Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

7 kwietnia 2016 r.
13:20

Shirley Watts zabrała swoje konie ze stadniny w Janowie Podlaskim. To samo zrobił hodowca z Czech (ZDJĘCIA)

0 41 A A

Zgodnie z zapowiedzią, w czwartek dwie klacze należące do Shirley Watts opuściły stadninę koni w Janowie Podlaskim. Pieta i Augusta, które podobnie jak Preria i Amra przebywały tu w ramach dzierżawy, są transportowane do Wielkiej Brytanii specjalnym koniowozem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Tylko tyle mogę powiedzieć, że Pieta i Augusta opuściły Janów Podlaski – potwierdziła nam Anna Stefaniuk, główny hodowca w janowskiej stadninie. Prezes stadniny nie odbierał od nas telefonów.

Pojazd międzynarodowej firmy transportowej „John Parker” posiada system klimatyzacji i monitorowania temperatury. Oprócz kierowców, obsługę stanowią pracownicy do opieki nad transportowanymi klaczami.

W ostatnim czasie w janowskiej stadninie zdechły dwie klacze – Preria i Amra- należące do żony perkusisty The Rolling Stones. Lubelska prokuratura bada okoliczności zgonów klaczy. Tymczasem, właścicielka Halsdon Arabians kilka dni temu potwierdziła nam w e-mailu że jeszcze w tym tygodniu zabiera z Janowa Pietę i Augustę. Tak się też stało. – To odbywa się szybko. Przyjeżdża specjalny koniowóz. .Podpisywane są dokumenty – mówi w skrócie Irena Cieślak, reprezentująca Shirley Watts. Obie klacze są źrebne. Hedna z nich będzie się źrebić w maju, a druga w czerwcu. – Nic im nie będzie.

Jeszcze można je transportować. Nie są narażone – mówi znawczyni koni arabskich prof. Krystyna Chmiel z PSW w Białej Podlaskiej. A także członek powołanej właśnie przez ministerstwo rolnictwa Rady ds. Hodowli Koni. Pierwsze posiedzenie w poniedziałek.

Nie wiadomo jeszcze czy w związku z padnięciem Prerii i Amry Watts podejmie jakieś kroki prawne.

Tymczasem, to nie jedyne konie które opuściły janowską stadninę. W środę wieczorem swojego ogiera zabrał stąd Jaroslav Lacina, szef ECAHO ( Europejskiej Organizacji Hodowców Koni Arabskich). – Odebrałem go osobiście. Mój koń był tu na tzw. utrzymaniu, umowa kończyła się w maju. Ale nowe władze stadniny chciały abym już teraz zabrał ogiera. Podpisałem dokumenty i to zrobiłem – relacjonuje Jaroslav Lacina.

Przypomnijmy, że na początku tygodnia obecny prezes stadniny Marek Skomorowski oddał się „do dyspozycji” swoich przełożonych. Agencja Nieruchomości Rolnych potwierdza, że rozpisany będzie konkurs na nowego prezesa, ale nie wiadomo kiedy. - Do opracowania jego zasad włączona została Rada ds. Hodowli Koni powstała przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rada zbierze się na pierwszym spotkaniu w przyszłym tygodniu. Takie postępowanie ma na celu przeprowadzenie konkursu w sposób maksymalnie przejrzysty, uwzględniając przy tym dobro hodowli koni arabskich czystej krwi w Polsce - podkreśla Wojciech Adamczyk z biura prasowego ANR.

Wiadomo, że prezes Agencji Nieruchomości Rolnych nie wyobraża sobie tu powrotu byłego prezesa Marka Treli, którego odwołano w lutym. -W związku z toczącym się postępowaniem prokuratorskim jego powrót na stanowisko prezesa zarządu na dzień dzisiejszy wydaje się wątpliwy - potwierdza biuro prasowe ANR.

W weekend w janowskiej stadninie odbędzie się 20. walny zjazd Związku Hodowców Koni Arabskich. W części seminaryjnej głos zabierać będą prof. Krystyna Chmiel oraz lekarz weterynarii Jan Samsel.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 12:10
0
hahhahahahaa koniec układu ....jaka była umowa dzierżawy ??? czy była >..???
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 13:07
0
Tak się znał, że aż 52 nie przeżyły tej wiedzy?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 13:00
0

W ciągu ostatnich 5 lat w stadninie padło 52 koni. I było o tym cicho. Dlaczego? Czyżby był zakaz podawania takich informacji do wiadomości?

Czyli ok 10 rocznie, a tu padło kilka w krótkim czasie. To raz.

Dwa - właściciele nie decydowali się na zabierani koni, bo mimo wszystko ufali hodowli (teraz zabierają)

Trzy - trela znał się na koniach i nie musiał ich wozić po warszawach czy innych klinikach jeśli zachorowały. Sam wiedział co robić.

Ale oni nadal wsadzają swoich niekompetentnych na stanowiska, żadnych wniosków. Jedyne coś się liczy to polityka dla tej wladzy

Czyli ok 10 rocznie, a tu padło kilka w krótkim czasie. To raz.

Dwa - właściciele nie decydowali się na zabierani koni, bo mimo wszystko ufali hodowli (teraz zabierają)

Trzy - trela znał się na koniach i nie musiał ich wozić po warszawach czy innych klinikach jeśli zachorowały. Sam wiedział co robić.

Ale oni nadal wsadzają swoich niekompetentnych na stanowiska, żadnych wniosków. Jedyne coś się liczy to polityka dla tej wladzy

rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 08:53
0
W ciągu ostatnich 5 lat w stadninie padło 52 koni. I było o tym cicho. Dlaczego? Czyżby był zakaz podawania takich informacji do wiadomości?
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 21:49
0
konie zagineły jak żydy udzieliły pozyczek na cieżkie zagraniczne traktory teraz pofiukać ! jak sie bawi i kto?%
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 14:34
0

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

te 27 mln to jest wersja oficjalna, ile idzie pod stołem to jest pytanie, historia jeszcze ich osądzi.

Avatar
ariel / 8 kwietnia 2016 o 13:11
0

Poprzedni też dali w sposób urawniłowkowy i wydawało się, że powtórzenie nastąpi po dekadzie. Nie wyrażam zgody na taką metodę. Proszę wziąć pod uwagę niezaprzeczalny fakt: BUDŻET NA 2016 NIE USTALAŁ pis, WOBEC CZEGO ZARZYT PRZECIWKO pis JEST ZUPEŁNIE CHYBIONY.

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:41
0

podobno w Janowie będą hodowali KOTY I KRÓLIKI dla notabli partyjnych

:D :D :D

Avatar
niestety / 8 kwietnia 2016 o 09:12
0

4 źrebaki po tych klaczach miały stać się za darmo własnością Stadniny. 

Biorąc pod uwagę że pani Watts to był jeden z najważniejszych klientów stadniny, straty są niewyobrażalne.

Biorąc pod uwagę wyjątkowość rodowodu padłych klaczy oraz to że w stadninie nie zostaną potomkowie, straty są nie do odrobienia.

Właśnie tyle stracił nowy zarząd Janowa podejmując decyzje dotyczące klaczy  bez wiedzy i konsultacji z właścicielem, bez podstawowej wiedzy na temat hodowli i opieki nad końmi.

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 07:58
0
Słuchy dochodzą, że aborygeni w Australii i Masajowie z Afryki martwią się o stan demokracji w Polsce i o konie ze stadniny w Janowie. Chcą napisać list w obronie byłego prezesa.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 12:10
0
hahhahahahaa koniec układu ....jaka była umowa dzierżawy ??? czy była >..???
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 13:07
0
Tak się znał, że aż 52 nie przeżyły tej wiedzy?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 13:00
0

W ciągu ostatnich 5 lat w stadninie padło 52 koni. I było o tym cicho. Dlaczego? Czyżby był zakaz podawania takich informacji do wiadomości?

Czyli ok 10 rocznie, a tu padło kilka w krótkim czasie. To raz.

Dwa - właściciele nie decydowali się na zabierani koni, bo mimo wszystko ufali hodowli (teraz zabierają)

Trzy - trela znał się na koniach i nie musiał ich wozić po warszawach czy innych klinikach jeśli zachorowały. Sam wiedział co robić.

Ale oni nadal wsadzają swoich niekompetentnych na stanowiska, żadnych wniosków. Jedyne coś się liczy to polityka dla tej wladzy

Czyli ok 10 rocznie, a tu padło kilka w krótkim czasie. To raz.

Dwa - właściciele nie decydowali się na zabierani koni, bo mimo wszystko ufali hodowli (teraz zabierają)

Trzy - trela znał się na koniach i nie musiał ich wozić po warszawach czy innych klinikach jeśli zachorowały. Sam wiedział co robić.

Ale oni nadal wsadzają swoich niekompetentnych na stanowiska, żadnych wniosków. Jedyne coś się liczy to polityka dla tej wladzy

rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 08:53
0
W ciągu ostatnich 5 lat w stadninie padło 52 koni. I było o tym cicho. Dlaczego? Czyżby był zakaz podawania takich informacji do wiadomości?
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 21:49
0
konie zagineły jak żydy udzieliły pozyczek na cieżkie zagraniczne traktory teraz pofiukać ! jak sie bawi i kto?%
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 14:34
0

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

te 27 mln to jest wersja oficjalna, ile idzie pod stołem to jest pytanie, historia jeszcze ich osądzi.

Avatar
ariel / 8 kwietnia 2016 o 13:11
0

Poprzedni też dali w sposób urawniłowkowy i wydawało się, że powtórzenie nastąpi po dekadzie. Nie wyrażam zgody na taką metodę. Proszę wziąć pod uwagę niezaprzeczalny fakt: BUDŻET NA 2016 NIE USTALAŁ pis, WOBEC CZEGO ZARZYT PRZECIWKO pis JEST ZUPEŁNIE CHYBIONY.

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

No popatrz....niby pis nie ustalał ale 27mln dla rydzyka udało im się wyłuskać z budżetu który ustaliła PO a na inne rzeczy już nie mogą tego zrobić? Myślę że gdyby zasiedli w nocy po cichu to jakąś "ustawę naprawczą" do budżetu udałoby im się sklecić...

rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:41
0

podobno w Janowie będą hodowali KOTY I KRÓLIKI dla notabli partyjnych

:D :D :D

Avatar
niestety / 8 kwietnia 2016 o 09:12
0

4 źrebaki po tych klaczach miały stać się za darmo własnością Stadniny. 

Biorąc pod uwagę że pani Watts to był jeden z najważniejszych klientów stadniny, straty są niewyobrażalne.

Biorąc pod uwagę wyjątkowość rodowodu padłych klaczy oraz to że w stadninie nie zostaną potomkowie, straty są nie do odrobienia.

Właśnie tyle stracił nowy zarząd Janowa podejmując decyzje dotyczące klaczy  bez wiedzy i konsultacji z właścicielem, bez podstawowej wiedzy na temat hodowli i opieki nad końmi.

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 07:58
0
Słuchy dochodzą, że aborygeni w Australii i Masajowie z Afryki martwią się o stan demokracji w Polsce i o konie ze stadniny w Janowie. Chcą napisać list w obronie byłego prezesa.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 0 0

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 2 0

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały 0 0

Ponieważ śledzie mają podobne wymiary, bywały w historii jednostką monetarną. Śledzie wymieniano na wino, płacono nimi dziesięciny i marynarski żołd. Ale śledzie to przede wszystkim doskonałe potrawy.

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca
Zdjęcia
galeria

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca 4 1

230 uczniów ze szkół całego regionu otrzymało w poniedziałek w Lublinie stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin?

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin? 1 2

Dawid Daszkiewicz z Hetmana Zamość ma być sprawdzany w najbliższych dniach przez klub z Lublina. Z Motoru mogą za to odejść: Irakli Meskhia i Patryk Słotwiński, którzy w rundzie jesiennej rzadko pojawiali się w składzie

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie 0 2

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkową noc sylwestrową, podczas której zabiorą gości muzyczną i kulinarną w podróż do Francji. - Niech to będzie noc inna niż wszystkie! - zachęcają organizatorzy.

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja 86 13

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski 1 0

AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z MTS Chrzanów. MKS Padwa Zamość lepsza od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły II Płock

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym
galeria

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym 6 2

Przy parafii św. Brata Alberta w Zamościu powstała pierwsza w mieście jadłodzielnia. Można z niej już korzystać.

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie 1 1

Futsaliści  AZS UMCS Lublin wreszcie z kompletem punktów. Po serii meczów bez zwycięstwa zawodnicy trenera Artura Gadzickiego w ostatnim meczu w 2018 roku pokonali w hali Globus Odrę Opole chociaż do przerwy przegrywali dwiema bramkami

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska 11 12

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Maria Piastowicz w ubiegłym tygodniu złożyła wniosek o przejście na emeryturę. Prezydent już go zaakceptował i zdecydował, że wkrótce rozpisany zostanie konkurs na to stanowisko.

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku 4 6

W niedzielę przed północą policjanci zostali poinformowali o kolizji w miejscowości Panieńszczyzna. Ze zgłoszenia wynikało, że BMW miało uderzyć w słup latarni i wylądować w rowie.

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin podsumowali sezon

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin podsumowali sezon 3 0

Taki sezon trzeba było podsumować. W sobotę, w Chatce Żaka spotkali się najlepsi zawodnicy AZS UMCS. Lublinianie w 2018 roku osiągnęli mnóstwo świetnych wyników. Oczywiście, wisienką na torcie był złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie, który w pchnięciu kulą wywalczyła Paulina Guba