Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 kwietnia 2013 r.
18:36
Edytuj ten wpis

Dwa razy blokowali rondo. 44 protestujących odpowie przed sądem

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 51 A A
– Rano spisywaliśmy protestujących i skierujemy 44 wnioski o ukaranie do Sądu Grodzkiego za spowodow
– Rano spisywaliśmy protestujących i skierujemy 44 wnioski o ukaranie do Sądu Grodzkiego za spowodow

Kilkuset mieszkańców gminy Ruda-Huta dwa razy blokowało w poniedziałek rondo Jana Pawła II. 44 z nich odpowie przed sądem za spowodowanie utrudnień w ruchu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chodziliśmy po przejściu dla pieszych, blokując ruch, bo żądamy utrzymania trasy linii 120, która tanio dowozi nasze dzieci do szkół w Chełmie – mówi Dariusz Toporowski, jeden z uczestników protestu.

Prywatna linia 120 to najwygodniejszy środek komunikacji dla mieszkańców i uczniów z gminy Ruda-Huta, bo zabierała pasażerów z okolicznych wsi i rozwoziła po całym Chełmie, korzystając z przystanków komunikacji miejskiej.

Władze Chełma zdecydowały, że od wtorku "studwudziestka” będzie mogła dojechać tylko do hotelu "Kamena” i wysadzać pasażerów wyłącznie na przystanku przy Jana Pawła II.

– W ten sposób chcą nas zmusić do korzystania z komunikacji miejskiej, a to dodatkowe 50–60 złotych miesięcznie na bilety Chełmskich Linii Autobusowych (CLA). Na to nie ma zgody – dodaje Toporowski.
Już w marcu prawie 1400 mieszkańców dwóch gmin – Ruda-Huta i Wola Uhruska – podpisało protest, który dostały władze Chełma. W odpowiedzi miasto zaproponowało wójtowi gminy Ruda-Huta porozumienie. Chełm przejąłby linię 120, a jej obsługę przekazał CLA.

– Jednocześnie urzędnicy chcieli, żebym w imieniu gminy zobowiązał się do partycypacji w ewentualnych stratach linii, którą teraz obsługuje prywatny przedsiębiorca z naszej gminy. On nie domaga się dopłat, ale jeszcze regularnie płaci podatki – mówi wójt Kazimierz Smal.

Wczoraj po porannej blokadzie, która trwała od 6.30 do 8 urzędnicy rozmawiali z protestującymi.

– Rozmowy były merytoryczne, ale miasto, zgodnie z prawem, nie może zmienić decyzji – mówi Roland Kurczewicz z Urzędu Miasta Chełm.

– Nie mogę zgodzić się na propozycję Chełma – nie zmienia zdania wójt Smal.

Protestujący wrócili na rondo i od 14.30 do 16 ponownie blokowali ruch.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TOMI / 21 kwietnia 2013 o 07:00
0
WIDAĆ ŻE MIESZKANCY CHEŁMA NIE LUBIĄ LUDZI Z RUDY-HUTY JAK BLOKUJĄ RONDO.ALE JAK BLOKOWALI REJOWIECKĄ ŻEBY SZKOŁY NIE ZLIKWIDOWALI TO BYŁO OK.WTEDY NIKOMU NIE UTRUDNIALI ŻYCIA TYLKO OD TAK SOBIE CHODZILI PO PRZEJŚCIU A KIEROWCY KTÓRZY STALI W KORKU BYLI W 100 % ZADOWOLENI.LUDZIE NIE WIDZICIE CO SAMI ROBICIE A KOGOŚ NEGUJECIE.
Avatar
Key / 12 kwietnia 2013 o 10:24
0
Czy dziennikarze mogliby zbadać jaka była reakcja Pani prezydent na pismo, które otrzymała od wójtów gmin?
Avatar
abc / 11 kwietnia 2013 o 22:03
0
[quote name='Key' timestamp='1365706401' post='757690']
abc - niestety nie mogę się z Tobą zgodzić w sprawie faktu, że to Pani prezydent nie odpowiada za klepnięcie tej decyzji. Dlaczego? Dlatego, że samo pismo (patrz sieć) wójtów obu gmin skierowane jest do Pani prezydent, a nie do UM ! Hmm więc chyba miałem rację
Nie kwestionuję również faktu, że ktoś nie ma obowiązku przestrzegania przepisów lokalnych w jakimś innym europejskim mieście. Chodzi o temat/wątek tego konfliktu - o jego absurd - zakaz wjazdu do miasta . Wydaje mi się, że to jest słowo klucz, którym władze miasta zaskarbiły sobie sympatię internautów (coraz więcej śmiesznych przerobionych foto w sieci).
Chodzi więc o jedno : pieniądze , które CLA chce wyciągnąć z tej linii.
Śmieszna była by sytuacja, gdyby wszystko odbyło się na niekorzyść protestujących, miasto uruchomiło by CLA i nikt w ramach protestu nie jeździłby tymi autobusami ! (taka sytuacja już miała miejsce - na linię weszły 120/220) Po miesiącu CLA zapewne by zrezygnowało z wożenia pszczół i powietrza .
Wspomnisz moje słowa - że ten manewr nie przejdzie. Jaki by nie był wynik tego protestu, ludzie nie będą jeździć autobusami innymi jak tylko 120
[/quote]Zgoda, pismo wójtów skierowane jest do prezydenta ale.. prezydent tylko wykonuje uchwały Rady Miasta. Czyli, de facto, rządzi Rada Miasta. Nie kwestionuję również tego, że w pewnym sensie, ta uchwała jest absurdalna. I też uważam, że chodzi tutaj o pieniądze. Dla CLA ta linia, moim zdaniem, na pewno nie będzie dochodowa ale, paradoksalnie, właśnie może o to chodzi? Niezbadane są cele budżetowej "kreatywnej księgowości" W ogóle uważam już od dawna, że CLA prowadzi nie najlepszą politykę działania - począwszy od angielskich specjalistów od wyznaczania tras poszczególnych linii, którzy działali kilka (a może nawet i -naście) lat temu, "fundując" typowo wycieczkowo-krajoznawcze trasy zamiast normalnych, od punktu A przez punkty B,C, D... do punktu E, a skończywszy na nietrafionych działaniach, nazwijmy to, taborowo-administracyjnych.
Możemy wymieniać swoje zdania, możemy się zgadzać lub nie ale nie zmieni to faktu, że przez miejsce protestu naprawdę poszkodowani są zmotoryzowani mieszkańcy Chełma oraz ci przejeżdżający "tranzytem", którzy inaczej jak przez to rondo pojechać nie mogli. Jak dla mnie: cel protestu - jestem "za", miejsce i forma protestu - zdecydowanie "przeciw".
Czy ludzie nie będą jeździć autobusami innymi jak 120? Będą, i innymi i 120:)
Pozdrawiam.
[quote name='Key' timestamp='1365706401' post='757690']
abc - niestety nie mogę się z Tobą zgodzić w sprawie faktu, że to Pani prezydent nie odpowiada za klepnięcie tej decyzji. Dlaczego? Dlatego, że samo pismo (patrz sieć) wójtów obu gmin skierowane jest do Pani prezydent, a nie do UM ! Hmm więc chyba miałem rację
Nie kwestionuję również faktu, że ktoś nie ma obowiązku przestrzegania przepisów lokalnych w jakimś innym europejskim mieście. Chodzi o temat/wątek tego konfliktu - o jeg... rozwiń
Avatar
Komodo / 11 kwietnia 2013 o 21:49
0
~Key~ dobrze mówisz. Jestem osobą która jeździ tymi liniami. Już jadąc do szkoły odczuwam ogromne utrudnienia, aby dotrzeć jak najszybciej muszę wysiadać na ul.Okszowskiej koło WORD'u i samo dodarcie zajmuje mi 30 min gdzie na wcześniejszej trasie zajmowało mi 2 dla mnie jest to ogromne utrudnienie. Ale tu nie chodzi tylko o mnie. Wielu ludzi musi wysiadać koło Kameny i iść do pracy czy do szkoły przez całe miasto. Lecz ludzie z miasta (choć nie wszyscy) tego nie pojmują. Więc czemu właśnie ci ludzie z miasta nie wysyłają swoich rodzin na spacery przez kilka kilometrów do jakichś urzędów czy innych miejsc w chełmie. I zastanawia mnie jedna kwestia czemu ludzie mylą linie podmiejskie z prywatną. Zgodził bym się że 120 gdyby była linią podmiejską to miała by tylko 1 przystanek. Ale skoro to linia prywatna w dodatku dobrze prosperująca i nie kradnąca klientów CLA (bo to ludzie wybierają czym chcą jechać i gdzie jest dla nich lepiej i taniej ) jest tak oczerniana.

W dodatku to i wy chełmianie jeździcie też tymi liniami nawet z głupiego dworca PKP pod PKS bo jest to dla was wygodne i tańsze niż w CLA
Więc może pora się zastanowić skoro CLA jak to pisaliście "może zbankrutować" to może pora zatrudnić jednego z właścicieli linii 120 by postawił firmę na nogi. A dlaczego tak piszę bo to CLA przewozi więcej ludzi każdego dnia niż wszystkie 120 razem wzięte i ma dłuższe trasy po chełmie niż 120 z miasta na wieś. I to właśnie CLA jest u progu bankructwa? W jaki sposób ? Może przez nie udolne zarządzanie! Czemu o tym nikt nie mówi ?
~Key~ dobrze mówisz. Jestem osobą która jeździ tymi liniami. Już jadąc do szkoły odczuwam ogromne utrudnienia, aby dotrzeć jak najszybciej muszę wysiadać na ul.Okszowskiej koło WORD'u i samo dodarcie zajmuje mi 30 min gdzie na wcześniejszej trasie zajmowało mi 2 dla mnie jest to ogromne utrudnienie. Ale tu nie chodzi tylko o mnie. Wielu ludzi musi wysiadać koło Kameny i iść do pracy czy do szkoły przez całe miasto. Lecz ludzie z miasta (choć nie wszyscy) tego nie pojmują. Więc czemu właśnie ci ludzie z miasta nie wysyłają swoich rodzin n... rozwiń
Avatar
Key / 11 kwietnia 2013 o 21:44
0
[quote name='Gośka' timestamp='1365708042' post='757696']
Do wszystkich zainteresowanych!!!
Doszły mnie słuchy, że PKS chcą wyżucić na Hutniczą, a busy z Lublina mają dojeżdżać tylko do granic miasta. Dlategoteż ludzie udający się np.do lekarza do Lublina z okolicznych miejscowości będą musieli kożystać aż z trzech środków lokomocji, co wydłuży czas. Studenci będą do domu przyjeżdżać dwa razy do roku, bo ich przejazd będzie kosztował tyle co tydzięń wyżywienia w akademiku. Czy to ma jakikolwiek sens???
Wszędzie autobusy pozamiejskie prywatne przejeżdżają przez miasta i jakoś to nikomu nie przeszkadza.
[/quote]
Tak, też mam takie info.
[quote name='Gośka' timestamp='1365708042' post='757696']
Do wszystkich zainteresowanych!!!
Doszły mnie słuchy, że PKS chcą wyżucić na Hutniczą, a busy z Lublina mają dojeżdżać tylko do granic miasta. Dlategoteż ludzie udający się np.do lekarza do Lublina z okolicznych miejscowości będą musieli kożystać aż z trzech środków lokomocji, co wydłuży czas. Studenci będą do domu przyjeżdżać dwa razy do roku, bo ich przejazd będzie kosztował tyle co tydzięń wyżywienia w akademiku. Czy to ma jakikolwiek... rozwiń
Avatar
Gośka / 11 kwietnia 2013 o 21:20
0
Do wszystkich zainteresowanych!!!
Doszły mnie słuchy, że PKS chcą wyżucić na Hutniczą, a busy z Lublina mają dojeżdżać tylko do granic miasta. Dlategoteż ludzie udający się np.do lekarza do Lublina z okolicznych miejscowości będą musieli kożystać aż z trzech środków lokomocji, co wydłuży czas. Studenci będą do domu przyjeżdżać dwa razy do roku, bo ich przejazd będzie kosztował tyle co tydzięń wyżywienia w akademiku. Czy to ma jakikolwiek sens???
Wszędzie autobusy pozamiejskie prywatne przejeżdżają przez miasta i jakoś to nikomu nie przeszkadza.
Do wszystkich zainteresowanych!!!
Doszły mnie słuchy, że PKS chcą wyżucić na Hutniczą, a busy z Lublina mają dojeżdżać tylko do granic miasta. Dlategoteż ludzie udający się np.do lekarza do Lublina z okolicznych miejscowości będą musieli kożystać aż z trzech środków lokomocji, co wydłuży czas. Studenci będą do domu przyjeżdżać dwa razy do roku, bo ich przejazd będzie kosztował tyle co tydzięń wyżywienia w akademiku. Czy to ma jakikolwiek sens???
Wszędzie autobusy pozamiejskie prywatne przejeżdżają przez miasta i jakoś... rozwiń
Avatar
Key / 11 kwietnia 2013 o 20:53
0
abc - niestety nie mogę się z Tobą zgodzić w sprawie faktu, że to Pani prezydent nie odpowiada za klepnięcie tej decyzji. Dlaczego? Dlatego, że samo pismo (patrz sieć) wójtów obu gmin skierowane jest do Pani prezydent, a nie do UM ! Hmm więc chyba miałem rację
Nie kwestionuję również faktu, że ktoś nie ma obowiązku przestrzegania przepisów lokalnych w jakimś innym europejskim mieście. Chodzi o temat/wątek tego konfliktu - o jego absurd - zakaz wjazdu do miasta . Wydaje mi się, że to jest słowo klucz, którym władze miasta zaskarbiły sobie sympatię internautów (coraz więcej śmiesznych przerobionych foto w sieci).
