Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 lipca 2019 r.
9:25

Dziadek wiozący wnuka na motocyklu uderzył w samochód. Zostawił dziecko i uciekł! [wideo]

126 21 A A

62-letni motocyklista doprowadził do kolizji, po czym uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając wnuka z którym podróżował.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek na skrzyżowaniu ul. Francuskiej i placu Wojska Polskiego w Białej Podlaskiej. Kierowca mercedesa skręcał, a jadący w tym samym kierunku motocyklista rozpoczął manewr wyprzedzania go z prawej strony, doprowadzając do zderzenia.

Motocykl przewrócił się. Jadące na nim dwie osoby miały dużo szczęścia, bo mogły wpaść pod koła samochodu.

Po chwili stało się jednak coś jeszcze bardziej zaskakującego. Razem z motocyklistą podróżowało dziecko, które ten pozostawił i odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca mercedesa ustalił jeszcze, w którą stronę oddalił się sprawca oraz pobiegło dziecko. Całą sprawę zgłosił policjantom.

W chwili zatrzymania pijany

Policjanci szybko dotarli również do miejsca zamieszkania mężczyzny, który miał jechać motocyklem. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W chwili zatrzymania był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wykonane zostało badanie retrospektywne oraz pobrana krew do badań. Pozwoli to na ustalenie ilości alkoholu u kierowcy w momencie zdarzenia.

Jak ustalili policjanci, razem z 62-latkiem podróżował jego wnuk, który został przewieziony do szpitala przed przyjazdem policjantów. Na szczęście jego obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenia zostało zakwalifikowane jako kolizja.

e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kkk / 5 lipca 2019 o 10:01
+12
Proponuje linię obrony: a) wypiłem ze stresu po zdarzeniu (znany i całkiem dobry prawnik z Lublina) b) to nie ja prowadziłem (znany sędzia w Lublinie, karnik) c) nakrzyczeć na Policję i nie poddawać się testowi i zawołać na miejsce zdarzenia adwokata (znany lekarz medycyny, mąż sędzi). Co do pkt c, to może dziennikarze ustalą co się dzieje w sprawie bo pana doktora bo od informacji o zszarzeniu strasznie cicho, a osoba i jej małżonka to NIEBYLEKTO w Lublinie.
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 09:37
+12
Nie żaden dziadek tylko napruty, niebezpieczny menel. Policja powinna to zakwalifikować jako próba morderstwa dziecka i zamknąć dziada co najmniej na ładnych kilka lat. I matkę/ojca przy okazji też, za oddanie dziecka pod opiekę takiego degenerata.
Avatar
Olo / 5 lipca 2019 o 12:44
+9
Taki dziadek to normalnie skarb. Zostawic wnuczka i spie.....ć .Hahahahaa
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 10:11
+6
"który został przewieziony do szpitala przed przyjazdem policjantów"????????????? Żartujecie?? To było 40 m od KMP, jakim cudem karetka dojechała pierwsza?
Avatar
fgh / 5 lipca 2019 o 13:28
+3
Zostawił bo nie jego 500+
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 10:03
+3
Kilkadziesiąt lat temu prawie całe wakacje na wsi jeździłem z dziadkiem Komarem. Dziadek często zajeżdżał zatankować i pogadać pod gieesowski sklep z perełką. Przyznaję, że kilka razy lądowaliśmy w rowie, ale to z powodu pekaesiarzy jeżdżących tam wywrotkami. Dodam, że kasków nikt wtedy nie miał i były to najlepsze wakacje ever.
Avatar
e2 / 6 lipca 2019 o 21:29
0
Nie ma co tu minusowa, bi każdy, który zna to skrzyżowanie wie, że Francuska jest podporządkowana i zasranym obowiązkiem kierowcy jest zachowanie szczególnej ostrożności, a nie wyjazd bez zwalniania na główną. To jest skrzyżowanie, na nim i bezpośrednio przed nie można wyprzedzać! Pewnie gdyby dziadek był " na chodzie" 90% za winnego uznałoby kierowcę auta. I naprawdę trzeba dokładnie znać to skrzyżowanie...
ale on wierzdzał na pas włączania się do ruchu a dziadek nie miał prawa wyprzedzać poprawej stronie w takiej konfiguracji
Masz rację, ale widać, że oba pojazdy wjechały praktycznie jednocześnie a to świadczy o tym że auto wyprzedzało skuter kilka metrów przed skrzyżowaniem, a zajeżdżając drogę i spychając do krawężnika uniemożliwił skuteczne i bezpieczne wyhamowanie skutera. Tak ja to widzę i tak wg.mnie mógłby przedstawić sytuację trzeźwy dziadek.
 Pierwsza jedzie osobówka, a reszta to domysły. Może to dziadek wyprzedzał z prawej?
 Pierwsza jedzie osobówka, a reszta to domysły. Może to dziadek wyprzedzał z prawej? rozwiń
Avatar
Torpeda / 6 lipca 2019 o 17:48
0
Zostawił młodego żeby skuterka nikt nie podsowiecił. Ogólnie Polacy nic się nie stało...nic się nie stało... Ps. Wszystko zostało w rodzinie.
Avatar
asaad / 6 lipca 2019 o 12:56
0
Nie ma co tu minusowa, bi każdy, który zna to skrzyżowanie wie, że Francuska jest podporządkowana i zasranym obowiązkiem kierowcy jest zachowanie szczególnej ostrożności, a nie wyjazd bez zwalniania na główną. To jest skrzyżowanie, na nim i bezpośrednio przed nie można wyprzedzać! Pewnie gdyby dziadek był " na chodzie" 90% za winnego uznałoby kierowcę auta. I naprawdę trzeba dokładnie znać to skrzyżowanie...
ale on wierzdzał na pas włączania się do ruchu a dziadek nie miał prawa wyprzedzać poprawej stronie w takiej konfiguracji
Masz rację, ale widać, że oba pojazdy wjechały praktycznie jednocześnie a to świadczy o tym że auto wyprzedzało skuter kilka metrów przed skrzyżowaniem, a zajeżdżając drogę i spychając do krawężnika uniemożliwił skuteczne i bezpieczne wyhamowanie skutera. Tak ja to widzę i tak wg.mnie mógłby przedstawić sytuację trzeźwy dziadek.
 Gdyby był trzeźwy to zapewne mógłby się bronić tak jak piszesz, ale na filmie samochód jerdzie znacznie wolniej, a to skuter go z większą prędkością dogania i próbuje się prześliznąć, a zbliżajac się do skrzyżowania motorowerzysta też powinien zredukować prędkość. No ale tak jak pisałeś gdyby był trzeźwy to mógłby, a tak.....
 Gdyby był trzeźwy to zapewne mógłby się bronić tak jak piszesz, ale na filmie samochód jerdzie znacznie wolniej, a to skuter go z większą prędkością dogania i próbuje się prześliznąć, a zbliżajac się do skrzyżowania motorowerzysta też powinien zredukować prędkość. No ale tak jak pisałeś gdyby był trzeźwy to mógłby, a tak..... rozwiń
Avatar
sdgvdsg / 6 lipca 2019 o 03:14
0
Nie ma co tu minusowa, bi każdy, który zna to skrzyżowanie wie, że Francuska jest podporządkowana i zasranym obowiązkiem kierowcy jest zachowanie szczególnej ostrożności, a nie wyjazd bez zwalniania na główną. To jest skrzyżowanie, na nim i bezpośrednio przed nie można wyprzedzać! Pewnie gdyby dziadek był " na chodzie" 90% za winnego uznałoby kierowcę auta. I naprawdę trzeba dokładnie znać to skrzyżowanie...
 ale on wierzdzał na pas włączania się do ruchu a dziadek nie miał prawa wyprzedzać poprawej stronie w takiej konfiguracji
Avatar
e2 / 6 lipca 2019 o 21:29
0
Nie ma co tu minusowa, bi każdy, który zna to skrzyżowanie wie, że Francuska jest podporządkowana i zasranym obowiązkiem kierowcy jest zachowanie szczególnej ostrożności, a nie wyjazd bez zwalniania na główną. To jest skrzyżowanie, na nim i bezpośrednio przed nie można wyprzedzać! Pewnie gdyby dziadek był " na chodzie" 90% za winnego uznałoby kierowcę auta. I naprawdę trzeba dokładnie znać to skrzyżowanie...
ale on wierzdzał na pas włączania się do ruchu a dziadek nie miał prawa wyprzedzać poprawej stronie w takiej konfiguracji
Masz rację, ale widać, że oba pojazdy wjechały praktycznie jednocześnie a to świadczy o tym że auto wyprzedzało skuter kilka metrów przed skrzyżowaniem, a zajeżdżając drogę i spychając do krawężnika uniemożliwił skuteczne i bezpieczne wyhamowanie skutera. Tak ja to widzę i tak wg.mnie mógłby przedstawić sytuację trzeźwy dziadek.
 Pierwsza jedzie osobówka, a reszta to domysły. Może to dziadek wyprzedzał z prawej?
 Pierwsza jedzie osobówka, a reszta to domysły. Może to dziadek wyprzedzał z prawej? rozwiń
Avatar
Torpeda / 6 lipca 2019 o 17:48
0
Zostawił młodego żeby skuterka nikt nie podsowiecił. Ogólnie Polacy nic się nie stało...nic się nie stało... Ps. Wszystko zostało w rodzinie.
Avatar
asaad / 6 lipca 2019 o 12:56
0
Nie ma co tu minusowa, bi każdy, który zna to skrzyżowanie wie, że Francuska jest podporządkowana i zasranym obowiązkiem kierowcy jest zachowanie szczególnej ostrożności, a nie wyjazd bez zwalniania na główną. To jest skrzyżowanie, na nim i bezpośrednio przed nie można wyprzedzać! Pewnie gdyby dziadek był " na chodzie" 90% za winnego uznałoby kierowcę auta. I naprawdę trzeba dokładnie znać to skrzyżowanie...
ale on wierzdzał na pas włączania się do ruchu a dziadek nie miał prawa wyprzedzać poprawej stronie w takiej konfiguracji
Masz rację, ale widać, że oba pojazdy wjechały praktycznie jednocześnie a to świadczy o tym że auto wyprzedzało skuter kilka metrów przed skrzyżowaniem, a zajeżdżając drogę i spychając do krawężnika uniemożliwił skuteczne i bezpieczne wyhamowanie skutera. Tak ja to widzę i tak wg.mnie mógłby przedstawić sytuację trzeźwy dziadek.
 Gdyby był trzeźwy to zapewne mógłby się bronić tak jak piszesz, ale na filmie samochód jerdzie znacznie wolniej, a to skuter go z większą prędkością dogania i próbuje się prześliznąć, a zbliżajac się do skrzyżowania motorowerzysta też powinien zredukować prędkość. No ale tak jak pisałeś gdyby był trzeźwy to mógłby, a tak.....
 Gdyby był trzeźwy to zapewne mógłby się bronić tak jak piszesz, ale na filmie samochód jerdzie znacznie wolniej, a to skuter go z większą prędkością dogania i próbuje się prześliznąć, a zbliżajac się do skrzyżowania motorowerzysta też powinien zredukować prędkość. No ale tak jak pisałeś gdyby był trzeźwy to mógłby, a tak..... rozwiń
Avatar
Xxx / 6 lipca 2019 o 08:08
-1
Nie ma co tu minusowa, bi każdy, który zna to skrzyżowanie wie, że Francuska jest podporządkowana i zasranym obowiązkiem kierowcy jest zachowanie szczególnej ostrożności, a nie wyjazd bez zwalniania na główną. To jest skrzyżowanie, na nim i bezpośrednio przed nie można wyprzedzać! Pewnie gdyby dziadek był " na chodzie" 90% za winnego uznałoby kierowcę auta. I naprawdę trzeba dokładnie znać to skrzyżowanie...
ale on wierzdzał na pas włączania się do ruchu a dziadek nie miał prawa wyprzedzać poprawej stronie w takiej konfiguracji
 Masz rację, ale widać, że oba pojazdy wjechały praktycznie jednocześnie a to świadczy o tym że auto wyprzedzało skuter kilka metrów przed skrzyżowaniem, a zajeżdżając drogę i spychając do krawężnika uniemożliwił skuteczne i bezpieczne wyhamowanie skutera. Tak ja to widzę i tak wg.mnie mógłby przedstawić sytuację trzeźwy dziadek.
 Masz rację, ale widać, że oba pojazdy wjechały praktycznie jednocześnie a to świadczy o tym że auto wyprzedzało skuter kilka metrów przed skrzyżowaniem, a zajeżdżając drogę i spychając do krawężnika uniemożliwił skuteczne i bezpieczne wyhamowanie skutera. Tak ja to widzę i tak wg.mnie mógłby przedstawić sytuację trzeźwy dziadek. rozwiń
Avatar
sdgvdsg / 6 lipca 2019 o 03:14
0
Nie ma co tu minusowa, bi każdy, który zna to skrzyżowanie wie, że Francuska jest podporządkowana i zasranym obowiązkiem kierowcy jest zachowanie szczególnej ostrożności, a nie wyjazd bez zwalniania na główną. To jest skrzyżowanie, na nim i bezpośrednio przed nie można wyprzedzać! Pewnie gdyby dziadek był " na chodzie" 90% za winnego uznałoby kierowcę auta. I naprawdę trzeba dokładnie znać to skrzyżowanie...
 ale on wierzdzał na pas włączania się do ruchu a dziadek nie miał prawa wyprzedzać poprawej stronie w takiej konfiguracji
Avatar
Henio / 5 lipca 2019 o 21:59
0
oby facio  nazywł się najsztub, cimoszewicz lub Piwnik
 Szydło też obleci...
Avatar
Xxx / 5 lipca 2019 o 20:36
-1
Nie ma co tu minusowa, bi każdy, który zna to skrzyżowanie wie, że Francuska jest podporządkowana i zasranym obowiązkiem kierowcy jest zachowanie szczególnej ostrożności, a nie wyjazd bez zwalniania na główną. To jest skrzyżowanie, na nim i bezpośrednio przed nie można wyprzedzać! Pewnie gdyby dziadek był " na chodzie" 90% za winnego uznałoby kierowcę auta. I naprawdę trzeba dokładnie znać to skrzyżowanie...
Avatar
sdsd / 5 lipca 2019 o 17:42
0
"który został przewieziony do szpitala przed przyjazdem policjantów"????????????? Żartujecie?? To było 40 m od KMP, jakim cudem karetka dojechała pierwsza?
 Bo policja jechała do miejsca zamieszkania dzidzka, które ustalono na podstawie działań operacyjny, a nie na miejsce zdarzenia
Avatar
Xxx / 5 lipca 2019 o 17:24
-3
Z filmu wynika, że kierowca wyprzedzał praktycznie na skrzyżowaniu, spychając jednocześnie skuter do samego krawężnika.
Avatar
WP / 5 lipca 2019 o 14:20
0
***s://wiadomosci.wp.pl/dziadek-byl-pijany-uciekl-zostawiajac-wnuczka-na-miejscu-wypadku-6399259779319938a
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2019 r. 0 0

Motor Lublin - Lewart Lubartów 2:1. Wielkie testy (zdjęcia)
galeria

Motor Lublin - Lewart Lubartów 2:1. Wielkie testy (zdjęcia) 0 0

Motor w środę rozegrał dwa mecze kontrolne. W tym drugim lublinianie pokonali czwartoligowy Lewart Lubartów 2:1

Sukces uczennic lubelskiego liceum. Pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski

Sukces uczennic lubelskiego liceum. Pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski 30 1

Martyna Osmałek z Piask oraz Alicja Pietrzak z Lubartowa – uczennice Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie – pojechały na obóz naukowy. Żeby móc wziąć udział w wypoczynku połączonym z wykorzystywaniem w praktyce nauk ścisłych i przyrodniczych, pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski.

Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej

Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej 3 1

Komisarz Mariusz Kononiuk został zastępcą komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej.

Żużlówka w centrum Chełma spłynęła po deszczu

Żużlówka w centrum Chełma spłynęła po deszczu 2 0

Deszcz zmył z podjazdu wysypany żwir, odsłaniając cegły i różne ostre kamienie, które również mogą uszkodzić auto.

Lokatorzy Mieszkań Plus podpisują umowy na 26 lat

Lokatorzy Mieszkań Plus podpisują umowy na 26 lat 2 1

Lokatorzy Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej podpisują już umowy najmu z dojściem do własności. Są zawierane na okres 26 lat.

Kolejne miasto w woj. lubelskim z egzaminami na prawo jazdy

Kolejne miasto w woj. lubelskim z egzaminami na prawo jazdy 4 4

Pierwsi kandydaci na kierowców w minionym tygodniu już zdawali egzamin na „prawko” w Kraśniku. Od kilku dni działa w tym mieście filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Egzaminy są prowadzone dwa dni w tygodniu.

Radzyń Podlaski: Masz pomysł na budżet obywatelski? Pospiesz się

Radzyń Podlaski: Masz pomysł na budżet obywatelski? Pospiesz się 0 0

Tylko do końca lipca mieszkańcy Radzynia Podlaskiego mogą składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. W ręce mieszkańców miasto oddaje 100 tys. zł.

Pociągiem na festiwal Pol’and’rock z Lublina? Tylko z przesiadką

Pociągiem na festiwal Pol’and’rock z Lublina? Tylko z przesiadką 13 5

Nie będzie bezpośrednich pociągów z Lublina dla osób wybierających się do Kostrzyna na festiwal Pol’and’rock (wcześniej Przystanek Woodstock).

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim
20 lipca 2019, 17:00

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim 0 0

W sobotę plenerowe pokazy z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”. Oprócz oglądania filmów będzie okazja do posłuchania gości. Wszystko gratis

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem 0 0

Wakacje to o wyczekiwany przez wszystkich czas, z którym często wiążemy duże plany. Urlopowicze będący o krok od wakacji, zastanawiają się, czy spakowali każdą niezbędną rzecz, myśląc przy tym o najbliższych dniach pełnych wypoczynku. Eksperci od bezpieczeństwa drogowego nawołują jednak do skupienia się na drodze zarówno podczas długiej podróży, jak i w przypadku krótszych wycieczek. Przedstawiamy 7 wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy latem.

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim 1 5

Jeszcze w lipcu ogłoszony ma być przetarg na odbudowę altany w centralnym punkcie Ogrodu Saskiego.

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury
19 lipca 2019, 20:00

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" z udziałem Mikroelementów, Moriah Woods i Filipa Borowicza. Akcja organizowana jest na rzecz chorej Anki Kawiak-Łydki.

Od czwartku jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna"
PILNE

Od czwartku jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna" 127 103

Problemy z dotarciem autobusem do pracy mogą mieć w czwartek mieszkańcy Lublina. Z dnia na dzień z wożenia pasażerów zrezygnował jeden z przewoźników, warszawska spółka Warbus.

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy
galeria

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy 0 6

Remont ośrodka kultury zbiega się z remontem XVII wiecznej synagogi, w której działa biblioteka. Dobrych kilka tygodni po miasteczku będą krążyły regały, a w ślad za nimi skrzynie z książkami. – Jestem dumna z moich czytelników, mam mnóstwo chętnych do pomocy – mówi szefowa biblioteki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!