Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 kwietnia 2010 r.
13:06
Edytuj ten wpis

Radny chce zmienić nazwę ulicy Kilińskiego

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 10 A A

Zapowiada się awantura. Chodzi o pomysł Marka Dziury, radnego PiS. Chce on zmienić nazwę części ulicy Kilińskiego. Według niego jest ona przedzielona obwodnicą, co… wprowadza w błąd mieszkańców Zamościa. Dzisiaj ta sprawa będzie rozpatrywana na zebraniu osiedlowym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ten projekt wymyśliłem sam, nie był to wniosek żadnego z mieszkańców tego osiedla – zastrzega radny Marek Dziura. – Po prostu zmiana nazwy części ulicy Kilińskiego wynika z logiki. Ułatwi ona życie wielu mieszkańców naszego miasta.

Radny już dawno zauważył, że zamojska ulica… Peowiaków jest źle nazwana. Nie chodzi o całość, ale przynajmniej jedną z jej części.

Ulica zaczyna się na skrzyżowaniu przy Partyzantów, prowadzi do ronda przy cmentarzu, a… potem gwałtownie skręca aż do skrzyżowania z Piłsudskiego. Zatacza półkole.

– Ludzie są tym zdezorientowani, szukają adresów, chodzą po osiedlu – tłumaczy radny Dziura. – Lepiej byłoby tę ulicę podzielić! Ale… tego zrobić się nie da. Za duży kłopot. Co nie znaczy, że w innych miejscach nie możemy takich sytuacji uniknąć. Tak jest np. w część ul. Kilińskiego.

Radny zbadał sytuację i stwierdził, że tam nazwę jeszcze… da się zmienić.

– Jest tam tylko kilka domów – tłumaczy. – Koszt zmiany tego fragmentu ulicy nie byłby wielki. A jak ją nazwać? Mamy tylu wspaniałych poetów czy pisarzy. Miejscowi sami mogliby sobie wybrać jakąś propozycję. Pomysł zgłosiłem na jednej z sesji. Warto zmianę przeforsować.

Pomysł będzie rozpatrywany na dzisiejszym zebraniu osiedlowym. Odbędzie się ono w III LO przy ulicy Kilińskiego (początek godz. 17).

Nie wygląda na to, że mieszkańcy osiedla i właściciele działek przy ul. Kilińskiego są tym zachwyceni.

– To byłby kłopot – mówi Andrzej Kudyba, zamojski przedsiębiorca. – Trzeba by zmieniać wiele dokumentów. Zupełnie nie wiadomo po co… Jesteśmy zadowoleni z nazwy naszej ulicy i nie mamy z tym kłopotu.

– Pan radny jest z Karolówki i niech tam testuje swoje pomysły – dodaje inny mężczyzna. – My się na takie zmiany na pewno nie zgodzimy.

Marta Pfeifer, przewodnicząca osiedla im. Kilińskiego w Zamościu także jest zaskoczona inicjatywą radnego.

– On o tym podobno mówił na jednej z komisji rady i część radnych przyznała mu rację – mówi. – Takie dochodzą do nas wieści. Jesteśmy tym zaniepokojeni. Skąd takie zainteresowanie radnego? Nie wiem. Gdy apelowaliśmy o wybudowanie zatoki dla autobusów przy III LO powiedział, że… to nie jego rejon. Zmiana nazwy części ulicy naprawdę nie jest naszym kłopotem.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
STYX / 9 kwietnia 2010 o 10:41
0
Skoro radny PiZ-du to pewnie Jana Pawła Drugiega II ...
Avatar
kl / 9 kwietnia 2010 o 07:21
0
Pan radny ma rację.
Avatar
Luisa C. / 8 kwietnia 2010 o 16:39
0
Polglowek -Radny- moglby w wolnej od wymyslania idiotyzmow chwili policzyc, ile taka zmiana kosztuje!
Rozumiem potrzeby roznych posuniec uzdatniajacych, usprawniajacych lub ulepszajacych, ale sa to dzialania uzasadnione korzysciami ogolno spolecznymi. Zmiana nazwy ulicy niepotrzebnie pociagnie za soba koszta niczym nie usprawiedliwione!
Zalozmy, ze bylaby to ulica np. S.Wyszynskiego, to nawet jesli przecinaloby ja osiem roznych obwodnic, przecznic i pastwisk...zadenj deb*** nie odwazylby sie "podniesc reki" na "narodowa swietosc".
Wybralismy baranow i teraz z pokora musimy placic za to cene!
Polglowek -Radny- moglby w wolnej od wymyslania idiotyzmow chwili policzyc, ile taka zmiana kosztuje!
Rozumiem potrzeby roznych posuniec uzdatniajacych, usprawniajacych lub ulepszajacych, ale sa to dzialania uzasadnione korzysciami ogolno spolecznymi. Zmiana nazwy ulicy niepotrzebnie pociagnie za soba koszta niczym nie usprawiedliwione!
Zalozmy, ze bylaby to ulica np. S.Wyszynskiego, to nawet jesli przecinaloby ja osiem roznych obwodnic, przecznic i pastwisk...zadenj deb*** nie odwazylby sie "podniesc reki" na &... rozwiń
Avatar
licho / 8 kwietnia 2010 o 16:19
0
Radny Dziura się remontami... wertepów na drodze nie zajmuje.
Avatar
jelcz392 / 8 kwietnia 2010 o 16:14
0
Lepiej niech sie wezmą za remonty dróg! Przemysłową to trzeba slalomem jeździć! a i ta Kilińskiego też nie lepsza, szczególnie tu przy skrzyzowaniu z Przemysłową!
Avatar
al / 8 kwietnia 2010 o 14:38
0
Czy radny naprawdę nie ma nic innego do roboty?
Avatar
deuter / 8 kwietnia 2010 o 14:29
0
Za sanacji ta ulica nazywała się BROWARNA , bo prowadziła do browaru na dawnej Lubelskiej,
Browar spalił się w 1926 roku.
Avatar
litania do wszytstkich św / 8 kwietnia 2010 o 14:19
0
Pewno przeszkadz mu ulica,której patronem jest szewc.Radny chciałby prawdopodobnie za patrona mieć jakiegoś świętego.Najlepie JP II albo niedługo swiętego Jerzego P.Tyle jeszcze ulic,placów,obiektów publicznych,szkół,szaletów miejskich,sławojek czy wysypiskśmieci do nazwania imionami świętych.A jest ich cała litania.A i zmarły papież JP II wyniósł na ołtarze ponad 1000 duszyczek.Jest w czym przebierać....
Przyszedł do plebana ojciec wielodzietnej rodziny i prosi o wyznaczenie daty chrztu.Ksiądz zapytał co się urodziło i jakiego świętego będzie dzieciak nosił imię.Ojciec odpowiedzial,że nie był przygotowany na takie pytanie.Więc ksiądz podpowiada;Może Jan Paweł.Ojciec odpowiada,że takie imię już jego inne dziecko ma.To to może Jan...Tadeusz,.....Stanisław,...Piotr.......
Ojciec dzieciaków odpowiada,że nie ma pomysłu,bo w domu jest tyle dzieci że trudno mu już wybrać jakieś imię.Więc zdenerwowany ksiądz daje człowiekowi modlitewnik z litaniami do wszystkich świętych i proponuje aby ten wybrał pierwsze lepsze imię,a którego jeszcze nie dał dziecku.Wtem facet z wielką radością zawołał:Już wiem jak będzie miał na imię:KYRIE ELEISON
Pewno przeszkadz mu ulica,której patronem jest szewc.Radny chciałby prawdopodobnie za patrona mieć jakiegoś świętego.Najlepie JP II albo niedługo swiętego Jerzego P.Tyle jeszcze ulic,placów,obiektów publicznych,szkół,szaletów miejskich,sławojek czy wysypiskśmieci do nazwania imionami świętych.A jest ich cała litania.A i zmarły papież JP II wyniósł na ołtarze ponad 1000 duszyczek.Jest w czym przebierać....
Przyszedł do plebana ojciec wielodzietnej rodziny i prosi o wyznaczenie daty chrztu.Ksiądz zapytał co się urodziło i jakiego święteg... rozwiń
Avatar
P. / 8 kwietnia 2010 o 14:10
0
Zapraszam do Lublina, ul. Bohaterów Monte Cassino, Sowińskiego, Krańcowa - od zawsze były 2-częściowe (a pomiędzy częściami "pola i łąki" ewentualnie z jakąś ścieżką dla pieszych, a nie obwodnica); ul. Grabskiego i L. Herc też są 2-częściowe (kiedyś były w całości, teraz przedzielone "obwodnicą")
Avatar
P. / 8 kwietnia 2010 o 14:06
0
Zapraszam do Lublina, ul. Bohaterów Monte Cassino, Sowińskiego, Krańcowa - od zawsze były 2-częściowe (a pomiędzy częściami "pola i łąki" ewentualnie z jakąś ścieżką dla pieszych, a nie obwodnica); ul. Grabskiego i L. Herc też są 2-częściowe (kiedyś były w całości, teraz przedzielone "obwodnicą")
Avatar
STYX / 9 kwietnia 2010 o 10:41
0
Skoro radny PiZ-du to pewnie Jana Pawła Drugiega II ...
Avatar
kl / 9 kwietnia 2010 o 07:21
0
Pan radny ma rację.
Avatar
Luisa C. / 8 kwietnia 2010 o 16:39
0
Polglowek -Radny- moglby w wolnej od wymyslania idiotyzmow chwili policzyc, ile taka zmiana kosztuje!
Rozumiem potrzeby roznych posuniec uzdatniajacych, usprawniajacych lub ulepszajacych, ale sa to dzialania uzasadnione korzysciami ogolno spolecznymi. Zmiana nazwy ulicy niepotrzebnie pociagnie za soba koszta niczym nie usprawiedliwione!
Zalozmy, ze bylaby to ulica np. S.Wyszynskiego, to nawet jesli przecinaloby ja osiem roznych obwodnic, przecznic i pastwisk...zadenj deb*** nie odwazylby sie "podniesc reki" na "narodowa swietosc".
Wybralismy baranow i teraz z pokora musimy placic za to cene!
Polglowek -Radny- moglby w wolnej od wymyslania idiotyzmow chwili policzyc, ile taka zmiana kosztuje!
Rozumiem potrzeby roznych posuniec uzdatniajacych, usprawniajacych lub ulepszajacych, ale sa to dzialania uzasadnione korzysciami ogolno spolecznymi. Zmiana nazwy ulicy niepotrzebnie pociagnie za soba koszta niczym nie usprawiedliwione!
Zalozmy, ze bylaby to ulica np. S.Wyszynskiego, to nawet jesli przecinaloby ja osiem roznych obwodnic, przecznic i pastwisk...zadenj deb*** nie odwazylby sie "podniesc reki" na &... rozwiń
Avatar
licho / 8 kwietnia 2010 o 16:19
0
Radny Dziura się remontami... wertepów na drodze nie zajmuje.
Avatar
jelcz392 / 8 kwietnia 2010 o 16:14
0
Lepiej niech sie wezmą za remonty dróg! Przemysłową to trzeba slalomem jeździć! a i ta Kilińskiego też nie lepsza, szczególnie tu przy skrzyzowaniu z Przemysłową!
Avatar
al / 8 kwietnia 2010 o 14:38
0
Czy radny naprawdę nie ma nic innego do roboty?
Avatar
deuter / 8 kwietnia 2010 o 14:29
0
Za sanacji ta ulica nazywała się BROWARNA , bo prowadziła do browaru na dawnej Lubelskiej,
Browar spalił się w 1926 roku.
Avatar
litania do wszytstkich św / 8 kwietnia 2010 o 14:19
0
Pewno przeszkadz mu ulica,której patronem jest szewc.Radny chciałby prawdopodobnie za patrona mieć jakiegoś świętego.Najlepie JP II albo niedługo swiętego Jerzego P.Tyle jeszcze ulic,placów,obiektów publicznych,szkół,szaletów miejskich,sławojek czy wysypiskśmieci do nazwania imionami świętych.A jest ich cała litania.A i zmarły papież JP II wyniósł na ołtarze ponad 1000 duszyczek.Jest w czym przebierać....
Przyszedł do plebana ojciec wielodzietnej rodziny i prosi o wyznaczenie daty chrztu.Ksiądz zapytał co się urodziło i jakiego świętego będzie dzieciak nosił imię.Ojciec odpowiedzial,że nie był przygotowany na takie pytanie.Więc ksiądz podpowiada;Może Jan Paweł.Ojciec odpowiada,że takie imię już jego inne dziecko ma.To to może Jan...Tadeusz,.....Stanisław,...Piotr.......
Ojciec dzieciaków odpowiada,że nie ma pomysłu,bo w domu jest tyle dzieci że trudno mu już wybrać jakieś imię.Więc zdenerwowany ksiądz daje człowiekowi modlitewnik z litaniami do wszystkich świętych i proponuje aby ten wybrał pierwsze lepsze imię,a którego jeszcze nie dał dziecku.Wtem facet z wielką radością zawołał:Już wiem jak będzie miał na imię:KYRIE ELEISON
Pewno przeszkadz mu ulica,której patronem jest szewc.Radny chciałby prawdopodobnie za patrona mieć jakiegoś świętego.Najlepie JP II albo niedługo swiętego Jerzego P.Tyle jeszcze ulic,placów,obiektów publicznych,szkół,szaletów miejskich,sławojek czy wysypiskśmieci do nazwania imionami świętych.A jest ich cała litania.A i zmarły papież JP II wyniósł na ołtarze ponad 1000 duszyczek.Jest w czym przebierać....
Przyszedł do plebana ojciec wielodzietnej rodziny i prosi o wyznaczenie daty chrztu.Ksiądz zapytał co się urodziło i jakiego święteg... rozwiń
Avatar
P. / 8 kwietnia 2010 o 14:10
0
Zapraszam do Lublina, ul. Bohaterów Monte Cassino, Sowińskiego, Krańcowa - od zawsze były 2-częściowe (a pomiędzy częściami "pola i łąki" ewentualnie z jakąś ścieżką dla pieszych, a nie obwodnica); ul. Grabskiego i L. Herc też są 2-częściowe (kiedyś były w całości, teraz przedzielone "obwodnicą")
Avatar
P. / 8 kwietnia 2010 o 14:06
0
Zapraszam do Lublina, ul. Bohaterów Monte Cassino, Sowińskiego, Krańcowa - od zawsze były 2-częściowe (a pomiędzy częściami "pola i łąki" ewentualnie z jakąś ścieżką dla pieszych, a nie obwodnica); ul. Grabskiego i L. Herc też są 2-częściowe (kiedyś były w całości, teraz przedzielone "obwodnicą")
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 1

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 9 8

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 3

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 6 7

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 43 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 80 17

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 22 4

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!