Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

19 kwietnia 2022 r.
14:49

Premier apeluje o zaostrzenie sankcji wobec Rosji. "Porzućcie kalkulatory, sięgnijcie do swoich sumień"

Autor: Zdjęcie autora TVN24/x-news
88 11 A A

Lwów (Ukraina). Sankcje i ich negatywne skutki to najniższa cena, jaką Europa może zapłacić za powstrzymanie Rosji w Ukrainie - powiedział Mateusz Morawiecki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Polski premier udał się do Lwowa, gdzie otwarto zbudowane przez polskich specjalistów tymczasowe osiedle dla ok. 350 osób, które uciekły do Lwowa głównie ze wschodniej Ukrainy, gdzie ruszyła kolejna rosyjska ofensywa wojskowa.

- Jakie są te czerwone linie? Czy to są linie krwi, po przekroczeniu których będziemy działać? - pytał retorycznie Morawiecki, odnosząc się do wypowiedzi zachodnich dyplomatów, uzależniających kolejne gospodarcze i militarne kroki wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę od tego, czy Kreml przekroczy kolejne "czerwone linie".

Zdaniem Morawieckiego, wobec masakr ludności cywilnej w Buczy czy Mariupolu nie ma już więcej "czerwonych linii". - Dlatego apeluję do przywódców krajów zachodnich: porzućcie kalkulatory, sięgnijcie do swoich sumień - mówił polski premier.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gutek / 19 kwietnia 2022 r. o 15:31
Premier obłudnik . Napiszę tylko hasło LPG.
Avatar
___K___ / 19 kwietnia 2022 r. o 15:20
Zacznij od siebie. Ale od siebie, nawet nie od Polaków ledwo wiążących koniec z końcem z powodu spowodowanej przez PiS i tylko trochę wyolbrzymionej przez wojnę (sam Glapiński mówił o raptem 2 punktach procentowych) inflacji. Obłudnik i skazany prawomocnymi wyrokami kłamca udaje jedynego sprawiedliwego - gdyby to nie było tak żałosne, to byłoby nawet śmieszne. Jedna melodia we wszystkich wystąpieniach Morawieckiego.
Avatar
zibi_123 / 19 kwietnia 2022 r. o 15:51
morawiecki ciebie stac na ogrzanie domu nawet jesli zdrozeje gaz o 10000 procent Nie zapoomnij nicponiu ze mamy emerytury po 1200 zl To ze jestes zydem nie oznacza ze bedziesz ignorowal polakow i ich doprowadzal do smierci glodowej Za dzialanie na szkode polakow powinnes siedziec dlugie lata
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2022 r. o 19:52
Już dawno temu gigant biznesu i przemysłu Henry Ford powiedział: Wystarczy odizolować 50 najbogatszych Ży..mian i na świecie nie będzie żadnych wojen. Myślicie, że nie miał racji? Policzcie wojny i sprawdźcie, kto je wywołał i kto na nich trzepał srebrniki.
Weź może jeszcze Ramzesa XIII zacytuj.
Avatar
Kroll / 19 kwietnia 2022 r. o 19:25
Mateusz, a ty odłożyłeś kalkulator i zrezygnowałeś z gazu LPG? Chyba nie - tylko gadasz. Zero czynów. Czy poprosiłeś o to samo Viktora przyjaciela z Budapesztu? Chyba nie - tylko gadasz. Twoje gadki kupuje 30% otumanionych i niepełnosprytnych obywateli. Dla myślących jesteś kłamczuszkiem przepisującym majątek na żonę i wołającym: ja, biedny jednoczę się z wami biednymi.....
Avatar
TECZOWY--ZSL / 20 kwietnia 2022 r. o 11:37
Już dawno temu gigant biznesu i przemysłu Henry Ford powiedział: Wystarczy odizolować 50 najbogatszych Ży..mian i na świecie nie będzie żadnych wojen. Myślicie, że nie miał racji? Policzcie wojny i sprawdźcie, kto je wywołał i kto na nich trzepał srebrniki.
Avatar
kees22 / 19 kwietnia 2022 r. o 19:41
Mateusz, a ty odłożyłeś kalkulator i zrezygnowałeś z gazu LPG? Chyba nie - tylko gadasz. Zero czynów. Czy poprosiłeś o to samo Viktora przyjaciela z Budapesztu? Chyba nie - tylko gadasz. Twoje gadki kupuje 30% otumanionych i niepełnosprytnych obywateli. Dla myślących jesteś kłamczuszkiem przepisującym majątek na żonę i wołającym: ja, biedny jednoczę się z wami biednymi.....
  O! wypełzł  z nory kolejny POżyteczny Idiota. PO co zadajesz pytania jak dajesz od razu  odpowiedzi. Kuśwa chyba prorok jesteś.
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2022 r. o 08:01
Zacznij od siebie. Ale od siebie, nawet nie od Polaków ledwo wiążących koniec z końcem z powodu spowodowanej przez PiS i tylko trochę wyolbrzymionej przez wojnę (sam Glapiński mówił o raptem 2 punktach procentowych) inflacji. Obłudnik i skazany prawomocnymi wyrokami kłamca udaje jedynego sprawiedliwego - gdyby to nie było tak żałosne, to byłoby nawet śmieszne. Jedna melodia we wszystkich wystąpieniach Morawieckiego.
Jak zwykle wycieka ci jad z gęby .Starasz się na wszelkie sposoby udowodnić ,ze inflacja to wina rządu - nawet Glapińskiemu wierzysz? Tyyy? Hipokryzja. Zatem może POdasz przyczyny inflacji w ościennych krajach mając na względzie ze te 2% to jedna z przyczyn. Podam ci drugi powód - tam też rządzi PiS, Oczywiście pandemii to nie było. Wzrostu cen nosników energii tez nie itd.
Jad? To fakty. Inflacja jest winą rządu. Glapińskiemu nie wierzę, to tylko cytat - przykro, że nie rozróżniasz. Przyczyny aktualnej inflacji w Europie i na świecie są znane. Tak, to w sporej mierze pandemia. I to spowodowowało inflację rzędu 2-3%. W Polsce przez wojną w Ukrainie inflacja sięgała 8-9%. Dlaczego? Z powodu rozpasania wydatków publicznych (wręcz rozdawnictwa pieniędzy), z powodu zaciągania przez rząd ogromnych długów, z powodu błędnej polityki monetarnej, z powodu sztucznego niemającego żadnego odbicia w gospodarce podnoszenia płacy minimalnej, z powodu niegospodarności rządu, nietrafionych inwestycji... To wreszcie olewanie ustaleń pakietu klimatycznego i ciągnięcie przez rząd pieniędzy ze spółek skarbu państwa, to spowodowało lawinowy wzrost cen nośników energii (sprzedawanie praw do emisji, korzystanie na ruskiej ropie kupowanej z dużym dyskontem, ale bez obniżek cen na stacjach, a wręcz z ich podwyżkami)... Mógłbym tak wymieniać i wymieniać, ale i tak masz kiepełę zrytą PiSowską propagandą i nie znasz się na ekonomii, więc nie ma sensu bym się produkował, bo zamiast sensownie dyskutować zaraz znowu wyjedziesz o jadzie z gęby. Potwierdzasz tym tylko, że marny z ciebie oponent w dyskusji.
Jad? To fakty. Inflacja jest winą rządu. Glapińskiemu nie wierzę, to tylko cytat - przykro, że nie rozróżniasz. Przyczyny aktualnej inflacji w Europie i na świecie są znane. Tak, to w sporej mierze pandemia. I to spowodowowało inflację rzędu 2-3%. W Polsce przez wojną w Ukrainie inflacja sięgała 8-9%. Dlaczego? Z powodu rozpasania wydatków publicznych (wręcz rozdawnictwa pieniędzy), z powodu zaciągania przez rząd ogromnych długów, z powodu błędnej polityki monetarnej, z powodu sztucznego niemającego żadnego odbicia w gospodarc... rozwiń
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2022 r. o 07:54
Już czuć onucami - ___K___
Jesteś nie tylko prymitywny, ale i głupi. Jak będziesz miał coś sensownego do napisania, to wtedy się odzywaj.
Avatar
kees22 / 19 kwietnia 2022 r. o 18:43
Zacznij od siebie. Ale od siebie, nawet nie od Polaków ledwo wiążących koniec z końcem z powodu spowodowanej przez PiS i tylko trochę wyolbrzymionej przez wojnę (sam Glapiński mówił o raptem 2 punktach procentowych) inflacji. Obłudnik i skazany prawomocnymi wyrokami kłamca udaje jedynego sprawiedliwego - gdyby to nie było tak żałosne, to byłoby nawet śmieszne. Jedna melodia we wszystkich wystąpieniach Morawieckiego.
Jak zwykle wycieka ci jad z gęby .Starasz się na wszelkie sposoby udowodnić ,ze inflacja to wina rządu - nawet Glapińskiemu wierzysz? Tyyy? Hipokryzja. Zatem może POdasz przyczyny inflacji w ościennych krajach mając na względzie ze te 2% to jedna z przyczyn. Podam ci drugi powód - tam też rządzi PiS, Oczywiście pandemii to nie było. Wzrostu cen nosników energii tez nie itd.
Jak zwykle wycieka ci jad z gęby .Starasz się na wszelkie sposoby udowodnić ,ze inflacja to wina rządu - nawet Glapińskiemu wierzysz? Tyyy? Hipokryzja. Zatem może POdasz przyczyny inflacji w ościennych krajach mając na względzie ze te 2% to jedna z przyczyn. Podam ci drugi powód - tam też rządzi PiS, Oczywiście pandemii to nie było. Wzrostu cen nosników energii tez nie itd. rozwiń
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2022 r. o 19:52
Już dawno temu gigant biznesu i przemysłu Henry Ford powiedział: Wystarczy odizolować 50 najbogatszych Ży..mian i na świecie nie będzie żadnych wojen. Myślicie, że nie miał racji? Policzcie wojny i sprawdźcie, kto je wywołał i kto na nich trzepał srebrniki.
Weź może jeszcze Ramzesa XIII zacytuj.
Avatar
TECZOWY--ZSL / 20 kwietnia 2022 r. o 11:37
Już dawno temu gigant biznesu i przemysłu Henry Ford powiedział: Wystarczy odizolować 50 najbogatszych Ży..mian i na świecie nie będzie żadnych wojen. Myślicie, że nie miał racji? Policzcie wojny i sprawdźcie, kto je wywołał i kto na nich trzepał srebrniki.
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2022 r. o 08:01
Zacznij od siebie. Ale od siebie, nawet nie od Polaków ledwo wiążących koniec z końcem z powodu spowodowanej przez PiS i tylko trochę wyolbrzymionej przez wojnę (sam Glapiński mówił o raptem 2 punktach procentowych) inflacji. Obłudnik i skazany prawomocnymi wyrokami kłamca udaje jedynego sprawiedliwego - gdyby to nie było tak żałosne, to byłoby nawet śmieszne. Jedna melodia we wszystkich wystąpieniach Morawieckiego.
Jak zwykle wycieka ci jad z gęby .Starasz się na wszelkie sposoby udowodnić ,ze inflacja to wina rządu - nawet Glapińskiemu wierzysz? Tyyy? Hipokryzja. Zatem może POdasz przyczyny inflacji w ościennych krajach mając na względzie ze te 2% to jedna z przyczyn. Podam ci drugi powód - tam też rządzi PiS, Oczywiście pandemii to nie było. Wzrostu cen nosników energii tez nie itd.
Jad? To fakty. Inflacja jest winą rządu. Glapińskiemu nie wierzę, to tylko cytat - przykro, że nie rozróżniasz. Przyczyny aktualnej inflacji w Europie i na świecie są znane. Tak, to w sporej mierze pandemia. I to spowodowowało inflację rzędu 2-3%. W Polsce przez wojną w Ukrainie inflacja sięgała 8-9%. Dlaczego? Z powodu rozpasania wydatków publicznych (wręcz rozdawnictwa pieniędzy), z powodu zaciągania przez rząd ogromnych długów, z powodu błędnej polityki monetarnej, z powodu sztucznego niemającego żadnego odbicia w gospodarce podnoszenia płacy minimalnej, z powodu niegospodarności rządu, nietrafionych inwestycji... To wreszcie olewanie ustaleń pakietu klimatycznego i ciągnięcie przez rząd pieniędzy ze spółek skarbu państwa, to spowodowało lawinowy wzrost cen nośników energii (sprzedawanie praw do emisji, korzystanie na ruskiej ropie kupowanej z dużym dyskontem, ale bez obniżek cen na stacjach, a wręcz z ich podwyżkami)... Mógłbym tak wymieniać i wymieniać, ale i tak masz kiepełę zrytą PiSowską propagandą i nie znasz się na ekonomii, więc nie ma sensu bym się produkował, bo zamiast sensownie dyskutować zaraz znowu wyjedziesz o jadzie z gęby. Potwierdzasz tym tylko, że marny z ciebie oponent w dyskusji.
Jad? To fakty. Inflacja jest winą rządu. Glapińskiemu nie wierzę, to tylko cytat - przykro, że nie rozróżniasz. Przyczyny aktualnej inflacji w Europie i na świecie są znane. Tak, to w sporej mierze pandemia. I to spowodowowało inflację rzędu 2-3%. W Polsce przez wojną w Ukrainie inflacja sięgała 8-9%. Dlaczego? Z powodu rozpasania wydatków publicznych (wręcz rozdawnictwa pieniędzy), z powodu zaciągania przez rząd ogromnych długów, z powodu błędnej polityki monetarnej, z powodu sztucznego niemającego żadnego odbicia w gospodarc... rozwiń
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2022 r. o 07:54
Już czuć onucami - ___K___
Jesteś nie tylko prymitywny, ale i głupi. Jak będziesz miał coś sensownego do napisania, to wtedy się odzywaj.
Avatar
kees22 / 19 kwietnia 2022 r. o 19:41
Mateusz, a ty odłożyłeś kalkulator i zrezygnowałeś z gazu LPG? Chyba nie - tylko gadasz. Zero czynów. Czy poprosiłeś o to samo Viktora przyjaciela z Budapesztu? Chyba nie - tylko gadasz. Twoje gadki kupuje 30% otumanionych i niepełnosprytnych obywateli. Dla myślących jesteś kłamczuszkiem przepisującym majątek na żonę i wołającym: ja, biedny jednoczę się z wami biednymi.....
  O! wypełzł  z nory kolejny POżyteczny Idiota. PO co zadajesz pytania jak dajesz od razu  odpowiedzi. Kuśwa chyba prorok jesteś.
Avatar
Kroll / 19 kwietnia 2022 r. o 19:25
Mateusz, a ty odłożyłeś kalkulator i zrezygnowałeś z gazu LPG? Chyba nie - tylko gadasz. Zero czynów. Czy poprosiłeś o to samo Viktora przyjaciela z Budapesztu? Chyba nie - tylko gadasz. Twoje gadki kupuje 30% otumanionych i niepełnosprytnych obywateli. Dla myślących jesteś kłamczuszkiem przepisującym majątek na żonę i wołającym: ja, biedny jednoczę się z wami biednymi.....
Avatar
kees22 / 19 kwietnia 2022 r. o 18:43
Zacznij od siebie. Ale od siebie, nawet nie od Polaków ledwo wiążących koniec z końcem z powodu spowodowanej przez PiS i tylko trochę wyolbrzymionej przez wojnę (sam Glapiński mówił o raptem 2 punktach procentowych) inflacji. Obłudnik i skazany prawomocnymi wyrokami kłamca udaje jedynego sprawiedliwego - gdyby to nie było tak żałosne, to byłoby nawet śmieszne. Jedna melodia we wszystkich wystąpieniach Morawieckiego.
Jak zwykle wycieka ci jad z gęby .Starasz się na wszelkie sposoby udowodnić ,ze inflacja to wina rządu - nawet Glapińskiemu wierzysz? Tyyy? Hipokryzja. Zatem może POdasz przyczyny inflacji w ościennych krajach mając na względzie ze te 2% to jedna z przyczyn. Podam ci drugi powód - tam też rządzi PiS, Oczywiście pandemii to nie było. Wzrostu cen nosników energii tez nie itd.
Jak zwykle wycieka ci jad z gęby .Starasz się na wszelkie sposoby udowodnić ,ze inflacja to wina rządu - nawet Glapińskiemu wierzysz? Tyyy? Hipokryzja. Zatem może POdasz przyczyny inflacji w ościennych krajach mając na względzie ze te 2% to jedna z przyczyn. Podam ci drugi powód - tam też rządzi PiS, Oczywiście pandemii to nie było. Wzrostu cen nosników energii tez nie itd. rozwiń
Avatar
zibi_123 / 19 kwietnia 2022 r. o 15:51
morawiecki ciebie stac na ogrzanie domu nawet jesli zdrozeje gaz o 10000 procent Nie zapoomnij nicponiu ze mamy emerytury po 1200 zl To ze jestes zydem nie oznacza ze bedziesz ignorowal polakow i ich doprowadzal do smierci glodowej Za dzialanie na szkode polakow powinnes siedziec dlugie lata
Avatar
Stan85 / 19 kwietnia 2022 r. o 15:33
Już czuć onucami - ___K___
Avatar
Gutek / 19 kwietnia 2022 r. o 15:31
Premier obłudnik . Napiszę tylko hasło LPG.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Mali uchodźcy wciąż mogą korzystać z pomocy świetlicy działającej w Galerii Labirynt. W planach na lato są spotkania integrujące małych Ukraińców i Polaków.

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Obok Dworca Głównego PKS zburzono jeden z budynków handlowych. Pozostałe na razie zostają.

Łukasz Maciec wraca do ringu

Łukasz Maciec wraca do ringu

Pięściarz z Lublina w piątek w Środzie Wielkopolskiej zmierzy się z Joelem Julio

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Szwajcarska firma likwiduje swoje podmioty w Polsce. Taka zapowiedź to efekt odrzucenia przez polski rząd wniosku firmy o skreślenie z listy podmiotów objętych sankcjami. W tle jest rosyjski oligarcha i najazd armii Putina na Ukrainę.

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy
wideo
film

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?
zdjęcia
galeria

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?

Około 50 fragmentów ludzkich kości należących do dwóch osób odnaleźli specjaliści z IPN na górkach czechowskich. Teraz znaleziskiem zajmą się eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina
22 maja 2022, 12:00

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
zdjęcia
galeria

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jeszcze w piątek będzie można odwiedzić Uniwersytet Medyczny, żeby poznać ofertę uczelni.

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show w Ułężu (powiat rycki) już w ten weekend. „Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła” – zapewniają organizatorzy.

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera
Zdjęcia tuż przed otwarciem
galeria

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera

Najprawdopodobniej w sobotę zostanie otwarty 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą. To ostatni fragment ekspresówki z Lublina do Rzeszowa, jaki nie został jeszcze oddany do użytku.

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek nie wygląda różowo. Granica i Ar-Tig zajmują bowiem dwa ostatnie miejsca

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin
wideo
film

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak ciężarówka jedzie środkiem jezdni. I t w miejscu przejścia dla pieszych.

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu
21 maja 2022, 17:00

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu

W sobotę, 21 maja o godz. 17 w Domu Kultury Błonie (ul. Dragonów 2) zostanie zorganizowana premiera nowego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Jak rozlana woda".

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Nieznajomość prawa szkodzi – tak mówi jedna z podstawowych prawniczych zasad. Trudno jednak wymagać od przeciętnego Kowalskiego biegłości we wszystkich przepisach, kruczkach, pozwach, wnioskach czy procedurach sądowych. Kancelaria prawna jest podmiotem zatrudniającym adwokatów lub radców prawnych, którzy służą poradą prawną oraz reprezentują swoich klientów przed sądami, organami administracji, czy w trakcie transakcji biznesowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!