Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

12 maja 2010 r.
8:36
Edytuj ten wpis

Miasto rozstawia kosze na psie kupy

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 20 A A

Dziesięć koszy na psie odchody ustawiono w kilku miejscach Kraśnika. To początek akcji "Psi odchód”, która ma na celu utrzymanie porządku i rozpowszechnienie nawyku sprzątania po czworonożnych pupilach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obowiązek usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez psy spoczywa na właścicielach czworonogów . Uchwalony w 2007 roku "Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Kraśnik” przewiduje kary za nieprzestrzeganie przepisów.

Jednak zamiast kar miasto chce wprowadzić dobry zwyczaj sprzątania po psach.

– Bardzo dobrze, że miasto wreszcie zaczęło dbać o ład i porządek. Jak się ma zwierzę, to trzeba mieć i trochę odpowiedzialności za nie. Wszyscy przecież mieszkamy w tym mieście. Ja od razu zaczęłam korzystać z tych koszy i zachęcam również innych – mówi Wiesława Matwiej, mieszkanka ul. Sądowej.

Miasto zakupiło również 30 tysięcy jednorazowych torebek papierowych, tzw. pakietów sanitarnych. Umieszczono je w specjalnych podajnikach przy koszach na psie odchody. W każdym znajduje się łopatka do zbierania nieczystości.

Duża część pakietów została przekazana szkołom i przedszkolom, gdzie zostały rozdane uczniom i przedszkolakom posiadającym swoich ulubieńców. Trafiły one także do płacących podatek właścicieli psów wraz z informacją na temat akcji.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Juras / 8 czerwca 2010 o 09:59
0
Gość napisał:
Jaka dziura taka kultura
A ty kolego - lepiej pouczaj pieski niż ludzi...... one pewnie ciebie i tak Cię nie pojmą, ale przynajmniej się nie ośmieszysz.
Może i szybko mówisz i myślisz, ale psie g.... ma więcej finezji niż twoje wypociny.
Jedno i drugie nadaje się do specjalnego kosza

nie powiesz mi,ze sposöb myslenia pani Marii nie zasluzyl sobie na taki odpis jak möj. napisalem go na jej wzör. tacy ludzie tez nie maja nic do szukania miedzy ludzmi. to n iema nic do rzeczy ze zwierzetami,bo czasami bez nich zycie byloby smutne i ponure.tylko kazdy "PAN" musi umiec obchodzic sie ze swoimi podopieczymi i nie zapomniec o innych.
i bez nich zycie byloby smutne i ponure.tylko kazdy "PAN" musi umiec obchodzic sie ze swoimi podopieczymi i nie zapomniec o innych. rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2010 o 14:02
0
Juras napisał:
[color="#FF0000"]lepsze psy niz taki cham jak ty- nie umiesz sie nawet kulturalnie wyslowic[/color].takich jak ty trzeba karac mandatem w wysokosci wyplaty miesiecznej,to by sie nauczyli szybciutko mäwic i myslec.

Jaka dziura taka kultura
A ty kolego - lepiej pouczaj pieski niż ludzi...... one pewnie ciebie i tak Cię nie pojmą, ale przynajmniej się nie ośmieszysz.
Może i szybko mówisz i myślisz, ale psie g.... ma więcej finezji niż twoje wypociny.
Jedno i drugie nadaje się do specjalnego kosza

Jaka dziura taka kultura
A ty kolego - lepiej pouczaj pieski niż ludzi...... one pewnie ciebie i tak Cię nie pojmą, ale przynajmniej się nie ośmieszysz.
Może i szybko mówisz i myślisz, ale psie g.... ma więcej finezji niż twoje wypociny.
Jedno i drugie nadaje się do specjalnego kosza rozwiń
Avatar
Juras / 5 czerwca 2010 o 23:33
0
Maria napisał:
W mieście w blokach , powinien być zakaz trzymania psów i kotów !
Właściciele tychże idą do roboty a psy szczekają i skowyczą , nie wspomnę o zasranych trawnikach !
Złapany na gorącym uczynku właściciel psa który wali na dworze powinien być karany , minimum 500 złotowym mandatem karnym .
Jestem przekonana że szybciutko pozbywali by się swoich czworonożnych przyjaciół.
Karać karać i jeszcze raz karać.

lepsze psy niz taki cham jak ty- nie umiesz sie nawet kulturalnie wyslowic.takich jak ty trzeba karac mandatem w wysokosci wyplaty miesiecznej,to by sie nauczyli szybciutko mäwic i myslec.

lepsze psy niz taki cham jak ty- nie umiesz sie nawet kulturalnie wyslowic.takich jak ty trzeba karac mandatem w wysokosci wyplaty miesiecznej,to by sie nauczyli szybciutko mäwic i myslec. rozwiń
Avatar
~Ewa~ / 5 czerwca 2010 o 23:27
0
Agnieszka napisał:
ja tez popieram ta akcje z woreczkami na psie odchody-przynajmniej dzieci nie beda mialy zapakowanych kanapek do szkoly w gazecie. mimo wszystko tym cywilizacji w Krasniku nie zrobimy. znacie to powiedzenie: wpusc chlopa do biura, to atrament wypije.

a ja uwazam,ze miasto zamiast tracic pieniadze na kosze na psie odchody powinno dac na jedzenie dla dzieci,a woreczki zaby go sobie zapakowaly.
rozwiń
Avatar
Agnieszka / 5 czerwca 2010 o 23:22
0
ja tez popieram ta akcje z woreczkami na psie odchody-przynajmniej dzieci nie beda mialy zapakowanych kanapek do szkoly w gazecie. mimo wszystko tym cywilizacji w Krasniku nie zrobimy. znacie to powiedzenie: wpusc chlopa do biura, to atrament wypije.
Avatar
panjan / 29 maja 2010 o 17:36
0
Gość napisał:
A ja sie bardzo ciesze. Sama mam pieska i uważam, ze posprzątanie kupki ujmy na honorze nie powoduje. Jest tylko jedno ale bardzo często barkuje tych torebeczek. Ale akcje popieram całkowicie:)

jak ci brakuje to idz do sklepu i sobie kup
Avatar
Gość / 17 maja 2010 o 11:32
0
A ja sie bardzo ciesze. Sama mam pieska i uważam, ze posprzątanie kupki ujmy na honorze nie powoduje. Jest tylko jedno ale bardzo często barkuje tych torebeczek. Ale akcje popieram całkowicie:)
Avatar
katrin / 17 maja 2010 o 00:27
0
Maria napisał:
W mieście w blokach , powinien być zakaz trzymania psów i kotów !
Właściciele tychże idą do roboty a psy szczekają i skowyczą , nie wspomnę o zasranych trawnikach !
Złapany na gorącym uczynku właściciel psa który wali na dworze powinien być karany , minimum 500 złotowym mandatem karnym .
Jestem przekonana że szybciutko pozbywali by się swoich czworonożnych przyjaciół.
Karać karać i jeszcze raz karać.

Inteligencja , to się nie popisujesz. Jeśli chodzi o mnie, to wolałabym mieć sąsiadów , którzy trzymają zwierzęta ( świadczy o nich , że mają dobre serca), natomiast takich durnych krzykaczy , jak ty wolałabym się wystrzegać. Jak ci tak psy i koty w blokach przeszkadzają , to wynocha tam skąd przyszłaś do miasta, paniusiu zakichana. Co za istota z ciebie ?

Inteligencja , to się nie popisujesz. Jeśli chodzi o mnie, to wolałabym mieć sąsiadów , którzy trzymają zwierzęta ( świadczy o nich , że mają dobre serca), natomiast takich durnych krzykaczy , jak ty wolałabym się wystrzegać. Jak ci tak psy i koty w blokach przeszkadzają , to wynocha tam skąd przyszłaś do miasta, paniusiu zakichana. Co za istota z ciebie ? rozwiń
Avatar
sikacz / 16 maja 2010 o 21:33
0
Wec,dobre rozwiazanie ale polowiczne.Bo wszystkie"Szacusie" robia na miekko i na twardo.Na twardo zebrac w plastyk i wlozyc do kiszeni wlascicieki czworonoga.A co z miekkim ,koncowym produktem?Czy nie nalezaloby na kazdym rogu ustawic sikacze z napisem:TYLKO DLA PSOW!-
Avatar
Hzcel / 15 maja 2010 o 17:32
0
Wacek napisał:
A mój pies najchętniej stawia klocka na ul.Koszarowej przy totolotku



Dzięki za informację. Zasadzę się z CKM-em.
Avatar
Juras / 8 czerwca 2010 o 09:59
0
Gość napisał:
Jaka dziura taka kultura
A ty kolego - lepiej pouczaj pieski niż ludzi...... one pewnie ciebie i tak Cię nie pojmą, ale przynajmniej się nie ośmieszysz.
Może i szybko mówisz i myślisz, ale psie g.... ma więcej finezji niż twoje wypociny.
Jedno i drugie nadaje się do specjalnego kosza

nie powiesz mi,ze sposöb myslenia pani Marii nie zasluzyl sobie na taki odpis jak möj. napisalem go na jej wzör. tacy ludzie tez nie maja nic do szukania miedzy ludzmi. to n iema nic do rzeczy ze zwierzetami,bo czasami bez nich zycie byloby smutne i ponure.tylko kazdy "PAN" musi umiec obchodzic sie ze swoimi podopieczymi i nie zapomniec o innych.
i bez nich zycie byloby smutne i ponure.tylko kazdy "PAN" musi umiec obchodzic sie ze swoimi podopieczymi i nie zapomniec o innych. rozwiń
Avatar
Gość / 6 czerwca 2010 o 14:02
0
Juras napisał:
[color="#FF0000"]lepsze psy niz taki cham jak ty- nie umiesz sie nawet kulturalnie wyslowic[/color].takich jak ty trzeba karac mandatem w wysokosci wyplaty miesiecznej,to by sie nauczyli szybciutko mäwic i myslec.

Jaka dziura taka kultura
A ty kolego - lepiej pouczaj pieski niż ludzi...... one pewnie ciebie i tak Cię nie pojmą, ale przynajmniej się nie ośmieszysz.
Może i szybko mówisz i myślisz, ale psie g.... ma więcej finezji niż twoje wypociny.
Jedno i drugie nadaje się do specjalnego kosza

Jaka dziura taka kultura
A ty kolego - lepiej pouczaj pieski niż ludzi...... one pewnie ciebie i tak Cię nie pojmą, ale przynajmniej się nie ośmieszysz.
Może i szybko mówisz i myślisz, ale psie g.... ma więcej finezji niż twoje wypociny.
Jedno i drugie nadaje się do specjalnego kosza rozwiń
Avatar
Juras / 5 czerwca 2010 o 23:33
0
Maria napisał:
W mieście w blokach , powinien być zakaz trzymania psów i kotów !
Właściciele tychże idą do roboty a psy szczekają i skowyczą , nie wspomnę o zasranych trawnikach !
Złapany na gorącym uczynku właściciel psa który wali na dworze powinien być karany , minimum 500 złotowym mandatem karnym .
Jestem przekonana że szybciutko pozbywali by się swoich czworonożnych przyjaciół.
Karać karać i jeszcze raz karać.

lepsze psy niz taki cham jak ty- nie umiesz sie nawet kulturalnie wyslowic.takich jak ty trzeba karac mandatem w wysokosci wyplaty miesiecznej,to by sie nauczyli szybciutko mäwic i myslec.

lepsze psy niz taki cham jak ty- nie umiesz sie nawet kulturalnie wyslowic.takich jak ty trzeba karac mandatem w wysokosci wyplaty miesiecznej,to by sie nauczyli szybciutko mäwic i myslec. rozwiń
Avatar
~Ewa~ / 5 czerwca 2010 o 23:27
0
Agnieszka napisał:
ja tez popieram ta akcje z woreczkami na psie odchody-przynajmniej dzieci nie beda mialy zapakowanych kanapek do szkoly w gazecie. mimo wszystko tym cywilizacji w Krasniku nie zrobimy. znacie to powiedzenie: wpusc chlopa do biura, to atrament wypije.

a ja uwazam,ze miasto zamiast tracic pieniadze na kosze na psie odchody powinno dac na jedzenie dla dzieci,a woreczki zaby go sobie zapakowaly.
rozwiń
Avatar
Agnieszka / 5 czerwca 2010 o 23:22
0
ja tez popieram ta akcje z woreczkami na psie odchody-przynajmniej dzieci nie beda mialy zapakowanych kanapek do szkoly w gazecie. mimo wszystko tym cywilizacji w Krasniku nie zrobimy. znacie to powiedzenie: wpusc chlopa do biura, to atrament wypije.
Avatar
panjan / 29 maja 2010 o 17:36
0
Gość napisał:
A ja sie bardzo ciesze. Sama mam pieska i uważam, ze posprzątanie kupki ujmy na honorze nie powoduje. Jest tylko jedno ale bardzo często barkuje tych torebeczek. Ale akcje popieram całkowicie:)

jak ci brakuje to idz do sklepu i sobie kup
Avatar
Gość / 17 maja 2010 o 11:32
0
A ja sie bardzo ciesze. Sama mam pieska i uważam, ze posprzątanie kupki ujmy na honorze nie powoduje. Jest tylko jedno ale bardzo często barkuje tych torebeczek. Ale akcje popieram całkowicie:)
Avatar
katrin / 17 maja 2010 o 00:27
0
Maria napisał:
W mieście w blokach , powinien być zakaz trzymania psów i kotów !
Właściciele tychże idą do roboty a psy szczekają i skowyczą , nie wspomnę o zasranych trawnikach !
Złapany na gorącym uczynku właściciel psa który wali na dworze powinien być karany , minimum 500 złotowym mandatem karnym .
Jestem przekonana że szybciutko pozbywali by się swoich czworonożnych przyjaciół.
Karać karać i jeszcze raz karać.

Inteligencja , to się nie popisujesz. Jeśli chodzi o mnie, to wolałabym mieć sąsiadów , którzy trzymają zwierzęta ( świadczy o nich , że mają dobre serca), natomiast takich durnych krzykaczy , jak ty wolałabym się wystrzegać. Jak ci tak psy i koty w blokach przeszkadzają , to wynocha tam skąd przyszłaś do miasta, paniusiu zakichana. Co za istota z ciebie ?

Inteligencja , to się nie popisujesz. Jeśli chodzi o mnie, to wolałabym mieć sąsiadów , którzy trzymają zwierzęta ( świadczy o nich , że mają dobre serca), natomiast takich durnych krzykaczy , jak ty wolałabym się wystrzegać. Jak ci tak psy i koty w blokach przeszkadzają , to wynocha tam skąd przyszłaś do miasta, paniusiu zakichana. Co za istota z ciebie ? rozwiń
Avatar
sikacz / 16 maja 2010 o 21:33
0
Wec,dobre rozwiazanie ale polowiczne.Bo wszystkie"Szacusie" robia na miekko i na twardo.Na twardo zebrac w plastyk i wlozyc do kiszeni wlascicieki czworonoga.A co z miekkim ,koncowym produktem?Czy nie nalezaloby na kazdym rogu ustawic sikacze z napisem:TYLKO DLA PSOW!-
Avatar
Hzcel / 15 maja 2010 o 17:32
0
Wacek napisał:
A mój pies najchętniej stawia klocka na ul.Koszarowej przy totolotku



Dzięki za informację. Zasadzę się z CKM-em.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Element kosiarki zranił ją w łydkę. Kobieta zmarła kilka tygodni później

Element kosiarki zranił ją w łydkę. Kobieta zmarła kilka tygodni później 0 2

59-letnia kobieta stała przed swoim domem w gminie Izbica w czasie prowadzenia prac porządkowych. Z kosiarki pracującej przy drodze odpadł uchwyt do mocowania noża i ranił ją w łydkę. Niestety, po kilku dniach okazało się, że konieczna jest amputacja nogi. 59-latka zmarła niecały miesiąc później.

Finał Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego
24 lutego 2020, 14:00

Finał Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego 0 0

Dobiega końca druga edycja Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego. Na finał wydarzenia, 2 lutego o godz. 14 w Kościele Farnym w Kazimierzu Dolnym wystąpi Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Lublinenses z dyrygentem ks. Attilą Adamem Honti.

Lubelskie: Wypadek na drodze krajowej nr 63. Nieprzytomną kobietę zabrał śmigłowiec LPR
Aktualizacja

Lubelskie: Wypadek na drodze krajowej nr 63. Nieprzytomną kobietę zabrał śmigłowiec LPR 0 0

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło dzisiaj rano w miejscowości Gołąbki (pow. łukowski). Ratownicy czekają na przylot śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga krajowa nr 63 w rejonie tej miejscowości jest całkowicie zablokowana, zostały wyznaczone objazdy.

Nowi strażacy wstąpili w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej [zdjęcia]
galeria

Nowi strażacy wstąpili w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej [zdjęcia] 0 0

39 adeptów przystąpiło w poniedziałek do egzaminu kończącego kurs podstawowy strażaków ratowników Ochotniczej Straży Pożarnej. Sprawdzian odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.

Azoty Puławy wznawiają ligę. Na początek Chrobry Głogów

Azoty Puławy wznawiają ligę. Na początek Chrobry Głogów 0 0

Spotkaniem z Chrobrym Głogów Azoty Puławy rozpoczną w środę drugą część sezonu. Początek meczu w puławskiej hali MOSiR o godzinie 17

Holenderscy dziennikarze piszą o "dyskryminacji" w Puławach. Wszystko za sprawą "uchwały anty-LGBT"

Holenderscy dziennikarze piszą o "dyskryminacji" w Puławach. Wszystko za sprawą "uchwały anty-LGBT" 17 29

Ponad 80 miast w Polsce publicznie ogłosiło, że są strefami wolnymi od LGBT. Puławy też – alarmują dziennikarze z holenderskiego Nieuwegein i wieszczą koniec partnerskiej przyjaźni obu miast

Modernizacja peronów kolejowych wykluczyła niepełnosprawnych. "Dwa lata nie jeżdżę na rehabilitację"
film

Modernizacja peronów kolejowych wykluczyła niepełnosprawnych. "Dwa lata nie jeżdżę na rehabilitację" 0 0

Modernizacja peronów kolejowych miała ułatwić życie osobom niepełnosprawnym. Stało się na odwrót. Pani Bogumiła i jej chora córka przez niedziałające od wielu miesięcy windy uwięzione są w domu.

Podróż do Tanzanii i liczenie nietoperzy. „Spotkania z przyrodą i przygodą” w Zamościu [zdjęcia]
30 stycznia 2020, 17:00
galeria

Podróż do Tanzanii i liczenie nietoperzy. „Spotkania z przyrodą i przygodą” w Zamościu [zdjęcia] 1 0

Jak się liczy nietoperze, a jak podróżuje po Tanzanii. W czwartek w Zamościu comiesięczne „Spotkania z przyrodą i przygodą”.

Na osiedlu Botanik w Lublinie powstanie nowy blok. Mieszkańcy stracą zielony skwerek [zdjęcia]
galeria

Na osiedlu Botanik w Lublinie powstanie nowy blok. Mieszkańcy stracą zielony skwerek [zdjęcia] 74 50

Pomiędzy dwoma blokami na osiedlu Botanik ma wyrosnąć trzeci. Formalnie wszystko się zgadza: inwestor ma zgodę na postawienie bloku, a budowa jest zgodna z planem zagospodarowania. Ale dotychczasowi mieszkańcy Botanika mają żal, że przez budowę tracą zielony skwerek. Drzewa zostały już powycinane

10 złotych z Bolesławem Chrobrym

10 złotych z Bolesławem Chrobrym 0

Historia 10 złotych Zdzisława Eichlera jest jednym z czterech banknotów, które trafiły na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata. Jest to jeden z najpiękniejszych banknotów z II RP. Dziś, za idealnie zachowany egzemplarz, trzeba zapłacić nawet 10 tys. zł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r. 0 1

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym 0 0

Wraz z rosnącą popularnością małych mieszkań coraz częściej stajemy przed podjęciem decyzji: jak połączyć pokój dzienny z kuchnią. Te dwa pomieszczenia, mimo pełnienia zupełnie różnych funkcji, mogą stworzyć świetnie zgrany duet.

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne"

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne" 11 2

Jest pomysł, ale do realizacji jeszcze daleka droga. Radny Tomasz Szydło postuluje, by w powiecie świdnickim stworzyć hospicjum perinatalne. To miejsce, w którym opieką zostają otoczone kobiety ciężarne, których dziecko ma ciężkie i nieodwracalne zaburzenie rozwojowe prowadzące do śmierci płodu lub noworodka

Lublin: Politechnika nie będzie musiała dopłacić miastu niemal 2 mln zł? Wszystko w rękach miejskich radnych

Lublin: Politechnika nie będzie musiała dopłacić miastu niemal 2 mln zł? Wszystko w rękach miejskich radnych 0 7

Prezydent Lublina chce, by Rada Miasta zrezygnowała z żądania zwrotu bonifikaty udzielonej przez miasto Politechnice Lubelskiej podczas sprzedaży kamienicy przy Okopowej 8.

Byli pod wpływem narkotyków i uciekali przed policją. W aucie były kilkumiesięczne dzieci