Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 maja 2010 r.
14:28
Edytuj ten wpis

Ustrzelił najwięcej lisów w Polsce

0 45 A A

Na ścianie pojawiło się – jako trofea do kolekcji – 120 par uszu. Tyle lisów ustrzelił w ciągu jednego sezonu myśliwy z Koła Łowieckiego "Rogacz” w Hrubieszowie. To najlepszy wynik w kraju! Jego koledzy muszą się wziąć do roboty. Jeżeli nie zaczną strzelać do chytrusów, dostaną po kieszeni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po wprowadzeniu kompleksowej akcji szczepienia, lisy mnożą się na potęgę, a na dodatek zajadają się zwierzyną drobną: kuropatwami, bażantami, zającami, polują nawet na koźlanki, czyli młode sarny. Nic dziwnego, że myśliwi wydali im wojnę.

– Lis robi duże szkody, dlatego konieczna jest redukcja – mówi zamojski łowczy okręgowy Henryk Studnicki. – W całym okręgu odstrzelono w ciągu sezonu około 3 tys. sztuk tego drapieżnika.

Najlepszym strzelcem w sezonie łowieckim 2009/2010, który trwał od 2 września ub. roku do 25 marca br., okazał się 46-letni Kazimierz Wielosz z hrubieszowskiego KŁ "Rogacz”, który pracuje w Nadleśnictwie Mircze.

– Ustrzeliłem 117 lisów, a na polowaniach zbiorowych dodatkowo trzy – opowiada myśliwy, który został laureatem tegorocznego ogólnopolskiego Konkursu "Lisowi Stop” zorganizowanego przez miesięcznik "Brać Łowiecka”.

– Polowałem głównie w swoim obwodzie łowieckim nr 315 przy polsko-ukraińskiej granicy, a więc w okolicach Hulcza, Chłopiatyna i Liwcza, ale też w okręgu nr 275, czyli w rejonie Starej Wsi, Mircza i Lipowca.

Za każdego odstrzelonego chytrusa wypłacono mu 25 złotych. – Zgodnie z podjęta uchwałą promujemy kolegów dokonujących odstrzału lisa – mówi Marian Ozimek, prezes "Rogacza”.

Ale to nie wszystko.

– Ci, którzy nie strzelają, muszą płacić złotówkę od każdego pozyskanego lisa w naszym kole – mówi prezes. – Jeżeli pozyskaliśmy w sezonie około 150 lisów, to myśliwy, który się lenił i nie strzelał do chytrusów, musi teraz zapłacić 150 złotych. To powinno go zdopingować do tego, ze nie tylko do dzików warto strzelać.

Dodaje, że tylko poprzez sukcesywny odstrzał drapieżnika nie będzie ubywać zwierzyny drobnej. Bo jeszcze kilka lat temu największym wrogiem lisa była wścieklizna, która co roku redukowała populację nawet w 60–80 proc.

– Po wprowadzeniu akcji zrzucania szczepionek lisy mnożą się na potęgę – mówi Ozimek.

Na Zamojszczyźnie żyje około 5 tys. sztuk tego drapieżnika. – Doliczając młode, które przyjdą wkrótce na świat, ich populacja przekroczy 12 tysięcy sztuk – twierdzi łowczy Studnicki.

Pan Kazimierz w ciągu nocy potrafił ustrzelić nawet 7 chytrusów. Jest świetnym strzelcem, co zgodnie podkreślają przełożeni.

– Musiałem przechytrzyć lisa, dlatego używałem specjalnych wabików – podkreśla myśliwy z 25-letnim stażem.

Lisy dawały się nabrać głównie na "kniazienie zająca” (odgłos zagryzanego szaraka) i "pisk myszy”.

– Konkurs "Lisowi Stop” ma na celu ochronę zwierzyny drobnej poprzez redukcje drapieżnika w łowiskach – mówi Joanna Rudzińska, sekretarz redakcji "Braci Łowieckiej”.

