Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

14 lipca 2014 r.
8:00
Edytuj ten wpis

Cisza nocna nad jez. Białym. Co z głośnymi dyskotekami?

16 11 A A

W tym sezonie w Okunince nad Jeziorem Białym cisza nocna obowiązuje od godziny 23 do 6 rano. Tak jeszcze w kwietniu zadecydowali radni gminy Włodawa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na hałas skarżyli się hotelarze. Władze gminy zdecydowały się zmienić miejscowe prawo i wprowadzić w Okunince ciszę nocną. Przepis wszedł w życie w ub. tygodniu. - Po raz pierwszy od lat było tak cicho w sezonie wakacyjnym. Nareszcie mogliśmy się z rodziną wyspać - mówi nam jedna z wypoczywających turystek. - Myślę, że taki zakaz przyciągnie nad jezioro rodziny z dziećmi. To one zostawiają w gminie więcej pieniędzy, niż hałasująca młodzież.

- Ci, którzy decydują się spędzić tu urlop, muszą liczyć się z tym, że Okuninka to nie kurort, ale nasze lubelskie Las Vegas - mówi właścicielka baru. - W takich ośrodkach hałas nawet w nocy jest naturalny. Jako przedsiębiorcy powinniśmy się zjednoczyć i wynegocjować z tymi, którzy zmuszają nas do ciszy, kompromisowe rozwiązanie. Nas o zdanie nikt nie pytał.

- Trudno pogodzić interesy wszystkich - mówi Andrzej Kratiuk, sekretarz gminy Włodawa. - Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo i spokój wypoczywających. Liczy się i to, że w porównaniu z rokiem ubiegłym przyjmujemy o wiele mniej skarg na nocne hałasy.

Rok temu żadne prawo lokalne nie regulowało czasu, ani warunków ciszy nocnej. Jeśli policjanci interweniowali, to w oparciu o ogólnopolską ustawę. Do dzisiaj we włodawskim sądzie toczą się rozprawy wobec tych przedsiębiorców, którzy nie przyjęli mandatów za zakłócanie ciszy nocnej. W tym roku operujący w Okunice policjanci są jeszcze bardziej rygorystyczni.
- W ub. roku interweniowali jedynie na wezwanie - mówi Bożena Szymańska z włodawskiej policji. - Teraz funkcjonariusze w przypadku stwierdzenia naruszenia ciszy nocnej sami są zobowiązywani do podejmowania interwencji.

Od 8 lipca, czyli od momentu obowiązywania uchwały, takich interwencji było już kilkanaście. Maksymalna wysokość mandatu to 500 zł, w przypadku sprawy w sądzie sprawcy wykroczenia muszą się już liczyć z grzywną nawet dziesięciokrotnie większą.

Najbardziej zagorzałymi przeciwnikami nowych porządków w Okunince są właściciele dyskotek.
Okuninka nad jeziorem Białym to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w naszym województwie. Co roku na plaży wypoczywają tysiące miłośników kąpieli. W nocy z kolei, ta mała miejscowość zmienia się w ogromną dyskotekę. Głośna muzyka niesie się po tafli jeziora i jest doskonale słyszana nawet kilkanaście kilometrów od centrum tego małego miasteczka wypoczynkowego.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maupa / 14 lipca 2015 o 08:18
0

BArdzo dobrze! Ja nikomu nie żałuję zabawy tylko niech mnie przez całą noc nie uszczęśliwia na siłę. Jak chce sie bawić to niech sobie wyciszy lokal tak,.żeby nie przeszkadzać innym.

Panowie właściciele dyskotek chyba zapomnieli, że główną atrakcją Okuninki nie są dyskoteki tylko jezioro i ludzie przyjeżdżają tam głównie korzystać z plaży i wody. Jak ktoś przyjeżdża na ubaw równie dobrze może sobie pojechać w inne miejsce, gdzie są kluby przystosowane do decybeli a nie musi mi ryczeć normalnym  ludziom nad uchem wieśniackim "umpa umpa " do białego rana .Tyczy się to również agrotuningów - nie ma to jak wjechać na plażę z "umcyk umcyk" z samochodu - gacie laskom spadają! Takie rzeczy to tylko w Polsce powiatowej - buractwo wychodzi na wszytskie strony.

BArdzo dobrze! Ja nikomu nie żałuję zabawy tylko niech mnie przez całą noc nie uszczęśliwia na siłę. Jak chce sie bawić to niech sobie wyciszy lokal tak,.żeby nie przeszkadzać innym.

Panowie właściciele dyskotek chyba zapomnieli, że główną atrakcją Okuninki nie są dyskoteki tylko jezioro i ludzie przyjeżdżają tam głównie korzystać z plaży i wody. Jak ktoś przyjeżdża na ubaw równie dobrze może sobie pojechać w inne miejsce, gdzie są kluby przystosowane do decybeli a nie musi mi ryczeć normalnym  ludziom nad uchem wieśniackim "u... rozwiń

Avatar
fu / 17 lipca 2014 o 18:31
0

Ktoś tam jeszcze jeździ? Okoliczne wioski tylko

Avatar
młodyy / 16 lipca 2014 o 00:02
0

To miejsce jest dla młodych ludzi !!! Ludzie z rodziną niech jadą w inne, spokojniejsze miejsca albo w domu

tak dla młodych ludzi....

Avatar
Stasiek / 15 lipca 2014 o 00:20
0

Co za downy.... Pare mocherow sie poskarzylo I juz... Ale przeciez policjanty musza miec za co mandaty wypisywac mlodym ludziom... Gmina zarobi , policjanty dostana premie I wszyscy zadowoleni,.... WITAMY W M-POLICYJNYM KRAJU !!!!  

Avatar
Gość / 14 lipca 2014 o 17:08
0

To miejsce jest dla młodych ludzi !!! Ludzie z rodziną niech jadą w inne, spokojniejsze miejsca albo w domu :)

Avatar
popieram / 14 lipca 2014 o 11:37
0

Nareszcie!!!

na to czekali wszyscy.

mam nadzieje, że wkońcu nad jeziorem bedzie mozna wypocząć z rodziną a nie tylko wielka chamska imprezownia.

Skandalem jest to, że pozwalają grać na otwartej przestrzeni przez całą noc!!!!!!!!!!!

nigdzie na świecie nie widziałem czegoś takiego. Co innego dyskoteka w zamkniętym pomieszczeniu.

Zgodnie z Polskim prawem jest zakaz urządzania hucznych imprez poza lokalami zamkniętymi.

Avatar
popieram / 14 lipca 2014 o 11:36
0

Nareszcie!!!

na to czekali wszyscy.

mam nadzieje, że wkońcu nad jeziorem bedzie mozna wypocząć z rodziną a nie tylko wielka chamska imprezownia.

Skandalem jest to, że pozwalają grać na otwartej przestrzeni przez całą noc!!!!!!!!!!!

nigdzie na świecie nie widziałem czegoś takiego. Co innego dyskoteka w zamkniętym pomieszczeniu.

Zgodnie z Polskim prawem jest zakaz urządzania hucznych imprez poza lokalami zamkniętymi.

Avatar
Anka / 14 lipca 2014 o 11:03
0

nareszcie madra decyzja. Uczmy się odpoczywać kulturalnie, tak by nie ograniczać sobie swobody, ale też nie przeszkadzać nadmiernie innym.

Avatar
toni / 14 lipca 2014 o 09:53
0

Kodeks cywilny:

Art. 51. § 1. (56) Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny

Avatar
HSP / 14 lipca 2014 o 09:36
0

Przeciez w prawie polskim nie ma takiego pojęcia jak "cisza nocna". A to, że gmina sobie takie cos wymyslila to ich sprawa, ale w hierarchii prawa, prawo ogolnopolskiej jest wazniejsze od prawa gimmnego. W praktyce będzie to martwy przepis i pole do popisu dla adwokatów ludzi, którzy nie zgodzą sie na przyjęcie mandatu.
Pomijając prawo, gimną starci na takim pomyśle. Wielkim atutem Okuninki było własnie życie nocne.

Avatar
maupa / 14 lipca 2015 o 08:18
0

BArdzo dobrze! Ja nikomu nie żałuję zabawy tylko niech mnie przez całą noc nie uszczęśliwia na siłę. Jak chce sie bawić to niech sobie wyciszy lokal tak,.żeby nie przeszkadzać innym.

Panowie właściciele dyskotek chyba zapomnieli, że główną atrakcją Okuninki nie są dyskoteki tylko jezioro i ludzie przyjeżdżają tam głównie korzystać z plaży i wody. Jak ktoś przyjeżdża na ubaw równie dobrze może sobie pojechać w inne miejsce, gdzie są kluby przystosowane do decybeli a nie musi mi ryczeć normalnym  ludziom nad uchem wieśniackim "umpa umpa " do białego rana .Tyczy się to również agrotuningów - nie ma to jak wjechać na plażę z "umcyk umcyk" z samochodu - gacie laskom spadają! Takie rzeczy to tylko w Polsce powiatowej - buractwo wychodzi na wszytskie strony.

BArdzo dobrze! Ja nikomu nie żałuję zabawy tylko niech mnie przez całą noc nie uszczęśliwia na siłę. Jak chce sie bawić to niech sobie wyciszy lokal tak,.żeby nie przeszkadzać innym.

Panowie właściciele dyskotek chyba zapomnieli, że główną atrakcją Okuninki nie są dyskoteki tylko jezioro i ludzie przyjeżdżają tam głównie korzystać z plaży i wody. Jak ktoś przyjeżdża na ubaw równie dobrze może sobie pojechać w inne miejsce, gdzie są kluby przystosowane do decybeli a nie musi mi ryczeć normalnym  ludziom nad uchem wieśniackim "u... rozwiń

Avatar
fu / 17 lipca 2014 o 18:31
0

Ktoś tam jeszcze jeździ? Okoliczne wioski tylko

Avatar
młodyy / 16 lipca 2014 o 00:02
0

To miejsce jest dla młodych ludzi !!! Ludzie z rodziną niech jadą w inne, spokojniejsze miejsca albo w domu

tak dla młodych ludzi....

Avatar
Stasiek / 15 lipca 2014 o 00:20
0

Co za downy.... Pare mocherow sie poskarzylo I juz... Ale przeciez policjanty musza miec za co mandaty wypisywac mlodym ludziom... Gmina zarobi , policjanty dostana premie I wszyscy zadowoleni,.... WITAMY W M-POLICYJNYM KRAJU !!!!  

Avatar
Gość / 14 lipca 2014 o 17:08
0

To miejsce jest dla młodych ludzi !!! Ludzie z rodziną niech jadą w inne, spokojniejsze miejsca albo w domu :)

Avatar
popieram / 14 lipca 2014 o 11:37
0

Nareszcie!!!

na to czekali wszyscy.

mam nadzieje, że wkońcu nad jeziorem bedzie mozna wypocząć z rodziną a nie tylko wielka chamska imprezownia.

Skandalem jest to, że pozwalają grać na otwartej przestrzeni przez całą noc!!!!!!!!!!!

nigdzie na świecie nie widziałem czegoś takiego. Co innego dyskoteka w zamkniętym pomieszczeniu.

Zgodnie z Polskim prawem jest zakaz urządzania hucznych imprez poza lokalami zamkniętymi.

Avatar
popieram / 14 lipca 2014 o 11:36
0

Nareszcie!!!

na to czekali wszyscy.

mam nadzieje, że wkońcu nad jeziorem bedzie mozna wypocząć z rodziną a nie tylko wielka chamska imprezownia.

Skandalem jest to, że pozwalają grać na otwartej przestrzeni przez całą noc!!!!!!!!!!!

nigdzie na świecie nie widziałem czegoś takiego. Co innego dyskoteka w zamkniętym pomieszczeniu.

Zgodnie z Polskim prawem jest zakaz urządzania hucznych imprez poza lokalami zamkniętymi.

Avatar
Anka / 14 lipca 2014 o 11:03
0

nareszcie madra decyzja. Uczmy się odpoczywać kulturalnie, tak by nie ograniczać sobie swobody, ale też nie przeszkadzać nadmiernie innym.

Avatar
toni / 14 lipca 2014 o 09:53
0

Kodeks cywilny:

Art. 51. § 1. (56) Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny

Avatar
HSP / 14 lipca 2014 o 09:36
0

Przeciez w prawie polskim nie ma takiego pojęcia jak "cisza nocna". A to, że gmina sobie takie cos wymyslila to ich sprawa, ale w hierarchii prawa, prawo ogolnopolskiej jest wazniejsze od prawa gimmnego. W praktyce będzie to martwy przepis i pole do popisu dla adwokatów ludzi, którzy nie zgodzą sie na przyjęcie mandatu.
Pomijając prawo, gimną starci na takim pomyśle. Wielkim atutem Okuninki było własnie życie nocne.

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 16 11

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 19 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 71 13

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 24 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 59 91

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!