Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 czerwca 2010 r.
14:09
Edytuj ten wpis

Rodzice kontra działacze: Awantura na nowym boisku OSiR w Zamościu

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 20 A A

Pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej otwarto w Zamościu ze... zgrzytem. Doszło do "kopaniny”, przepychanek słownych, a młodego bramkarza karetka odwiozła do szpitala. Rodzice są wstrząśnięci, ale pracownicy OSiR nie czują się winni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To co się działo na boisku było fatalne – tak niedzielne zdarzenia relacjonowała nam dwa dni temu Monika Prus, mama 8-letniego, znokautowanego bramkarza Autonomicznej Młodzieżowej Sekcji Piłki Nożnej Hetmana Zamość. – Na koniec zwymyślano rodziców. Brak na to słów!

Zamojski OSiR ma nowiutkie boisko. Na jego budowę wydano 3 mln zł, a na inaugurację zorganizowano mecz młodzików AMSPN i BKS Lublin.

– Sędziowali go młodzi chłopcy. Nie panowali nad niczym… – mówi pani Monika.

Bo w pewnym momencie doszło do zwarcia. – Chłopcy próbowali wykopać piłkę, którą trzymał mój syn, bramkarz. Nagle zobaczyłam, że moje dziecko jest zgięte w pół i płacze. Aż się po prostu zachodziło z bólu – wspomina matka. – Nikt faulu nie odgwizdał… Mąż zniósł syna z boiska, a potem moje dziecko zabrała karetka.

Rodzice byli zdenerwowani. Ktoś chciał przerwać mecz, ktoś inny szukał organizatorów…

– Dopiero wtedy pojawili się dorośli sędziowie – mówi pani Prus. – Pojawił się także Wiesław Wieczerzak, pracownik OSIR, organizator turnieju. Wzburzeni rodzice wylali przed nim swoje żale. A on wtedy powiedział do nas…"spadajcie”.

– Mówił, że… pani Monika "kłapie jadaczką” – dodaje Piotr Stalski, inny rodzic. – Bo pytała o opiekę medyczną, której nie było… Niedociągnięcia organizatorów można wyliczać długo. Przez cały turniej dzieciom dano tylko wodę! Jednak pracownicy OSiR i oldboje urządzili sobie obfity bankiet…

– Ta sprawa musi być nagłośniona – denerwuje się Leszek Martynik, ojciec innego piłkarza. – Dla dobra zamojskiego sportu.

Syn pani Moniki znalazł się w szpitalu. Jest poobijany, posiniaczony, ale nic mu się nie stało. Jednak rodzice są rozżaleni. Bo nie usłyszeli dotychczas od pracowników OSiR przeprosin. Także dlatego poskarżyli się do nas.

– Przykro mi, że doszło do takiej sytuacji i mogę za to przeprosić – zapewniał w środę Tadeusz Lizut, dyrektor OSiR w Zamościu. – Rzeczywiście na początku tego meczu nie było sędziów, bo nie zdążyli dojechać. Jednak opieka medyczna była zapewniona. Rodzice chyba przesadzają… O zachowaniu pana Wieczerzaka nie mogę nic powiedzieć. Nie byłem przy tej sytuacji…

– Ja zachowywałem się kulturalnie – zapewnia tymczasem Wiesław Wieczerzak. – Nikogo nie obraziłem i nie mam za co przepraszać. To rodzice zachowywali się źle… Nie potrafią się bawić.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piłka / 7 czerwca 2010 o 20:33
0
byłem widziałem i opisze jednym słowem dno. niech wiecej nie organizuja nic bo wstydze sie za nich
Avatar
Jeżyk / 6 czerwca 2010 o 20:38
0
Dzieciakom nic nie dano oprócz wody. Gdyvy chociaż po lizaku się "szarpnęli".
Avatar
hektor-55 / 6 czerwca 2010 o 20:14
0
Kogo to dziwi ? podejście Pana Prezydenta do dyscypliny, jaką jest piłka nożna to chyba znamy.
Najważniejsze jest przeciąc wstęgę, palnąc krótką mówkę, zebrac śmietankę i żegnajcie.
Avatar
edwin / 5 czerwca 2010 o 08:19
0
Temat olewania dzieci i młodzieży w ASPN i inne dzieci i młodzież - tylko na forum poza Zamościem. W tym przepięknym mieście problemy sportowe zamiatane są pod dywan, władze chronią swoich - CENZURA. Wszyscy o tym wiedzą, oprócz Pana prezydenta, który udaje,że nic się nie dzieje.
Avatar
MAMA / 5 czerwca 2010 o 08:09
0
tatysynek napisał:
chyba sam Pan WW się odezwał he he, nieważne, jeszcze raz powtarzam że piłka dla facetów czy ma 5, 10 czy 15 lat. Słowo spadaj jak padło to niegrzeczne i powinien przeprosić, a to że padło nie dziwię się bo z nerwów dużo głupot się mówi. Jednym słowem organizatorzy nawalili ale chyba Pan Lizut już przeprosił.



