Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 grudnia 2010 r.
15:01
Edytuj ten wpis

Chełmska poseł dopytuje o remont dworca PKP i linii Warszawa-Dorohusk

Autor: Zdjęcie autora (SAD)
0 12 A A

Podczas sejmowej debaty na temat PKP poseł Beata Mazurek dopytywała m.in. dlaczego nie jest modernizowana linia kolejowa nr 7 Warszawa-Dorohusk oraz czemu ciągle, mimo obietnic, nie rozpoczął się remont dworca Chełm-Miasto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W 2008 r. pan Engelhardt mówił (obiecał w zasadzie), iż konieczna jest realizacja programu modernizacji linii kolejowej nr 7 do 2012 r. – mówiła w swoim wystąpieniu Mazurek. – Do dziś na ten temat nic nie wiadomo, program realizacji jest przesunięty w czasie. Minister obiecał też remont dworca kolejowego Chełm-Miasto. Rok 2010 się kończy, a remontu nie ma.

Posłanka poprosiła o odpowiedź w sprawie poruszonych zagadnień na piśmie. Przywoływany w wystąpieniu, wiceminister Juliusz Engelhardt został jednak przed świętami zdymisjonowany. Pozostaje wierzyć, że w resorcie znajdzie się ktoś, kto będzie znał odpowiedź te pytania.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
malyniak / 29 grudnia 2010 o 11:39
0
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźniona około roku. Do realizacji wybrano wariant przez Otwock i podg Antoninów, a opcję 160km/h. Mam wrażenie, że PLKa "położyła laskę" na ten projekt, i trzeba ostro lobbować za tym, żeby ta inwestycja rzeczywiście znalazła się w planie na lata 2014-2020, tak jak nam obiecywano. Bo inaczej obudzimy się z ręką w nocniku, i będzie tak jak przy planach na 2007-2013, że wielka akcja medialna zaczęła się wówczas, gdy lista projektów była już gotowa i było za późno na jakiekolwiek interwencje.
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźn... rozwiń
Avatar
Basetla / 29 grudnia 2010 o 06:54
0
Redaktor to tylko napisze to co mu podsuną inni niby w tajemnicy ale tylko po to aby temat ujrzał światło dzienne.
Żadnych felietonów, ploteczek, komentarzy, analiz gospodarczych na naszym lokalnym rynku tylko newsy od pseudopolityków. Wstyd żurnaliści, jeszcze rok i jak się któryś radny nie wysika pod płotem, w szkole nikt nie zasłabnie z głodu a prezydent nie pojedzie służbowym autem do fryzjera to stracicie koncept do pisania, a te dwie Wasze gazety staną się bezpłatne i bezcenne do ..... .
Avatar
lublinianin / 28 grudnia 2010 o 18:54
0
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma. Swego czasu PLK wygenerowało dokument:
http://www.plk-inwestycje.pl/fileadmin/Prezentacje/Linia_nr_7_prezentacja_p1.pdf

Pytanie. Co dalej redaktorzy?
Avatar
xxxxx / 28 grudnia 2010 o 17:54
0
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszystko zniszczą
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszy... rozwiń
Avatar
bambosh / 28 grudnia 2010 o 11:59
0
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 09:58
0
Przejźyjcie prasę lokalną parę lat wstecz,to zrozumiecie,źe jednak coś zrobiła,bo podziękowania były.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 09:58
0
sie obudziła, ciężko sie spracowała za nasze
Avatar
bw / 28 grudnia 2010 o 09:19
0
[quote name='Mariusz' timestamp='1293521016' post='412277']
Niech ona juz nic nie mówi.
[/quote]
Wejdź na sejm.gov.pl i poczytaj. Co może, to robi. Jest w opozycji, więc może tylko pytać. Mamy Chełamian z ministerstwie infrastruktury. To oni powinni się wykazać. Nie jestem z PiS. Pozdrawiam.
Avatar
Mariusz / 28 grudnia 2010 o 08:23
0
Niech ona juz nic nie mówi.
Avatar
gege / 28 grudnia 2010 o 00:11
0
Hmmm to mamy taką panią poseł - to nie żart?? Co ona oprócz tego zrobiła przez te trzy lata??
Avatar
malyniak / 29 grudnia 2010 o 11:39
0
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźniona około roku. Do realizacji wybrano wariant przez Otwock i podg Antoninów, a opcję 160km/h. Mam wrażenie, że PLKa "położyła laskę" na ten projekt, i trzeba ostro lobbować za tym, żeby ta inwestycja rzeczywiście znalazła się w planie na lata 2014-2020, tak jak nam obiecywano. Bo inaczej obudzimy się z ręką w nocniku, i będzie tak jak przy planach na 2007-2013, że wielka akcja medialna zaczęła się wówczas, gdy lista projektów była już gotowa i było za późno na jakiekolwiek interwencje.
[quote name='lublinianin' timestamp='1293558844' post='412710']
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma.
[/quote]

