Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 listopada 2009 r.
10:05
Edytuj ten wpis

Prokuratura wyjaśnia, jak doszło do upadku noworodka na porodówce

Autor: Zdjęcie autora (sad) (bar)
0 43 A A

Dziś powinna zakończyć pracę szpitalna komisja wewnętrzna, która wyjaśnia jak doszło do tego, że na chełmskiej porodówce noworodek uderzył głową o podłogę. Rodzina matki twierdzi, że kobieta nie zdążyła się położyć, bo musiała wypełnić formularze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W połowie listopada do szpitala w Chełmie trafiła kobieta w ostatniej fazie porodu. Zanim znalazła się na porodowym łóżku doszło do rozwiązania. Noworodek uderzył głową o podłogę.

Dziecko z obrażeniami głowy zostało przewiezione do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. dziś jest już w domu, ale nadal pozostaje pod opieką lekarzy.

Nikt z pracowników oddziału ginekologicznego nie chce rozmawiać na temat tego, co wydarzyło się na porodówce. Personel anonimowo twierdzi jedynie, że przywieziona do porodu kobieta była "trudnym przypadkiem”.

– Coś takiego w ogóle nie powinno się wydarzyć ani w naszym, ani w żadnym innym szpitalu – mówi Mariusz Kowalczuk, dyrektor szpitala w Chełmie. – Powołałem wewnętrzną komisję, która ma wyjaśnić, jak doszło do tego zdarzenia. Komisja powinna dziś zakończyć pracę, ale o wynikach poinformuję nie wcześniej, niż w poniedziałek.

Czy dyrektor przewiduje konsekwencje dla personelu, który był przy feralnym porodzie?
– O tym będę mógł mówić, jak poznam protokół komisji – ucina dyrektor.

Rodzina chce, by prokuratura wyciągnęła konsekwencje wobec personelu chełmskiego szpitala .
Babcia noworodka pisze w zawiadomieniu, że mimo iż poród już się rozpoczął, położne z izby przyjęć bardziej były zajęte wypełnianiem dokumentacji medycznej niż udzielaniem pomocy. Gdy pacjentkę przeniesiono na noszach na oddział sytuacja się powtórzyła.

"Położna kazała córce podpisać i położyć się na fotel położniczy. Córka powiedziała, że nie da rady, więc położna ponowiła prośbę. Gdy córka się ruszyła dziecko wypadło z dróg rodnych na posadzkę uderzając o nią główką” - relacjonuje prokuratorowi matka pacjentki.

Sprawą zajęła się już Prokuratura Rejonowa w Chełmie.

