Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

4 marca 2010 r.
18:47
Edytuj ten wpis

Burmistrz Kraśnika milczy przed sądem

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 26 A A

Czubiński odpowiada za działania z czasów, kiedy przewodniczył Związkowi Międzygminnemu Strefa Usług Komunalnych. Wraz z nim na ławie oskarżonych zasiedli dziś trzej inni członkowie zarządu związku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na trop nieprawidłowości w Strefie Usług Komunalnych wpadła w 2006 roku Regionalna Izba Obrachunkowa. Po długim śledztwie prokuratura oskarżyła Czubińskiego o złamanie Ustawy o księgowości (m.in. brakowało sprawozdań finansowych z lat 2004–2005).

Jest też zarzut, że w strefie nie prowadzono Biuletynu Informacji Publicznej oraz dopuszczono do niedoboru w kasie na kwotę 5420 zł. Czubiński nie przyznał się do winy.

Prokurator oskarżył również czterech innych członków władz strefy o złamanie przepisów o rachunkowości. Tylko jeden przyznał się do winy. To Jacek Cz., były skarbnik SUK i Urzędu Miasta w Kraśniku, a dziś skarbnik w Kuratorium Oświaty w Lublinie. Już wcześniej sąd warunkowo umorzył mu postępowanie na dwa lata i nakazał wpłacić 2 tys. zł na hospicjum.

Burmistrz Czubiński i pozostali oskarżeni nie przyznali się do winy, odmówili również składania wyjaśnień. Tuż przed rozprawą Czubiński podkreślał, że podobne zarzuty można postawić wielu samorządowcom, zwłaszcza ten o Biuletynie Informacji Publicznej. Zasłaniał się też brakiem wiedzy, że skarbnik związku nie radzi sobie z prowadzeniem dokumentacji. Zapewnił, że odpowiednie upoważnienia na pewno się jeszcze znajdą.

Przed procesem kraśniccy radni z opozycyjnego klubu PiS złożyli wniosek o dopuszczenie do udziału w sprawie w charakterze oskarżycieli posiłkowych.

– Chcielibyśmy wiedzieć, co się dzieje w sprawie, bo wszystko owiane było tajemnicą – argumentował Mirosław Włodarczyk, szef klubu. Ale sąd odrzucił wniosek.

– Wnioskodawcy nie są pokrzywdzonymi w sprawie – uzasadnił sędzia Ernest Plewa.
Proces, który wczoraj ruszył, to nie jedyny kłopot burmistrza Kraśnika. Do kwietnia przedłużono prokuratorskie śledztwo dotyczące różnych wątków działalności Czubińskiego, m.in. przyjęcia przez burmistrza łapówki od lokalnego przedsiębiorcy za umorzenie podatku od nieruchomości, nieprawidłowości przy nagradzaniu dyrektorów Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz wyjazdu szkoleniowego dla dyrektorów szkół w austriackie Alpy.

Natomiast śledczy umorzyli wątki dotyczące łapówki za załatwienie pracy w przedszkolu, pobrania pieniędzy przy przekształceniu samorządowej firmy oraz przyjęcia przez burmistrza korzyści majątkowej od firm transportowych. (rp)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DYNAMIT / 2 grudnia 2010 r. o 15:54
0
http://www.youtube.com/watch?v=tLDlNLyIi4w&feature=related Czub do więzienia.
Avatar
Dzidek47 / 23 listopada 2010 r. o 11:41
0
[size="4"][font="Impact"][/font[sub][font="Courier New"][font="Verdana"][font="Verdana"][font="Tahoma"][/font][/font][/font][/font][/sub]][/size]Wreszcie skończy się era " krasnickiego Kim Ir Sena"!!!UFFF...
Avatar
ex-kraśniczanin / 12 marca 2010 r. o 13:56
0
urzędnik napisał:
CZubiński powiedział że samochodem urzędu miasta kierował poseł Wilk który ma immunitet i nie podlega postępowaniu mandatowemu. Poseł Wilk to potwierdził "tak to ja kierowałem" Tylko że później okazało sie że p. Wilk był w tym czasie w zupełnie innym końcu Polski ! Przecież to poświadczenie nieprawdy ! Co jest przecież przestępstwem. No tak. Przecież to jedna sitwa ta Platforma Obywatelska a wiadomo że czyja władza tego prawo. Przykre że mamy takich kłamców wywodzących się z Kraśnika. Skoro w tak błachej sprawie jak mandat 200 zł burmistrz kłamie i wkopuje w to Wilka który jak się okazuje jest jedną maścią smarowany to o czym to świadczy ? Potwierdza się przysłowie " kto sie wróblem urodził...."
Miejmy nadzieją że wyborcy nie bądą aż tak głupi żeby głosować na oszustów. Pamiętajcie że ryba psuje się od głowy.


Zaglądam tu od czasu do czasu, ale możesz podać trochę więcej szczegółów? To ciekawe


Zaglądam tu od czasu do czasu, ale możesz podać trochę więcej szczegółów? To ciekawe rozwiń
Avatar
polonez / 8 marca 2010 r. o 11:45
0
Czubiński tych wielu samorządowców , którym przedstawiono podobne zarzuty już dawno siedzi!!!!
Avatar
urzędnik / 6 marca 2010 r. o 10:51
0
Gość napisał:
Pamiętam doskonale, że na łamach prasy Czabiński zapewniał, że zwróci 150 tys, a oddał za niego Wilk 1/3 tego. Reszty nie oddał, choć zobowiązał się do tego. Tak samo nie można się doczekać opublikowania zdjęcia z radaru, do czego też Czabiński zobowiązał się publicznie. A więc ten facet kłamie i manipuluje wiadomościami na tematy istotne dla miasta?

CZubiński powiedział że samochodem urzędu miasta kierował poseł Wilk który ma immunitet i nie podlega postępowaniu mandatowemu. Poseł Wilk to potwierdził "tak to ja kierowałem" Tylko że później okazało sie że p. Wilk był w tym czasie w zupełnie innym końcu Polski ! Przecież to poświadczenie nieprawdy ! Co jest przecież przestępstwem. No tak. Przecież to jedna sitwa ta Platforma Obywatelska a wiadomo że czyja władza tego prawo. Przykre że mamy takich kłamców wywodzących się z Kraśnika. Skoro w tak błachej sprawie jak mandat 200 zł burmistrz kłamie i wkopuje w to Wilka który jak się okazuje jest jedną maścią smarowany to o czym to świadczy ? Potwierdza się przysłowie " kto sie wróblem urodził...."
Miejmy nadzieją że wyborcy nie bądą aż tak głupi żeby głosować na oszustów. Pamiętajcie że ryba psuje się od głowy.

CZubiński powiedział że samochodem urzędu miasta kierował poseł Wilk który ma immunitet i nie podlega postępowaniu mandatowemu. Poseł Wilk to potwierdził "tak to ja kierowałem" Tylko że później okazało sie że p. Wilk był w tym czasie w zupełnie innym końcu Polski ! Przecież to poświadczenie nieprawdy ! Co jest przecież przestępstwem. No tak. Przecież to jedna sitwa ta Platforma Obywatelska a wiadomo że czyja władza tego prawo. Przykre że mamy takich kłamców wywodzących się z Kraśnika. Skoro w tak błachej... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2010 r. o 09:05
0
Pamiętam doskonale, że na łamach prasy Czabiński zapewniał, że zwróci 150 tys, a oddał za niego Wilk 1/3 tego. Reszty nie oddał, choć zobowiązał się do tego. Tak samo nie można się doczekać opublikowania zdjęcia z radaru, do czego też Czabiński zobowiązał się publicznie. A więc ten facet kłamie i manipuluje wiadomościami na tematy istotne dla miasta?
Avatar
~realista~ / 6 marca 2010 r. o 09:00
0
tę kwotę raczej trzeba pomnożyć przez 100 lub lub więcej - wtedy wyjdzie realna kwota przewał jakie do tej pory, przez okres swojego urzędowania, poczynił miłościwie nam panujący burmistrz
Avatar
pokrzywdzony / 5 marca 2010 r. o 20:54
0
Pokrzywdzonym w sprawie jest poseł Wilk wpłacił przecież 50.000,00 zł. Panie sędzio Plewa w tej sprawie pokrzywdzonym jest każdy obywatel Kraśnika , a więc i radny . Ciekawe gdzie awansuje sędzia Plewa po wydaniu wyroku. Awanse w sądzie w Krasniku zależą od wyników sądzonych spraw. Pozdrowienia dla wybitnego prawnika posła Wilka przewodniczącego komisji sprawiedliwości w Sejmie.
Avatar
Icek / 5 marca 2010 r. o 19:37
0
A może tak zamiast, ks. Zielińskiego, beatyfikować naszego burmistrza ? Panowie w czarnych sukienkach na pewno będą "za" ! Ja również będę za beatyfikacją miłościwie nam panującego Pewnie to równie niepoważne jak głosowanie na Wielkiego Czu ale zdecydowanie zabawniejsze i mniej szkodliwe dla Kraśnika
Avatar
Maniek / 5 marca 2010 r. o 19:30
0
mieszkaniec napisał:
Wstyd dla Rady Miasta Krasnika ze trzyma takiego Burmistrza

RAda miasta to tylko nic nie mająca do powiedzenia grupa osób.
Avatar
DYNAMIT / 2 grudnia 2010 r. o 15:54
0
http://www.youtube.com/watch?v=tLDlNLyIi4w&feature=related Czub do więzienia.
Avatar
Dzidek47 / 23 listopada 2010 r. o 11:41
0
[size="4"][font="Impact"][/font[sub][font="Courier New"][font="Verdana"][font="Verdana"][font="Tahoma"][/font][/font][/font][/font][/sub]][/size]Wreszcie skończy się era " krasnickiego Kim Ir Sena"!!!UFFF...
Avatar
ex-kraśniczanin / 12 marca 2010 r. o 13:56
0
urzędnik napisał:
CZubiński powiedział że samochodem urzędu miasta kierował poseł Wilk który ma immunitet i nie podlega postępowaniu mandatowemu. Poseł Wilk to potwierdził "tak to ja kierowałem" Tylko że później okazało sie że p. Wilk był w tym czasie w zupełnie innym końcu Polski ! Przecież to poświadczenie nieprawdy ! Co jest przecież przestępstwem. No tak. Przecież to jedna sitwa ta Platforma Obywatelska a wiadomo że czyja władza tego prawo. Przykre że mamy takich kłamców wywodzących się z Kraśnika. Skoro w tak błachej sprawie jak mandat 200 zł burmistrz kłamie i wkopuje w to Wilka który jak się okazuje jest jedną maścią smarowany to o czym to świadczy ? Potwierdza się przysłowie " kto sie wróblem urodził...."
Miejmy nadzieją że wyborcy nie bądą aż tak głupi żeby głosować na oszustów. Pamiętajcie że ryba psuje się od głowy.


Zaglądam tu od czasu do czasu, ale możesz podać trochę więcej szczegółów? To ciekawe


Zaglądam tu od czasu do czasu, ale możesz podać trochę więcej szczegółów? To ciekawe rozwiń
Avatar
polonez / 8 marca 2010 r. o 11:45
0
Czubiński tych wielu samorządowców , którym przedstawiono podobne zarzuty już dawno siedzi!!!!
Avatar
urzędnik / 6 marca 2010 r. o 10:51
0
Gość napisał:
Pamiętam doskonale, że na łamach prasy Czabiński zapewniał, że zwróci 150 tys, a oddał za niego Wilk 1/3 tego. Reszty nie oddał, choć zobowiązał się do tego. Tak samo nie można się doczekać opublikowania zdjęcia z radaru, do czego też Czabiński zobowiązał się publicznie. A więc ten facet kłamie i manipuluje wiadomościami na tematy istotne dla miasta?

CZubiński powiedział że samochodem urzędu miasta kierował poseł Wilk który ma immunitet i nie podlega postępowaniu mandatowemu. Poseł Wilk to potwierdził "tak to ja kierowałem" Tylko że później okazało sie że p. Wilk był w tym czasie w zupełnie innym końcu Polski ! Przecież to poświadczenie nieprawdy ! Co jest przecież przestępstwem. No tak. Przecież to jedna sitwa ta Platforma Obywatelska a wiadomo że czyja władza tego prawo. Przykre że mamy takich kłamców wywodzących się z Kraśnika. Skoro w tak błachej sprawie jak mandat 200 zł burmistrz kłamie i wkopuje w to Wilka który jak się okazuje jest jedną maścią smarowany to o czym to świadczy ? Potwierdza się przysłowie " kto sie wróblem urodził...."
Miejmy nadzieją że wyborcy nie bądą aż tak głupi żeby głosować na oszustów. Pamiętajcie że ryba psuje się od głowy.

CZubiński powiedział że samochodem urzędu miasta kierował poseł Wilk który ma immunitet i nie podlega postępowaniu mandatowemu. Poseł Wilk to potwierdził "tak to ja kierowałem" Tylko że później okazało sie że p. Wilk był w tym czasie w zupełnie innym końcu Polski ! Przecież to poświadczenie nieprawdy ! Co jest przecież przestępstwem. No tak. Przecież to jedna sitwa ta Platforma Obywatelska a wiadomo że czyja władza tego prawo. Przykre że mamy takich kłamców wywodzących się z Kraśnika. Skoro w tak błachej... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2010 r. o 09:05
0
Pamiętam doskonale, że na łamach prasy Czabiński zapewniał, że zwróci 150 tys, a oddał za niego Wilk 1/3 tego. Reszty nie oddał, choć zobowiązał się do tego. Tak samo nie można się doczekać opublikowania zdjęcia z radaru, do czego też Czabiński zobowiązał się publicznie. A więc ten facet kłamie i manipuluje wiadomościami na tematy istotne dla miasta?
Avatar
~realista~ / 6 marca 2010 r. o 09:00
0
tę kwotę raczej trzeba pomnożyć przez 100 lub lub więcej - wtedy wyjdzie realna kwota przewał jakie do tej pory, przez okres swojego urzędowania, poczynił miłościwie nam panujący burmistrz
Avatar
pokrzywdzony / 5 marca 2010 r. o 20:54
0
Pokrzywdzonym w sprawie jest poseł Wilk wpłacił przecież 50.000,00 zł. Panie sędzio Plewa w tej sprawie pokrzywdzonym jest każdy obywatel Kraśnika , a więc i radny . Ciekawe gdzie awansuje sędzia Plewa po wydaniu wyroku. Awanse w sądzie w Krasniku zależą od wyników sądzonych spraw. Pozdrowienia dla wybitnego prawnika posła Wilka przewodniczącego komisji sprawiedliwości w Sejmie.
Avatar
Icek / 5 marca 2010 r. o 19:37
0
A może tak zamiast, ks. Zielińskiego, beatyfikować naszego burmistrza ? Panowie w czarnych sukienkach na pewno będą "za" ! Ja również będę za beatyfikacją miłościwie nam panującego Pewnie to równie niepoważne jak głosowanie na Wielkiego Czu ale zdecydowanie zabawniejsze i mniej szkodliwe dla Kraśnika
Avatar
Maniek / 5 marca 2010 r. o 19:30
0
mieszkaniec napisał:
Wstyd dla Rady Miasta Krasnika ze trzyma takiego Burmistrza

RAda miasta to tylko nic nie mająca do powiedzenia grupa osób.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miasto Lublin rozdało stypendia młodym artystom

Miasto Lublin rozdało stypendia młodym artystom

Wczoraj poznaliśmy wyniki konkursu, w którym Urząd Miasta przyznawał młodym artystom stypendia za zeszłoroczne osiągnięcia o randze ogólnopolskiej lub międzynarodowej. O takie wsparcie wnioskowało 81 osób, komisja postanowiła docenić 54 artystów, którzy dostaną łącznie 31,3 tys. zł.

Fotograficzna wędrówka po Starym Gaju
24 kwietnia 2021, 16:30

Fotograficzna wędrówka po Starym Gaju

Fundacja "5Medium" zaprasza w sobotę o godz. 16.30 na wędrówkę po Starym Gaju w poszukiwaniu wiosennych prześwitów i dywanów z zawilców.

Wirusolog: Sytuacja epidemiczna w Polsce jest nadal bardzo trudna

Wirusolog: Sytuacja epidemiczna w Polsce jest nadal bardzo trudna

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest nadal bardzo trudna, a liczba zgonów adekwatna do zakażeń i może utrzymywać się jeszcze przez kolejne dni na takim poziomie - powiedział w czwartek PAP wirusolog, członek Rady Medycznej przy premierze prof. Krzysztof Pyrć.

"Masz za dużo jedzenia? Dzielisz się". W Kazimierzu Dolnym powstanie Jadłodzielnia

"Masz za dużo jedzenia? Dzielisz się". W Kazimierzu Dolnym powstanie Jadłodzielnia

Jeszcze w kwietniu w Kazimierzu Dolnym pojawi się dostępna dla wszystkich mieszkańców lodówka do dzielenia się posiłkami. Pomysłodawcy projektu szukają wolontariuszy i przedsiębiorców do współpracy.

Żyrzyn nie dostał pieniędzy. Jak teraz zbudować nowy ratusz?

Żyrzyn nie dostał pieniędzy. Jak teraz zbudować nowy ratusz?

Nie udało się pozyskać rządowej pomocy dla budowę nowej siedziby Urzędu Gminy w Żyrzynie. Wniosek o przyznanie na ten cel 3 milionów z Funduszu Inwestycji Lokalnych przepadł wraz z setkami innych odrzuconych pomysłów. O dalszych krokach w przyszłym miesiącu porozmawiają radni.

Lubelskie: Przewoźnicy narzekają na terminal kontenerowy. "Brakuje nawet Toi-Toi’a"

Lubelskie: Przewoźnicy narzekają na terminal kontenerowy. "Brakuje nawet Toi-Toi’a"

Na długie kolejki do terminalu kontenerowego PKP Cargo narzekają przewoźnicy. Grożą, że ich cierpliwość się skończy i zablokują Małaszewicze. A kolejowa spółka odpowiada, że robi wszystko, by to poprawić.

Radzyń Podlaski: Radny martwił się o skatepark. Urzędnicy sprawdzili

Radzyń Podlaski: Radny martwił się o skatepark. Urzędnicy sprawdzili

Od 2019 roku Radzyń Podlaski ma swój skatepark. Ale radny miejski apeluje do władz miasta o przegląd urządzeń. Urzędnicy już zdążyli to sprawdzić i żadnych usterek się nie dopatrzyli.

Kosmiczny "Poranek u Hieronima"

Kosmiczny "Poranek u Hieronima"

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na kolejny odcinek cyklu "Poranek u Hieronima". Tematem spotkania jest kosmos, o którym opowiada prof. dr hab. Piotr Wolański.

Lublin. Ogródki piwne chcą się już rozłożyć, ale jest problem

Lublin. Ogródki piwne chcą się już rozłożyć, ale jest problem

Osiem wniosków o zgodę na ustawienie ogródków gastronomicznych na Starym Mieście wpłynęło dotychczas do władz Lublina. Zgody na razie nie dostał nikt. Zarezerwowane zostały natomiast wszystkie miejsca na plenerowy handel na deptaku