Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 lipca 2009 r.
15:32
Edytuj ten wpis

Radków: Po polach poniewierają się ludzkie kości

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 8 A A

Tu był prawosławny cmentarz. Założono go na wzgórzu. Część ziemi ostatnio z niego wybrano. Powstało urwisko, w którym… tkwią ludzkie kości. Połupane fragmenty czaszek i piszczeli poniewierają się też po okolicy. Miejscowi poinformowali o tym naszą redakcję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przyjechały niedawno maszyny i rozkopały wzgórze – dziwi się jedna z miejscowych kobiet (nazwisko do wiadomości redakcji). – Podobno ziemie zabrano pod budowę jakiejś drogi. W tym tkwiły kości ludzkie. To nie jest w porządku.

– To były czyjeś dzieci, matki, ojcowie – dodaje Lucyna Tymczuk z Radkowa. – Mieszkam w tej wsi od 40 lat i nikogo z nich nie znałam. Ale szczątkom należy się szacunek. Żal patrzeć na taką poniewierkę. Kości należy pochować.

Kiedyś żyło tu wielu prawosławnych

Radków to maleńka miejscowość w gminie Telatyn. Przed wojną liczyła 120 domów. Większość miejscowych wyznawała prawosławie (było też kilka rodzin żydowskich). Dzisiaj pozostały po nich tylko dwa cmentarze.

– To wynik zawieruchy wojennej – tłumaczy Józefa Łaba z Radkowa, były żołnierz AK. – Podczas wojny działały we wsi bojówki UPA i policja ukraińska. Prześladowali nas. Wiele osób wymordowali, inni uciekli…. Ale po wojnie to Ukraińcy musieli opuścić tę ziemię.

Na niewielkim pagórku, niedaleko miejscowego przystanku PKS, przed wojną stała cerkiew. Obok założono cmentarz. Miejscowi zapewniają, że grzebano na nim tylko osoby wybrane m.in. miejscowych duchownych. Innych pochowano na skraju wsi.

– Pamiętam tę cerkiew – wspomina 77-letni Czesław Kontkiewicz z Radkowa. – Była drewniana. Obok działała też szkoła. Kiedy cerkiew została rozebrana? Pewnie jeszcze podczas wojny. Stary cmentarz przycerkiewny już był wtedy nieczynny.

Koparki wjechały w cmentarz

Dzisiaj to wzgórze porastają chaszcze. Niedawno wjechały w nie koparki. Część ziemi wybrano. Miejscowi zapewniają, że pod budowę drogi (nie wskazują jednak jakiej). Maszyny wbiły się w mogiły.

Efekt? We wzgórzu widać fragmenty szkieletów, a po okolicy poniewierają się fragmenty czaszek i m.in. piszczeli. Część rozwłóczyły po polach zwierzęta.

Edward Suski, wójt Telatyna dowiedział się o tym dopiero wczoraj. Od nas. We wzgórzu widać ślady po ciężkim sprzęcie (m.in. ślady zębów koparki), ale Suski przekonuje, że nie były to maszyny gminne.

– Jestem tego pewien – przekonuje wójt. – Nie braliśmy ziemi z Radkowa na żadne inwestycje. To musi być jakieś dzikie wydobycie np. piasku. Pojedziemy tam i sprawdzimy co się dzieje.

Zapewnia, że ludzkie szczątki zostaną zabezpieczone.

Ta profanacja to grzech

Ks. Witold Charkiewicz, proboszcz parafii prawosławnej w Zamościu i Bończy uważa, że szczątki z tego cmentarza należy zebrać, a naruszone pochówki ekshumować.

– Trzeba po prostu urządzić pogrzeb na nowo, a na mogile ustawić krzyż – tłumaczy. – Zaraz zadzwonię w tej sprawie do kurii biskupiej…. Ta profanacja jest grzechem. Sprawców rozliczy Bóg.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2009 o 22:25
0
Właśnie wczoraj w I programie radia był reportaż, opowiadała kobieta,obecnie 65letnia o rzezi na Polakach, jej matkę zadźgali nożami, obcięli piersi, brata, małego Tadzia zastrzelili strzałem w tył głowy, siostrę Stasię zranili w głowę, ojciec został w okrutny sposób zabity poprzez przywiązanie do drzewa i odarty ze skóry, ją, wtedy 6-letnią dziewczynkę poranili nożami i wrzucili jak kota za skórę na plecach w mrowisko, była świadkiem, jak jej sąsiadce odrąbali na pniaku głowę. A kto się tym teraz interesuje? Kogo to obchodzi?
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 09:58
0
Taka to niestety gorzka prawda, ale przerażające jest też to, że współcześni młodzi Polacy nie interesują się historią swojego narodu, losami bohaterów, którzy oddali swoje życie za to, aby oni teraz istnieli i pamiętali o tych, którzy poświęcili się, żeby żyło im się w wolnym kraju. Czy oni choć trochę wiedzą o niewinnych ofiarach banderowców? Może z Twoich, Jaro informacji zdobędą tę wiedzę. Ale czy to ich wzruszy? Dla takich jest ważniejsze, czy napisałeś ż, czy rz...Gdzie są teraz współcześni patrioci, kto głosował za tym rządem, który sprzedaje wszystkie dobra wypracowane przez naród? Oficjalnie i za niemym, tępym przyzwoleniem pustej gawiedzi rozpoczął się kolejny rozbiór Polski.
Taka to niestety gorzka prawda, ale przerażające jest też to, że współcześni młodzi Polacy nie interesują się historią swojego narodu, losami bohaterów, którzy oddali swoje życie za to, aby oni teraz istnieli i pamiętali o tych, którzy poświęcili się, żeby żyło im się w wolnym kraju. Czy oni choć trochę wiedzą o niewinnych ofiarach banderowców? Może z Twoich, Jaro informacji zdobędą tę wiedzę. Ale czy to ich wzruszy? Dla takich jest ważniejsze, czy napisałeś ż, czy rz...Gdzie są teraz współcześni patrioci, kto głosował za tym rządem, który s... rozwiń
Avatar
jaro / 19 sierpnia 2009 o 00:42
0
~lolek~ napisał:
Barbarzyństwem i gwałtem na języku polskim jest pisanie "barbażyńskim" gorliwy patrioto.


Masz oczywiście "lolek" rację ! Popełniłem błąd ortograficzny ( pisałem dosyc późno i byłem zmęczony co mało mnie usprawiedliwia) i dlatego na przyszłośc postaram się uniknąc takich sytuacji.
Tak swoją drogą to może wniesiesz coś merytorycznego do dyskusji ? Spróbuję wyjasnic ci termin " barbarzyństwo UPA" na przykładzie podanych niżej "bohaterskich " wyczynów tych "partyzantów" - wynoszonych na piedestał chwały narodowej Ukrainy przez "naszego wielkiego przyjaciela " Wiktora Juszczenkę :

"Dr Aleksander Korman

135 tortur i okrucieństw stosowanych przez terrorystów OUN-UPA na ludności polskiej Kresów Wschodnich

Wymienione poniżej metody tortur i okrucieństw stanowią tylko przykłady i nie obejmują pełnego zbioru, stosowanych przez terrorystów OUN-UPA metod pozbawiania życia - polskich dzieci, kobiet i mężczyzn w męczarniach. Pomysłowość tortur była nagradzana.

Zbrodnia przeciw ludzkości popełniona przez ukraińskich terrorystów może być przedmiotem badań nie tylko historyków, prawników, socjologów, ekonomistów, ale także i psychiatrów.

001. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy.

002. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).

003. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.

004. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.

005. Wyrzynanie na czole "orła".

006. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.

007. Wyłupywanie jednego oka.

008. Wybieranie dwoje oczu.

009. Obcinanie nosa.

010. Obcinanie jednego ucha.

011. Obrzynanie obydwu uszu.

012. Przebijanie kołami dzieci na wylot.

013. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.

