Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Imprezy

5 stycznia 2019 r.
20:11

27. Finał WOŚP 2019. Program imprez i wydarzeń w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora pab
57 15 A A
13 stycznia 2019 10:00

W tym roku organizacji lubelskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podjęło się Centrum Kultury w Lublinie we współpracy ze Społeczną Szkołą Podstawową im. Sebastiana Klonowica w Lublinie. Wydarzenia związane z WOŚP odbywają się także w Galerii Labirynt oraz na placu Zamkowym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Centrum Kultury w Lublinie

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Centrum Kultury w Lublinie lub na placu przed CK oraz na placu Litewskim.

Sala widowiskowa CK

godz. 10-19

Na scenie sali widowiskowej zobaczymy m.in. przedszkolaki z Prywatnego Dwujęzycznego Przedszkola Motylek w Lublinie, uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica w Lublinie, pokazy taneczne w wykonaniu Underground Dance Studio, nie zabraknie też koncertów.

 W programie między innymi:

* koncert uczniów z Prywatnego Przedszkola Dwujęzycznego Motylek w Lublinie

* pokaz udzielania pierwszej pomocy (SPS im. S. Klonowica w Lublinie)

* koncert Daniela Koszyka z zespołem

* warsztaty taneczne (SPS im. S. Klonowica w Lublinie)

* pokaz Underground Dance Studio

* koncert Łukasza Jemioły

* uczniowie SPS im. S. Klonowica w Lublinie

* koncerty: Lubelska Szkoła Rocka, The Backstage, uczniowie SPS im. S. Klonowica w Lublinie

* Antykwadrat, SĘK

Piwnice i przestrzenie CK

Na korytarzach Centrum Kultury odbędą się warsztaty i animacje dla dzieci. Przez cały dzień będzie można także nauczyć się udzielenia pierwszej pomocy oraz wziąć udział w akcji „Kartka dla Owsiaka” w Piwnicach CK.

W godz. 11-16:30 Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland przeprowadzi akcję Przychodnia Studencka. Będzie można zbadać poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego, masy i składu ciała.

godz. 10-20 Tekturopolis WOŚP / Piwnice CK

Wnieś z nami tekturowe miasto, jednocześnie pomagając innym! Zapraszamy całe rodzinny, które będą skłonne zapłacić każdą kwotę, aby kupić chociaż na kilka godzin swój kawałek podłogi i postawić na nim wszystko, co im się zamarzy: domy, bloki, urzędy, drapacze chmur, chałupy, mosty drogi i tunele… To potężne tekturowe inwestycje, z których cały dochód zasili Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Po zakończeniu użytkowania gruntu odbędzie się licytacja na rzecz WOŚP poszczególnych obiektów.

godz. 10-18 Dziki Pokój WOŚP / Sala Mała

Interaktywny pokój dla dzieci respektujący ich potrzeby, zmysły i pomysły. Mnóstwo obiektów inspirowanych przyrodą. Niepowtarzalna sposobność do wspaniałej zabawy i twórczej aktywności zakorzenionej w naturze.

Plac Litewski

godz. 15 największe serce WOŚP dla Szpitala DSK 1

Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie próba pobicia rekordu utworzenia na placu Litewskim kształtu serca z największej ilości osób.

Scena plenerowa, plac przed CK / godz. 16:30-20:45

godz. 16:30: otwarcie sceny plenerowej (uczniowie SPS im. S. Klonowica w Lublinie)

godz. 17:30-18:00: Portfinger – koncert

godz. 18:15-19:45: Pasażer – koncert

godz. 19:00-19:45: Dr Gree – koncert

godz. 20:00-20:45: Spring Rolls – koncert

*** Galeria Labirynt

Wydarzenia odbywają się w Galerii Labirynt oraz na Placu Zamkowym

Początek o godzinie 9. W Galerii Labirynt odbędą się licytacje, występy wokalne (Slave Keeper, Villain, Steam of Silence, Weidy Drive, Blacklight, KOSHYKI, Grossman, Aleksandra Madej, Michał Robak, Anna Urbaniak, Inga Kokuszko, Julia Kasak), pokazy taneczne (UDS, Dancemania, Chassemi), samoobrony, karate (prowadzony przez Tomasza Iwanka) oraz pokaz pierwszej pomocy.

Podczas tych wydarzeń każdy będzie mógł zmierzyć poziom cukru we krwi, a także pomóc swojemu genetycznemu bliźniakowi i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w Fundacji DKMS.

A już o godzinie 20, w nieco zmienionej formie, odbędzie się "Niezapomniane światełko do nieba’’ Koniec planowany jest na godz. 22.

Natomiast na Placu Zamkowym miłośnicy samochodów grupy VAG po raz kolejny zorganizują serduszko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego rana kierowcy samochodów marek Audi, Volkswagena, Seata i Skody będą spotykać się na placu, by w godzinach popołudniowych utworzyć ze swoich aut serduszko na cześć WOŚP. O godz. 12.30 głównymi ulicami Lublina odbędzie się przejazd przybyłych aut. Kolumna ma na celu zainteresowanie wydarzeniem i zachęcenie do udziału. Po przejeździe o godz. 14 odbędzie się pokaz pierwszej pomocy.

W czasie całego spotkania zbierane będą pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dary dla Schroniska dla Zwierząt w Lublinie oraz plastikowe nakrętki dla Hospicjum dla dzieci w Lublinie. Sam finał akcji planowany jest na godz. 18 gdzie kierowcy zrobią światełko do nieba.

*** Wiosłowanie dla WOŚP

W sobotę 12 stycznia w 7 miastach Polski po raz 10 odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich.

Po zeszłorocznym sukcesie organizacyjnym tym razem do próby ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów staną mieszkańcy: Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina i Warszawa.

W Lublinie akcja odbędzie się w godz. 9-18 w Centrum Handlowym Atrium Felicity (al. Wincentego Witosa 32). 

 

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Paweł / 6 stycznia 2019 o 23:10
+5
Boże skąd tyle ciemnoty w naszym regionie. Ile zawiści w komentarzach. Jestem lekarzem i co dzień widzę ile sprzętu zakupionego przez WOŚP ratuje pacjentom życie. Niektóre oddziały nie mogłyby w ogóle funkcjonować. Wasz Rydzyk codziennie zbiera od was kupę pieniędzy, zbierał na ratowanie Stoczni itd. I co? Wszystko defrauduje. Kupuje sobie samochody, buduje medialne imperium, opływa w luksusy, a z potrzebującymi nigdy się nie podzieli. Obyście wy i wasze dzieci nigdy nie potrzebowały sprzętu który nie był zakupiony przez taką postawę jak wasza. To Państwo powinno zapewniać wyposażenie do szpitali, ale od dawna rządy oglądają się na się na inicjatywę Owsiaka. Z jedną różnicą, poprzednicy byli wdzięczni, a obecni tylko opluwają. Oni nawet stadniny nie potrafią poprowadzić. Dostali świetnie funkcjonującą, z ogromnymi tradycjami stadninę w Janowie z milionowymi dochodami co roku, a dziś po 3 latach jest ona bankrutem. Ja też nie mogę patrzyć na Schetynę, ale to co robi z Polską obecna banda zawistnych nieudaczników jest przerażające.
Boże skąd tyle ciemnoty w naszym regionie. Ile zawiści w komentarzach. Jestem lekarzem i co dzień widzę ile sprzętu zakupionego przez WOŚP ratuje pacjentom życie. Niektóre oddziały nie mogłyby w ogóle funkcjonować. Wasz Rydzyk codziennie zbiera od was kupę pieniędzy, zbierał na ratowanie Stoczni itd. I co? Wszystko defrauduje. Kupuje sobie samochody, buduje medialne imperium, opływa w luksusy, a z potrzebującymi nigdy się nie podzieli. Obyście wy i wasze dzieci nigdy nie potrzebowały sprzętu który nie był zakupiony przez taką postawę j... rozwiń
Avatar
Kkk / 8 stycznia 2019 o 22:57
+2
Ja zyje dzieki sprzętowi wlasnie z WOŚP. Mogliscie sie leczyc nie wiedzac skad jest sprzat. Sa serduszka ale czasem nie zwraca sie na to uwagi przez pośpiech. Warto pomagac dla innych jak i dla siebie.
Avatar
K / 7 stycznia 2019 o 08:50
+2
Boże skąd tyle ciemnoty w naszym regionie. Ile zawiści w komentarzach. Jestem lekarzem i co dzień widzę ile sprzętu zakupionego przez WOŚP ratuje pacjentom życie.  Niektóre oddziały nie mogłyby  w ogóle funkcjonować. Wasz Rydzyk codziennie zbiera od was kupę pieniędzy, zbierał na ratowanie Stoczni itd. I co?  Wszystko defrauduje.  Kupuje sobie  samochody, buduje medialne imperium, opływa w luksusy,  a z potrzebującymi nigdy się nie podzieli. Obyście wy i wasze dzieci nigdy nie potrzebowały sprzętu który nie był zakupiony przez taką postawę jak wasza. To Państwo powinno zapewniać wyposażenie do szpitali, ale od dawna rządy oglądają się na się na inicjatywę Owsiaka. Z jedną różnicą, poprzednicy byli wdzięczni, a obecni tylko opluwają. Oni nawet stadniny nie potrafią poprowadzić. Dostali świetnie funkcjonującą, z ogromnymi tradycjami stadninę w Janowie z milionowymi dochodami co roku, a dziś po 3 latach jest ona bankrutem.  Ja też nie mogę patrzyć na Schetynę, ale to co robi z Polską obecna banda zawistnych nieudaczników jest przerażające.
Polska woli dawać kasę na nauczanie religii. Tylko na pensje katechetów (w tym księży) idzie rokrocznie 1,4 mld zł! Owsiak z tysiącami wolontariuszy przez 26 finałów (czyli 26 lat) nie uzbierał jeszcze miliarda zł. To pokazuje, ile kasy doi z nas wszystkich kler tylko na nauczanie religii, a gdzie jeszcze ich liczne "inne potrzeby"? Owsiak, to kropla w morzu potrzeb. Gdyby cała ta kasa, co na Kościół, szła na służbę zdrowia, to mielibyśmy jeden z najlepszych systemów opieki zdrowotnej w Europie!
Polska woli dawać kasę na nauczanie religii. Tylko na pensje katechetów (w tym księży) idzie rokrocznie 1,4 mld zł! Owsiak z tysiącami wolontariuszy przez 26 finałów (czyli 26 lat) nie uzbierał jeszcze miliarda zł. To pokazuje, ile kasy doi z nas wszystkich kler tylko na nauczanie religii, a gdzie jeszcze ich liczne "inne potrzeby"? Owsiak, to kropla w morzu potrzeb. Gdyby cała ta kasa, co na Kościół, szła na służbę zdrowia, to mielibyśmy jeden z najlepszych systemów opieki zdrowotnej w Europie! rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2019 o 23:30
+1
Taaa i stać w magazynie zbierając kurz to już lepiej niech pożyczą do innego szpitala i tam pomaga
Avatar
K / 7 stycznia 2019 o 08:46
0
Nie dam nic. Dojenie kasy z nas ludzi - mbank przekazuje każdego 100 tys. na Owsiaka jak 100 ludzi coś wpłaci np po 1zł - a mi każą płacić za kartę 6 zł mc. konto firmy 10 zł + karta 9 zł. To jest z czego dorzucać.
Ależ się na Tobie ten mBank dorobił!!! Nie dawaj na Owsiaka, nie dawaj nikomu. Nie ma obowiązku. Idź ze swoją kasą do SKOKów - one są klarowne, przejrzyste, uczciwe, a senator Bierecki, to wzór cnót wszelakich. Będzie pan zadowolony.
Avatar
K / 7 stycznia 2019 o 08:41
0
Pogapić się można,  ale ani grosza Owsikowi  nie dam.
Nie dawaj. A potem, kiedy Ty, lub Twoi najbliżsi, trafią do szpitala, poproś, żeby Cię tym sprzętem nie ratowali. Wtedy powiem, że jesteś honorowy.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2019 o 08:17
0
Boże skąd tyle ciemnoty w naszym regionie. Ile zawiści w komentarzach. Jestem lekarzem i co dzień widzę ile sprzętu zakupionego przez WOŚP ratuje pacjentom życie.  Niektóre oddziały nie mogłyby  w ogóle funkcjonować. Wasz Rydzyk codziennie zbiera od was kupę pieniędzy, zbierał na ratowanie Stoczni itd. I co?  Wszystko defrauduje.  Kupuje sobie  samochody, buduje medialne imperium, opływa w luksusy,  a z potrzebującymi nigdy się nie podzieli. Obyście wy i wasze dzieci nigdy nie potrzebowały sprzętu który nie był zakupiony przez taką postawę jak wasza. To Państwo powinno zapewniać wyposażenie do szpitali, ale od dawna rządy oglądają się na się na inicjatywę Owsiaka. Z jedną różnicą, poprzednicy byli wdzięczni, a obecni tylko opluwają. Oni nawet stadniny nie potrafią poprowadzić. Dostali świetnie funkcjonującą, z ogromnymi tradycjami stadninę w Janowie z milionowymi dochodami co roku, a dziś po 3 latach jest ona bankrutem.  Ja też nie mogę patrzyć na Schetynę, ale to co robi z Polską obecna banda zawistnych nieudaczników jest przerażające.
  Doktorku nam brakuję lekarzy i personelu medycznego Juras kiedy kupił tomograf? On tylko przewala kasę z WOŚP na Złote Melony, Mrówki Całe i wiele innych prywatnych spółek on jest recydywistą ma zasądzone wyroki i nie wykonuje ich gdzie jest KONSTYTUNCJA.
  Doktorku nam brakuję lekarzy i personelu medycznego Juras kiedy kupił tomograf? On tylko przewala kasę z WOŚP na Złote Melony, Mrówki Całe i wiele innych prywatnych spółek on jest recydywistą ma zasądzone wyroki i nie wykonuje ich gdzie jest KONSTYTUNCJA. rozwiń
Avatar
miro / 5 stycznia 2019 o 21:32
-2
co ty piszesz człowieku. Poniżej link. ***s://***wosp.org.pl/medycyna/sprzet
Avatar
Joe Doe / 6 stycznia 2019 o 17:48
-3
Nie dam nic. Dojenie kasy z nas ludzi - mbank przekazuje każdego 100 tys. na Owsiaka jak 100 ludzi coś wpłaci np po 1zł - a mi każą płacić za kartę 6 zł mc. konto firmy 10 zł + karta 9 zł. To jest z czego dorzucać.
Avatar
^_^ / 6 stycznia 2019 o 15:42
-3
Dla mnie to bez znaczenia, czy ktoś da, czy nie da na WOŚP. O ile to będą prywatne indywidualne pieniądze. Wiadomo, że w tym roku znów zostanie pobity "rekord", bo z pewnością takie spółki jak TVN, czy GW nie pozwolą, by ten próg propagandowy nie został przekroczony. To jak ta akcja ongiś "opłacała się" TVP2 widać po zaangażowaniu TVN. Nawet nie poświęcili swego niszowego kanału TVN7 na ten cel. Ciekawy jestem, ile musiałby Jurek Owsiak... przepraszam, zwykły szary obywatel zapłacić za 24h użytkowania TVN7? I tyle ta akcja jest warta. Najbardziej wkurza, że płacę olbrzymi podatek, WIĘKSZY NIŻ W NIEMCZECH, by standard w szpitalu nie odbiegał od tego u Merkel. Ostatnio tworzono mit nieprzetrwania szpitali bez sprzętu WOŚP?! Kto teraz przejmuje się brakiem sprzętu? Obecnie brakuje personelu do ich obsługi na panstwowej posadzie, bo już popołudniu to NASZ sprzęt oplacony z NASZYCH podatków idzie pełną parą, lecz popołudniu na prywatne konto naszych jakże dzielnych lekarzy działajacych wedle przysiegi Hipokryty. Obecnie WOŚP kojarzy mi się tylko z akcją: "Pomóż przterwać dzieciom lekarzy (rezydentom) zimę.". No, ale te paredziesiąt tysięcy milionów to nawet na miesiąc nie starczy. Obecnie trzeba ratować POLSKIE szpitale przed gangreną, sepsą i żółtaczką. Do tej pory lekarze i personel nie wie, że bakterie przenoszone są na ich nieumytych i nieokażanych rękach. W Ameryce są specjalne osoby w klinikach, które obserwują zachowanie personelu w tej kwestii. Od tego czasu śmiertelność z powodu powikłań zmalała o 20%?! Ile jest warte życie w Polsce? Czy ktokolwiek widział dozowniki z płynami odkażajacymi w chełmskim szpitalu? O ich użytkowanie nawet nie spytam. I tutaj Jurek Owsiak jako medialna osoba mogłaby się wykazać. A tak kolejne osoby uśmierca się w chełmskim szpitalu i to bez odzewu. Napiszą w gazecie i po sprawie. A żółtaczka i inne powikłania po usunięciu "bezinwazyjnego" nadal ma wysoki odsetek w Chełmie. To już nie szpital, a mordownia :( Może prezydent miasta zerknie na te statystyki. Bo o ile jesteśmy niby rozwiniętym krajem, to w szpitalach nadal Afryka. Gdzie salowa brudną ścierą otwiera pomieszczenie, do którego zaraz potem wchodzi pielęgniarka, by umyć ręcę. Oczywiście, gdy zamknie te drzwi, bakterie ze ściery powrocą na jej dłoń. Dlatego w Chełmie wszelki syf dostaje się do ran pacjenta wraz z gangreną. Nasz kraj stać na sprzęt, nie stać nas jeszcze na utrzymanie pazernych lekarzy. To i nie dbają o zdrowie swych pacjentów. Mi też wmawiano, że z moimi żyłami nic nie da się zrobić. O dziwo na Zachodzie dało się?! A tam też bylem leczony z ubezpieczenia... niemieckiego.
Dla mnie to bez znaczenia, czy ktoś da, czy nie da na WOŚP. O ile to będą prywatne indywidualne pieniądze. Wiadomo, że w tym roku znów zostanie pobity "rekord", bo z pewnością takie spółki jak TVN, czy GW nie pozwolą, by ten próg propagandowy nie został przekroczony. To jak ta akcja ongiś "opłacała się" TVP2 widać po zaangażowaniu TVN. Nawet nie poświęcili swego niszowego kanału TVN7 na ten cel. Ciekawy jestem, ile musiałby Jurek Owsiak... przepraszam, zwykły szary obywatel zapłacić za 24h użytkowania TVN7? I tyle ta akcj... rozwiń
Avatar
Kkk / 8 stycznia 2019 o 22:57
+2
Ja zyje dzieki sprzętowi wlasnie z WOŚP. Mogliscie sie leczyc nie wiedzac skad jest sprzat. Sa serduszka ale czasem nie zwraca sie na to uwagi przez pośpiech. Warto pomagac dla innych jak i dla siebie.
Avatar
K / 7 stycznia 2019 o 08:50
+2
Boże skąd tyle ciemnoty w naszym regionie. Ile zawiści w komentarzach. Jestem lekarzem i co dzień widzę ile sprzętu zakupionego przez WOŚP ratuje pacjentom życie.  Niektóre oddziały nie mogłyby  w ogóle funkcjonować. Wasz Rydzyk codziennie zbiera od was kupę pieniędzy, zbierał na ratowanie Stoczni itd. I co?  Wszystko defrauduje.  Kupuje sobie  samochody, buduje medialne imperium, opływa w luksusy,  a z potrzebującymi nigdy się nie podzieli. Obyście wy i wasze dzieci nigdy nie potrzebowały sprzętu który nie był zakupiony przez taką postawę jak wasza. To Państwo powinno zapewniać wyposażenie do szpitali, ale od dawna rządy oglądają się na się na inicjatywę Owsiaka. Z jedną różnicą, poprzednicy byli wdzięczni, a obecni tylko opluwają. Oni nawet stadniny nie potrafią poprowadzić. Dostali świetnie funkcjonującą, z ogromnymi tradycjami stadninę w Janowie z milionowymi dochodami co roku, a dziś po 3 latach jest ona bankrutem.  Ja też nie mogę patrzyć na Schetynę, ale to co robi z Polską obecna banda zawistnych nieudaczników jest przerażające.
Polska woli dawać kasę na nauczanie religii. Tylko na pensje katechetów (w tym księży) idzie rokrocznie 1,4 mld zł! Owsiak z tysiącami wolontariuszy przez 26 finałów (czyli 26 lat) nie uzbierał jeszcze miliarda zł. To pokazuje, ile kasy doi z nas wszystkich kler tylko na nauczanie religii, a gdzie jeszcze ich liczne "inne potrzeby"? Owsiak, to kropla w morzu potrzeb. Gdyby cała ta kasa, co na Kościół, szła na służbę zdrowia, to mielibyśmy jeden z najlepszych systemów opieki zdrowotnej w Europie!
Polska woli dawać kasę na nauczanie religii. Tylko na pensje katechetów (w tym księży) idzie rokrocznie 1,4 mld zł! Owsiak z tysiącami wolontariuszy przez 26 finałów (czyli 26 lat) nie uzbierał jeszcze miliarda zł. To pokazuje, ile kasy doi z nas wszystkich kler tylko na nauczanie religii, a gdzie jeszcze ich liczne "inne potrzeby"? Owsiak, to kropla w morzu potrzeb. Gdyby cała ta kasa, co na Kościół, szła na służbę zdrowia, to mielibyśmy jeden z najlepszych systemów opieki zdrowotnej w Europie! rozwiń
Avatar
K / 7 stycznia 2019 o 08:46
0
Nie dam nic. Dojenie kasy z nas ludzi - mbank przekazuje każdego 100 tys. na Owsiaka jak 100 ludzi coś wpłaci np po 1zł - a mi każą płacić za kartę 6 zł mc. konto firmy 10 zł + karta 9 zł. To jest z czego dorzucać.
Ależ się na Tobie ten mBank dorobił!!! Nie dawaj na Owsiaka, nie dawaj nikomu. Nie ma obowiązku. Idź ze swoją kasą do SKOKów - one są klarowne, przejrzyste, uczciwe, a senator Bierecki, to wzór cnót wszelakich. Będzie pan zadowolony.
Avatar
K / 7 stycznia 2019 o 08:41
0
Pogapić się można,  ale ani grosza Owsikowi  nie dam.
Nie dawaj. A potem, kiedy Ty, lub Twoi najbliżsi, trafią do szpitala, poproś, żeby Cię tym sprzętem nie ratowali. Wtedy powiem, że jesteś honorowy.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2019 o 08:17
0
Boże skąd tyle ciemnoty w naszym regionie. Ile zawiści w komentarzach. Jestem lekarzem i co dzień widzę ile sprzętu zakupionego przez WOŚP ratuje pacjentom życie.  Niektóre oddziały nie mogłyby  w ogóle funkcjonować. Wasz Rydzyk codziennie zbiera od was kupę pieniędzy, zbierał na ratowanie Stoczni itd. I co?  Wszystko defrauduje.  Kupuje sobie  samochody, buduje medialne imperium, opływa w luksusy,  a z potrzebującymi nigdy się nie podzieli. Obyście wy i wasze dzieci nigdy nie potrzebowały sprzętu który nie był zakupiony przez taką postawę jak wasza. To Państwo powinno zapewniać wyposażenie do szpitali, ale od dawna rządy oglądają się na się na inicjatywę Owsiaka. Z jedną różnicą, poprzednicy byli wdzięczni, a obecni tylko opluwają. Oni nawet stadniny nie potrafią poprowadzić. Dostali świetnie funkcjonującą, z ogromnymi tradycjami stadninę w Janowie z milionowymi dochodami co roku, a dziś po 3 latach jest ona bankrutem.  Ja też nie mogę patrzyć na Schetynę, ale to co robi z Polską obecna banda zawistnych nieudaczników jest przerażające.
  Doktorku nam brakuję lekarzy i personelu medycznego Juras kiedy kupił tomograf? On tylko przewala kasę z WOŚP na Złote Melony, Mrówki Całe i wiele innych prywatnych spółek on jest recydywistą ma zasądzone wyroki i nie wykonuje ich gdzie jest KONSTYTUNCJA.
  Doktorku nam brakuję lekarzy i personelu medycznego Juras kiedy kupił tomograf? On tylko przewala kasę z WOŚP na Złote Melony, Mrówki Całe i wiele innych prywatnych spółek on jest recydywistą ma zasądzone wyroki i nie wykonuje ich gdzie jest KONSTYTUNCJA. rozwiń
Avatar
Paweł / 6 stycznia 2019 o 23:10
+5
Boże skąd tyle ciemnoty w naszym regionie. Ile zawiści w komentarzach. Jestem lekarzem i co dzień widzę ile sprzętu zakupionego przez WOŚP ratuje pacjentom życie. Niektóre oddziały nie mogłyby w ogóle funkcjonować. Wasz Rydzyk codziennie zbiera od was kupę pieniędzy, zbierał na ratowanie Stoczni itd. I co? Wszystko defrauduje. Kupuje sobie samochody, buduje medialne imperium, opływa w luksusy, a z potrzebującymi nigdy się nie podzieli. Obyście wy i wasze dzieci nigdy nie potrzebowały sprzętu który nie był zakupiony przez taką postawę jak wasza. To Państwo powinno zapewniać wyposażenie do szpitali, ale od dawna rządy oglądają się na się na inicjatywę Owsiaka. Z jedną różnicą, poprzednicy byli wdzięczni, a obecni tylko opluwają. Oni nawet stadniny nie potrafią poprowadzić. Dostali świetnie funkcjonującą, z ogromnymi tradycjami stadninę w Janowie z milionowymi dochodami co roku, a dziś po 3 latach jest ona bankrutem. Ja też nie mogę patrzyć na Schetynę, ale to co robi z Polską obecna banda zawistnych nieudaczników jest przerażające.
Boże skąd tyle ciemnoty w naszym regionie. Ile zawiści w komentarzach. Jestem lekarzem i co dzień widzę ile sprzętu zakupionego przez WOŚP ratuje pacjentom życie. Niektóre oddziały nie mogłyby w ogóle funkcjonować. Wasz Rydzyk codziennie zbiera od was kupę pieniędzy, zbierał na ratowanie Stoczni itd. I co? Wszystko defrauduje. Kupuje sobie samochody, buduje medialne imperium, opływa w luksusy, a z potrzebującymi nigdy się nie podzieli. Obyście wy i wasze dzieci nigdy nie potrzebowały sprzętu który nie był zakupiony przez taką postawę j... rozwiń
Avatar
Joe Doe / 6 stycznia 2019 o 17:48
-3
Nie dam nic. Dojenie kasy z nas ludzi - mbank przekazuje każdego 100 tys. na Owsiaka jak 100 ludzi coś wpłaci np po 1zł - a mi każą płacić za kartę 6 zł mc. konto firmy 10 zł + karta 9 zł. To jest z czego dorzucać.
Avatar
^_^ / 6 stycznia 2019 o 15:42
-3
Dla mnie to bez znaczenia, czy ktoś da, czy nie da na WOŚP. O ile to będą prywatne indywidualne pieniądze. Wiadomo, że w tym roku znów zostanie pobity "rekord", bo z pewnością takie spółki jak TVN, czy GW nie pozwolą, by ten próg propagandowy nie został przekroczony. To jak ta akcja ongiś "opłacała się" TVP2 widać po zaangażowaniu TVN. Nawet nie poświęcili swego niszowego kanału TVN7 na ten cel. Ciekawy jestem, ile musiałby Jurek Owsiak... przepraszam, zwykły szary obywatel zapłacić za 24h użytkowania TVN7? I tyle ta akcja jest warta. Najbardziej wkurza, że płacę olbrzymi podatek, WIĘKSZY NIŻ W NIEMCZECH, by standard w szpitalu nie odbiegał od tego u Merkel. Ostatnio tworzono mit nieprzetrwania szpitali bez sprzętu WOŚP?! Kto teraz przejmuje się brakiem sprzętu? Obecnie brakuje personelu do ich obsługi na panstwowej posadzie, bo już popołudniu to NASZ sprzęt oplacony z NASZYCH podatków idzie pełną parą, lecz popołudniu na prywatne konto naszych jakże dzielnych lekarzy działajacych wedle przysiegi Hipokryty. Obecnie WOŚP kojarzy mi się tylko z akcją: "Pomóż przterwać dzieciom lekarzy (rezydentom) zimę.". No, ale te paredziesiąt tysięcy milionów to nawet na miesiąc nie starczy. Obecnie trzeba ratować POLSKIE szpitale przed gangreną, sepsą i żółtaczką. Do tej pory lekarze i personel nie wie, że bakterie przenoszone są na ich nieumytych i nieokażanych rękach. W Ameryce są specjalne osoby w klinikach, które obserwują zachowanie personelu w tej kwestii. Od tego czasu śmiertelność z powodu powikłań zmalała o 20%?! Ile jest warte życie w Polsce? Czy ktokolwiek widział dozowniki z płynami odkażajacymi w chełmskim szpitalu? O ich użytkowanie nawet nie spytam. I tutaj Jurek Owsiak jako medialna osoba mogłaby się wykazać. A tak kolejne osoby uśmierca się w chełmskim szpitalu i to bez odzewu. Napiszą w gazecie i po sprawie. A żółtaczka i inne powikłania po usunięciu "bezinwazyjnego" nadal ma wysoki odsetek w Chełmie. To już nie szpital, a mordownia :( Może prezydent miasta zerknie na te statystyki. Bo o ile jesteśmy niby rozwiniętym krajem, to w szpitalach nadal Afryka. Gdzie salowa brudną ścierą otwiera pomieszczenie, do którego zaraz potem wchodzi pielęgniarka, by umyć ręcę. Oczywiście, gdy zamknie te drzwi, bakterie ze ściery powrocą na jej dłoń. Dlatego w Chełmie wszelki syf dostaje się do ran pacjenta wraz z gangreną. Nasz kraj stać na sprzęt, nie stać nas jeszcze na utrzymanie pazernych lekarzy. To i nie dbają o zdrowie swych pacjentów. Mi też wmawiano, że z moimi żyłami nic nie da się zrobić. O dziwo na Zachodzie dało się?! A tam też bylem leczony z ubezpieczenia... niemieckiego.
Dla mnie to bez znaczenia, czy ktoś da, czy nie da na WOŚP. O ile to będą prywatne indywidualne pieniądze. Wiadomo, że w tym roku znów zostanie pobity "rekord", bo z pewnością takie spółki jak TVN, czy GW nie pozwolą, by ten próg propagandowy nie został przekroczony. To jak ta akcja ongiś "opłacała się" TVP2 widać po zaangażowaniu TVN. Nawet nie poświęcili swego niszowego kanału TVN7 na ten cel. Ciekawy jestem, ile musiałby Jurek Owsiak... przepraszam, zwykły szary obywatel zapłacić za 24h użytkowania TVN7? I tyle ta akcj... rozwiń
Avatar
Jan / 6 stycznia 2019 o 14:27
-3
Niejednokrotnie mamy dylemat czy dać " na chleb" proszącemu , niezbyt świeżo wyglądającemu człowiekowi. Nie wiesz na co on to przeznaczy. Z reguły wiadomo na co. Podobnie jest z Owsiakiem. Nie wiem czy gdybym dał ( oczywiscie, że nie dam) to czy nie miałbym moralnego kaca
Avatar
Miro / 6 stycznia 2019 o 14:21
-4
Polacy już uwierzyli w Bolka, potem w Owsiaka. Tyle szumu, krzyku, media. A dlaczego człowiek krzyczy? Psychologia. Ile jest spółek, społeczek wokół Orkiestry? Kto go wypromował i dlaczego? Pochodzenie Owsiaka?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin - Stal Kraśnik 5:0. Pogrom w pierwszym sparingu

Motor Lublin - Stal Kraśnik 5:0. Pogrom w pierwszym sparingu 20 0

Żółto-biało-niebiescy nie mieli problemów z pokonaniem w środę Stali Kraśnik. Podopieczni Roberta Góralczyka rozbili rywali 5:0

Serce od lublinian dla prezydenta Pawła Adamowicza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Serce od lublinian dla prezydenta Pawła Adamowicza [zdjęcia, wideo] 0 22

Największe Serce Świata – to hasło przewodnie zgromadzeń, jakie wczoraj wieczorem odbyły na ulicach wielu polskich miast. Na placu Łokietka w Lublinie mieszkańcy zapalili znicze i ułożyli je w kształt serca. Z głośników popłynęła muzyka – utwór „Sound of silence”.

Kamionka: Uczniowie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [zdjęcia]
galeria

Kamionka: Uczniowie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [zdjęcia] 3 0

Blisko 15 tys. zł w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali uczniowie Zespołu Szkół imienia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamionce.

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia]
galeria

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia] 10 4

Trwają prace nad budową węzła komunikacyjnego w Zamościu, który umożliwi bezproblemowe korzystanie z tzw. przejazdów łączonych. Gotowe są już miejsca, w których można zostawić auto, żeby przesiąść się do autobusu, pociągu lub wskoczyć na rower.

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej 2 1

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 18-latka, który napadł na 56-letnią kobietę. Wyrwał jej torebkę z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym
6 lutego 2019, 19:00

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym 0 0

W środę, 6 lutego o godz. 19 na scenie Teatru Starego w Lublinie (ul. Jezuicka 18) wystąpi Kjetil Mulelid Trio z Norwegii.

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji 0 4

Były już pistolety, granatniki, 30-milimetrowe działka. Na początku stycznia na przejściu w Dorohusku wpadł Ukrainiec z częściami do haubicy. Ostatnio pogranicznicy przechwycili kilkanaście sztuk amunicji.

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka 14 1

Do wypadku doszło około godz. 16.40 w Stasinowie (gm. Radzyń Podlaski) na drodze krajowej nr 63 między Radzyniem Podlaskim a Wisznicami.

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór 0 0

Ponad 50 tysięcy złotych zalegają za wodę odbiorcy z Ostrowa Lubelskiego. – Najbardziej oporni dłużnicy mogą wkrótce mieć sucho w kranach – zapowiada dystrybutor wody.

Kilka ciekawostek o pizzy, które każdy wielbiciel  powinien wiedzieć

Kilka ciekawostek o pizzy, które każdy wielbiciel powinien wiedzieć 0 1

Kochasz pizzę, ale strach przyznać się, ile jej zjadasz tygodniowo? Spokojnie, nic nie powiemy. Jednak jak przystało na prawdziwego fana, musisz znać tych kilka ciekawostek. W końcu kiedyś może trafić się quiz, w którym do wygrania będzie roczna dostawa twojego ulubionego przysmaku, a ta wiedza zawsze może się przydać!

Lamborghini Gallardo - 5 faktów o superszybkim samochodzie

Lamborghini Gallardo - 5 faktów o superszybkim samochodzie 0 0

Marka Lamborghini nierozerwalnie wiązana jest na całym świecie z super szybkimi samochodami, które szczycą się oryginalnym designem. Dla wielu model Lamborghini Gallardo jest ucieleśnieniem motoryzacyjnych marzeń. Przedstawiamy 5 faktów o marce Lamborghini i samym Gallardo.

Zarząd powiatu zdecydował o odwołaniu dyrektor I LO im. Czartoryskiego w Puławach ze stanowiska

Zarząd powiatu zdecydował o odwołaniu dyrektor I LO im. Czartoryskiego w Puławach ze stanowiska 288 37

Zakończyło się dzisiejsze posiedzenie zarządu powiatu puławskiego, który dyskutował o konsekwencjach wobec dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach. Decyzja była jednomyślna - władze zdecydowały o odwołaniu Beaty Trzcińskiej-Staszczyk ze stanowiska.

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Zakopanego
film

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Zakopanego 0 2