– Przygotowujemy szeroko zakrojone śledztwo – mówi Anna Lackowska, zastępca prokuratora rejonowego. – Już wystąpiliśmy o dostarczenie nam dokumentacji medycznej. Przesłuchamy też matkę i szpitalny personel. Potrzebne będą także opinie biegłych. Całe nasze postępowanie zmierza w kierunku udowodnienia nieumyślnego spowodowania obrażeń u noworodka.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 24 lutego 2010 o 22:08
0
ludzie zastanówcie się czyje są to wymysły, mam na myśli całą dokumentacje medyczną. Przecież za utrudnianie życia nam wszystkim. pacjemtom i personelowi biorą duże pieniądze osoby będące na wysokich stanowiskach politycznych... Brak słów:( Personel gdyby miał mniej dokumentacji do wypełniania na pewno więcej czasu mógłby poświęcić Nam- pacejentom.Ci ludzie pracują w pocie czoła, by wyrobić się ze wszystkich nałożonych na nich obowiązków. Można im tylko współczuć!!!
Avatar
ja / 8 grudnia 2009 o 14:17
0
dziwne przecież formularze wypełnia położna a nie pacjentka!
Avatar
~gosc~ / 4 grudnia 2009 o 19:42
0
Avatar
~gosc~ / 3 grudnia 2009 o 20:32
0
Nieroby...
Avatar
~gosc~ / 3 grudnia 2009 o 10:44
0
Avatar
madzik / 3 grudnia 2009 o 00:20
0
a ja napisze tak leżąc z synem pio wypadku w jednym z kieleckich szpitali obudziłam sie na słuzbę zdrowia!!!!! TO BANDA DEGENERATÓW lekarze czekający na łapówke, pielęgniarki dbające o siebie najbardziej i o to aby się nie przepracować bo poco? i salowe które przetrą środek sali a w kącie brud ze az sie lepi WSTYD!!!!!!! ja bym im zabrała połowe pensji to by sie nauczyli. gdzie tak jest ze dziecko po wypaku czekac musi siedrm miesiecy na operacje która ma poprawic blad innych lekarzy!!! A TERAZ NAJWAZNIEJSZE: NIECH MI KTOS POWIE CZEMU LEKARZ NIE MAJACY ZPLECZA I DOSWIADCZENIA PODEJMUJE SIE OPERACJI KTÓRA DECYDUJE O CZYIMS KALECTWIE BADZ NIE GDYBY LEKARZE TROCHE POMYSLELI TO MOJE 3 LETNIE DZIECKO MIAŁO BY SPRAWNE PALUSZKI U PRAWEJ REKI!!! WYSTARCZYŁO NAS ODESŁAC DO KLINIKI CHIRURGII REKI JEDNA DECYZJA ZAWAŻYLA NA CALYM ZYCIU MOJEGO DZIECKA a podjoł ja człowiek który smie nazywac sie klekarzem!!!!!!!!!!!!!!! a odnosnie pielegniarek matka dziewczynki po skomplikowanej operacji reki u której przestało dzialac pooperacyjne znieczulenie szukała 30 min pielegniark po oddziale a jej dziecko plakalo znalazla je w suterenie gdzie stół był wypelniony ciastem kawa i czyms mocniejszym! powie ktos imieniny moze jakas miała? kochani moi imieniny to sa po przcy najpierw pacjent a poten kawa drogie panie pielegniarki!!!!!!!
a ja napisze tak leżąc z synem pio wypadku w jednym z kieleckich szpitali obudziłam sie na słuzbę zdrowia!!!!! TO BANDA DEGENERATÓW lekarze czekający na łapówke, pielęgniarki dbające o siebie najbardziej i o to aby się nie przepracować bo poco? i salowe które przetrą środek sali a w kącie brud ze az sie lepi WSTYD!!!!!!! ja bym im zabrała połowe pensji to by sie nauczyli. gdzie tak jest ze dziecko po wypaku czekac musi siedrm miesiecy na operacje która ma poprawic blad innych lekarzy!!&... rozwiń
Avatar
wanda / 2 grudnia 2009 o 20:27
0
~gość~ napisał:
A kto do takiego stanu doprowadził, pacjęt-ka, dyrektor użytkownik, co rączki przyrosły i posprzątać nie ma komu?


Nie ma dobrego dyrektora w szpitalu chełmskim, ktory nie tylko interesuje się własną d..., ale pacjentkami dookoła. Zrobiłby obchód nie tylko sal ale od czasu do zasu zajrzał do łazienek i pryszniców. Bo personel jest nie z tego świata chyba. Kawka, herbatka, mini spódniczka i chodzą jak święte k.....
Avatar
~gosc~ / 2 grudnia 2009 o 20:22
0
Gość napisał:
Muszę swoje trzy grosze dodać, bo to co śię stało nie powinno mieć miejsca. Wiele razy, będąc przypadkowo, bądź z potrzeby sytuacji w Szpitalu, czy gdzieś w przychodni to proszę mi wierzyś nóż się w kieszeni otwiera, gdy widzi sie podejście pan pielęgniarek do pacjęta. ...On poczeka, my mamy czas... Człowiek nic się nie odzywa, bo chce być szybko załatwiony, ale to jest absurd. Panie pielęgniarki i wy protestujecie, strajkujecie, pikietujecie, przeciwko czemu pytam się? To że pacjentów tak traktujecie w ten sposób, zgoda zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale w imię czego, przecież to dzięki temu pacjętowi macie pracę, za którą bierzecie za duże pobory, bo na nie trzeba sobie zasłużyć. Oczywiście nie można ogólnie tworzyć złego mitu, ale te złe pracują dla popsucia renomy tym dobrym. I to co się stało powinno być napiętnowane przykładowo, a winne panie należy ukarać z całą surowością. Dosyć tych bzdur o ciężkiej i mało płatnej pracy, każdy gdzieś z nas pracuje i zarabia tyle na ile państwo stać i nie strajkujemy. Jestem ciekaw co na to związek zawodowy pielęgniarek i położnych?


Brawo!!!!!!!!!!!!!!


Brawo!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
mama / 1 grudnia 2009 o 19:51
0
kaśka81 napisał:
NIE JESTEM W STANIE ZROZUMIEC JAK MOŻNA PRZEKŁADAĆ PONAD WSZYSTKO PAPIERY NIZ DOBRO PACJETKI.
JA URODZIŁAM TRÓJKE DZIECI ALE TO CO TA CAŁA SŁUŻBA WYPRAWIA TO JEST COS OKROPNEGO, IRYTUJĄ MNIE OSOBY KTÓRE TWIERDZA ZE TO PACJECI SĄ TRUDNI NAJPIERW TRZEBA POPATRZEĆ NA SIEBIE A NIE KRYTYKOWAC INNYCH, WOGÓLE TO ZASTANAWIA MNIE NA JAKIEJ PODSTAWIE I ZA CO SĄ PRZYZNAWANE TYTUŁY TYPU RODZIĆ PO LUDZKU NIESTETY PO TRZECH PORODACH MOGĘ STWIERDZIĆ ZE NIGDY NIE DAŁA BYM TAKIEGO TYTUŁU NA LUBELSZCZYŹNIE


Kasiu w Hrubieszowie była taka położna z powołania p. Frąc, a do dziś pracuje wspaniały lekarz ginekolog położnik p. Ścibor, którym dziękuję za opiekę, o ich wielkim sercu wiedzą również moje dzieci, które miały wielkie szczęście, że trafiły na tych wspaniałych ludzi.
ły lekarz ginekolog położnik p. Ścibor, którym dziękuję za opiekę, o ich wielkim sercu wiedzą również moje dzieci, które miały wielkie szczęście, że trafiły na tych wspaniałych ludzi. rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 11:54
0
Ktoś tych "pań" w białych kitlach nie sprowadził dotąd na ziemię, one dalej bujają w obłokach i czekają na kolejne strajki i protesty, bo wtedy nie muszą pracować. Sam kiedyś byłem z dzieckiem u ortopedy w przychodni przyszpitalnej i z ogromnymi trudnościami zarejestrowałem się, jakaż była radość, że lekarz szybko przyjmie, bo córka cierpiała, a tu nagle wiadomość, że "panie " pielęgniarki 2 godz. strajkują, a lekarz bez pomocy nie będzie przyjmował. My wszyscy byli,obecni i przyszli, którzy korzystamy z usług tych ludzi, powinniśmy protestować przeciwko takiemu traktowaniu nas cierpiących przez biały personel.
Ktoś tych "pań" w białych kitlach nie sprowadził dotąd na ziemię, one dalej bujają w obłokach i czekają na kolejne strajki i protesty, bo wtedy nie muszą pracować. Sam kiedyś byłem z dzieckiem u ortopedy w przychodni przyszpitalnej i z ogromnymi trudnościami zarejestrowałem się, jakaż była radość, że lekarz szybko przyjmie, bo córka cierpiała, a tu nagle wiadomość, że "panie " pielęgniarki 2 godz. strajkują, a lekarz bez pomocy nie będzie przyjmował. My wszyscy byli,obecni i przyszli, którzy korzystamy z usług tych ludzi,... rozwiń
Avatar
~gość~ / 24 lutego 2010 o 22:08
0
ludzie zastanówcie się czyje są to wymysły, mam na myśli całą dokumentacje medyczną. Przecież za utrudnianie życia nam wszystkim. pacjemtom i personelowi biorą duże pieniądze osoby będące na wysokich stanowiskach politycznych... Brak słów:( Personel gdyby miał mniej dokumentacji do wypełniania na pewno więcej czasu mógłby poświęcić Nam- pacejentom.Ci ludzie pracują w pocie czoła, by wyrobić się ze wszystkich nałożonych na nich obowiązków. Można im tylko współczuć!!!
Avatar
ja / 8 grudnia 2009 o 14:17
0
dziwne przecież formularze wypełnia położna a nie pacjentka!
Avatar
~gosc~ / 4 grudnia 2009 o 19:42
0
Avatar
~gosc~ / 3 grudnia 2009 o 20:32
0
Nieroby...
Avatar
~gosc~ / 3 grudnia 2009 o 10:44
0
Avatar
madzik / 3 grudnia 2009 o 00:20
0
a ja napisze tak leżąc z synem pio wypadku w jednym z kieleckich szpitali obudziłam sie na słuzbę zdrowia!!!!! TO BANDA DEGENERATÓW lekarze czekający na łapówke, pielęgniarki dbające o siebie najbardziej i o to aby się nie przepracować bo poco? i salowe które przetrą środek sali a w kącie brud ze az sie lepi WSTYD!!!!!!! ja bym im zabrała połowe pensji to by sie nauczyli. gdzie tak jest ze dziecko po wypaku czekac musi siedrm miesiecy na operacje która ma poprawic blad innych lekarzy!!! A TERAZ NAJWAZNIEJSZE: NIECH MI KTOS POWIE CZEMU LEKARZ NIE MAJACY ZPLECZA I DOSWIADCZENIA PODEJMUJE SIE OPERACJI KTÓRA DECYDUJE O CZYIMS KALECTWIE BADZ NIE GDYBY LEKARZE TROCHE POMYSLELI TO MOJE 3 LETNIE DZIECKO MIAŁO BY SPRAWNE PALUSZKI U PRAWEJ REKI!!! WYSTARCZYŁO NAS ODESŁAC DO KLINIKI CHIRURGII REKI JEDNA DECYZJA ZAWAŻYLA NA CALYM ZYCIU MOJEGO DZIECKA a podjoł ja człowiek który smie nazywac sie klekarzem!!!!!!!!!!!!!!! a odnosnie pielegniarek matka dziewczynki po skomplikowanej operacji reki u której przestało dzialac pooperacyjne znieczulenie szukała 30 min pielegniark po oddziale a jej dziecko plakalo znalazla je w suterenie gdzie stół był wypelniony ciastem kawa i czyms mocniejszym! powie ktos imieniny moze jakas miała? kochani moi imieniny to sa po przcy najpierw pacjent a poten kawa drogie panie pielegniarki!!!!!!!
a ja napisze tak leżąc z synem pio wypadku w jednym z kieleckich szpitali obudziłam sie na słuzbę zdrowia!!!!! TO BANDA DEGENERATÓW lekarze czekający na łapówke, pielęgniarki dbające o siebie najbardziej i o to aby się nie przepracować bo poco? i salowe które przetrą środek sali a w kącie brud ze az sie lepi WSTYD!!!!!!! ja bym im zabrała połowe pensji to by sie nauczyli. gdzie tak jest ze dziecko po wypaku czekac musi siedrm miesiecy na operacje która ma poprawic blad innych lekarzy!!&... rozwiń
Avatar
wanda / 2 grudnia 2009 o 20:27
0
~gość~ napisał:
A kto do takiego stanu doprowadził, pacjęt-ka, dyrektor użytkownik, co rączki przyrosły i posprzątać nie ma komu?


Nie ma dobrego dyrektora w szpitalu chełmskim, ktory nie tylko interesuje się własną d..., ale pacjentkami dookoła. Zrobiłby obchód nie tylko sal ale od czasu do zasu zajrzał do łazienek i pryszniców. Bo personel jest nie z tego świata chyba. Kawka, herbatka, mini spódniczka i chodzą jak święte k.....
Avatar
~gosc~ / 2 grudnia 2009 o 20:22
0
Gość napisał:
Muszę swoje trzy grosze dodać, bo to co śię stało nie powinno mieć miejsca. Wiele razy, będąc przypadkowo, bądź z potrzeby sytuacji w Szpitalu, czy gdzieś w przychodni to proszę mi wierzyś nóż się w kieszeni otwiera, gdy widzi sie podejście pan pielęgniarek do pacjęta. ...On poczeka, my mamy czas... Człowiek nic się nie odzywa, bo chce być szybko załatwiony, ale to jest absurd. Panie pielęgniarki i wy protestujecie, strajkujecie, pikietujecie, przeciwko czemu pytam się? To że pacjentów tak traktujecie w ten sposób, zgoda zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale w imię czego, przecież to dzięki temu pacjętowi macie pracę, za którą bierzecie za duże pobory, bo na nie trzeba sobie zasłużyć. Oczywiście nie można ogólnie tworzyć złego mitu, ale te złe pracują dla popsucia renomy tym dobrym. I to co się stało powinno być napiętnowane przykładowo, a winne panie należy ukarać z całą surowością. Dosyć tych bzdur o ciężkiej i mało płatnej pracy, każdy gdzieś z nas pracuje i zarabia tyle na ile państwo stać i nie strajkujemy. Jestem ciekaw co na to związek zawodowy pielęgniarek i położnych?


Brawo!!!!!!!!!!!!!!


Brawo!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
mama / 1 grudnia 2009 o 19:51
0
kaśka81 napisał:
NIE JESTEM W STANIE ZROZUMIEC JAK MOŻNA PRZEKŁADAĆ PONAD WSZYSTKO PAPIERY NIZ DOBRO PACJETKI.
JA URODZIŁAM TRÓJKE DZIECI ALE TO CO TA CAŁA SŁUŻBA WYPRAWIA TO JEST COS OKROPNEGO, IRYTUJĄ MNIE OSOBY KTÓRE TWIERDZA ZE TO PACJECI SĄ TRUDNI NAJPIERW TRZEBA POPATRZEĆ NA SIEBIE A NIE KRYTYKOWAC INNYCH, WOGÓLE TO ZASTANAWIA MNIE NA JAKIEJ PODSTAWIE I ZA CO SĄ PRZYZNAWANE TYTUŁY TYPU RODZIĆ PO LUDZKU NIESTETY PO TRZECH PORODACH MOGĘ STWIERDZIĆ ZE NIGDY NIE DAŁA BYM TAKIEGO TYTUŁU NA LUBELSZCZYŹNIE


Kasiu w Hrubieszowie była taka położna z powołania p. Frąc, a do dziś pracuje wspaniały lekarz ginekolog położnik p. Ścibor, którym dziękuję za opiekę, o ich wielkim sercu wiedzą również moje dzieci, które miały wielkie szczęście, że trafiły na tych wspaniałych ludzi.
ły lekarz ginekolog położnik p. Ścibor, którym dziękuję za opiekę, o ich wielkim sercu wiedzą również moje dzieci, które miały wielkie szczęście, że trafiły na tych wspaniałych ludzi. rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 11:54
0
Ktoś tych "pań" w białych kitlach nie sprowadził dotąd na ziemię, one dalej bujają w obłokach i czekają na kolejne strajki i protesty, bo wtedy nie muszą pracować. Sam kiedyś byłem z dzieckiem u ortopedy w przychodni przyszpitalnej i z ogromnymi trudnościami zarejestrowałem się, jakaż była radość, że lekarz szybko przyjmie, bo córka cierpiała, a tu nagle wiadomość, że "panie " pielęgniarki 2 godz. strajkują, a lekarz bez pomocy nie będzie przyjmował. My wszyscy byli,obecni i przyszli, którzy korzystamy z usług tych ludzi, powinniśmy protestować przeciwko takiemu traktowaniu nas cierpiących przez biały personel.
Ktoś tych "pań" w białych kitlach nie sprowadził dotąd na ziemię, one dalej bujają w obłokach i czekają na kolejne strajki i protesty, bo wtedy nie muszą pracować. Sam kiedyś byłem z dzieckiem u ortopedy w przychodni przyszpitalnej i z ogromnymi trudnościami zarejestrowałem się, jakaż była radość, że lekarz szybko przyjmie, bo córka cierpiała, a tu nagle wiadomość, że "panie " pielęgniarki 2 godz. strajkują, a lekarz bez pomocy nie będzie przyjmował. My wszyscy byli,obecni i przyszli, którzy korzystamy z usług tych ludzi,... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 0 0

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 0

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo]
film

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo] 0 0

W przyszłym sezonie Robert Kubica ma być podstawowym kierowcą Williamsa! "La Gazzetta dello Sport" podaje, że jest to jeden z największych powrotów w historii sportu.

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów
galeria

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów 1 0

W tym tygodniu doszło do rozszczelnienia starych rur ciepłowniczych pod al. Partyzantów w Puławach. Obecnie trwa ich wymiana. OPEC nie planuje przerw w dostawach ciepła dla mieszkańców miasta. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca miesiąca.

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji 81 21

Z funkcji prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zrezygnował profesor Eugeniusz Grela. Rezygnacja związana jest z naszym niedawnym artykułem

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany 14 6

Więcej wolnego czasu między zajęciami i matematyka na pierwszej lekcji. To najważniejsze zmiany czekające uczniów. Wszystko za sprawą nowelizacji zasad BHP w szkołach.

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach 0 1

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia wygrała kolejne zawody w tym sezonie. Lublinianka zdominowała zmagania w chińskim Guanzhou i była najlepsza w China Open 2018 w konkurencji na czas

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo] 3 1

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski już po zaprzysiężeniu. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyli również radni. Nowym przewodniczącym rady został Mirosław Opoka, który pokonał Ryszarda Rybczyńskiego.

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Pierwsze spięcie między PiS a opozycją
film

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Pierwsze spięcie między PiS a opozycją 5 29

Trwa pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju 3 3

ROZMOWA Z Jackiem Ziarkowskim, trenerem Hetmana Zamość

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
24 listopada 2018, 18:30

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz dziewiąty w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 18.30. Na wszystkich zainteresowanych czekają występy i wystawa.

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka 0 14

Magdalena Marek wraca do parlamentu. Podczas środowego posiedzenia Sejmu złożyła ślubowanie poselskie, zajmując miejsce Wojciecha Wilka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!