Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 lutego 2020 r.
10:09

Chełm: Mogliby mieć skwerek i parking, a taplają się w błocie od lat

Autor: Zdjęcie autora wz
3 15 A A
(fot. Wojciech Zakrzewski)

Puste działki wzdłuż ulicy Jedność w Chełmie straszą od lat. Od lat też nic tam się nie zmienia, bo wybudowanie krótkiej dojazdówki do szkoły społecznej i kilku garaży sytuacji nie zmieniło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od lat nikt nie miał na ten teren pomysłu, od lat nikt się nim nie zajmował. A przecież to środek dzielnicy, dokładnie naprzeciwko sklepu Gamy i bazaru, „dosłownie na plecach” Szkoły Podstawowej nr 1. Oczywiście nikomu nie trzeba tłumaczyć jaką wartość ma pusta, „niczyja” działka w otoczeniu bloków, pod którymi nie ma gdzie zaparkować. W efekcie cała przestrzeń od ul. Jedność do chodnika przy blokach CHSM zamieniła się w dziki parking, a ta część wzdłuż alei Piłsudskiego w targowisko. Dobrze, gdy jest sucho, bo jak popada, wszystko zamienia się w morze błota.

Jeszcze jesienią temat uciążliwego ugoru przy ul Jedność powrócił przy okazji miejskich konsultacji.

– Aktualizowano Lokalny Program Rewitalizacji. W trakcie spotkań mieszkańcy Chełma przedstawiali swoje propozycje dotyczące działań, które można byłoby zrealizować na terenie Miasta. Wśród zgłoszonych pomysłów był m.in. ten dotyczący zagospodarowania terenów przy ul. Jedność – mówi Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm. – Mieszkańcy sugerowali wówczas, aby we wspomnianej lokalizacji stworzyć miejsce wypoczynku z alejkami, oczkiem wodnym oraz fontanną. Padła również propozycja utworzenia toru rowerowego, który w zimie mógłby służyć za tor saneczkowy.

Co ciekawe, Plan Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Chełm opisuje ten teren jako przeznaczony pod skwer miejski bądź parking i to od lat. Aż dziw bierze, że nawet przy małym nakładzie środków, można było te niewielkie w skali miasta, ale jakże ważne dla mieszkańców osiedla rzeczy, zrobić już dawno. Ale nikt się za to nie zabrał. Widocznie Chełm przez ostatnich 12 lat miał inne problemy.

Teraz sprawą zajmą się miejscy radni. – Podczas najbliższej sesji Rady Miasta program rewitalizacji zostanie poddany pod głosowanie radnych. Jeżeli zyska ich uznanie, propozycja zagospodarowania m.in. terenów przy ul. Jedność stanie się realna. Wówczas otwiera się bowiem droga do ubiegania o zewnętrzne dofinansowanie na realizację inwestycji – mówi Damian Zieliński.

A póki co, na ul. Jedność bez zmian. Mrozu nie ma, więc tej zimy parkując w tym miejscu przyjdzie się dalej taplać w błocie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 27 lutego 2020 r. o 17:04
+7
Pisowcy kochają taki stan, to wręcz ich środowisko naturalne tak jak świń.
 Chyba dla Agatki jest to naturalne środowisko, skoro przez 12 lat nic z tym nie zrobiła. Uważasz, że po roku urzędowania Prezydent Banaszek powinien wszystkie jej zaniedbania zlikwidować???? Myśl, to nie boli, myślący wie kto doprowadził do tej sytuacji.
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 12:52
+6
I bardzo dobrze w tym miejscu jest przewidziana budowa parkingu.
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 10:20
+6
Niczyja? A zapytać w US kto płaci podatek za tę działkę.
Avatar
Pilnujcie siebie / 27 lutego 2020 r. o 11:29
+5
Odezwały sie dwa barany a moze dwie kozy....jeden nie wie ze podatek od nieruchomosci oplaca sie w miescie,drugi niech sie zajmie swoim srodowiskiem na czechowskim gorkach gdzie oprocz blota jest spora ilosc psich gow...n. wy w lublinie lubicie sie taplac w go..tak? sadzac po ilosci "obroncow"tego rzeczywiscie szczegolnego syfu TAK!
Avatar
Gość / 3 marca 2020 r. o 04:46
+3
Największy interes w wybudowaniu parkingu mają mieszkańcy bloków przy ulicy Wołyńskiej 3, 5, 15, 17, 19 oraz Jedność 45 i 45a. Zastanawia mnie dlaczego CHSM i Spółdzielnia mieszkaniowa Jedność nie wykupi działek 066201_1.0015.251/2 oraz 066201_1.0015.253/3 aby docelowo wybudować tam parking? Temat problemu miejsc parkingowych znany jest od lat. Dlaczego reszta mieszkańców Chełma ma składać się na udogodnienia małej grupki ludzi? Chyba są ważniejsze cele, na które należy wydawać pieniądze publiczne. Analogiczny przykład można zaobserwować dla mieszkańców Demosu i ZIBI przy ulicy Kolejowej 60, 62a, 62b, 64a, 64b, 64c, 64d. Deweloper wstawił tyle bloków ile się tylko dało na bardzo małej powierzchni "zapominając" o miejscach parkingowych, tym samym maksymalizując zysk. Efektem tego zaniedbania jest niedostateczna liczba miejsc parkingowych w omawianym obszarze. Pomijam już fakt, że karetki pogotowia jak i straż pożarna ma problem aby tam wjechać. Ponieważ świat nie znosi pustki to emeryt z działki sąsiedniej tj. ul. Kolejowa 58 (066201_1.0015.243/6) znalazł świetny sposób na stały dochód pasywny. Dzierżawi działki pod garaże, których jest obecnie bodajże 40 sztuk. Dawniej cena miesięczna wynosiła bodaj 70 zł. Daję to fajny dodatek w wysokości prawie 3000 zł miesięcznie do psiej emerytury.
Największy interes w wybudowaniu parkingu mają mieszkańcy bloków przy ulicy Wołyńskiej 3, 5, 15, 17, 19 oraz Jedność 45 i 45a. Zastanawia mnie dlaczego CHSM i Spółdzielnia mieszkaniowa Jedność nie wykupi działek 066201_1.0015.251/2 oraz 066201_1.0015.253/3 aby docelowo wybudować tam parking? Temat problemu miejsc parkingowych znany jest od lat. Dlaczego reszta mieszkańców Chełma ma składać się na udogodnienia małej grupki ludzi? Chyba są ważniejsze cele, na które należy wydawać pieniądze publiczne. Analogiczny przykład można zaobserwować dl... rozwiń
Avatar
Edek / 27 lutego 2020 r. o 15:59
+3
Katastrofa ekologiczna dla Chełma !!! Pomysł budowy "obwodnicy" Chełma to jeden z kolejnych niedorzecznych pomysłów...plan przewiduje jej przebieg przez trzy ujęcia wody dla Chełma... Budowa pseudo obwodnicy przebiegającej przez dwa duże osiedla to 100%rak dla naszych dzieci ...spaliny zagrożone ujęcia wody...
 Proponuję się udać do psychiatry, może pomoże ... chociaż widzę ciężki przypadek. Jak Ci przeszkadza budowa dróg to się wyprowadź do jakiegoś rezerwatu i będziesz szczęśliwy. Jak się wybudowałeś w niewłaściwym miejscu, bo liczyłeś, że nikt nie będzie tej drogi budował, to teraz nie płacz i nie pisz bzdur o jakichś urojonych zagrożeniach. 
 Proponuję się udać do psychiatry, może pomoże ... chociaż widzę ciężki przypadek. Jak Ci przeszkadza budowa dróg to się wyprowadź do jakiegoś rezerwatu i będziesz szczęśliwy. Jak się wybudowałeś w niewłaściwym miejscu, bo liczyłeś, że nikt nie będzie tej drogi budował, to teraz nie płacz i nie pisz bzdur o jakichś urojonych zagrożeniach.  rozwiń
Avatar
Ja / 27 lutego 2020 r. o 12:38
+2
Hańba masakra jak nasze pieniądze idą tylko dla wybranych niech by prezydent tutaj zaparkował to na drugi dzień były by przynajmniej płyty a nie kupa guwien
Avatar
Edek / 29 lutego 2020 r. o 22:51
+1
Ciekawe Edek co byś mówił jak byś mieszkał na Słonecznym tam ma przebiegać obwodnica lub na Bazylanach czy na Wolności ...
 Tak się składa, że jestem mieszkańcem Słonecznego i z okna mam widok na tą trasę. Ta droga, przed którą masz taką fobię, w niczym nie zaszkodzi mieszkańcom wszystkich okolicznych osiedli, wręcz przeciwnie zyskają oni możliwość łatwego przedostania się do drogi w kierunku Lublina, bez konieczności stania w korkach na zatłoczonych ulicach w centrum, a to pośrednio sprawi, że spalin będzie mniej, bo samochody produkują najwięcej zanieczyszczeń podczas ruszania z miejsca i jazdy na niskich biegach.
 Tak się składa, że jestem mieszkańcem Słonecznego i z okna mam widok na tą trasę. Ta droga, przed którą masz taką fobię, w niczym nie zaszkodzi mieszkańcom wszystkich okolicznych osiedli, wręcz przeciwnie zyskają oni możliwość łatwego przedostania się do drogi w kierunku Lublina, bez konieczności stania w korkach na zatłoczonych ulicach w centrum, a to pośrednio sprawi, że spalin będzie mniej, bo samochody produkują najwięcej zanieczyszczeń podczas ruszania z miejsca i jazdy na niskich biegach. rozwiń
Avatar
Adam / 27 lutego 2020 r. o 16:04
+1
Jakim prostym człowiekiem trzeba być, żeby parkować w takim błocie? Już bym wolał się przejść kilka ulic.
Avatar
Kama / 29 lutego 2020 r. o 22:58
0
Edek zobaczymy jak twoje dzieci zaczną chorować na raka ...obwodnica południowe ma przebiegać przez ujęcia wody dla Chełma...idz do okulisty ...chyba jesteś zastąpiony:-) wystarczy spojrzeć na przebieg
Większą szkodliwość dla ludzi mają spaliny wydobywające się z komina twojego domu niż z samochodów, więc jak się tak troszczysz o zdrowie innych to zacznij od siebie. W sezonie zimowym całe osiedle Słoneczne zadymione spalinami z Pszennej-Metalowej... to dopiero katastrofa.
Avatar
Gość / 3 marca 2020 r. o 04:46
+3
Największy interes w wybudowaniu parkingu mają mieszkańcy bloków przy ulicy Wołyńskiej 3, 5, 15, 17, 19 oraz Jedność 45 i 45a. Zastanawia mnie dlaczego CHSM i Spółdzielnia mieszkaniowa Jedność nie wykupi działek 066201_1.0015.251/2 oraz 066201_1.0015.253/3 aby docelowo wybudować tam parking? Temat problemu miejsc parkingowych znany jest od lat. Dlaczego reszta mieszkańców Chełma ma składać się na udogodnienia małej grupki ludzi? Chyba są ważniejsze cele, na które należy wydawać pieniądze publiczne. Analogiczny przykład można zaobserwować dla mieszkańców Demosu i ZIBI przy ulicy Kolejowej 60, 62a, 62b, 64a, 64b, 64c, 64d. Deweloper wstawił tyle bloków ile się tylko dało na bardzo małej powierzchni "zapominając" o miejscach parkingowych, tym samym maksymalizując zysk. Efektem tego zaniedbania jest niedostateczna liczba miejsc parkingowych w omawianym obszarze. Pomijam już fakt, że karetki pogotowia jak i straż pożarna ma problem aby tam wjechać. Ponieważ świat nie znosi pustki to emeryt z działki sąsiedniej tj. ul. Kolejowa 58 (066201_1.0015.243/6) znalazł świetny sposób na stały dochód pasywny. Dzierżawi działki pod garaże, których jest obecnie bodajże 40 sztuk. Dawniej cena miesięczna wynosiła bodaj 70 zł. Daję to fajny dodatek w wysokości prawie 3000 zł miesięcznie do psiej emerytury.
Największy interes w wybudowaniu parkingu mają mieszkańcy bloków przy ulicy Wołyńskiej 3, 5, 15, 17, 19 oraz Jedność 45 i 45a. Zastanawia mnie dlaczego CHSM i Spółdzielnia mieszkaniowa Jedność nie wykupi działek 066201_1.0015.251/2 oraz 066201_1.0015.253/3 aby docelowo wybudować tam parking? Temat problemu miejsc parkingowych znany jest od lat. Dlaczego reszta mieszkańców Chełma ma składać się na udogodnienia małej grupki ludzi? Chyba są ważniejsze cele, na które należy wydawać pieniądze publiczne. Analogiczny przykład można zaobserwować dl... rozwiń
Avatar
Kama / 29 lutego 2020 r. o 22:58
0
Edek zobaczymy jak twoje dzieci zaczną chorować na raka ...obwodnica południowe ma przebiegać przez ujęcia wody dla Chełma...idz do okulisty ...chyba jesteś zastąpiony:-) wystarczy spojrzeć na przebieg
Większą szkodliwość dla ludzi mają spaliny wydobywające się z komina twojego domu niż z samochodów, więc jak się tak troszczysz o zdrowie innych to zacznij od siebie. W sezonie zimowym całe osiedle Słoneczne zadymione spalinami z Pszennej-Metalowej... to dopiero katastrofa.
Avatar
Edek / 29 lutego 2020 r. o 22:51
+1
Ciekawe Edek co byś mówił jak byś mieszkał na Słonecznym tam ma przebiegać obwodnica lub na Bazylanach czy na Wolności ...
 Tak się składa, że jestem mieszkańcem Słonecznego i z okna mam widok na tą trasę. Ta droga, przed którą masz taką fobię, w niczym nie zaszkodzi mieszkańcom wszystkich okolicznych osiedli, wręcz przeciwnie zyskają oni możliwość łatwego przedostania się do drogi w kierunku Lublina, bez konieczności stania w korkach na zatłoczonych ulicach w centrum, a to pośrednio sprawi, że spalin będzie mniej, bo samochody produkują najwięcej zanieczyszczeń podczas ruszania z miejsca i jazdy na niskich biegach.
 Tak się składa, że jestem mieszkańcem Słonecznego i z okna mam widok na tą trasę. Ta droga, przed którą masz taką fobię, w niczym nie zaszkodzi mieszkańcom wszystkich okolicznych osiedli, wręcz przeciwnie zyskają oni możliwość łatwego przedostania się do drogi w kierunku Lublina, bez konieczności stania w korkach na zatłoczonych ulicach w centrum, a to pośrednio sprawi, że spalin będzie mniej, bo samochody produkują najwięcej zanieczyszczeń podczas ruszania z miejsca i jazdy na niskich biegach. rozwiń
Avatar
X / 28 lutego 2020 r. o 13:38
0
Ciekawe Edek co byś mówił jak byś mieszkał na Słonecznym tam ma przebiegać obwodnica lub na Bazylanach czy na Wolności ...
Avatar
X / 28 lutego 2020 r. o 13:35
0
Edek zobaczymy jak twoje dzieci zaczną chorować na raka ...obwodnica południowe ma przebiegać przez ujęcia wody dla Chełma...idz do okulisty ...chyba jesteś zastąpiony:-) wystarczy spojrzeć na przebieg
Avatar
tbg / 27 lutego 2020 r. o 18:14
-5
Jakby to był Lublin to już jakiś deweloper korzystając z furtki jaką daje pisowska ustawa lex developer postawiłby na tym skwerku kilka blokow (wbrew planom zagospodarowania przestrzennego).
Avatar
. / 27 lutego 2020 r. o 17:04
+7
Pisowcy kochają taki stan, to wręcz ich środowisko naturalne tak jak świń.
 Chyba dla Agatki jest to naturalne środowisko, skoro przez 12 lat nic z tym nie zrobiła. Uważasz, że po roku urzędowania Prezydent Banaszek powinien wszystkie jej zaniedbania zlikwidować???? Myśl, to nie boli, myślący wie kto doprowadził do tej sytuacji.
Avatar
Adam / 27 lutego 2020 r. o 16:04
+1
Jakim prostym człowiekiem trzeba być, żeby parkować w takim błocie? Już bym wolał się przejść kilka ulic.
Avatar
Edek / 27 lutego 2020 r. o 15:59
+3
Katastrofa ekologiczna dla Chełma !!! Pomysł budowy "obwodnicy" Chełma to jeden z kolejnych niedorzecznych pomysłów...plan przewiduje jej przebieg przez trzy ujęcia wody dla Chełma... Budowa pseudo obwodnicy przebiegającej przez dwa duże osiedla to 100%rak dla naszych dzieci ...spaliny zagrożone ujęcia wody...
 Proponuję się udać do psychiatry, może pomoże ... chociaż widzę ciężki przypadek. Jak Ci przeszkadza budowa dróg to się wyprowadź do jakiegoś rezerwatu i będziesz szczęśliwy. Jak się wybudowałeś w niewłaściwym miejscu, bo liczyłeś, że nikt nie będzie tej drogi budował, to teraz nie płacz i nie pisz bzdur o jakichś urojonych zagrożeniach. 
 Proponuję się udać do psychiatry, może pomoże ... chociaż widzę ciężki przypadek. Jak Ci przeszkadza budowa dróg to się wyprowadź do jakiegoś rezerwatu i będziesz szczęśliwy. Jak się wybudowałeś w niewłaściwym miejscu, bo liczyłeś, że nikt nie będzie tej drogi budował, to teraz nie płacz i nie pisz bzdur o jakichś urojonych zagrożeniach.  rozwiń
Avatar
X / 27 lutego 2020 r. o 13:39
-10
Katastrofa ekologiczna dla Chełma !!! Pomysł budowy "obwodnicy" Chełma to jeden z kolejnych niedorzecznych pomysłów...plan przewiduje jej przebieg przez trzy ujęcia wody dla Chełma... Budowa pseudo obwodnicy przebiegającej przez dwa duże osiedla to 100%rak dla naszych dzieci ...spaliny zagrożone ujęcia wody...
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ostatnie uśrednione wyniki matury z historii nie nastrajają optymistycznie, bo one w istocie ledwie przekraczają magiczną linię zdawalności - mówi Sebastianem Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, autor wydanej właśnie książki „Polska. Na tropie historii”.

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.