Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 lutego 2020 r.
10:09

Chełm: Mogliby mieć skwerek i parking, a taplają się w błocie od lat

Autor: Zdjęcie autora wz
3 15 A A
(fot. Wojciech Zakrzewski)

Puste działki wzdłuż ulicy Jedność w Chełmie straszą od lat. Od lat też nic tam się nie zmienia, bo wybudowanie krótkiej dojazdówki do szkoły społecznej i kilku garaży sytuacji nie zmieniło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od lat nikt nie miał na ten teren pomysłu, od lat nikt się nim nie zajmował. A przecież to środek dzielnicy, dokładnie naprzeciwko sklepu Gamy i bazaru, „dosłownie na plecach” Szkoły Podstawowej nr 1. Oczywiście nikomu nie trzeba tłumaczyć jaką wartość ma pusta, „niczyja” działka w otoczeniu bloków, pod którymi nie ma gdzie zaparkować. W efekcie cała przestrzeń od ul. Jedność do chodnika przy blokach CHSM zamieniła się w dziki parking, a ta część wzdłuż alei Piłsudskiego w targowisko. Dobrze, gdy jest sucho, bo jak popada, wszystko zamienia się w morze błota.

Jeszcze jesienią temat uciążliwego ugoru przy ul Jedność powrócił przy okazji miejskich konsultacji.

– Aktualizowano Lokalny Program Rewitalizacji. W trakcie spotkań mieszkańcy Chełma przedstawiali swoje propozycje dotyczące działań, które można byłoby zrealizować na terenie Miasta. Wśród zgłoszonych pomysłów był m.in. ten dotyczący zagospodarowania terenów przy ul. Jedność – mówi Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm. – Mieszkańcy sugerowali wówczas, aby we wspomnianej lokalizacji stworzyć miejsce wypoczynku z alejkami, oczkiem wodnym oraz fontanną. Padła również propozycja utworzenia toru rowerowego, który w zimie mógłby służyć za tor saneczkowy.

Co ciekawe, Plan Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Chełm opisuje ten teren jako przeznaczony pod skwer miejski bądź parking i to od lat. Aż dziw bierze, że nawet przy małym nakładzie środków, można było te niewielkie w skali miasta, ale jakże ważne dla mieszkańców osiedla rzeczy, zrobić już dawno. Ale nikt się za to nie zabrał. Widocznie Chełm przez ostatnich 12 lat miał inne problemy.

Teraz sprawą zajmą się miejscy radni. – Podczas najbliższej sesji Rady Miasta program rewitalizacji zostanie poddany pod głosowanie radnych. Jeżeli zyska ich uznanie, propozycja zagospodarowania m.in. terenów przy ul. Jedność stanie się realna. Wówczas otwiera się bowiem droga do ubiegania o zewnętrzne dofinansowanie na realizację inwestycji – mówi Damian Zieliński.

A póki co, na ul. Jedność bez zmian. Mrozu nie ma, więc tej zimy parkując w tym miejscu przyjdzie się dalej taplać w błocie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 27 lutego 2020 r. o 17:04
+7
Pisowcy kochają taki stan, to wręcz ich środowisko naturalne tak jak świń.
 Chyba dla Agatki jest to naturalne środowisko, skoro przez 12 lat nic z tym nie zrobiła. Uważasz, że po roku urzędowania Prezydent Banaszek powinien wszystkie jej zaniedbania zlikwidować???? Myśl, to nie boli, myślący wie kto doprowadził do tej sytuacji.
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 12:52
+6
I bardzo dobrze w tym miejscu jest przewidziana budowa parkingu.
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 10:20
+6
Niczyja? A zapytać w US kto płaci podatek za tę działkę.
Avatar
Pilnujcie siebie / 27 lutego 2020 r. o 11:29
+5
Odezwały sie dwa barany a moze dwie kozy....jeden nie wie ze podatek od nieruchomosci oplaca sie w miescie,drugi niech sie zajmie swoim srodowiskiem na czechowskim gorkach gdzie oprocz blota jest spora ilosc psich gow...n. wy w lublinie lubicie sie taplac w go..tak? sadzac po ilosci "obroncow"tego rzeczywiscie szczegolnego syfu TAK!
Avatar
Gość / 3 marca 2020 r. o 04:46
+3
Największy interes w wybudowaniu parkingu mają mieszkańcy bloków przy ulicy Wołyńskiej 3, 5, 15, 17, 19 oraz Jedność 45 i 45a. Zastanawia mnie dlaczego CHSM i Spółdzielnia mieszkaniowa Jedność nie wykupi działek 066201_1.0015.251/2 oraz 066201_1.0015.253/3 aby docelowo wybudować tam parking? Temat problemu miejsc parkingowych znany jest od lat. Dlaczego reszta mieszkańców Chełma ma składać się na udogodnienia małej grupki ludzi? Chyba są ważniejsze cele, na które należy wydawać pieniądze publiczne. Analogiczny przykład można zaobserwować dla mieszkańców Demosu i ZIBI przy ulicy Kolejowej 60, 62a, 62b, 64a, 64b, 64c, 64d. Deweloper wstawił tyle bloków ile się tylko dało na bardzo małej powierzchni "zapominając" o miejscach parkingowych, tym samym maksymalizując zysk. Efektem tego zaniedbania jest niedostateczna liczba miejsc parkingowych w omawianym obszarze. Pomijam już fakt, że karetki pogotowia jak i straż pożarna ma problem aby tam wjechać. Ponieważ świat nie znosi pustki to emeryt z działki sąsiedniej tj. ul. Kolejowa 58 (066201_1.0015.243/6) znalazł świetny sposób na stały dochód pasywny. Dzierżawi działki pod garaże, których jest obecnie bodajże 40 sztuk. Dawniej cena miesięczna wynosiła bodaj 70 zł. Daję to fajny dodatek w wysokości prawie 3000 zł miesięcznie do psiej emerytury.
Największy interes w wybudowaniu parkingu mają mieszkańcy bloków przy ulicy Wołyńskiej 3, 5, 15, 17, 19 oraz Jedność 45 i 45a. Zastanawia mnie dlaczego CHSM i Spółdzielnia mieszkaniowa Jedność nie wykupi działek 066201_1.0015.251/2 oraz 066201_1.0015.253/3 aby docelowo wybudować tam parking? Temat problemu miejsc parkingowych znany jest od lat. Dlaczego reszta mieszkańców Chełma ma składać się na udogodnienia małej grupki ludzi? Chyba są ważniejsze cele, na które należy wydawać pieniądze publiczne. Analogiczny przykład można zaobserwować dl... rozwiń
Avatar
Edek / 27 lutego 2020 r. o 15:59
+3
Katastrofa ekologiczna dla Chełma !!! Pomysł budowy "obwodnicy" Chełma to jeden z kolejnych niedorzecznych pomysłów...plan przewiduje jej przebieg przez trzy ujęcia wody dla Chełma... Budowa pseudo obwodnicy przebiegającej przez dwa duże osiedla to 100%rak dla naszych dzieci ...spaliny zagrożone ujęcia wody...
 Proponuję się udać do psychiatry, może pomoże ... chociaż widzę ciężki przypadek. Jak Ci przeszkadza budowa dróg to się wyprowadź do jakiegoś rezerwatu i będziesz szczęśliwy. Jak się wybudowałeś w niewłaściwym miejscu, bo liczyłeś, że nikt nie będzie tej drogi budował, to teraz nie płacz i nie pisz bzdur o jakichś urojonych zagrożeniach. 
 Proponuję się udać do psychiatry, może pomoże ... chociaż widzę ciężki przypadek. Jak Ci przeszkadza budowa dróg to się wyprowadź do jakiegoś rezerwatu i będziesz szczęśliwy. Jak się wybudowałeś w niewłaściwym miejscu, bo liczyłeś, że nikt nie będzie tej drogi budował, to teraz nie płacz i nie pisz bzdur o jakichś urojonych zagrożeniach.  rozwiń
Avatar
Ja / 27 lutego 2020 r. o 12:38
+2
Hańba masakra jak nasze pieniądze idą tylko dla wybranych niech by prezydent tutaj zaparkował to na drugi dzień były by przynajmniej płyty a nie kupa guwien
Avatar
Edek / 29 lutego 2020 r. o 22:51
+1
Ciekawe Edek co byś mówił jak byś mieszkał na Słonecznym tam ma przebiegać obwodnica lub na Bazylanach czy na Wolności ...
 Tak się składa, że jestem mieszkańcem Słonecznego i z okna mam widok na tą trasę. Ta droga, przed którą masz taką fobię, w niczym nie zaszkodzi mieszkańcom wszystkich okolicznych osiedli, wręcz przeciwnie zyskają oni możliwość łatwego przedostania się do drogi w kierunku Lublina, bez konieczności stania w korkach na zatłoczonych ulicach w centrum, a to pośrednio sprawi, że spalin będzie mniej, bo samochody produkują najwięcej zanieczyszczeń podczas ruszania z miejsca i jazdy na niskich biegach.
 Tak się składa, że jestem mieszkańcem Słonecznego i z okna mam widok na tą trasę. Ta droga, przed którą masz taką fobię, w niczym nie zaszkodzi mieszkańcom wszystkich okolicznych osiedli, wręcz przeciwnie zyskają oni możliwość łatwego przedostania się do drogi w kierunku Lublina, bez konieczności stania w korkach na zatłoczonych ulicach w centrum, a to pośrednio sprawi, że spalin będzie mniej, bo samochody produkują najwięcej zanieczyszczeń podczas ruszania z miejsca i jazdy na niskich biegach. rozwiń
Avatar
Adam / 27 lutego 2020 r. o 16:04
+1
Jakim prostym człowiekiem trzeba być, żeby parkować w takim błocie? Już bym wolał się przejść kilka ulic.
Avatar
Kama / 29 lutego 2020 r. o 22:58
0
Edek zobaczymy jak twoje dzieci zaczną chorować na raka ...obwodnica południowe ma przebiegać przez ujęcia wody dla Chełma...idz do okulisty ...chyba jesteś zastąpiony:-) wystarczy spojrzeć na przebieg
Większą szkodliwość dla ludzi mają spaliny wydobywające się z komina twojego domu niż z samochodów, więc jak się tak troszczysz o zdrowie innych to zacznij od siebie. W sezonie zimowym całe osiedle Słoneczne zadymione spalinami z Pszennej-Metalowej... to dopiero katastrofa.
Avatar
Gość / 3 marca 2020 r. o 04:46
+3
Największy interes w wybudowaniu parkingu mają mieszkańcy bloków przy ulicy Wołyńskiej 3, 5, 15, 17, 19 oraz Jedność 45 i 45a. Zastanawia mnie dlaczego CHSM i Spółdzielnia mieszkaniowa Jedność nie wykupi działek 066201_1.0015.251/2 oraz 066201_1.0015.253/3 aby docelowo wybudować tam parking? Temat problemu miejsc parkingowych znany jest od lat. Dlaczego reszta mieszkańców Chełma ma składać się na udogodnienia małej grupki ludzi? Chyba są ważniejsze cele, na które należy wydawać pieniądze publiczne. Analogiczny przykład można zaobserwować dla mieszkańców Demosu i ZIBI przy ulicy Kolejowej 60, 62a, 62b, 64a, 64b, 64c, 64d. Deweloper wstawił tyle bloków ile się tylko dało na bardzo małej powierzchni "zapominając" o miejscach parkingowych, tym samym maksymalizując zysk. Efektem tego zaniedbania jest niedostateczna liczba miejsc parkingowych w omawianym obszarze. Pomijam już fakt, że karetki pogotowia jak i straż pożarna ma problem aby tam wjechać. Ponieważ świat nie znosi pustki to emeryt z działki sąsiedniej tj. ul. Kolejowa 58 (066201_1.0015.243/6) znalazł świetny sposób na stały dochód pasywny. Dzierżawi działki pod garaże, których jest obecnie bodajże 40 sztuk. Dawniej cena miesięczna wynosiła bodaj 70 zł. Daję to fajny dodatek w wysokości prawie 3000 zł miesięcznie do psiej emerytury.
Największy interes w wybudowaniu parkingu mają mieszkańcy bloków przy ulicy Wołyńskiej 3, 5, 15, 17, 19 oraz Jedność 45 i 45a. Zastanawia mnie dlaczego CHSM i Spółdzielnia mieszkaniowa Jedność nie wykupi działek 066201_1.0015.251/2 oraz 066201_1.0015.253/3 aby docelowo wybudować tam parking? Temat problemu miejsc parkingowych znany jest od lat. Dlaczego reszta mieszkańców Chełma ma składać się na udogodnienia małej grupki ludzi? Chyba są ważniejsze cele, na które należy wydawać pieniądze publiczne. Analogiczny przykład można zaobserwować dl... rozwiń
Avatar
Kama / 29 lutego 2020 r. o 22:58
0
Edek zobaczymy jak twoje dzieci zaczną chorować na raka ...obwodnica południowe ma przebiegać przez ujęcia wody dla Chełma...idz do okulisty ...chyba jesteś zastąpiony:-) wystarczy spojrzeć na przebieg
Większą szkodliwość dla ludzi mają spaliny wydobywające się z komina twojego domu niż z samochodów, więc jak się tak troszczysz o zdrowie innych to zacznij od siebie. W sezonie zimowym całe osiedle Słoneczne zadymione spalinami z Pszennej-Metalowej... to dopiero katastrofa.
Avatar
Edek / 29 lutego 2020 r. o 22:51
+1
Ciekawe Edek co byś mówił jak byś mieszkał na Słonecznym tam ma przebiegać obwodnica lub na Bazylanach czy na Wolności ...
 Tak się składa, że jestem mieszkańcem Słonecznego i z okna mam widok na tą trasę. Ta droga, przed którą masz taką fobię, w niczym nie zaszkodzi mieszkańcom wszystkich okolicznych osiedli, wręcz przeciwnie zyskają oni możliwość łatwego przedostania się do drogi w kierunku Lublina, bez konieczności stania w korkach na zatłoczonych ulicach w centrum, a to pośrednio sprawi, że spalin będzie mniej, bo samochody produkują najwięcej zanieczyszczeń podczas ruszania z miejsca i jazdy na niskich biegach.
 Tak się składa, że jestem mieszkańcem Słonecznego i z okna mam widok na tą trasę. Ta droga, przed którą masz taką fobię, w niczym nie zaszkodzi mieszkańcom wszystkich okolicznych osiedli, wręcz przeciwnie zyskają oni możliwość łatwego przedostania się do drogi w kierunku Lublina, bez konieczności stania w korkach na zatłoczonych ulicach w centrum, a to pośrednio sprawi, że spalin będzie mniej, bo samochody produkują najwięcej zanieczyszczeń podczas ruszania z miejsca i jazdy na niskich biegach. rozwiń
Avatar
X / 28 lutego 2020 r. o 13:38
0
Ciekawe Edek co byś mówił jak byś mieszkał na Słonecznym tam ma przebiegać obwodnica lub na Bazylanach czy na Wolności ...
Avatar
X / 28 lutego 2020 r. o 13:35
0
Edek zobaczymy jak twoje dzieci zaczną chorować na raka ...obwodnica południowe ma przebiegać przez ujęcia wody dla Chełma...idz do okulisty ...chyba jesteś zastąpiony:-) wystarczy spojrzeć na przebieg
Avatar
tbg / 27 lutego 2020 r. o 18:14
-5
Jakby to był Lublin to już jakiś deweloper korzystając z furtki jaką daje pisowska ustawa lex developer postawiłby na tym skwerku kilka blokow (wbrew planom zagospodarowania przestrzennego).
Avatar
. / 27 lutego 2020 r. o 17:04
+7
Pisowcy kochają taki stan, to wręcz ich środowisko naturalne tak jak świń.
 Chyba dla Agatki jest to naturalne środowisko, skoro przez 12 lat nic z tym nie zrobiła. Uważasz, że po roku urzędowania Prezydent Banaszek powinien wszystkie jej zaniedbania zlikwidować???? Myśl, to nie boli, myślący wie kto doprowadził do tej sytuacji.
Avatar
Adam / 27 lutego 2020 r. o 16:04
+1
Jakim prostym człowiekiem trzeba być, żeby parkować w takim błocie? Już bym wolał się przejść kilka ulic.
Avatar
Edek / 27 lutego 2020 r. o 15:59
+3
Katastrofa ekologiczna dla Chełma !!! Pomysł budowy "obwodnicy" Chełma to jeden z kolejnych niedorzecznych pomysłów...plan przewiduje jej przebieg przez trzy ujęcia wody dla Chełma... Budowa pseudo obwodnicy przebiegającej przez dwa duże osiedla to 100%rak dla naszych dzieci ...spaliny zagrożone ujęcia wody...
 Proponuję się udać do psychiatry, może pomoże ... chociaż widzę ciężki przypadek. Jak Ci przeszkadza budowa dróg to się wyprowadź do jakiegoś rezerwatu i będziesz szczęśliwy. Jak się wybudowałeś w niewłaściwym miejscu, bo liczyłeś, że nikt nie będzie tej drogi budował, to teraz nie płacz i nie pisz bzdur o jakichś urojonych zagrożeniach. 
 Proponuję się udać do psychiatry, może pomoże ... chociaż widzę ciężki przypadek. Jak Ci przeszkadza budowa dróg to się wyprowadź do jakiegoś rezerwatu i będziesz szczęśliwy. Jak się wybudowałeś w niewłaściwym miejscu, bo liczyłeś, że nikt nie będzie tej drogi budował, to teraz nie płacz i nie pisz bzdur o jakichś urojonych zagrożeniach.  rozwiń
Avatar
X / 27 lutego 2020 r. o 13:39
-10
Katastrofa ekologiczna dla Chełma !!! Pomysł budowy "obwodnicy" Chełma to jeden z kolejnych niedorzecznych pomysłów...plan przewiduje jej przebieg przez trzy ujęcia wody dla Chełma... Budowa pseudo obwodnicy przebiegającej przez dwa duże osiedla to 100%rak dla naszych dzieci ...spaliny zagrożone ujęcia wody...