Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 grudnia 2010 r.
15:01
Edytuj ten wpis

Chełmska poseł dopytuje o remont dworca PKP i linii Warszawa-Dorohusk

Autor: Zdjęcie autora (SAD)
0 12 A A

Podczas sejmowej debaty na temat PKP poseł Beata Mazurek dopytywała m.in. dlaczego nie jest modernizowana linia kolejowa nr 7 Warszawa-Dorohusk oraz czemu ciągle, mimo obietnic, nie rozpoczął się remont dworca Chełm-Miasto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W 2008 r. pan Engelhardt mówił (obiecał w zasadzie), iż konieczna jest realizacja programu modernizacji linii kolejowej nr 7 do 2012 r. – mówiła w swoim wystąpieniu Mazurek. – Do dziś na ten temat nic nie wiadomo, program realizacji jest przesunięty w czasie. Minister obiecał też remont dworca kolejowego Chełm-Miasto. Rok 2010 się kończy, a remontu nie ma.

Posłanka poprosiła o odpowiedź w sprawie poruszonych zagadnień na piśmie. Przywoływany w wystąpieniu, wiceminister Juliusz Engelhardt został jednak przed świętami zdymisjonowany. Pozostaje wierzyć, że w resorcie znajdzie się ktoś, kto będzie znał odpowiedź te pytania.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
malyniak / 29 grudnia 2010 o 11:39
0
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźniona około roku. Do realizacji wybrano wariant przez Otwock i podg Antoninów, a opcję 160km/h. Mam wrażenie, że PLKa "położyła laskę" na ten projekt, i trzeba ostro lobbować za tym, żeby ta inwestycja rzeczywiście znalazła się w planie na lata 2014-2020, tak jak nam obiecywano. Bo inaczej obudzimy się z ręką w nocniku, i będzie tak jak przy planach na 2007-2013, że wielka akcja medialna zaczęła się wówczas, gdy lista projektów była już gotowa i było za późno na jakiekolwiek interwencje.
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźn... rozwiń
Avatar
Basetla / 29 grudnia 2010 o 06:54
0
Redaktor to tylko napisze to co mu podsuną inni niby w tajemnicy ale tylko po to aby temat ujrzał światło dzienne.
Żadnych felietonów, ploteczek, komentarzy, analiz gospodarczych na naszym lokalnym rynku tylko newsy od pseudopolityków. Wstyd żurnaliści, jeszcze rok i jak się któryś radny nie wysika pod płotem, w szkole nikt nie zasłabnie z głodu a prezydent nie pojedzie służbowym autem do fryzjera to stracicie koncept do pisania, a te dwie Wasze gazety staną się bezpłatne i bezcenne do ..... .
Avatar
lublinianin / 28 grudnia 2010 o 18:54
0
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma. Swego czasu PLK wygenerowało dokument:
http://www.plk-inwestycje.pl/fileadmin/Prezentacje/Linia_nr_7_prezentacja_p1.pdf

Pytanie. Co dalej redaktorzy?
Avatar
xxxxx / 28 grudnia 2010 o 17:54
0
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszystko zniszczą
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszy... rozwiń
Avatar
bambosh / 28 grudnia 2010 o 11:59
0
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 09:58
0
Przejźyjcie prasę lokalną parę lat wstecz,to zrozumiecie,źe jednak coś zrobiła,bo podziękowania były.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 09:58
0
sie obudziła, ciężko sie spracowała za nasze
Avatar
bw / 28 grudnia 2010 o 09:19
0
[quote name='Mariusz' timestamp='1293521016' post='412277']
Niech ona juz nic nie mówi.
[/quote]
Wejdź na sejm.gov.pl i poczytaj. Co może, to robi. Jest w opozycji, więc może tylko pytać. Mamy Chełamian z ministerstwie infrastruktury. To oni powinni się wykazać. Nie jestem z PiS. Pozdrawiam.
Avatar
Mariusz / 28 grudnia 2010 o 08:23
0
Niech ona juz nic nie mówi.
Avatar
gege / 28 grudnia 2010 o 00:11
0
Hmmm to mamy taką panią poseł - to nie żart?? Co ona oprócz tego zrobiła przez te trzy lata??
Avatar
malyniak / 29 grudnia 2010 o 11:39
0
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźniona około roku. Do realizacji wybrano wariant przez Otwock i podg Antoninów, a opcję 160km/h. Mam wrażenie, że PLKa "położyła laskę" na ten projekt, i trzeba ostro lobbować za tym, żeby ta inwestycja rzeczywiście znalazła się w planie na lata 2014-2020, tak jak nam obiecywano. Bo inaczej obudzimy się z ręką w nocniku, i będzie tak jak przy planach na 2007-2013, że wielka akcja medialna zaczęła się wówczas, gdy lista projektów była już gotowa i było za późno na jakiekolwiek interwencje.
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźn... rozwiń
Avatar
Basetla / 29 grudnia 2010 o 06:54
0
Redaktor to tylko napisze to co mu podsuną inni niby w tajemnicy ale tylko po to aby temat ujrzał światło dzienne.
Żadnych felietonów, ploteczek, komentarzy, analiz gospodarczych na naszym lokalnym rynku tylko newsy od pseudopolityków. Wstyd żurnaliści, jeszcze rok i jak się któryś radny nie wysika pod płotem, w szkole nikt nie zasłabnie z głodu a prezydent nie pojedzie służbowym autem do fryzjera to stracicie koncept do pisania, a te dwie Wasze gazety staną się bezpłatne i bezcenne do ..... .
Avatar
lublinianin / 28 grudnia 2010 o 18:54
0
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma. Swego czasu PLK wygenerowało dokument:
http://www.plk-inwestycje.pl/fileadmin/Prezentacje/Linia_nr_7_prezentacja_p1.pdf

Pytanie. Co dalej redaktorzy?
Avatar
xxxxx / 28 grudnia 2010 o 17:54
0
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszystko zniszczą
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszy... rozwiń
Avatar
bambosh / 28 grudnia 2010 o 11:59
0
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 09:58
0
Przejźyjcie prasę lokalną parę lat wstecz,to zrozumiecie,źe jednak coś zrobiła,bo podziękowania były.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 09:58
0
sie obudziła, ciężko sie spracowała za nasze
Avatar
bw / 28 grudnia 2010 o 09:19
0
[quote name='Mariusz' timestamp='1293521016' post='412277']
Niech ona juz nic nie mówi.
[/quote]
Wejdź na sejm.gov.pl i poczytaj. Co może, to robi. Jest w opozycji, więc może tylko pytać. Mamy Chełamian z ministerstwie infrastruktury. To oni powinni się wykazać. Nie jestem z PiS. Pozdrawiam.
Avatar
Mariusz / 28 grudnia 2010 o 08:23
0
Niech ona juz nic nie mówi.
Avatar
gege / 28 grudnia 2010 o 00:11
0
Hmmm to mamy taką panią poseł - to nie żart?? Co ona oprócz tego zrobiła przez te trzy lata??
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Intermarche niespodziewanie zakończył działalność". Co powstanie w miejsce sklepu w Skende Shopping?

"Intermarche niespodziewanie zakończył działalność". Co powstanie w miejsce sklepu w Skende Shopping? 0 0

Zakupów nie zrobimy już w sklepie Intermarché w Skende Shopping Lublin. Sklep został zamknięty w sobotę. Na razie nie wiadomo, co powstanie w jego miejscu.

Nowe osiedle 15 minut samochodem od centrum Lublina!
galeria

Nowe osiedle 15 minut samochodem od centrum Lublina! 0

Już od 4750 zł/m²

Lepszy dojazd z Lublina do dwóch gmin pod miastem. Wydłużą trasę linii autobusowych

Lepszy dojazd z Lublina do dwóch gmin pod miastem. Wydłużą trasę linii autobusowych 69 11

Tuż przed świętami dwie linie autobusowe zaczną kursować wydłużonymi trasami. Lepszy dojazd do Lublina zyskają mieszkańcy Jabłonny i Zawieprzyc. Do kursów dopłacą gminy, które dogadały się w tej sprawie z Zarządem Transportu Miejskiego. Kolejne też chcą się porozumieć, wśród nich jest nawet Nałęczów.

Szpital przy ul. Jaczewskiego w Lublinie powstał 55 lat temu. "Śmiało planujemy rozwój działalności"
Zdjęcia
galeria

Szpital przy ul. Jaczewskiego w Lublinie powstał 55 lat temu. "Śmiało planujemy rozwój działalności" 15 8

Szpital przy Jaczewskiego świętował dzisiaj swoje 55-lecie.

Zmiany w zabytkowym budynku przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie

Zmiany w zabytkowym budynku przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie 0 5

Duże charakterystyczne witryny w Pałacu Morskich przy Krakowskim Przedmieściu 62 zostały obmurowane pustakami. W ten sposób ma być przywrócony pierwotny charakter elewacji.

Były starosta straci funkcję prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego. Po wniosku CBA

Były starosta straci funkcję prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego. Po wniosku CBA 0 17

CBA zwróciło się do Rady Nadzorczej Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego z wnioskiem o odwołanie Andrzeja Maja, pełniącego funkcję prezesa KPM.

"Mamy 30 dzieci po terminie do zaszczepienia". W Lublinie brakuje szczepionek

"Mamy 30 dzieci po terminie do zaszczepienia". W Lublinie brakuje szczepionek 1 3

– Kolejna wizyta w sanepidzie w Lublinie w tym miesiącu, i znów brakuje szczepionek. Mamy 30 dzieci po terminie do zaszczepienia, a dostałem tylko 10 sztuk – irytuje się Tomasz Zieliński, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców

Kto pomylił basen z toaletą! Pływalnia w Zamościu zamknięta po „incydencie higienicznym”

Kto pomylił basen z toaletą! Pływalnia w Zamościu zamknięta po „incydencie higienicznym” 6 5

Trzeba było poddać dezynfekcji miejską krytą pływalnię w Zamościu. Baseny są zamknięte po „incydencie higienicznym”. Na ponowne otwarcie pływacy poczekają przynajmniej do poniedziałku.

Z Muzeum Sienkiewicza do urzędu gminy. Maciej Cybulski znalazł nową pracę

Z Muzeum Sienkiewicza do urzędu gminy. Maciej Cybulski znalazł nową pracę 0 2

Maciej Cybulski dotychczasowy dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej otrzymał już nową propozycję pracy. Zostanie zastępcą wójta gminy Krzywda.

Koncert Olgi Polikowskiej w Kazimierzu Dolnym
14 grudnia 2019, 20:00

Koncert Olgi Polikowskiej w Kazimierzu Dolnym 0 0

Bistro Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym zaprasza na koncert Olgi Polikowskiej, który odbędzie się 14 grudnia o godz. 20.

Zboczeniec z Lublina już wcześniej napastował pasażerkę w autobusie

Zboczeniec z Lublina już wcześniej napastował pasażerkę w autobusie 0 19

Ocierał się o nastolatkę, a później onanizował na placu Litewskim w Lublinie. 58-letni Mirosław L. usłyszał właśnie prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna ma już na koncie podobne zdarzenie.

Większa część kompleksu Aqua Lublin zamknięta
film

Większa część kompleksu Aqua Lublin zamknięta 29 8

W najbliższych dniach zamknięta będzie większa część rekreacyjna Aqua Lublin. Wszystko przez awarię większej części kompleksu.

Wypadek na trasie Kraśnik – Annopol. Bus zderzył się z samochodem dostawczym

Wypadek na trasie Kraśnik – Annopol. Bus zderzył się z samochodem dostawczym 0 0

Dziś około godz. 17. w Kowalinie (gm. Kraśnik) doszło do wypadku. Bus zderzył się z samochodem dostawczym. Trzy osoby trafiły do szpitala. Policja prowadzi objazdy.

Wojewoda lubelski może wstrzymać budowę boisk na górkach czechowskich

Wojewoda lubelski może wstrzymać budowę boisk na górkach czechowskich 7 63

Wojewoda lubelski prowadzi postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę boisk na górkach czechowskich w Lublinie. Zostało ono wszczęte na wniosek jednego z mieszkańców miasta.

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [13-15.12]
13 grudnia 2019, 0:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [13-15.12] 0 0

Nietypowe, świąteczne kino grozy "Czarne święta" to najgłośniejsza filmowa premiera weekendu. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!