Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 marca 2010 r.
9:09
Edytuj ten wpis

Pędzący motocyklista doprowadził do wypadku przy ul. Łukasińskiego

0 21 A A

Policja twierdzi, że jechał za szybko. Koledzy poszkodowanego uważają, że winien jest zalegający na ulicy piach. Tak czy inaczej młody mężczyzna miał sporo szczęścia. Jego motocykl uderzył w dwa auta, ale 22-latek doznał jedynie wstrząśnienia mózgu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło we wtorek ok. godz. 16.30 przy ul. Łukasińskiego w Zamościu. Jadący motocyklem honda 22-latek z gminy Zamość nie zapanował nad pojazdem.

– Zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam zderzył się ze skodą, a później jeszcze citroenem – opowiada nadkomisarz Joanna Kopeć, rzecznik zamojskiej policji.

Stłuczka wyglądała bardzo groźnie, ale na szczęście nikt w niej nie zginął. Sprawca doznał wstrząśnienia mózgu. Kierowcy aut wyszli z wypadku bez szwanku.

– Ten młodzieniec siedział jakiś czas przy drodze z głową w dłoniach – mówi jeden ze świadków. – Dobrze, że to się tak skończyło, bo kierownicę w motorze mu urwało…

Wersja zamojskich motocyklistów jest taka:

– Na tym odcinku drogi nikt normalny się nie rozpędza, bo jest tam niebezpiecznie – mówi 29-letni Karol z Zamościa, znajomy 22-latka. – Kolega jechał z prędkością dozwoloną. Ale drogowcy nie posprzątali piachu po zimie, zawinęło mu tylne koło i wpadł w poślizg.

W Zamościu jest ponad 20 tzw. ścigaczy. 33-letni Arkadiusz Michałkiewicz jest właścicielem Kawasaki ZX12 R. Zapewnia, że to jeden z najszybszych motorów na świecie.

– Ale ja prędkości nie nadużywam – zastrzega. – To, że jeżdżę na takim motorze nie ma znaczenia. Mam na drodze takie same prawa jak inni kierowcy.

Ale jeden z zamojskich motocyklistów zdradził nam, że np. na ul. Piłsudskiego, na krótkim odcinku można wycisnąć z nich bez problemu ponad 200 km na godzinę.

O takich właśnie miłośnikach szybkiej jazdy dokładnie rok temu grzmiał na sesji Stefan Kowalik, przewodniczący zamojskiego osiedla Orzeszkowej i Reymonta. Domagał się ich "utemperowania” przez policjantów.

– Widziałem jak pewien młody człowiek pędził po Piłsudskiego ponad 130 km na godzinę – mówił Kowalik. – Ludzie starsi na pewno nie mieliby szansy uciec spod jego kół. Motocykliści są postrachem dróg i nie wolno tego tolerować.

– Na każdą informację o takich przypadkach staramy się reagować – zapewnia Kopeć. – Niestety, często zdarza się, że gdy dotrzemy na miejsce, po motocyklu nie ma śladu.

– Osoby, które narażają innych na niebezpieczeństwo są po prostu przestępcami – mówi Michałkiewicz. – Jednak nie można wszystkich motorowców wrzucać do jednego worka.

Policji nie pozostaje nic innego, jak apelować do motocyklistów o rozsądek i wyobraźnię.

– Bo to oni najczęściej padają ofiarami wypadków – wskazuje Joanna Kopeć.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hadas4 / 30 marca 2010 o 21:11
0
jak sie powybijają to może chleb stanieje motocklista na takie same prawa jak inni na drodze teoretycznie tak ale oni chyba myślą ze sami na drodze i jadą ,,ile fabryka dała,, dziś miałem okazje widzieć jazde samobujca jechał podwójną ciągłą linnią ruch w obu kierunkach niesamowity a an a może ana środkim jezdni i czy to jest normale????
Avatar
RafałCBR / 25 marca 2010 o 21:08
0
Moim zdaniem to jest tak : początek sezonu, pierwsze jazdy, mniejsze doswiadczenie po zimie, a Honda spora. A do tego ten piach po zimie. Ale dobrze ze tak sie skonczylo. LG
Avatar
Eryk / 25 marca 2010 o 09:11
0
"G" prawda zwalanie winy na co się da zapierdzielają jak błyskawice motory dla niektórych są o kilkadziesiąt koni za mocne i stąd się to bierze. Tak jak piszecie powyżej chcą się rozwalać ich sprawa natomiast szkoda tych którzy znajdą się na ich torze jazdy bo w niektórych sytuacjach żaden "super motocyklista" nie oszuka praw fizyki.
Avatar
STYX / 24 marca 2010 o 21:49
0
LBN napisał:
Szkoda, że się nie zabił. Jednego sku***ela mniej by było na drogach.


Spoko, sezon dopiero sie zaczyna. Oby tylko dureń kogoś nie zabił a tylko siebie...
Avatar
STYX / 24 marca 2010 o 21:47
0
tuja napisał:
I wychodzą z was kompleksy... Motorów nie lubicie? A może zazdrość was zżera?
Ehh ludzie... kiedyś to się na was zemści.

A można garbatemu zazdrościć garba ???
Avatar
STYX / 24 marca 2010 o 21:46
0
alik napisał:
Dobrze, że chłopak żyje. I stonujcie trochę tę gadki, bo przykro czytać.


Przykro to patrzeć na to gówniarstwo na drogach...
Avatar
STYX / 24 marca 2010 o 21:45
0
Dawcy organów wyłażą z nor !!!! Cóż, budzi sie przyroda a z nią robaki...
Avatar
alik / 24 marca 2010 o 16:37
0
Dobrze, że chłopak żyje. I stonujcie trochę tę gadki, bo przykro czytać.
Avatar
Do xd / 24 marca 2010 o 16:25
0
Co się człowieku czepiasz? Jak jesteś taki cwany to zapisz się do gazety i wygryź tych "redaktorków", których opluwasz bez powodu. Pakować błoto na innych to każdy potrafi. Ja nie dostrzegłem w tym artykule nic niewłaściwego. Natomiast zauważyłem, że wypowiada się w nim z imienia i nazwiska właściciel kawasaki (brawo za to), który jest normalny i twierdzi, że ludzie narażający innych na wypadki są przestępcami. Tego pana nie można wrzucić do jednego worka z piratami drogowymi. BO JEST NORMALNY. Szacunek.
Avatar
tuja / 24 marca 2010 o 16:22
0
I wychodzą z was kompleksy... Motorów nie lubicie? A może zazdrość was zżera?
Ehh ludzie... kiedyś to się na was zemści.
Avatar
hadas4 / 30 marca 2010 o 21:11
0
jak sie powybijają to może chleb stanieje motocklista na takie same prawa jak inni na drodze teoretycznie tak ale oni chyba myślą ze sami na drodze i jadą ,,ile fabryka dała,, dziś miałem okazje widzieć jazde samobujca jechał podwójną ciągłą linnią ruch w obu kierunkach niesamowity a an a może ana środkim jezdni i czy to jest normale????
Avatar
RafałCBR / 25 marca 2010 o 21:08
0
Moim zdaniem to jest tak : początek sezonu, pierwsze jazdy, mniejsze doswiadczenie po zimie, a Honda spora. A do tego ten piach po zimie. Ale dobrze ze tak sie skonczylo. LG
Avatar
Eryk / 25 marca 2010 o 09:11
0
"G" prawda zwalanie winy na co się da zapierdzielają jak błyskawice motory dla niektórych są o kilkadziesiąt koni za mocne i stąd się to bierze. Tak jak piszecie powyżej chcą się rozwalać ich sprawa natomiast szkoda tych którzy znajdą się na ich torze jazdy bo w niektórych sytuacjach żaden "super motocyklista" nie oszuka praw fizyki.
Avatar
STYX / 24 marca 2010 o 21:49
0
LBN napisał:
Szkoda, że się nie zabił. Jednego sku***ela mniej by było na drogach.


Spoko, sezon dopiero sie zaczyna. Oby tylko dureń kogoś nie zabił a tylko siebie...
Avatar
STYX / 24 marca 2010 o 21:47
0
tuja napisał:
I wychodzą z was kompleksy... Motorów nie lubicie? A może zazdrość was zżera?
Ehh ludzie... kiedyś to się na was zemści.

A można garbatemu zazdrościć garba ???
Avatar
STYX / 24 marca 2010 o 21:46
0
alik napisał:
Dobrze, że chłopak żyje. I stonujcie trochę tę gadki, bo przykro czytać.


Przykro to patrzeć na to gówniarstwo na drogach...
Avatar
STYX / 24 marca 2010 o 21:45
0
Dawcy organów wyłażą z nor !!!! Cóż, budzi sie przyroda a z nią robaki...
Avatar
alik / 24 marca 2010 o 16:37
0
Dobrze, że chłopak żyje. I stonujcie trochę tę gadki, bo przykro czytać.
Avatar
Do xd / 24 marca 2010 o 16:25
0
Co się człowieku czepiasz? Jak jesteś taki cwany to zapisz się do gazety i wygryź tych "redaktorków", których opluwasz bez powodu. Pakować błoto na innych to każdy potrafi. Ja nie dostrzegłem w tym artykule nic niewłaściwego. Natomiast zauważyłem, że wypowiada się w nim z imienia i nazwiska właściciel kawasaki (brawo za to), który jest normalny i twierdzi, że ludzie narażający innych na wypadki są przestępcami. Tego pana nie można wrzucić do jednego worka z piratami drogowymi. BO JEST NORMALNY. Szacunek.
Avatar
tuja / 24 marca 2010 o 16:22
0
I wychodzą z was kompleksy... Motorów nie lubicie? A może zazdrość was zżera?
Ehh ludzie... kiedyś to się na was zemści.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 1 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 13 3

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 17 5

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 5 7

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!