Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 lutego 2010 r.
14:08
Edytuj ten wpis

Zabytek, na który nikogo nie stać

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 13 A A

Stara Brama Lubelska to jeden z najciekawszych zabytków w Zamościu. Miejscowy Zakład Gospodarki Lokalowej ogłosił przetarg na jego wynajem. Ma on być przeznaczony na działalność "gastronomiczno-klubową”. Chętnych na razie brakuje. Dlaczego? Bo warunki najmu przeraziły zamojskich przedsiębiorców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Są one nie do przyjęcia – denerwuje się Grzegorz Obst, wieloletni restaurator, właściciel zamojskiej "Piwnicy pod Rektorską” oraz m.in. prezes Stoawarzyszenia Club Jazzowy im. M. Kosza w Zamościu. – Chcieliśmy stanąć do przetargu, ale po zapoznaniu się z warunkami zrezygnowaliśmy. Szkoda. Nasza działalność mogłaby tam rozwinąć skrzydła…

To miejsce wymarzone dla muzyków, malarzy i miłośników teatru. Stara Brama Lubelska to wspaniały zabytek znajdujący się w Parku Miejskim, obok Starego Miasta. Stoi na ustroniu i jest otoczony zielenią.

Obiekt został odnowiony w latach 2007-2009 za pieniądze m.in. z Funduszu Norweskiego. W całości wpisano go do rejestru zabytków. Do wynajęcia jest tam ok. 400 mkw. powierzchni (kilkanaście pomieszczeń) Zamojski ZGL ogłosił przetarg na najem tego obiektu. Oferty można składać do piątku.

Najemcy muszą jednak spełnić wiele rygorystycznych wymagań. Powinni np. "masowo” organizować imprezy muzyczne, spektakle i wystawy. Takich przedsięwzięć ma być 12 w roku i muszą zgromadzić co najmniej 12 tys. osób! Najemca powinien też zatrudnić przynajmniej sześć osób.

– Te warunki są zaporowe – ocenia Obst. – Chodzi zwłaszcza o wysokie ceny najmu. Wychodzi ok. 9,5 tys. na miesiąc! Gdy ktoś zatrudni 6 osób i zapłaci za prąd, wodę i m.in. ogrzewanie będzie musiał wydać 25 tys. zł. Kogo na to stać? W Zamościu takie osoby chyba się nie znajdą.

– Aby zdecydować się na taką działalność trzeba mieć wielkie zaplecze – dodaje Andrzej Gwiazdowski, właściciel pubu Piąta Strona Świata w Zamościu. – Chodzi o ilość pieniędzy, kontakty i… żyłkę artystyczną. Ja o tym nawet nie myślę.

Luigiego Tondellego, zamojskiego restauratora i prezesa spółki "Lubet” zdenerwowało co innego. W jednym z punktów ZGL zastrzegł sobie prawo "wyboru kontrahenta lub unieważnienia przetargu bez podania przyczyn”.

– Czyli wy sobie inwestujcie, a my zrobimy co chcemy – dziwi się Tondelli. – To pułapka. Nie warto stawać do takiego przetargu!

Skąd takie warunki?

– Nie są wyśrubowane, ale… wynikają z założeń projektu – mówi Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. – Ten zabytek został odrestaurowany z środków zewnętrznych. Przed złożeniem wniosków musieliśmy opisać każdy szczegół przyszłej działalności. Pieniądze dostaliśmy, a teraz musimy się z tego wywiązać. To nie jest wymysł ZGL.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chętnych na najem na razie nie ma. – Poczekajmy do czasu zamknięcia ofert – uspokaja Garbula. – Za wcześnie na jakieś podsumowania. Gdy chętni rzeczywiście się nie znajdą, wtedy zastanowimy się co dalej.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
a / 23 lutego 2010 o 08:06
0
Bardzo ładna ta brama.
Avatar
Be3; / 21 lutego 2010 o 16:06
0
Mieszkaniec napisał:
Dzięki za wyzwisko - to wyższa kultura dyskusji. Natomiast nie wierzę w powrót do socjalizmu. Młodzi go nie pamietają. Wtedy było tak - kto przeciwko nam to co najmniej kretyn - przecież wszystko ma byc za darmo. Co wiecej według potrzeb (niektórych), a nie według zasług (talentu i efektywnego wkładu pracy). No cóż.
A chetni na Bramę Lubelską na własciwym poziomie na pewno w swoim czasie sie pojawią. Bez gorączki.

Pojawią, pojawią... Boję się tylko,że wzorem poprzednich decyzji katoprawicowi radni miejscy znowu dadzą go za darmo kzw.kosciołowi.

Pojawią, pojawią... Boję się tylko,że wzorem poprzednich decyzji katoprawicowi radni miejscy znowu dadzą go za darmo kzw.kosciołowi. rozwiń
Avatar
robertmar / 21 lutego 2010 o 12:54
0
Mieszkaniec napisał:
Dzięki za wyzwisko - to wyższa kultura dyskusji. Natomiast nie wierzę w powrót do socjalizmu. Młodzi go nie pamietają. Wtedy było tak - kto przeciwko nam to co najmniej kretyn - przecież wszystko ma byc za darmo. Co wiecej według potrzeb (niektórych), a nie według zasług (talentu i efektywnego wkładu pracy). No cóż.
A chetni na Bramę Lubelską na własciwym poziomie na pewno w swoim czasie sie pojawią. Bez gorączki.


Powtórzę - tylko kretyn może stawiać sprawę tak, że albo ktoś wynajmie Bramę na kosmicznych i deficytowych dla siebie warunkach, albo niech się Brama buja.


Powtórzę - tylko kretyn może stawiać sprawę tak, że albo ktoś wynajmie Bramę na kosmicznych i deficytowych dla siebie warunkach, albo niech się Brama buja. rozwiń
Avatar
Mieszkaniec / 21 lutego 2010 o 11:50
0
robertmar napisał:
No i właśnie przez takich kretynów, jak Ty, którzy tak pojmują dobra miejskie, teraz na Starą Bramę nie ma chętnych i nie będzie.


Dzięki za wyzwisko - to wyższa kultura dyskusji. Natomiast nie wierzę w powrót do socjalizmu. Młodzi go nie pamietają. Wtedy było tak - kto przeciwko nam to co najmniej kretyn - przecież wszystko ma byc za darmo. Co wiecej według potrzeb (niektórych), a nie według zasług (talentu i efektywnego wkładu pracy). No cóż.
A chetni na Bramę Lubelską na własciwym poziomie na pewno w swoim czasie sie pojawią. Bez gorączki.


Dzięki za wyzwisko - to wyższa kultura dyskusji. Natomiast nie wierzę w powrót do socjalizmu. Młodzi go nie pamietają. Wtedy było tak - kto przeciwko nam to co najmniej kretyn - przecież wszystko ma byc za darmo. Co wiecej według potrzeb (niektórych), a nie według zasług (talentu i efektywnego wkładu pracy). No cóż.
A chetni na Bramę Lubelską na własciwym poziomie na pewno w swoim czasie sie pojawią. Bez gorączki. rozwiń
Avatar
Mieszkaniec / 21 lutego 2010 o 11:49
0
robertmar napisał:
No i właśnie przez takich kretynów, jak Ty, którzy tak pojmują dobra miejskie, teraz na Starą Bramę nie ma chętnych i nie będzie.


Dzięki za wyzwisko - to wyższa kultura dyskusji. Natomiast nie wierzę w powrót do socjalizmu. Młodzi go nie pamietają. Wtedy było tak - kto przeciwko nam to co najmniej kretyn - przecież wszystko ma byc za darmo. Co wiecej według potrzeb (niektórych), a nie według zasług (talentu i efektywnego wkładu pracy). No cóż.
A chetni na Bramę Lubelską na własciwym poziomie na pewno w swoim czasie sie pojawią. Bez gorączki.


