Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

24 października 2023 r.
15:12

Image Recognition - Sztuczna inteligencja w służbie FMCG

W trakcie rozmowy z przedstawicielem spółki Marketeye odkrywamy najnowsze trendy w obszarze zaawansowanego rozpoznawania obrazu (Image Recognition), wspierane przez technologię sztucznej inteligencji. Marketeye to wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań, które zrewolucjonizowały sektor producentów, zwłaszcza w branży FMCG, poprzez skracanie czasu wizyt przedstawicieli handlowych oraz usprawnianie zarządzania ekspozycją produktów w sklepach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rozwiązania oparte na technologii Image Recognition, rozwijane przez Marketeye https://www.marketeye.pl, stanowią kluczowy element strategii przemysłu handlu detalicznego. Sieci sklepów wykorzystują te zaawansowane narzędzia, aby skuteczniej zarządzać swoimi placówkami, minimalizować ryzyko braków towarów oraz poprawić komunikację cenową. Dzięki temu osiągają wyraźnie lepsze wyniki w efektywności operacyjnej i jakości obsługi klienta.

Rozwiązania Image Recognition to nie tylko technologiczna innowacja, ale także narzędzia, które pozwalają firmom osiągnąć znaczącą przewagę konkurencyjną, dostosowując się do dynamicznie zmieniającego się rynku detalicznego. Warto zrozumieć, że technologie AI stają się kluczowym elementem strategii biznesowych wielu przedsiębiorstw.

Bartosz Nowak

Jak producenci starają się wpasować w aktualnie panujące trendy?

Bartosz Nowak: Z jednej strony marki dopasowując się do potrzeb klientów wprowadzają na rynek innowacje produktowe związane z ekologią oraz wellness, promują regionalne marki czy wykorzystują analizę danych, aby oferować spersonalizowane rekomendacje produktów. Z drugiej strony muszą działać w warunkach bardzo wysokiej konkurencyjności. Po spełnieniu wszystkich jakościowych oczekiwań klienta, to końcowa cena produktu na półce jest kluczowa. W warunkach wysokiej inflacji i rosnących kosztów pracy producenci jeszcze większą uwagę przykładają do optymalizacji procesów sprzedaży. To w czym my jako Marketeye pomagamy naszym klientom to dbanie o ograniczenie kosztów wizyt w sklepach oraz minimalizacja strat związanych z brakami produktów na półkach.

W jaki sposób powyższe działania przekładają się decyzje zakupowe konsumentów?

Klienci dokonują bardzo świadomych wyborów produktów zgodnych z ich co raz wyższymi wymaganiami. Rozwój rynku e-commerce, także w handlu detalicznym wpłynął na decyzje zakupowe klientów. Zakup poszukiwanego produktu, jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek dla konsumenta. W związku z tym, aby zapewnić klientom oczekiwane portfolio produktów zarówno producenci jak i sklepy muszą przede wszystkim dbać o dostępność produktów na półce w oczekiwanym miejscu ekspozycji.

Jak producenci i sieci sklepów mogą wpływać na dostępność i poprawność ekspozycji?

Przede wszystkim produkt musi być dostępny w sklepie i widoczny dla konsumenta w najbardziej dogodnym miejscu ekspozycji. Producenci korzystają z systemów SFA mających na celu wspieranie w działaniach sprzedażowych przedstawicieli handlowych. Sieci sklepów budują automatyczne systemy zamawiania towarów. Powyższe działania mają na celu zminimalizowanie sytuacji, w której występują braki produktów w zapasach sklepu. Jednak te działania nie wystarczają w pełni do zaspokojenia potrzeb klientów. Niezbędne jest zadbanie o ułożenie i dostępność produktów na półce sklepowej. Tutaj z pomocą przychodzi m.in. technologia Image Recognition.

Jakie korzyści daje wykorzystywanie Image Recognition w handlu detalicznym?

Korzystanie z naszych rozwiązań mobilnych w wykorzystaniem technologii image recognition pozwala w bardzo krótkim czasie dokonać automatycznej weryfikacji standardu ułożenia produktów w miejscach ekspozycji. System w czasie rzeczywistym na podstawie intuicyjnie wykonanego zdjęcia rozpoznaje znajdujące się na nim produkty. Odpowiadamy zarówno producentom jak i właścicielom sklepów na pytanie czy na półce znajdują się wszystkie ustalone produkty, których produktów brakuje, a które są ustawione w nieodpowiednim miejscu. Jednocześnie zwracamy informacje o tym, czy zachowana jest poprawna komunikacja cenowa, co jest bardzo istotne dla konsumentów.

W jaki sposób Marketeye wspiera działania producentów?

Rozwiązania jakie oferujemy dla producentów mają za zadanie służyć jako narzędzia poprawy produktywności sił terenowym (przedstawicieli handlowych) lub jako narzędzia audytowe. W pierwszym przypadku przedstawiciel handlowy znacznie skraca (nawet o 50%) czas swojej wizyty w sklepie. Dzięki zastosowaniu image recognition zamiast ręcznie uzupełniać ankiety dostępności, ilości oraz cen, system wypełnia dane automatycznie. Co przy rosnących kosztach pracy znacznie optymalizuje cały proces.

Sieci sklepów również korzystają z zaprezentowanej przez Pana technologii, proszę powiedzieć w jaki sposób?

Wdrożenie systemu perfectstore w oparciu o naszą aplikację wraz z technologią image recognition umożliwia zarządzanie sklepem w oparciu o dane i trendy zakupowe i wpływa na rentowność i utrzymanie odpowiednich standardów w sklepie. Minimalizuje braki towarów oraz poprawia komunikację cenową.

Jednocześnie umożliwia bliższą i bardziej skuteczną współpracę z dostawcami i producentami dzięki skutecznej realizacji promocji, a to przez nie ponad 80% sprzedaży jest generowane.

System perfectstore umożliwia podejmowanie decyzji i analizę zaawansowanych danych bez konieczności fizycznej obecności w obiekcie. Jest to bardzo istotne dla wszystkich podmiotów realizujących handel (sklep, producent, agencje merchandisingowe) ponieważ znacznie ogranicza koszt obsługi sprzedaży.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bartosz Śpiączka po raz trzeci w karierze został piłkarzem Górnika Łęczna

Bartosz Śpiączka w Górniku Łęczna czyli do trzech razy sztuka

Górnik Łęczna szybko zapełnił lukę po Przemysławie Banaszaku. W środę wieczorem zielono-czarni poinformowali, że kontrakt z klubem podpisał Bartosz Śpiączka, dla którego będzie to już trzecie podejście do gry na stadionie przy Alei Jana Pawła II

16 lipca 2025: Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen przedstawia propozycję Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) opiewającą na prawie dwa bilionów euro

Miliardy dla Polski. Będziemy największym beneficjentem w nowym budżecie UE?

Unijny komisarz ds. budżetu Piotr Serafin poinformował w środę, że Polska, mimo że przez ostatnie lata bardzo szybko się rozwijała, pozostanie największym beneficjentem narodowych programów w przyszłym wieloletnim budżecie Unii Europejskiej. Chodzi przede wszystkim o politykę spójności i rolnictwo.

Nazwisko nowego dyrektora CKF Stylowy w Zamościu powinniśmy poznać przed końcem wakacji

Będzie w kim wybierać. Siedmioro chętnych do kierowania kinem

Aż tylu kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Filmowej w Zamościu. Rozstrzygnięcie powinno nastąpić przed końcem wakacji.

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Przed nami początek sezonu 2025/2026. W pierwszym meczu piłkarze Motoru Lublin przed swoimi kibicami zmierzą się z Arką Gdynia. Po spotkaniu do domu będzie można wrócić autobusem.

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie
19 lipca 2025, 19:30

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie

W zeszłym roku potańcówki w Skansenie były prawdziwym hitem. W tym roku organizatorzy również zapraszają na taneczny parkiet.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski – Radosław Sikorski (w środku), Litwy – Kęstutis Budrys (z prawej strony) i Ukrainy – Andrij Sybiha podczas konferencji prasowej po spotkaniu z okazji obchodów 5. rocznicy powołania Trójkąta Lubelskiego
galeria

Sikorski: Trójkąt Lubelski udziela i będzie udzielał wsparcia bohatersko walczącej Ukrainie

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w środę w Lublinie, że Polska zapewniła Ukrainie już 45 pakietów różnego rodzaju uzbrojenia i amunicji. – Pracujemy nad kolejnymi dostawami – dodał minister.

Plażowicze nad Zalewem Zemborzyckim w pierwszych latach jego istnienia
STARE ZDJĘCIA
galeria

Zalew Zemborzycki ma już 51 lat. Wspomnienia z budowy i wielkiego otwarcia

Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale wtedy inne inwestycje miały pierwszeństwo. Jednak po wielkiej powodzi w latach 60. wrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku i dziś to "lubelskie morze" kończy 51 lat.

Hrubieszów, liczący obecnie ponad 17 tys. mieszkańców to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Jest położony nad Huczwą, dopływem Bugu, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą

Trzy lata na wydanie 80 mln. W mieście wiele się zmieni i sporo przybędzie

Łatwiej chyba powiedzieć, czego w Hrubieszowie nie będzie za trzy lata, niż wymienić długą listę przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji z funduszy szwajcarskich. Projekt miasta został tak wysoko oceniony, że samorząd będzie miał do wydania ponad 80 mln zł.

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Koniec oczekiwania na nowego selekcjonera. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że naszą kadrę narodową poprowadzi Jan Urban

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca
22 sierpnia 2025, 0:00

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca

To jeden z największych festiwali kultury tradycyjnej w Polsce. W dniach od 22 do 24 sierpnia będą koncerty, warsztaty taneczne i muzyczne i wystawy z dziełami sztuki ludowej z różnych krajów. 19 edycja Festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński będzie odsłoną związana z tańcem tradycyjnym.

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a z pewnością ucieszy mieszkańców, zwłaszcza działkowiczów korzystających z przystanku w Styrzyńcu. Gmina postawi tu wiatę przystankową.

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie
galeria

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a 35 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – tak w środę zakończyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie.

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

29-latek z powiatu parczewskiego miał w pomieszczeniach gospodarczych arsenał broni i amunicji. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

W środę rano na drodze między Końskowolą a Sielcami spacerowały sobie trzy konie. Za ich nie dopilnowanie właściciel dostał mandat.

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie
galeria

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie

W środę przed południem po centrum Lublina poruszało się kilka kolumn rządowych. Do miasta zjechali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy, którzy spotkali się na lubelskim zamku w ramach 5. rocznicy powołania „Trójkąta Lubelskiego”.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium