Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W kończącym się właśnie roku szkolnym Lubelski Kurator Oświaty zorganizował 12 konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych. Właśnie uhonorowano ich laureatów.
Najpierw zaplanowano prelekcję „Stosunki polsko-niemieckie jako starcie cywilizacji (bizantynizm vs. cywilizacja łacińska)”, a zaraz po niej promocję książki „Aktion Zamość (1942-1943)”. Organizuje to Akademia Zamojska, która wydała tę publikację.
Miejski Klub Sportowy Kalina w Lublinie zaprosił dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych z dzielnicy Kalinowszczyzna na festyn z okazji swoich dwudziestych urodzin. W poniedziałek w wąwozie przy rondzie im. Berbeckiego w sportowej zabawie uczestniczyło blisko 550 maluchów z 13 placówek.
Szykuje się wielka termomodernizacja placówek oświatowych. Docieplenia doczeka się 5 przedszkoli, 7 szkół oraz internat i bursa.
W podstawówce w Snopkowie powstanie zewnętrzna stacja meteo z teleskopami, a w Opolu Lubelskim odnowiona i doposażona pomocami ekologicznymi pracownia przyrodnicza, podobnie zresztą jak w I LO w Chełmie. Szkoły, które zostały laureatami konkursów Ekopracownia – zielone serce szkoły oraz Ekopracownia OZE, organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie już dobrze wiedzą, na co wydadzą otrzymane w poniedziałek pieniądze.
Czytali dla przyjemności i zachęcali innych, by sięgali po książki jak najczęściej. W środę uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam".
Uczą się na 15 różnych uczelniach w Polsce. Jest ich blisko 300. Mowa o studentach z lubelskiego, którzy otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia naukowe, edukacyjne, artystyczne i sportowe, publikacje, a także działalność popularno-naukową i wolontariat.
Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie w sobotę mieli swój bal.
Pod okiem astronauty Sławosza Uznańskiego dzieci poznały układ planet. Wszystko dzięki Kosmicznemu Dniu Dziecka.
Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie świętuje jubileusz 20-lecia.
Było kolorowo i radośnie. Na scenie ustawionej na skwerze przy ulicy Pogodnej 7 w piątek (2 czerwca) podczas VI Wojewódzkiej Gali Integracyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami przez kilka godzin przedszkolaki oraz uczniowie ze szkół podstawowych i średnich zaprezentowały niezwykle ciekawy program artystyczny.
Grupa miłośników przyrody z siatkami, kompasami i lupami w dłoniach wzięła udział w spacerze na obrzeża miasta, by wypatrywać małe zwierzątka. Dzięki wsparciu doświadczonego przewodnika, udało im się zaobserwować 53 gatunki owadów i pajęczaków.
Szykują się zmiany dyrektorów w bialskich szkołach i przedszkolach. Miasto właśnie ogłosiło konkursy.
W czwartek wieczorem w Lublinie wystartował Międzynarodowy Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci Alfabet. Jego uczestnicy świetlnym korowodem przeszli ulicami miasta z placu Po Farze do Ogrodu Saskiego, który do niedzieli zamieni się w baśniową przestrzeń z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych.
W Muzeum Wsi Lubelskiej odbył się Lubelski Dzień Dziecka. Podczas wydarzenia dzieci mogły podziwiać występy wokalne, wziąć udział w warsztatach z twórcami ludowymi, zasiąść na kierownicą wozu strażackiego lub włączyć koguta w policyjnym radiowozie. Był również pokaz pierwszej pomocy oraz symulator wypadków.
Cóż to była za miła, pełna uśmiechów wizyta! W Dniu Dziecka naszą redakcję przy Krakowskim Przedmieście 55 odwiedziły maluchy z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Lublinie.
Agnieszka Farion, polonistka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej (gm. Frampol) wygrała I I Wojewódzki Przegląd Twórczości Wokalnej Nauczycieli i Pracowników Oświaty.
Uczyli się pilnie i odnosili sukcesy. A teraz jeszcze zostali za to docenieni przez burmistrza swojego miasta. Mowa o kilkanaściorgu młodych ludziach, laureatach i finalistach różnych konkursów przedmiotowych.
Do końca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych zostaje coraz mniej czasu. Niezdecydowanym wybór próbowało we wtorek ułatwić XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Zesłańców Sybiru w Lublinie, które zaprosiło na kolejny już dzień otwartych drzwi.
Wspólne ćwiczenia studentów bezpieczeństwa narodowego Akademii Zamojskiej oraz terytorialsów z 25. batalionu lekkiej piechoty zorganizowano nad zalewem miejskim w Zamościu. Jedni i drudzy zdobywali umiejętności z zakresu ratownictwa taktycznego. Wspierali ich swoją wiedzą pracownicy pogotowia.
To, że bialska uczelnia stara się o uruchomienie kierunku lekarskiego, wiadomo już od kilku miesięcy. Sprawa nie jest jednak taka prosta, chociaż kibicuje jej sam minister edukacji Przemysław Czarnek.
– Brakuje nam dobrej współpracy z miastem – tak odpowiedział radnym z komisji rewizyjnej dyrektor jednego z bialskich liceów. Samorząd nie zgodził się m.in. na utworzenie w szkole klasy o profilu wojskowym. Urzędnicy tłumaczą, że wniosek dyrektora nie był poprzedzonymi żadnymi rozmowami.
W Szkole Przysposabiającej do Pracy odbyło się wielkie świętowanie okazji tradycyjnego Rodzinnego Pikniku Wiosennego.
Uczniom będzie łatwiej znaleźć pracę. Szkoła z Lublina podpisała umowę z kolejową spółką.
Odetchnęli! Ósmoklasiści zakończyli trzydniowe zmagania z egzaminem na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Ostatniego dnia wykazywali się znajomością języka obcego. Dla większości był to język angielski. Jak im poszło? Juz teraz można to sprawdzać na arkuszach egzaminacyjnych.