Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

18 marca 2005 r.
21:01
Edytuj ten wpis

Sięgamy do źródła choroby

0 0 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Dlaczego homeopatia z taką trudnością toruje sobie drogę, wśród metod współczesnej medycyny?
– Zostaliśmy przyzwyczajeni do standardów, by nie powiedzieć dogmatów, leczenia. Współczesna medycyna jest efektywna, a to, co odbiega od standardu jest postrzegane w sposób negatywny, z dużą nieufnością. Skuteczność metod sami pacjenci mierzą długością leczenia. Im szybciej objawy ustąpią, tym w ich pojęciu lepszy środek. A w homeopatii trzeba więcej czasu i cierpliwości, bo homeopatia sięga do źródła choroby. Jeżeli bakteria nie jest przyczyną, a na przykład zaburzenia równowagi, to pozbycie się bakterii nie zakończy choroby. Trzeba dotrzeć do właściwych przyczyn.
• Czy można powiedzieć, że pacjenci z taką lub inną osobowością są bardziej podatni na leczenie homeopatyczne?
– Nie, skoro udowodniono skuteczność leków homeopatycznych w weterynarii. Nie można jednak wyleczyć tylko poprzez terapię jednej jednostki chorobowej. To wierzchołek góry lodowej. To, co w końcu doprowadziło do dolegliwości, jest ukryte. Organizm często daje sygnały, ale te bywają bagatelizowane. Liczą się niuanse, a dotarcie do nich jest trudne. Homeopata stara się zebrać wszystkie informacje, dojść do przyczyny, która oczywiście może leżeć w psychice człowieka.
• I dobrać odpowiedni lek, biorąc to wszystko pod uwagę?
– Człowiek zbudowany jest z ciała, sfery psychicznej, emocjonalnej i mentalnej. Lek dobieramy uwzględniając również strukturę psychiczną człowieka. Z reguły nie wnika się w to, polecając komuś tabletkę od bólu głowy.
• Dlatego wizyta u homeopaty trwa tak długo?
– Rozmowa służy temu, żeby udało się z pewnych relacji pacjenta wypreparować prawdziwy obraz jego dolegliwości. Szczególnie dotyczy to chorób przewlekłych, u podłoża których są tłumione przeżycia, traumatyczne doznania etc. Takie problemy często dają objawy w postaci dolegliwości somatycznych.
• Jakich schorzeń nie wyleczy homeopatia?
– Tych, które są nieodwracalne. Homeopatia stara się odtwarzać równowagę organizmu, która w różnych tradycyjnych medycynach (np. medycynie Chin) jest bardzo ważna. To przede wszystkim choroby przewlekłe mają źródło w zaburzeniach równowagi.
• Co to jest „lek homeopatyczny”?
– Jeśli ktoś dostaje lek homeopatyczny to znaczy, że jest on indywidualnie dobrany do obrazu jego dolegliwości. U zdrowej osoby może on wywołać tę dolegliwość, którą u chorej staramy się usunąć.
• A te, które kupujemy w aptece?
– Kompleksowe leki homeopatyczne, ze swej natury nie mogą być tak precyzyjnie dobrane. Kupujemy np. lek na kaszel. Ale, na jaki? Suchy czy mokry, bolesny lub nie, z jaką plwociną, o jakiej porze dnia? Firmy produkujące tego typu leki stosują więc, z konieczności, dobór narządowy.
• Zatem czy kupować leki homeopatyczne w aptece, a jeśli tak to wtedy, kiedy choroba nas dopadnie czy zapobiegawczo?
– Oczywiście lepiej iść do lekarza, który dobierze lek indywidualnie. Kiedy choroba już się rozpoczęła, to mamy objawy, czyli nastąpiło naruszenie pewnej równowagi. Oznacza to, że sygnały, które wcześniej wysyłał organizm zostały przez nas zbagatelizowane. Oczywiście sztuką jest ich odczytanie, a może po prostu za mało zwracamy uwagi na siebie? Jednak mimo wszystko warto zażywać leki homeopatyczne, tym bardziej że nie dają one skutków ubocznych.
• Leki homeopatyczne powstają w specyficzny sposób.
– Tak, robiąc lek homeopatyczny musimy uzyskać substancję spotencjonowaną. Dlatego rozcieńczamy go do niewiarygodnych wielkości, a on wciąż działa! I te niewielkie ilości, wprost niezbadalne, są skuteczne.

Pozostałe informacje

Nocny pożar w Idalinie. Zginęło troje dzieci
galeria

Nocny pożar w Idalinie. Zginęło troje dzieci

W pożarze domu w Idalinie (gm. Józefów nad Wisłą) zginęły cztery osoby. Strażacy dotarli na miejsce, gdy cały budynek był w płomieniach.

Rosyjskie rakiety atakują zachodnią Ukrainę. Polskie myśliwce poderwane

Rosyjskie rakiety atakują zachodnią Ukrainę. Polskie myśliwce poderwane

Polskie wojsko poderwało myśliwce. Ma to związek z kolejnym atakiem rosyjskich rakiet na zachodnią Ukrainę.

Przyszła zima, a zwierzętom w potrzebie jest coraz trudniej. Możemy pomóc... robiąc tatuaż
film

Przyszła zima, a zwierzętom w potrzebie jest coraz trudniej. Możemy pomóc... robiąc tatuaż

Jak zwierzęta, szczególnie te w schroniskach i nie mające swoich domów radzą sobie zimą? Co zrobić, gdy widzimy nieodpowiednie traktowanie pupili? Jak pomagać zwierzętom w ramach fundacji i na własną rękę? Na wszystkie te pytania odpowie Aleksandra Lipianin-Białogrzywy z fundacji Wzajemnie Pomocni - Fundacja dla Ludzi i Zwierząt. Dowiemy się również jak w najbliższą sobotę zrobienie tatuażu czy piercingu może wesprzeć walkę o dobro dla zwierząt.

