Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

22 maja 2018 r.
20:34

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?

0 40 A A

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Awantura, która wybuchła w lokalu, przeniosła się do internetu. Matka dziecka, która zamówiła przyjęcie, szczegółową informację o tym, co ją spotkało w „Krokusie”, zamieściła na facebookowej grupie „Mini giełda Chełm”.

Zdaniem pani Sylwii rosół ewidentnie był popsuty, a drugich dań zabrakło dla dwóch osób. Właściciel lokalu miał odmówić zwrotu pieniędzy, natomiast wobec niej miał kierować groźby i się z nią szarpać. Wszystko to działo się na zapleczu lokalu, gdyż jego gospodarz ponoć nie chciał wyjść do pani Sylwii, aby wysłuchać jej reklamacji. A podczas wymiany słów miał nazwać jej gości „bydłem”.

Pani Sylwia nie chciała rozmawiać z Dziennikiem twierdząc, że tak zasugerował jej zaangażowany przez nią adwokat. Jej post z zarzutami już został usunięty. Oliwy do ognia w całej tej sprawie dolał natomiast szef „Krokusa”, składając wyjaśnienia na firmowym koncie na Facebooku.

– Pani Sylwia mija się z prawdą – napisał Anatol Kowalczyk. – Przyjęcie zostało zrealizowane zgodnie ze złożonym zamówieniem, nie było żadnych braków ani zamian, o czym była mowa w poście.

– Jeśli chodzi o menu, nie mamy sobie nic do zarzucenia – mówi nam Kowalczyk. – Wydaliśmy to, co zostało zamówione. – Jeśli chodzi o rosół, to w obecności pani Sylwii przeprowadziliśmy z pracownicą degustację i był w porządku.

Kowalczyk zarzeka się, że zamówienie obejmowało 12 schabowych i siedem nugetsów. Tymczasem podczas przyjęcia pani Sylwia upierała się, że zamówiła 14 schabowych i pięć nugetsów.

– Chociaż byłem pewny swego, to aby nie popsuć sobie opinii zgodziłem się zwrócić klientce pieniądze za wydane rosoły i zakwestionowane przez nią nugetsy – dodaje Kowalczyk. – Otrzymała 170 zł. Kiedy myślałem, że jest już po sprawie, kobieta przyniosła mi robaczka, którego na cieście znalazł jeden z biesiadników. Wytłumaczyłem jej, że ciasta zostały do naszego lokalu dostarczone od innego producenta, a więc my z tą wpadką nie możemy mieć nic wspólnego.

Pani Sylwia wróciła do gości, którzy w „Krokusie” byli około czterech godzin. Kiedy pierwsi z nich zaczęli już opuszczać lokal, klientka zwróciła się do barmanki, aby oddała jej 90 zł za osobę, która nie przyszła na przyjęcie. Barmanka poszła z tym do szefa, który stanowczo odmówił wypłacenia pieniędzy. Gotów był zapakować i wydać nie zjedzony posiłek. I wtedy doszło do awantury.

– Usłyszałem między innymi, że jestem zdziercą, prostakiem, i że ona nie wyjdzie dopóki nie otrzyma pieniędzy – tłumaczy Kowalczyk. – W pewnym momencie kobieta wybiegła, po czym wróciła z siostrą. Zagroziły mi, że jeśli nie oddam kasy, to obsmarują mnie w internecie. Kiedy chciałem zadzwonić na policję, kobieta wyrwała mi telefon i cisnęła nim o półkę. Wszystko to działo się w pomieszczeniach produkcyjnych lokalu. Kobiety utrudniały pracę kuchni i stwarzały zagrożenie. Nie ukrywam, że w końcu siłą wypchnąłem je na zewnątrz. Wybiegły z krzykiem, że zostały pobite. Na te krzyki zareagował jej mąż i jego kolega. Obaj rzucili się na mnie z pięściami, aż rozdzieliła nas kucharka. W czasie szamotaniny krzyczeli, że jeszcze mnie zaje…ą na mieście.

Jeśli pod pierwszym postem pani Sylwii posypały się komentarze w dużej części krytyczne wobec jej oponenta, to już po jego wpisie ich ciężar gatunkowy się odwrócił. Przeważały w tonie ujętym przez jedną z internautek: „Za 90 złotych zepsuć własnemu dziecku taki ważny dzień... Żeby mi jedzenie ledwie przez gardło przechodziło to dwa razy bym się zastanowiła”.

Pani Sylwia stanowczo zareagowała na stanowisko restauratora, podtrzymując swoje wcześniejsze roszczenia i zarzucając oponentowi kłamstwa. Strony licytują się też, kto pierwszy wezwał policję. Na wniosek pani Sylwii do „Krokusa” cztery dni po incydencie zapukali inspektorzy sanepidu. Tak pani Sylwia, jak i restaurator złożyli w prokuraturze i na policji zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

– Wpłynęła do nas skarga na bliżej nie określone groźby i naruszenie nietykalności cielesnej – przyznaje Leszek Wieczerza, prokurator rejonowy w Chełmie. – Skarżąca będzie musiała to swoje wystąpienie skonkretyzować.

Z kolei Kowalczyk w złożonym w policji zawiadomieniu zarzucił kobiecie naruszenie miru domowego, uszkodzenie telefonu, kierowanie pod jego adresem gróźb karalnych oraz to, że jej mąż naruszył jego nietykalność.

>>>

Gdzie zjemy najlepsze burgery w Lublinie? Ranking TOP 6

Zobacz także: Ekspresówką pod prąd. Tak go poprowadziła nawigacja

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 23 maja 2018 r. o 00:58
+3
Z doświadczenia wiem jak podli potrafią być  Klienci, dlatego stanowczo wierzę w słowa właściciela restauracji. Wiem takze że ludzie, którzy jeżdżą zajebistymi samochodami, u których widać że się przelewa z pieniędzmi są jeszcze większymi zlotowami. Nie popuszcza żadnej zlotoweczki, A gdy usłyszą że coś jest gratis to lecą z jezykiem na brodzie żeby odebrać darmową kawe, kanapkę. Czy cokolwiek innego. Pytanie brzmi po co tak usilnie trzymać się grosza skoro za jakiś czas w końcu będzie ktoś leżał sztywny i żadne pieniądze się nie przydadzą. Głupota ludzka i chciwość. Nic więcej. Szkoda że tracą przy tym rozsądek,  szacunek do drugiego człowieka i jakiekolwiek maniery. 
Z doświadczenia wiem jak podli potrafią być  Klienci, dlatego stanowczo wierzę w słowa właściciela restauracji. Wiem takze że ludzie, którzy jeżdżą zajebistymi samochodami, u których widać że się przelewa z pieniędzmi są jeszcze większymi zlotowami. Nie popuszcza żadnej zlotoweczki, A gdy usłyszą że coś jest gratis to lecą z jezykiem na brodzie żeby odebrać darmową kawe, kanapkę. Czy cokolwiek innego. Pytanie brzmi po co tak usilnie trzymać się grosza skoro za jakiś czas w końcu będzie ktoś leżał sztywny i żadne pieniądze się nie przydadzą.... rozwiń
Avatar
tomasz / 23 maja 2018 r. o 15:59
+2
Mieszkam koło tego lokalu i raz tam byłem. Widziałem wtedy właściciela w "akcji". Wcześniej ten sam pan w tym miejscu miał sklep spożywczy i towary delikatnie mówiąc najświeższe nie były dlatego zbankrutował. Dlatego wierzę tej Pani w każde słowo. Właściciel to cwaniak chcący zarobić na wszystkim.
Avatar
grześ / 23 maja 2018 r. o 08:39
+2
baba ze wsi wyjdzie, wieś z baby nie...
Avatar
Wiesiek / 22 maja 2018 r. o 21:52
+2
Ot i cały Chełm, niby miasto a jednak wieś :)
Avatar
rymcymcym / 22 maja 2018 r. o 21:52
+2
tak się bawi hołota mordy zbite i sztachety z płotów powyrywane
Avatar
jaro / 24 maja 2018 r. o 09:38
+1
Bzdury. Gdyby rosół był zepsuty to byłby mętny i pieniłby się po podgrzaniu.Próba wyłudzenia kasy, chyba dziecko za mało dostało w prezentach i chcieli się odkuć.
Avatar
buhahaha / 23 maja 2018 r. o 19:57
+1
typowi Janusze :P co za baba, rownie dobrze ktos z jej znajomych mogl polozyc tego robaczka zeby zaoszczedzic troche kasy :P
Avatar
Piotr / 23 maja 2018 r. o 18:30
+1
Sam prowadzę restaurację i wiem jacy potrafią być klienci i szukać problemu by jak najmniej zapłacić albo dostać rabat. Rosołu na komunię raczej nie gotował tydzień wcześniej bo by nie wytrzymał więc musiał być na świeżo a ugotować to to nie problem, dania główne zamówiła 12 ale zapomniała policzyć siebie takie sytuacje zdarzały się i u mnie albo zjawili się goście którzy nie potwierdzili wizyty, dlatego wszystkie ustalenia najlepiej mieć na emailu lub spisanie umowy i zawsze jest podkładka do bezsensownych kłótni i wyliczeń. Jeszcze jedno jeśli ktoś określa daną ilość gości to za nią płaci nie zależnie czy przyszli czy nie na weselach nikt nie zwraca kasy jeśli nie przyjdzie 10 osob ą to trochę wyższe koszty niż ta impreza, a wszystko to jest biznes robią rezerwacje na 20 osob przychodzi 10 i to właściciel ma być w plecy za to że klient nie może się okreslic ? Jeśli nie może to Mc Donald lub KFC obsłuży na określoną ilość gości i mogą nawet dokonać wyboru. Myślę że dla nie zdecydowanych klientów te dwa miejsca są najlepsze a przy okazji dzieci dostaną zabawkę i beda szczęśliwe.
Sam prowadzę restaurację i wiem jacy potrafią być klienci i szukać problemu by jak najmniej zapłacić albo dostać rabat. Rosołu na komunię raczej nie gotował tydzień wcześniej bo by nie wytrzymał więc musiał być na świeżo a ugotować to to nie problem, dania główne zamówiła 12 ale zapomniała policzyć siebie takie sytuacje zdarzały się i u mnie albo zjawili się goście którzy nie potwierdzili wizyty, dlatego wszystkie ustalenia najlepiej mieć na emailu lub spisanie umowy i zawsze jest podkładka do bezsensownych kłótni i wyliczeń. Jeszcze jedno j... rozwiń
Avatar
Ten co Ci kotleta przypali / 23 maja 2018 r. o 17:17
+1
Z pierwszej ręki wiem jak prowadzi się i pracuje w lokalach gastronomicznych. Z przykrością stwierdzam, że dość często spotykam się z bardzo dziwnymi wymysłami klientów. Począwszy od twierdzenia, że mięso jest nieświeże, bo jest miękkie i dobrze uduszone, przez próby wyłudzenia rabatu (bo mi nie smakowało, ale wszystko zniknęło z talerza), aż po odwoływanie zaplanowanych wcześniej imprez kilka godzin przez jej planowym rozpoczęciem. APELUJĘ!!! Restauratorzy!!! Nie dajcie sobie wejść ludziom na głowę. Lokale są wasze i macie prawo do selekcji gości oraz do wypraszania niestosownie "bawiących się" gości. Ciekaw jestem kiedy ludzie nauczą się przebywać w miejscach, gdzie odrobina kultury jest wymagana? Pozdrawiam ciepło :D
Z pierwszej ręki wiem jak prowadzi się i pracuje w lokalach gastronomicznych. Z przykrością stwierdzam, że dość często spotykam się z bardzo dziwnymi wymysłami klientów. Począwszy od twierdzenia, że mięso jest nieświeże, bo jest miękkie i dobrze uduszone, przez próby wyłudzenia rabatu (bo mi nie smakowało, ale wszystko zniknęło z talerza), aż po odwoływanie zaplanowanych wcześniej imprez kilka godzin przez jej planowym rozpoczęciem. APELUJĘ!!! Restauratorzy!!! Nie dajcie sobie wejść ludziom na głowę. Lokale są wasze i macie prawo do selekcj... rozwiń
Avatar
Beavis / 23 maja 2018 r. o 16:35
+1
Ludzie to czasami są jednak poj...ani żeby robić z takiego gówna awanturę :-)
Avatar
jaro / 24 maja 2018 r. o 09:38
+1
Bzdury. Gdyby rosół był zepsuty to byłby mętny i pieniłby się po podgrzaniu.Próba wyłudzenia kasy, chyba dziecko za mało dostało w prezentach i chcieli się odkuć.
Avatar
buhahaha / 23 maja 2018 r. o 19:57
+1
typowi Janusze :P co za baba, rownie dobrze ktos z jej znajomych mogl polozyc tego robaczka zeby zaoszczedzic troche kasy :P
Avatar
Piotr / 23 maja 2018 r. o 18:30
+1
Sam prowadzę restaurację i wiem jacy potrafią być klienci i szukać problemu by jak najmniej zapłacić albo dostać rabat. Rosołu na komunię raczej nie gotował tydzień wcześniej bo by nie wytrzymał więc musiał być na świeżo a ugotować to to nie problem, dania główne zamówiła 12 ale zapomniała policzyć siebie takie sytuacje zdarzały się i u mnie albo zjawili się goście którzy nie potwierdzili wizyty, dlatego wszystkie ustalenia najlepiej mieć na emailu lub spisanie umowy i zawsze jest podkładka do bezsensownych kłótni i wyliczeń. Jeszcze jedno jeśli ktoś określa daną ilość gości to za nią płaci nie zależnie czy przyszli czy nie na weselach nikt nie zwraca kasy jeśli nie przyjdzie 10 osob ą to trochę wyższe koszty niż ta impreza, a wszystko to jest biznes robią rezerwacje na 20 osob przychodzi 10 i to właściciel ma być w plecy za to że klient nie może się okreslic ? Jeśli nie może to Mc Donald lub KFC obsłuży na określoną ilość gości i mogą nawet dokonać wyboru. Myślę że dla nie zdecydowanych klientów te dwa miejsca są najlepsze a przy okazji dzieci dostaną zabawkę i beda szczęśliwe.
Sam prowadzę restaurację i wiem jacy potrafią być klienci i szukać problemu by jak najmniej zapłacić albo dostać rabat. Rosołu na komunię raczej nie gotował tydzień wcześniej bo by nie wytrzymał więc musiał być na świeżo a ugotować to to nie problem, dania główne zamówiła 12 ale zapomniała policzyć siebie takie sytuacje zdarzały się i u mnie albo zjawili się goście którzy nie potwierdzili wizyty, dlatego wszystkie ustalenia najlepiej mieć na emailu lub spisanie umowy i zawsze jest podkładka do bezsensownych kłótni i wyliczeń. Jeszcze jedno j... rozwiń
Avatar
Ten co Ci kotleta przypali / 23 maja 2018 r. o 17:17
+1
Z pierwszej ręki wiem jak prowadzi się i pracuje w lokalach gastronomicznych. Z przykrością stwierdzam, że dość często spotykam się z bardzo dziwnymi wymysłami klientów. Począwszy od twierdzenia, że mięso jest nieświeże, bo jest miękkie i dobrze uduszone, przez próby wyłudzenia rabatu (bo mi nie smakowało, ale wszystko zniknęło z talerza), aż po odwoływanie zaplanowanych wcześniej imprez kilka godzin przez jej planowym rozpoczęciem. APELUJĘ!!! Restauratorzy!!! Nie dajcie sobie wejść ludziom na głowę. Lokale są wasze i macie prawo do selekcji gości oraz do wypraszania niestosownie "bawiących się" gości. Ciekaw jestem kiedy ludzie nauczą się przebywać w miejscach, gdzie odrobina kultury jest wymagana? Pozdrawiam ciepło :D
Z pierwszej ręki wiem jak prowadzi się i pracuje w lokalach gastronomicznych. Z przykrością stwierdzam, że dość często spotykam się z bardzo dziwnymi wymysłami klientów. Począwszy od twierdzenia, że mięso jest nieświeże, bo jest miękkie i dobrze uduszone, przez próby wyłudzenia rabatu (bo mi nie smakowało, ale wszystko zniknęło z talerza), aż po odwoływanie zaplanowanych wcześniej imprez kilka godzin przez jej planowym rozpoczęciem. APELUJĘ!!! Restauratorzy!!! Nie dajcie sobie wejść ludziom na głowę. Lokale są wasze i macie prawo do selekcj... rozwiń
Avatar
lubelak / 23 maja 2018 r. o 16:37
0
Pochlało babsko i zrobilo chlew z restauracji.
Avatar
Beavis / 23 maja 2018 r. o 16:35
+1
Ludzie to czasami są jednak poj...ani żeby robić z takiego gówna awanturę :-)
Avatar
Gość / 23 maja 2018 r. o 16:24
+1
to kibice chełmianki oraz ich dżesiki a także .. brajanki !
Avatar
tomasz / 23 maja 2018 r. o 15:59
+2
Mieszkam koło tego lokalu i raz tam byłem. Widziałem wtedy właściciela w "akcji". Wcześniej ten sam pan w tym miejscu miał sklep spożywczy i towary delikatnie mówiąc najświeższe nie były dlatego zbankrutował. Dlatego wierzę tej Pani w każde słowo. Właściciel to cwaniak chcący zarobić na wszystkim.
Avatar
Gość / 23 maja 2018 r. o 14:52
+1
to "chory" zrobił sobie przychodnię z SORu.? i wtorek i środa? a potem kolejki jak 150 i nerwy,
Avatar