Jego oficjalne rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu. Laureat, poza tytułem "Lisiarza roku”, otrzyma w nagrodę sztucer, medal oraz zloty kordelas.

Pan Kazimierz zdystansował konkurencję. Drugi myśliwy ustrzelił 104 rudzielce, a trzeci o jednego mniej.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Edo / 27 listopada 2010 o 20:43
0
ZDECYDOWANIE potrzeba więcej takich łowczych (strzelców) bo te cwaniaki rozpanoszyły się nadmiernie i "chadzają" po mieście w świetle lamp polując na koty. Tak Tak na KOTY mi bandyta porwał już drugiego, w 2009r 8 października a w tym roku 12 listopada na mich oczach o zgrozo, członka rodziny. Dziś 27.11.2010 o godz 4,47 (am) biegł środkiem jezdni obok mojej posesji.A i ogłoszeń w miasteczku o zaginięciu kota full jest rozwieszanych. Co z tym bandytą zrobić? może ktoś podpowie. [email="edo05@wp.pl"]Wyślij e-mail[/email] POZDRAWIAM czytelników i dziękuje za podpowiedzihttp://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif
ZDECYDOWANIE potrzeba więcej takich łowczych (strzelców) bo te cwaniaki rozpanoszyły się nadmiernie i "chadzają" po mieście w świetle lamp polując na koty. Tak Tak na KOTY mi bandyta porwał już drugiego, w 2009r 8 października a w tym roku 12 listopada na mich oczach o zgrozo, członka rodziny. Dziś 27.11.2010 o godz 4,47 (am) biegł środkiem jezdni obok mojej posesji.A i ogłoszeń w miasteczku o zaginięciu kota full jest rozwieszanych. Co z tym bandytą zrobić? może ktoś podpowie. [email="edo05@wp.pl"]Wyślij e-mail[/... rozwiń
Avatar
krzychu / 6 listopada 2010 o 09:19
0
To wszystko czysty biznes. Zabijają lisy żeby one nie zabijały zajęcy, kuropatw, czy bażantów, bo sami chcą je zabić i zjeść, jakby nie było ich stać na kg kurczaka za 5zł, czy kilo kiełbasy za 7zł. Wiem że przyroda sama reguluje liczebność gatunków, dopóki nie zacznie wtrącać się człowiek. Wiem ze mimo że mieszkam na wsi od kilku (może 5 lat) nie widziałem ani jednego lisa, widziałem za to zimą sznur myśliwych , którzy zastrzelili chyba ostatniego zająca we wsi. Widziałem jak dostał i fikał koziołki w locie, później jeszcze dobili go jakąś pałką i zanieśli za uszy do autobusu. Po czym poszli dalej przez pola mordować. Jako dziecko chciałem być myśliwym, bo mi to imponowało, ale teraz czuję do nich odrazę. Jeżeli ludzie hodują sobie zwierzęta do jedzenia to powinni dziką przyrodę pozostawić w spokoju, a jeśli uważają inaczej to niech się przeprowadzą do lasu i żyją tylko z tego co znajdą i upolują. Nie dość że tak już zatruwamy i niszczymy ich naturalne środowisko to jeszcze musimy je zabijać? Zwierzęta dzisiaj czują się trochę tak jak czułby się człowiek gdyby wypuścić go samego na sawannę pełną lwów. Na każdym kroku groziłaby mu śmierć.
To wszystko czysty biznes. Zabijają lisy żeby one nie zabijały zajęcy, kuropatw, czy bażantów, bo sami chcą je zabić i zjeść, jakby nie było ich stać na kg kurczaka za 5zł, czy kilo kiełbasy za 7zł. Wiem że przyroda sama reguluje liczebność gatunków, dopóki nie zacznie wtrącać się człowiek. Wiem ze mimo że mieszkam na wsi od kilku (może 5 lat) nie widziałem ani jednego lisa, widziałem za to zimą sznur myśliwych , którzy zastrzelili chyba ostatniego zająca we wsi. Widziałem jak dostał i fikał koziołki w locie, później jeszcze dobili go jakąś ... rozwiń
Avatar
krzychu / 6 listopada 2010 o 09:17
0
To wszystko czysty biznes. Zabijają lisy żeby one nie zabijały zajęcy, kuropatw, czy bażantów, bo sami chcą je zabić i zjeść, jakby nie było ich stać na kg kurczaka za 5zł, czy kilo kiełbasy za 7zł. Wiem że przyroda sama reguluje liczebność gatunków, dopóki nie zacznie wtrącać się człowiek. Wiem ze mimo że mieszkam na wsi od kilku (może 5 lat) nie widziałem ani jednego lisa, widziałem za to zimą sznur myśliwych , którzy zastrzelili chyba ostatniego zająca we wsi. Widziałem jak dostał i fikał koziołki w locie, później jeszcze dobili go jakąś pałką i zanieśli za uszy do autobusu. Po czym poszli dalej przez pola mordować. Jako dziecko chciałem być myśliwym, bo mi to imponowało, ale teraz czuję do nich odrazę. Jeżeli ludzie hodują sobie zwierzęta do jedzenia to powinni dziką przyrodę pozostawić w spokoju, a jeśli uważają inaczej to niech się przeprowadzą do lasu i żyją tylko z tego co znajdą i upolują. Nie dość że tak już zatruwamy i niszczymy ich naturalne środowisko to jeszcze musimy je zabijać? Zwierzęta dzisiaj czują się trochę tak jak czułby się człowiek gdyby wypuścić go samego na sawannę pełną lwów. Na każdym kroku groziłaby mu śmierć.
To wszystko czysty biznes. Zabijają lisy żeby one nie zabijały zajęcy, kuropatw, czy bażantów, bo sami chcą je zabić i zjeść, jakby nie było ich stać na kg kurczaka za 5zł, czy kilo kiełbasy za 7zł. Wiem że przyroda sama reguluje liczebność gatunków, dopóki nie zacznie wtrącać się człowiek. Wiem ze mimo że mieszkam na wsi od kilku (może 5 lat) nie widziałem ani jednego lisa, widziałem za to zimą sznur myśliwych , którzy zastrzelili chyba ostatniego zająca we wsi. Widziałem jak dostał i fikał koziołki w locie, później jeszcze dobili go jakąś ... rozwiń
Avatar
lis / 25 maja 2010 o 19:37
0
miłośnik przyrody napisał:
BRAWO!!!!!!
Kto chociaż trochę ma pojęcia o przyrodzie powinien przyklasnąć temu łowcy. Człowiek tak namieszał w przyrodzie, że bardziej już nie można. Czy wiecie, że poprzez szczepienia lisy tak się rozmnożyły, że zagrażają wielu gatunkom zwierząt? Czy wiecie, że Czajki poprzez zbyt dużą ilość lisów stają się gatunkiem zagrożonym? Czy wiecie, że znacznie zmniejszyła się ilość skowronków na polach przez zbyt dużą ilość lisów? Czy wiecie, że niemal niemożliwa jest odbudowa populacji Głuszców i Cietrzewi z powodu zbyt wielkiej liczebności lisów? Nie ma mowy o samoregulacji przyrody dopóki gatunkiem dominującym na ziemi będzie człowiek!!! Przy okazji apel do myśliwych. Weźcie się bardziej do roboty i ograniczajcie populację lisa wszędzie gdzie wymaga tego interes przyrody.
A dla Pana Kazimierza jeszcze raz BRAWO!!!![/quote]

