Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

21 września 2018 r.
16:08

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

0 22 A A
W kiosku na przystanku naprzeciwko Politechniki Lubelskiej, gdzie przez lata kupowaliśmy bilety, teraz będzie można kupić kebaba. Z automatu
W kiosku na przystanku naprzeciwko Politechniki Lubelskiej, gdzie przez lata kupowaliśmy bilety, teraz będzie można kupić kebaba. Z automatu (fot. Maciej Kaczanowski)

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• To pana autorski pomysł? 

– Gastronomią zajmuję się już od jakiegoś czasu. Prowadzę bar, w którym sprzedajemy też kebaby. Wymyśliłem sobie sposób na sprzedaż bez pracowników. Przyznaję, że dość już mam problemów, że dziś przyjdę do pracy, ale jutro to już nie. Trochę podpatrzyliśmy, trochę wymyśliliśmy sami. Maszyny wendingowe zostały specjalnie przerobione na nasze potrzeby. Ponad pół roku zajęło nam dopracowanie szczegółów. 

• Jak to działa?

– Gotowa kanapka wpada między dwie gorące płyty. Kapusta jest w środku, mięso na zewnątrz, więc nagrzewa się mocniej. Kanapka jest chrupiąca, ale nie za sucha. Nie chcieliśmy na łatwiznę, naprawdę zależy nam na jakości. Na tym, by kebab z automatu smakował jak z normalnej kebabowni. 

• Jeden rodzaj? 

– Cztery do wyboru. Kurczak i baranina. Łagodne dla dziewczyn, ostrzejsze dla chłopaków. Gotowe w 2,5 minuty od momentu zapłaty.

• Cena? 

– 10 zł za 350 gramów produktu. Zrobiłem research – żaden bar nie osiąga takich parametrów za taką cenę. Ja mogę sobie na to pozwolić, bo nie płacę za ludzi na dwie zmiany czy za lokal. Jedynie za monitoring 24 h i agencję ochrony. 

• Ale ktoś te kebaby do środka musi wkładać.

– Nie rezygnuję z tradycyjnej gastronomi. Tam będą przygotowywane kanapki i codziennie rano wkładane do automatu. Zasobnik ma miejsce na sto sztuk. Jesteśmy przygotowani, by go uzupełniać nawet trzy razy dziennie, ale rynek zweryfikuje jaka jest rzeczywista potrzeba.

• A jeśli wszystko danego dnia się nie sprzeda? 

– Będziemy musieli utylizować. Zrobiliśmy próbę przechowania – cztery dni. Ale nie będziemy tak długo trzymać kanapek w maszynie. Nie chcę, by komuś coś się stało. Nie mogę sobie pozwolić na krytyczne opinie i negatywne komentarze.

• Nie boi się konkurencji? To w końcu Nadbystrzycka, gdzie w miejsce zamykającego się baru z kebabem pojawiają się trzy kolejne… 

– Jestem przekonany, że klienci będą. Już kiedy oklejaliśmy kiosk nie było osoby, która by o nasz produkt nie zapytała. Poza tym mój Kebab Box będzie działał 24 h na dobę.

• Będzie ich więcej? 

– Tak. Są dla nas przygotowywane cztery kolejne takie maszyny. Dwie staną w Lublinie, jedna w Świdniku i jedna w Puławach. Mamy plany nie tylko na uczelnie i akademiki, ale też biurowce i galerie handlowe.

• Kiedy ruszacie? 

– Czekamy już tylko na podłączenie prądu. 1 października na pewno będzie już działać.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kebson / 21 września 2018 r. o 17:14
Jeśli będzie jakość a nie jakoś to koleś jest milionerem jak będzie lipa to do końca roku zwinie budke
Avatar
Gość / 21 września 2018 r. o 18:17
Ja to bym tam pod politechniką postawił automat z wódką na kieliszki. Albo skręcik na 3 machy . Zwrot z inwestycji w 3 miesiące. Ale niestety nie można :(
Avatar
Gość / 21 września 2018 r. o 16:34
Brawo. Jak smak będzie gitara to sukces murowany. I najważniejsze, że od Polaka
Avatar
Gość / 21 września 2018 r. o 18:42
Jeżeli nie poleci na szybki zysk a kebab będzie dobrej jakości i z rozsądną ilością mięsa oraz świeży (brak zatruć pokarmowych) będzie sukces
Avatar
Więcej warzyw / 21 września 2018 r. o 17:33
W Łęcznej nie było syfu często byłam i jestem gościem łęczyńskiego kebaba górnika i jest ok więc myślę że ten też będzie ok
Avatar
? / 21 września 2018 r. o 20:03
A kto siedzi w środku i zwija?
Avatar
Kirk / 21 września 2018 r. o 18:20
Aż dziwne że o super zbieraczu ślumaku nie piszą w DW. Co teraz robi? Dłubie w nosie i myśli nad nowym super biznesem? Podpowiedź mu: niech założy firmę zbierająca śmieci. Wczoraj pisali że niektóre dzielnice nie mają odbiorcy .
Avatar
Sebastian / 21 września 2018 r. o 22:57
Wielki biznesmen, ściągnął pomysł od studenciaków z Warszawy, którzy to jako pierwsi wymyślili i skonstruowali taką maszynę, ale nie, o tym się nie pisze, bo po co komu, jak można ogłosić innowatorskim programem o wysokiej oryginalności
Avatar
MajorDamage / 22 września 2018 r. o 14:44
Nie pierwszy taki kebab. W Łodzi też funkcjonuje.
Avatar
Gość / 4 października 2018 r. o 23:03
Można płacić kartą?
Avatar
Plewa / 27 sierpnia 2020 r. o 22:27
Witam. Jak interes? Odkupię taki automat. Proszę o kontakt plewinskimichal95@gmail.com
Avatar
Gość / 4 października 2018 r. o 23:03
Można płacić kartą?
Avatar
Sara / 26 września 2018 r. o 23:26
Jak dla mnie ok. Oby tylko wandale nie ponieśli w pole tej bundki to będzie ok
Avatar
Gość / 23 września 2018 r. o 08:02
Współczuję tym którzy będą to jedli;).
Avatar
Studenciak słoik / 22 września 2018 r. o 22:45
Studiuje na PW ale jeszcze nie jadłem. Spoko, że w rodzinnym Lublinie będzie. Chociaż podejrzewam, że od października ludzie nie beda mogli przejsc do przystanku bo tyle studentów przyjdzie xD Zablokują Nadbystrzycka...
Avatar
MajorDamage / 22 września 2018 r. o 14:44
Nie pierwszy taki kebab. W Łodzi też funkcjonuje.
Avatar
Matoix / 22 września 2018 r. o 08:02
xD jak komu wychodzi to aby opluć xD Zakładam się że przyjechałeś z jakiejs poniatowej i obnosisz się jak jakiś światowy pan w wielkim mieście xD pan szerokie horyzonty i przedsiębiorczość xD
Avatar
ciekawy / 22 września 2018 r. o 06:46
Kebab, tradycyjne polskie jedzenie, czekamy jeszcze na banany i czulent. Typowe śmieciowe jedzenie dla biednych studenciaków. I później wszyscy są zdziwieni że po takich przysmakach umysł nie pracuje.
Avatar
Sebastian / 21 września 2018 r. o 22:57
Wielki biznesmen, ściągnął pomysł od studenciaków z Warszawy, którzy to jako pierwsi wymyślili i skonstruowali taką maszynę, ale nie, o tym się nie pisze, bo po co komu, jak można ogłosić innowatorskim programem o wysokiej oryginalności
Avatar
Iwona / 21 września 2018 r. o 22:31
Super pomysł. Powodzenia
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyjeżdżały z Okuninki. Jedna kobieta zginęła, druga walczy o życie
wideo

Wyjeżdżały z Okuninki. Jedna kobieta zginęła, druga walczy o życie

Do tragicznego wypadku doszło na drodze między Włodawą a Chełmem. Dwie kobiety w toyocie yaris wjchały wprost pod tira.

Rektor od cnót niewieścich blisko sukcesu. Akademia Zamojska może kształcić prawników

Rektor od cnót niewieścich blisko sukcesu. Akademia Zamojska może kształcić prawników

Jedynie podpisu ministra Przemysława Czarnka brakuje do tego, by od października w Zamościu studiować mogli przyszli prawnicy. W Akademii Zamojskiej zdobyć będzie można najprawdopodobniej również tytuł magistra finansów i rachunkowości.

Piąte letnie wzmocnienie w Górniku Łęczna

Piąte letnie wzmocnienie w Górniku Łęczna

Górnik Łęczna dokonał kolejnego wzmocnienia sięgając po doświadczonego pomocnika. W sobotę zespół trenera Marcina Prasoła zagra ostatni mecz kontrolny przed startem rozgrywek

Puławy. Koncerty finałowe Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych
8 lipca 2022, 19:00

Puławy. Koncerty finałowe Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych

W dniach 8-9 lipca o godz. 19 w Puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) odbędą się koncerty finałowe trwających właśnie Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach.

Biblioteka w Bychawie poszerza grono Ambasadorów Czytelnictwa
6 lipca 2022, 16:00

Biblioteka w Bychawie poszerza grono Ambasadorów Czytelnictwa

W ramach projektu "Biblioteka zawsze blisko" Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie przyznaje wyróżnienia zasłużonym dla lokalnego czytelnictwa podmiotom. Tym razem do grona Ambasadorów Czytelnictwa dołączy Centrum Kultury w Gałęzowie Kolonii Pierwszej. Uroczyste przekazanie certyfikatu nastąpi 6 lipca o godz. 16.

Lubelskie. Stracił prawo jazdy, to sobie wydrukował nowe

Lubelskie. Stracił prawo jazdy, to sobie wydrukował nowe

Policja zatrzymała ukraińskiego kierowcę. Jego prawo jazdy od razu wydało się podejrzane.

Mała stacja w Lubelskiem ma obok siebie Orlen i promocję na paliwo. Jak odpowiedziała?

Mała stacja w Lubelskiem ma obok siebie Orlen i promocję na paliwo. Jak odpowiedziała?

Po Orlenie kolejne wielkie sieci stacji paliw wprowadzają cenowe promocje. W tym wirze znalazła się mała stacja z Michowa. Sąsiaduje z punktem firmy Daniela Obajtka i nie daje za wygraną.

Lublin zapłaci 72 tysiące złotych za zielony przystanek

Lublin zapłaci 72 tysiące złotych za zielony przystanek

Okazało się, ile może kosztować stworzenie zielonej wiaty przystankowej na al. Kraśnickiej koło szpitala. Zarząd Transportu Miejskiego otworzył oferty od dwóch firm gotowych wziąć takie zlecenie.

CEO międzynarodowego systemu płatniczego LEO i udziałowiec IBOX BANK Pani Alona Shevtsova zaprezentowała ukraiński fintech na ogólnoświatowej konferencji Money 20/20 w Amsterdamie

CEO międzynarodowego systemu płatniczego LEO i udziałowiec IBOX BANK Pani Alona Shevtsova zaprezentowała ukraiński fintech na ogólnoświatowej konferencji Money 20/20 w Amsterdamie

W dniach 7-9 czerwca gracze rynku finansowego i płatniczego z całego świata zebrali się na dużej konferencji Money 20/20 w Amsterdamie. Głównymi partnerami wydarzenia zostali Mastercard, Visa, PayPal, American Express, Microsoft, Samsung Pay i wielu innych.

Drugie ogniwo Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin potwierdzone. Emilia Kośla dalej w klubie

Drugie ogniwo Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin potwierdzone. Emilia Kośla dalej w klubie

Emilia Kośla zostaje w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin na trzeci sezon – poinformował w środę akademicki klub. Nie jest to w żadnym razie zaskoczenie, bo koszykarka była związana dwuletnią umową

Rodzaje broni palnej

Rodzaje broni palnej

Broń palna to kategoria bardzo szeroka. Zgodnie z ustawą terminem broń palna określa się każdą przenośną broń lufową miotającą, przy czym może ona miotać zarówno pociski (jeden lub wiele), jak i inne substancje.

LSM ma rakietę. Czechów ma dostać coś równie odlotowego

LSM ma rakietę. Czechów ma dostać coś równie odlotowego

Duże urządzenie do zabawy ma się stać symbolem nowego parku na Czechowie, jak rakieta jest symbolem placu zabaw na osiedlu im. Mickiewicza. Takie wizje snuje autor koncepcji przemiany wąwozu w park. Uwagi do tych wizji można zgłaszać do 31 sierpnia.

Radzyń Podlaski: Wykonawca chce więcej pieniędzy za remont pałacu

Radzyń Podlaski: Wykonawca chce więcej pieniędzy za remont pałacu

Tempo prac przy pałacu Potockich jest dobre, ale wykonawca chce waloryzacji kwot z umowy. Burmistrz Jerzy Rębek nie wyklucza, że sprawa zakończy się w sądzie.

Warsztaty zielarskie z Beatą Zych przy ul. Wądolnej
9 lipca 2022, 13:00

Warsztaty zielarskie z Beatą Zych przy ul. Wądolnej

W najbliższą sobotę, 9 lipca o godz. 13, przy placu zabaw na ul. Wądolnej odbędą się warsztaty zielarskie powadzone przez ogrodniczkę i florystkę Beatę Zych.

Parki rozrywki w Polsce - co mogą nam zaoferować?

Parki rozrywki w Polsce - co mogą nam zaoferować?

Kiedy mamy więcej czasu dla naszych dzieci i szukamy odpowiednich miejsc do spędzenia z nimi czasu w ciekawy sposób, jedną z możliwości jest udanie się do miejsca takiego jak park rozrywki. W parku rozrywki na gości czekają liczne atrakcje. Rodzaj atrakcji jest bardzo zróżnicowany i dostosowany do wieku oraz wzrostu dziecka. Dodatkowo na terenie parku znajduje się także infrastruktura gastronomiczna. W takim miejscu wskazane jest spędzić dosłownie cały dzień.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!