To była ironia Kolego, Wieczerzak nie dotknął w życiu klawiatury, nawet nie umie odpalić kompą - pozdrawiam - MAMA
Avatar
MAMA / 5 czerwca 2010 o 08:07
0
observer napisał:
niech pani nie używa ironii - bo ten człowiek nie wie co to jest



To tak ten człowiek nie zna pojęcia ironia - przepraszam MAMA
Avatar
~mon~ / 4 czerwca 2010 o 22:25
0
Pan Lizut przeprosił za pośrednictwem prasy, a nie osobiście. A wie(no chyba, ze nie wie) gdzie i kiedy można spotkac rodziców, tzn.kiedy chłopcy mają treningi.
Avatar
visitor / 4 czerwca 2010 o 15:05
0
Napisze raz jeszcze.
Bylem, a oto co zaobserwowalem:
To co zaprezentowali organizatorzy wola o pomste do nieba!
Jak byl pan Prezydent to byli sedziowie, piekne otwarcie itd., a potem jak sie okazalo sedziowie "pojechali na mecz i nie zdazyli wrocic" a w sytuacji naprawde brzydkiego zagrania zawodnika i powaznej kontuzji bramkarza, ktora mogla skonczyc sie tragicznie sedziowal jakis 12-13 latek, ktory naprawde sie przestraszyl jak rodzice zaczeli sie awanturowac. A to nie byla jego wina, co mial biedaczyna zrobic jak jakis czerwonoskory gosc mu kazal!
Zero opieki medycznej (to skandal!!!), nie wiadomo bylo co zrobic, a organizator/prowadzacy z pretensjami do ludzi: "spadajcie!".
Jakas kobieta: "nie przesadzajcie, to tylko zabawa" Ciekawe jakby sie bawila jakby to jej dziecko zabrala karetka!
Wstyd, zdecydowanie wstyd! Jak mozna uczyc dzieci pokazujac im, ze mecz moze odbywac sie bez sedziego, bez opieki... i jak sie okazuje nawet bez trenera :/
Smutne to wszystko, smutne i straszne!
Napisze raz jeszcze.
Bylem, a oto co zaobserwowalem:
To co zaprezentowali organizatorzy wola o pomste do nieba!
Jak byl pan Prezydent to byli sedziowie, piekne otwarcie itd., a potem jak sie okazalo sedziowie "pojechali na mecz i nie zdazyli wrocic" a w sytuacji naprawde brzydkiego zagrania zawodnika i powaznej kontuzji bramkarza, ktora mogla skonczyc sie tragicznie sedziowal jakis 12-13 latek, ktory naprawde sie przestraszyl jak rodzice zaczeli sie awanturowac. A to nie byla jego wina, co mial biedaczyna zro... rozwiń
Avatar
kromek766 / 4 czerwca 2010 o 11:34
0
Byłem w niedzielę na otwarciu tego boiska. Wszystko widziałem dokładnie i spróbuję to opisać z mojej perspektywy.

Wszystko rozpoczęło się ok. 12:00. Przybył pan Zamoyski, powiedział jakieś bzdety, otworzył turniej i... już go nie było. Pan Lizut razem z nim...
Przez pierwsze 2-3 godziny trwania turnieju obsada sędziowska wyglądała bardzo przekonywująco. Panowie w średnim wieku, pełne stroje, podczas meczów dzieciaków zwracali uwagę na dokładność, wyjaśniali nawet niektóre przepisy gry. Wszystko toczyło się w miłej atmosferze. Do czasu, kiedy podczas któregoś z półfinału dzieciaki nie zaczęły się po prostu kopać po nogach. Sędzia meczu (z wyglądu drechol, na oko 16 lat) nie radził sobie z sytuacją. Gwizdał co drugie nieczyste kopnięcie, gdzie tak na prawdę powinno się wyzbierać wszystkich chłopaczków, powiedzieć głośno że tak nie wolno, zwrócić uwagę rodzicom, i pewnie nic by się nie stało. Tymczasem ten gówniarz w dresie nie reagował na takie bzdury (gdy zwróciło mu się uwagę, tylko się śmiał).

Potem już opisane wyżej kopanie po brzuchach, ale tego już nie widziałem osobiście, bo pojechałem do domu...

Trochę to wszystko pokręcone, jak to zwykle w Zamościu bywa. Ale prawda jest taka, że jak się nie potrafi zorganizować porządnego turnieju na poziomie 7-latków, to nie ma co myśleć nawet o II, III czy VI lidze seniorów...

Dziękuję i pozdrawiam
Byłem w niedzielę na otwarciu tego boiska. Wszystko widziałem dokładnie i spróbuję to opisać z mojej perspektywy.

Wszystko rozpoczęło się ok. 12:00. Przybył pan Zamoyski, powiedział jakieś bzdety, otworzył turniej i... już go nie było. Pan Lizut razem z nim...
Przez pierwsze 2-3 godziny trwania turnieju obsada sędziowska wyglądała bardzo przekonywująco. Panowie w średnim wieku, pełne stroje, podczas meczów dzieciaków zwracali uwagę na dokładność, wyjaśniali nawet niektóre przepisy gry. Wszystko toczyło się w miłej atmosfer... rozwiń
Avatar
anty / 4 czerwca 2010 o 10:24
0
Wiesy jak zwykle zachowanie prostackie
Avatar
piłka / 7 czerwca 2010 o 20:33
0
byłem widziałem i opisze jednym słowem dno. niech wiecej nie organizuja nic bo wstydze sie za nich
Avatar
Jeżyk / 6 czerwca 2010 o 20:38
0
Dzieciakom nic nie dano oprócz wody. Gdyvy chociaż po lizaku się "szarpnęli".
Avatar
hektor-55 / 6 czerwca 2010 o 20:14
0
Kogo to dziwi ? podejście Pana Prezydenta do dyscypliny, jaką jest piłka nożna to chyba znamy.
Najważniejsze jest przeciąc wstęgę, palnąc krótką mówkę, zebrac śmietankę i żegnajcie.
Avatar
edwin / 5 czerwca 2010 o 08:19
0
Temat olewania dzieci i młodzieży w ASPN i inne dzieci i młodzież - tylko na forum poza Zamościem. W tym przepięknym mieście problemy sportowe zamiatane są pod dywan, władze chronią swoich - CENZURA. Wszyscy o tym wiedzą, oprócz Pana prezydenta, który udaje,że nic się nie dzieje.
Avatar
MAMA / 5 czerwca 2010 o 08:09
0
tatysynek napisał:
chyba sam Pan WW się odezwał he he, nieważne, jeszcze raz powtarzam że piłka dla facetów czy ma 5, 10 czy 15 lat. Słowo spadaj jak padło to niegrzeczne i powinien przeprosić, a to że padło nie dziwię się bo z nerwów dużo głupot się mówi. Jednym słowem organizatorzy nawalili ale chyba Pan Lizut już przeprosił.



To była ironia Kolego, Wieczerzak nie dotknął w życiu klawiatury, nawet nie umie odpalić kompą - pozdrawiam - MAMA
Avatar
MAMA / 5 czerwca 2010 o 08:07
0
observer napisał:
niech pani nie używa ironii - bo ten człowiek nie wie co to jest



To tak ten człowiek nie zna pojęcia ironia - przepraszam MAMA
Avatar
~mon~ / 4 czerwca 2010 o 22:25
0
Pan Lizut przeprosił za pośrednictwem prasy, a nie osobiście. A wie(no chyba, ze nie wie) gdzie i kiedy można spotkac rodziców, tzn.kiedy chłopcy mają treningi.
Avatar
visitor / 4 czerwca 2010 o 15:05
0
Napisze raz jeszcze.
Bylem, a oto co zaobserwowalem:
To co zaprezentowali organizatorzy wola o pomste do nieba!
Jak byl pan Prezydent to byli sedziowie, piekne otwarcie itd., a potem jak sie okazalo sedziowie "pojechali na mecz i nie zdazyli wrocic" a w sytuacji naprawde brzydkiego zagrania zawodnika i powaznej kontuzji bramkarza, ktora mogla skonczyc sie tragicznie sedziowal jakis 12-13 latek, ktory naprawde sie przestraszyl jak rodzice zaczeli sie awanturowac. A to nie byla jego wina, co mial biedaczyna zrobic jak jakis czerwonoskory gosc mu kazal!
Zero opieki medycznej (to skandal!!!), nie wiadomo bylo co zrobic, a organizator/prowadzacy z pretensjami do ludzi: "spadajcie!".
Jakas kobieta: "nie przesadzajcie, to tylko zabawa" Ciekawe jakby sie bawila jakby to jej dziecko zabrala karetka!
Wstyd, zdecydowanie wstyd! Jak mozna uczyc dzieci pokazujac im, ze mecz moze odbywac sie bez sedziego, bez opieki... i jak sie okazuje nawet bez trenera :/
Smutne to wszystko, smutne i straszne!
Napisze raz jeszcze.
Bylem, a oto co zaobserwowalem:
To co zaprezentowali organizatorzy wola o pomste do nieba!
Jak byl pan Prezydent to byli sedziowie, piekne otwarcie itd., a potem jak sie okazalo sedziowie "pojechali na mecz i nie zdazyli wrocic" a w sytuacji naprawde brzydkiego zagrania zawodnika i powaznej kontuzji bramkarza, ktora mogla skonczyc sie tragicznie sedziowal jakis 12-13 latek, ktory naprawde sie przestraszyl jak rodzice zaczeli sie awanturowac. A to nie byla jego wina, co mial biedaczyna zro... rozwiń
Avatar
kromek766 / 4 czerwca 2010 o 11:34
0
Byłem w niedzielę na otwarciu tego boiska. Wszystko widziałem dokładnie i spróbuję to opisać z mojej perspektywy.

Wszystko rozpoczęło się ok. 12:00. Przybył pan Zamoyski, powiedział jakieś bzdety, otworzył turniej i... już go nie było. Pan Lizut razem z nim...
Przez pierwsze 2-3 godziny trwania turnieju obsada sędziowska wyglądała bardzo przekonywująco. Panowie w średnim wieku, pełne stroje, podczas meczów dzieciaków zwracali uwagę na dokładność, wyjaśniali nawet niektóre przepisy gry. Wszystko toczyło się w miłej atmosferze. Do czasu, kiedy podczas któregoś z półfinału dzieciaki nie zaczęły się po prostu kopać po nogach. Sędzia meczu (z wyglądu drechol, na oko 16 lat) nie radził sobie z sytuacją. Gwizdał co drugie nieczyste kopnięcie, gdzie tak na prawdę powinno się wyzbierać wszystkich chłopaczków, powiedzieć głośno że tak nie wolno, zwrócić uwagę rodzicom, i pewnie nic by się nie stało. Tymczasem ten gówniarz w dresie nie reagował na takie bzdury (gdy zwróciło mu się uwagę, tylko się śmiał).

Potem już opisane wyżej kopanie po brzuchach, ale tego już nie widziałem osobiście, bo pojechałem do domu...

Trochę to wszystko pokręcone, jak to zwykle w Zamościu bywa. Ale prawda jest taka, że jak się nie potrafi zorganizować porządnego turnieju na poziomie 7-latków, to nie ma co myśleć nawet o II, III czy VI lidze seniorów...

Dziękuję i pozdrawiam
Byłem w niedzielę na otwarciu tego boiska. Wszystko widziałem dokładnie i spróbuję to opisać z mojej perspektywy.

Wszystko rozpoczęło się ok. 12:00. Przybył pan Zamoyski, powiedział jakieś bzdety, otworzył turniej i... już go nie było. Pan Lizut razem z nim...
Przez pierwsze 2-3 godziny trwania turnieju obsada sędziowska wyglądała bardzo przekonywująco. Panowie w średnim wieku, pełne stroje, podczas meczów dzieciaków zwracali uwagę na dokładność, wyjaśniali nawet niektóre przepisy gry. Wszystko toczyło się w miłej atmosfer... rozwiń
Avatar
anty / 4 czerwca 2010 o 10:24
0
Wiesy jak zwykle zachowanie prostackie
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!