Dzięki za wyzwisko - to wyższa kultura dyskusji. Natomiast nie wierzę w powrót do socjalizmu. Młodzi go nie pamietają. Wtedy było tak - kto przeciwko nam to co najmniej kretyn - przecież wszystko ma byc za darmo. Co wiecej według potrzeb (niektórych), a nie według zasług (talentu i efektywnego wkładu pracy). No cóż.
A chetni na Bramę Lubelską na własciwym poziomie na pewno w swoim czasie sie pojawią. Bez gorączki. rozwiń
Avatar
robertmar / 21 lutego 2010 o 11:22
0
Mieszkaniec napisał:
Powiem nie chce mi się tego pisać, ale... jak wielu jest chetnych do krytyki władz miasta. Jak mało jest też obiektywizmu w przestawianiu sytuacji. Wogóle nie spogląda się wtecz. A dlaczego? Nie będę tego nazywał po imieniu bo może wywołabym obrazę. Moge natomiast napisać to, że teraz kiedy miasto wystarało sie o ogromne środki, następnie pilnie monitorowało odbudowę fortyfikacji - czego wspaniały efekt widzimy - pojawią się chętni na picie smietanki (ze złotych filizanek) po niewielkich kosztach i przy niewielkim nakładzie pracy. Może nawet zechcą by wcale wymagań nie było. Ci ludzie wczesniej mogli nawet przeszkadzać w rewitalizacji tych obiektów. Pamietamy petycje do ministra o wstrzymanie dotacji. Nie wiem czy to mozna nazwac lokalną targowicą.
Natomiast jako mieszkaniec chcę napisać, że sieganie po to co nalezy do miasta po jak najniższych cenach, to również sięganie po to co jest w jakimś stopniu moje i wielu innych mieszkańców miasta. Płacimy przecież podatki. Dlatego uważam, że dla nikogo miasto prezentów nie powinno robić.
Sadzę też, że urzędnicy nie dadzą się oszukać. Mają chyba juz spore doświadczenia w tym względzie.


No i właśnie przez takich kretynów, jak Ty, którzy tak pojmują dobra miejskie, teraz na Starą Bramę nie ma chętnych i nie będzie.


