Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
To była galeria bardzo barwnych postaci, obdarzonych niezwykłym poczuciem humoru. Ich przyjazd do Kazimierza Dolnego wiązał się z niecodziennymi wydarzeniami, anegdotami, którymi obrosły organizowane przez Łukaszowców bale – Rozmowa z Dorotą Seweryn-Puchalską, kuratorem wystawy „Łukaszowcy. Kazimierz Dolny – USA – Kazimierz Dolny”, która prezentowana jest w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym.
W Hrubieszowie będzie można studiować. Na początek podyplomowo. Z czasem być może również robić licencjat albo magisterkę. Jest jeden warunek: muszą się znaleźć chętni.
To już pewne. Młodzież poniżej 18. roku życia nie kupi w sklepie energetyka. Nowe prawo uchwalił właśnie Sejm.
Już nie tylko te znajdujące się przy ul. Pereca, Hrubieszowskiej, Sienkiewicza i na os. Zamoyskiego, ale również kolejny budynek przy ul. Szczebrzeskiej należy do Akademii Zamojskiej. Uczelnia kupiła go od Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie za 4,5 mln zł.
Prawie sześć osób rywalizuje o jeden indeks na studiach z marketingu i komunikacji rynkowej na Politechnice Lubelskiej. To najpopularniejszy kierunek w tegorocznej rekrutacji uczelni z ul. Nadbystrzyckiej. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także nowe propozycje.
Weterynaria i analityka weterynaryjna to niezmiennie najbardziej oblegane kierunki w ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W tegorocznej rekrutacji na najniższy stopień podium pod względem popularności „wskoczyła” architektura krajobrazu.
To był prawdziwy wysyp konkursów na dyrektorów placówek oświatowych. Jeden z nich wygrał miejski radny, Rafał Wlizło z Koalicji Obywatelskiej.
Na uczniów „kraszaka” po wakacjach czekać będzie niespodzianka. Liceum wzbogaciło się o 30 tabletów i tyle samo czytników e–booków.
W tym roku do egzaminów dojrzałości w dwóch formułach w powiecie puławskim przystąpiło dokładnie 1001 osób. Maturę zdało 92 proc. absolwentów liceów ogólnokształcących i 73 proc. techników oraz pozostałych placówek. Najwyższe wskaźniki w Czarcie, KEN-ie i Chemiku.
Na Politechnice Lubelskiej odbyło się uroczyste absolutorium. Była to okazja do symbolicznego pożegnania absolwentów uczelni, którzy ukończyli naukę w roku akademickim 2022/23.
Psychologia, kryminologia oraz public relations i zarządzanie informacją to kierunki, na które będzie najtrudniej się dostać w tegorocznym naborze na studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Największa lubelska uczelnia podsumowała właśnie wstępne wyniki tegorocznej rekrutacji.
Radny Ireneusz Goławski zastanawia się nad sensem istnienia filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie. Jego zdaniem, niektóre placówki odwiedza znikoma liczba czytelników. – Po pierwsze niech pan się zapisze do biblioteki– sugeruje z kolei dyrektor Mariusz Chudek.
Złoto drużynowo, w deblu i singlu, a do tego jeszcze dwa brązowe krążki – to dorobek tenisistów stołowych Akademii Zamojskiej. Z pięcioma medalami wrócili z Akademickich Mistrzostw Europy rozgrywanych w weekend w czeskim Ołomuńcu.
Wakacje dopiero się zaczynają, ale to najlepszy ostatni moment żeby zarezerwować prywatne lekcje na nowy rok szkolny. Korepetytorzy z Lublina przyznają, że zamykają już listy.
W województwie lubelskim nie ma powiatu, w którym matury zdaliby wszyscy podchodzacy do egzaminu. Sprawdzamy, gdzie sukcesów było najwięcej.
Dwa miesiące po napisaniu egzaminu maturalnego wszystko stało się jasne. 7 lipca tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących i techników poznają wyniki egzaminu. Teraz zaczyna się na poważnie rekrutacyjna układanka.
Tego czerwcowego tygodnia uczniowie ze Szczebrzeszyna na pewno nie zapomną. Wraz z nauczycielami spędzili tydzień w hiszpańskiej Maladze. Będą mieć co wspominać przez całe wakacje.
Na pierwszy ogień poszło 10 absolwentek pielęgniarstwa. W Akademii Zamojskiej obroniły swoje prace magisterskie. I zapisały się w historii. Nie tylko dlatego, że wszystkie w dyplomach mają piątki. Również z tego powodu, że nigdy wcześniej w historii tej uczelni nikt tytułów magistra nie zdobył.
To było półtora miesiąca lęku i niepewności. Absolwenci szkół podstawowych poznali właśnie wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak jest? Do przodu – słyszymy.
W zeszłym tygodniu pisaliśmy o nowym muralu przy ul. Kalinowszczyzna, dziś kolejny street art. Od niedzieli gotowy jest mural na boku kamienicy przy placu Dworcowym
Raj dla dzieci inspirowany ideą Przygodowych Placów Zabaw został ponownie otwarty. Rezerwat to miejsce założone przez dorosłych, ale kształtują go dzieci i to do nich należą wszystkie decyzje związane z wyglądem miejsca oraz jego funkcjonalności.
Formalnie ten moment nastąpi 31 sierpnia. Ale w praktyce, to 23 czerwca 2023 zakończyła się długa, a w ostatnim czasie trudna historia szkoły w Gozdowie pod Werbkowicami. Jej mury opuścili ostatni uczniowie i przedszkolaki, w sumie było ich szesnaścioro. We wrześniu żadne z dzieci już tutaj nie wróci. Podstawówka przestaje istnieć.
W zeszłym roku mieli 11. miejsce, teraz są na 5. Akademia Zamojska awansowała w najnowszym rankingu Perspektyw w kategorii Akademii Nauk Stosowanych i Publicznych Uczelni Zawodowych.
Uniwersytet Medyczny pozostaje najwyżej sklasyfikowaną lubelską uczelnią w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy”, choć zanotował nieznaczny spadek. Jako jedyna w tegorocznym zestawieniu awansowała Politechnika Lubelska