Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 marca 2013 r.
17:36
Edytuj ten wpis

Śmierć małego Bartka z Chełma. Szpital: Nie popełniliśmy błędu

Autor: Zdjęcie autora (IZI)
0 11 A A
Rodziców z chorym niemowlęciem odesłano ze szpitala w Chełmie do miejscowej przychodni, a stamtąd po
Rodziców z chorym niemowlęciem odesłano ze szpitala w Chełmie do miejscowej przychodni, a stamtąd po

Szpitalna komisja nie doszukała się żadnych nieprawidłowości w sprawie hospitalizacji 3,5 miesięcznego Bartka, który zmarł pod koniec lutego. Natomiast prokuratura przesłuchała matkę chłopca i prowadzi śledztwo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W komisji (powołanej przez dyrektora wojewódzkiego szpitala w Chełmie) był neonatolog, pediatrzy, anestezjolog i specjalista z zakresu chorób wewnętrznych.

– Po analizie dokumentów i po rozmowach z personelem, komisja nie stwierdziła nieprawidłowości w postępowaniu szpitala w trakcie pobytu dziecka na oddziale pediatrii – informuje Arnold Król, p.o. dyrektora Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.

Chłopiec został przyjęty na ten oddział 24 lutego ok. godz. 10. Ale już dwie godziny wcześniej rodzice przywieźli go do szpitala. Zostali jednak odesłani do punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej. – Komisja analizowała i ten element, ale skupiła się na pobycie dziecka na oddziale. Nie stwierdziła nieprawidłowości – mówi Król.

Prokuratura Rejonowa w Chełmie wszczęła postępowanie w sprawie śmierci Bartka w ubiegły poniedziałek. Wczoraj przesłuchana została matka dziecka. Opowiadała śledczym, co wydarzyło się 24 lutego. Jej relacja nie odbiegała od tego, co wcześniej opisywały gazety.


– Tego dnia rano matka chłopca zadzwoniła na pogotowie, ale karetka nie przyjechała. Razem z mężem zawiozła dziecko do szpitala w Chełmie. Stamtąd została odesłana do punktu opieki medycznej przy ul. Słowackiego. Potem wróciła z powrotem do szpitala ze skierowaniem. Mówiła, że najpierw odesłano ją do innego budynku szpitala do laryngologa. Dopiero potem dziecku wykonano badania krwi i zdiagnozowano sepsę – informuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Matka miała żal, że wraz z dzieckiem odsyłano ją z miejsca na miejsce. Śledczym powiedziała też, że kiedy zapadła decyzja o przewiezieniu Bartka do Lublina, trzeba było jeszcze długo czekać na transport. Do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie dziecko trafiło po godz. 18. Nie udało się go uratować. Chłopiec zmarł 25 lutego, po północy.

W tej sprawie przesłuchany zostanie także ojciec Bartka i personel szpitala. Prawdopodobnie zapadnie decyzja o powołaniu biegłego.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aa / 15 marca 2013 o 10:55
0
Dziecko nie żyje .Karetka odmówiła przyjazdu ,lekarz zbadania dziecka na izbie przyjęć i nie ma winnych.Wyrazy wspóczucia dla rodziny .To jest chory kraj ,a raczej chora władza i prawo.
Avatar
amen / 12 marca 2013 o 18:18
0
[quote name='aaaa' timestamp='1362938503' post='743282']
Ten się nie myli co nic nie robi
[/quote]zamknij sie z tak deb***nym i glupawym tekstem,dziecko nie zyje ; chociaz niech sie ktos przyzna do bledu,trzeba miec honor ,a nie byc skur....tak jak np.politycy wszelkiej masci
Avatar
wiktor / 12 marca 2013 o 12:52
0
Adwokaci w swojej sprawie tak będzie zawsze jak zarząd szpitala będzie powoływany z klucza partyjnego.
Avatar
P / 10 marca 2013 o 22:56
0
Jak komisja lekarska może osądzić obiektywnie lekarza/lekarzy czy tam szpital?! Jest tu kilka osób odpowiedzialnych i wierze, że prokuratura będzie w stanie udowodnić winę każdemu z osobna. System i procedury to jedno ale w każdej z tych placówek był 'lekarz', który oprócz wypisywania skierowań powinien też leczyć i za błędne decyzje albo ich brak ponosi jak najbardziej odpowiedzialność. Jeżeli nie wie co to za choroba to powinien to skonsultować to z lekarzem starszym albo młodszym stażem. Wystarczy tylko chcieć pomóc. Jak takiemu lekarzowi ma się chcieć pomagać skoro on przychodzi na dyżur do szpitala odpocząć po wizytach prywatnych.
Co do komisji to powinna to być komisja na najwyższym szczeblu państwowym bo zmarło niewinne dziecko. Łączę się w bólu z rodzicami.
Jak komisja lekarska może osądzić obiektywnie lekarza/lekarzy czy tam szpital?! Jest tu kilka osób odpowiedzialnych i wierze, że prokuratura będzie w stanie udowodnić winę każdemu z osobna. System i procedury to jedno ale w każdej z tych placówek był 'lekarz', który oprócz wypisywania skierowań powinien też leczyć i za błędne decyzje albo ich brak ponosi jak najbardziej odpowiedzialność. Jeżeli nie wie co to za choroba to powinien to skonsultować to z lekarzem starszym albo młodszym stażem. Wystarczy tylko chcieć pomóc. Jak takie... rozwiń
Avatar
aaaa / 10 marca 2013 o 19:01
0
Ten się nie myli co nic nie robi
Avatar
Jola / 10 marca 2013 o 12:15
0
[quote name='rex' timestamp='1362828549' post='742919']
Szpital ? Szpital nie POpełnił błędu , ale jego personel !
[/quote]W normalnym kraju za taki bajzel od razu leci minister zdrowia,a jak mało to i nieudaczny premier co trzyma u siebie takich ministrów. !!!!!
Avatar
miko / 10 marca 2013 o 11:51
0
wybiórcze działanie "komisji" - równie dobrze mogli badać wątek prawidłowego działania spłuczki w szpitalnej toalecie. Od razu na myśl przychodzi komisja hazardowa
Avatar
mordotymoja / 10 marca 2013 o 08:36
0
Dla mnie winny jest lekarz ,który nie przyjął od razu do szpitala i nie rozpoznał sepsy .W sepsie są charakterystyczny objawy .Matka widdziała a lekarz nie .Nie zawsze rozpoznanie równa się wyleczenie .Wg mnie chory jest cały system .Transport ,czekanie na konsultacje .Pracownik szpitala nie jest w stanie tego przeskoczyć .Lekarz powinien słuchać matki i chorego .Nikt nie wiezie do szpitala dziecka bez potrzeby.
Avatar
xxx / 9 marca 2013 o 17:53
0
Oczywiście że nie popełnili błędu, gdyż nic nie robili jak zwykle.
Avatar
de-bil jozef bąk / 9 marca 2013 o 16:39
0
Proponuję szpitalowi dać nagrodę za sprawne działanie .
Komisji natomiast pochwałę w jadłospisie szpitalnym.

Mam pytanie kiedy te warchoły wezmą się za solidną pracę .?
Nikt niewinny a dzieciątko opuszcza padół tej ziemi !!!
To dopiero komisja !!!
Powołujący najpierw powinien skorzystać z pomocy specjalisty za nim powoła "komisję wspólnej adoracji".

Nigdy nie doidziemy prawdy jak korporacje sami będą siebie rozgrzeszać !!!

W przypadkach dotyczących osób WSZELKICH istniejących w Polsce KORPORACJI powinien
rozstrzygać tzw. trybunał społeczny.
Wtedy wyroki były by w 90 % adekwatne do czynów .
Tak mamy to co mamy .Wszyscy niewinni lub mała szkodliwość spoleczna.
W najgorszym przypadku " zawiasy ".
Proponuję szpitalowi dać nagrodę za sprawne działanie .
Komisji natomiast pochwałę w jadłospisie szpitalnym.

Mam pytanie kiedy te warchoły wezmą się za solidną pracę .?
Nikt niewinny a dzieciątko opuszcza padół tej ziemi !!!
To dopiero komisja !!!
Powołujący najpierw powinien skorzystać z pomocy specjalisty za nim powoła "komisję wspólnej adoracji".

Nigdy nie doidziemy prawdy jak korporacje sami będą siebie rozgrzeszać !!!

W przypadka... rozwiń
Avatar
aa / 15 marca 2013 o 10:55
0
Dziecko nie żyje .Karetka odmówiła przyjazdu ,lekarz zbadania dziecka na izbie przyjęć i nie ma winnych.Wyrazy wspóczucia dla rodziny .To jest chory kraj ,a raczej chora władza i prawo.
Avatar
amen / 12 marca 2013 o 18:18
0
[quote name='aaaa' timestamp='1362938503' post='743282']
Ten się nie myli co nic nie robi
[/quote]zamknij sie z tak deb***nym i glupawym tekstem,dziecko nie zyje ; chociaz niech sie ktos przyzna do bledu,trzeba miec honor ,a nie byc skur....tak jak np.politycy wszelkiej masci
Avatar
wiktor / 12 marca 2013 o 12:52
0
Adwokaci w swojej sprawie tak będzie zawsze jak zarząd szpitala będzie powoływany z klucza partyjnego.
Avatar
P / 10 marca 2013 o 22:56
0
Jak komisja lekarska może osądzić obiektywnie lekarza/lekarzy czy tam szpital?! Jest tu kilka osób odpowiedzialnych i wierze, że prokuratura będzie w stanie udowodnić winę każdemu z osobna. System i procedury to jedno ale w każdej z tych placówek był 'lekarz', który oprócz wypisywania skierowań powinien też leczyć i za błędne decyzje albo ich brak ponosi jak najbardziej odpowiedzialność. Jeżeli nie wie co to za choroba to powinien to skonsultować to z lekarzem starszym albo młodszym stażem. Wystarczy tylko chcieć pomóc. Jak takiemu lekarzowi ma się chcieć pomagać skoro on przychodzi na dyżur do szpitala odpocząć po wizytach prywatnych.
Co do komisji to powinna to być komisja na najwyższym szczeblu państwowym bo zmarło niewinne dziecko. Łączę się w bólu z rodzicami.
Jak komisja lekarska może osądzić obiektywnie lekarza/lekarzy czy tam szpital?! Jest tu kilka osób odpowiedzialnych i wierze, że prokuratura będzie w stanie udowodnić winę każdemu z osobna. System i procedury to jedno ale w każdej z tych placówek był 'lekarz', który oprócz wypisywania skierowań powinien też leczyć i za błędne decyzje albo ich brak ponosi jak najbardziej odpowiedzialność. Jeżeli nie wie co to za choroba to powinien to skonsultować to z lekarzem starszym albo młodszym stażem. Wystarczy tylko chcieć pomóc. Jak takie... rozwiń
Avatar
aaaa / 10 marca 2013 o 19:01
0
Ten się nie myli co nic nie robi
Avatar
Jola / 10 marca 2013 o 12:15
0
[quote name='rex' timestamp='1362828549' post='742919']
Szpital ? Szpital nie POpełnił błędu , ale jego personel !
[/quote]W normalnym kraju za taki bajzel od razu leci minister zdrowia,a jak mało to i nieudaczny premier co trzyma u siebie takich ministrów. !!!!!
Avatar
miko / 10 marca 2013 o 11:51
0
wybiórcze działanie "komisji" - równie dobrze mogli badać wątek prawidłowego działania spłuczki w szpitalnej toalecie. Od razu na myśl przychodzi komisja hazardowa
Avatar
mordotymoja / 10 marca 2013 o 08:36
0
Dla mnie winny jest lekarz ,który nie przyjął od razu do szpitala i nie rozpoznał sepsy .W sepsie są charakterystyczny objawy .Matka widdziała a lekarz nie .Nie zawsze rozpoznanie równa się wyleczenie .Wg mnie chory jest cały system .Transport ,czekanie na konsultacje .Pracownik szpitala nie jest w stanie tego przeskoczyć .Lekarz powinien słuchać matki i chorego .Nikt nie wiezie do szpitala dziecka bez potrzeby.
Avatar
xxx / 9 marca 2013 o 17:53
0
Oczywiście że nie popełnili błędu, gdyż nic nie robili jak zwykle.
Avatar
de-bil jozef bąk / 9 marca 2013 o 16:39
0
Proponuję szpitalowi dać nagrodę za sprawne działanie .
Komisji natomiast pochwałę w jadłospisie szpitalnym.

Mam pytanie kiedy te warchoły wezmą się za solidną pracę .?
Nikt niewinny a dzieciątko opuszcza padół tej ziemi !!!
To dopiero komisja !!!
Powołujący najpierw powinien skorzystać z pomocy specjalisty za nim powoła "komisję wspólnej adoracji".

Nigdy nie doidziemy prawdy jak korporacje sami będą siebie rozgrzeszać !!!

W przypadkach dotyczących osób WSZELKICH istniejących w Polsce KORPORACJI powinien
rozstrzygać tzw. trybunał społeczny.
Wtedy wyroki były by w 90 % adekwatne do czynów .
Tak mamy to co mamy .Wszyscy niewinni lub mała szkodliwość spoleczna.
W najgorszym przypadku " zawiasy ".
Proponuję szpitalowi dać nagrodę za sprawne działanie .
Komisji natomiast pochwałę w jadłospisie szpitalnym.

Mam pytanie kiedy te warchoły wezmą się za solidną pracę .?
Nikt niewinny a dzieciątko opuszcza padół tej ziemi !!!
To dopiero komisja !!!
Powołujący najpierw powinien skorzystać z pomocy specjalisty za nim powoła "komisję wspólnej adoracji".

Nigdy nie doidziemy prawdy jak korporacje sami będą siebie rozgrzeszać !!!

W przypadka... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 0 0

PIŁKARSKA III LIGA Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 5 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 2

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 32 14

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 30 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 7

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!