Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 lutego 2010 r.
14:38
Edytuj ten wpis

Bezrobotni odśnieżają Kraśnik

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 28 A A

Ponad 50 bezrobotnych od początku roku usuwa śnieg z ulic. Wydatek dla miasta niewielki, a efekty widać gołym okiem. – Nie grzęźniemy w zaspach po kolana – mówią mieszkańcy Kraśnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ulice są czyste i odśnieżone, nie trzeba się przeciskać pomiędzy hałdami śniegu. Bardzo mądrze zostało to pomyślane – mówi kraśniczanka, Marianna Wnuczek.

Grupę bezrobotnych do utrzymywania porządku na ulicach i chodnikach powołano na mocy porozumienia między starostą kraśnickim Tadeuszem Wojtakiem i burmistrzem Piotrem Czubińskim, pomysłodawcą „Czystego Miasta”.

– Po prostu życie często wymusza pewne rozwiązania, a tym razem zrobiła to ciężka zima – komentuje Zbigniew Nita, rzecznik prasowy kraśnickiego magistratu.

„Czyste Miasto” wystartowało w 2007 roku. Akcją objęto bezrobotnych bez prawa do zasiłku i korzystających ze świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Miasto pokrywa 40 proc. kosztów, a Powiatowy Urząd Pracy – 60 proc.. Bezrobotni pracują po 10 godzin w tygodniu i za każdą przepracowaną godzinę otrzymują 6,80 zł.

– Ludzie chwalą nasza pracę, każdy ma już chyba dość tej zimy – mówi pan Marian z ekipy „Czyste Miasto”. – Robota nie jest ciężka, a parę groszy można zarobić – mówi.

– Efekty naszej akcji można zobaczyć na ulicach miasta. Śnieg, który uprzątamy natychmiast wywożony jest za miasto. Piesi i kierowcy są bardzo zadowoleni – dodają ludzie z ekipy.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
CF7685 / 25 lutego 2010 o 10:35
0
Gość napisał:
Minęło kilka dni, na szczęście pogoda sprzyja, śnieg topnieje, zadowoleni zamilkli... A ja nadal zapraszam na spacer. choćby na ulicę Sienkiewicza. Niedaleko.

A ja na Mieszka I, Reja.... To niedaleko z Koszarowej
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 07:26
0
Minęło kilka dni, na szczęście pogoda sprzyja, śnieg topnieje, zadowoleni zamilkli... A ja nadal zapraszam na spacer. choćby na ulicę Sienkiewicza. Niedaleko.
Avatar
hans / 20 lutego 2010 o 14:27
0
Ten na zdjęciu oparty o łopate to chyba Bosman, hahhaa
Avatar
Gość / 20 lutego 2010 o 10:56
0
blu napisał:
Redaktora za dychę i prawdziwego życia boją się tylko głupcy. Pierwszy i drugie jest do przeżycia. Ale przyjemnie pomarzyć że ktoś się Ciebie boi. Nie dajcie się ogłupić już wielki guru mistrza elektronicznego pióra z gazety PiS, posiadaczka samochodu, który dużo pali szczególnie w nocy na parkingu, pokazała jak się tropi afery, których nie ma. To jest wszystko pod publikę dla zdobycia popularności. I to jest prawdziwa AUTOKREACJA!!!!!!!

Uderz w stół - nożyce się odezwą? Czytaj ze zrozumieniem i wyjdź na spacer po bocznych uliczkach. Polecam. Dla zdrowotności

Uderz w stół - nożyce się odezwą? Czytaj ze zrozumieniem i wyjdź na spacer po bocznych uliczkach. Polecam. Dla zdrowotności rozwiń
Avatar
blu / 20 lutego 2010 o 10:04
0
Gość napisał:
Wszystkim "zadowolonym" mieszkańcom Kraśnika proponuję chwilę oddechu od wyszukiwania argumentów przeciwko M.Sz. i spacer bocznymi uliczkami perlistego miasta. Proponuję również rozmowę z mieszkańcami. I bardzo proszę o relację. Ale tchórzliwi adwersarze p. Sznajdera jeżdżą służbowymi samochodami po wszystkich dwóch głównych, odśnieżonych ulicach i boją się spotkania z prawdziwym życiem.


Redaktora za dychę i prawdziwego życia boją się tylko głupcy. Pierwszy i drugie jest do przeżycia. Ale przyjemnie pomarzyć że ktoś się Ciebie boi. Nie dajcie się ogłupić już wielki guru mistrza elektronicznego pióra z gazety PiS, posiadaczka samochodu, który dużo pali szczególnie w nocy na parkingu, pokazała jak się tropi afery, których nie ma. To jest wszystko pod publikę dla zdobycia popularności. I to jest prawdziwa AUTOKREACJA!!!!!!!


Redaktora za dychę i prawdziwego życia boją się tylko głupcy. Pierwszy i drugie jest do przeżycia. Ale przyjemnie pomarzyć że ktoś się Ciebie boi. Nie dajcie się ogłupić już wielki guru mistrza elektronicznego pióra z gazety PiS, posiadaczka samochodu, który dużo pali szczególnie w nocy na parkingu, pokazała jak się tropi afery, których nie ma. To jest wszystko pod publikę dla zdobycia popularności. I to jest prawdziwa AUTOKREACJA!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2010 o 09:49
0
Wszystkim "zadowolonym" mieszkańcom Kraśnika proponuję chwilę oddechu od wyszukiwania argumentów przeciwko M.Sz. i spacer bocznymi uliczkami perlistego miasta. Proponuję również rozmowę z mieszkańcami. I bardzo proszę o relację. Ale tchórzliwi adwersarze p. Sznajdera jeżdżą służbowymi samochodami po wszystkich dwóch głównych, odśnieżonych ulicach i boją się spotkania z prawdziwym życiem.
Avatar
Gość / 20 lutego 2010 o 09:38
0
Co brakuje argumentów i zaczyna się opluwanie? Stare metody eSBeckie powracają, W sumie wiadomo, która partia nie stroni od ludzi z byłego aparatu władzy.
Avatar
blu / 19 lutego 2010 o 22:05
0
A jak ta reklamowana gazeta taka cnotliwa to odblokuj bohaterze komentarze. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi ale pycha nie jest cnotę tylko ty co waści pozwala chodzić z zadartym do góry nosem.
Avatar
blu / 19 lutego 2010 o 22:01
0
MSz napisał:
Cytuję: "PS. W najnowszym wydaniu „gazety burmistrza”, na pierwszej stronie wychwalana jest akcja odśnieżania miasta, o której była mowa we wpisie Ruszyła kampania wyborcza? Sonda (4) – 27/10. Potwierdza to opinię, że głównym celem akcji było pokazanie „wrażliwości” burmistrza. Odśnieżanie ulic i chodników jest rzeczą oczywistą w zimie. Robiąc wokół tego tak wielki szum urzędnicy chcą osiągnąć inny cel, niż poprawa funkcjonowania miasta."

[url="http://dziamber.wordpress.com/2010/02/15/punkt-widzenia-%e2%80%93-5010/"]http://dziamber.wordpress.com/2010/02/15/p...%e2%80%93-5010/[/url]

A propos paru wpisów, niektórzy powinni znaleźć się w zakładach zamkniętych, bowiem wszędzie, gdzie pojawi się krytyka, widzą tylko jedną osobę. Czy rzeczywiście mamy w Kraśniku "jedyną słuszną siłę narodu", której czepia się tylko jedna osoba? Przypomina to Koreę.
[url="http://www.tvn24.pl/0,1643450,0,1,umilowany-przywodca-zdmuchnal-68-swieczek,wiadomosc.html"]http://www.tvn24.pl/0,1643450,0,1,umilowan...,wiadomosc.html[/url]
Żałosne!


I dajmy się wciągać w spiralę głupoty. Jaki pokrzywdzony i zapracowany tropiciel. Sam się krytykuje, kopie i potyka. Niby to tropi afery a przecież wiadomo, że robi to bo ma w tym interes i to nie mały. Rzeczywiście niektórych powinni posadzić w psychiatryku. Dziwnym trafem zwykle to są schorzenia rodzinne. Pozdrawiam.


I dajmy się wciągać w spiralę głupoty. Jaki pokrzywdzony i zapracowany tropiciel. Sam się krytykuje, kopie i potyka. Niby to tropi afery a przecież wiadomo, że robi to bo ma w tym interes i to nie mały. Rzeczywiście niektórych powinni posadzić w psychiatryku. Dziwnym trafem zwykle to są schorzenia rodzinne. Pozdrawiam. rozwiń
Avatar
stary / 19 lutego 2010 o 10:52
0
W WYWIADZIE UDZIELONYM W KTV PAN CZŁONKA ZDZIWIONY JEST PODZIAŁAMI JAKI JEST MIĘDZY STARYM A FABRYCZNYM,ALE JAK SIĘ ZOBACZY NA INWESTYCJE W OBU DZIELNICACH TO AŻ SIĘ NÓZ W KIESZENI OTWIERA.HAMBURG BĘDZIE MIAŁ 2 HALE SPORTOWE A W STARYM W ZIMĘ NIE MA GDZIE W PIŁKĘ POGRAĆ.PROPONUJĘ BUDOWĘ HALI PRZY SP NR2.A TAKICH PRZYKŁADÓW JEST WIELE WIĘCEJ.
Avatar
CF7685 / 25 lutego 2010 o 10:35
0
Gość napisał:
Minęło kilka dni, na szczęście pogoda sprzyja, śnieg topnieje, zadowoleni zamilkli... A ja nadal zapraszam na spacer. choćby na ulicę Sienkiewicza. Niedaleko.

A ja na Mieszka I, Reja.... To niedaleko z Koszarowej
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 07:26
0
Minęło kilka dni, na szczęście pogoda sprzyja, śnieg topnieje, zadowoleni zamilkli... A ja nadal zapraszam na spacer. choćby na ulicę Sienkiewicza. Niedaleko.
Avatar
hans / 20 lutego 2010 o 14:27
0
Ten na zdjęciu oparty o łopate to chyba Bosman, hahhaa
Avatar
Gość / 20 lutego 2010 o 10:56
0
blu napisał:
Redaktora za dychę i prawdziwego życia boją się tylko głupcy. Pierwszy i drugie jest do przeżycia. Ale przyjemnie pomarzyć że ktoś się Ciebie boi. Nie dajcie się ogłupić już wielki guru mistrza elektronicznego pióra z gazety PiS, posiadaczka samochodu, który dużo pali szczególnie w nocy na parkingu, pokazała jak się tropi afery, których nie ma. To jest wszystko pod publikę dla zdobycia popularności. I to jest prawdziwa AUTOKREACJA!!!!!!!

Uderz w stół - nożyce się odezwą? Czytaj ze zrozumieniem i wyjdź na spacer po bocznych uliczkach. Polecam. Dla zdrowotności

Uderz w stół - nożyce się odezwą? Czytaj ze zrozumieniem i wyjdź na spacer po bocznych uliczkach. Polecam. Dla zdrowotności rozwiń
Avatar
blu / 20 lutego 2010 o 10:04
0
Gość napisał:
Wszystkim "zadowolonym" mieszkańcom Kraśnika proponuję chwilę oddechu od wyszukiwania argumentów przeciwko M.Sz. i spacer bocznymi uliczkami perlistego miasta. Proponuję również rozmowę z mieszkańcami. I bardzo proszę o relację. Ale tchórzliwi adwersarze p. Sznajdera jeżdżą służbowymi samochodami po wszystkich dwóch głównych, odśnieżonych ulicach i boją się spotkania z prawdziwym życiem.


Redaktora za dychę i prawdziwego życia boją się tylko głupcy. Pierwszy i drugie jest do przeżycia. Ale przyjemnie pomarzyć że ktoś się Ciebie boi. Nie dajcie się ogłupić już wielki guru mistrza elektronicznego pióra z gazety PiS, posiadaczka samochodu, który dużo pali szczególnie w nocy na parkingu, pokazała jak się tropi afery, których nie ma. To jest wszystko pod publikę dla zdobycia popularności. I to jest prawdziwa AUTOKREACJA!!!!!!!


Redaktora za dychę i prawdziwego życia boją się tylko głupcy. Pierwszy i drugie jest do przeżycia. Ale przyjemnie pomarzyć że ktoś się Ciebie boi. Nie dajcie się ogłupić już wielki guru mistrza elektronicznego pióra z gazety PiS, posiadaczka samochodu, który dużo pali szczególnie w nocy na parkingu, pokazała jak się tropi afery, których nie ma. To jest wszystko pod publikę dla zdobycia popularności. I to jest prawdziwa AUTOKREACJA!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2010 o 09:49
0
Wszystkim "zadowolonym" mieszkańcom Kraśnika proponuję chwilę oddechu od wyszukiwania argumentów przeciwko M.Sz. i spacer bocznymi uliczkami perlistego miasta. Proponuję również rozmowę z mieszkańcami. I bardzo proszę o relację. Ale tchórzliwi adwersarze p. Sznajdera jeżdżą służbowymi samochodami po wszystkich dwóch głównych, odśnieżonych ulicach i boją się spotkania z prawdziwym życiem.
Avatar
Gość / 20 lutego 2010 o 09:38
0
Co brakuje argumentów i zaczyna się opluwanie? Stare metody eSBeckie powracają, W sumie wiadomo, która partia nie stroni od ludzi z byłego aparatu władzy.
Avatar
blu / 19 lutego 2010 o 22:05
0
A jak ta reklamowana gazeta taka cnotliwa to odblokuj bohaterze komentarze. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi ale pycha nie jest cnotę tylko ty co waści pozwala chodzić z zadartym do góry nosem.
Avatar
blu / 19 lutego 2010 o 22:01
0
MSz napisał:
Cytuję: "PS. W najnowszym wydaniu „gazety burmistrza”, na pierwszej stronie wychwalana jest akcja odśnieżania miasta, o której była mowa we wpisie Ruszyła kampania wyborcza? Sonda (4) – 27/10. Potwierdza to opinię, że głównym celem akcji było pokazanie „wrażliwości” burmistrza. Odśnieżanie ulic i chodników jest rzeczą oczywistą w zimie. Robiąc wokół tego tak wielki szum urzędnicy chcą osiągnąć inny cel, niż poprawa funkcjonowania miasta."

[url="http://dziamber.wordpress.com/2010/02/15/punkt-widzenia-%e2%80%93-5010/"]http://dziamber.wordpress.com/2010/02/15/p...%e2%80%93-5010/[/url]

A propos paru wpisów, niektórzy powinni znaleźć się w zakładach zamkniętych, bowiem wszędzie, gdzie pojawi się krytyka, widzą tylko jedną osobę. Czy rzeczywiście mamy w Kraśniku "jedyną słuszną siłę narodu", której czepia się tylko jedna osoba? Przypomina to Koreę.
[url="http://www.tvn24.pl/0,1643450,0,1,umilowany-przywodca-zdmuchnal-68-swieczek,wiadomosc.html"]http://www.tvn24.pl/0,1643450,0,1,umilowan...,wiadomosc.html[/url]
Żałosne!


I dajmy się wciągać w spiralę głupoty. Jaki pokrzywdzony i zapracowany tropiciel. Sam się krytykuje, kopie i potyka. Niby to tropi afery a przecież wiadomo, że robi to bo ma w tym interes i to nie mały. Rzeczywiście niektórych powinni posadzić w psychiatryku. Dziwnym trafem zwykle to są schorzenia rodzinne. Pozdrawiam.


I dajmy się wciągać w spiralę głupoty. Jaki pokrzywdzony i zapracowany tropiciel. Sam się krytykuje, kopie i potyka. Niby to tropi afery a przecież wiadomo, że robi to bo ma w tym interes i to nie mały. Rzeczywiście niektórych powinni posadzić w psychiatryku. Dziwnym trafem zwykle to są schorzenia rodzinne. Pozdrawiam. rozwiń
Avatar
stary / 19 lutego 2010 o 10:52
0
W WYWIADZIE UDZIELONYM W KTV PAN CZŁONKA ZDZIWIONY JEST PODZIAŁAMI JAKI JEST MIĘDZY STARYM A FABRYCZNYM,ALE JAK SIĘ ZOBACZY NA INWESTYCJE W OBU DZIELNICACH TO AŻ SIĘ NÓZ W KIESZENI OTWIERA.HAMBURG BĘDZIE MIAŁ 2 HALE SPORTOWE A W STARYM W ZIMĘ NIE MA GDZIE W PIŁKĘ POGRAĆ.PROPONUJĘ BUDOWĘ HALI PRZY SP NR2.A TAKICH PRZYKŁADÓW JEST WIELE WIĘCEJ.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 1

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana 5 0

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Według informacji policjantów kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 6 6

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 10 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 32 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 41 19

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce