Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 grudnia 2010 r.
15:01
Edytuj ten wpis

Chełmska poseł dopytuje o remont dworca PKP i linii Warszawa-Dorohusk

Autor: Zdjęcie autora (SAD)
0 12 A A

Podczas sejmowej debaty na temat PKP poseł Beata Mazurek dopytywała m.in. dlaczego nie jest modernizowana linia kolejowa nr 7 Warszawa-Dorohusk oraz czemu ciągle, mimo obietnic, nie rozpoczął się remont dworca Chełm-Miasto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W 2008 r. pan Engelhardt mówił (obiecał w zasadzie), iż konieczna jest realizacja programu modernizacji linii kolejowej nr 7 do 2012 r. – mówiła w swoim wystąpieniu Mazurek. – Do dziś na ten temat nic nie wiadomo, program realizacji jest przesunięty w czasie. Minister obiecał też remont dworca kolejowego Chełm-Miasto. Rok 2010 się kończy, a remontu nie ma.

Posłanka poprosiła o odpowiedź w sprawie poruszonych zagadnień na piśmie. Przywoływany w wystąpieniu, wiceminister Juliusz Engelhardt został jednak przed świętami zdymisjonowany. Pozostaje wierzyć, że w resorcie znajdzie się ktoś, kto będzie znał odpowiedź te pytania.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
malyniak / 29 grudnia 2010 r. o 11:39
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźniona około roku. Do realizacji wybrano wariant przez Otwock i podg Antoninów, a opcję 160km/h. Mam wrażenie, że PLKa "położyła laskę" na ten projekt, i trzeba ostro lobbować za tym, żeby ta inwestycja rzeczywiście znalazła się w planie na lata 2014-2020, tak jak nam obiecywano. Bo inaczej obudzimy się z ręką w nocniku, i będzie tak jak przy planach na 2007-2013, że wielka akcja medialna zaczęła się wówczas, gdy lista projektów była już gotowa i było za późno na jakiekolwiek interwencje.
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźn... rozwiń
Avatar
Basetla / 29 grudnia 2010 r. o 06:54
Redaktor to tylko napisze to co mu podsuną inni niby w tajemnicy ale tylko po to aby temat ujrzał światło dzienne.
Żadnych felietonów, ploteczek, komentarzy, analiz gospodarczych na naszym lokalnym rynku tylko newsy od pseudopolityków. Wstyd żurnaliści, jeszcze rok i jak się któryś radny nie wysika pod płotem, w szkole nikt nie zasłabnie z głodu a prezydent nie pojedzie służbowym autem do fryzjera to stracicie koncept do pisania, a te dwie Wasze gazety staną się bezpłatne i bezcenne do ..... .
Avatar
lublinianin / 28 grudnia 2010 r. o 18:54
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma. Swego czasu PLK wygenerowało dokument:
http://www.plk-inwestycje.pl/fileadmin/Prezentacje/Linia_nr_7_prezentacja_p1.pdf

Pytanie. Co dalej redaktorzy?
Avatar
xxxxx / 28 grudnia 2010 r. o 17:54
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszystko zniszczą
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszy... rozwiń
Avatar
bambosh / 28 grudnia 2010 r. o 11:59
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 r. o 09:58
Przejźyjcie prasę lokalną parę lat wstecz,to zrozumiecie,źe jednak coś zrobiła,bo podziękowania były.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 r. o 09:58
sie obudziła, ciężko sie spracowała za nasze
Avatar
bw / 28 grudnia 2010 r. o 09:19
[quote name='Mariusz' timestamp='1293521016' post='412277']
Niech ona juz nic nie mówi.
[/quote]
Wejdź na sejm.gov.pl i poczytaj. Co może, to robi. Jest w opozycji, więc może tylko pytać. Mamy Chełamian z ministerstwie infrastruktury. To oni powinni się wykazać. Nie jestem z PiS. Pozdrawiam.
Avatar
Mariusz / 28 grudnia 2010 r. o 08:23
Niech ona juz nic nie mówi.
Avatar
gege / 28 grudnia 2010 r. o 00:11
Hmmm to mamy taką panią poseł - to nie żart?? Co ona oprócz tego zrobiła przez te trzy lata??
Avatar
malyniak / 29 grudnia 2010 r. o 11:39
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźniona około roku. Do realizacji wybrano wariant przez Otwock i podg Antoninów, a opcję 160km/h. Mam wrażenie, że PLKa "położyła laskę" na ten projekt, i trzeba ostro lobbować za tym, żeby ta inwestycja rzeczywiście znalazła się w planie na lata 2014-2020, tak jak nam obiecywano. Bo inaczej obudzimy się z ręką w nocniku, i będzie tak jak przy planach na 2007-2013, że wielka akcja medialna zaczęła się wówczas, gdy lista projektów była już gotowa i było za późno na jakiekolwiek interwencje.
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźn... rozwiń
Avatar
Basetla / 29 grudnia 2010 r. o 06:54
Redaktor to tylko napisze to co mu podsuną inni niby w tajemnicy ale tylko po to aby temat ujrzał światło dzienne.
Żadnych felietonów, ploteczek, komentarzy, analiz gospodarczych na naszym lokalnym rynku tylko newsy od pseudopolityków. Wstyd żurnaliści, jeszcze rok i jak się któryś radny nie wysika pod płotem, w szkole nikt nie zasłabnie z głodu a prezydent nie pojedzie służbowym autem do fryzjera to stracicie koncept do pisania, a te dwie Wasze gazety staną się bezpłatne i bezcenne do ..... .
Avatar
lublinianin / 28 grudnia 2010 r. o 18:54
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma. Swego czasu PLK wygenerowało dokument:
http://www.plk-inwestycje.pl/fileadmin/Prezentacje/Linia_nr_7_prezentacja_p1.pdf

Pytanie. Co dalej redaktorzy?
Avatar
xxxxx / 28 grudnia 2010 r. o 17:54
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszystko zniszczą
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszy... rozwiń
Avatar
bambosh / 28 grudnia 2010 r. o 11:59
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 r. o 09:58
Przejźyjcie prasę lokalną parę lat wstecz,to zrozumiecie,źe jednak coś zrobiła,bo podziękowania były.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 r. o 09:58
sie obudziła, ciężko sie spracowała za nasze
Avatar
bw / 28 grudnia 2010 r. o 09:19
[quote name='Mariusz' timestamp='1293521016' post='412277']
Niech ona juz nic nie mówi.
[/quote]
Wejdź na sejm.gov.pl i poczytaj. Co może, to robi. Jest w opozycji, więc może tylko pytać. Mamy Chełamian z ministerstwie infrastruktury. To oni powinni się wykazać. Nie jestem z PiS. Pozdrawiam.
Avatar
Mariusz / 28 grudnia 2010 r. o 08:23
Niech ona juz nic nie mówi.
Avatar
gege / 28 grudnia 2010 r. o 00:11
Hmmm to mamy taką panią poseł - to nie żart?? Co ona oprócz tego zrobiła przez te trzy lata??