Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

7 kwietnia 2016 r.
13:20

Shirley Watts zabrała swoje konie ze stadniny w Janowie Podlaskim. To samo zrobił hodowca z Czech (ZDJĘCIA)

0 41 A A

Zgodnie z zapowiedzią, w czwartek dwie klacze należące do Shirley Watts opuściły stadninę koni w Janowie Podlaskim. Pieta i Augusta, które podobnie jak Preria i Amra przebywały tu w ramach dzierżawy, są transportowane do Wielkiej Brytanii specjalnym koniowozem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Tylko tyle mogę powiedzieć, że Pieta i Augusta opuściły Janów Podlaski – potwierdziła nam Anna Stefaniuk, główny hodowca w janowskiej stadninie. Prezes stadniny nie odbierał od nas telefonów.

Pojazd międzynarodowej firmy transportowej „John Parker” posiada system klimatyzacji i monitorowania temperatury. Oprócz kierowców, obsługę stanowią pracownicy do opieki nad transportowanymi klaczami.

W ostatnim czasie w janowskiej stadninie zdechły dwie klacze – Preria i Amra- należące do żony perkusisty The Rolling Stones. Lubelska prokuratura bada okoliczności zgonów klaczy. Tymczasem, właścicielka Halsdon Arabians kilka dni temu potwierdziła nam w e-mailu że jeszcze w tym tygodniu zabiera z Janowa Pietę i Augustę. Tak się też stało. – To odbywa się szybko. Przyjeżdża specjalny koniowóz. .Podpisywane są dokumenty – mówi w skrócie Irena Cieślak, reprezentująca Shirley Watts. Obie klacze są źrebne. Hedna z nich będzie się źrebić w maju, a druga w czerwcu. – Nic im nie będzie.

Jeszcze można je transportować. Nie są narażone – mówi znawczyni koni arabskich prof. Krystyna Chmiel z PSW w Białej Podlaskiej. A także członek powołanej właśnie przez ministerstwo rolnictwa Rady ds. Hodowli Koni. Pierwsze posiedzenie w poniedziałek.

Nie wiadomo jeszcze czy w związku z padnięciem Prerii i Amry Watts podejmie jakieś kroki prawne.

Tymczasem, to nie jedyne konie które opuściły janowską stadninę. W środę wieczorem swojego ogiera zabrał stąd Jaroslav Lacina, szef ECAHO ( Europejskiej Organizacji Hodowców Koni Arabskich). – Odebrałem go osobiście. Mój koń był tu na tzw. utrzymaniu, umowa kończyła się w maju. Ale nowe władze stadniny chciały abym już teraz zabrał ogiera. Podpisałem dokumenty i to zrobiłem – relacjonuje Jaroslav Lacina.

Przypomnijmy, że na początku tygodnia obecny prezes stadniny Marek Skomorowski oddał się „do dyspozycji” swoich przełożonych. Agencja Nieruchomości Rolnych potwierdza, że rozpisany będzie konkurs na nowego prezesa, ale nie wiadomo kiedy. - Do opracowania jego zasad włączona została Rada ds. Hodowli Koni powstała przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rada zbierze się na pierwszym spotkaniu w przyszłym tygodniu. Takie postępowanie ma na celu przeprowadzenie konkursu w sposób maksymalnie przejrzysty, uwzględniając przy tym dobro hodowli koni arabskich czystej krwi w Polsce - podkreśla Wojciech Adamczyk z biura prasowego ANR.

Wiadomo, że prezes Agencji Nieruchomości Rolnych nie wyobraża sobie tu powrotu byłego prezesa Marka Treli, którego odwołano w lutym. -W związku z toczącym się postępowaniem prokuratorskim jego powrót na stanowisko prezesa zarządu na dzień dzisiejszy wydaje się wątpliwy - potwierdza biuro prasowe ANR.

W weekend w janowskiej stadninie odbędzie się 20. walny zjazd Związku Hodowców Koni Arabskich. W części seminaryjnej głos zabierać będą prof. Krystyna Chmiel oraz lekarz weterynarii Jan Samsel.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 12:10
0
hahhahahahaa koniec układu ....jaka była umowa dzierżawy ??? czy była >..???
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 13:07
0
Tak się znał, że aż 52 nie przeżyły tej wiedzy?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 13:00
0

W ciągu ostatnich 5 lat w stadninie padło 52 koni. I było o tym cicho. Dlaczego? Czyżby był zakaz podawania takich informacji do wiadomości?

Czyli ok 10 rocznie, a tu padło kilka w krótkim czasie. To raz.

Dwa - właściciele nie decydowali się na zabierani koni, bo mimo wszystko ufali hodowli (teraz zabierają)

Trzy - trela znał się na koniach i nie musiał ich wozić po warszawach czy innych klinikach jeśli zachorowały. Sam wiedział co robić.

Ale oni nadal wsadzają swoich niekompetentnych na stanowiska, żadnych wniosków. Jedyne coś się liczy to polityka dla tej wladzy

Czyli ok 10 rocznie, a tu padło kilka w krótkim czasie. To raz.

Dwa - właściciele nie decydowali się na zabierani koni, bo mimo wszystko ufali hodowli (teraz zabierają)

Trzy - trela znał się na koniach i nie musiał ich wozić po warszawach czy innych klinikach jeśli zachorowały. Sam wiedział co robić.

Ale oni nadal wsadzają swoich niekompetentnych na stanowiska, żadnych wniosków. Jedyne coś się liczy to polityka dla tej wladzy

rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 08:53
0
W ciągu ostatnich 5 lat w stadninie padło 52 koni. I było o tym cicho. Dlaczego? Czyżby był zakaz podawania takich informacji do wiadomości?
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 21:49
0
konie zagineły jak żydy udzieliły pozyczek na cieżkie zagraniczne traktory teraz pofiukać ! jak sie bawi i kto?%
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 14:34
0

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

te 27 mln to jest wersja oficjalna, ile idzie pod stołem to jest pytanie, historia jeszcze ich osądzi.

Avatar
ariel / 8 kwietnia 2016 o 13:11
0

Poprzedni też dali w sposób urawniłowkowy i wydawało się, że powtórzenie nastąpi po dekadzie. Nie wyrażam zgody na taką metodę. Proszę wziąć pod uwagę niezaprzeczalny fakt: BUDŻET NA 2016 NIE USTALAŁ pis, WOBEC CZEGO ZARZYT PRZECIWKO pis JEST ZUPEŁNIE CHYBIONY.

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:41
0

podobno w Janowie będą hodowali KOTY I KRÓLIKI dla notabli partyjnych

:D :D :D

Avatar
niestety / 8 kwietnia 2016 o 09:12
0

4 źrebaki po tych klaczach miały stać się za darmo własnością Stadniny. 

Biorąc pod uwagę że pani Watts to był jeden z najważniejszych klientów stadniny, straty są niewyobrażalne.

Biorąc pod uwagę wyjątkowość rodowodu padłych klaczy oraz to że w stadninie nie zostaną potomkowie, straty są nie do odrobienia.

Właśnie tyle stracił nowy zarząd Janowa podejmując decyzje dotyczące klaczy  bez wiedzy i konsultacji z właścicielem, bez podstawowej wiedzy na temat hodowli i opieki nad końmi.

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 07:58
0
Słuchy dochodzą, że aborygeni w Australii i Masajowie z Afryki martwią się o stan demokracji w Polsce i o konie ze stadniny w Janowie. Chcą napisać list w obronie byłego prezesa.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 12:10
0
hahhahahahaa koniec układu ....jaka była umowa dzierżawy ??? czy była >..???
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 13:07
0
Tak się znał, że aż 52 nie przeżyły tej wiedzy?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 13:00
0

W ciągu ostatnich 5 lat w stadninie padło 52 koni. I było o tym cicho. Dlaczego? Czyżby był zakaz podawania takich informacji do wiadomości?

Czyli ok 10 rocznie, a tu padło kilka w krótkim czasie. To raz.

Dwa - właściciele nie decydowali się na zabierani koni, bo mimo wszystko ufali hodowli (teraz zabierają)

Trzy - trela znał się na koniach i nie musiał ich wozić po warszawach czy innych klinikach jeśli zachorowały. Sam wiedział co robić.

Ale oni nadal wsadzają swoich niekompetentnych na stanowiska, żadnych wniosków. Jedyne coś się liczy to polityka dla tej wladzy

Czyli ok 10 rocznie, a tu padło kilka w krótkim czasie. To raz.

Dwa - właściciele nie decydowali się na zabierani koni, bo mimo wszystko ufali hodowli (teraz zabierają)

Trzy - trela znał się na koniach i nie musiał ich wozić po warszawach czy innych klinikach jeśli zachorowały. Sam wiedział co robić.

Ale oni nadal wsadzają swoich niekompetentnych na stanowiska, żadnych wniosków. Jedyne coś się liczy to polityka dla tej wladzy

rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 08:53
0
W ciągu ostatnich 5 lat w stadninie padło 52 koni. I było o tym cicho. Dlaczego? Czyżby był zakaz podawania takich informacji do wiadomości?
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 21:49
0
konie zagineły jak żydy udzieliły pozyczek na cieżkie zagraniczne traktory teraz pofiukać ! jak sie bawi i kto?%
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 14:34
0

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

te 27 mln to jest wersja oficjalna, ile idzie pod stołem to jest pytanie, historia jeszcze ich osądzi.

Avatar
ariel / 8 kwietnia 2016 o 13:11
0

Poprzedni też dali w sposób urawniłowkowy i wydawało się, że powtórzenie nastąpi po dekadzie. Nie wyrażam zgody na taką metodę. Proszę wziąć pod uwagę niezaprzeczalny fakt: BUDŻET NA 2016 NIE USTALAŁ pis, WOBEC CZEGO ZARZYT PRZECIWKO pis JEST ZUPEŁNIE CHYBIONY.

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:41
0

podobno w Janowie będą hodowali KOTY I KRÓLIKI dla notabli partyjnych

:D :D :D

Avatar
niestety / 8 kwietnia 2016 o 09:12
0

4 źrebaki po tych klaczach miały stać się za darmo własnością Stadniny. 

Biorąc pod uwagę że pani Watts to był jeden z najważniejszych klientów stadniny, straty są niewyobrażalne.

Biorąc pod uwagę wyjątkowość rodowodu padłych klaczy oraz to że w stadninie nie zostaną potomkowie, straty są nie do odrobienia.

Właśnie tyle stracił nowy zarząd Janowa podejmując decyzje dotyczące klaczy  bez wiedzy i konsultacji z właścicielem, bez podstawowej wiedzy na temat hodowli i opieki nad końmi.

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 07:58
0
Słuchy dochodzą, że aborygeni w Australii i Masajowie z Afryki martwią się o stan demokracji w Polsce i o konie ze stadniny w Janowie. Chcą napisać list w obronie byłego prezesa.