014. Obrzynanie warg.

015. Obcinanie języka.

016. Podrzynanie gardła.

017. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.

018. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.

019. Wybijanie zębów.

020. Łamanie szczęki.

021. Rozrywanie ust od ucha do ucha.

022. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.

023. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.

024. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.

025. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.

026. Skręcanie głowy do tyłu.

027. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.

028. Obcinanie głowy sierpem.

029. Obcinanie głowy kosą.

030. Odrąbywanie głowy siekierą.

031. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.

032. Zadawanie ran kłutych w głowie.

033. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.

034. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.

035. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.

036. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.

037. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.

038. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.

039. Obcinanie kobietom piersi sierpem.

040. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.

041. Obrzynanie sierpem genitalii ofiarom płci męskiej.

042. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.

043. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.

044. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.

045. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.

046. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.

047. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrzątku - kipiącej wody.

048. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.

049. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.

050. Wyrywanie żył od pachwiny, aż do stóp.

051. Wkładanie do pochwy - wagina rozżarzonego żelaza.

052. Wkładanie do waginy szyszek sosny od strony wierzchołka.

053. Wkładanie do waginy zaostrzonego kołka i przepychanie aż do gardła, na wylot.

054. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od waginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.

055. Wieszanie ofiar za wnętrzności.

056. Wkładanie do waginy szklanej butelki i jej rozbicie.

057. Wkładanie do otworu analnego szklanej butelki i jej stłuczenie.

058. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.

059. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.

060. Odrąbywanie siekierą obydwóch rąk.

061. Przebijanie dłoni nożem.

062. Obcinanie palców u ręki nożem.

063. Obcinanie dłoni.

064. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.

065. Odrąbywanie pięty.

066. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.

067. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.

068. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.

069. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.

070. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.

071. Obcinanie piłą obie nogi.

072. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.

073. Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.

074. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.

075. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.

076. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.

077. Rąbanie siekierą całego tułowia na części.

078. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.

079. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.

080. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.

081. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.

