proponuję podyskutować o tym co się dzieje w Radzyńskim szpitalu oczywiście nie na hrubieszowskim forum. Pozdrawiam, tych którym troska o Radzyński szpital nie jest obca.


W Radzyniu to pielęgniarki wypromowały pana H...Teraz wziął ich za mo...dę. Macie to na własne życzenie. Jedyna szansa to wyślijcie go do Hrubieszowa. On jest wielki, a lekarze szybko będą uciekać tak jak z Radzynia pracują w łukowie. Już prawie szpital sprywatyzował i wydzierżawił, a wy siostrzyczki co powiecie o swoim idolu?.Proponuję podyskutować o tym co się dzieje w Radzyńskim szpitalu oczywiście nie na hrubieszowskim forum. Pozdrawiam, tych którym troska o Radzyński szpital nie jest obca. rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 22:09
0
Pozdrawiam zaspane pielęgniarki z Radzynia !
Avatar
gosc2 / 9 lipca 2009 o 22:05
0
<_<
~gosc~ napisał:
w Radzyniu powinny tak zrobic pielegniarki
<_< Pozdrawiam zaspane pielęgniarki z Radzynia
Avatar
~gosc~ / 7 lipca 2009 o 22:04
0
w Radzyniu powinny tak zrobic pielegniarki
Avatar
Gość / 7 lipca 2009 o 16:26
0
A kto nas dowiezie do szpitala,odwołali wieloletniego dyrektora pogotowia bo chcą wsadzić kolesia partyjnego na jego miejsce.Pracownicy pogotowia zapowiedzieli strajk w obronie dyrektora.
W tym kraju jak nie poleje się krew to tego złodziejstwa polityków nie wytępi.
Do kamieniołomów tych wszystkich ministrów,marszałków i posłów.
Avatar
+++ / 7 lipca 2009 o 15:50
0
Jak czytam to włos na głowie staje.Kto na to pozwala abyśmy zostali bez opieki.Najbliższy szpital ok.50 kilometrów - dożyjemy podróż?Przecież jak odejdą ci lekarze którzy są to szpital zamkną.Panie Starosto niech Pan coś zrobi.Nie chcę myśleć co się stanie z nami potencjalnymi pacjentami tego szpitala.
Avatar
! / 7 lipca 2009 o 11:47
0
W głowie się nie mieści aby tak oszczędzać na chorych.Oszczędności na lekach a teraz jeszcze na podstawowej opiece przez lekarza.Zacznijmy modlić się abyśmy nie byli ostrym drugim przypadkiem bo lekarz nie przyjdzie.PARANOJA panie dyrektorze.
Avatar
ktoś / 7 lipca 2009 o 08:15
0
-?-ktoś pyta o obsadę mogę się wypowiedzieć właśnie jestem odwiedzającą i obserwuję.Na intensywnej terapi jest ich 2 ale na zmianę .Jednego widzę 2-3 dni potem drugi.Na chirurgi jak byłam to naliczyłam wszystkich 4 też po kilka dni 1 i ten sam.
Avatar
? / 7 lipca 2009 o 08:05
0
Czy ktoś policzył ilu dobrych lekarzy odeszło z Hrubieszowa-rezygnując z kasy -jak tam ktoś zasugerował.Widać nie o forsę tu idzie.Kto wie ilu mamy chirurgów-a ilu poszło?Ilu anastezjologów na cały szpital?Wiem coś o tym bo żona była pacjętką OIT-u i chirurgii.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski 2 0

Piłkarze Motoru w środę rozegrają ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski LZPN. Ich rywalem będzie Powiślak Końskowola, który przed rokiem wyeliminował żółto-biało-niebieskich, ale na etapie półfinału. Mecz rozpocznie się o godz. 16

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem
film

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem 0 2

To podwójne zabójstwo wstrząsnęło całą Polską. Mężczyzna, który odsiadywał wyrok za zamordowanie swojej dziewczyny, w ostatnim czasie otrzymał 96 przepustek z więzienia. Na ostatniej zamordował kolejną kobietę i jej trzyletniego syna.

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych dań

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych dań 0 0

Na horyzoncie złota, polska jesień. Na targu bakłażany, dynie i patisony mienią się kolorami i smakami. Oto siedem smakowitych dań z regionalną kuchnią w tle

Food Trucki pożegnają lato w Puławach
28 września 2018, 0:00

Food Trucki pożegnają lato w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 28-30 września w Galerii Zielonej w Puławach zorganizowany zostanie ostatni w tym sezonie zlot Food Trucków.

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie 22 6

Ponad dwa miliony złotych mogłoby kosztować w kraju roczne leczenie 11-miesięcznego Krystiana ze Świdnika, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą w walce ze śmiertelną chorobą jest lek, który w Polsce nie jest refundowany. – Jeśli nic się nie zmieni, będziemy zmuszeni do emigracji i leczenia dziecka za granicą – mówią zdesperowani rodzice

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie 0 0

Już dziś gości zaprosi marka ogólnopolska - Organic Coffee. W połowie października otwarcie nowego baru lubelskiej marki. Swoje czwarte miejsce będzie miał Bar Promyk