Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

11 marca 2020 r.
7:42

Koronawirus w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna, najnowsze informacje [relacja]

18 17 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Maciej Kaczanowski)

Sprawdź najnowsze informacje na temat zagrożenia koronawirusem w Polsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

19:55

Światowa Organizacja Zdrowia uznała Covid-19 za pandemię. – Obecnie mamy ponad 118 tys. przypadków w 114 krajach. Zmarło już 4291 osób. Tysiące walczą o życie w szpitalach. W nadchodzących dniach i tygodniach spodziewamy się, że liczba przypadków śmierci i zarażonych krajów wzrośnie jeszcze bardziej – powiedział szef WHO.

18:31

Mamy 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. 

18:13

Nadal nie ma wyników badań rodziny tzw. pacjenta zero z Niedrzwicy Dużej. Chodzi m.in. o jego syna, który po powrocie z Włoch mógł zarazić ojca. 

 

17:15

Pomimo zamkniętych szkół, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku będą uczyć się zdalnie.

– Każdy nauczyciel został zobowiązany, aby na czas, kiedy będą pozamykane szkoły, uruchomić nauczanie zdalne. Wszystko po to, aby uczniowie mieli jak najmniej zaległości – mówi Tomasz Szydło, dyrektor placówki.

17:05

Zamknięte szkoły i instytucje. Problemy z zaopatrzeniem aptek. Tak wygląda sytuacja w miejscowościach, w których zdiagnozowano pierwszych w naszym regionie pacjentów z koronawirusem.

– Zarażonych pewnie jest więcej, ale może jak zamknęli szkołę, to ten wirus bardziej się nie rozprzestrzeni. Trzeba teraz być ostrożnym i tyle – słyszymy w jednym ze sklepów w Niedrzwicy Dużej.

16:33

Wojewoda lubelski Lech Sprawka podpisał zarządzenie w sprawie zawieszenia organizacji imprez artystycznych i rozrywkowych. Obowiązuje ono do 25 marca.

16:20

W Chełmie powołano sztab kryzysowy, a w jego skład weszli przedstawiciele władz miasta i jednostek podległych, służb medycznych i mundurowych.

16:00

Trwa konferencja prasowa wojewody lubelskiego - Lecha Sprawki

15:58

Władze Lublina zorganizują dostawy zakupów dla niesamodzielnych osób, które zostaną poddane domowej kwarantannie. Na zlecenie Ratusza zbierane są już informacje o osobach, które mogą potrzebować takiego wsparcia.

15:55

Swoją działalność artystyczną i edukacyjną zawiesza od jutra podległy miastu Teatr Andersena. Placówka prosi osoby, które kupiły bilety w kasie, o ich zwrot w celu odzyskania pieniędzy. Można to zrobić do niedzieli, bo od poniedziałku kasa będzie zamknięta. W czwartek i piątek kasa ma być czynna od godz. 8.30 do 12, zaś w sobotę i niedzielę od godz. 15 do 16. Osoby, które kupiły bilety poprzez stronę bilety24.pl, otrzymają zwrot środków na swoje konta bez żadnych dodatkowych działań z ich strony. Biuro teatru ma pracować bez zmian, czyli w dni robocze od godz. 8 do 16.

15:28

Z powodu koronawirusa możliwe jest przełożenie rozgrywek: III i IV ligi, niższych klas, a także rozgrywek młodzieżowych.

– Czekamy do czwartku na informację. Na ten moment rekomendujemy, żeby obecność na meczach została ograniczona do absolutnego minimum – wyjaśnia Konrad Krzyszkowski, przewodniczący Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

15:22

W związku z zagrożeniem koronawirusem odwołana została lubelska Ekstremalna Droga Krzyżowa, nie odbędzie się też Droga Krzyżowa na Majdan.

– Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo i zdrowie wiernych, osób, które uczestniczą w różnych wydarzeniach kościelnych w mszach świętych i nabożeństwach – podkreślił ks. Adam Jaszcz, rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej.

15:16

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier rozmawiał z prezydentami największych miast i wojewodami.

– Do tej pory rząd już uruchomił w związku z walką z koronawirusem 470 milionów złotych. Kolejne środki będą na ten cel przeznaczane. Rozmawialiśmy też o decyzjach, które dzisiaj będą wydawali wojewodowie – mówi Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

15:03

Trwa wzmożona kontrola sanitarna na przejściach granicznych obsługiwanych przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Każda osoba wjeżdżająca do Polski jest kontrolowana i musi wypełnić kartę lokalizacyjną

14:50

Są kolejne dwa potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Chodzi o dziecko z woj. śląskiego (Cieszyn), które jest w dobrym stanie oraz młodą kobietę z woj. łódzkiego (Łódź).

14:43

Jak informuje Policja, za naruszenie warunków kwarantanny domowej grozi kara nawet 5 tys. zł.

– Funkcjonariusze, którzy będą sprawdzali miejsce pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej, nie będą mieli z tymi osobami bezpośredniego kontaktu, nie będą wchodzić do domu czy mieszkań. Będą kontaktowali się przez domofon, telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - mówi podinspektor Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

14:36

Z obawy przed zakażeniem koronawirusem kierowcy autobusów i trolejbusów nie będą od jutra sprzedawać biletów. Te będzie można kupić w biletomatach w pojazdach, w automatach lub przez internet.

14:07

Prezes Spółki Lubelskie Dworce S.A. Andrzej Wójtowicz zawiadamia, że planowane na 8 kwietnia Śniadanie Wielkanocne dla bezdomnych, potrzebujących, samotnych i podróżujących nie odbędzie się.

Spotkania świąteczne, zarówno Wielkanocne, jak i Bożonarodzeniowe, w hali Dworca PKS przy Al. Tysiąclecia 6 organizowane były regularnie od lat we współpracy z Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

13:39

W związku z sytuacją epidemiologiczną decyzją Urzędu Miasta Lublin odwołujemy wszystkie wydarzenia organizowane w Galerii Labirynt od dziś do odwołania. Będziemy Państwa informować o kolejnych decyzjach - poinformowała na Facebooku Galeria Labirynt.

13:35

49 osób na terenie powiatu lubelskiego przebywa w kwarantannie domowej. Dodatkowo 6 osób zgłosiło chęć przebywania w kwarantannie zbiorowej – informuje Zdzisław Antoń, starosta lubelski. Podkreślił, że w kwarantannie zbiorowej przebywają osoby z personelu szpitala w Bełżycach.

13:32

Z powodu koronawirusa harcerzy wstrzymują działalność śródroczną do 31 marca – poinformował Związek Harcerstwa Polskiego.

13:18

Od jutra nieczynne mają być nie tylko miejskie szkoły, ale również przedszkola i żłobki - poinformował Urząd Miasta Lublin. Decyzja związana jest z próbą powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. - W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o zapewnienie opieki dzieciom w domu - apeluje do rodziców Wojciech Łobodziński, zastępca dyrektora Miejskiego Zespołu Żłobków w Lublinie.

12:51

Jednak nie od jutra, jak początkowo zapowiadano, ale już od dziś, od godz. 15 zamknięte mają być miejskie pływalnie działające w Lublinie, w tym największa, czyli Aqua Lublin. Zamknięte zostają też stadiony i hale sportowe. Taką decyzję ogłosił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który dopuszcza jedynie zamknięte dla publiczności treningi klubów sportowych.

12:43

O to, aby spraw urzędowych nie załatwiać osobiście apeluje też Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. – Zalecane jest korzystanie z możliwości ich załatwienia drogą elektroniczną bądź telefonicznie – czytamy na profilu UMWL na Facebooku.

12:31

O całkowiym wstrzymaniu działalności poinformowało dzisiaj Centrum Kultury, placówka podległa samorządowi Lublina. Decyzja zapadła w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. - Kasa będzie zwracać koszty zakupionych wcześniej biletów do końca roku - informuje CK. Działalność programowa ma być wstrzymana do odwołania.

12:24

Odwołane zostały zajęcia w szkołach i przedszkolach w Kraśniku. Zamknięte zostają kino „Metalowiec”, MOSiR i CKiP. Jest zakaz odwiedzin pacjentów w kraśnickim szpitalu.

W urzędzie odbyło się posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego z udziałem przedstawicieli służb mundurowych, sanepidu, przedstawicieli SP ZOZ oraz instytucji miejskich.

12:08

- Dajcie nam chwilę, żeby ocenić sytuację. Kina z Kraśnika i Parczewa dzwonią, bo nie wiedzą, co robić. Wiem, że lubelskie kino ABC będzie zamknięte. Jedni dystrybutorzy przekładają premiery, ale inni mogą uznać: podpisałeś umowę, to ją realizuj. Musimy się zorientować w sytuacji – mówi Waldemar Niedźwiedź, szef lubelskiego kina Bajka. – Od początku marca zauważyliśmy mniejsze zainteresowanie widzów. Odwoływały rezerwacje grupy seniorskie, szkolne i w ogóle widzowie zorganizowani. Od poniedziałku, tak zauważalnie, przestali przychodzić indywidualni – dodaje Waldemar Niedźwiedź.

11:34

Kolejni urzędnicy proszą o to, by interesanci nie przychodzili do nich osobiście w calu załatwienia formalności. Tym razem taki apel wystosował Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie.

- Zmuszeni jesteśmy ograniczyć kontakty z mieszkańcami i zalecamy kontakt i załatwianie spraw, o ile to możliwe za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie - przekazał mediom Łukasz Bilik, rzecznik ZNK. Zaapelował też do mieszkańców o stosowanie się do zaleceń władz miasta, służb sanitarnych i ministra zdrowia.

11:18

Wszystkie placówki kultury - teatry, muzea, kina, opery czy filharmonie - zostaną zamknięte - poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa.

11:01

- Wydarzenie konferencja edukacyjna „Dzieła utracone. Przywracanie pamięci”, które miało się odbyć 13 marca 2020 r. w IPN Lublin zostało przeniesione na innym termin w związku z zagrożeniem epidemiologicznym występującym na terenie całego kraju – poinformował Dawid Florczak z lubelskiego oddziału IPN.

10:54

Do listy odwołanych imprez dołączył dzisiaj puławski półmaraton - Bieg Zielonych Sznurowadeł oraz powiązane z nim zawody nordic walking - Zielona Puławska Piątka.

10:46

O zamknięciu wszystkich szkół i uczelni wyższych na terenie całej Polski poinformował przed chwilą premier Mateusz Morawiecki.

10:37

Do piątku zawieszone zajęcia w szkołach i przedszkolach w Kraśniku.

10:28

Z uwagi na rosnące zagrożenie zarażeniem koronowirusem, petenci proszeni są o ograniczenie wizyt w Sądzie Rejonowym w Chełmie.

10:20

UMCS zawiesza zajęcia w związku z potwierdzeniem pierwszych przypadków koronawirusa 

10:06

Uczniowie III LO w Lublinie opuścili dziś szkołę wcześniej z powodu zagrożenia koronawirusem.

10:00

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa.

9:54

Lublin zamyka obiekty sportowe, w tym wszystkie pływalnie, również ośrodek Aqua Lublin. Odwołane zostają także wszystkie wydarzenia w miejskich instytucjach kultury. Chodzi także o te imprezy, które nie mają charakteru masowego.

9:40

Stan na godz. 9.40

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w Polsce odnotowano jest 25 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Chodzi o: młodego mężczyznę z woj. mazowieckiego (Warszawa), kobietę z woj. podkarpackiego (Łańcut) w sile wieku oraz kobietę z woj. lubelskiego (Lublin) także w sile wieku.

9:18

Szkoły w Lublinie zamknięte od czwartku z powodu zagrożenia koronawirusem.