Realizacja studium wykonalności jest opóźn... rozwiń
Avatar
Basetla / 29 grudnia 2010 o 06:54
0
Redaktor to tylko napisze to co mu podsuną inni niby w tajemnicy ale tylko po to aby temat ujrzał światło dzienne.
Żadnych felietonów, ploteczek, komentarzy, analiz gospodarczych na naszym lokalnym rynku tylko newsy od pseudopolityków. Wstyd żurnaliści, jeszcze rok i jak się któryś radny nie wysika pod płotem, w szkole nikt nie zasłabnie z głodu a prezydent nie pojedzie służbowym autem do fryzjera to stracicie koncept do pisania, a te dwie Wasze gazety staną się bezpłatne i bezcenne do ..... .
Avatar
lublinianin / 28 grudnia 2010 o 18:54
0
Może ktoś z dziennikarzy zainteresowałby się i opublikował, czy dokumentacja przedprojektowa jest już zrobiona? Czy wybrano ostateczny wariant? Czy będzie realizowana opcja 1, 2 czy 3? Jaki będzie harmonogram realizacji? Konsorcjum Jacobs-Halcrow wygrało przetarg i miało go zrealizować do marca 2010. Jest już grudzień, a żadnych informacji o dokumentacji przedprojektowej nie ma. Swego czasu PLK wygenerowało dokument:
http://www.plk-inwestycje.pl/fileadmin/Prezentacje/Linia_nr_7_prezentacja_p1.pdf

Pytanie. Co dalej redaktorzy?
Avatar
xxxxx / 28 grudnia 2010 o 17:54
0
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszystko zniszczą
[quote name='bambosh' timestamp='1293533995' post='412450']
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
[/quote]
Nie marudź człowieku Pociągi sa i będą. tak samo w Zamościu będzie o0d 2 marca pociąg do chyba Krakowa czy Wrocławia. Trzeba krzyczeć i się dopominać bo inaczej ci z Warszawy wszy... rozwiń
Avatar
bambosh / 28 grudnia 2010 o 11:59
0
A po co Chełmowi remont dworca PKP ? Przecież po zmianie rozkładów już i tak widać,że jest mniej pociągów, np.tylko jeden pośpieszny. Jeszcze kilka takich zmian rozkładów i z koleją pasażerską w Chełmie zrobi się to samo,co w Zamościu lub Hrubieszowie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 09:58
0
Przejźyjcie prasę lokalną parę lat wstecz,to zrozumiecie,źe jednak coś zrobiła,bo podziękowania były.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 09:58
0
sie obudziła, ciężko sie spracowała za nasze
Avatar
bw / 28 grudnia 2010 o 09:19
0
[quote name='Mariusz' timestamp='1293521016' post='412277']
Niech ona juz nic nie mówi.
[/quote]
Wejdź na sejm.gov.pl i poczytaj. Co może, to robi. Jest w opozycji, więc może tylko pytać. Mamy Chełamian z ministerstwie infrastruktury. To oni powinni się wykazać. Nie jestem z PiS. Pozdrawiam.
Avatar
Mariusz / 28 grudnia 2010 o 08:23
0
Niech ona juz nic nie mówi.
Avatar
gege / 28 grudnia 2010 o 00:11
0
Hmmm to mamy taką panią poseł - to nie żart?? Co ona oprócz tego zrobiła przez te trzy lata??
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubartów: Jedna osoba ranna w wypadku. Zderzyły się dwa samochody

Lubartów: Jedna osoba ranna w wypadku. Zderzyły się dwa samochody 1 0

Do wypadku doszło około godz. 16.50 na drodze krajowej nr 19 w Lubartowie.

Spór o patronów ulic w Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim

Spór o patronów ulic w Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim 0 1

Zamojski oddział Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej protestuje przeciwko pozbawieniu ulic w Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim ich dotychczasowych patronów - Stanisława Basaja „Rysia” i Zenona Jachymka „Wiktora”. Z wnioskiem o to wystąpili członkowie Ogólnopolskiego Ruchu Obywatele RP.

Wybuch gazu w Ziębicach. Ranny mężczyzna, dom poważnie uszkodzony
film

Wybuch gazu w Ziębicach. Ranny mężczyzna, dom poważnie uszkodzony 0 0

W Ziębicach na Dolnym Śląsku doszło do wybuchu gazu w domu.

Wyprzedzał inny samochód. Skończyło się dachowaniem
galeria

Wyprzedzał inny samochód. Skończyło się dachowaniem 2 1

Kierowca mercedesa podczas wyprzedzania stracił panowanie nad samochodem. Wpadł do przydrożnego rowu.

Budowa S17 na odcinku Garwolin - woj. lubelskie. 25 km trasy pokonamy w 13 minut
galeria
film

Budowa S17 na odcinku Garwolin - woj. lubelskie. 25 km trasy pokonamy w 13 minut 28 2

Jak wygląda postęp robót na S17 od końca obwodnicy Garwolina do granicy z woj. lubelskim? GDDKiA podaje najnowsze informacje o inwestycji.

Te drogi w powiecie puławskim doczekają się remontów

Te drogi w powiecie puławskim doczekają się remontów 2 4

Rada powiatu puławskiego 19 grudnia przyjmie budżet na 2019 rok. Zgodnie z jego projektem, przyszłoroczne wpływy i wydatki mają przekroczyć 133 mln zł. Wpływy będą niższe od wydatków o ponad 330 tys. zł.

Plastikowe śmieci z Europy do Chin już nie wracają. Tak wygląda recykling sprzętu AGD i elektronicznego w Lublinie
Magazyn
galeria

Plastikowe śmieci z Europy do Chin już nie wracają. Tak wygląda recykling sprzętu AGD i elektronicznego w Lublinie 5 2

Nasze ministerstwo stwierdziło, że nie stać nas na to, by postawić maszyny na butelki PET i płacić za nie 10 eurocentów jak to ma miejsce np. we Włoszech czy Skandynawii. Pytanie czy nas stać na to, by tego nie robić? Rozmowa z Witoldem Chemperkiem, wiceprezesem Polskiej Korporacji Recyklingu w Lublinie.

Mateusz Socha ze stand-upem w Lublinie
19 grudnia 2018, 20:00

Mateusz Socha ze stand-upem w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. 19 grudnia o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi Mateusz Socha z premierowym programem stand-upowym.

Oliwia miała chodzić w protezie przez całe życie. Teraz biega, tańczy i jeździ na rowerze

Oliwia miała chodzić w protezie przez całe życie. Teraz biega, tańczy i jeździ na rowerze 25 1

Kiedy Oliwka się urodziła, to według prognoz wielu lekarzy jej wada i stopień wrodzonych deformacji w obrębie stawów były nie do wyleczenia. Miała nie mieć nogi i miała chodzić w protezie przez całe życie. - Nigdy w to nie uwierzyliśmy. Nigdy nawet nie dopuściliśmy do myśli takiego scenariusza – przyznają rodzice 8-latki z Lublina. – Dziś Oliwcia tańczy, biega, jeździ na rowerze, na hulajnodze i deskorolce.

Jak nie płacić za brudną wodę? "Istnieje możliwość uzyskania bonifikaty"

Jak nie płacić za brudną wodę? "Istnieje możliwość uzyskania bonifikaty" 0 3

Woda o kolorze kawy z mlekiem lub rdzy nie nadaje się do spożycia. Część mieszkańców miasta przyzwyczaiła się już do jej występowania od czasu do czasu. Zdaniem radnego Mariusza Cytryńskiego, takie przypadki powinny kończyć się naliczeniem upustów dla poszkodowanych klientów MPWiK

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Ewelina Kamczyk. Absolutna dominatorka

Sportowiec Roku 2018 - nominowani: Ewelina Kamczyk. Absolutna dominatorka 3 0

Ewelina Kamczyk, futbolistka Górnika Łęczna, wygrała w tym sezonie wszystko, co było do wygrania. Nic zatem dziwnego że została nominowana do tytułu Sportowca 2018 roku w naszym regionie

Lubelskie: Niedziela pod znakiem intensywnych opadów śniegu

Lubelskie: Niedziela pod znakiem intensywnych opadów śniegu 51 6

Kilkucentymetrowa warstwa białego puchu ma przykryć województwo lubelskie w niedzielę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami w całym regionie. Temperatura będzie się utrzymywać w okolicy „zera”

M. Morawiecki o budżecie UE: Nie zgodzimy się na dyskryminacyjne cięcia w polityce spójności czy we wspólnej polityce rolnej [wideo]
film

M. Morawiecki o budżecie UE: Nie zgodzimy się na dyskryminacyjne cięcia w polityce spójności czy we wspólnej polityce rolnej [wideo] 0 10

Bruksela, Belgia. Na szczycie w Brukseli unijni przywódcy dali eurogrupie mandat do prac nad projektem budżetu strefy euro. Na jego kształt mają jednak mieć wpływ także unijne kraje spoza strefy euro. O taką decyzję zabiegaliśmy – ogłosił po szczycie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wskazał również priorytety Polski dotyczące budżetowych negocjacji.