Chodzi więc o jedno : pieniądze , które CLA chce wyciągnąć z tej linii.
Śmieszna była by sytuacja, gdyby wszystko odbyło się na niekorzyść protestujących, miasto uruchomiło by CLA i nikt w ramach protestu nie jeździłby tymi autobusami ! (taka sytuacja już miała miejsce - na linię weszły 120/220) Po miesiącu CLA zapewne by zrezygnowało z wożenia pszczół i powietrza .
Wspomnisz moje słowa - że ten manewr nie przejdzie. Jaki by nie był wynik tego protestu, ludzie nie będą jeździć autobusami innymi jak tylko 120
abc - niestety nie mogę się z Tobą zgodzić w sprawie faktu, że to Pani prezydent nie odpowiada za klepnięcie tej decyzji. Dlaczego? Dlatego, że samo pismo (patrz sieć) wójtów obu gmin skierowane jest do Pani prezydent, a nie do UM ! Hmm więc chyba miałem rację
Nie kwestionuję również faktu, że ktoś nie ma obowiązku przestrzegania przepisów lokalnych w jakimś innym europejskim mieście. Chodzi o temat/wątek tego konfliktu - o jego absurd - zakaz wjazdu do miasta . Wydaje mi się, że to jest słowo kluczrozwiń
Avatar
Izabela / 11 kwietnia 2013 o 19:59
0
[quote name='Gośka' timestamp='1365528607' post='756781']
A teraz mój przejazd do lekarza z chorymi dziećmi będzie trwał ok 1,5 godziny zamiast pół i to za każdym razem, a ty utrudnienie miałeś raz ,,MIESZCZUCHU" ciekawe co powicie jak za rok pani prezydent ustali cene biletów CLA na 5 zł bo prezes musi dostać podwyżkę,a wy MIESZCZUCHY na piechotkę. Może zdrówko wam się poprawi po takiej gimnastyce
[/quote] - Racja,poza tym jeśli ktoś nie potrafi odpowienio odmieniać nazwy miejscowości to polecam przejść się rześkim spacerkiem na jakiś kurs,bądź dla bardziej zajętych nie komentować!
[quote name='Gośka' timestamp='1365528607' post='756781']
A teraz mój przejazd do lekarza z chorymi dziećmi będzie trwał ok 1,5 godziny zamiast pół i to za każdym razem, a ty utrudnienie miałeś raz ,,MIESZCZUCHU" ciekawe co powicie jak za rok pani prezydent ustali cene biletów CLA na 5 zł bo prezes musi dostać podwyżkę,a wy MIESZCZUCHY na piechotkę. Może zdrówko wam się poprawi po takiej gimnastyce
[/quote] - Racja,poza tym jeśli ktoś nie potrafi odpowienio odmieniać nazwy miejscowości to polecam prze... rozwiń
Avatar
abc / 11 kwietnia 2013 o 19:23
0
[quote name='tellchar' timestamp='1365696605' post='757618']
Z tym że miasto nie może się zachowywać jak prywatnym właściciciel, bo nie jest prywatnym właścicielem. Co z innymi liniami prywatnymi? Jeżdżą, czy też im zabroniono? Może władze Chełma dyskryminują tylko linię 120? Wtedy jest to na pewno działanie niedozwolone
[/quote] Oczywiście zgadzam się, miasto nie jest prywatne. Ale nie o formę własności mi chodziło a o pewnego rodzaju analogię do tego konfliktu. Uważam, że na każdą sprawę trzeba spojrzeć także i "z drugiej strony" . Czy inne jeżdżą? Szczerze mówiąc (pisząc) nie wiem, bo się tym wcześniej nie interesowałem. Chociaż doszły do mnie "słuchy", że jeżdżą - obsługując mieszkańców gminy Chełm, która to gmina dogadała się z "miastem" i dofinasowuje linię - ale czy CLA czy "prywaciarz" - tego nie wiem. Faktycznie, niedopuszczalnym byłoby ze strony "miasta", gdyby linia 120 miała funkcjonować na takich samych zasadach co inne podmiejskie a zakaz "wjazdu na miasto" dotyczyłby tylko tej jednej - w takim przypadku jestem "za" protestujacymi. Ale, sądząc z wypowiedzi wójta gminy Ruda Huta, nie chce on współfinansować tej linii przy obsłudze CLA. I też, z drugiej strony, trudno się jego decyzji dziwić - skoro "miasto" (a raczej CLA) już zabezpiecza się na ewentualną stratę na obsłudze tej linii. Tylko dlaczego prywatny przewoźnik nie dość, że straty nie ma to jeszcze zarabia? Na tej samej linii! Odpowiedź jest krótka i prosta: administracja!
[quote name='tellchar' timestamp='1365696605' post='757618']