No i właśnie przez takich kretynów, jak Ty, którzy tak pojmują dobra miejskie, teraz na Starą Bramę nie ma chętnych i nie będzie. rozwiń
Avatar
GARAGE / 21 lutego 2010 o 10:59
0
A TE GARAŻE KOŁO NADSZAŃCA CO WYBUDOWALI W TZW. KURTYNIE TO PO ILE BĘDĄ WYNAJMOWAĆ? A MOŻNA BĘDZIE SPRZEDAWAĆ TAM SLIPY,FIGI MAJTECZKI I SKARPETKI ? NALEPIEJ WYNAJĄĆ MIESZKAŃCOM STARÓWKI NA GARAŻE BO NIE MAJĄ GDZIE AUT TRZYMAĆ. NIE BLOKOWALI BY ULIC NA STARÓWCE.
Avatar
Mieszkaniec / 21 lutego 2010 o 10:59
0
Powiem nie chce mi się tego pisać, ale... jak wielu jest chetnych do krytyki władz miasta. Jak mało jest też obiektywizmu w przestawianiu sytuacji. Wogóle nie spogląda się wtecz. A dlaczego? Nie będę tego nazywał po imieniu bo może wywołabym obrazę. Moge natomiast napisać to, że teraz kiedy miasto wystarało sie o ogromne środki, następnie pilnie monitorowało odbudowę fortyfikacji - czego wspaniały efekt widzimy - pojawią się chętni na picie smietanki (ze złotych filizanek) po niewielkich kosztach i przy niewielkim nakładzie pracy. Może nawet zechcą by wcale wymagań nie było. Ci ludzie wczesniej mogli nawet przeszkadzać w rewitalizacji tych obiektów. Pamietamy petycje do ministra o wstrzymanie dotacji. Nie wiem czy to mozna nazwac lokalną targowicą.
Natomiast jako mieszkaniec chcę napisać, że sieganie po to co nalezy do miasta po jak najniższych cenach, to również sięganie po to co jest w jakimś stopniu moje i wielu innych mieszkańców miasta. Płacimy przecież podatki. Dlatego uważam, że dla nikogo miasto prezentów nie powinno robić.
Sadzę też, że urzędnicy nie dadzą się oszukać. Mają chyba juz spore doświadczenia w tym względzie.
Powiem nie chce mi się tego pisać, ale... jak wielu jest chetnych do krytyki władz miasta. Jak mało jest też obiektywizmu w przestawianiu sytuacji. Wogóle nie spogląda się wtecz. A dlaczego? Nie będę tego nazywał po imieniu bo może wywołabym obrazę. Moge natomiast napisać to, że teraz kiedy miasto wystarało sie o ogromne środki, następnie pilnie monitorowało odbudowę fortyfikacji - czego wspaniały efekt widzimy - pojawią się chętni na picie smietanki (ze złotych filizanek) po niewielkich kosztach i przy niewielkim nakładzie pracy. Może nawet... rozwiń
Avatar
beduin / 21 lutego 2010 o 10:54
0
ja napisał:
Co za brednie wymyśla rzecznik Prezydenta,że warunki zostały ZGL-wi zostały narzucone przez Norweski Fundusz- czyli kawałek Zamościa nie należy już do władz Zamościa.Niedługo nie będziemy mieli Nadszańca a może i na starówkę będzie wstęp wzbroniony.Kto nas mieszkańców reprezentuje w ratuszu szkoda mówić.

Tak i tu się zgadzam dziwię się jednak że tak głupi może być urzędnik bo to że nie potrafią dopasować zamierzeń do zamiarów to teraz wpędzili się w kozi róg i zostają z ręką w nocniku bo nikt przy zdrowych zmysłach na takie warunki nie przystanie ! pamiętajmy że Zamość jest też objęty olbrzymim bezrobociem i ilu ludzi stać będzie na chodzenie by posłuchać np. pitolenia czy wycia za wysoką cenę wstępu , skoro pitoli na co dzień żona bo kasy brakuje na czynsz a wyje dziecko bo głodne ! Ja sądziłem że p. Zamojski choćby z racji pochodzenia nazwiska wykaże się zdrowym rozsądkiem jak kiedyś jego przodkowie ale nie daje rady szkoda bo chwalebne to Nazwisko choć ostatnimi czasy chwały nie przynosi !. A urzędnicy myślę że z nimi jest podobnie jak w całym tym biednym kraju są mianowani jako mierni i głupsi od nominujących by nie stanowili zagrożenia stąd takie min. decyzje czy pomysły .

Tak i tu się zgadzam dziwię się jednak że tak głupi może być urzędnik bo to że nie potrafią dopasować zamierzeń do zamiarów to teraz wpędzili się w kozi róg i zostają z ręką w nocniku bo nikt przy zdrowych zmysłach na takie warunki nie przystanie ! pamiętajmy że Zamość jest też objęty olbrzymim bezrobociem i ilu ludzi stać będzie na chodzenie by posłuchać np. pitolenia czy wycia za wysoką cenę wstępu , skoro pitoli na co dzień żona bo kasy brakuje na czynsz a wyje dziecko bo głodne ! Ja sądziłem że p. Zamojski cho... rozwiń
Avatar
Zyndram z Maszkowic / 21 lutego 2010 o 10:48
0
O co dba ten zamojski urząd?
Avatar
a / 23 lutego 2010 o 08:06
0
Bardzo ładna ta brama.
Avatar
Be3; / 21 lutego 2010 o 16:06
0
Mieszkaniec napisał:
Dzięki za wyzwisko - to wyższa kultura dyskusji. Natomiast nie wierzę w powrót do socjalizmu. Młodzi go nie pamietają. Wtedy było tak - kto przeciwko nam to co najmniej kretyn - przecież wszystko ma byc za darmo. Co wiecej według potrzeb (niektórych), a nie według zasług (talentu i efektywnego wkładu pracy). No cóż.
A chetni na Bramę Lubelską na własciwym poziomie na pewno w swoim czasie sie pojawią. Bez gorączki.

Pojawią, pojawią... Boję się tylko,że wzorem poprzednich decyzji katoprawicowi radni miejscy znowu dadzą go za darmo kzw.kosciołowi.

Pojawią, pojawią... Boję się tylko,że wzorem poprzednich decyzji katoprawicowi radni miejscy znowu dadzą go za darmo kzw.kosciołowi. rozwiń
Avatar
robertmar / 21 lutego 2010 o 12:54
0
Mieszkaniec napisał:
Dzięki za wyzwisko - to wyższa kultura dyskusji. Natomiast nie wierzę w powrót do socjalizmu. Młodzi go nie pamietają. Wtedy było tak - kto przeciwko nam to co najmniej kretyn - przecież wszystko ma byc za darmo. Co wiecej według potrzeb (niektórych), a nie według zasług (talentu i efektywnego wkładu pracy). No cóż.
A chetni na Bramę Lubelską na własciwym poziomie na pewno w swoim czasie sie pojawią. Bez gorączki.


Powtórzę - tylko kretyn może stawiać sprawę tak, że albo ktoś wynajmie Bramę na kosmicznych i deficytowych dla siebie warunkach, albo niech się Brama buja.


Powtórzę - tylko kretyn może stawiać sprawę tak, że albo ktoś wynajmie Bramę na kosmicznych i deficytowych dla siebie warunkach, albo niech się Brama buja. rozwiń
Avatar
Mieszkaniec / 21 lutego 2010 o 11:50
0
robertmar napisał:
No i właśnie przez takich kretynów, jak Ty, którzy tak pojmują dobra miejskie, teraz na Starą Bramę nie ma chętnych i nie będzie.


Dzięki za wyzwisko - to wyższa kultura dyskusji. Natomiast nie wierzę w powrót do socjalizmu. Młodzi go nie pamietają. Wtedy było tak - kto przeciwko nam to co najmniej kretyn - przecież wszystko ma byc za darmo. Co wiecej według potrzeb (niektórych), a nie według zasług (talentu i efektywnego wkładu pracy). No cóż.
A chetni na Bramę Lubelską na własciwym poziomie na pewno w swoim czasie sie pojawią. Bez gorączki.


Dzięki za wyzwisko - to wyższa kultura dyskusji. Natomiast nie wierzę w powrót do socjalizmu. Młodzi go nie pamietają. Wtedy było tak - kto przeciwko nam to co najmniej kretyn - przecież wszystko ma byc za darmo. Co wiecej według potrzeb (niektórych), a nie według zasług (talentu i efektywnego wkładu pracy). No cóż.
A chetni na Bramę Lubelską na własciwym poziomie na pewno w swoim czasie sie pojawią. Bez gorączki. rozwiń
Avatar
Mieszkaniec / 21 lutego 2010 o 11:49
0
robertmar napisał:
No i właśnie przez takich kretynów, jak Ty, którzy tak pojmują dobra miejskie, teraz na Starą Bramę nie ma chętnych i nie będzie.


Dzięki za wyzwisko - to wyższa kultura dyskusji. Natomiast nie wierzę w powrót do socjalizmu. Młodzi go nie pamietają. Wtedy było tak - kto przeciwko nam to co najmniej kretyn - przecież wszystko ma byc za darmo. Co wiecej według potrzeb (niektórych), a nie według zasług (talentu i efektywnego wkładu pracy). No cóż.
A chetni na Bramę Lubelską na własciwym poziomie na pewno w swoim czasie sie pojawią. Bez gorączki.


Dzięki za wyzwisko - to wyższa kultura dyskusji. Natomiast nie wierzę w powrót do socjalizmu. Młodzi go nie pamietają. Wtedy było tak - kto przeciwko nam to co najmniej kretyn - przecież wszystko ma byc za darmo. Co wiecej według potrzeb (niektórych), a nie według zasług (talentu i efektywnego wkładu pracy). No cóż.
A chetni na Bramę Lubelską na własciwym poziomie na pewno w swoim czasie sie pojawią. Bez gorączki. rozwiń
Avatar
robertmar / 21 lutego 2010 o 11:22
0
Mieszkaniec napisał:
Powiem nie chce mi się tego pisać, ale... jak wielu jest chetnych do krytyki władz miasta. Jak mało jest też obiektywizmu w przestawianiu sytuacji. Wogóle nie spogląda się wtecz. A dlaczego? Nie będę tego nazywał po imieniu bo może wywołabym obrazę. Moge natomiast napisać to, że teraz kiedy miasto wystarało sie o ogromne środki, następnie pilnie monitorowało odbudowę fortyfikacji - czego wspaniały efekt widzimy - pojawią się chętni na picie smietanki (ze złotych filizanek) po niewielkich kosztach i przy niewielkim nakładzie pracy. Może nawet zechcą by wcale wymagań nie było. Ci ludzie wczesniej mogli nawet przeszkadzać w rewitalizacji tych obiektów. Pamietamy petycje do ministra o wstrzymanie dotacji. Nie wiem czy to mozna nazwac lokalną targowicą.
Natomiast jako mieszkaniec chcę napisać, że sieganie po to co nalezy do miasta po jak najniższych cenach, to również sięganie po to co jest w jakimś stopniu moje i wielu innych mieszkańców miasta. Płacimy przecież podatki. Dlatego uważam, że dla nikogo miasto prezentów nie powinno robić.
Sadzę też, że urzędnicy nie dadzą się oszukać. Mają chyba juz spore doświadczenia w tym względzie.


No i właśnie przez takich kretynów, jak Ty, którzy tak pojmują dobra miejskie, teraz na Starą Bramę nie ma chętnych i nie będzie.


