Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

21 marca 2014 r.
5:45
Edytuj ten wpis

Zygo nie jest już szefem spółdzielni. Miał złożyć propozycję korupcyjną

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 40 A A

Sławomir Zygo, przewodniczący Rady Powiatu Lubelskiego, nie jest już szefem gminnej spółdzielni w Niedrzwicy Dużej. Wczoraj złożył rezygnację ze stanowiska. To skutek korupcyjnej propozycji, którą miał złożyć swoim znajomym z Kraśnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Prezes złożył rezygnację, rada ją przyjęła i go odwołała - mówi Stanisław Ożga, przewodniczący Rady Nadzorczej GS "Samopomoc Chłopska” z Niedrzwicy. - Przeprowadziliśmy rozmowę, ale dokładne przyczyny rezygnacji prezesa to nasza wewnętrzna sprawa. Z naszych informacji wynika, że rada GS w Niedrzwicy postawiła prezesowi ultimatum. Zamiast czekać na odwołanie, sam złożył rezygnację. Nowym prezesem spółdzielni został Jerzy Skurski, dotychczasowy zastępca Zygi. O kłopotach działacza PSL pisaliśmy przed tygodniem. Przedstawiciele GS w Kraśniku przyznali wówczas, że Zygo, dawny znajomy, zgłosił się do nich z podejrzaną fakturą. Wynikało z niej, że GS w Niedrzwicy sprzedał spółdzielni w Kraśniku węgiel wart nieco ponad 2600 zł. - Prezes Zygo złożył na moje ręce fakturę, prosząc o wypłacenie wymienionej w niej kwoty do rąk własnych - relacjonował Emil Mazurek, prezes kraśnickiej spółdzielni. - Sugerował, aby powyższa kwota została wpisana w koszty naszej spółdzielni. Spółdzielcy z Kraśnika uznali, że propozycja Zygi "nosi znamiona korupcji” i naraża ich na niepotrzebne koszty. O całej sytuacji powiadomiono przewodniczącego Rady Nadzorczej GS w Niedrzwicy. Faktura została zwrócona bez księgowania. Kiedy sprawa wyszła na jaw, nikt ze spółdzielców nie chciał rozmawiać o szczegółach. Czy zarzuty, które opisaliśmy, okazały się prawdziwe? - Tak, to się potwierdziło - przyznaje Ożga. — Moja rezygnacja nie ma nic wspólnego ze sprawą dotyczącą spółdzielni w Kraśniku — zapewnia Sławomir Zygo. — Dostałem propozycję pracy w zarządzie innej firmy. Przygotowywałem się do tego od trzech miesięcy. Jeszcze przed posiedzeniem rady nadzorczej złożyłem rezygnację. Po 20 latach pracy postanowiłem uczynić kolejny krok w swojej karierze. Nie mogę jeszcze zdradzić szczegółowych informacji, za kilka dni wszystko się wyjaśni. Z zapowiedzi Sławomira Zygo wynika, że będzie szefował jednej z firm w Lublinie.​

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
też_nauczyciel / 31 marca 2014 o 23:25
0

Przedstawię się - jestem nauczycielem i uczę młodzież w szkole.
To głupie gadanie, że każdy ma prawo do bycia łapownikiem, czy wyłudzaczem, a dokładnie złodziejem! Forsy tej przecież Zyga nie zarobił. Nie znam człowieka, może jest miłym wujkiem, ale udowodniono mu korupcję, a to świadczy o jego nikczemności. Ciągle czuję obrzydzenie do czynu pana Zygi (choć jaki z niego pan?). 
A twój relatywizm świadczy o tym, ze jesteś podobnym człowiekiem. Smutne!

Współczuć młodzieży tak "douczonego" w prawie nauczyciela, który zapomniał, że dopóki nie zapadł prawomocny wyrok - człowiek jest niewinny. Nazywanie kogoś złodziejem przed wyrokiem jest zwykłym pomówieniem, ściganym na wniosek osoby pomówionej. Mnie też ogarnia obrzydzenie - na takich domorosłych "prawników".
Współczuć młodzieży tak "douczonego" w prawie nauczyciela, który zapomniał, że dopóki nie zapadł prawomocny wyrok - człowiek jest niewinny. Nazywanie kogoś złodziejem przed wyrokiem jest zwykłym pomówieniem, ściganym na wniosek osoby pomówionej. Mnie też ogarnia obrzydzenie - na takich domorosłych "prawników". rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2014 o 23:40
0

wóda cementuje układy ale niszczy człowieka

Avatar
z sąsiedniej gminy / 26 marca 2014 o 14:42
0

Nie znacie tego człowieka więc nie wiecie, że to typ który gdyby nie musiał, nie palił mu się grunt pod nogami, na plecach nie siedziałaby mu prokuratura, to nigdy w życiu nie zrezygnowałby sam z tego stanowiska, on musi się ciągle pokazywać,trzymać kogoś w szachu, reprezentować lokalny układ i dbać o ich interesy, bo dzięki temu przez lata tylko funkcjonuje, to jego polityczne paliwo. GS był i jest okradany od lat, traktowany jak prywatne przedsiębiorstwo jakby to Zygo go założył za swoje pieniądze i przez to rościł sobie do niego prawa.Cała rada nadzorcza to jego sługusy od lat oraz lokalni przedsiębiorcy którzy najmują lokale i powierzchnie od Spółdzielni której prezesem był Zygo. Od lat to jest układ, na marginesie jest to niezgodne z prawem i jakimikolwiek zasadami żeby członkowie rady nadzorczej sami najmowali obiekty GS i prowadzili tam biznesy, oni nie chcą żeby w Niedrzwicy cokolwiek nowego powstało, żeby się rozwijała z jednego prostego powodu...są poustawiani od dawna,zobaczcie z jaką piana na ustach w ostatnich wyborach biegali,a ciemne wiejskie społeczeństwo dało się omamić wierząc że chodzi o jakąś remize,albo zadłużenie. Więc ja się pytam...co zmieniło się w funkcjonowaniu remizy strażackiej w Niedrzwicy za rządów A. Kuny?Jakie nowe inwestycje powstały? Obecny wójt Niedrzwicy został wsadzony na to stanowisko przez prezesa Zygo,co prezes mu karze to wójt zrobi

Ot, i cała prawda o tych, co tu na forum próbują "wybielać" prezesa...

Niedrzwico, obudź się...

Ot, i cała prawda o tych, co tu na forum próbują "wybielać" prezesa...

Niedrzwico, obudź się...

rozwiń
Avatar
Włodek / 26 marca 2014 o 14:34
0

Żałosny to tu jesteś ty, uwierz mi ze on czasu na takie głupie spawy nie ma, nie jest nierobem jak ty ze ma wolny czas oraz ze zycie jest powtórką dnia poprzedniego. Boli Cię widać to bardzo że porządny człowiek nie da się zniszczyć takim wychłystkom jak ty 

Za ostro Sławku, za ostro...

Avatar
Pracownik / 26 marca 2014 o 07:41
0
WIlkołaz eldorado Pana J.K. I jego rodziny. Chciał zwolnić księgową bo za dużo....... .
Avatar
Gość / 25 marca 2014 o 18:22
0

wielkie tam mecyje,wszystko co gminne czyli wszystkich i nikogo zastało rozkradzione,rozdane swoim,albo sprzedane za psi grosz przez,,prezesów''.Proszę pokazać gdzie optymalnie funkcjonuje jakaś Gminna Spółdzielnia?.-Gościeradów słuch o niej zaginął i nikt za nic nie beknął,Annopol-głośno było..Dzierzkowice,.Trzydnik itp. są pasieką dla swoich ,,bąków''.

GS WILKOŁAZ funkcjonuje optymalnie.

Avatar
Gość / 25 marca 2014 o 15:00
0

wielkie tam mecyje,wszystko co gminne czyli wszystkich i nikogo zastało rozkradzione,rozdane swoim,albo sprzedane za psi grosz przez,,prezesów''.Proszę pokazać gdzie optymalnie funkcjonuje jakaś Gminna Spółdzielnia?.-Gościeradów słuch o niej zaginął i nikt za nic nie beknął,Annopol-głośno było..Dzierzkowice,.Trzydnik itp. są pasieką dla swoich ,,bąków''.

Avatar
Do nietakie.... / 25 marca 2014 o 09:13
0
Mareczku spójrz na swoje podwórko, a później oceniaj innych.
Avatar
Nie takie Polskie chciałem / 25 marca 2014 o 07:29
0

Człowiek mający problemy z alkoholem i nie tylko rozkładał GS w N-cy i wszyscy wokół to akceptowali.On zachowywał się jak typowy nowobogacki.Jak się zaczął dorabiać to najpier zmienił pralkę ,telewizor,żonę itd taki typowy schemat działania.Tacy ludzie najczęściej kończą źle.Zapomniałam napisać o rozdzielności majątkowej i zmieniających się damach.

Avatar
gość / 23 marca 2014 o 15:21
0

Słuchajcie jasna sprawa że postu w których wychwalany jest Zygo pisze on sam bo to żadna nowość,ciągle te same argumenty,ten sam styl,obejrzcie jego słynną, żałosną konferencje na youtube. Ewentualnie pani z kwiaciarni lub krawiec

Żałosny to tu jesteś ty, uwierz mi ze on czasu na takie głupie spawy nie ma, nie jest nierobem jak ty ze ma wolny czas oraz ze zycie jest powtórką dnia poprzedniego. Boli Cię widać to bardzo że porządny człowiek nie da się zniszczyć takim wychłystkom jak ty 

Żałosny to tu jesteś ty, uwierz mi ze on czasu na takie głupie spawy nie ma, nie jest nierobem jak ty ze ma wolny czas oraz ze zycie jest powtórką dnia poprzedniego. Boli Cię widać to bardzo że porządny człowiek nie da się zniszczyć takim wychłystkom jak ty 

rozwiń
Avatar
też_nauczyciel / 31 marca 2014 o 23:25
0

Przedstawię się - jestem nauczycielem i uczę młodzież w szkole.
To głupie gadanie, że każdy ma prawo do bycia łapownikiem, czy wyłudzaczem, a dokładnie złodziejem! Forsy tej przecież Zyga nie zarobił. Nie znam człowieka, może jest miłym wujkiem, ale udowodniono mu korupcję, a to świadczy o jego nikczemności. Ciągle czuję obrzydzenie do czynu pana Zygi (choć jaki z niego pan?). 
A twój relatywizm świadczy o tym, ze jesteś podobnym człowiekiem. Smutne!

Współczuć młodzieży tak "douczonego" w prawie nauczyciela, który zapomniał, że dopóki nie zapadł prawomocny wyrok - człowiek jest niewinny. Nazywanie kogoś złodziejem przed wyrokiem jest zwykłym pomówieniem, ściganym na wniosek osoby pomówionej. Mnie też ogarnia obrzydzenie - na takich domorosłych "prawników".
Współczuć młodzieży tak "douczonego" w prawie nauczyciela, który zapomniał, że dopóki nie zapadł prawomocny wyrok - człowiek jest niewinny. Nazywanie kogoś złodziejem przed wyrokiem jest zwykłym pomówieniem, ściganym na wniosek osoby pomówionej. Mnie też ogarnia obrzydzenie - na takich domorosłych "prawników". rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2014 o 23:40
0

wóda cementuje układy ale niszczy człowieka

Avatar
z sąsiedniej gminy / 26 marca 2014 o 14:42
0

Nie znacie tego człowieka więc nie wiecie, że to typ który gdyby nie musiał, nie palił mu się grunt pod nogami, na plecach nie siedziałaby mu prokuratura, to nigdy w życiu nie zrezygnowałby sam z tego stanowiska, on musi się ciągle pokazywać,trzymać kogoś w szachu, reprezentować lokalny układ i dbać o ich interesy, bo dzięki temu przez lata tylko funkcjonuje, to jego polityczne paliwo. GS był i jest okradany od lat, traktowany jak prywatne przedsiębiorstwo jakby to Zygo go założył za swoje pieniądze i przez to rościł sobie do niego prawa.Cała rada nadzorcza to jego sługusy od lat oraz lokalni przedsiębiorcy którzy najmują lokale i powierzchnie od Spółdzielni której prezesem był Zygo. Od lat to jest układ, na marginesie jest to niezgodne z prawem i jakimikolwiek zasadami żeby członkowie rady nadzorczej sami najmowali obiekty GS i prowadzili tam biznesy, oni nie chcą żeby w Niedrzwicy cokolwiek nowego powstało, żeby się rozwijała z jednego prostego powodu...są poustawiani od dawna,zobaczcie z jaką piana na ustach w ostatnich wyborach biegali,a ciemne wiejskie społeczeństwo dało się omamić wierząc że chodzi o jakąś remize,albo zadłużenie. Więc ja się pytam...co zmieniło się w funkcjonowaniu remizy strażackiej w Niedrzwicy za rządów A. Kuny?Jakie nowe inwestycje powstały? Obecny wójt Niedrzwicy został wsadzony na to stanowisko przez prezesa Zygo,co prezes mu karze to wójt zrobi

Ot, i cała prawda o tych, co tu na forum próbują "wybielać" prezesa...

Niedrzwico, obudź się...

Ot, i cała prawda o tych, co tu na forum próbują "wybielać" prezesa...

Niedrzwico, obudź się...

rozwiń
Avatar
Włodek / 26 marca 2014 o 14:34
0

Żałosny to tu jesteś ty, uwierz mi ze on czasu na takie głupie spawy nie ma, nie jest nierobem jak ty ze ma wolny czas oraz ze zycie jest powtórką dnia poprzedniego. Boli Cię widać to bardzo że porządny człowiek nie da się zniszczyć takim wychłystkom jak ty 

Za ostro Sławku, za ostro...

Avatar
Pracownik / 26 marca 2014 o 07:41
0
WIlkołaz eldorado Pana J.K. I jego rodziny. Chciał zwolnić księgową bo za dużo....... .
Avatar
Gość / 25 marca 2014 o 18:22
0

wielkie tam mecyje,wszystko co gminne czyli wszystkich i nikogo zastało rozkradzione,rozdane swoim,albo sprzedane za psi grosz przez,,prezesów''.Proszę pokazać gdzie optymalnie funkcjonuje jakaś Gminna Spółdzielnia?.-Gościeradów słuch o niej zaginął i nikt za nic nie beknął,Annopol-głośno było..Dzierzkowice,.Trzydnik itp. są pasieką dla swoich ,,bąków''.

GS WILKOŁAZ funkcjonuje optymalnie.

Avatar
Gość / 25 marca 2014 o 15:00
0

wielkie tam mecyje,wszystko co gminne czyli wszystkich i nikogo zastało rozkradzione,rozdane swoim,albo sprzedane za psi grosz przez,,prezesów''.Proszę pokazać gdzie optymalnie funkcjonuje jakaś Gminna Spółdzielnia?.-Gościeradów słuch o niej zaginął i nikt za nic nie beknął,Annopol-głośno było..Dzierzkowice,.Trzydnik itp. są pasieką dla swoich ,,bąków''.

Avatar
Do nietakie.... / 25 marca 2014 o 09:13
0
Mareczku spójrz na swoje podwórko, a później oceniaj innych.
Avatar
Nie takie Polskie chciałem / 25 marca 2014 o 07:29
0

Człowiek mający problemy z alkoholem i nie tylko rozkładał GS w N-cy i wszyscy wokół to akceptowali.On zachowywał się jak typowy nowobogacki.Jak się zaczął dorabiać to najpier zmienił pralkę ,telewizor,żonę itd taki typowy schemat działania.Tacy ludzie najczęściej kończą źle.Zapomniałam napisać o rozdzielności majątkowej i zmieniających się damach.

Avatar
gość / 23 marca 2014 o 15:21
0

Słuchajcie jasna sprawa że postu w których wychwalany jest Zygo pisze on sam bo to żadna nowość,ciągle te same argumenty,ten sam styl,obejrzcie jego słynną, żałosną konferencje na youtube. Ewentualnie pani z kwiaciarni lub krawiec

Żałosny to tu jesteś ty, uwierz mi ze on czasu na takie głupie spawy nie ma, nie jest nierobem jak ty ze ma wolny czas oraz ze zycie jest powtórką dnia poprzedniego. Boli Cię widać to bardzo że porządny człowiek nie da się zniszczyć takim wychłystkom jak ty 

Żałosny to tu jesteś ty, uwierz mi ze on czasu na takie głupie spawy nie ma, nie jest nierobem jak ty ze ma wolny czas oraz ze zycie jest powtórką dnia poprzedniego. Boli Cię widać to bardzo że porządny człowiek nie da się zniszczyć takim wychłystkom jak ty 

rozwiń