Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

23 listopada 2022 r.
10:03

Kwintesencja postępu, czyli Liderzy Innowacji 2022 na Gali Przedsiębiorczości

0 1 A A
Liderzy innowacji 2022. Na zdjęciu od lewej: Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Dariusz Pietrzyk - Prezes Bitstream, Maciej Maniecki – Prezes Medical Inventi, Mirosław Momot- Właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego
Liderzy innowacji 2022. Na zdjęciu od lewej: Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Dariusz Pietrzyk - Prezes Bitstream, Maciej Maniecki – Prezes Medical Inventi, Mirosław Momot- Właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego (fot. Polska Press)

Czy wprowadzanie szeroko pojętych innowacji jest domeną wyłącznie wybranych, którzy z nowoczesnymi technologiami są za pan brat? Organizowany od 2017 roku konkurs Lider Innowacji ma na celu udowodnienie, że właściwie każdy przedsiębiorca może z powodzeniem skorzystać z dobrodziejstw dzisiejszych czasów – pod warunkiem, że odważy się po nie sięgnąć. Wsparcie Funduszy Europejskich pozwoliło na to wielu firmom z województwa lubelskiego, a tegorocznych finalistów konkursu poznaliśmy 21 listopada 2022 r. na wieńczącej go Gali Przedsiębiorczości – Ambasadorzy Funduszy Europejskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tytuł Lidera Innowacji jest ogromną nobilitacją – określa bowiem przedsiębiorstwa wyjątkowe w każdym calu, takie, które poprzez swoje działania udoskonalają rzeczywistość i stanowią najcenniejszą wizytówkę województwa lubelskiego. O najwyższej wadze konkursu świadczy też chociażby fakt, że został objęty patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Wybór laureatów konkursu jest zadaniem arcytrudnym, bowiem każdy z tegorocznych nominowanych włożył mnóstwo wysiłku w to, aby wdrażane przez nich rozwiązania cechowały się znakomitą jakością i przynosiły korzyści społeczności lokalnej, krajowej, a nawet międzynarodowej. Rozważne i pełne inwencji wykorzystanie środków z Unii Europejskiej pozwoliło im na osiągnięcie szczytów, o których kiedyś nie ośmieliliby się pomarzyć. Ze zgłoszonych w tym roku pretendentów do tytułu Lidera Innowacji wybrano  nominowane przedsiębiorstwa i tradycyjnie sklasyfikowano je według 4 kategorii: Biogospodarka, Medycyna i Zdrowie, Informatyka i Automatyka oraz Energetyka niskoemisyjna. Ogłoszeni na Gali Przedsiębiorczości finaliści zostali natomiast wybrani w głosowaniu internetowym, co sprawia, że zwycięstwa te nabierają szczególnego znaczenia – wybrzmiały bowiem głosem społeczeństwa, które dostrzega dokonania lubelskich firm.

Podział na wspomniane kategorie nie jest przypadkowy – udowadnia bowiem, że Fundusze Europejskie nadają realną sprawczość w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Biorąc zatem pod uwagę kategorię Biogospodarka, największą ilość oddanych głosów zgromadził na swoim koncie Pan Mirosław Momot prowadzący Warsztat Samochodowy Momot. Wprowadzone przez to rodzinne przedsiębiorstwo innowacje produktowe i procesowe w postaci ultraszybkiej technologii gradientowej to bezsprzeczny przełom na skalę światową. Środki z Unii Europejskiej pozwoliły też firmie Momot na wybudowanie i wyposażenie nowego warsztatu oraz stacji diagnostycznej, a także stworzenie kolejnych miejsc pracy. Uznanie głosujących zyskała też spółka Medical Inventi (Lider Innowacji w kategorii Medycyna i Zdrowie), która dzięki unijnemu wsparciu mogła przeprowadzić wnikliwe badania kliniczne nad biomateriałem kościozastępczym i w pełni przygotować go do komercjalizacji. Trudno przecenić benefity, jakie to przedsięwzięcie niesie ze sobą w praktyce – wynalazek ten tworzy spójną całość z naturalną kością, dzięki czemu efektywnie wspomaga rekonstrukcję ubytków kostnych. W kategorii Informatyka i Automatyka laur zwycięstwa w tym roku dzierży natomiast Bitstream – spółka, która dzięki Funduszom Europejskim ma na swoim koncie aż trzy innowacje produktowe będące istnym przełomem w budowie nowoczesnych stacji elektroenergetycznych. To rozwiązania nie tylko bezpieczne i niezawodne, ale również przyjazne dla środowiska – stanowi bowiem innowacyjny sposób na transformację kopalnianych źródeł energii na źródła odnawialne, i to przy zmniejszonym aż o 30% zużyciu energii podczas tego procesu. Na rozwiązanie blisko natury zdecydował się również ostatni z Liderów Innowacji – Zakład Gastronomiczny U Antka, właściciel niezwykle klimatycznego ośrodka wczasowego SZUMY PARK. Za sprawą Funduszy Europejskich budynek został poddany kompleksowym pracom termomodernizacyjnym, a ponadto zainstalowano tam aparaturę potrzebną do samodzielnej produkcji odnawialnych źródeł energii. Malownicze Roztocze teraz jest zatem nie tylko piękne, ale i wolne od nadmiernej emisji gazów cieplarnianych – a to wyśmienita wiadomość dla nas i dla kolejnych pokoleń.

Laureaci tegorocznej edycji konkursu Lider Innowacji prezentują absolutną kwintesencję słowa „innowacja” na miarę dzisiejszych czasów. Dowodzą, że nieszablonowe, prekursorskie rozwiązania leżą w zasięgu ręki, a postęp zależny jest od jednostek, które mają pomysł i korzystają z oferowanego przez Unię Europejską niebagatelnego wsparcia, aby z odwagą realizować swoje cele. Województwo lubelskie bez wątpienia ma się czym pochwalić – niech tegoroczna Gala Przedsiębiorczości będzie więc natchnieniem, inspiracją i motywacją dla wszystkich tych, którzy mają swoją wizję. Najwyższy czas wprowadzić ją w życie!

 

 

Nominowani w kategorii Automatyka i Informatyka. Na zdjęciu od lewej: Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Robert Weremczuk – Prezes WEREMCZUK FMR, Dariusz Pietrzyk - Prezes Bitstream, Tomasz Żebrowski – Prezes MT LEGAL, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego (fot. Polska Press)
Nominowani w kategorii Biogospodarka. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Dagmara Misztal – reprezentantka firmy TARASOLA PIOTR GARBACZ, Tadeusz Pudło – właściciel firmy PUMAR, Mirosław Momot- Właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Marek Neckier - Dyrektor LAWP. (fot. Polska Press)
Nominowani w kategorii Energetyka Niskoemisyjna. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Michał Skwarek - Prezes Pulanna, Magdalena Czelej – Wspólnik DAREX PRODUCENT KOSZUL, Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. (fot. Polska Press)
Lider Innowacji w kategorii Medycyna i Zdrowie. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Maciej Maniecki – Prezes Medical Inventi, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Marek Neckier - Dyrektor LAWP. (fot. Polska Press)
Na zdjęciu: Artur Soboń- Sekretarz Stanu, Wiceminister Finansów w Ministerstwie Finansów (fot. Polska Press)
Na zdjęciu : Ryszard Madziar Szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina (fot. Polska Press.)
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Rodzinny seans filmowy z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w niedzielę (2 czerwca) w kinie Bajka.

Rodzinny seans filmowy z okazji Dnia Dziecka. Wiemy, kiedy i gdzie można odebrać bezpłatne wejściówki

Lubelski ratusz z okazji Dnia Dziecka zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta wraz z rodzicami na przedpremierowy pokaz nominowanego do Oscara filmu animowanego „Leonardo. Odkrywca”. Seans odbędzie się w najbliższą niedzielę (2 czerwca) o godz. 15.30 w Kinie Bajka. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki, które będzie można zdobyć we wtorek i środę.

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Możesz mieć gwiazdy, ale jak nie masz drużyny, to nie masz nic

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Możesz mieć gwiazdy, ale jak nie masz drużyny, to nie masz nic

Rozmowa z Mateuszem Stolarskim, trenerem Motoru Lublin

Świetny występ lubelskiego chóru w konkursie w Legnicy. La Musica nagrodzona!

Świetny występ lubelskiego chóru w konkursie w Legnicy. La Musica nagrodzona!

Wielkim sukcesem zakończył się udział lubelskiego dziecięco-młodzieżowego Chóru La Musica pod dyrekcją Karoliny Filipczak-Sulimy w odbywającym się w miniony weekend 54. Konkursie Chórów Legnica Cantat. Z jednego z ważniejszych festiwali chóralnych w Polsce lublinianie wrócili z wieloma nagrodami!

Pszczółka od niedawna ma nową prezes. Teraz szuka osoby do Zarządu

Pszczółka od niedawna ma nową prezes. Teraz szuka osoby do Zarządu

Rada Nadzorcza lubelskiej Fabryki Cukierków Pszczółka ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka Zarządu spółki. Pisemne zgłoszenia należy składać do 3 czerwca osobiście w sekretariacie lub przesłać pocztą.

fot. ilustracyjne

Lubartów. Śmierć pod kołami tira. Objazdy

Około godz. 2.13 śmierć pod kołami ciężarówki poniósł pieszy

Wesołe świętowanie Dnia Dziecka z Kicią Kocią w centrum handlowym VIVO! Lublin 31 maja – 1 czerwca godz. 12.00 – 19.00

Wesołe świętowanie Dnia Dziecka z Kicią Kocią w centrum handlowym VIVO! Lublin 31 maja – 1 czerwca godz. 12.00 – 19.00

Przed nami wyjątkowe święto, które wzbudza niezwykłe emocje w sercach najmłodszych – Dzień Dziecka! Aby uczcić tę radosną okazję, VIVO! Lublin zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami na niezapomniane spotkanie z jedną z najbardziej lubianych bohaterek literatury i filmów dla najmłodszych – Kicią Kocią!

Lublinianka po wygranej z Janowianką jest już bardzo blisko utrzymania. Pozostałe wyniki Hummel IV ligi
galeria

Lublinianka po wygranej z Janowianką jest już bardzo blisko utrzymania. Pozostałe wyniki Hummel IV ligi

Lublinianka pokonała w niedzielę wicelidera z Janowa Lubelskiego 2:0 i jest już bardzo blisko utrzymania. To było już dziewiąte zwycięstwo w tym roku ekipy Marcina Zająca. Lepszy pod tym względem na wiosnę jest jedynie prowadzący w tabeli Lewart Lubartów.

Odlotowy weekend
foto
galeria

Odlotowy weekend

Czy jesteście ciekawi, jak wyglądał kolejny weekend w Helium Club? Kto rozkręcił sobotni wieczór? Zapraszamy Was do obejrzenia fotogalerii ze zwariowanej imprezy w Helium! Był ogień!

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Musimy się zregenerować i zagrać dwa dobre mecze

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Musimy się zregenerować i zagrać dwa dobre mecze

Górnik Łęczna po trudnym meczu wywiózł z Tychów komplet punktów i zakończył sezon zasadniczy na piątym miejscu, które dało mu przepustkę do baraży o PKO BP Ekstraklasę. Jak niedzielne spotkanie podsumowali trenerzy GKS i zielono-czarnych?

Zrobili to już po raz 46!
Zdjęcia
galeria

Zrobili to już po raz 46!

Ponad setkę uczestników na starcie zgromadził 46. Bieg Kwitnącej Wiśni, organizowany w niedzielę przez Lubelski Klub Karate Kyokushin. Tradycyjnie rywalizacja toczyła się nad Zalewem Zemborzyckim.

Lublin na zdjęciach lotniczych
foto
galeria

Lublin na zdjęciach lotniczych

Zapinamy pasy i wzbijamy się wysoko w górę. Dziś zabieramy Państwa na lot nad Lublinem. Najstarsze zdjęcie pochodzi z czasów I wojny światowej. Na zdjęciach widać wiele szczegółów tj.: przebieg ulic, wygląd Zamku i przylegającej do niego dzielnicy żydowskiej. Miłych wrażeń.

Otwarcie nowego klubu! [zdjęcia z imprezy]
foto
galeria

Otwarcie nowego klubu! [zdjęcia z imprezy]

Przystań na dachu to nowy klub na imprezowej mapie Lublina. Jest tam bardzo zielono i klimatycznie, z miejscem do rozmawiania i dłuuugiego imprezowania oraz z doskonałym widokiem na wschód słońca. Jest to miejsce na luzie, bez spinki. Na otwarcie przybyło wielu gości. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Tłumy na Lubelskiej Giełdzie Staroci. Do kupienia były majolika słynnego Hugo Lonitza i... kajdanki z 1982 roku
Zdjęcia
galeria

Tłumy na Lubelskiej Giełdzie Staroci. Do kupienia były majolika słynnego Hugo Lonitza i... kajdanki z 1982 roku

Lubelska Giełda Staroci to przysłowiowy strzał w „10”. Odbywające się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca targi na pl. Zamkowym i ul. Kowalskiej na Starym Mieście niezależnie od pogody ściągają tłumy sprzedających i kupujących. Nie inaczej było i tym razem, choć lejący się z nieba żar na pewno życia jednym i drugim nie ułatwiał.

Górnik Łęczna wygrał na wyjeździe z GKS Tychy i zagra w barażach o PKO BP Ekstraklasę

Górnik Łęczna znów w barażach o PKO BP Ekstraklasę!

Zielono-czarni po twardym i zaciekłym meczu pokonali w Tychach tamtejszy GKS. Gola na wagę trzech punktów strzelił Piotr Starzyński, ale bezsprzecznym bohaterem spotkanie był bramkarz zielono-czarnych Maciej Gostomski

 Zbadaj się w Diagnostyce

Zbadaj się w Diagnostyce

Diagnostyka prowadzi w regionie lubelskim akcję profilaktyczną o nazwie „Troszczę się o Ciebie”, z której można skorzystać w kilkudziesięciu miastach województwa. W ramach akcji można wykonać 18 przekrojowych badań profilaktycznych w cenie 149 zł. Akcja trwa od 1 maja do 30 czerwca 2024 roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium