Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

23 listopada 2022 r.
10:03

Kwintesencja postępu, czyli Liderzy Innowacji 2022 na Gali Przedsiębiorczości

0 1 A A
Liderzy innowacji 2022. Na zdjęciu od lewej: Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Dariusz Pietrzyk - Prezes Bitstream, Maciej Maniecki – Prezes Medical Inventi, Mirosław Momot- Właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego
Liderzy innowacji 2022. Na zdjęciu od lewej: Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Dariusz Pietrzyk - Prezes Bitstream, Maciej Maniecki – Prezes Medical Inventi, Mirosław Momot- Właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego (fot. Polska Press)

Czy wprowadzanie szeroko pojętych innowacji jest domeną wyłącznie wybranych, którzy z nowoczesnymi technologiami są za pan brat? Organizowany od 2017 roku konkurs Lider Innowacji ma na celu udowodnienie, że właściwie każdy przedsiębiorca może z powodzeniem skorzystać z dobrodziejstw dzisiejszych czasów – pod warunkiem, że odważy się po nie sięgnąć. Wsparcie Funduszy Europejskich pozwoliło na to wielu firmom z województwa lubelskiego, a tegorocznych finalistów konkursu poznaliśmy 21 listopada 2022 r. na wieńczącej go Gali Przedsiębiorczości – Ambasadorzy Funduszy Europejskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tytuł Lidera Innowacji jest ogromną nobilitacją – określa bowiem przedsiębiorstwa wyjątkowe w każdym calu, takie, które poprzez swoje działania udoskonalają rzeczywistość i stanowią najcenniejszą wizytówkę województwa lubelskiego. O najwyższej wadze konkursu świadczy też chociażby fakt, że został objęty patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Wybór laureatów konkursu jest zadaniem arcytrudnym, bowiem każdy z tegorocznych nominowanych włożył mnóstwo wysiłku w to, aby wdrażane przez nich rozwiązania cechowały się znakomitą jakością i przynosiły korzyści społeczności lokalnej, krajowej, a nawet międzynarodowej. Rozważne i pełne inwencji wykorzystanie środków z Unii Europejskiej pozwoliło im na osiągnięcie szczytów, o których kiedyś nie ośmieliliby się pomarzyć. Ze zgłoszonych w tym roku pretendentów do tytułu Lidera Innowacji wybrano  nominowane przedsiębiorstwa i tradycyjnie sklasyfikowano je według 4 kategorii: Biogospodarka, Medycyna i Zdrowie, Informatyka i Automatyka oraz Energetyka niskoemisyjna. Ogłoszeni na Gali Przedsiębiorczości finaliści zostali natomiast wybrani w głosowaniu internetowym, co sprawia, że zwycięstwa te nabierają szczególnego znaczenia – wybrzmiały bowiem głosem społeczeństwa, które dostrzega dokonania lubelskich firm.

Podział na wspomniane kategorie nie jest przypadkowy – udowadnia bowiem, że Fundusze Europejskie nadają realną sprawczość w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Biorąc zatem pod uwagę kategorię Biogospodarka, największą ilość oddanych głosów zgromadził na swoim koncie Pan Mirosław Momot prowadzący Warsztat Samochodowy Momot. Wprowadzone przez to rodzinne przedsiębiorstwo innowacje produktowe i procesowe w postaci ultraszybkiej technologii gradientowej to bezsprzeczny przełom na skalę światową. Środki z Unii Europejskiej pozwoliły też firmie Momot na wybudowanie i wyposażenie nowego warsztatu oraz stacji diagnostycznej, a także stworzenie kolejnych miejsc pracy. Uznanie głosujących zyskała też spółka Medical Inventi (Lider Innowacji w kategorii Medycyna i Zdrowie), która dzięki unijnemu wsparciu mogła przeprowadzić wnikliwe badania kliniczne nad biomateriałem kościozastępczym i w pełni przygotować go do komercjalizacji. Trudno przecenić benefity, jakie to przedsięwzięcie niesie ze sobą w praktyce – wynalazek ten tworzy spójną całość z naturalną kością, dzięki czemu efektywnie wspomaga rekonstrukcję ubytków kostnych. W kategorii Informatyka i Automatyka laur zwycięstwa w tym roku dzierży natomiast Bitstream – spółka, która dzięki Funduszom Europejskim ma na swoim koncie aż trzy innowacje produktowe będące istnym przełomem w budowie nowoczesnych stacji elektroenergetycznych. To rozwiązania nie tylko bezpieczne i niezawodne, ale również przyjazne dla środowiska – stanowi bowiem innowacyjny sposób na transformację kopalnianych źródeł energii na źródła odnawialne, i to przy zmniejszonym aż o 30% zużyciu energii podczas tego procesu. Na rozwiązanie blisko natury zdecydował się również ostatni z Liderów Innowacji – Zakład Gastronomiczny U Antka, właściciel niezwykle klimatycznego ośrodka wczasowego SZUMY PARK. Za sprawą Funduszy Europejskich budynek został poddany kompleksowym pracom termomodernizacyjnym, a ponadto zainstalowano tam aparaturę potrzebną do samodzielnej produkcji odnawialnych źródeł energii. Malownicze Roztocze teraz jest zatem nie tylko piękne, ale i wolne od nadmiernej emisji gazów cieplarnianych – a to wyśmienita wiadomość dla nas i dla kolejnych pokoleń.

Laureaci tegorocznej edycji konkursu Lider Innowacji prezentują absolutną kwintesencję słowa „innowacja” na miarę dzisiejszych czasów. Dowodzą, że nieszablonowe, prekursorskie rozwiązania leżą w zasięgu ręki, a postęp zależny jest od jednostek, które mają pomysł i korzystają z oferowanego przez Unię Europejską niebagatelnego wsparcia, aby z odwagą realizować swoje cele. Województwo lubelskie bez wątpienia ma się czym pochwalić – niech tegoroczna Gala Przedsiębiorczości będzie więc natchnieniem, inspiracją i motywacją dla wszystkich tych, którzy mają swoją wizję. Najwyższy czas wprowadzić ją w życie!

 

 

Nominowani w kategorii Automatyka i Informatyka. Na zdjęciu od lewej: Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Robert Weremczuk – Prezes WEREMCZUK FMR, Dariusz Pietrzyk - Prezes Bitstream, Tomasz Żebrowski – Prezes MT LEGAL, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego (fot. Polska Press)
Nominowani w kategorii Biogospodarka. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Dagmara Misztal – reprezentantka firmy TARASOLA PIOTR GARBACZ, Tadeusz Pudło – właściciel firmy PUMAR, Mirosław Momot- Właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Marek Neckier - Dyrektor LAWP. (fot. Polska Press)
Nominowani w kategorii Energetyka Niskoemisyjna. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Michał Skwarek - Prezes Pulanna, Magdalena Czelej – Wspólnik DAREX PRODUCENT KOSZUL, Marek Neckier - Dyrektor LAWP, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. (fot. Polska Press)
Lider Innowacji w kategorii Medycyna i Zdrowie. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Maciej Maniecki – Prezes Medical Inventi, Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Marek Neckier - Dyrektor LAWP. (fot. Polska Press)
Na zdjęciu: Artur Soboń- Sekretarz Stanu, Wiceminister Finansów w Ministerstwie Finansów (fot. Polska Press)
Na zdjęciu : Ryszard Madziar Szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina (fot. Polska Press.)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 1

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Witek1 / 23 listopada 2022 r. o 18:57
oj oj pan Wojciechowski na wszystkich zdjęciach
Avatar
Witek1 / 23 listopada 2022 r. o 18:57
oj oj pan Wojciechowski na wszystkich zdjęciach
Zobacz wszystkie komentarze 1

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ojciec nawet nie widział, że przejechał swojego 2-letniego synka. Już poniósł najwyższą karę

Ojciec nawet nie widział, że przejechał swojego 2-letniego synka. Już poniósł najwyższą karę

Był 15 czerwca tego roku. Franciszek B. ze swoją partnerką i ich dwuletnim synkiem przyjechali w odwiedziny do rodziców kobiety w gminie Kock.

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

To już pewne. W grudniu Łuków podpisze umowę z PKP na remont dworca. W budynku ma się znaleźć miejska sala widowiskowa.

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów
9 grudnia 2022, 19:00

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów

W piątek, 9 grudnia o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) odbędzie się koncert zespołu WIR.

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Zdecydowali się przekazać zdjęcia wykonane przez swoich przodków, ich dyplomy i świadectwa do państwowego zbioru. Dzieląc się rodzinnymi historiami nie pozwolili by zaginęły w mrokach historii. Wczoraj był czas na podziękowania.

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Śledczy uznali, że Jerzy B. „szedł w zaparte” wypierając się posiadania psów, bo była to jego linia obrony, do której miał prawo. Mężczyzna przyznał się dopiero, gdy przedstawiono mu twarde dowody. Teraz stanie przed sądem, gdzie grozić będą mu trzy lata więzienia.

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski
galeria

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski

Polska jest bezpieczna – zapewniał podczas wizyty w Lublinie ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie Mark Brzezinski. Dyplomata wczoraj był gościem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?
galeria

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?

Remont popularnego wśród mieszkańców targowiska „Babski rynek” przedłuży się o kilka miesięcy. Konieczne są dodatkowe prace, ale obecne warunki atmosferyczne uniemożliwiają ich realizację.

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

W trakcie niedzielnej mszy w kościele w Klementowicach w powiecie puławskim nieznani sprawcy włamali się na plebanię. Gdy wierni modlili się w świątyni, złodzieje wynieśli z budynku pieniądze. Nikt ich nie zauważył.

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin
9 grudnia 2022, 19:00

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin

Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert zespołu Moow mi Janek, który zaplanowano na 9 grudnia o godz. 19.

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Mieszkańcy kilkunastu ulic dzisiaj o północy stracą dostęp do ciepłej wody i ogrzewania. Prace mają zakończyć się w piątek rano. Skutki awarii odczuje m.in. IUNG, Dom Chemika i Zespół Szkół nr 2. Szpital przełączono na zasilanie awaryjne.

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Skarbonka była przymocowana do stolika. To ukradli też stolik.

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej
12 grudnia 2022, 18:00

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN (ul. Grodzka 21) zaprasza na spotkanie wokół książki Anny Wylegały "Był dwór, nie ma dworu. Reforma rolna w Polsce". Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Prezydent Andrzej Duda podpisał reformę Kodeksu karnego, zaostrzającą m.in. kary za najcięższe przestępstwa. Część zmian, jak wprowadzenie tzw. bezwzględnego dożywocia czy konfiskatę aut nietrzeźwych kierowców krytykowali przedstawiciele środowiska prawniczego.

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

To z pozoru proste: na wicedyrektora trzeba powołać osobę spełniającą wymagania. A jednak mimo upływu wielu miesięcy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach nie był w stanie tego zrobić. Jeśli nie wykorzysta ostatniej danej mu przez kuratorium szansy, sam straci stanowisko.

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i wymaga szczególnej troski. Kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Warto wybierać te, które mają bezpieczne i przebadane składy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium