Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 lipca 2009 r.
15:32
Edytuj ten wpis

Radków: Po polach poniewierają się ludzkie kości

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 8 A A

Tu był prawosławny cmentarz. Założono go na wzgórzu. Część ziemi ostatnio z niego wybrano. Powstało urwisko, w którym… tkwią ludzkie kości. Połupane fragmenty czaszek i piszczeli poniewierają się też po okolicy. Miejscowi poinformowali o tym naszą redakcję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przyjechały niedawno maszyny i rozkopały wzgórze – dziwi się jedna z miejscowych kobiet (nazwisko do wiadomości redakcji). – Podobno ziemie zabrano pod budowę jakiejś drogi. W tym tkwiły kości ludzkie. To nie jest w porządku.

– To były czyjeś dzieci, matki, ojcowie – dodaje Lucyna Tymczuk z Radkowa. – Mieszkam w tej wsi od 40 lat i nikogo z nich nie znałam. Ale szczątkom należy się szacunek. Żal patrzeć na taką poniewierkę. Kości należy pochować.

Kiedyś żyło tu wielu prawosławnych

Radków to maleńka miejscowość w gminie Telatyn. Przed wojną liczyła 120 domów. Większość miejscowych wyznawała prawosławie (było też kilka rodzin żydowskich). Dzisiaj pozostały po nich tylko dwa cmentarze.

– To wynik zawieruchy wojennej – tłumaczy Józefa Łaba z Radkowa, były żołnierz AK. – Podczas wojny działały we wsi bojówki UPA i policja ukraińska. Prześladowali nas. Wiele osób wymordowali, inni uciekli…. Ale po wojnie to Ukraińcy musieli opuścić tę ziemię.

Na niewielkim pagórku, niedaleko miejscowego przystanku PKS, przed wojną stała cerkiew. Obok założono cmentarz. Miejscowi zapewniają, że grzebano na nim tylko osoby wybrane m.in. miejscowych duchownych. Innych pochowano na skraju wsi.

– Pamiętam tę cerkiew – wspomina 77-letni Czesław Kontkiewicz z Radkowa. – Była drewniana. Obok działała też szkoła. Kiedy cerkiew została rozebrana? Pewnie jeszcze podczas wojny. Stary cmentarz przycerkiewny już był wtedy nieczynny.

Koparki wjechały w cmentarz

Dzisiaj to wzgórze porastają chaszcze. Niedawno wjechały w nie koparki. Część ziemi wybrano. Miejscowi zapewniają, że pod budowę drogi (nie wskazują jednak jakiej). Maszyny wbiły się w mogiły.

Efekt? We wzgórzu widać fragmenty szkieletów, a po okolicy poniewierają się fragmenty czaszek i m.in. piszczeli. Część rozwłóczyły po polach zwierzęta.

Edward Suski, wójt Telatyna dowiedział się o tym dopiero wczoraj. Od nas. We wzgórzu widać ślady po ciężkim sprzęcie (m.in. ślady zębów koparki), ale Suski przekonuje, że nie były to maszyny gminne.

– Jestem tego pewien – przekonuje wójt. – Nie braliśmy ziemi z Radkowa na żadne inwestycje. To musi być jakieś dzikie wydobycie np. piasku. Pojedziemy tam i sprawdzimy co się dzieje.

Zapewnia, że ludzkie szczątki zostaną zabezpieczone.

Ta profanacja to grzech

Ks. Witold Charkiewicz, proboszcz parafii prawosławnej w Zamościu i Bończy uważa, że szczątki z tego cmentarza należy zebrać, a naruszone pochówki ekshumować.

– Trzeba po prostu urządzić pogrzeb na nowo, a na mogile ustawić krzyż – tłumaczy. – Zaraz zadzwonię w tej sprawie do kurii biskupiej…. Ta profanacja jest grzechem. Sprawców rozliczy Bóg.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2009 o 22:25
0
Właśnie wczoraj w I programie radia był reportaż, opowiadała kobieta,obecnie 65letnia o rzezi na Polakach, jej matkę zadźgali nożami, obcięli piersi, brata, małego Tadzia zastrzelili strzałem w tył głowy, siostrę Stasię zranili w głowę, ojciec został w okrutny sposób zabity poprzez przywiązanie do drzewa i odarty ze skóry, ją, wtedy 6-letnią dziewczynkę poranili nożami i wrzucili jak kota za skórę na plecach w mrowisko, była świadkiem, jak jej sąsiadce odrąbali na pniaku głowę. A kto się tym teraz interesuje? Kogo to obchodzi?
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 09:58
0
Taka to niestety gorzka prawda, ale przerażające jest też to, że współcześni młodzi Polacy nie interesują się historią swojego narodu, losami bohaterów, którzy oddali swoje życie za to, aby oni teraz istnieli i pamiętali o tych, którzy poświęcili się, żeby żyło im się w wolnym kraju. Czy oni choć trochę wiedzą o niewinnych ofiarach banderowców? Może z Twoich, Jaro informacji zdobędą tę wiedzę. Ale czy to ich wzruszy? Dla takich jest ważniejsze, czy napisałeś ż, czy rz...Gdzie są teraz współcześni patrioci, kto głosował za tym rządem, który sprzedaje wszystkie dobra wypracowane przez naród? Oficjalnie i za niemym, tępym przyzwoleniem pustej gawiedzi rozpoczął się kolejny rozbiór Polski.
Taka to niestety gorzka prawda, ale przerażające jest też to, że współcześni młodzi Polacy nie interesują się historią swojego narodu, losami bohaterów, którzy oddali swoje życie za to, aby oni teraz istnieli i pamiętali o tych, którzy poświęcili się, żeby żyło im się w wolnym kraju. Czy oni choć trochę wiedzą o niewinnych ofiarach banderowców? Może z Twoich, Jaro informacji zdobędą tę wiedzę. Ale czy to ich wzruszy? Dla takich jest ważniejsze, czy napisałeś ż, czy rz...Gdzie są teraz współcześni patrioci, kto głosował za tym rządem, który s... rozwiń
Avatar
jaro / 19 sierpnia 2009 o 00:42
0
~lolek~ napisał:
Barbarzyństwem i gwałtem na języku polskim jest pisanie "barbażyńskim" gorliwy patrioto.


Masz oczywiście "lolek" rację ! Popełniłem błąd ortograficzny ( pisałem dosyc późno i byłem zmęczony co mało mnie usprawiedliwia) i dlatego na przyszłośc postaram się uniknąc takich sytuacji.
Tak swoją drogą to może wniesiesz coś merytorycznego do dyskusji ? Spróbuję wyjasnic ci termin " barbarzyństwo UPA" na przykładzie podanych niżej "bohaterskich " wyczynów tych "partyzantów" - wynoszonych na piedestał chwały narodowej Ukrainy przez "naszego wielkiego przyjaciela " Wiktora Juszczenkę :

"Dr Aleksander Korman

135 tortur i okrucieństw stosowanych przez terrorystów OUN-UPA na ludności polskiej Kresów Wschodnich

Wymienione poniżej metody tortur i okrucieństw stanowią tylko przykłady i nie obejmują pełnego zbioru, stosowanych przez terrorystów OUN-UPA metod pozbawiania życia - polskich dzieci, kobiet i mężczyzn w męczarniach. Pomysłowość tortur była nagradzana.

Zbrodnia przeciw ludzkości popełniona przez ukraińskich terrorystów może być przedmiotem badań nie tylko historyków, prawników, socjologów, ekonomistów, ale także i psychiatrów.

001. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy.

002. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).

003. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.

004. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.

005. Wyrzynanie na czole "orła".

006. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.

007. Wyłupywanie jednego oka.

008. Wybieranie dwoje oczu.

009. Obcinanie nosa.

010. Obcinanie jednego ucha.

011. Obrzynanie obydwu uszu.

012. Przebijanie kołami dzieci na wylot.

013. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.

014. Obrzynanie warg.

015. Obcinanie języka.

016. Podrzynanie gardła.

017. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.

018. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.

019. Wybijanie zębów.

020. Łamanie szczęki.

021. Rozrywanie ust od ucha do ucha.

022. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.

023. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.

024. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.

025. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.

026. Skręcanie głowy do tyłu.

027. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.

028. Obcinanie głowy sierpem.

029. Obcinanie głowy kosą.

030. Odrąbywanie głowy siekierą.

031. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.

032. Zadawanie ran kłutych w głowie.

033. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.

034. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.

035. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.

036. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.

037. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.

038. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.

039. Obcinanie kobietom piersi sierpem.

040. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.

041. Obrzynanie sierpem genitalii ofiarom płci męskiej.

042. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.

043. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.

044. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.

045. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.

046. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.

047. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrzątku - kipiącej wody.

048. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.

049. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.

050. Wyrywanie żył od pachwiny, aż do stóp.

051. Wkładanie do pochwy - wagina rozżarzonego żelaza.

052. Wkładanie do waginy szyszek sosny od strony wierzchołka.

053. Wkładanie do waginy zaostrzonego kołka i przepychanie aż do gardła, na wylot.

054. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od waginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.

055. Wieszanie ofiar za wnętrzności.

056. Wkładanie do waginy szklanej butelki i jej rozbicie.

057. Wkładanie do otworu analnego szklanej butelki i jej stłuczenie.

058. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.

059. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.

060. Odrąbywanie siekierą obydwóch rąk.

061. Przebijanie dłoni nożem.

062. Obcinanie palców u ręki nożem.

063. Obcinanie dłoni.

064. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.

065. Odrąbywanie pięty.

066. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.

067. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.

068. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.

069. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.

070. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.

071. Obcinanie piłą obie nogi.

072. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.

073. Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.

074. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.

075. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.

076. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.

077. Rąbanie siekierą całego tułowia na części.

078. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.

079. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.

080. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.

081. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.

082. Przybijanie bagne


Masz oczywiście "lolek" rację ! Popełniłem błąd ortograficzny ( pisałem dosyc późno i byłem zmęczony co mało mnie usprawiedliwia) i dlatego na przyszłośc postaram się uniknąc takich sytuacji.
Tak swoją drogą to może wniesiesz coś merytorycznego do dyskusji ? Spróbuję wyjasnic ci termin " barbarzyństwo UPA" na przykładzie podanych niżej "bohaterskich " wyczynów tych "partyzantów" - wynoszonych na piedestał chwały narodowej Ukrainy przez "naszego wielkieg... rozwiń
Avatar
~lolek~ / 17 sierpnia 2009 o 22:16
0
Barbarzyństwem i gwałtem na języku polskim jest pisanie "barbażyńskim" gorliwy patrioto.
Avatar
jaro / 28 lipca 2009 o 23:56
0
Oczywiście to skandal, ale czy wiecie że za Bugiem, na Wołyniu i Podolu jedynie na 10 % miejsc , w których leżą pomordowani przez banderowców Polacy - są ustawione krzyże. W 90% nad polskimi trupami rosną krzaki lub pasą się krowy!
Za prezydentury Kuczmy udało się ustawic kilkadziesiąt krzyży, ale jak nastał Juszczenko zabroniono następnych ! Obecna nacjonalistyczna Ukraina, nie pozwalająca godnie pogrzenbac szczątków pomordowanych jest niestety państwem barbażyńskim !
Avatar
jakim / 27 lipca 2009 o 20:32
0
Mam nadzieję, że te kości zostaną godnie pochowane.
Avatar
AO / 27 lipca 2009 o 19:07
0
SKANDAL !!!! Surowo ukarać tych co to zrobili !!!
Avatar
Igor / 27 lipca 2009 o 18:32
0
Żal na to patrzeć.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2009 o 22:25
0
Właśnie wczoraj w I programie radia był reportaż, opowiadała kobieta,obecnie 65letnia o rzezi na Polakach, jej matkę zadźgali nożami, obcięli piersi, brata, małego Tadzia zastrzelili strzałem w tył głowy, siostrę Stasię zranili w głowę, ojciec został w okrutny sposób zabity poprzez przywiązanie do drzewa i odarty ze skóry, ją, wtedy 6-letnią dziewczynkę poranili nożami i wrzucili jak kota za skórę na plecach w mrowisko, była świadkiem, jak jej sąsiadce odrąbali na pniaku głowę. A kto się tym teraz interesuje? Kogo to obchodzi?
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 09:58
0
Taka to niestety gorzka prawda, ale przerażające jest też to, że współcześni młodzi Polacy nie interesują się historią swojego narodu, losami bohaterów, którzy oddali swoje życie za to, aby oni teraz istnieli i pamiętali o tych, którzy poświęcili się, żeby żyło im się w wolnym kraju. Czy oni choć trochę wiedzą o niewinnych ofiarach banderowców? Może z Twoich, Jaro informacji zdobędą tę wiedzę. Ale czy to ich wzruszy? Dla takich jest ważniejsze, czy napisałeś ż, czy rz...Gdzie są teraz współcześni patrioci, kto głosował za tym rządem, który sprzedaje wszystkie dobra wypracowane przez naród? Oficjalnie i za niemym, tępym przyzwoleniem pustej gawiedzi rozpoczął się kolejny rozbiór Polski.
Taka to niestety gorzka prawda, ale przerażające jest też to, że współcześni młodzi Polacy nie interesują się historią swojego narodu, losami bohaterów, którzy oddali swoje życie za to, aby oni teraz istnieli i pamiętali o tych, którzy poświęcili się, żeby żyło im się w wolnym kraju. Czy oni choć trochę wiedzą o niewinnych ofiarach banderowców? Może z Twoich, Jaro informacji zdobędą tę wiedzę. Ale czy to ich wzruszy? Dla takich jest ważniejsze, czy napisałeś ż, czy rz...Gdzie są teraz współcześni patrioci, kto głosował za tym rządem, który s... rozwiń
Avatar
jaro / 19 sierpnia 2009 o 00:42
0
~lolek~ napisał:
Barbarzyństwem i gwałtem na języku polskim jest pisanie "barbażyńskim" gorliwy patrioto.


Masz oczywiście "lolek" rację ! Popełniłem błąd ortograficzny ( pisałem dosyc późno i byłem zmęczony co mało mnie usprawiedliwia) i dlatego na przyszłośc postaram się uniknąc takich sytuacji.
Tak swoją drogą to może wniesiesz coś merytorycznego do dyskusji ? Spróbuję wyjasnic ci termin " barbarzyństwo UPA" na przykładzie podanych niżej "bohaterskich " wyczynów tych "partyzantów" - wynoszonych na piedestał chwały narodowej Ukrainy przez "naszego wielkiego przyjaciela " Wiktora Juszczenkę :

"Dr Aleksander Korman

135 tortur i okrucieństw stosowanych przez terrorystów OUN-UPA na ludności polskiej Kresów Wschodnich

Wymienione poniżej metody tortur i okrucieństw stanowią tylko przykłady i nie obejmują pełnego zbioru, stosowanych przez terrorystów OUN-UPA metod pozbawiania życia - polskich dzieci, kobiet i mężczyzn w męczarniach. Pomysłowość tortur była nagradzana.

Zbrodnia przeciw ludzkości popełniona przez ukraińskich terrorystów może być przedmiotem badań nie tylko historyków, prawników, socjologów, ekonomistów, ale także i psychiatrów.

001. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy.

002. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).

003. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.

004. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.

005. Wyrzynanie na czole "orła".

006. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.

007. Wyłupywanie jednego oka.

008. Wybieranie dwoje oczu.

009. Obcinanie nosa.

010. Obcinanie jednego ucha.

011. Obrzynanie obydwu uszu.

012. Przebijanie kołami dzieci na wylot.

013. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.

014. Obrzynanie warg.

015. Obcinanie języka.

016. Podrzynanie gardła.

017. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.

018. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.

019. Wybijanie zębów.

020. Łamanie szczęki.

021. Rozrywanie ust od ucha do ucha.

022. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.

023. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.

024. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.

025. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.

026. Skręcanie głowy do tyłu.

027. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.

028. Obcinanie głowy sierpem.

029. Obcinanie głowy kosą.

030. Odrąbywanie głowy siekierą.

031. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.

032. Zadawanie ran kłutych w głowie.

033. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.

034. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.

035. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.

036. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.

037. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.

038. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.

039. Obcinanie kobietom piersi sierpem.

040. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.

041. Obrzynanie sierpem genitalii ofiarom płci męskiej.

042. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.

043. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.

044. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.

045. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.

046. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.

047. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrzątku - kipiącej wody.

048. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.

049. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.

050. Wyrywanie żył od pachwiny, aż do stóp.

051. Wkładanie do pochwy - wagina rozżarzonego żelaza.

052. Wkładanie do waginy szyszek sosny od strony wierzchołka.

053. Wkładanie do waginy zaostrzonego kołka i przepychanie aż do gardła, na wylot.

054. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od waginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.

055. Wieszanie ofiar za wnętrzności.

056. Wkładanie do waginy szklanej butelki i jej rozbicie.

057. Wkładanie do otworu analnego szklanej butelki i jej stłuczenie.

058. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.

059. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.

060. Odrąbywanie siekierą obydwóch rąk.

061. Przebijanie dłoni nożem.

062. Obcinanie palców u ręki nożem.

063. Obcinanie dłoni.

064. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.

065. Odrąbywanie pięty.

066. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.

067. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.

068. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.

069. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.

070. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.

071. Obcinanie piłą obie nogi.

072. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.

073. Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.

074. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.

075. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.

076. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.

077. Rąbanie siekierą całego tułowia na części.

078. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.

079. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.

080. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.

081. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.

082. Przybijanie bagne


Masz oczywiście "lolek" rację ! Popełniłem błąd ortograficzny ( pisałem dosyc późno i byłem zmęczony co mało mnie usprawiedliwia) i dlatego na przyszłośc postaram się uniknąc takich sytuacji.
Tak swoją drogą to może wniesiesz coś merytorycznego do dyskusji ? Spróbuję wyjasnic ci termin " barbarzyństwo UPA" na przykładzie podanych niżej "bohaterskich " wyczynów tych "partyzantów" - wynoszonych na piedestał chwały narodowej Ukrainy przez "naszego wielkieg... rozwiń
Avatar
~lolek~ / 17 sierpnia 2009 o 22:16
0
Barbarzyństwem i gwałtem na języku polskim jest pisanie "barbażyńskim" gorliwy patrioto.
Avatar
jaro / 28 lipca 2009 o 23:56
0
Oczywiście to skandal, ale czy wiecie że za Bugiem, na Wołyniu i Podolu jedynie na 10 % miejsc , w których leżą pomordowani przez banderowców Polacy - są ustawione krzyże. W 90% nad polskimi trupami rosną krzaki lub pasą się krowy!
Za prezydentury Kuczmy udało się ustawic kilkadziesiąt krzyży, ale jak nastał Juszczenko zabroniono następnych ! Obecna nacjonalistyczna Ukraina, nie pozwalająca godnie pogrzenbac szczątków pomordowanych jest niestety państwem barbażyńskim !
Avatar
jakim / 27 lipca 2009 o 20:32
0
Mam nadzieję, że te kości zostaną godnie pochowane.
Avatar
AO / 27 lipca 2009 o 19:07
0
SKANDAL !!!! Surowo ukarać tych co to zrobili !!!
Avatar
Igor / 27 lipca 2009 o 18:32
0
Żal na to patrzeć.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 3 14

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 5 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 27 2

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 24 19

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 6 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 49 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 2

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 2

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!