Z tym że miasto nie może się zachowywać jak prywatnym właściciciel, bo nie jest prywatnym właścicielem. Co z innymi liniami prywatnymi? Jeżdżą, czy też im zabroniono? Może władze Chełma dyskryminują tylko linię 120? Wtedy jest to na pewno działanie niedozwolone
[/quote] Oczywiście zgadzam się, miasto nie jest prywatne. Ale nie o formę własności mi chodziło a o pewnego rodzaju analogię do tego konfliktu. Uważam, że na każdą sprawę trzeba spojrzeć ... rozwiń
Avatar
abc / 11 kwietnia 2013 o 18:33
0
[quote name='Key' timestamp='1365693690' post='757600']
1. Foto znalazłem w sieci - nie oznacza to, że się nie zgadzam z Tobą, że faktycznie może i ktoś inny powinien być na tym zdjęciu (jednak musimy założyć, że nie wiemy kto jest na fotce, bo twarz jest zasłonięta) .
2. Oboje się zgadzamy w tej kwestii .
3. Nie chodzi mi o przepisy i prawo lokalne tylko o LUDZI.
Pzdr
[/quote]1. "Grubymi nićmi" szyta ta "niewiedza" o osobie na zdjęciu;) Ale OK, wytłumaczyłeś się
2. -
3. Z jednej i drugiej strony są ludzie. A przepisów prawa, dobrych czy złych, nie da się, ot tak, pominąć - praktycznie mamy je 24 h/dobę (nawet w tej chwili, używająć internetu obowiązuje nas prawo - chociażby umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych)
Piszesz o sobie jako o osobie neutralnej w tym sporze, więc oczekuję na obiektywne odpowiedzi do pytań o biznesie, W-wie i Berlinie - mam przeczucie, że się ze mną zgadzasz ale brakuje odwagi żeby się do tego przyznać (i niejako obrócić się przeciwko protestującycm).
Od poniedziałku staram się w miarę obiektywnie patrzeć na ten, nazwijmy to, konflikt. Nawet jestem w stanie zgodzić się z mieszkańcami gminy Ruda Huta. Ale z drugiej strony również z "miastem". Jedni i drudzy mają swoje racje - takie nawet prawdziwe;) Tylko nie mogę zrozumieć, w tym wszystkim, dlaczego najbardziej poszkodowani w tej chwili, tzn. od poniedziałku, są "Bogu ducha winni" zmotoryzowani mieszkańcy Chełma?! Czy oni (w tym m.in. ja) zawinili czymś tym z Rudy Huty? I dlatego jestem przeciwko protestującym! Oczywiście nie oznacza to, że nie szanuję ich czy coś w tym rodzaju. Żyjemy w, podobno, wolnym kraju i każdy może mieć swoje zdanie ale uważam, że takie akcje protestacyjne nie mogą utrudniać życia osobom, takim jak ja czy Ty, czyli nie związanym ze sprawą- a takich w samochodach stojących w korkach spowodowanych protestem jest nie kilkadzisiąt, nie kilka setek ale kilka tysięcy. A -nazwię to przesadnie - zadymę robi kilkadziesiąt.
Przeczytałem (na "fejsie"), że obok obecnej formy protestu rudohucianie(?) mają zamiar zasypać UM Chełm pismami w tej sprawie - tak żeby "nadać" pracy urzędnikom i "wpuścić" w koszty Urząd Miasta. I ten pomysł może się nawet podobać. Tylko, że odpowiedź "miasta" będzie jedna - nie ten adresat, bo taką uchwałę podjęła Rada Miasta i tylko ona jest władna coś w tym temacie zrobić. I znowu wyjdzie na to, że poszkodowani będą "Bogu ducha winni" - tym razem pracownicy UM. Chociaż czy wykonywanie swoich obowiązków służbowych można "podciągnąć" pod poszkodowanie?
Pozdrawiam.
[quote name='Key' timestamp='1365693690' post='757600']
1. Foto znalazłem w sieci - nie oznacza to, że się nie zgadzam z Tobą, że faktycznie może i ktoś inny powinien być na tym zdjęciu (jednak musimy założyć, że nie wiemy kto jest na fotce, bo twarz jest zasłonięta) .
2. Oboje się zgadzamy w tej kwestii .
3. Nie chodzi mi o przepisy i prawo lokalne tylko o LUDZI.
Pzdr
[/quote]1. "Grubymi nićmi" szyta ta "niewiedza" o osobie na zdjęciu;) Ale OK, wytłumaczyłeś sięrozwiń
Avatar
TOMI / 21 kwietnia 2013 o 07:00
0
WIDAĆ ŻE MIESZKANCY CHEŁMA NIE LUBIĄ LUDZI Z RUDY-HUTY JAK BLOKUJĄ RONDO.ALE JAK BLOKOWALI REJOWIECKĄ ŻEBY SZKOŁY NIE ZLIKWIDOWALI TO BYŁO OK.WTEDY NIKOMU NIE UTRUDNIALI ŻYCIA TYLKO OD TAK SOBIE CHODZILI PO PRZEJŚCIU A KIEROWCY KTÓRZY STALI W KORKU BYLI W 100 % ZADOWOLENI.LUDZIE NIE WIDZICIE CO SAMI ROBICIE A KOGOŚ NEGUJECIE.
Avatar
Key / 12 kwietnia 2013 o 10:24
0
Czy dziennikarze mogliby zbadać jaka była reakcja Pani prezydent na pismo, które otrzymała od wójtów gmin?
Avatar
abc / 11 kwietnia 2013 o 22:03
0
[quote name='Key' timestamp='1365706401' post='757690']
abc - niestety nie mogę się z Tobą zgodzić w sprawie faktu, że to Pani prezydent nie odpowiada za klepnięcie tej decyzji. Dlaczego? Dlatego, że samo pismo (patrz sieć) wójtów obu gmin skierowane jest do Pani prezydent, a nie do UM ! Hmm więc chyba miałem rację
Nie kwestionuję również faktu, że ktoś nie ma obowiązku przestrzegania przepisów lokalnych w jakimś innym europejskim mieście. Chodzi o temat/wątek tego konfliktu - o jego absurd - zakaz wjazdu do miasta . Wydaje mi się, że to jest słowo klucz, którym władze miasta zaskarbiły sobie sympatię internautów (coraz więcej śmiesznych przerobionych foto w sieci).
Chodzi więc o jedno : pieniądze , które CLA chce wyciągnąć z tej linii.
Śmieszna była by sytuacja, gdyby wszystko odbyło się na niekorzyść protestujących, miasto uruchomiło by CLA i nikt w ramach protestu nie jeździłby tymi autobusami ! (taka sytuacja już miała miejsce - na linię weszły 120/220) Po miesiącu CLA zapewne by zrezygnowało z wożenia pszczół i powietrza .
Wspomnisz moje słowa - że ten manewr nie przejdzie. Jaki by nie był wynik tego protestu, ludzie nie będą jeździć autobusami innymi jak tylko 120
[/quote]Zgoda, pismo wójtów skierowane jest do prezydenta ale.. prezydent tylko wykonuje uchwały Rady Miasta. Czyli, de facto, rządzi Rada Miasta. Nie kwestionuję również tego, że w pewnym sensie, ta uchwała jest absurdalna. I też uważam, że chodzi tutaj o pieniądze. Dla CLA ta linia, moim zdaniem, na pewno nie będzie dochodowa ale, paradoksalnie, właśnie może o to chodzi? Niezbadane są cele budżetowej "kreatywnej księgowości" W ogóle uważam już od dawna, że CLA prowadzi nie najlepszą politykę działania - począwszy od angielskich specjalistów od wyznaczania tras poszczególnych linii, którzy działali kilka (a może nawet i -naście) lat temu, "fundując" typowo wycieczkowo-krajoznawcze trasy zamiast normalnych, od punktu A przez punkty B,C, D... do punktu E, a skończywszy na nietrafionych działaniach, nazwijmy to, taborowo-administracyjnych.
Możemy wymieniać swoje zdania, możemy się zgadzać lub nie ale nie zmieni to faktu, że przez miejsce protestu naprawdę poszkodowani są zmotoryzowani mieszkańcy Chełma oraz ci przejeżdżający "tranzytem", którzy inaczej jak przez to rondo pojechać nie mogli. Jak dla mnie: cel protestu - jestem "za", miejsce i forma protestu - zdecydowanie "przeciw".
Czy ludzie nie będą jeździć autobusami innymi jak 120? Będą, i innymi i 120:)
Pozdrawiam.
[quote name='Key' timestamp='1365706401' post='757690']
abc - niestety nie mogę się z Tobą zgodzić w sprawie faktu, że to Pani prezydent nie odpowiada za klepnięcie tej decyzji. Dlaczego? Dlatego, że samo pismo (patrz sieć) wójtów obu gmin skierowane jest do Pani prezydent, a nie do UM ! Hmm więc chyba miałem rację
Nie kwestionuję również faktu, że ktoś nie ma obowiązku przestrzegania przepisów lokalnych w jakimś innym europejskim mieście. Chodzi o temat/wątek tego konfliktu - o jeg... rozwiń
Avatar
Komodo / 11 kwietnia 2013 o 21:49
0
~Key~ dobrze mówisz. Jestem osobą która jeździ tymi liniami. Już jadąc do szkoły odczuwam ogromne utrudnienia, aby dotrzeć jak najszybciej muszę wysiadać na ul.Okszowskiej koło WORD'u i samo dodarcie zajmuje mi 30 min gdzie na wcześniejszej trasie zajmowało mi 2 dla mnie jest to ogromne utrudnienie. Ale tu nie chodzi tylko o mnie. Wielu ludzi musi wysiadać koło Kameny i iść do pracy czy do szkoły przez całe miasto. Lecz ludzie z miasta (choć nie wszyscy) tego nie pojmują. Więc czemu właśnie ci ludzie z miasta nie wysyłają swoich rodzin na spacery przez kilka kilometrów do jakichś urzędów czy innych miejsc w chełmie. I zastanawia mnie jedna kwestia czemu ludzie mylą linie podmiejskie z prywatną. Zgodził bym się że 120 gdyby była linią podmiejską to miała by tylko 1 przystanek. Ale skoro to linia prywatna w dodatku dobrze prosperująca i nie kradnąca klientów CLA (bo to ludzie wybierają czym chcą jechać i gdzie jest dla nich lepiej i taniej ) jest tak oczerniana.

W dodatku to i wy chełmianie jeździcie też tymi liniami nawet z głupiego dworca PKP pod PKS bo jest to dla was wygodne i tańsze niż w CLA
Więc może pora się zastanowić skoro CLA jak to pisaliście "może zbankrutować" to może pora zatrudnić jednego z właścicieli linii 120 by postawił firmę na nogi. A dlaczego tak piszę bo to CLA przewozi więcej ludzi każdego dnia niż wszystkie 120 razem wzięte i ma dłuższe trasy po chełmie niż 120 z miasta na wieś. I to właśnie CLA jest u progu bankructwa? W jaki sposób ? Może przez nie udolne zarządzanie! Czemu o tym nikt nie mówi ?
~Key~ dobrze mówisz. Jestem osobą która jeździ tymi liniami. Już jadąc do szkoły odczuwam ogromne utrudnienia, aby dotrzeć jak najszybciej muszę wysiadać na ul.Okszowskiej koło WORD'u i samo dodarcie zajmuje mi 30 min gdzie na wcześniejszej trasie zajmowało mi 2 dla mnie jest to ogromne utrudnienie. Ale tu nie chodzi tylko o mnie. Wielu ludzi musi wysiadać koło Kameny i iść do pracy czy do szkoły przez całe miasto. Lecz ludzie z miasta (choć nie wszyscy) tego nie pojmują. Więc czemu właśnie ci ludzie z miasta nie wysyłają swoich rodzin n... rozwiń
Avatar
Key / 11 kwietnia 2013 o 21:44
0
[quote name='Gośka' timestamp='1365708042' post='757696']
Do wszystkich zainteresowanych!!!
Doszły mnie słuchy, że PKS chcą wyżucić na Hutniczą, a busy z Lublina mają dojeżdżać tylko do granic miasta. Dlategoteż ludzie udający się np.do lekarza do Lublina z okolicznych miejscowości będą musieli kożystać aż z trzech środków lokomocji, co wydłuży czas. Studenci będą do domu przyjeżdżać dwa razy do roku, bo ich przejazd będzie kosztował tyle co tydzięń wyżywienia w akademiku. Czy to ma jakikolwiek sens???
Wszędzie autobusy pozamiejskie prywatne przejeżdżają przez miasta i jakoś to nikomu nie przeszkadza.
[/quote]
Tak, też mam takie info.
[quote name='Gośka' timestamp='1365708042' post='757696']
Do wszystkich zainteresowanych!!!
Doszły mnie słuchy, że PKS chcą wyżucić na Hutniczą, a busy z Lublina mają dojeżdżać tylko do granic miasta. Dlategoteż ludzie udający się np.do lekarza do Lublina z okolicznych miejscowości będą musieli kożystać aż z trzech środków lokomocji, co wydłuży czas. Studenci będą do domu przyjeżdżać dwa razy do roku, bo ich przejazd będzie kosztował tyle co tydzięń wyżywienia w akademiku. Czy to ma jakikolwiek... rozwiń
Avatar
Gośka / 11 kwietnia 2013 o 21:20
0
Do wszystkich zainteresowanych!!!
Doszły mnie słuchy, że PKS chcą wyżucić na Hutniczą, a busy z Lublina mają dojeżdżać tylko do granic miasta. Dlategoteż ludzie udający się np.do lekarza do Lublina z okolicznych miejscowości będą musieli kożystać aż z trzech środków lokomocji, co wydłuży czas. Studenci będą do domu przyjeżdżać dwa razy do roku, bo ich przejazd będzie kosztował tyle co tydzięń wyżywienia w akademiku. Czy to ma jakikolwiek sens???
Wszędzie autobusy pozamiejskie prywatne przejeżdżają przez miasta i jakoś to nikomu nie przeszkadza.
Do wszystkich zainteresowanych!!!
Doszły mnie słuchy, że PKS chcą wyżucić na Hutniczą, a busy z Lublina mają dojeżdżać tylko do granic miasta. Dlategoteż ludzie udający się np.do lekarza do Lublina z okolicznych miejscowości będą musieli kożystać aż z trzech środków lokomocji, co wydłuży czas. Studenci będą do domu przyjeżdżać dwa razy do roku, bo ich przejazd będzie kosztował tyle co tydzięń wyżywienia w akademiku. Czy to ma jakikolwiek sens???
Wszędzie autobusy pozamiejskie prywatne przejeżdżają przez miasta i jakoś... rozwiń
Avatar
Key / 11 kwietnia 2013 o 20:53
0
abc - niestety nie mogę się z Tobą zgodzić w sprawie faktu, że to Pani prezydent nie odpowiada za klepnięcie tej decyzji. Dlaczego? Dlatego, że samo pismo (patrz sieć) wójtów obu gmin skierowane jest do Pani prezydent, a nie do UM ! Hmm więc chyba miałem rację
Nie kwestionuję również faktu, że ktoś nie ma obowiązku przestrzegania przepisów lokalnych w jakimś innym europejskim mieście. Chodzi o temat/wątek tego konfliktu - o jego absurd - zakaz wjazdu do miasta . Wydaje mi się, że to jest słowo klucz, którym władze miasta zaskarbiły sobie sympatię internautów (coraz więcej śmiesznych przerobionych foto w sieci).
Chodzi więc o jedno : pieniądze , które CLA chce wyciągnąć z tej linii.
Śmieszna była by sytuacja, gdyby wszystko odbyło się na niekorzyść protestujących, miasto uruchomiło by CLA i nikt w ramach protestu nie jeździłby tymi autobusami ! (taka sytuacja już miała miejsce - na linię weszły 120/220) Po miesiącu CLA zapewne by zrezygnowało z wożenia pszczół i powietrza .
Wspomnisz moje słowa - że ten manewr nie przejdzie. Jaki by nie był wynik tego protestu, ludzie nie będą jeździć autobusami innymi jak tylko 120
abc - niestety nie mogę się z Tobą zgodzić w sprawie faktu, że to Pani prezydent nie odpowiada za klepnięcie tej decyzji. Dlaczego? Dlatego, że samo pismo (patrz sieć) wójtów obu gmin skierowane jest do Pani prezydent, a nie do UM ! Hmm więc chyba miałem rację
Nie kwestionuję również faktu, że ktoś nie ma obowiązku przestrzegania przepisów lokalnych w jakimś innym europejskim mieście. Chodzi o temat/wątek tego konfliktu - o jego absurd - zakaz wjazdu do miasta . Wydaje mi się, że to jest słowo kluczrozwiń
Avatar
Izabela / 11 kwietnia 2013 o 19:59
0
[quote name='Gośka' timestamp='1365528607' post='756781']
A teraz mój przejazd do lekarza z chorymi dziećmi będzie trwał ok 1,5 godziny zamiast pół i to za każdym razem, a ty utrudnienie miałeś raz ,,MIESZCZUCHU" ciekawe co powicie jak za rok pani prezydent ustali cene biletów CLA na 5 zł bo prezes musi dostać podwyżkę,a wy MIESZCZUCHY na piechotkę. Może zdrówko wam się poprawi po takiej gimnastyce
[/quote] - Racja,poza tym jeśli ktoś nie potrafi odpowienio odmieniać nazwy miejscowości to polecam przejść się rześkim spacerkiem na jakiś kurs,bądź dla bardziej zajętych nie komentować!
[quote name='Gośka' timestamp='1365528607' post='756781']
A teraz mój przejazd do lekarza z chorymi dziećmi będzie trwał ok 1,5 godziny zamiast pół i to za każdym razem, a ty utrudnienie miałeś raz ,,MIESZCZUCHU" ciekawe co powicie jak za rok pani prezydent ustali cene biletów CLA na 5 zł bo prezes musi dostać podwyżkę,a wy MIESZCZUCHY na piechotkę. Może zdrówko wam się poprawi po takiej gimnastyce
[/quote] - Racja,poza tym jeśli ktoś nie potrafi odpowienio odmieniać nazwy miejscowości to polecam prze... rozwiń
Avatar
abc / 11 kwietnia 2013 o 19:23
0
[quote name='tellchar' timestamp='1365696605' post='757618']
Z tym że miasto nie może się zachowywać jak prywatnym właściciciel, bo nie jest prywatnym właścicielem. Co z innymi liniami prywatnymi? Jeżdżą, czy też im zabroniono? Może władze Chełma dyskryminują tylko linię 120? Wtedy jest to na pewno działanie niedozwolone
[/quote] Oczywiście zgadzam się, miasto nie jest prywatne. Ale nie o formę własności mi chodziło a o pewnego rodzaju analogię do tego konfliktu. Uważam, że na każdą sprawę trzeba spojrzeć także i "z drugiej strony" . Czy inne jeżdżą? Szczerze mówiąc (pisząc) nie wiem, bo się tym wcześniej nie interesowałem. Chociaż doszły do mnie "słuchy", że jeżdżą - obsługując mieszkańców gminy Chełm, która to gmina dogadała się z "miastem" i dofinasowuje linię - ale czy CLA czy "prywaciarz" - tego nie wiem. Faktycznie, niedopuszczalnym byłoby ze strony "miasta", gdyby linia 120 miała funkcjonować na takich samych zasadach co inne podmiejskie a zakaz "wjazdu na miasto" dotyczyłby tylko tej jednej - w takim przypadku jestem "za" protestujacymi. Ale, sądząc z wypowiedzi wójta gminy Ruda Huta, nie chce on współfinansować tej linii przy obsłudze CLA. I też, z drugiej strony, trudno się jego decyzji dziwić - skoro "miasto" (a raczej CLA) już zabezpiecza się na ewentualną stratę na obsłudze tej linii. Tylko dlaczego prywatny przewoźnik nie dość, że straty nie ma to jeszcze zarabia? Na tej samej linii! Odpowiedź jest krótka i prosta: administracja!
[quote name='tellchar' timestamp='1365696605' post='757618']
Z tym że miasto nie może się zachowywać jak prywatnym właściciciel, bo nie jest prywatnym właścicielem. Co z innymi liniami prywatnymi? Jeżdżą, czy też im zabroniono? Może władze Chełma dyskryminują tylko linię 120? Wtedy jest to na pewno działanie niedozwolone
[/quote] Oczywiście zgadzam się, miasto nie jest prywatne. Ale nie o formę własności mi chodziło a o pewnego rodzaju analogię do tego konfliktu. Uważam, że na każdą sprawę trzeba spojrzeć ... rozwiń
Avatar
abc / 11 kwietnia 2013 o 18:33
0
[quote name='Key' timestamp='1365693690' post='757600']
1. Foto znalazłem w sieci - nie oznacza to, że się nie zgadzam z Tobą, że faktycznie może i ktoś inny powinien być na tym zdjęciu (jednak musimy założyć, że nie wiemy kto jest na fotce, bo twarz jest zasłonięta) .
2. Oboje się zgadzamy w tej kwestii .
3. Nie chodzi mi o przepisy i prawo lokalne tylko o LUDZI.
Pzdr
[/quote]1. "Grubymi nićmi" szyta ta "niewiedza" o osobie na zdjęciu;) Ale OK, wytłumaczyłeś się
2. -
3. Z jednej i drugiej strony są ludzie. A przepisów prawa, dobrych czy złych, nie da się, ot tak, pominąć - praktycznie mamy je 24 h/dobę (nawet w tej chwili, używająć internetu obowiązuje nas prawo - chociażby umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych)
Piszesz o sobie jako o osobie neutralnej w tym sporze, więc oczekuję na obiektywne odpowiedzi do pytań o biznesie, W-wie i Berlinie - mam przeczucie, że się ze mną zgadzasz ale brakuje odwagi żeby się do tego przyznać (i niejako obrócić się przeciwko protestującycm).
Od poniedziałku staram się w miarę obiektywnie patrzeć na ten, nazwijmy to, konflikt. Nawet jestem w stanie zgodzić się z mieszkańcami gminy Ruda Huta. Ale z drugiej strony również z "miastem". Jedni i drudzy mają swoje racje - takie nawet prawdziwe;) Tylko nie mogę zrozumieć, w tym wszystkim, dlaczego najbardziej poszkodowani w tej chwili, tzn. od poniedziałku, są "Bogu ducha winni" zmotoryzowani mieszkańcy Chełma?! Czy oni (w tym m.in. ja) zawinili czymś tym z Rudy Huty? I dlatego jestem przeciwko protestującym! Oczywiście nie oznacza to, że nie szanuję ich czy coś w tym rodzaju. Żyjemy w, podobno, wolnym kraju i każdy może mieć swoje zdanie ale uważam, że takie akcje protestacyjne nie mogą utrudniać życia osobom, takim jak ja czy Ty, czyli nie związanym ze sprawą- a takich w samochodach stojących w korkach spowodowanych protestem jest nie kilkadzisiąt, nie kilka setek ale kilka tysięcy. A -nazwię to przesadnie - zadymę robi kilkadziesiąt.
Przeczytałem (na "fejsie"), że obok obecnej formy protestu rudohucianie(?) mają zamiar zasypać UM Chełm pismami w tej sprawie - tak żeby "nadać" pracy urzędnikom i "wpuścić" w koszty Urząd Miasta. I ten pomysł może się nawet podobać. Tylko, że odpowiedź "miasta" będzie jedna - nie ten adresat, bo taką uchwałę podjęła Rada Miasta i tylko ona jest władna coś w tym temacie zrobić. I znowu wyjdzie na to, że poszkodowani będą "Bogu ducha winni" - tym razem pracownicy UM. Chociaż czy wykonywanie swoich obowiązków służbowych można "podciągnąć" pod poszkodowanie?
Pozdrawiam.
[quote name='Key' timestamp='1365693690' post='757600']
1. Foto znalazłem w sieci - nie oznacza to, że się nie zgadzam z Tobą, że faktycznie może i ktoś inny powinien być na tym zdjęciu (jednak musimy założyć, że nie wiemy kto jest na fotce, bo twarz jest zasłonięta) .
2. Oboje się zgadzamy w tej kwestii .
3. Nie chodzi mi o przepisy i prawo lokalne tylko o LUDZI.
Pzdr
[/quote]1. "Grubymi nićmi" szyta ta "niewiedza" o osobie na zdjęciu;) Ale OK, wytłumaczyłeś sięrozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 1 0

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 7

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 38 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 11 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 132 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.