No i właśnie przez takich kretynów, jak Ty, którzy tak pojmują dobra miejskie, teraz na Starą Bramę nie ma chętnych i nie będzie. rozwiń
Avatar
GARAGE / 21 lutego 2010 o 10:59
0
A TE GARAŻE KOŁO NADSZAŃCA CO WYBUDOWALI W TZW. KURTYNIE TO PO ILE BĘDĄ WYNAJMOWAĆ? A MOŻNA BĘDZIE SPRZEDAWAĆ TAM SLIPY,FIGI MAJTECZKI I SKARPETKI ? NALEPIEJ WYNAJĄĆ MIESZKAŃCOM STARÓWKI NA GARAŻE BO NIE MAJĄ GDZIE AUT TRZYMAĆ. NIE BLOKOWALI BY ULIC NA STARÓWCE.
Avatar
Mieszkaniec / 21 lutego 2010 o 10:59
0
Powiem nie chce mi się tego pisać, ale... jak wielu jest chetnych do krytyki władz miasta. Jak mało jest też obiektywizmu w przestawianiu sytuacji. Wogóle nie spogląda się wtecz. A dlaczego? Nie będę tego nazywał po imieniu bo może wywołabym obrazę. Moge natomiast napisać to, że teraz kiedy miasto wystarało sie o ogromne środki, następnie pilnie monitorowało odbudowę fortyfikacji - czego wspaniały efekt widzimy - pojawią się chętni na picie smietanki (ze złotych filizanek) po niewielkich kosztach i przy niewielkim nakładzie pracy. Może nawet zechcą by wcale wymagań nie było. Ci ludzie wczesniej mogli nawet przeszkadzać w rewitalizacji tych obiektów. Pamietamy petycje do ministra o wstrzymanie dotacji. Nie wiem czy to mozna nazwac lokalną targowicą.
Natomiast jako mieszkaniec chcę napisać, że sieganie po to co nalezy do miasta po jak najniższych cenach, to również sięganie po to co jest w jakimś stopniu moje i wielu innych mieszkańców miasta. Płacimy przecież podatki. Dlatego uważam, że dla nikogo miasto prezentów nie powinno robić.
Sadzę też, że urzędnicy nie dadzą się oszukać. Mają chyba juz spore doświadczenia w tym względzie.
Powiem nie chce mi się tego pisać, ale... jak wielu jest chetnych do krytyki władz miasta. Jak mało jest też obiektywizmu w przestawianiu sytuacji. Wogóle nie spogląda się wtecz. A dlaczego? Nie będę tego nazywał po imieniu bo może wywołabym obrazę. Moge natomiast napisać to, że teraz kiedy miasto wystarało sie o ogromne środki, następnie pilnie monitorowało odbudowę fortyfikacji - czego wspaniały efekt widzimy - pojawią się chętni na picie smietanki (ze złotych filizanek) po niewielkich kosztach i przy niewielkim nakładzie pracy. Może nawet... rozwiń
Avatar
beduin / 21 lutego 2010 o 10:54
0
ja napisał:
Co za brednie wymyśla rzecznik Prezydenta,że warunki zostały ZGL-wi zostały narzucone przez Norweski Fundusz- czyli kawałek Zamościa nie należy już do władz Zamościa.Niedługo nie będziemy mieli Nadszańca a może i na starówkę będzie wstęp wzbroniony.Kto nas mieszkańców reprezentuje w ratuszu szkoda mówić.

Tak i tu się zgadzam dziwię się jednak że tak głupi może być urzędnik bo to że nie potrafią dopasować zamierzeń do zamiarów to teraz wpędzili się w kozi róg i zostają z ręką w nocniku bo nikt przy zdrowych zmysłach na takie warunki nie przystanie ! pamiętajmy że Zamość jest też objęty olbrzymim bezrobociem i ilu ludzi stać będzie na chodzenie by posłuchać np. pitolenia czy wycia za wysoką cenę wstępu , skoro pitoli na co dzień żona bo kasy brakuje na czynsz a wyje dziecko bo głodne ! Ja sądziłem że p. Zamojski choćby z racji pochodzenia nazwiska wykaże się zdrowym rozsądkiem jak kiedyś jego przodkowie ale nie daje rady szkoda bo chwalebne to Nazwisko choć ostatnimi czasy chwały nie przynosi !. A urzędnicy myślę że z nimi jest podobnie jak w całym tym biednym kraju są mianowani jako mierni i głupsi od nominujących by nie stanowili zagrożenia stąd takie min. decyzje czy pomysły .

Tak i tu się zgadzam dziwię się jednak że tak głupi może być urzędnik bo to że nie potrafią dopasować zamierzeń do zamiarów to teraz wpędzili się w kozi róg i zostają z ręką w nocniku bo nikt przy zdrowych zmysłach na takie warunki nie przystanie ! pamiętajmy że Zamość jest też objęty olbrzymim bezrobociem i ilu ludzi stać będzie na chodzenie by posłuchać np. pitolenia czy wycia za wysoką cenę wstępu , skoro pitoli na co dzień żona bo kasy brakuje na czynsz a wyje dziecko bo głodne ! Ja sądziłem że p. Zamojski cho... rozwiń
Avatar
Zyndram z Maszkowic / 21 lutego 2010 o 10:48
0
O co dba ten zamojski urząd?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 2 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 29 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 36 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 7 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce