Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 maja 2014 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Woda z Nielisza zalała Izbicę i Krasnystaw. Czyja to wina?

0 21 A A

Samorządowcy z Izbicy i Krasnegostawu są wściekli na Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Uważają, że to właśnie przez urzędników woda ze zbiornika w Nieliszu zalała ich miejscowości. Ci mówią, że to nie ich wina

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stale monitorowaliśmy poziom wody na Wieprzu. Nic nie wskazywało, że przyjdzie do nas aż tak wielka woda - mówi Tomasz Smyk, zastępca wójta Izbicy. - W nocy z soboty na niedzielę rzeka zaczęła gwałtownie przybierać i w końcu wdarła się do miasta. Zatrzymała się 10 metrów od Urzędu Gminy.

W Izbicy woda zalała 20 posesji. Krystynę Szmit strażak wyniósł z domu na plecach. - Woda była w całym domu - opowiada pani Krystyna. - Zniszczyła podłogi, meble, wszelkie stojące na podłodze sprzęty. Ratujemy co się da, ale czy się uda? Meble są już raczej do wyrzucenia.

Dzień później woda dotarła do Krasnegostawu. Trzeba było ewakuować ludzi z 20 posesji. Zostali umieszczeni w internacie miejscowego ogólniaka. W mieście wciąż zagrożone zalaniem jest około 200 siedlisk i baz różnych firm.

- Nie chcemy rozmawiać o tym, co nas spotkało. To dla nas zbyt trudne - mówi małżeństwo mieszkające przy ul. Grobla. Woda podtopiła ich dom i zalała podwórko. Wiele innych rodzin jest w podobnej sytuacji. Woda zalała także przydomowe sady i ogrody działkowe.

- Dopóki nie było zbiornika w Nieliszu, to w Krasnymstawie nigdy nie mieliśmy problemu z wysoką wodą - mówi Andrzej Kmicic, sekretarz UM w Krasnystawie. - Tymczasem w ciągu zaledwie sześciu godzin w nocy z niedzieli na poniedziałek woda na Wieprzu podniosła się prawie o metr. Gospodarze Nielisza w żaden sposób nas nie ostrzegli.

- Prosiliśmy wojewodę, aby wymógł na nich, by z wyprzedzeniem informowali gminy położone poniżej o swoich decyzjach związanych ze spuszczaniem wody - mówi Tomasz Smyk. - Dzięki temu moglibyśmy się lepiej przygotować i zminimalizować straty.

Za zalew w Nieliszu odpowiada Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. - Absolutnie nie ma mowy o zrzucie wody ze zbiornika. Nigdy nie wypuszczaliśmy jej więcej, niż do niego wpływało - zapewnia Stanisław Jakimiuk, dyrektor WZMiUW w Lublinie. - Tylko w momencie, gdy do akwenu wpływało 35 metrów sześciennych wody na sekundę, wypuszczaliśmy 22 metry. Potem zmniejszyliśmy odpływ do kilkunastu metrów. Należy pamiętać, że poniżej zbiornika są dopływy pięciu rzek, które razem dają ogromną ilość wody - tłumaczy Jakimiuk.

(toma)

Aktualną sytuację powodziową możecie śledzić tutaj: Alarm powodziowy nad Wisłą w woj. lubelskim

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec Krasnegostawu / 23 maja 2014 o 12:40
0

Wszystko dlatego że 1 czerwca w Nieliszu ma się odbyć jakaś komercyjna impreza i Nieliszowi kończy się ochrona wydana przez UE że do jakiegoś tam czasu nie może komercyjnie wykorzystywać zbiornika a teraz już może. Dlatego trzymał wodę że mieć co zaoferować ludziom, nikt nie przyjdzie na zbiornik jak nie będzie tam wody. Tylko że szefowie się przeliczyli i woda się przelała. Spokojnie mogli spuścić wodę wcześniej i powoli tak żeby nikogo nie zalać i tak żeby być przygotowanym na przyjęcie wody ale tego nie zrobili bo KASA przede wszystkim i własne interesy. Dwa jest takie, że zbiornik w Borowicy był zamknięty i nie przyjmował wody tyle co powinien bo przecież trzeba uważać na stawy hodowlane, które należą do wysokich urzędników z każdej opcji politycznej rządzących naszym województwem i nie tylko. Tak więc Krasnystaw przegrał z Kasą, układami politycznymi, bobrami przez które nie można budować wałów. Zastanówcie się dlaczego ów nadzwyczajna rada, która miało być najpierw w starostwie, które należy do PSL jak i marszałek naszego województwa nie odbyła się tam tylko została przeniesiona do Urzędu Miasta. 1+1 daje 2 Ściema

Wszystko dlatego że 1 czerwca w Nieliszu ma się odbyć jakaś komercyjna impreza i Nieliszowi kończy się ochrona wydana przez UE że do jakiegoś tam czasu nie może komercyjnie wykorzystywać zbiornika a teraz już może. Dlatego trzymał wodę że mieć co zaoferować ludziom, nikt nie przyjdzie na zbiornik jak nie będzie tam wody. Tylko że szefowie się przeliczyli i woda się przelała. Spokojnie mogli spuścić wodę wcześniej i powoli tak żeby nikogo nie zalać i tak żeby być przygotowanym na przyjęcie wody ale tego nie zrobili bo KASA przede wszystkim... rozwiń

Avatar
zzzzzzz / 22 maja 2014 o 15:05
0

Zanim zaczniecie komentować spójrzcie na sumy opadów w Nieliszu z piątku. Takich opadów nikt nie mógł przewidzieć, a żaden zbiornik dla którego prognoza opadów nie zakładała intensywnych opadów (w ciągu 12 godzin spadła równowartość sumie z 2,5 miesiąca!!!!) - nad Roztoczem powstała gigantyczna komórka burzowa, więc zanim zaczniecie wypisywać głupoty i osądzać najpierw poznajcie fakty. Pozdrawiam

i co z tego że była fala burzowa? Przecież od dawna ogłaszano zwiekszenie poziomu wód i fakt że moze dochodzic do wezbrania rzek i sytuacji powodziowych. Był oglnpolski alarm na ten temat, to dlaczego zbiornik rekreacyjny nie byl w tym czasie pzygotowywany d przyjecia dodakowej wody, a wrecz przeciwnie byl napelniany? Przeciez to paranoja, mam nadzieje ze odpwidzialni za to ludzie przynajmniej stracą swoje posadki. Współczuje mieszkancom Izbicy i Krasnegostawu, ale powinni po tym wszystkim zainteresować się takim obrotem spraw i odszukac winnych za tą klęskę. Jedno jest pewne, zbiornik Nielisz był zapełniony, przyszły gwałtowne burze i opady więc stan wody w nim się podnosił, więc jakaś osoba poprostu musiała zadecydować że lepiej zalać inne miejscowości niż swoją i wypuscili wodę.

i co z tego że była fala burzowa? Przecież od dawna ogłaszano zwiekszenie poziomu wód i fakt że moze dochodzic do wezbrania rzek i sytuacji powodziowych. Był oglnpolski alarm na ten temat, to dlaczego zbiornik rekreacyjny nie byl w tym czasie pzygotowywany d przyjecia dodakowej wody, a wrecz przeciwnie byl napelniany? Przeciez to paranoja, mam nadzieje ze odpwidzialni za to ludzie przynajmniej stracą swoje posadki. Współczuje mieszkancom Izbicy i Krasnegostawu, ale powinni po tym wszystkim zainteresować się takim obrotem spr... rozwiń

Avatar
Bravo_1 / 20 maja 2014 o 19:04
0

Z metrologicznego punktu widzenia taki opad był nie do przewidzenia...Tyle w temacie. Pozdrawiam


Uff,w końcu...;)
Było jak najbardziej do przewidzenia, to ze popada i to sporo pokazywały wszystkie prognozy, ale nie do zrozumienia jest zachowanie osoby odpowiedzialnej za regulację wody w zbiorniku, podnoszenie jej stanu bez potrzeby i utrzymywanie takiego stanu przez dłuższy czas, wychodzi na to, że ważniejsze jest utrudnianie "życia" wędkarzom tam przyjeżdżającym niż dbanie o bezpieczeństwo ludzi mieszkających poniżej zapory.

Uff,w końcu...;)
Było jak najbardziej do przewidzenia, to ze popada i to sporo pokazywały wszystkie prognozy, ale nie do zrozumienia jest zachowanie osoby odpowiedzialnej za regulację wody w zbiorniku, podnoszenie jej stanu bez potrzeby i utrzymywanie takiego stanu przez dłuższy czas, wychodzi na to, że ważniejsze jest utrudnianie "życia" wędkarzom tam przyjeżdżającym niż dbanie o bezpieczeństwo ludzi mieszkających poniżej zapory. rozwiń
Avatar
Bravo_1 / 20 maja 2014 o 18:52
0

Z metrologicznego punktu widzenia taki opad był nie do przewidzenia...Tyle w temacie. Pozdrawiam

Avatar
Bravo_1 / 20 maja 2014 o 18:51
0

Z metrologicznego punktu widzenia taki opad był nie do przewidzenia...Tyle w temacie. Pozdrawiam

Avatar
Tomi / 20 maja 2014 o 18:36
0

Niestety, ale ktoś w UW w Zarządzaniu Kryzysowym przespał lekcję z 2010r. Są siły i srodki, rzeba je tylko uruchomic. Jezeli komuś brak odwagi lub kompetencji to chyba pora pomysleć o zmianie zawodu. I niech nikt nie tłumaczy się suma opadów. Komórki Zarządzania Kryzysowego maja dokładne prognozy, dane-na bieżącą. Niech nie kolesiostwo a kompetencja będzie wyznacznikiem przy zatrudnianiu. Pozdrawiam.

Z metrologicznego punktu widzenia taki opad był nie do przewidzenia...Tyle w temacie. Pozdrawiam

Z metrologicznego punktu widzenia taki opad był nie do przewidzenia...Tyle w temacie. Pozdrawiam

rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2014 o 16:46
0

JEŻELI ZBIORNIK RETENCYJNY WYKORZYSTUJE SIĘ JAK REKREACYJNY  TO  TAKIE SĄ SKUTKI

Dlatego tusk musi odejść,tak dalej być nie może,to skandal.

Avatar
Josef / 20 maja 2014 o 11:28
0

Wojewódzki zarząd melioracji to firma marszałka województwa Hetmana europejkskiego z PSL-u.To są ludzie,którzy żyją w oddzielnym świecie kasy i stołków.Nie słuchają ludzi na dole,ba nie żyją ich sprawami.Oni chcą tylko poparcia w czasie wyborów.Przecież,to samo dzieje się na terenie gmin :Wilkowa i Karczmisk.Nic nie robili przez 4 lata mimo,że wał na długości ponad 1 km był rozjezdżony po powodzi w 2010 roku.Na parę dni przed powodzią zaczęli formować z błota nowy wał.To jest gospodarskie spojrzenie PSL-owców.Dokąd jeszcze ludzie będą tolerować tych faryzeuszy???

Wojewódzki zarząd melioracji to firma marszałka województwa Hetmana europejkskiego z PSL-u.To są ludzie,którzy żyją w oddzielnym świecie kasy i stołków.Nie słuchają ludzi na dole,ba nie żyją ich sprawami.Oni chcą tylko poparcia w czasie wyborów.Przecież,to samo dzieje się na terenie gmin :Wilkowa i Karczmisk.Nic nie robili przez 4 lata mimo,że wał na długości ponad 1 km był rozjezdżony po powodzi w 2010 roku.Na parę dni przed powodzią zaczęli formować z błota nowy wał.To jest gospodarskie spojrzenie PSL-owców.Dokąd jeszcze ludzie będą tol... rozwiń

Avatar
kokr / 20 maja 2014 o 10:23
0

Jak zwykle wszyscy umywają ręce. Nielisz to katastrofa dla Krasnegostawu. Jak nie spuszczali wody ze zbiornika? Wystarczy przejżeć stan wody z ostatnich dni i zobaczymy jak pozybyto się nagle 50 cm. Poza tym dlaczego gromadzono tak dużo wody, której tak gwałtownie się pozbyto!!! Własciciele zbiornika nikogo nie informują, nawet strażacy nic nie wiedzieli jak idzie fala. To istny dziki zachód, a właściwie wschód.

Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 19 maja 2014 o 23:36
0
Woda z Nielisza zalała Izbicę i Krasnystaw. Czyja to wina?

Odpowiadam zatem na pytanie. JEST TO WINA TYCH, CO WPADLI NA POMYSŁ, BY W NIELISZU WYBUDOWAĆ ZBIORNIK. Bo każdy głupi wie, że naturalnie meandrująca rzeka, pomieści więcej wody, niż zmeliorowana i w sztuczny sposób modyfikowana...

Avatar
Mieszkaniec Krasnegostawu / 23 maja 2014 o 12:40
0

Wszystko dlatego że 1 czerwca w Nieliszu ma się odbyć jakaś komercyjna impreza i Nieliszowi kończy się ochrona wydana przez UE że do jakiegoś tam czasu nie może komercyjnie wykorzystywać zbiornika a teraz już może. Dlatego trzymał wodę że mieć co zaoferować ludziom, nikt nie przyjdzie na zbiornik jak nie będzie tam wody. Tylko że szefowie się przeliczyli i woda się przelała. Spokojnie mogli spuścić wodę wcześniej i powoli tak żeby nikogo nie zalać i tak żeby być przygotowanym na przyjęcie wody ale tego nie zrobili bo KASA przede wszystkim i własne interesy. Dwa jest takie, że zbiornik w Borowicy był zamknięty i nie przyjmował wody tyle co powinien bo przecież trzeba uważać na stawy hodowlane, które należą do wysokich urzędników z każdej opcji politycznej rządzących naszym województwem i nie tylko. Tak więc Krasnystaw przegrał z Kasą, układami politycznymi, bobrami przez które nie można budować wałów. Zastanówcie się dlaczego ów nadzwyczajna rada, która miało być najpierw w starostwie, które należy do PSL jak i marszałek naszego województwa nie odbyła się tam tylko została przeniesiona do Urzędu Miasta. 1+1 daje 2 Ściema

Wszystko dlatego że 1 czerwca w Nieliszu ma się odbyć jakaś komercyjna impreza i Nieliszowi kończy się ochrona wydana przez UE że do jakiegoś tam czasu nie może komercyjnie wykorzystywać zbiornika a teraz już może. Dlatego trzymał wodę że mieć co zaoferować ludziom, nikt nie przyjdzie na zbiornik jak nie będzie tam wody. Tylko że szefowie się przeliczyli i woda się przelała. Spokojnie mogli spuścić wodę wcześniej i powoli tak żeby nikogo nie zalać i tak żeby być przygotowanym na przyjęcie wody ale tego nie zrobili bo KASA przede wszystkim... rozwiń

Avatar
zzzzzzz / 22 maja 2014 o 15:05
0

Zanim zaczniecie komentować spójrzcie na sumy opadów w Nieliszu z piątku. Takich opadów nikt nie mógł przewidzieć, a żaden zbiornik dla którego prognoza opadów nie zakładała intensywnych opadów (w ciągu 12 godzin spadła równowartość sumie z 2,5 miesiąca!!!!) - nad Roztoczem powstała gigantyczna komórka burzowa, więc zanim zaczniecie wypisywać głupoty i osądzać najpierw poznajcie fakty. Pozdrawiam

i co z tego że była fala burzowa? Przecież od dawna ogłaszano zwiekszenie poziomu wód i fakt że moze dochodzic do wezbrania rzek i sytuacji powodziowych. Był oglnpolski alarm na ten temat, to dlaczego zbiornik rekreacyjny nie byl w tym czasie pzygotowywany d przyjecia dodakowej wody, a wrecz przeciwnie byl napelniany? Przeciez to paranoja, mam nadzieje ze odpwidzialni za to ludzie przynajmniej stracą swoje posadki. Współczuje mieszkancom Izbicy i Krasnegostawu, ale powinni po tym wszystkim zainteresować się takim obrotem spraw i odszukac winnych za tą klęskę. Jedno jest pewne, zbiornik Nielisz był zapełniony, przyszły gwałtowne burze i opady więc stan wody w nim się podnosił, więc jakaś osoba poprostu musiała zadecydować że lepiej zalać inne miejscowości niż swoją i wypuscili wodę.

i co z tego że była fala burzowa? Przecież od dawna ogłaszano zwiekszenie poziomu wód i fakt że moze dochodzic do wezbrania rzek i sytuacji powodziowych. Był oglnpolski alarm na ten temat, to dlaczego zbiornik rekreacyjny nie byl w tym czasie pzygotowywany d przyjecia dodakowej wody, a wrecz przeciwnie byl napelniany? Przeciez to paranoja, mam nadzieje ze odpwidzialni za to ludzie przynajmniej stracą swoje posadki. Współczuje mieszkancom Izbicy i Krasnegostawu, ale powinni po tym wszystkim zainteresować się takim obrotem spr... rozwiń

Avatar
Bravo_1 / 20 maja 2014 o 19:04
0

Z metrologicznego punktu widzenia taki opad był nie do przewidzenia...Tyle w temacie. Pozdrawiam


Uff,w końcu...;)
Było jak najbardziej do przewidzenia, to ze popada i to sporo pokazywały wszystkie prognozy, ale nie do zrozumienia jest zachowanie osoby odpowiedzialnej za regulację wody w zbiorniku, podnoszenie jej stanu bez potrzeby i utrzymywanie takiego stanu przez dłuższy czas, wychodzi na to, że ważniejsze jest utrudnianie "życia" wędkarzom tam przyjeżdżającym niż dbanie o bezpieczeństwo ludzi mieszkających poniżej zapory.

Uff,w końcu...;)
Było jak najbardziej do przewidzenia, to ze popada i to sporo pokazywały wszystkie prognozy, ale nie do zrozumienia jest zachowanie osoby odpowiedzialnej za regulację wody w zbiorniku, podnoszenie jej stanu bez potrzeby i utrzymywanie takiego stanu przez dłuższy czas, wychodzi na to, że ważniejsze jest utrudnianie "życia" wędkarzom tam przyjeżdżającym niż dbanie o bezpieczeństwo ludzi mieszkających poniżej zapory. rozwiń
Avatar
Bravo_1 / 20 maja 2014 o 18:52
0

Z metrologicznego punktu widzenia taki opad był nie do przewidzenia...Tyle w temacie. Pozdrawiam

Avatar
Bravo_1 / 20 maja 2014 o 18:51
0

Z metrologicznego punktu widzenia taki opad był nie do przewidzenia...Tyle w temacie. Pozdrawiam

Avatar
Tomi / 20 maja 2014 o 18:36
0

Niestety, ale ktoś w UW w Zarządzaniu Kryzysowym przespał lekcję z 2010r. Są siły i srodki, rzeba je tylko uruchomic. Jezeli komuś brak odwagi lub kompetencji to chyba pora pomysleć o zmianie zawodu. I niech nikt nie tłumaczy się suma opadów. Komórki Zarządzania Kryzysowego maja dokładne prognozy, dane-na bieżącą. Niech nie kolesiostwo a kompetencja będzie wyznacznikiem przy zatrudnianiu. Pozdrawiam.

Z metrologicznego punktu widzenia taki opad był nie do przewidzenia...Tyle w temacie. Pozdrawiam

Z metrologicznego punktu widzenia taki opad był nie do przewidzenia...Tyle w temacie. Pozdrawiam

rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2014 o 16:46
0

JEŻELI ZBIORNIK RETENCYJNY WYKORZYSTUJE SIĘ JAK REKREACYJNY  TO  TAKIE SĄ SKUTKI

Dlatego tusk musi odejść,tak dalej być nie może,to skandal.

Avatar
Josef / 20 maja 2014 o 11:28
0

Wojewódzki zarząd melioracji to firma marszałka województwa Hetmana europejkskiego z PSL-u.To są ludzie,którzy żyją w oddzielnym świecie kasy i stołków.Nie słuchają ludzi na dole,ba nie żyją ich sprawami.Oni chcą tylko poparcia w czasie wyborów.Przecież,to samo dzieje się na terenie gmin :Wilkowa i Karczmisk.Nic nie robili przez 4 lata mimo,że wał na długości ponad 1 km był rozjezdżony po powodzi w 2010 roku.Na parę dni przed powodzią zaczęli formować z błota nowy wał.To jest gospodarskie spojrzenie PSL-owców.Dokąd jeszcze ludzie będą tolerować tych faryzeuszy???

Wojewódzki zarząd melioracji to firma marszałka województwa Hetmana europejkskiego z PSL-u.To są ludzie,którzy żyją w oddzielnym świecie kasy i stołków.Nie słuchają ludzi na dole,ba nie żyją ich sprawami.Oni chcą tylko poparcia w czasie wyborów.Przecież,to samo dzieje się na terenie gmin :Wilkowa i Karczmisk.Nic nie robili przez 4 lata mimo,że wał na długości ponad 1 km był rozjezdżony po powodzi w 2010 roku.Na parę dni przed powodzią zaczęli formować z błota nowy wał.To jest gospodarskie spojrzenie PSL-owców.Dokąd jeszcze ludzie będą tol... rozwiń

Avatar
kokr / 20 maja 2014 o 10:23
0

Jak zwykle wszyscy umywają ręce. Nielisz to katastrofa dla Krasnegostawu. Jak nie spuszczali wody ze zbiornika? Wystarczy przejżeć stan wody z ostatnich dni i zobaczymy jak pozybyto się nagle 50 cm. Poza tym dlaczego gromadzono tak dużo wody, której tak gwałtownie się pozbyto!!! Własciciele zbiornika nikogo nie informują, nawet strażacy nic nie wiedzieli jak idzie fala. To istny dziki zachód, a właściwie wschód.

Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 19 maja 2014 o 23:36
0
Woda z Nielisza zalała Izbicę i Krasnystaw. Czyja to wina?

Odpowiadam zatem na pytanie. JEST TO WINA TYCH, CO WPADLI NA POMYSŁ, BY W NIELISZU WYBUDOWAĆ ZBIORNIK. Bo każdy głupi wie, że naturalnie meandrująca rzeka, pomieści więcej wody, niż zmeliorowana i w sztuczny sposób modyfikowana...

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 0

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 0

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 2 2

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 22 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 517 51

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 10

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.