Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
11–latek miał straszyć młodszych kolegów nożem. Dyrekcja łukowskiej szkoły reaguje na incydent i zapowiada spotkaniami z uczniami i szkolenia dla nauczycieli. A swoją kontrolę przeprowadzi kuratorium.
Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie trafią pod skrzydła Politechniki Lubelskiej. Popularny ogólniak podpisał z uczelnią porozumienie o współpracy.
Młodzież zadba o dobry klimat w szkole i stanie do walki ze zmianami klimatycznymi.
Kiedyś to była wielopokoleniowa tradycja. Dziś młodzi ludzie już coraz rzadziej decydują się być górnikami. Ale są tacy, których jednak zjeżdżanie pod ziemię i praca tam kusi. To np. uczniowie Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim. W piątek obchodzono tam Dzień Górnika.
To bialska firma wybuduje szkołę podstawową dla dzieci z autyzmem. Wspólny Świat wciąż zbiera pieniądze na wkład własny do tej inwestycji.
Po 50 latach od skończenia studiów, pielęgniarki wróciły do swojej alma mater. W czwartek na Uniwersytecie Medycznym symbolicznie odnowiły swoje dyplomy.
We Włodawie najmłodsi mogą już wyciągać długopisy i kartki i zacząć pisać list do Świętego Mikołaja. Prezenty laureatom przekaże sam burmistrz miasta.
– W pewnym momencie naszego życia każdy z nas popełnił błąd. W tym miejscu w którym dziś się znajdujemy, każdy z nas o tym pamięta – napisali we wspólnym liście do Ojca Świętego studenci z Centrum Studiów KUL przy Areszcie Śledczym w Lublinie. Na odpowiedź nie musieli długo czekać
Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej po raz kolejny ma propozycję na spędzenie przerwy zimowej.
W środę rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu „Lublin - moje miasto przyszłości”. Wygrani przedstawili wizję Lublina z przyszłości, jako miasta z metrem.
20 lubelskich szkół uczestniczy w trzeciej edycji szkolnych budżetów obywatelskich. Chętnych było dwa razy więcej. W ramach programu uczniowie mogą zgłaszać i wybierać projekty, jakie zostaną zrealizowane w ich placówkach.
Wielu z nich stawia dopiero swoje pierwsze kroki w branży. Nagroda to szansa na wyjazd, nowe znajomości i zweryfikowanie tego, jak wygląda obecnie praca w mediach.
W poniedziałkowy wieczór w Centrum Spotkania Kultur rządziła młodzież. Odbyła się finałowa gala, podczas której przekazano klucze kolejnej stolicy, oraz poznano miasto, które ten tytuł uzyska w 2026 roku.
Konkurs dla młodzieży na Lubelskim Festiwalu Filmowym wygrały trzy uczennice Zespołu Szkół nr 2. Ich projekt zyskał uznanie jurorów. Połączył pokaz filmowy z psychoterapią.
Mówisz „Studzianka”, myślisz „Tatarzy”. To dobre skojarzenie. Teraz, więcej o historii tej miejscowości będzie można przeczytać w książce.
Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS w tym roku akademickim kształci prawie 1,9 tys. studentów, w tym 430 obcokrajowców. W piątek obchodził jubileusz. W jego ramach dwie sale wykładowe w nowej siedzibie otrzymały dobrze znanych lubelskiej uczelni patronów.
Ma ćwierć wieku i jest prekursorką oddziałów integracyjnych. Szkoła Podstawowa nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lubinie w piątek obchodziła jubileusz 35-lecia nadania imienia oraz 25-lecie powstania oddziałów integracyjnych.
Zespół Teatroterapii Lubelskiej zaprezentował premierę najnowszego spektaklu pt. „Nieposkromienie”. Jest to sztuka, która powstała na podstawie „Poskromienia złośnicy” Szekspira, odczytanego poprzez doświadczenie osób tworzących grupę teatralną.
Fragment wiersza Wandy Chotomskiej ozdobił jedną ze ścian Społecznych Szkół im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Mural, został odsłonięty w piątek z okazji jubileuszu 30-lecia placówki.
Na KUL rozpoczęła się 24. edycja Targów Wydawców Katolickich. Wbrew nazwie, nie znajdziemy tam tylko Pisma Świętego i brewiarzy.
Książnica Zamojska została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Książki.
28-letni Artur Baranowski przejdzie do historii teleturnieju "Jeden z dziesięciu". W ostatnim odcinku kultowego programu uczestnik pobił rekord.
Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania obchodził swój jubileusz. Uroczystości były okazją do wręczenia nagród AKLAUD.
Chóry i zespoły muzyczne ze szkół powiatu puławskiego, ale także Dęblina, Lublina i Annopola w piątek wystąpią w Pałacu Czartoryskich. Najlepsi otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
Politechnika Lubelska zachęca uczniów szkół średnich do studiowania. Warsztaty, pokazy i bogata oferta edukacyjna czekała na przyszłych studentów podczas dnia otwartego.