082. Przybijanie bagne


Masz oczywiście "lolek" rację ! Popełniłem błąd ortograficzny ( pisałem dosyc późno i byłem zmęczony co mało mnie usprawiedliwia) i dlatego na przyszłośc postaram się uniknąc takich sytuacji.
Tak swoją drogą to może wniesiesz coś merytorycznego do dyskusji ? Spróbuję wyjasnic ci termin " barbarzyństwo UPA" na przykładzie podanych niżej "bohaterskich " wyczynów tych "partyzantów" - wynoszonych na piedestał chwały narodowej Ukrainy przez "naszego wielkieg... rozwiń
Avatar
~lolek~ / 17 sierpnia 2009 o 22:16
0
Barbarzyństwem i gwałtem na języku polskim jest pisanie "barbażyńskim" gorliwy patrioto.
Avatar
jaro / 28 lipca 2009 o 23:56
0
Oczywiście to skandal, ale czy wiecie że za Bugiem, na Wołyniu i Podolu jedynie na 10 % miejsc , w których leżą pomordowani przez banderowców Polacy - są ustawione krzyże. W 90% nad polskimi trupami rosną krzaki lub pasą się krowy!
Za prezydentury Kuczmy udało się ustawic kilkadziesiąt krzyży, ale jak nastał Juszczenko zabroniono następnych ! Obecna nacjonalistyczna Ukraina, nie pozwalająca godnie pogrzenbac szczątków pomordowanych jest niestety państwem barbażyńskim !
Avatar
jakim / 27 lipca 2009 o 20:32
0
Mam nadzieję, że te kości zostaną godnie pochowane.
Avatar
AO / 27 lipca 2009 o 19:07
0
SKANDAL !!!! Surowo ukarać tych co to zrobili !!!
Avatar
Igor / 27 lipca 2009 o 18:32
0
Żal na to patrzeć.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2009 o 22:25
0
Właśnie wczoraj w I programie radia był reportaż, opowiadała kobieta,obecnie 65letnia o rzezi na Polakach, jej matkę zadźgali nożami, obcięli piersi, brata, małego Tadzia zastrzelili strzałem w tył głowy, siostrę Stasię zranili w głowę, ojciec został w okrutny sposób zabity poprzez przywiązanie do drzewa i odarty ze skóry, ją, wtedy 6-letnią dziewczynkę poranili nożami i wrzucili jak kota za skórę na plecach w mrowisko, była świadkiem, jak jej sąsiadce odrąbali na pniaku głowę. A kto się tym teraz interesuje? Kogo to obchodzi?
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 09:58
0
Taka to niestety gorzka prawda, ale przerażające jest też to, że współcześni młodzi Polacy nie interesują się historią swojego narodu, losami bohaterów, którzy oddali swoje życie za to, aby oni teraz istnieli i pamiętali o tych, którzy poświęcili się, żeby żyło im się w wolnym kraju. Czy oni choć trochę wiedzą o niewinnych ofiarach banderowców? Może z Twoich, Jaro informacji zdobędą tę wiedzę. Ale czy to ich wzruszy? Dla takich jest ważniejsze, czy napisałeś ż, czy rz...Gdzie są teraz współcześni patrioci, kto głosował za tym rządem, który sprzedaje wszystkie dobra wypracowane przez naród? Oficjalnie i za niemym, tępym przyzwoleniem pustej gawiedzi rozpoczął się kolejny rozbiór Polski.
Taka to niestety gorzka prawda, ale przerażające jest też to, że współcześni młodzi Polacy nie interesują się historią swojego narodu, losami bohaterów, którzy oddali swoje życie za to, aby oni teraz istnieli i pamiętali o tych, którzy poświęcili się, żeby żyło im się w wolnym kraju. Czy oni choć trochę wiedzą o niewinnych ofiarach banderowców? Może z Twoich, Jaro informacji zdobędą tę wiedzę. Ale czy to ich wzruszy? Dla takich jest ważniejsze, czy napisałeś ż, czy rz...Gdzie są teraz współcześni patrioci, kto głosował za tym rządem, który s... rozwiń
Avatar
jaro / 19 sierpnia 2009 o 00:42
0
~lolek~ napisał:
Barbarzyństwem i gwałtem na języku polskim jest pisanie "barbażyńskim" gorliwy patrioto.


Masz oczywiście "lolek" rację ! Popełniłem błąd ortograficzny ( pisałem dosyc późno i byłem zmęczony co mało mnie usprawiedliwia) i dlatego na przyszłośc postaram się uniknąc takich sytuacji.
Tak swoją drogą to może wniesiesz coś merytorycznego do dyskusji ? Spróbuję wyjasnic ci termin " barbarzyństwo UPA" na przykładzie podanych niżej "bohaterskich " wyczynów tych "partyzantów" - wynoszonych na piedestał chwały narodowej Ukrainy przez "naszego wielkiego przyjaciela " Wiktora Juszczenkę :

"Dr Aleksander Korman

135 tortur i okrucieństw stosowanych przez terrorystów OUN-UPA na ludności polskiej Kresów Wschodnich

Wymienione poniżej metody tortur i okrucieństw stanowią tylko przykłady i nie obejmują pełnego zbioru, stosowanych przez terrorystów OUN-UPA metod pozbawiania życia - polskich dzieci, kobiet i mężczyzn w męczarniach. Pomysłowość tortur była nagradzana.

Zbrodnia przeciw ludzkości popełniona przez ukraińskich terrorystów może być przedmiotem badań nie tylko historyków, prawników, socjologów, ekonomistów, ale także i psychiatrów.

001. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy.

002. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).

003. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.

004. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.

005. Wyrzynanie na czole "orła".

006. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.

007. Wyłupywanie jednego oka.

008. Wybieranie dwoje oczu.

009. Obcinanie nosa.

010. Obcinanie jednego ucha.

011. Obrzynanie obydwu uszu.

012. Przebijanie kołami dzieci na wylot.

013. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.

014. Obrzynanie warg.

015. Obcinanie języka.

016. Podrzynanie gardła.

017. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.

018. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.

019. Wybijanie zębów.

020. Łamanie szczęki.

021. Rozrywanie ust od ucha do ucha.

022. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.

023. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.

024. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.

025. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.

026. Skręcanie głowy do tyłu.

027. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.

028. Obcinanie głowy sierpem.

029. Obcinanie głowy kosą.

030. Odrąbywanie głowy siekierą.

031. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.

032. Zadawanie ran kłutych w głowie.

033. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.

034. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.

035. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.

036. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.

037. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.

038. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.

039. Obcinanie kobietom piersi sierpem.

040. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.

041. Obrzynanie sierpem genitalii ofiarom płci męskiej.

042. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.

043. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.

044. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.

045. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.

046. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.

047. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrzątku - kipiącej wody.

048. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.

049. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.

050. Wyrywanie żył od pachwiny, aż do stóp.

051. Wkładanie do pochwy - wagina rozżarzonego żelaza.

052. Wkładanie do waginy szyszek sosny od strony wierzchołka.

053. Wkładanie do waginy zaostrzonego kołka i przepychanie aż do gardła, na wylot.

054. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od waginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.

055. Wieszanie ofiar za wnętrzności.

056. Wkładanie do waginy szklanej butelki i jej rozbicie.

057. Wkładanie do otworu analnego szklanej butelki i jej stłuczenie.

058. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.

059. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.

060. Odrąbywanie siekierą obydwóch rąk.

061. Przebijanie dłoni nożem.

062. Obcinanie palców u ręki nożem.

063. Obcinanie dłoni.

064. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.

065. Odrąbywanie pięty.

066. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.

067. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.

068. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.

069. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.

070. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.

071. Obcinanie piłą obie nogi.

072. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.

073. Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.

074. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.

075. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.

076. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.

077. Rąbanie siekierą całego tułowia na części.

078. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.

079. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.

080. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.

081. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.

082. Przybijanie bagne


Masz oczywiście "lolek" rację ! Popełniłem błąd ortograficzny ( pisałem dosyc późno i byłem zmęczony co mało mnie usprawiedliwia) i dlatego na przyszłośc postaram się uniknąc takich sytuacji.
Tak swoją drogą to może wniesiesz coś merytorycznego do dyskusji ? Spróbuję wyjasnic ci termin " barbarzyństwo UPA" na przykładzie podanych niżej "bohaterskich " wyczynów tych "partyzantów" - wynoszonych na piedestał chwały narodowej Ukrainy przez "naszego wielkieg... rozwiń
Avatar
~lolek~ / 17 sierpnia 2009 o 22:16
0
Barbarzyństwem i gwałtem na języku polskim jest pisanie "barbażyńskim" gorliwy patrioto.
Avatar
jaro / 28 lipca 2009 o 23:56
0
Oczywiście to skandal, ale czy wiecie że za Bugiem, na Wołyniu i Podolu jedynie na 10 % miejsc , w których leżą pomordowani przez banderowców Polacy - są ustawione krzyże. W 90% nad polskimi trupami rosną krzaki lub pasą się krowy!
Za prezydentury Kuczmy udało się ustawic kilkadziesiąt krzyży, ale jak nastał Juszczenko zabroniono następnych ! Obecna nacjonalistyczna Ukraina, nie pozwalająca godnie pogrzenbac szczątków pomordowanych jest niestety państwem barbażyńskim !
Avatar
jakim / 27 lipca 2009 o 20:32
0
Mam nadzieję, że te kości zostaną godnie pochowane.
Avatar
AO / 27 lipca 2009 o 19:07
0
SKANDAL !!!! Surowo ukarać tych co to zrobili !!!
Avatar
Igor / 27 lipca 2009 o 18:32
0
Żal na to patrzeć.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 3 1

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 1

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 19 15

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 44 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 13 9

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 21

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 487 68

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 9

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?