Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kuchnia

28 grudnia 2012 r.
12:44
Edytuj ten wpis

Restauracja Europa w Lublinie (recenzja)

10 23 A A
Restauracja Europa w Lublinie (Archiwum)
Restauracja Europa w Lublinie (Archiwum)

Lubię to miejsce. Zabytkowy hotel Europa, w którym mieści się restauracja, już przed wojną był jednym z najważniejszych miejsc na kulinarnej mapie Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wzorowany na warszawskim hotelu Europejskim, gościł wybitnych aktorów i polityków. Po wojnie swój ulubiony stolik miał tu słynny aktor Aleksander Aleksy, jadał tu Stanisław Mikulski i Jan Machulski. Na obiedzie w "Europie” byli Beata Tyszkiewicz, księżniczka Mahidol z Tajlandii, Ryszard Kapuściński, Tadeusz Mazowiecki, Aleksander Kwaśniewski.

Do "Europy” zajrzeliśmy na późny obiad. Elegancki kelner z klasą wybrał nam stolik. W dużej sali czuliśmy się osamotnieni. Wiało pustką. Ale były i plusy tej sytuacji. Wystarczyło zamknąć oczy, żeby wyobrazić sobie, że obok siedzi Hanka Ordonówna czy generał Wieniawa-Długoszowski, pierwszy ułan Rzeczpospolitej.

Na przekąskę zamówiłem tatara za 33 zł. Choć w karcie figuruje tatar siekany z kaparami, kelner zaproponował mi tatar klasyczny, według receptury z czasów Mikulskiego i Machulskiego, którzy wpadali na niego, kiedy byli aktorami Teatru Osterwy. M. zamówiła "Wątróbki drobiowe z grillowanym jabłkiem, imbirem i miodem” za 18 zł. Świeżutki tatar z idealnie dobranymi składnikami (nie zabrakło nawet odrobiny anchois i plastra pieczonego boczku) w towarzystwie pieczonych na miejscu bułeczek był zjawiskowy. Gorąca przekąska z wątróbek, ułożonych na świeżej sałacie w towarzystwie esencjonalnego sosu i rewelacyjnych jabłkach z grilla – urzekła nas smakiem. Było dobrze.

Niestety zabrakło "Lubelskiej zupy ziemniaczanej z twarogiem i żytnim chlebem” za 10 zł. M. zamówiła sobie specjalność szefa kuchni, Czyli "Krem z bobu z gorgonzolą i bekonem” za 10 zł, ja skusiłem się na "Żur staropolski w chlebie” za 13 zł. Krem z bobu mocno intrygował smakiem, żur przypomniał mi smak babcinej kuchni. Ugotowany na dobrej kiełbasie, boczku, z dobrym jajkiem na twardo i nutą chrzanu pozwolił odzyskać wiarę w polską kuchnię.

Przy drugim nie zastanawialiśmy się długo, bo legenda zobowiązuje. M. zamówiła "Kotlet de volaille” z młodymi ziemniakami i marchewką, z groszkiem cukrowym za 26 zł. Ja "Wspomnienie dawnej Europy: kotlet schabowy z kapustą zasmażaną i ziemniakami” za 28 zł. Kotlet z soczystego mięsa skrywał w sobie wyborne masło, delikatna marchewka z groszkiem cukrowym uzupełniała skromne danie z klasą.

Podobnie było ze schabowym uczynionym z dobrego, bardzo świeżego mięsa podanym z wyśmienitą kapustą. W prostocie potraw, ich świeżości i smaku kryła się wielka tradycja przedwojennej kuchni. Jeszcze raz potwierdziła się prawda, że dobre jedzenie to jedzenie świeże, oparte na wysokiej jakości produktach i poparte wiedzą kucharzy. Na deser wzięliśmy espresso za 8 zł i "Sorbet cytrynowy z winem musującym” za 13 zł.

Nasza ocena: zapłaciliśmy 161 zł. Zjedliśmy bardzo dobry obiad, klasykę polskiej kuchni. Podany elegancko, z klasą. Urzekła nas skromność podania. To dowód na to, że można zjeść smacznie, naturalnie i świeżo.
Restauracja Europa w Lublinie
Lublin, Krakowskie Przedmieście 29
Tel. 81 535 03 03
Czynne od 12 do 23
Można płacić kartą
Partner Przewodnika

Partnerem Przewodnika jest Old Poland. Wielkie Polskie Sery. Old Poland to marka najlepszych serów długodojrzewających produkowanych w Polsce. Smakiem i jakością dorównuje najbardziej znanym europejskim serom, pochodzącym ze Szwajcarii, Holandii, Włoch czy Francji.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zbanowany / 23 maja 2013 o 21:26
0
Pierdoły pisze obżartuch,a Szrandar Ludu drukuje.I zakłada banery na wypowiadających się.Ale to nic nieszkodzi.Są sposoby na napisanie swego komentarza.
Zbanować mnie ponownie (Yak kiedyś działała cenzura w Sztandarze-organie KW PZPR)
Avatar
abc / 13 maja 2013 o 17:35
0
[quote name='marta' timestamp='1368447373' post='769403']
nie przyszło nikomu do głowy, że jedzenie tam jest dobre?
[/quote]

Jak ktoś ma problem z psychiką i biznesem, który jest kiepski to nie myśli o takich rzeczach.
Tylko jego zdanie się liczy i tylko jego zdanie jest prawdziwe i właściwie. Chorzy ludzie. Tyle.
Avatar
marta / 13 maja 2013 o 14:16
0
nie przyszło nikomu do głowy, że jedzenie tam jest dobre? to restauracja, która działa od lat, ma swoje tradycje i doświadczonych kucharzy, dlaczego tak was dziwi, że mu smakowało? nie rozumiem skąd tyle jadu. widocznie lublin nie jest gotowy na czytanie recenzji kulinarnych, bo wszystkich się posądza o stronniczosć
Avatar
zorro / 12 stycznia 2013 o 19:57
0
Ludzie, to że tak atakujecie red. Sulisza świadczy o tym, że jego działalność i recenzje są potrzebne. I piszę to jako osoba zupełnie "z boku". Wasze ataki świadczą o tym, że jesteście urażonymi restauratorami, którzy nam klientom wciskacie słabe danie. Wystawiacie sami sobie laurkę
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 19:36
0
Napisz coś redaktorze, ale pod swoim właściwym "nickiem".
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 12:48
0
[quote name='gość' timestamp='1356802683' post='714578']
Widzę że Siedlisko Folkloru Marzanna jest aktywne
[/quote]
Widzę że mylisz się jak zwykle Waldku. Mam tyle wspólnego z "Marzanną" co z tobą, czyli nic.
Co zaś sie tyczy "Marzanny" to popełniłeś duży błąd, ale "Marzanna" tylko przelała czarę goryczy.
Jesteś nielubiany przez wielu restauratorów/kucharzy/kelnerów i nie tylko przez nich.
Dlatego właśnie tacy jak ty są rekordzistami w nieświadomym zjadaniu różnego rodzaju "wytworów" ludzkiego organizmu (czyt. gluty, kozy z nosa i inne "specyfiki"). Pamiętaj o tym następnym razem.
Pamiętaj że nawet uśmiech i kulltura kelnera nie daje gwarancji że jesteś właśnie "niefaszerowany" takim czymś.
Nawet w renomowanych restauracjach takie rzeczy się zdarzają podobno. Oglądałem kiedyś o tym program w telewizji.
Tak na marginesie dodam że "topienie Marzanny" to zwyczaj który powinien odbywać się na końcu zimy, a nie na jej początku.
Życzę smacznego w dalszych degustacjach potraw wszelakich, pani M też życzę smacznego.
[quote name='gość' timestamp='1356802683' post='714578']
Widzę że Siedlisko Folkloru Marzanna jest aktywne
[/quote]
Widzę że mylisz się jak zwykle Waldku. Mam tyle wspólnego z "Marzanną" co z tobą, czyli nic.
Co zaś sie tyczy "Marzanny" to popełniłeś duży błąd, ale "Marzanna" tylko przelała czarę goryczy.
Jesteś nielubiany przez wielu restauratorów/kucharzy/kelnerów i nie tylko przez nich.
Dlatego właśnie tacy jak ty są rekordzistami w nieświadomym zja... rozwiń
Avatar
gość / 29 grudnia 2012 o 18:38
0
Widzę że Siedlisko Folkloru Marzanna jest aktywne
Avatar
adamiewa / 29 grudnia 2012 o 18:00
0
Ooooooooooooo!!! To Sz.P. W. Sulisz odzyskał smak. A co to było wcześniej?-brak smaku? A z jakiego to powodu? A swoją drogą to ta restauracja jest super. Chodziłem tam w 1972. 40 lat. (matko jak ten czas leci.).(Były student).
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 o 17:23
0
[quote name='ja@' timestamp='1356797818' post='714552']
hmm,, a czy koniecznie obie osoby muszą pić kawę i jeść deser? Dodam ,że jest mi obojętne to co pisze Pan Sulisz, ale już tak sie czepiać nie wiecie czego
[/quote]

Proszę pani, proszę nie stawać w jego obronie, zwyczajnie nie warto.
To kto pił kawę i jadł deser, pan czy pani ?
[quote name='ja@' timestamp='1356797818' post='714552']
hmm,, a czy koniecznie obie osoby muszą pić kawę i jeść deser? Dodam ,że jest mi obojętne to co pisze Pan Sulisz, ale już tak sie czepiać nie wiecie czego
[/quote]

Proszę pani, proszę nie stawać w jego obronie, zwyczajnie nie warto.
To kto pił kawę i jadł deser, pan czy pani ? rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 o 17:19
0
Prawdziwy mężczyzna jak przychodzi z kobietą do eleganckiej restauracji to zachowuje się jak dżentelmen (czyli jak prawdziwy mężczyzna).
Przede wszystkim nie zaokrągla sumy w dół tylko w górę, celem zostawienia napiwku.
Nie zaprasza kobiety tylko po to żeby "testować" dania i pisać o tym, tylko zajmuje się kobietą.
Domniemam że M. jest damą, a nie jakąś pierwszą lepszą która chce się nażreć za friko.
Dlatego bardzo współczuję tej pani towarzystwa takiego liczykrupy.
Ponadto......eeee co ja będę dalej pisał, do kogo, wszak to groch o ścianę.
Prawdziwy mężczyzna jak przychodzi z kobietą do eleganckiej restauracji to zachowuje się jak dżentelmen (czyli jak prawdziwy mężczyzna).
Przede wszystkim nie zaokrągla sumy w dół tylko w górę, celem zostawienia napiwku.
Nie zaprasza kobiety tylko po to żeby "testować" dania i pisać o tym, tylko zajmuje się kobietą.
Domniemam że M. jest damą, a nie jakąś pierwszą lepszą która chce się nażreć za friko.
Dlatego bardzo współczuję tej pani towarzystwa takiego liczykrupy.
Ponadto......eeee co ja będę dalej p... rozwiń
Avatar
zbanowany / 23 maja 2013 o 21:26
0
Pierdoły pisze obżartuch,a Szrandar Ludu drukuje.I zakłada banery na wypowiadających się.Ale to nic nieszkodzi.Są sposoby na napisanie swego komentarza.
Zbanować mnie ponownie (Yak kiedyś działała cenzura w Sztandarze-organie KW PZPR)
Avatar
abc / 13 maja 2013 o 17:35
0
[quote name='marta' timestamp='1368447373' post='769403']
nie przyszło nikomu do głowy, że jedzenie tam jest dobre?
[/quote]

Jak ktoś ma problem z psychiką i biznesem, który jest kiepski to nie myśli o takich rzeczach.
Tylko jego zdanie się liczy i tylko jego zdanie jest prawdziwe i właściwie. Chorzy ludzie. Tyle.
Avatar
marta / 13 maja 2013 o 14:16
0
nie przyszło nikomu do głowy, że jedzenie tam jest dobre? to restauracja, która działa od lat, ma swoje tradycje i doświadczonych kucharzy, dlaczego tak was dziwi, że mu smakowało? nie rozumiem skąd tyle jadu. widocznie lublin nie jest gotowy na czytanie recenzji kulinarnych, bo wszystkich się posądza o stronniczosć
Avatar
zorro / 12 stycznia 2013 o 19:57
0
Ludzie, to że tak atakujecie red. Sulisza świadczy o tym, że jego działalność i recenzje są potrzebne. I piszę to jako osoba zupełnie "z boku". Wasze ataki świadczą o tym, że jesteście urażonymi restauratorami, którzy nam klientom wciskacie słabe danie. Wystawiacie sami sobie laurkę
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 19:36
0
Napisz coś redaktorze, ale pod swoim właściwym "nickiem".
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 12:48
0
[quote name='gość' timestamp='1356802683' post='714578']
Widzę że Siedlisko Folkloru Marzanna jest aktywne
[/quote]
Widzę że mylisz się jak zwykle Waldku. Mam tyle wspólnego z "Marzanną" co z tobą, czyli nic.
Co zaś sie tyczy "Marzanny" to popełniłeś duży błąd, ale "Marzanna" tylko przelała czarę goryczy.
Jesteś nielubiany przez wielu restauratorów/kucharzy/kelnerów i nie tylko przez nich.
Dlatego właśnie tacy jak ty są rekordzistami w nieświadomym zjadaniu różnego rodzaju "wytworów" ludzkiego organizmu (czyt. gluty, kozy z nosa i inne "specyfiki"). Pamiętaj o tym następnym razem.
Pamiętaj że nawet uśmiech i kulltura kelnera nie daje gwarancji że jesteś właśnie "niefaszerowany" takim czymś.
Nawet w renomowanych restauracjach takie rzeczy się zdarzają podobno. Oglądałem kiedyś o tym program w telewizji.
Tak na marginesie dodam że "topienie Marzanny" to zwyczaj który powinien odbywać się na końcu zimy, a nie na jej początku.
Życzę smacznego w dalszych degustacjach potraw wszelakich, pani M też życzę smacznego.
[quote name='gość' timestamp='1356802683' post='714578']
Widzę że Siedlisko Folkloru Marzanna jest aktywne
[/quote]
Widzę że mylisz się jak zwykle Waldku. Mam tyle wspólnego z "Marzanną" co z tobą, czyli nic.
Co zaś sie tyczy "Marzanny" to popełniłeś duży błąd, ale "Marzanna" tylko przelała czarę goryczy.
Jesteś nielubiany przez wielu restauratorów/kucharzy/kelnerów i nie tylko przez nich.
Dlatego właśnie tacy jak ty są rekordzistami w nieświadomym zja... rozwiń
Avatar
gość / 29 grudnia 2012 o 18:38
0
Widzę że Siedlisko Folkloru Marzanna jest aktywne
Avatar
adamiewa / 29 grudnia 2012 o 18:00
0
Ooooooooooooo!!! To Sz.P. W. Sulisz odzyskał smak. A co to było wcześniej?-brak smaku? A z jakiego to powodu? A swoją drogą to ta restauracja jest super. Chodziłem tam w 1972. 40 lat. (matko jak ten czas leci.).(Były student).
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 o 17:23
0
[quote name='ja@' timestamp='1356797818' post='714552']
hmm,, a czy koniecznie obie osoby muszą pić kawę i jeść deser? Dodam ,że jest mi obojętne to co pisze Pan Sulisz, ale już tak sie czepiać nie wiecie czego
[/quote]

Proszę pani, proszę nie stawać w jego obronie, zwyczajnie nie warto.
To kto pił kawę i jadł deser, pan czy pani ?
[quote name='ja@' timestamp='1356797818' post='714552']
hmm,, a czy koniecznie obie osoby muszą pić kawę i jeść deser? Dodam ,że jest mi obojętne to co pisze Pan Sulisz, ale już tak sie czepiać nie wiecie czego
[/quote]

Proszę pani, proszę nie stawać w jego obronie, zwyczajnie nie warto.
To kto pił kawę i jadł deser, pan czy pani ? rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 o 17:19
0
Prawdziwy mężczyzna jak przychodzi z kobietą do eleganckiej restauracji to zachowuje się jak dżentelmen (czyli jak prawdziwy mężczyzna).
Przede wszystkim nie zaokrągla sumy w dół tylko w górę, celem zostawienia napiwku.
Nie zaprasza kobiety tylko po to żeby "testować" dania i pisać o tym, tylko zajmuje się kobietą.
Domniemam że M. jest damą, a nie jakąś pierwszą lepszą która chce się nażreć za friko.
Dlatego bardzo współczuję tej pani towarzystwa takiego liczykrupy.
Ponadto......eeee co ja będę dalej pisał, do kogo, wszak to groch o ścianę.
Prawdziwy mężczyzna jak przychodzi z kobietą do eleganckiej restauracji to zachowuje się jak dżentelmen (czyli jak prawdziwy mężczyzna).
Przede wszystkim nie zaokrągla sumy w dół tylko w górę, celem zostawienia napiwku.
Nie zaprasza kobiety tylko po to żeby "testować" dania i pisać o tym, tylko zajmuje się kobietą.
Domniemam że M. jest damą, a nie jakąś pierwszą lepszą która chce się nażreć za friko.
Dlatego bardzo współczuję tej pani towarzystwa takiego liczykrupy.
Ponadto......eeee co ja będę dalej p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 0

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 1 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 3 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 3 0

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 16 1

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe
29 września 2018, 19:00

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 29 września o godz. 19 w Akwareli Cafe (Rynek 6) wystąpi popularny Marek Andrzejewski z koncertem Kraina Łagodności.

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość
galeria
film

Dwie lokalizacje na nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ale jest też inna możliwość 29 14

Do wiosny trzeba dostosować stadion żużlowy przy Al. Zygmuntowskich do wymogów ekstraligi. Obiekt stał się za ciasny dla rosnącej rzeszy kibiców, ale innego na razie nie ma. Decyzje w sprawie nowego mają zapaść wiosną. W grę wchodzi budowa w całkiem nowym miejscu lub na bazie starego stadionu.

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika?

Idzie jesień, zadbaj o opony. Jak zmierzyć głębokość bieżnika? 0 0

Nie zawsze zwraca się odpowiednią uwagę na opony, a są one jednym z najważniejszych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, w jakiej są kondycji.

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost

Nowy Ford Focus już w Lublinie. Pod maską króluje EcoBoost 0 0

W końcu przyjechał do Lublina. W ten weekend, lubelski dealer Ford-Carrara organizuje dnie otwarte, podczas których głównym bohaterem będzie nowy focus.

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu?

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 12:17. Koniec marzeń o medalu? 0 0

W trzeciej kolejce grupy mistrzowskiej Budowlani Lublin przegrali na swoim terenie z Lechią Gdańsk 12:17. Porażka praktycznie zamknęła lublinianom drogę do medalowej czwórki

Lublin: Budynek wyburzyli, a gruz został. Mieszkańcy wściekli [zdjęcia]
galeria

Lublin: Budynek wyburzyli, a gruz został. Mieszkańcy wściekli [zdjęcia] 5 10

W mieszkaniach mamy siwo od kurzu – skarżą się lokatorzy jednej z kamienic przy ul. Zamojskiej, którzy przed oknami mają stertę gruzu sięgającą ponad pierwsze piętro. To pozostałość po rozbiórce budynku grożącego zawaleniem. Robotnicy wyburzyli co mieli do wyburzenia, a potem sobie poszli. Rumowisko zostało

Autobusy na wodór i pojazdy autonomiczne

Autobusy na wodór i pojazdy autonomiczne 0 1

Wirtualna rzeczywistość, samochody bez kierowców, słuchawki tłumaczące języki, domy ze śmieci. – To wcale nie jest już pieśń przyszłości. To dzieje się tu i teraz – przekonywali prelegenci na II Europejskim Tygodniu Innowacji w Lublinie

Koncert piosenek dziecięcych w Centrum Kultury w Lublinie
27 września 2018, 16:00

Koncert piosenek dziecięcych w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 27 września o godz. 16 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zorganizowany zostanie koncert pieśni i piosenek dziecięcych polskich kompozytorów muzyki klasycznej.

Nowy stadion Lublinianki oficjalnie otwarty [zdjęcia]
galeria

Nowy stadion Lublinianki oficjalnie otwarty [zdjęcia] 2 20

W niedzielę oficjalnie otwarto odnowiony stadion piłkarski Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego.

Lublin: Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia] 0 7

130 żołnierzy ochotników 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przysięgało wczoraj na lubelskim pl. Zamkowym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!