Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

10 listopada 2018 r.
16:57

Donald Tusk: "Jeśli oni pokonali bolszewików, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady"

0 50 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kto dzisiaj w Polsce występuje przeciwko naszej silnej pozycji w zjednoczonej Europie, tak naprawdę występuje przeciwko polskiej niepodległości – podkreślił Donald Tusk w swoim wystąpieniu podczas Igrzysk Wolności w Łodzi.

Przewodniczący Rady Europejskiej zaznaczył, że to „od nas w Polsce zależy, czy politycy doprowadzą do rozbicia Unii Europejskiej i wyprowadzenia Polski ze Wspólnoty”.

– Ci, którzy kibicują dzisiaj w Europie nacjonalizmom, ci którzy stawiają na dezintegrację i konflikt nieuchronnie doprowadzą do zagrożenia fundamentalnego także dla naszej niepodległości – przestrzegł Tusk.

– Józef Piłsudski, kiedy pokonywał bolszewików, a więc kiedy de facto bronił wspólnoty Zachodu i wolności, bo nie tylko naszej ziemi to miał wiele trudniejszą sytuację, niż my dzisiaj – mówił Tusk.

Przewodniczący Rady Europejskiej następnie porównał walkę Lecha Wałęsa w ramach „Solidarności” do „symbolicznego pokonania bolszewików” w trudniejszej sytuacji, niż obecna. 

– Jeśli oni pokonali bolszewików, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików – mówił Tusk.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator / 10 listopada 2018 r. o 17:34
zaczyna menda jątrzyć ?
Avatar
Gość / 10 listopada 2018 r. o 17:48
Zdrajca, sprzedawczyk, mąciciel. Mały, ryży i mściwy. Trybunał stanu a potem pozbawienie obywatelstwa. To go czeka w najbliższej przyszłości. Będę kibicować wszystkim tym działaniom.
Avatar
janusz / 10 listopada 2018 r. o 18:01
Dziadek wychował małego Donalda na prawdziwego Niemca.
Avatar
Gość / 10 listopada 2018 r. o 17:11
"polskość to nienormalność" jak mawiał chyży rój
Avatar
Drzymała / 10 listopada 2018 r. o 19:28
Brytyjczycy mówią o Tusku, że to pacan i idiota.
Avatar
edek / 10 listopada 2018 r. o 19:48
podła kreatura
Avatar
^_^ / 10 listopada 2018 r. o 19:36
@sowa cyt. "Powiedz nienawistny palancie tym wszystkim Polakom, których rodziny żyją z pracy w Niemczech a u***ą ci durny łeb". Otóż ja pracuję w Niemczech. Ale nigdy, by mi nie przyszło do głowy, by tak beszczelnie obrażać Polaków, a zwłaszcza zdradzić swój naród. Bolszewikiem nazwać Polaka?! Jakim kur...skim folksdojczem trzeba być? Rozumiem, że ten Rudzielec był w Gruzji, gdy bolszewizm chciał zawładnąć tym wolnym i niepodległym krajem? Rozumiem, że całując się z Putinem chciał go w ten sposób udusić? Rozumiem, że nie blokując NordStream jako Cesarz Ojropy, chciał uchronić nasz kraj (bo z całą pewnością nie jego) oraz państwa Europy Centralnej przed zgubnym wpływem gazy z GasPromu. Każdy obywatel Polski wie kto najlepiej dogadywał się z bolszewikami za czasów Piłsudskiego. I każdy widzi co robi Rudy Zdrajca. Stalin też uważał, że tysiąc razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą. Na całe szczęście każdy wie, że to się nie sprawdza. I jeszcze jedno. To nie my Polacy powinniśmy być wdzięczni za pracę w Niemczech. To Niemcy są nam wdzięczni i innym słowiańskim nacjom za pracę tutaj wykonywaną. A nie pracowałbym tutaj, gdyby bolszewików pokroju Tuska i Balcerowicza nie byłoby w kraju. Człowiek musi za coś żyć. A że złodziejem i kłamcą nie byłem to wybrałem emigrację, a nie karierę polityczną u Płatnych Oszustów.
@sowa cyt. "Powiedz nienawistny palancie tym wszystkim Polakom, których rodziny żyją z pracy w Niemczech a u***ą ci durny łeb". Otóż ja pracuję w Niemczech. Ale nigdy, by mi nie przyszło do głowy, by tak beszczelnie obrażać Polaków, a zwłaszcza zdradzić swój naród. Bolszewikiem nazwać Polaka?! Jakim kur...skim folksdojczem trzeba być? Rozumiem, że ten Rudzielec był w Gruzji, gdy bolszewizm chciał zawładnąć tym wolnym i niepodległym krajem? Rozumiem, że całując się z Putinem chciał go w ten sposób udusić? Rozumiem, że nie blokując N... rozwiń
Avatar
^_^ / 10 listopada 2018 r. o 19:19
A czy kiedyś stuli on ten ryj? Sprzedał Polskę za posadę w Brukseli i dalej pluje jadem. Kiedy wreszcie obecny rząd go rozliczy z "...pełnej odpowiedzialności"? Powinien odpowiedzieć za umożliwienie okradania Polaków i za olewanie swych wyborców. Niezrealizowane obietnice przy pełnej odpowiedzialności są wiążące.
Avatar
Gość / 10 listopada 2018 r. o 18:20
Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, Ni dzieci nam germanił! Orężny wstanie hufiec nasz, Duch będzie nam hetmanił. Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg. Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg!
Avatar
Janusz mąż Grażyny / 10 listopada 2018 r. o 21:11
Na forum wysyp kulturalnych Polaków-katolików. A jutro do kościoła... Chwalić Pana...
 A skąd wiesz, że katolików? Masz uprzedzenia do katolików? A gdzie twoja  lewacka tolerancja? Tolerancja dla swoich lewackich, bolszewickich poglądów...
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 r. o 12:42
"Państwo idealne, w którym chciałabym żyć, to przede wszystkim państwo wolne i tolerancyjne, ponieważ uważam, że każdy ma prawo do poszanowania swojej orientacji i do wyznawania swojej wiary. Takie państwo, w którym nie ma konfliktów i problemów politycznych. To państwo, w którym jest czyste powietrze i ludzie z czystymi sumieniami" - Michalina, klasa 6. (******tvn24.pl) "Państwo, które jest wolne od przemocy i wszyscy żyją w harmonii. Żeby ludzie nawzajem sobie pomagali, a nie udawali, że nic nie widzą" - Maja, klasa 6. (******tvn24.pl) "To, żeby ten kraj był w Unii Europejskiej też jest ważne, ponieważ UE daje mnóstwo możliwości i bycie członkiem tej wspólnoty daje dużo udogodnień" - Zuzanna, klasa 6. (******tvn24.pl)
"Państwo idealne, w którym chciałabym żyć, to przede wszystkim państwo wolne i tolerancyjne, ponieważ uważam, że każdy ma prawo do poszanowania swojej orientacji i do wyznawania swojej wiary. Takie państwo, w którym nie ma konfliktów i problemów politycznych. To państwo, w którym jest czyste powietrze i ludzie z czystymi sumieniami" - Michalina, klasa 6. (******tvn24.pl) "Państwo, które jest wolne od przemocy i wszyscy żyją w harmonii. Żeby ludzie nawzajem sobie pomagali, a nie udawali, że nic nie widzą" - Maja, klasa 6.... rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2018 r. o 23:03
Antypolska gnida i niemiecki kundel. Tusk po kaszubsku znaczy kundel.
Avatar
tyle / 12 listopada 2018 r. o 16:32
Świnio szwabska nie wyzywaj normalnych Polaków od bolszewików, Merkel udostępniła ci miejsce przy szwabskim korycie żryj z niego od Polaków się odwal
Avatar
gość / 12 listopada 2018 r. o 14:44
A tak konkretnie rudy fałszywcu z jakimi to bolszewikami walczył Wałęsa i ilu tych bolszewików zabił?
Avatar
Gość / 11 listopada 2018 r. o 20:37
Jest dluga i ciepla jesien i budzi sie demon zamiast raz na zawsze zamilknac na temat Polakow.Zre brukselski chleb i niech tam zostanie natomiast polski razowiec moze mu zaszkodzic.
Avatar
gosć / 11 listopada 2018 r. o 14:45
Bolek walczył z bolszewikami!!!! Ty idioto naucz się historii i przestań porównywać kapusia do Piłsudskiego.
Avatar
Omg / 11 listopada 2018 r. o 13:34
Nie będę Pana obrażał jak inni, ale nie ma Pan prawa nazywać Polaków bolszewikami, czyli ja też jestem bolszewikiem? Moi sąsiedzi też? Jestem uczciwym Polakiem, pracuje, płacę podatki i kocham mój kraj, niech Pan się liczy ze słowami .
 Wydaje się że miał na myśli partię rządzącą.... A nie Polaków 
Avatar
T / 11 listopada 2018 r. o 13:30
Dajcie mi "kałasznikowa" a  ja sam załatwię tego niemieckiego zdrajcę!
 Bądź na słowa!
Avatar
młoda matka .... / 11 listopada 2018 r. o 13:28
....w kilku słowach pan Donald Tusk zaorał katobolszewię wzbudzając entuzjastyczny poklask nie tylko mieszkańców Łodzi. Jego słowa odbiły się echem w całej zachodniej części naszego kraju znajdując zrozumienie....
Avatar
O / 11 listopada 2018 r. o 13:25
Zdrajca, sprzedawczyk, mąciciel. Mały, ryży i mściwy. Trybunał stanu a potem pozbawienie obywatelstwa. To go czeka w najbliższej przyszłości. Będę kibicować wszystkim tym działaniom.
 Uważaj co wygłaszasz publicznie