Koszykarze Startu mają ostatnio sporo powodów do radości

Start Lublin dzisiaj podejmie Zastal Zielona Góra. Walczą o udział w pucharze

W piątkowy wieczór Start Lublin podejmie Zastal Zielona Góra. Czy podopieczni Wojciecha Kamińskiego przedłużą serię zwycięstw?

Wbiła partnerowi nóż w serce. Zabójczyni aresztowana

Wbiła partnerowi nóż w serce. Zabójczyni aresztowana

We wtorek Sąd Rejonowy w Lubartowie na wniosek prokuratury aresztował na trzy miesiące 54-letnią Ewę T. mieszkankę Niedźwiady, która kilka dni wcześniej zabiła swojego młodszego konkubenta. Kobieta dźgnęła go nożem w klatkę piersiową uszkadzając serce. Zeznała, że to był wypadek.

Samuel Mraz zdobył już w tym sezonie 9 goli

Samuel Mraz w czołówce snajperów PKO BP Ekstraklasy. Dlaczego napastnik Motoru zaczął strzelać gole?

Pewnie nie było kibica Motoru, który po dziesięciu kolejkach nie psioczył na Samuela Mraza. Napastnik ze Słowacji po tych dziesięciu występach miał na koncie... jednego gola i mnóstwo zmarnowanych sytuacji. Sztab szkoleniowcy ekipy z Lublina zachował jednak spokój, przeanalizował sytuację i wprowadził małe korekty. Jakie były efekty wszyscy doskonale wiedzą. 27-latek zakończył 2024 rok w czołówce strzelców PKO BP Ekstraklasy.

Inscenizacja interwencji ZOMO
43. rocznica stanu wojennego/dużo zdjęć
galeria

„Teleranek” rozjechały czołgi

13 grudnia 1981 r. było zimno i biało. Jak zwykle o 9 rano w telewizorze miał być emitowany kultowy program dla dzieci „Teleranek”. Zamiast bajek pojawił się generał w ciemnych okularach, który zapowiedział stan wojenny. Kreskówki Disneya zastąpiły czołgi jeżdżące po ulicach Lublina. I nie był to kolejny sezon „Czterech pancernych i psa”.

Dzięki Funduszom Europejskim Lubelskie Pięknieje!

Dzięki Funduszom Europejskim Lubelskie Pięknieje!

Dnia 29 listopada 2024 roku w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie przy ul. Wojciechowskiej 9A Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa (UMWL) w Lublinie Anna Brzyska, wręczyli nagrody Laureatom oraz Wyróżnionym w piątej edycji konkursu plastycznego pn. Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoja okolicę.

Stan wojenny w Lublinie na zdjęciach
historia
galeria

Stan wojenny w Lublinie na zdjęciach

W 43. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przypominamy te tragiczne wydarzenia, których celem była eliminacja opozycji demokratycznej w PRL i umocnienie władzy komunistycznej.

Sportowcy mają wielkie i słodkie serca
ZDJĘCIA
galeria

Sportowcy mają wielkie i słodkie serca

W czwartkowy wieczór, w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbył się Mecz Słodkich Serc.

Choinka na LSM już udekorowana

Choinka na LSM już udekorowana

Mieszkańcy osiedla Mickiewicza tradycyjnie udekorowali osiedlową choinkę, świętując rozpoczęcie okresu bożonarodzeniowego.

Tworzenie i projektowanie sklepów internetowych – Klucz do sukcesu Twojego biznesu online

Tworzenie i projektowanie sklepów internetowych – Klucz do sukcesu Twojego biznesu online

W dzisiejszym dynamicznym świecie cyfrowym, skuteczne tworzenie sklepów internetowych to nie tylko kwestia technologii, ale także odpowiedniego podejścia do designu i użyteczności. Z odpowiednio zaprojektowanym sklepem internetowym możesz osiągnąć znaczną przewagę nad konkurencją i skutecznie zwiększyć swoje przychody.

Poczuj magię pisania z piórami wiecznymi

Poczuj magię pisania z piórami wiecznymi

Pióra wieczne to nie tylko narzędzie do pisania, ale także symbol elegancji, klasy i indywidualności. Od dekad stanowią one niezastąpiony element codziennego życia osób ceniących tradycję oraz jakość.

Aleksandra Mirosław inspiruje najmłodszych
galeria

Aleksandra Mirosław inspiruje najmłodszych

Wczoraj XXX LO, a dzisiaj SP29 odwiedziła złota medalistka olimpijska Aleksandra Mirosław. Lublinianka rozmawiała z najmłodszymi o sporcie, wyzwaniach i codziennym życiu zawodowych sportowców.

Julia Szeremeta zmierzy się z Leną Buchner w ramach Suzuki Boxing Night. Andrzej Gołota gościem specjalnym?
ZDJĘCIA Z CEREMONII WAŻENIA
galeria

Julia Szeremeta zmierzy się z Leną Buchner w ramach Suzuki Boxing Night. Andrzej Gołota gościem specjalnym?

Piątkowy wieczór w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie upłynie pod znakiem boksu. O godz. 20.45 wystartuje gala Suzuki Boxing Night 32. Gwiazdami tego wieczoru będą Julia Szeremeta oraz Damian Durkacz. W czwartek odbyło się oficjalne ważenie przed imprezą.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium