Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 marca 2014 r.
5:45
Edytuj ten wpis

Spółdzielcy z Kraśnika: Sławomir Zygo złożył nam korupcyjną propozycję

37 56 A A

Sławomir Zygo, przewodniczący Rady Powiatu Lubelskiego znowu ma kłopoty. Spółdzielcy z Kraśnika zarzucają mu, że próbował wyłudzić od nich blisko 3 tys. zł

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zygo, działacz PSL, udziela się nie tylko w powiatowym samorządzie. Jest również prezesem Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska” w Niedrzwicy Dużej. Przewodniczył także Radzie Nadzorczej GS w Kraśniku. Z relacji kraśnickich spółdzielców wynika, że postanowił wykorzystać dawne znajomości. Pod koniec lutego miał zgłosić się do nich z fakturą. Wynikało z niej, że GS w Niedrzwicy sprzedał spółdzielni w Kraśniku węgiel wart nieco ponad 2600 zł. - Prezes Zygo zgłosił się do nas i złożył na moje ręce fakturę, prosząc o wypłacenie wymienionej w niej kwoty do rąk własnych - mówi Emil Mazurek, prezes kraśnickiej spółdzielni. - Sugerował, aby powyższa kwota została wpisana w koszty naszej spółdzielni. W związku z tą sytuacją natychmiast zwołałem posiedzenie zarządu i poinformowałem o sprawie. Zarząd uznał, że propozycja Zygi "nosi znamiona korupcji i naraża spółdzielnię na niepotrzebne koszty”. - Zdecydowaliśmy, aby o całej sytuacji powiadomić przewodniczącego Rady Nadzorczej GS w Niedrzwicy, by wyciągnął stosowne wnioski - dodaje Mazurek. - Zwróciliśmy fakturę bez księgowania i czekamy na dalsze kroki ze strony niedrzwickiej spółdzielni. Czy do transakcji opisanej w fakturze doszło? Prezes Mazurek nie chce rozmawiać na ten temat. - Co miałem do powiedzenia, przedstawiłem w piśmie do GS w Niedrzwicy. Proszę wyciągnąć wnioski - kwituje. Z oceną sytuacji wstrzymuje się Stanisław Ożga, przewodniczący Rady Nadzorczej spółdzielni z Niedrzwicy, która powinna nadzorować pracę prezesa Zygi. - Znam sprawę, ale nie będę udzielał informacji - mówi Ożga. - Nikogo nie kryję. Zwołam radę i po rozpoznaniu sprawy będą podejmowane adekwatne kroki. Dlaczego Sławomir Zygo domagał się gotówki? Czy do transakcji opisanej w fakturze rzeczywiście doszło? - Skąd mam wiedzieć - ucina Ożga. - Poza tym, to są nasze wewnętrzne sprawy. Póki nie ma konkretnych decyzji, nie ma czego komentować. Sam Sławomir Zygo też nie zamierza niczego wyjaśniać. - Nie będę komentował sprawy. Raz w życiu to przerabiałem i wystarczy - kwituje, kiedy pytamy go o fakturę. "Raz w życiu to przerabiałem” to zapewne słowa odnoszące się do głośnej w mediach sprawy, w której przewodniczący miał odpowiadać za jazdę rowerem po pijanemu i groźby pod adresem byłej żony. W maju ub. roku policjanci zatrzymali prezesa w podlubelskiej Niedrzwicy. W szpitalu zbadano mu krew. Okazało się, że ma 2,4 promila alkoholu. Zygo miał wcześniej ścigać żonę na rowerze i grozić jej śmiercią. Samorządowiec odpierał te oskarżenia m.in. podczas specjalnej konferencji prasowej, na której wystąpił wraz z córką. W prokuraturze świadkowie nie potwierdzili policyjnych zarzutów. W rezultacie śledczy umorzyli sprawę.
Czytaj więcej o:

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 14 kwietnia 2014 o 18:39
0

Na tej licytacji daleko nie pojedziesz. Jakby tak było, jak piszesz dawno już ludzie Mira i całej tej ferajny ściągnęli by do gminy CBA i chłopa utopili. Tymczasem długi po Zydze w Orionie spłacił SKOK i tenże wówczas "psełdo", jak piszesz prezes lokalnego klubu spotowego.

Z Orionem, gdzie Zygo robił prywatę, jakoś się poszczęściło, chociaż rachunki po jego prezesurze przychodziły długo po jego odejściu. 

Avatar
Miro / 14 kwietnia 2014 o 10:24
0
Daleko mu do byłego psełdo Prezesa Lokalnego klubu spotowego M. W. który wyprowadzuł kilka set tys.
Avatar
gość / 14 kwietnia 2014 o 08:28
0

Jak taki szwindelek się robi ??? Bo zainteresowany jestem ;)

Lewa faktura i pieniążki do ręki ?

Czyli co? Jak któś nie zakapuje i skarbowy nie zrobi kontroli krzyżowej to fajny sposób wyprowadzania kasy ze spóldzielni i spółek ???

Jak pobierać nauki to u mistrza, a S.Z. ja na razie widać jest jedyną osobą w gminie z takim doświadczeniem w kombinacjach rachunkowo-księgowych

Avatar
Niezorientowanyi / 13 kwietnia 2014 o 22:42
0
Skontaktuj się z Markiem K. I Jerzym z Bychawy to Cię przeszkolą. Ha,ha, albo już wiesz bo to robiłeś nie raz.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2014 o 20:26
0

A już szykował sobie lepszą pracę w ubiegłym roku. A tu traf, nagła abdykacja i bezrobocie. Nawet odprawa mu się nie należała, bo nie zadbał o zapis jej w umowie. Taki był pewien stanowiska "wiecznego prezesa". Czy kombinacja z fakturą to nie wypadek przy pracy?.  Warto sprawdzić, czy nie odbywały się w innych przyjaznych mu miejscach np. w "Gminie w której chce się żyć"! 

Jak taki szwindelek się robi ??? Bo zainteresowany jestem ;)

Lewa faktura i pieniążki do ręki ?

Czyli co? Jak któś nie zakapuje i skarbowy nie zrobi kontroli krzyżowej to fajny sposób wyprowadzania kasy ze spóldzielni i spółek ???

Jak taki szwindelek się robi ??? Bo zainteresowany jestem ;)

Lewa faktura i pieniążki do ręki ?

Czyli co? Jak któś nie zakapuje i skarbowy nie zrobi kontroli krzyżowej to fajny sposób wyprowadzania kasy ze spóldzielni i spółek ???

rozwiń
Avatar
Prawo / 13 kwietnia 2014 o 14:21
0
Mareczku i Rysiu nie wysilajcie się. On ma się lepiej niż Wy. Co kolejny donosik nieroby.
Avatar
Stop korupcji / 12 kwietnia 2014 o 13:40
0

A już szykował sobie lepszą pracę w ubiegłym roku. A tu traf, nagła abdykacja i bezrobocie. Nawet odprawa mu się nie należała, bo nie zadbał o zapis jej w umowie. Taki był pewien stanowiska "wiecznego prezesa". Czy kombinacja z fakturą to nie wypadek przy pracy?.  Warto sprawdzić, czy nie odbywały się w innych przyjaznych mu miejscach np. w "Gminie w której chce się żyć"! 

Avatar
Bezradny / 8 kwietnia 2014 o 17:23
0
A Rysiem G. nie chce się spotkać ?
Avatar
Rada / 8 kwietnia 2014 o 07:40
0

Sławcio zajął się teraz wyłącznie kierowaniem wójtem gminy i przewodniczącym rady, spotkania tej spółki, w której pociąga za sznurki prezes odbywają się zwykle tajnie

Avatar
Kadrowyo / 4 kwietnia 2014 o 09:05
0
Cięciami mają być Panowie M. z Kranika i B. z Zarzówka.
Avatar
gość / 14 kwietnia 2014 o 18:39
0

Na tej licytacji daleko nie pojedziesz. Jakby tak było, jak piszesz dawno już ludzie Mira i całej tej ferajny ściągnęli by do gminy CBA i chłopa utopili. Tymczasem długi po Zydze w Orionie spłacił SKOK i tenże wówczas "psełdo", jak piszesz prezes lokalnego klubu spotowego.

Z Orionem, gdzie Zygo robił prywatę, jakoś się poszczęściło, chociaż rachunki po jego prezesurze przychodziły długo po jego odejściu. 

Avatar
Miro / 14 kwietnia 2014 o 10:24
0
Daleko mu do byłego psełdo Prezesa Lokalnego klubu spotowego M. W. który wyprowadzuł kilka set tys.
Avatar
gość / 14 kwietnia 2014 o 08:28
0

Jak taki szwindelek się robi ??? Bo zainteresowany jestem ;)

Lewa faktura i pieniążki do ręki ?

Czyli co? Jak któś nie zakapuje i skarbowy nie zrobi kontroli krzyżowej to fajny sposób wyprowadzania kasy ze spóldzielni i spółek ???

Jak pobierać nauki to u mistrza, a S.Z. ja na razie widać jest jedyną osobą w gminie z takim doświadczeniem w kombinacjach rachunkowo-księgowych

Avatar
Niezorientowanyi / 13 kwietnia 2014 o 22:42
0
Skontaktuj się z Markiem K. I Jerzym z Bychawy to Cię przeszkolą. Ha,ha, albo już wiesz bo to robiłeś nie raz.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2014 o 20:26
0

A już szykował sobie lepszą pracę w ubiegłym roku. A tu traf, nagła abdykacja i bezrobocie. Nawet odprawa mu się nie należała, bo nie zadbał o zapis jej w umowie. Taki był pewien stanowiska "wiecznego prezesa". Czy kombinacja z fakturą to nie wypadek przy pracy?.  Warto sprawdzić, czy nie odbywały się w innych przyjaznych mu miejscach np. w "Gminie w której chce się żyć"! 

Jak taki szwindelek się robi ??? Bo zainteresowany jestem ;)

Lewa faktura i pieniążki do ręki ?

Czyli co? Jak któś nie zakapuje i skarbowy nie zrobi kontroli krzyżowej to fajny sposób wyprowadzania kasy ze spóldzielni i spółek ???

Jak taki szwindelek się robi ??? Bo zainteresowany jestem ;)

Lewa faktura i pieniążki do ręki ?

Czyli co? Jak któś nie zakapuje i skarbowy nie zrobi kontroli krzyżowej to fajny sposób wyprowadzania kasy ze spóldzielni i spółek ???

rozwiń
Avatar
Prawo / 13 kwietnia 2014 o 14:21
0
Mareczku i Rysiu nie wysilajcie się. On ma się lepiej niż Wy. Co kolejny donosik nieroby.
Avatar
Stop korupcji / 12 kwietnia 2014 o 13:40
0

A już szykował sobie lepszą pracę w ubiegłym roku. A tu traf, nagła abdykacja i bezrobocie. Nawet odprawa mu się nie należała, bo nie zadbał o zapis jej w umowie. Taki był pewien stanowiska "wiecznego prezesa". Czy kombinacja z fakturą to nie wypadek przy pracy?.  Warto sprawdzić, czy nie odbywały się w innych przyjaznych mu miejscach np. w "Gminie w której chce się żyć"! 

Avatar
Bezradny / 8 kwietnia 2014 o 17:23
0
A Rysiem G. nie chce się spotkać ?
Avatar
Rada / 8 kwietnia 2014 o 07:40
0

Sławcio zajął się teraz wyłącznie kierowaniem wójtem gminy i przewodniczącym rady, spotkania tej spółki, w której pociąga za sznurki prezes odbywają się zwykle tajnie

Avatar
Kadrowyo / 4 kwietnia 2014 o 09:05
0
Cięciami mają być Panowie M. z Kranika i B. z Zarzówka.
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 3 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 2

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 0

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 7 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 16 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 31 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 14 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!