Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

23 listopada 2022 r.
10:03

Kwintesencja postępu, czyli Liderzy Innowacji 2022 na Gali Przedsiębiorczości

Liderzy innowacji 2022. Na zdjęciu od lewej: Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Dariusz Pietrzyk - Prezes Bitstream, Maciej Maniecki – Prezes Medical Inventi, Mirosław Momot- Właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego
Liderzy innowacji 2022. Na zdjęciu od lewej: Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Dariusz Pietrzyk - Prezes Bitstream, Maciej Maniecki – Prezes Medical Inventi, Mirosław Momot- Właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego (fot. Polska Press)

Czy wprowadzanie szeroko pojętych innowacji jest domeną wyłącznie wybranych, którzy z nowoczesnymi technologiami są za pan brat? Organizowany od 2017 roku konkurs Lider Innowacji ma na celu udowodnienie, że właściwie każdy przedsiębiorca może z powodzeniem skorzystać z dobrodziejstw dzisiejszych czasów – pod warunkiem, że odważy się po nie sięgnąć. Wsparcie Funduszy Europejskich pozwoliło na to wielu firmom z województwa lubelskiego, a tegorocznych finalistów konkursu poznaliśmy 21 listopada 2022 r. na wieńczącej go Gali Przedsiębiorczości – Ambasadorzy Funduszy Europejskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tytuł Lidera Innowacji jest ogromną nobilitacją – określa bowiem przedsiębiorstwa wyjątkowe w każdym calu, takie, które poprzez swoje działania udoskonalają rzeczywistość i stanowią najcenniejszą wizytówkę województwa lubelskiego. O najwyższej wadze konkursu świadczy też chociażby fakt, że został objęty patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Wybór laureatów konkursu jest zadaniem arcytrudnym, bowiem każdy z tegorocznych nominowanych włożył mnóstwo wysiłku w to, aby wdrażane przez nich rozwiązania cechowały się znakomitą jakością i przynosiły korzyści społeczności lokalnej, krajowej, a nawet międzynarodowej. Rozważne i pełne inwencji wykorzystanie środków z Unii Europejskiej pozwoliło im na osiągnięcie szczytów, o których kiedyś nie ośmieliliby się pomarzyć. Ze zgłoszonych w tym roku pretendentów do tytułu Lidera Innowacji wybrano  nominowane przedsiębiorstwa i tradycyjnie sklasyfikowano je według 4 kategorii: Biogospodarka, Medycyna i Zdrowie, Informatyka i Automatyka oraz Energetyka niskoemisyjna. Ogłoszeni na Gali Przedsiębiorczości finaliści zostali natomiast wybrani w głosowaniu internetowym, co sprawia, że zwycięstwa te nabierają szczególnego znaczenia – wybrzmiały bowiem głosem społeczeństwa, które dostrzega dokonania lubelskich firm.

Podział na wspomniane kategorie nie jest przypadkowy – udowadnia bowiem, że Fundusze Europejskie nadają realną sprawczość w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Biorąc zatem pod uwagę kategorię Biogospodarka, największą ilość oddanych głosów zgromadził na swoim koncie Pan Mirosław Momot prowadzący Warsztat Samochodowy Momot. Wprowadzone przez to rodzinne przedsiębiorstwo innowacje produktowe i procesowe w postaci ultraszybkiej technologii gradientowej to bezsprzeczny przełom na skalę światową. Środki z Unii Europejskiej pozwoliły też firmie Momot na wybudowanie i wyposażenie nowego warsztatu oraz stacji diagnostycznej, a także stworzenie kolejnych miejsc pracy. Uznanie głosujących zyskała też spółka Medical Inventi (Lider Innowacji w kategorii Medycyna i Zdrowie), która dzięki unijnemu wsparciu mogła przeprowadzić wnikliwe badania kliniczne nad biomateriałem kościozastępczym i w pełni przygotować go do komercjalizacji. Trudno przecenić benefity, jakie to przedsięwzięcie niesie ze sobą w praktyce – wynalazek ten tworzy spójną całość z naturalną kością, dzięki czemu efektywnie wspomaga rekonstrukcję ubytków kostnych. W kategorii Informatyka i Automatyka laur zwycięstwa w tym roku dzierży natomiast Bitstream – spółka, która dzięki Funduszom Europejskim ma na swoim koncie aż trzy innowacje produktowe będące istnym przełomem w budowie nowoczesnych stacji elektroenergetycznych. To rozwiązania nie tylko bezpieczne i niezawodne, ale również przyjazne dla środowiska – stanowi bowiem innowacyjny sposób na transformację kopalnianych źródeł energii na źródła odnawialne, i to przy zmniejszonym aż o 30% zużyciu energii podczas tego procesu. Na rozwiązanie blisko natury zdecydował się również ostatni z Liderów Innowacji – Zakład Gastronomiczny U Antka, właściciel niezwykle klimatycznego ośrodka wczasowego SZUMY PARK. Za sprawą Funduszy Europejskich budynek został poddany kompleksowym pracom termomodernizacyjnym, a ponadto zainstalowano tam aparaturę potrzebną do samodzielnej produkcji odnawialnych źródeł energii. Malownicze Roztocze teraz jest zatem nie tylko piękne, ale i wolne od nadmiernej emisji gazów cieplarnianych – a to wyśmienita wiadomość dla nas i dla kolejnych pokoleń.

Laureaci tegorocznej edycji konkursu Lider Innowacji prezentują absolutną kwintesencję słowa „innowacja” na miarę dzisiejszych czasów. Dowodzą, że nieszablonowe, prekursorskie rozwiązania leżą w zasięgu ręki, a postęp zależny jest od jednostek, które mają pomysł i korzystają z oferowanego przez Unię Europejską niebagatelnego wsparcia, aby z odwagą realizować swoje cele. Województwo lubelskie bez wątpienia ma się czym pochwalić – niech tegoroczna Gala Przedsiębiorczości będzie więc natchnieniem, inspiracją i motywacją dla wszystkich tych, którzy mają swoją wizję. Najwyższy czas wprowadzić ją w życie!

 

 

Nominowani w kategorii Automatyka i Informatyka. Na zdjęciu od lewej: Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Robert Weremczuk – Prezes WEREMCZUK FMR, Dariusz Pietrzyk - Prezes Bitstream, Tomasz Żebrowski – Prezes MT LEGAL, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego (fot. Polska Press)
Nominowani w kategorii Biogospodarka. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Dagmara Misztal – reprezentantka firmy TARASOLA PIOTR GARBACZ, Tadeusz Pudło – właściciel firmy PUMAR, Mirosław Momot- Właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Marek Neckier - Dyrektor LAWP. (fot. Polska Press)
Nominowani w kategorii Energetyka Niskoemisyjna. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Michał Skwarek - Prezes Pulanna, Magdalena Czelej – Wspólnik DAREX PRODUCENT KOSZUL, Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. (fot. Polska Press)
Lider Innowacji w kategorii Medycyna i Zdrowie. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Maciej Maniecki – Prezes Medical Inventi, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Marek Neckier - Dyrektor LAWP. (fot. Polska Press)
Na zdjęciu: Artur Soboń- Sekretarz Stanu, Wiceminister Finansów w Ministerstwie Finansów (fot. Polska Press)
Na zdjęciu : Ryszard Madziar Szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina (fot. Polska Press.)
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Tydzień z biblioteką
Wydarzenie
8 maja 2025, 10:00

Tydzień z biblioteką

Po raz dwudziesty, w dniach 8-15 maja, odbędzie się Tydzień Bibliotek. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Biblioteka. Lubię Tu Być”.

Berek oficjalnie otwarty. To pierwszy żłobek w gminie
galeria

Berek oficjalnie otwarty. To pierwszy żłobek w gminie

Takiej placówki w gminie Zwierzyniec nie było. Już jest i oficjalnie rozpoczął działalność pierwszy żłobek. Berek, bo tak się nazywa, powstał w Wywłoczce. Uruchomiono go dzięki dotacji z Krajowego Planu Odbudowy.

Koronacja Bolesława Chrobrego: spektakularne widowisko w CSK
11 maja 2025, 19:00

Koronacja Bolesława Chrobrego: spektakularne widowisko w CSK

Wielce emocjonująca podróż w czasie czeka na widzów spektaklu „Koronacja” – spektakularnego widowiska historycznego, opowiadającego o Bolesławie Chrobrym i jego zmaganiach o koronę królewską. Spektakl zostanie wystawiony w lubelskim CSK. Wstęp wolny!

Magdalena Biejat podczas wtorkowego spotkania wyborczego w Katowicach

Mieszkanie Karola Nawrockiego: Biejat zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa

Wszystko zaczęlo się od jej pytania podczas debaty. Kandydatka Nowej Lewicy Magdalena Biejat poinformowała, że złoży w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Karola Nawrockiego w związku ze sprawą mieszkania w Gdańsku.

Stypendia dla 285 najlepszych sporotwców z województwa lubelskiego
galeria

Stypendia dla 285 najlepszych sporotwców z województwa lubelskiego

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski gościł najlepszych sportowców z regionu. Na stypendia województwo przeznaczyło milion złotych.

Noc Kultury 2025: Muzyka i koncerty (program)

Noc Kultury 2025: Muzyka i koncerty (program)

Mnóstwo wydarzeń i mnóstwo pomysłów. Za miesiąc czeka nas Noc Kultury w Lublinie. A podczas niej nie zabraknie muzyki. Kto i gdzie zagra podczas 19. edycji lubelskiej Noc Kultury?

Trwa budowa S19
RAPORT
film

S19 Lublin – Lubartów w budowie, czyli miliony ton ziemi i bitumu

Codziennie rano 450 osób stawia się na budowie drogi ekspresowej Lublin – Lubartów. 150 jednostek różnego rodzaju sprzętu kopie, przesuwa, przewozi lub wierci w ziemi. Efekt końcowy tych wszystkich prac zobaczymy pod koniec 2027 roku. Na ten odcinek S19 kierowcy czekają od lat, a mieszkańcy Niemiec odliczają dni do końca tej inwestycji.

Juwenalia już w ten weekend. Kto wystąpi w Lublinie? Są jeszcze ostatnie bilety
galeria

Juwenalia już w ten weekend. Kto wystąpi w Lublinie? Są jeszcze ostatnie bilety

Natalia Szroeder, SOBEL, Kękę, Dżem i Lady Pank. Juwenalia Politechniki Lubelskiej startują za 3 dni. Zostały jeszcze ostanie bilety na piątek lub sobotę. Kto pierwszy, ten lepszy.

Grand Theft Auto VI: Drugi zwiastun już jest (wideo)
galeria
film

Grand Theft Auto VI: Drugi zwiastun już jest (wideo)

Tylko na ten zwiastun czekało więcej ludzi niż na premiery innych gier w ogóle. Wreszcie jest nowy zwiastun gry Grand Theft Auto VI.

Filip Put

Filip Put: Lublin długo czekał na fazę play-off

PGE Start Lublin dzięki pokonaniu Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski awansował do fazy play-off. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami koszykarzy "czerwono-czarnych"

Maturzyści z III LO im. F. D. Kniaźnina w Puławach w dobrych nastrojach po dwóch pierwszych egzaminach
matura 2025

Matematyka z matematyki: zero zaskoczeń. Licealiści pewni swego

Dzisiaj maturzyści w całym kraju mierzyli się z królową nauk. Jak egzamin z matematyki oceniają abiturienci z puławskich szkół średnich? Zdecydowana większość jest dobrej myśli. Przeważają opinie mówiące o tym, że było łatwo.

Piotr Adamczyk jako Olgierd Paderewski "Paberborn" w serialu Langer
film

Langer: serial na podstawie powieści Remigiusza Mroza ma zwiastun i datę premiery (wideo)

W roli głównej – czyli Piotra Langera wystąpił Jakub Gierszał. Partnerują mu: Julia Pietrucha, Piotr Adamczyk i Magdalena Boczarska. A wszystkich zobaczymy już maju.

Matura 2025: Arkusze maturalne z matematyki i odpowiedzi
galeria

Matura 2025: Arkusze maturalne z matematyki i odpowiedzi

Maturzyści piszący we wtorek obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym musieli wykazać się m.in. umiejętnością wykonywania działań na liczbach rzeczywistych, znajomością funkcji i ich własności oraz ciągów liczbowych.

Pył na stanowisku pracy – sprawdź, jakie niesie ze sobą zagrożenia!

Pył na stanowisku pracy – sprawdź, jakie niesie ze sobą zagrożenia!

Rozwój technologii przemysłowych sprawia, że dziś coraz większą wagę przywiązuje się także do bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wiele mówi się o szkodliwości działania pyłów przemysłowych – stanowiących jeden z nadrzędnych skutków wielu procesów przemysłowych, których długotrwała obecność w powietrzu może przyczynić się nie tylko do zmniejszenia efektywności całej produkcji czy trwałości maszyn, lecz także znacznego pogorszenia się zdrowia pracowników.

Najpopularniejsze błędy przy używaniu złącza Camlock. Sprawdź naszą listę!

Najpopularniejsze błędy przy używaniu złącza Camlock. Sprawdź naszą listę!

Co do zasady, Camlocki powstały do tego, aby znacząco usprawniać przesył substancji płynnych oraz gazów pomiędzy zbiornikami. Ich rola w wielu zakładach specjalistycznych jest nieoceniona, ale tylko w momencie, kiedy Kamloki używane są zgodnie ze sztuką.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium