Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Już w najbliższy piątek w podlubelskich Niemcach będzie można spotkać się z rzemieślnikami i rękodzielnikami z całego województwa.
Inicjatywy związane z ekologią, to ważny element funkcjonowania Lublina. We wtorek odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Rymuję, powietrze ratuję”.
Radni Białej Samorządowej chcą się spotykać z mieszkańcami w podziemiach ratusza. Na razie, urzędnicy wytknęli tylko radnemu błąd we wniosku w tej sprawie.
Jak zostać hakerem? Jak programować roboty i zostać twórcą gier w 48 godzin? Tego można było się dowiedzieć podczas konferencji Lubelska WySPA Techni.
Miasto szykuje się do rozbudowy najnowszego i największego z miejskich żłobków. Docelowo przy ul. Zelwerowicza ma się znaleźć miejsce nawet dla 400 dzieci.
„Mechanik” DNA, programiści robotów, które będą nas wspierać na ostatniej drodze życia – te futurystyczne zawody nie mają jeszcze nazwy, ale wkrótce mogą się pojawić na rynku pracy. Kształceniem specjalistów nowej ery chce zająć się Lublin.
Szesnaście firm z regionu wyszkoli prawie tysiąc obywateli. Ma to podnieść ich kompetencje i ułatwić nawiązywanie kontaktów nie tylko w wirtualnym świecie
KUL powołał pierwszego dziekana swojego nowego wydziału medycznego. Został nim profesor Ryszard Maciejewski. Znany m.in. z seksistowskich żartów.
11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. W walce o niepodległość udział mieli wielcy Polacy.
Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z województwa lubelskiego wzięły udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się o symbolicznej godzinie 11:11. Z kamerą odwiedziliśmy SP Nr 23 przy ul. Podzamcze 9 w Lublinie.
Dzieci z podstawówki przy ul. Nałkowskich świętowały Dzień Niepodległości na mokro. Szkoła oficjalnie otworzyła wyremontowaną przez wakacje pływalnię.
Szkoła Podstawowa nr 20 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie zmieniła się w galerię sztuki. Na korytarzach pojawiły się grafiki przedstawiające wizerunki znanych postaci z historii, kultury, sztuki, mediów i biznesu. Wszystko dzięki realizowanemu w mieście programowi MATCH!
W tym tygodniu na bocznej ścianie Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki powstał mural przedstawiający postać jej patrona. To część projektu autorstwa fundacji KZMRZ, która otrzymała na ten cel finansowanie resortu edukacji.
Konkursy startupowe, spotkania networkingowe, prezentacje innowacyjnych projektów, a także wiele innych aktywności dostosowanych do różnych grup wiekowych i to za darmo czekać będzie na uczestników Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Lublinie. Tegorocznym hasłem przewodnim wydarzenia, które potrwa od 13 do 19 listopada, są „Rewolucje technologiczne”.
Na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji zebrali się w środę radni Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Zasiadają w niej przedstawiciele lubelskich szkół ponadpodstawowych.
– Ma niespotykany kształt. Najbardziej podobają mi się jego filary – niespełna 9-letni Adaś Cios z Nielisza mówi o Dworcu Metropolitalnym w Lublinie, który już wkrótce zostanie otwarty. Za rysunek przedstawiający największą inwestycję obecnie realizowaną w Lublinie zgarnął główną nagrodę w konkursie plastycznym „Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”, organizowanym w ramach tegorocznych obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
Warsztaty z malowania na szkle, tworzenia ozdób choinkowych ze słomy czy sztuki cyrkowej, lekcje dla szkół i pokazy filmowe. To atrakcje, z których będzie można skorzystać w listopadzie w Muzeum Narodowym w Lublinie. Udział jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Zespół Placówek Oświatowych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Trawnikach ma nowy mural. I to nie byle jaki, bo ekologiczny i związany z jedną z najważniejszych kobiet w historii Polski.
W przyszłym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 47 przeniosą się do większej świetlicy. Miasto zadeklarowało przekazanie pieniędzy na ten cel.
Te fakty z historii powinien znać każdy lublinianin! Uważasz się za takiego? Rozwiąż nasz quiz!
Już po raz 26 w Lublinie odbywają się Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku. Wyjątkowy festiwal potrwa trzy dni.
Decyzja już zapadła. Jej skutki rodzice przedszkolaków z Zamościa odczują za jakiś czas. Będzie drożej.
Na ścianie hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Trawnikach powstał piękny wizerunek patronki szkoły Marii Skłodowskiej-Curie. Uroczyście zostanie odsłonięty już w przyszłym tygodniu, w 156-rocznicę urodzin laureatki Nagrody Nobla z fizyki i chemii.
Nie ma chętnych na studia w filii Akademii Bialskiej w Radzyniu Podlaskim. Tegoroczna rekrutacja nie powiodła się.
Otylia Jędrzejczak wraz ze swoją fundacją jeździła po całej Polsce by promować pływanie i zdrowy styl życia wśród młodych pływaków i ich rodzin. Finał tegorocznej akcji odbył się w sobotę w Świdniku.