Panie " miłośnik przyrody " :

populacja lisów wzrosła nie tylko na wskutek szczepień przeciwko wściekliźnie ale złożyło się na to wiele czynników:
dostępność pożywienia,rozwój gospodarki i dobrobyt człowieka,miasta zawalone śmieciami,łatwy dostęp do śmietników - obecnie lisom łatwiej żyje się w sąsiedztwie człowieka,łatwość w zdobywaniu pożywienia jest silniejsza niż strach przed człowiekiem - lisom pomógł też rozwój rolnictwa - im więcej upraw wieloobszarowych,tym więcej gryzoni a tym samym więcej lisów.
Drobna zwierzyna cierpi przede wszystkim przez współczesne rolnictwo i zanik siedlisk naturalnych,brak miedzy - co do skowronka to słyszałem też że jego jaja i legi niszczą ... gryzonie,czyli zwierzęta stanowiące nawet 60 - 80% lisiego menu.
Głuszec i cietrzew wymagają warunków środowiskowych i tzw.ostoi,nienaruszonych siedlisk i środowiska w idealnym stanie - to działalność człowieka doprowadziła do tego że takowych siedlisk jest coraz mniej,żaden lis tego nie uczynił.


[quote name='zając/sarna/kuropatwa' post='292634' date='25.05.2010, 12:31:33']Dziękujemy w imieniu ocalonych zajęcy, bażantów, kuropatw, maleńkich sarenek i innych zwierzatek pożeranych przez lisy tysiącami.


Bażant jest gatunkiem obcym,hodowanym i wypuszczanym przede wszystkim dla przyjemności myśliwych
" zwierzątka " są " pożerane " przez drapieżniki bo taka jest naturalna kolej rzeczy - zauważ jednak ze naturalny drapieżnik poluje żeby przeżyć a człowiek / myśliwy nie zabija saren,bażantów czy zajęcy z głodu.
Każdy kij ma też dwa końce i należy pamiętać że jeśli myśliwy " pozyska " lisicę w kwietniu,maju lub w czerwcu to jej młode / niedoliski / umrą z głodu.


Bażant jest gatunkiem obcym,hodowanym i wypuszczanym przede wszystkim dla przyjemności myśliwych
" zwierzątka " są " pożerane " przez drapieżniki bo taka jest naturalna kolej rzeczy - zauważ jednak ze naturalny drapieżnik poluje żeby przeżyć a człowiek / myśliwy nie zabija saren,bażantów czy zajęcy z głodu.
Każdy kij ma też dwa końce i należy pamiętać że jeśli myśliwy " pozyska " lisicę w kwietniu,maju lub w czerwcu to jej młode / niedoliski / umrą z głodu. rozwiń
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 15:41
0
"zając , sarna , kuropatwa" - troche rozsądku a nie wyplatanie bzdur , po co szczepienie lisów i pozwolenie na niesamowity przyrost tej populacji , chyba po to aby teraz je mordować , a to co wyplatasz w tej swojej pochwale to nic innego jak pochwała głupoty ale żeby to pojąć to trzeba mysleć a nie pleść pierdoły a z mysleniem gorzej
Avatar
zając/sarna/kuropatwa / 25 maja 2010 o 12:31
0
Dziękujemy w imieniu ocalonych zajęcy, bażantów, kuropatw, maleńkich sarenek i innych zwierzatek pożeranych przez lisy tysiącami. Szkoda że Ministerstwo Ochrony Środowiska o nas nie pamięta tylko myśliwi . Prosimy zanim wyginiemy o ograniczenie populacji kruka sroki i wrony bo za kilka latek zeżrą nas wszystkie.
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 11:23
0
zakazać tego sportu polegajacego na mordowaniu innych istot z uśmiechem na ustach to przecież dewiacja
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 11:08
0
~Henio~ napisał:
Czyli zbiornik wodny wodny?


wodny downy - za pierwszym razem było dobrze <lol>
Avatar
STYX / 25 maja 2010 o 10:55
0
Masz się ku*** czym chwalić !!! Spier...dziadu !
Avatar
Ekonomiasiękłania / 25 maja 2010 o 10:48
0
[size=4][color="#0000FF"]Do hodowcy kur[/color][/size].Jak przestaniesz pakować pieniądze w ten drób to sobie więcej jajek kupisz(nawet w zimie)I jeszcze ci trochę kaski zostanie.No i nie będziesz miał obsranego życia,wszechobecne gówna.
Avatar
Edo / 27 listopada 2010 o 20:43
0
ZDECYDOWANIE potrzeba więcej takich łowczych (strzelców) bo te cwaniaki rozpanoszyły się nadmiernie i "chadzają" po mieście w świetle lamp polując na koty. Tak Tak na KOTY mi bandyta porwał już drugiego, w 2009r 8 października a w tym roku 12 listopada na mich oczach o zgrozo, członka rodziny. Dziś 27.11.2010 o godz 4,47 (am) biegł środkiem jezdni obok mojej posesji.A i ogłoszeń w miasteczku o zaginięciu kota full jest rozwieszanych. Co z tym bandytą zrobić? może ktoś podpowie. [email="edo05@wp.pl"]Wyślij e-mail[/email] POZDRAWIAM czytelników i dziękuje za podpowiedzihttp://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif
ZDECYDOWANIE potrzeba więcej takich łowczych (strzelców) bo te cwaniaki rozpanoszyły się nadmiernie i "chadzają" po mieście w świetle lamp polując na koty. Tak Tak na KOTY mi bandyta porwał już drugiego, w 2009r 8 października a w tym roku 12 listopada na mich oczach o zgrozo, członka rodziny. Dziś 27.11.2010 o godz 4,47 (am) biegł środkiem jezdni obok mojej posesji.A i ogłoszeń w miasteczku o zaginięciu kota full jest rozwieszanych. Co z tym bandytą zrobić? może ktoś podpowie. [email="edo05@wp.pl"]Wyślij e-mail[/... rozwiń
Avatar
krzychu / 6 listopada 2010 o 09:19
0
To wszystko czysty biznes. Zabijają lisy żeby one nie zabijały zajęcy, kuropatw, czy bażantów, bo sami chcą je zabić i zjeść, jakby nie było ich stać na kg kurczaka za 5zł, czy kilo kiełbasy za 7zł. Wiem że przyroda sama reguluje liczebność gatunków, dopóki nie zacznie wtrącać się człowiek. Wiem ze mimo że mieszkam na wsi od kilku (może 5 lat) nie widziałem ani jednego lisa, widziałem za to zimą sznur myśliwych , którzy zastrzelili chyba ostatniego zająca we wsi. Widziałem jak dostał i fikał koziołki w locie, później jeszcze dobili go jakąś pałką i zanieśli za uszy do autobusu. Po czym poszli dalej przez pola mordować. Jako dziecko chciałem być myśliwym, bo mi to imponowało, ale teraz czuję do nich odrazę. Jeżeli ludzie hodują sobie zwierzęta do jedzenia to powinni dziką przyrodę pozostawić w spokoju, a jeśli uważają inaczej to niech się przeprowadzą do lasu i żyją tylko z tego co znajdą i upolują. Nie dość że tak już zatruwamy i niszczymy ich naturalne środowisko to jeszcze musimy je zabijać? Zwierzęta dzisiaj czują się trochę tak jak czułby się człowiek gdyby wypuścić go samego na sawannę pełną lwów. Na każdym kroku groziłaby mu śmierć.
To wszystko czysty biznes. Zabijają lisy żeby one nie zabijały zajęcy, kuropatw, czy bażantów, bo sami chcą je zabić i zjeść, jakby nie było ich stać na kg kurczaka za 5zł, czy kilo kiełbasy za 7zł. Wiem że przyroda sama reguluje liczebność gatunków, dopóki nie zacznie wtrącać się człowiek. Wiem ze mimo że mieszkam na wsi od kilku (może 5 lat) nie widziałem ani jednego lisa, widziałem za to zimą sznur myśliwych , którzy zastrzelili chyba ostatniego zająca we wsi. Widziałem jak dostał i fikał koziołki w locie, później jeszcze dobili go jakąś ... rozwiń
Avatar
krzychu / 6 listopada 2010 o 09:17
0
To wszystko czysty biznes. Zabijają lisy żeby one nie zabijały zajęcy, kuropatw, czy bażantów, bo sami chcą je zabić i zjeść, jakby nie było ich stać na kg kurczaka za 5zł, czy kilo kiełbasy za 7zł. Wiem że przyroda sama reguluje liczebność gatunków, dopóki nie zacznie wtrącać się człowiek. Wiem ze mimo że mieszkam na wsi od kilku (może 5 lat) nie widziałem ani jednego lisa, widziałem za to zimą sznur myśliwych , którzy zastrzelili chyba ostatniego zająca we wsi. Widziałem jak dostał i fikał koziołki w locie, później jeszcze dobili go jakąś pałką i zanieśli za uszy do autobusu. Po czym poszli dalej przez pola mordować. Jako dziecko chciałem być myśliwym, bo mi to imponowało, ale teraz czuję do nich odrazę. Jeżeli ludzie hodują sobie zwierzęta do jedzenia to powinni dziką przyrodę pozostawić w spokoju, a jeśli uważają inaczej to niech się przeprowadzą do lasu i żyją tylko z tego co znajdą i upolują. Nie dość że tak już zatruwamy i niszczymy ich naturalne środowisko to jeszcze musimy je zabijać? Zwierzęta dzisiaj czują się trochę tak jak czułby się człowiek gdyby wypuścić go samego na sawannę pełną lwów. Na każdym kroku groziłaby mu śmierć.
To wszystko czysty biznes. Zabijają lisy żeby one nie zabijały zajęcy, kuropatw, czy bażantów, bo sami chcą je zabić i zjeść, jakby nie było ich stać na kg kurczaka za 5zł, czy kilo kiełbasy za 7zł. Wiem że przyroda sama reguluje liczebność gatunków, dopóki nie zacznie wtrącać się człowiek. Wiem ze mimo że mieszkam na wsi od kilku (może 5 lat) nie widziałem ani jednego lisa, widziałem za to zimą sznur myśliwych , którzy zastrzelili chyba ostatniego zająca we wsi. Widziałem jak dostał i fikał koziołki w locie, później jeszcze dobili go jakąś ... rozwiń
Avatar
lis / 25 maja 2010 o 19:37
0
miłośnik przyrody napisał:
BRAWO!!!!!!
Kto chociaż trochę ma pojęcia o przyrodzie powinien przyklasnąć temu łowcy. Człowiek tak namieszał w przyrodzie, że bardziej już nie można. Czy wiecie, że poprzez szczepienia lisy tak się rozmnożyły, że zagrażają wielu gatunkom zwierząt? Czy wiecie, że Czajki poprzez zbyt dużą ilość lisów stają się gatunkiem zagrożonym? Czy wiecie, że znacznie zmniejszyła się ilość skowronków na polach przez zbyt dużą ilość lisów? Czy wiecie, że niemal niemożliwa jest odbudowa populacji Głuszców i Cietrzewi z powodu zbyt wielkiej liczebności lisów? Nie ma mowy o samoregulacji przyrody dopóki gatunkiem dominującym na ziemi będzie człowiek!!! Przy okazji apel do myśliwych. Weźcie się bardziej do roboty i ograniczajcie populację lisa wszędzie gdzie wymaga tego interes przyrody.
A dla Pana Kazimierza jeszcze raz BRAWO!!!![/quote]

Panie " miłośnik przyrody " :

populacja lisów wzrosła nie tylko na wskutek szczepień przeciwko wściekliźnie ale złożyło się na to wiele czynników:
dostępność pożywienia,rozwój gospodarki i dobrobyt człowieka,miasta zawalone śmieciami,łatwy dostęp do śmietników - obecnie lisom łatwiej żyje się w sąsiedztwie człowieka,łatwość w zdobywaniu pożywienia jest silniejsza niż strach przed człowiekiem - lisom pomógł też rozwój rolnictwa - im więcej upraw wieloobszarowych,tym więcej gryzoni a tym samym więcej lisów.
Drobna zwierzyna cierpi przede wszystkim przez współczesne rolnictwo i zanik siedlisk naturalnych,brak miedzy - co do skowronka to słyszałem też że jego jaja i legi niszczą ... gryzonie,czyli zwierzęta stanowiące nawet 60 - 80% lisiego menu.
Głuszec i cietrzew wymagają warunków środowiskowych i tzw.ostoi,nienaruszonych siedlisk i środowiska w idealnym stanie - to działalność człowieka doprowadziła do tego że takowych siedlisk jest coraz mniej,żaden lis tego nie uczynił.


[quote name='zając/sarna/kuropatwa' post='292634' date='25.05.2010, 12:31:33']Dziękujemy w imieniu ocalonych zajęcy, bażantów, kuropatw, maleńkich sarenek i innych zwierzatek pożeranych przez lisy tysiącami.


Bażant jest gatunkiem obcym,hodowanym i wypuszczanym przede wszystkim dla przyjemności myśliwych
" zwierzątka " są " pożerane " przez drapieżniki bo taka jest naturalna kolej rzeczy - zauważ jednak ze naturalny drapieżnik poluje żeby przeżyć a człowiek / myśliwy nie zabija saren,bażantów czy zajęcy z głodu.
Każdy kij ma też dwa końce i należy pamiętać że jeśli myśliwy " pozyska " lisicę w kwietniu,maju lub w czerwcu to jej młode / niedoliski / umrą z głodu.


Bażant jest gatunkiem obcym,hodowanym i wypuszczanym przede wszystkim dla przyjemności myśliwych
" zwierzątka " są " pożerane " przez drapieżniki bo taka jest naturalna kolej rzeczy - zauważ jednak ze naturalny drapieżnik poluje żeby przeżyć a człowiek / myśliwy nie zabija saren,bażantów czy zajęcy z głodu.
Każdy kij ma też dwa końce i należy pamiętać że jeśli myśliwy " pozyska " lisicę w kwietniu,maju lub w czerwcu to jej młode / niedoliski / umrą z głodu. rozwiń
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 15:41
0
"zając , sarna , kuropatwa" - troche rozsądku a nie wyplatanie bzdur , po co szczepienie lisów i pozwolenie na niesamowity przyrost tej populacji , chyba po to aby teraz je mordować , a to co wyplatasz w tej swojej pochwale to nic innego jak pochwała głupoty ale żeby to pojąć to trzeba mysleć a nie pleść pierdoły a z mysleniem gorzej
Avatar
zając/sarna/kuropatwa / 25 maja 2010 o 12:31
0
Dziękujemy w imieniu ocalonych zajęcy, bażantów, kuropatw, maleńkich sarenek i innych zwierzatek pożeranych przez lisy tysiącami. Szkoda że Ministerstwo Ochrony Środowiska o nas nie pamięta tylko myśliwi . Prosimy zanim wyginiemy o ograniczenie populacji kruka sroki i wrony bo za kilka latek zeżrą nas wszystkie.
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 11:23
0
zakazać tego sportu polegajacego na mordowaniu innych istot z uśmiechem na ustach to przecież dewiacja
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 11:08
0
~Henio~ napisał:
Czyli zbiornik wodny wodny?


wodny downy - za pierwszym razem było dobrze <lol>
Avatar
STYX / 25 maja 2010 o 10:55
0
Masz się ku*** czym chwalić !!! Spier...dziadu !
Avatar
Ekonomiasiękłania / 25 maja 2010 o 10:48
0
[size=4][color="#0000FF"]Do hodowcy kur[/color][/size].Jak przestaniesz pakować pieniądze w ten drób to sobie więcej jajek kupisz(nawet w zimie)I jeszcze ci trochę kaski zostanie.No i nie będziesz miał obsranego życia,wszechobecne gówna.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 29 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!