8:46

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzech nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Jeden z nich dotyczy pacjentki z Janowa Lubelskiego przebywającej w szpitalu w Lublinie. Jak poinformował wojewoda lubelski Lech Sprawka kobieta w wieku około 50-60 lat pochodzi z Janowa Lubelskiego.

8:15

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zdementował w rozmowie z nami doniesienia o śmierci pacjenta z gminy Niedrzwica Duża zakażonego koronawirusem. 

Mężczyzna jest w ciężkim stanie, nie oddycha samodzielnie, jest wspomagany przez respirator. Właśnie z tego powodu nie był możliwy jego transport do szpitala w Lublinie.

8:00

Stan na godzinę 8.00.

  • 22 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce,
  • 1055 osób objętych kwarantanną,
  • 9366 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

Na całym świecie zakażonych jest niemal 120 tys. osób. Zmarło 4284 chorych.

Pod tym adresem można na bieżąco śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa z Chin.

7:52

Jak podaje "Rzeczpospolita", dzisiaj Ministerstwo Edukacji Narodowej może zadecydować o zamknięciu wszystkich szkół w Polsce. Część placówek, między innymi w woj. lubelskim, już zdecydowała się odwołać zajęcia.

- Dyrektorzy mają samodzielnie podejmować decyzje, czy zawieszać zajęcia szkolne. W każdej szkole ma być mydło i środki czystości - mówił Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Dzisiaj o godz. 9.30 odbędzie się kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

7:35

Do końca tygodnia zajęć nie będzie w Szkole Podstawowej nr 3 w Kraśniku. Taką decyzję, w porozumieniu z dyrekcją placówki, podjął burmistrz Wojciech Wilk. Jak napisał na swojej stronie na Facebooku, matka jednego z uczniów miała kontakt z zakażonym mieszkańcem gminy Niedrzwica Duża.

7:11

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk nie podjął jeszcze decyzji o zamknięciu szkół i przedszkoli w Lublinie. Ta ma zapaść dzisiaj „po analizie nowych danych przez stale działający sztab kryzysowy i po spotkaniu prezydentów miast z premierem”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 marca 2020 r. o 08:19
+9
Mamy już 25 w tym jeden w samym Lublinie
Avatar
olo / 11 marca 2020 r. o 08:55
+7
Najnowsze informacje ? Żart , ostatnia z 8.15 a w międzyczasie podali , że babka z Lublina zarażona , pasek lata nieaktualny . Żenada . No ta jasne olewka bo nie dotyczy wycinki drzew .
Avatar
Gość / 11 marca 2020 r. o 08:31
+6
potrzeba im więcej chorych dlatego w Lublinie szkoły otwarte
Avatar
Ewa / 11 marca 2020 r. o 13:03
+5
W Janowie Lubelskim panika.  Podobna jedna kobieta już zmarła tylko nie podają tego do wiadomości.  Mąż zmarłej woził paczki do Włoch.
 Podobno, podobno. Przestań bajarzu bzdury wypisywać. Skąd się takie dzbany biorą, co panikę podkręcają, zamiast coś pożytecznego zrobić?
Avatar
Thor / 11 marca 2020 r. o 12:23
+5
No to teraz dopiero się wirus "rozbuja" jak się tyle narodu w jednym miejscu zbierze. Kaszlą, kichają, a potem koszyki biorą tymi łapami. Każdy kolejny będzie miał wirusa jak w banku, niekoniecznie koronawirusa.
Avatar
Grześ / 11 marca 2020 r. o 12:38
+4
Mieszkanka Sewerynówki w gminie Siemień poddana kwarantannie z powodu podejrzenia kornawirusa. Kobieta przebywała we Włoszech
Avatar
Gość / 11 marca 2020 r. o 10:32
+2
Nie, np w samych chinach jest tylko 16 tys zarażonych. Wszystkich razem jest ok 40 tys
Avatar
Gość / 11 marca 2020 r. o 11:11
+1
Prawdopodobnie w gminie Fajsławice została ewakuowano szkoła podstawowa. Powodem jest podejrzenie wirusa u jednego z mieszkańców gminy.
Avatar
LOCKDOWN / 11 marca 2020 r. o 20:15
0
Austria is closing its border with Italy. Italy is currently living its most difficult moment since the end of the second world war.
Avatar
M. / 11 marca 2020 r. o 18:34
0
Najwieksza szkoła specjalna w Lublinie i po tej stronie Wisly ma pracowac normalnie! 100 uczniow szkoly przysposabiajacej do pracy w tym z zespolem Downa, autyści oraz 200 w szkole zawodowej. Z miasta i okolic, wieksxosc dojezdza codziennie. Plus 100 nauczycieli i kilkudziesieciu pracownikow administracyjno-gospodarczych. Nie ma co, swietny pomysł MEN... czy ktoś od nich widział zakichane Muminki, tulace sie do wszystkich??? Skandal!
Avatar
LOCKDOWN / 11 marca 2020 r. o 20:15
0
Austria is closing its border with Italy. Italy is currently living its most difficult moment since the end of the second world war.
Avatar
M. / 11 marca 2020 r. o 18:34
0
Najwieksza szkoła specjalna w Lublinie i po tej stronie Wisly ma pracowac normalnie! 100 uczniow szkoly przysposabiajacej do pracy w tym z zespolem Downa, autyści oraz 200 w szkole zawodowej. Z miasta i okolic, wieksxosc dojezdza codziennie. Plus 100 nauczycieli i kilkudziesieciu pracownikow administracyjno-gospodarczych. Nie ma co, swietny pomysł MEN... czy ktoś od nich widział zakichane Muminki, tulace sie do wszystkich??? Skandal!
Avatar
PiS / 11 marca 2020 r. o 16:28
-3
Jak to łatwo ludzi zastraszyć
Avatar
Gość / 11 marca 2020 r. o 16:27
-3
Propaganda pełną mordą.
Avatar
Opat / 11 marca 2020 r. o 14:13
-2
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Przynajmniej z homoparadami będzie spokój.
Avatar
Ewa / 11 marca 2020 r. o 13:03
+5
W Janowie Lubelskim panika.  Podobna jedna kobieta już zmarła tylko nie podają tego do wiadomości.  Mąż zmarłej woził paczki do Włoch.
 Podobno, podobno. Przestań bajarzu bzdury wypisywać. Skąd się takie dzbany biorą, co panikę podkręcają, zamiast coś pożytecznego zrobić?
Avatar
lubelak / 11 marca 2020 r. o 12:40
-6
Co jakiś czas Ziemię nawiedzają epidemie czy pandemie. Chyba pierwsza miała miejsce w Europie w 1347 r. Prawdopodobnie była to dżuma nazywana czarną śmiercią. Zmarło na nią w XIV w. 30 -60 % mieszkańców . Różnie piszą. W każdym bądź razie życie zamarło: puste zakłady, szkoły, nie miał kto uprawiać ziemi itp. A do Europy przywlekli ją kupcy genueńscy z Chin. Na pewno nie zebrałaby takiego żniwa, gdyby nie globalne ochłodzenie, które nastąpiło w 1317 r. po globalnym ociepleniu trwającym ok. 800 - 1300 n.e. Skutki były straszne, ludzie nie zdążyli zebrać zboża, więc głód, śmierć głodowa. Gdyby ludzie byli dobrze odżywieni, nie byłoby takiej hekatomby. Więc módlmy się do Boga, żeby nie było przynajmniej globalnego ochłodzenia i skończmy ze sloganem, że to człowiek powoduje globalne ocieplenie.
Co jakiś czas Ziemię nawiedzają epidemie czy pandemie. Chyba pierwsza miała miejsce w Europie w 1347 r. Prawdopodobnie była to dżuma nazywana czarną śmiercią. Zmarło na nią w XIV w. 30 -60 % mieszkańców . Różnie piszą. W każdym bądź razie życie zamarło: puste zakłady, szkoły, nie miał kto uprawiać ziemi itp. A do Europy przywlekli ją kupcy genueńscy z Chin. Na pewno nie zebrałaby takiego żniwa, gdyby nie globalne ochłodzenie, które nastąpiło w 1317 r. po globalnym ociepleniu trwającym ok. 800 - 1300 n.e. Skutki były straszne, ludzie nie zdąż... rozwiń
Avatar
Grześ / 11 marca 2020 r. o 12:38
+4
Mieszkanka Sewerynówki w gminie Siemień poddana kwarantannie z powodu podejrzenia kornawirusa. Kobieta przebywała we Włoszech
Avatar
Thor / 11 marca 2020 r. o 12:23
+5
No to teraz dopiero się wirus "rozbuja" jak się tyle narodu w jednym miejscu zbierze. Kaszlą, kichają, a potem koszyki biorą tymi łapami. Każdy kolejny będzie miał wirusa jak w banku, niekoniecznie koronawirusa.
Avatar
Gość / 11 marca 2020 r. o 11:11
+1
Prawdopodobnie w gminie Fajsławice została ewakuowano szkoła podstawowa. Powodem jest podejrzenie wirusa u jednego z mieszkańców gminy.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tanew – Igros 3:0. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Tanew – Igros 3:0. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Dwanaście meczów trwała seria Igrosu Krasnobród bez porażki. Zespół trenerów Jacka Paszkiewicza i Marka Margola zanotował pierwszą przegraną w sezonie, a pogromcą drużyny z uzdrowiska okazała się Tanew Majdan Stary

Mazowsze Stężyca – Orion Niedrzwica 2:0. Emocjonalny rollercoaster

Mazowsze Stężyca – Orion Niedrzwica 2:0. Emocjonalny rollercoaster

Orion Niedrzwica tydzień temu zaaplikował 10 bramek GKS Niemce, a w sobotę sensacyjnie uległ Mazowszu Stężyca

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS pokonała u siebie Politechnikę Gdańską [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS pokonała u siebie Politechnikę Gdańską [zdjęcia]

Pierwsza wygrana Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w tym sezonie stała się faktem. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka pokonały w niedzielę u siebie DGT AZS Politechnikę Gdańską 83:73

W lubelskich szpitalach za mało łóżek dla pacjentów. Wojewoda: „Jesteśmy na granicy równowagi”

W lubelskich szpitalach za mało łóżek dla pacjentów. Wojewoda: „Jesteśmy na granicy równowagi”

Z powodu dynamicznie rosnącej liczby chorych na COVID-19, dostępna liczba łóżek w szpitalach całego województwa okazała się niewystarczająca. Z nakazu wojewody, do wtorku ma ich wzrosnąć z 977 do 1113. Poprawić ma się także koordynacja badań laboratoryjnych.

"W dobie pandemii, gdzie jednym z zaleceń jest częste mycie rąk, już czwarty razy cała wieś pozbawiona jest wody"
Alarm 24

"W dobie pandemii, gdzie jednym z zaleceń jest częste mycie rąk, już czwarty razy cała wieś pozbawiona jest wody"

"W dobie pandemii, gdzie jednym z zaleceń jest częste mycie rąk, już czwarty razy cała wieś Turka pozbawiona jest wody i zapowiadane są kolejne wyłączenia" – denerwuje się jeden z naszych Czytelników. Czasowe przerwy w dostawie wody mają związek z unijną inwestycją gminy Wólka. Prace już razy były wstrzymane. Jeśli urząd ich nie skończy straci dofinansowanie.

Kadrowe problemy w szkole w Kurowie. Nauczyciel z koronawirusem

Kadrowe problemy w szkole w Kurowie. Nauczyciel z koronawirusem

Jeden z nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kurowie jest zakażony koronawirusem. Na zwolnieniach lekarskich w piątek przebywało łącznie 22 pracowników placówki, czyli jedna trzecia załogi. Dyrekcja zapewnia jednak, że poradzi sobie z organizacją zajęć, zarówno zdalnych, jak i stacjonarnych.

Górnik - Miedź 1:0. Wygrana rzutem na taśmę
galeria

Górnik - Miedź 1:0. Wygrana rzutem na taśmę

Górnik Łęczna się nie zatrzymuje. Po zwycięstwie nad Arką Gdynia zespół trenera Kamila Kieresia pokonał na swoim stadionie Miedź Legnica zdobywając gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry

KS Wiązownica – Avia Świdnik 1:1. Nie utrzymali prowadzenia

KS Wiązownica – Avia Świdnik 1:1. Nie utrzymali prowadzenia

Kibice ze Świdnika zaczynają się martwić o swoich pupili. Avia właśnie nie wygrała piątego meczu z rzędu. W niedzielę żółto-niebiescy prowadzili na wyjeździe z KS Wiązownica, ale ostatecznie zremisowali z beniaminkiem 1:1.

Koszmarny wypadek na ul. Związkowej w Lublinie. Trzy osoby ranne [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Koszmarny wypadek na ul. Związkowej w Lublinie. Trzy osoby ranne [zdjęcia, wideo]

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Bursaki ze Związkową w Lublinie. Kobieta wyjeżdżająca z drogi podporządkowanej, wymusiła pierwszeństwo przejazdu. Zderzyła się z dwoma samochodami.

Lublin: Budują magazyny, szykują ostre cięcie drzew

Lublin: Budują magazyny, szykują ostre cięcie drzew

Setki drzew mogą zniknąć w związku z planowaną budową największego w mieście centrum magazynowego przy ul. Mełgiewskiej. Do Urzędu Miasta wpłynął już wniosek o pozwolenie na wycinkę 576 drzew oraz usunięcie blisko 270 mkw. krzewów.

Protest kobiet w Lublinie. Policjanci otoczyli kordonem wejście do kurii biskupiej
Wideo
galeria
film

Protest kobiet w Lublinie. Policjanci otoczyli kordonem wejście do kurii biskupiej

Dziś kolejny dzień protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, uznającej aborcję w przypadku uszkodzenia lub choroby płodu za niezgodną z konstytucją.

Orlęta Łuków – Powiślak Końskowola 0:3. Udany debiut trenera

Orlęta Łuków – Powiślak Końskowola 0:3. Udany debiut trenera

Ciekawie zapowiadał się mecz w Łukowie. Tamtejsze Orlęta niespodziewanie wygrały swoje dwa ostatnie mecze. Z kolei Powiślak zmienił trenera. Kamila Witkowskiego zastąpił Robert Chmura. I to nowy szkoleniowiec ekipy z Końskowoli mógł cieszyć się z udanego debiutu, bo jego nowi podopieczni wygrali 3:0.

„Piekło kobiet” i „rozliczajcie pedofilów nie kobiety” na kościołach w Lublinie i Hrubieszowie
galeria

„Piekło kobiet” i „rozliczajcie pedofilów nie kobiety” na kościołach w Lublinie i Hrubieszowie

Na niektórych kościołach ktoś wymalowuje nocą napisy. To reakcja na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Górnik Łęczna – Miedź Legnica 1:0 [zapis relacji na żywo]

Górnik Łęczna – Miedź Legnica 1:0 [zapis relacji na żywo]

O godzinie 15 Górnik Łęczna podejmie na swoim stadionie Miedź Legnica. Łęcznianie w środę pokonali u siebie Arkę Gdynia i dziś będą chcieli również sięgnąć po komplet punktów

Górnik II Łęczna – Sparta Rejowiec Fabryczny 1:2. Przespali początki

Górnik II Łęczna – Sparta Rejowiec Fabryczny 1:2. Przespali początki

Druga drużyna zielono-czarnych w niedzielę musiała się pogodzić ze stratą wszystkich trzech punktów. Pełną pulę z Łęcznej wywiozła Sparta Rejowiec Fabryczny po wygranej 2:1. To pierwsza porażka Górnika II u siebie od sierpnia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.