Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Politechnika Lubelska zachęca uczniów szkół średnich do studiowania. Warsztaty, pokazy i bogata oferta edukacyjna czekała na przyszłych studentów podczas dnia otwartego.
Znamy finałową szóstkę nominowanych do nagrody przyznawanej przez Muzeum Żydów Polskich POLIN. Wśród nich znalazła się mieszkanka naszego regionu.
Sztuczna inteligencja ma wiele zastosowań. Jednym z nich jest pisanie bajek dla dzieci.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wydarzenie wróciło w ubiegłym roku do harmonogramu lubelskich imprez. To już 24 edycja.
Na Politechnice Lubelskiej odbyły się targi pracy. Studenci oraz absolwenci mogli poznać możliwości przyszłościowe kariery.
Kolejny etap edukacji zakończyli studenci wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego. Wszyscy uroczyście przysięgli godnie reprezentować zawód.
Wielofunkcyjne boisko, ale też mobilna strzelnica i przenośna scena znajdą się w nowej hali sportowej Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje nowy obiekt dla popularnej „Kolejówki”.
Aplikacja dla grzybiarzy, interaktywna mapa z porzuconymi autami, czy system kontrolujący topnienie lodowca. To nowoczesne rozwiązania, nad którymi pracują młodzi geoinformatycy z lubelskiego UMCS-u.
W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wręczono nagrody im. Aliny Margolis-Edelman. Wśród wyróżnionych instytucji znalazła się fundacja z Lublina.
Pięć firm chce zaprojektować rozbudowę żłobka przy ul. Zelwerowicza. Największa tego typu placówka w mieście ma powiększyć się o 180 miejsc dla dzieci w wieku od kilku miesięcy do trzech lat.
Dobre lektury bawią, uczą i… odstresowują. Czytanie jest dobre na wszystko, a warto o tym pamiętać nie tylko w kończącym się Tygodniu Biblioterapii.
Kolejne trzy dzieła wybitnej malarki trafiły do zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie. Zakup dzieł z Meksyku możliwy był dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Uniwersytet Medyczny w czwartek przyznał dyplomy 58 doktorom i 16 doktorom habilitowanym. Sprawdzamy czym zajmują się na co dzień. Jak się okazuje, w Lublinie badają m.in. zachowanie cząsteczek, które mogą zostać użyte do opracowania leku na raka.
Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie zorganizował po raz 13. Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej pt. „Na strunach poezji”.
Uczelnia otrzymała grant na rozwijanie dwóch projektów. Autorzy przeprowadzą badania związane z liszajem twardzinowym oraz białaczką limfatyczną.
Politechnika Lubelska organizuje 23. edycję targów „Inżynier na rynku pracy”. Studenci będą mogli poznać ofertę ponad 50 wystawców z różnych branż.
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. A. Kamińskiego w Puławach w czwartek odwiedziła Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza dama rozmawiała z wychowankami i wzięła udział w otwarciu nowej pracowni - mechanika motocyklowego.
Daria zrobi prawo jazdy, Pola, Monika i Michał przeznaczą pieniądze na przygotowania i starty do zawodów. Blisko 250 uczniów ze szkół z województwa lubelskiego otrzymało w czwartek stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Do kieszeni każdego z wyróżnionych trafi po 3 tysiące złotych.
Kontrterroryści, policyjni laboranci oraz kryminalni pokazali jak wygląda ich praca od kuchni. Dzień otwarty na Komendzie Wojewódzkiej Policji cieszył się dużym zainteresowaniem.
Seniorzy dostali od ratusza miejsce do spotkań. To nowa kamienica przy ulicy Krótkiej 1.
Na Politechnice Lubelskiej odbyło się wydarzenie „Wkręć się w KOŁO”. Studenci i pracownicy uczelni pokazywali, że studia to także czas rozwijania możliwości i kompetencji.
Sześciu lubelskich żaków otrzymało stypendia biznesowe. To pilotażowy projekt, który ma im pomóc rozwinąć skrzydła, ale firmy też na tym skorzystają
W środę lubelski i ukraiński Uniwersytet Medyczny podpisały list intencyjny, który oficjalnie inauguruje współpracę. Dzięki temu, uczelnie będą razem prowadzić badania, szkolić kadrę i organizować wymianę studentów.
Wiemy już jakie słowa powalczą w 2023 roku o tytuł Młodzieżowego Słowa Roku. "Boomersi" raczej ich nie zrozumieją, więc przychodzimy z pomocą i tłumaczeniem.
Sztuczne mięso, ryba z drukarki i żelki wspierające zdrowie. To tylko niektóre z produktów przyszłości, które mogą zrewolucjonizować nasze talerze.