Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 grudnia 2014 r.
17:07
Edytuj ten wpis

Bogdanka kontra PD Co. Piechociński po stronie Bogdanki

Autor: Zdjęcie autora PAP
0 28 A A

- Cieszy mnie ta konsekwencja, z jaką kierownictwo i załoga kopalni myśli o perspektywie. Nie muszę ukrywać, że jestem po waszej stronie w sprawie tych kolejnych koncesji. Dla mnie to niewyobrażalne, abyśmy wciągali graczy zewnętrznych, skoro w oparciu o polskie doświadczenia, polski kapitał możemy to zrobić - powiedział w czwartek wicepremier Janusz Piechociński podczas uroczystości Święta Górników w kopalni Bogdanka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ten sposób minister gospodarki odniósł się do sprawy odmowy wydania Bogdance koncesji poszukiwawczej na terenach w okolicach Cycowa. Bogdanka otrzymała już koncesje poszukiwawcze na obszary w okolicach Orzechowa i Ostrowa. Stara się także o koncesję na wydobywanie węgla kamiennego na obszarze określanym jako K6 i K7, obejmującym właśnie m.in. okolice Cycowa. Tej koncesji Bogdance odmówiono, a ministerstwo środowiska utrzymało w mocy zaskarżoną przez spółkę decyzję o odmowie. Władze Bogdanki zapowiedziały, że złożą skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. - Otrzymanie koncesji na K 6-7 pozwoliłoby na zwiększenie żywotności kopalni o następne lata. Zabezpieczamy jedną czwartą paliwa dla energetyki, w przyszłości będzie to jedna trzecia, w związku z tym dziwi nas fakt, że koncesja na wydobycie węgla nie została nam przyznana - powiedział w czwartek Zbigniew Stopa, prezes Bogdanki. Koncesje poszukiwacze na terenach w okolicach Cycowa dostała już w 2012 r. firma PD Co. - polska spółka-córka australijskiej spółki Prairie Mining, powołana do wybudowania kopalni węgla kamiennego w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. PD Co. planuje uzyskać koncesje wydobywczą w 2016 r. i rozpocząć wtedy budowę kopalni.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jOHAN / 21 grudnia 2014 o 23:39
0

WITAM ZAWSZE JAK JEST KONKURENCJA JEST LEPIEJ 

Avatar
jOHAN / 21 grudnia 2014 o 23:37
0

Ludzie powinni się cieszyć ze będą nowe miejsca pracy, ze czyjś mąż, syn czy kto inny z wykształceniem górniczym znajdzie prace w zawodzie i będzie w stanie utrzymać rodzinę na poziomie życia a nie liczył czy starczy do końca miesiąca jak przeżyją. Bo dostać się do Bogdanki graniczy z cudem a przyjęć nie widać i nie będzie ich przez jakis czas chyba ze wyrzuca emerytów którzy tylko miejsce zajmują. Wam Polakom to tez do godzić tylko narzekacie. Macie pretensje do polityki ale sami najpierw zobaczcie na kogo glosujecie i komu pozwalacie sobie rządzić.


Ludzie powinni się cieszyć ze będą nowe miejsca pracy, ze czyjś mąż, syn czy kto inny z wykształceniem górniczym znajdzie prace w zawodzie i będzie w stanie utrzymać rodzinę na poziomie życia a nie liczył czy starczy do końca miesiąca jak przeżyją. Bo dostać się do Bogdanki graniczy z cudem a przyjęć nie widać i nie będzie ich przez jakis czas chyba ze wyrzuca emerytów którzy tylko miejsce zajmują. Wam Polakom to tez do godzić tylko narzekacie. Macie pretensje do polityki ale sami najpierw zobaczcie na kogo glosujecie i komu pozwalacie sobie rządzić.

JEDEN CO PRAWDĘ MÓWI 

JEDEN CO PRAWDĘ MÓWI 

rozwiń
Avatar
Gość / 9 grudnia 2014 o 09:46
0
Ludzie powinni się cieszyć ze będą nowe miejsca pracy, ze czyjś mąż, syn czy kto inny z wykształceniem górniczym znajdzie prace w zawodzie i będzie w stanie utrzymać rodzinę na poziomie życia a nie liczył czy starczy do końca miesiąca jak przeżyją. Bo dostać się do Bogdanki graniczy z cudem a przyjęć nie widać i nie będzie ich przez jakis czas chyba ze wyrzuca emerytów którzy tylko miejsce zajmują. Wam Polakom to tez do godzić tylko narzekacie. Macie pretensje do polityki ale sami najpierw zobaczcie na kogo glosujecie i komu pozwalacie sobie rządzić.
Avatar
ola / 5 grudnia 2014 o 19:17
0

Słyszałam wypowiedż Pana Ministra i zastanawiam się, czy był na wagarach jak decydowano o losach Bogdanki.Podobno dokumenty zostały złożone wcześniej, ale trafiły do najniższej szuflady.Pan Senator  z Chełma startujący z listy PSL, załatwił to bardzo szybko.Patrioci lokalni tzn.Pan Karbiński Minister Skarbu szybko przechandlował Bogdankę a jeszcze szybciej poszło z podatkiem zamiast  dla Lubelszczyzny to pójdzie do Warszawy.Firma  mającej powstać Elektrociepłowni to też wyprowadzi podatki z lubelszczyzny. Myślę, że takie działania powinny się zakończyć tak jak kiedyś było ,zsyłką.

Słyszałam wypowiedż Pana Ministra i zastanawiam się, czy był na wagarach jak decydowano o losach Bogdanki.Podobno dokumenty zostały złożone wcześniej, ale trafiły do najniższej szuflady.Pan Senator  z Chełma startujący z listy PSL, załatwił to bardzo szybko.Patrioci lokalni tzn.Pan Karbiński Minister Skarbu szybko przechandlował Bogdankę a jeszcze szybciej poszło z podatkiem zamiast  dla Lubelszczyzny to pójdzie do Warszawy.Firma  mającej powstać Elektrociepłowni to też wyprowadzi podatki z lubelszczyzny. Myślę, że takie dz... rozwiń

Avatar
ola / 5 grudnia 2014 o 19:15
0

Słyszałam wypowiedż Pana Ministra i zastanawiam się, czy był na wagarach jak decydowano o losach Bogdanki.Podobno dokumenty zostały złożone wcześniej, ale trafiły do najniższej szuflady.Pan Senator  z Chełma startujący z listy PSL, załatwił to bardzo szybko.Patrioci lokalni tzn.Pan Karbiński Minister Skarbu szybko przechandlował Bogdankę a jeszcze szybciej poszło z podatkiem zamiast  dla Lubelszczyzny to pójdzie do Warszawy.Firma  mającej powstać Elektrociepłowni to też wyprowadzi podatki z lubelszczyzny. Myślę, że takie działania powinny się zakończyć tak jak kiedyś było ,zsyłką.

Słyszałam wypowiedż Pana Ministra i zastanawiam się, czy był na wagarach jak decydowano o losach Bogdanki.Podobno dokumenty zostały złożone wcześniej, ale trafiły do najniższej szuflady.Pan Senator  z Chełma startujący z listy PSL, załatwił to bardzo szybko.Patrioci lokalni tzn.Pan Karbiński Minister Skarbu szybko przechandlował Bogdankę a jeszcze szybciej poszło z podatkiem zamiast  dla Lubelszczyzny to pójdzie do Warszawy.Firma  mającej powstać Elektrociepłowni to też wyprowadzi podatki z lubelszczyzny. Myślę, że takie dz... rozwiń

Avatar
nie związany z kopalnią / 5 grudnia 2014 o 16:26
0
Pan Wicepremier przedstawił swój punkt widzenia na ten temat,a takie prawo miał nie było to psiedzenie Rządu lub inne oficjalne qorum,można tylko domniemywać sugestii,a każdy w kraju demokratycznym ma do tego prawo,co innego gdyby wypowiedział to na ważnym i opiniodawczym posiedzeniu.Trudno się dziwić ,że wyraził taką opinię,gdyż jest to perełka wśród górnictwa jako odrębna kopalnia przynosząca zyski i dająca nadzieję na przyszłość podpisane kontrakty na dostawy do 2030 roku i nawet dalej.Chyba,że wymyślą takie tabletki jak do kominków i zaopatrzą nimi elektrownie?Już PiS w połowie lat 2005-2007 próbował rozłożyć na łopatki kopalnię ratując nią Enea i inne upadające koncerny,to na szczęście się nie udało i BOGDANKA dalej kłuje w oczy Śląskich nieudaczników.
Pan Wicepremier przedstawił swój punkt widzenia na ten temat,a takie prawo miał nie było to psiedzenie Rządu lub inne oficjalne qorum,można tylko domniemywać sugestii,a każdy w kraju demokratycznym ma do tego prawo,co innego gdyby wypowiedział to na ważnym i opiniodawczym posiedzeniu.Trudno się dziwić ,że wyraził taką opinię,gdyż jest to perełka wśród górnictwa jako odrębna kopalnia przynosząca zyski i dająca nadzieję na przyszłość podpisane kontrakty na dostawy do 2030 roku i nawet dalej.Chyba,że wymyślą takie tabletki jak do kominków i zao... rozwiń
Avatar
Studentka prawa / 5 grudnia 2014 o 14:58
0

Jestem studentką prawa w Lublinie. Patrzę na sprawę z punktu widzenia moich studiów.

Jak rozumiem, inwestor polsko-australijski otrzymał zgodnie z prawem zezwolenie na poszukiwania na okreslonym terenie i jej wykonał.W związku z rezultatami  wierceń  inwestor wystąpił o koncesję  na budowę kopalni (i prowadzenie wydobycia). 

Po tym fakcie, LW Bogdanka wystąpiła o to samo w odniesieniu do tego samego terenu.                 Własciwe merytorycznie ministerstwo odmówiło. Bogdanka chce ministerialną decyzję zaskarżyć do Sądu Administracyjnego.

Równocześnie wicepremier tego samego rządu w skład którego wchodzi rzeczone ministerstwo stwierdza, ze nie wyobraża sobie, aby (w oparciu o decyzję ministerialną) ktoś inny niż Bogdanka mógł prowadzić wydobycie na nowych terenach.

Wywodzę zatem, że wystepuje konflikt w obrębie  administracji rządowej. Pytanie - czy ma on podstawe prawną, tzn. czy  ministerstwo w zgodzie z prawem odmówiło Bogdance powinien rozstrzygać właściwy sąd, a nie wicepremier pozostający w opozycji do jednego z ministerstw.    

Jest zasadnym także inne pytanie - czy publiczna opinia zastępcy premiera nie może byc uznana za rodzaj 'dyrektywy' w przyszłym rozstrzyganiu sądowym. Na następnych zajęciach z prawa administracyjnego zapytam o to prowadzącego je. Moim zdaniem jest to  ciekawy kazus.

Jestem studentką prawa w Lublinie. Patrzę na sprawę z punktu widzenia moich studiów.

Jak rozumiem, inwestor polsko-australijski otrzymał zgodnie z prawem zezwolenie na poszukiwania na okreslonym terenie i jej wykonał.W związku z rezultatami  wierceń  inwestor wystąpił o koncesję  na budowę kopalni (i prowadzenie wydobycia). 

Po tym fakcie, LW Bogdanka wystąpiła o to samo w odniesieniu do tego samego terenu.               &nbs... rozwiń

Avatar
Kolejarz / 5 grudnia 2014 o 13:42
0

Mowic, ze to niewyobrazalne, zeby  majac wlasne moce i kapital robic cos w oparciu o zagranice, peezelowiec Piechocinski mial na mysli  Pendolino

Avatar
wierszokleta / 5 grudnia 2014 o 10:04
0
wojenko wojenko cóżeś ty za Pani.......chłopcy malowani,a tam na mogile białej rózy kwiat.....i poszli ........bagnet na broń......
Avatar
Josef / 5 grudnia 2014 o 08:55
0

No to cały Piechociński ,jak to go nazwał Hetman Lubelski/teraz europejski/,to jest cały PSL.Wadza jest za ,a nawet przeciw.!Dokąd wyborcy będą na tych faryzeuszy głosować????

Avatar
jOHAN / 21 grudnia 2014 o 23:39
0

WITAM ZAWSZE JAK JEST KONKURENCJA JEST LEPIEJ 

Avatar
jOHAN / 21 grudnia 2014 o 23:37
0

Ludzie powinni się cieszyć ze będą nowe miejsca pracy, ze czyjś mąż, syn czy kto inny z wykształceniem górniczym znajdzie prace w zawodzie i będzie w stanie utrzymać rodzinę na poziomie życia a nie liczył czy starczy do końca miesiąca jak przeżyją. Bo dostać się do Bogdanki graniczy z cudem a przyjęć nie widać i nie będzie ich przez jakis czas chyba ze wyrzuca emerytów którzy tylko miejsce zajmują. Wam Polakom to tez do godzić tylko narzekacie. Macie pretensje do polityki ale sami najpierw zobaczcie na kogo glosujecie i komu pozwalacie sobie rządzić.


Ludzie powinni się cieszyć ze będą nowe miejsca pracy, ze czyjś mąż, syn czy kto inny z wykształceniem górniczym znajdzie prace w zawodzie i będzie w stanie utrzymać rodzinę na poziomie życia a nie liczył czy starczy do końca miesiąca jak przeżyją. Bo dostać się do Bogdanki graniczy z cudem a przyjęć nie widać i nie będzie ich przez jakis czas chyba ze wyrzuca emerytów którzy tylko miejsce zajmują. Wam Polakom to tez do godzić tylko narzekacie. Macie pretensje do polityki ale sami najpierw zobaczcie na kogo glosujecie i komu pozwalacie sobie rządzić.

JEDEN CO PRAWDĘ MÓWI 

JEDEN CO PRAWDĘ MÓWI 

rozwiń
Avatar
Gość / 9 grudnia 2014 o 09:46
0
Ludzie powinni się cieszyć ze będą nowe miejsca pracy, ze czyjś mąż, syn czy kto inny z wykształceniem górniczym znajdzie prace w zawodzie i będzie w stanie utrzymać rodzinę na poziomie życia a nie liczył czy starczy do końca miesiąca jak przeżyją. Bo dostać się do Bogdanki graniczy z cudem a przyjęć nie widać i nie będzie ich przez jakis czas chyba ze wyrzuca emerytów którzy tylko miejsce zajmują. Wam Polakom to tez do godzić tylko narzekacie. Macie pretensje do polityki ale sami najpierw zobaczcie na kogo glosujecie i komu pozwalacie sobie rządzić.
Avatar
ola / 5 grudnia 2014 o 19:17
0

Słyszałam wypowiedż Pana Ministra i zastanawiam się, czy był na wagarach jak decydowano o losach Bogdanki.Podobno dokumenty zostały złożone wcześniej, ale trafiły do najniższej szuflady.Pan Senator  z Chełma startujący z listy PSL, załatwił to bardzo szybko.Patrioci lokalni tzn.Pan Karbiński Minister Skarbu szybko przechandlował Bogdankę a jeszcze szybciej poszło z podatkiem zamiast  dla Lubelszczyzny to pójdzie do Warszawy.Firma  mającej powstać Elektrociepłowni to też wyprowadzi podatki z lubelszczyzny. Myślę, że takie działania powinny się zakończyć tak jak kiedyś było ,zsyłką.

Słyszałam wypowiedż Pana Ministra i zastanawiam się, czy był na wagarach jak decydowano o losach Bogdanki.Podobno dokumenty zostały złożone wcześniej, ale trafiły do najniższej szuflady.Pan Senator  z Chełma startujący z listy PSL, załatwił to bardzo szybko.Patrioci lokalni tzn.Pan Karbiński Minister Skarbu szybko przechandlował Bogdankę a jeszcze szybciej poszło z podatkiem zamiast  dla Lubelszczyzny to pójdzie do Warszawy.Firma  mającej powstać Elektrociepłowni to też wyprowadzi podatki z lubelszczyzny. Myślę, że takie dz... rozwiń

Avatar
ola / 5 grudnia 2014 o 19:15
0

Słyszałam wypowiedż Pana Ministra i zastanawiam się, czy był na wagarach jak decydowano o losach Bogdanki.Podobno dokumenty zostały złożone wcześniej, ale trafiły do najniższej szuflady.Pan Senator  z Chełma startujący z listy PSL, załatwił to bardzo szybko.Patrioci lokalni tzn.Pan Karbiński Minister Skarbu szybko przechandlował Bogdankę a jeszcze szybciej poszło z podatkiem zamiast  dla Lubelszczyzny to pójdzie do Warszawy.Firma  mającej powstać Elektrociepłowni to też wyprowadzi podatki z lubelszczyzny. Myślę, że takie działania powinny się zakończyć tak jak kiedyś było ,zsyłką.

Słyszałam wypowiedż Pana Ministra i zastanawiam się, czy był na wagarach jak decydowano o losach Bogdanki.Podobno dokumenty zostały złożone wcześniej, ale trafiły do najniższej szuflady.Pan Senator  z Chełma startujący z listy PSL, załatwił to bardzo szybko.Patrioci lokalni tzn.Pan Karbiński Minister Skarbu szybko przechandlował Bogdankę a jeszcze szybciej poszło z podatkiem zamiast  dla Lubelszczyzny to pójdzie do Warszawy.Firma  mającej powstać Elektrociepłowni to też wyprowadzi podatki z lubelszczyzny. Myślę, że takie dz... rozwiń

Avatar
nie związany z kopalnią / 5 grudnia 2014 o 16:26
0
Pan Wicepremier przedstawił swój punkt widzenia na ten temat,a takie prawo miał nie było to psiedzenie Rządu lub inne oficjalne qorum,można tylko domniemywać sugestii,a każdy w kraju demokratycznym ma do tego prawo,co innego gdyby wypowiedział to na ważnym i opiniodawczym posiedzeniu.Trudno się dziwić ,że wyraził taką opinię,gdyż jest to perełka wśród górnictwa jako odrębna kopalnia przynosząca zyski i dająca nadzieję na przyszłość podpisane kontrakty na dostawy do 2030 roku i nawet dalej.Chyba,że wymyślą takie tabletki jak do kominków i zaopatrzą nimi elektrownie?Już PiS w połowie lat 2005-2007 próbował rozłożyć na łopatki kopalnię ratując nią Enea i inne upadające koncerny,to na szczęście się nie udało i BOGDANKA dalej kłuje w oczy Śląskich nieudaczników.
Pan Wicepremier przedstawił swój punkt widzenia na ten temat,a takie prawo miał nie było to psiedzenie Rządu lub inne oficjalne qorum,można tylko domniemywać sugestii,a każdy w kraju demokratycznym ma do tego prawo,co innego gdyby wypowiedział to na ważnym i opiniodawczym posiedzeniu.Trudno się dziwić ,że wyraził taką opinię,gdyż jest to perełka wśród górnictwa jako odrębna kopalnia przynosząca zyski i dająca nadzieję na przyszłość podpisane kontrakty na dostawy do 2030 roku i nawet dalej.Chyba,że wymyślą takie tabletki jak do kominków i zao... rozwiń
Avatar
Studentka prawa / 5 grudnia 2014 o 14:58
0

Jestem studentką prawa w Lublinie. Patrzę na sprawę z punktu widzenia moich studiów.

Jak rozumiem, inwestor polsko-australijski otrzymał zgodnie z prawem zezwolenie na poszukiwania na okreslonym terenie i jej wykonał.W związku z rezultatami  wierceń  inwestor wystąpił o koncesję  na budowę kopalni (i prowadzenie wydobycia). 

Po tym fakcie, LW Bogdanka wystąpiła o to samo w odniesieniu do tego samego terenu.                 Własciwe merytorycznie ministerstwo odmówiło. Bogdanka chce ministerialną decyzję zaskarżyć do Sądu Administracyjnego.

Równocześnie wicepremier tego samego rządu w skład którego wchodzi rzeczone ministerstwo stwierdza, ze nie wyobraża sobie, aby (w oparciu o decyzję ministerialną) ktoś inny niż Bogdanka mógł prowadzić wydobycie na nowych terenach.

Wywodzę zatem, że wystepuje konflikt w obrębie  administracji rządowej. Pytanie - czy ma on podstawe prawną, tzn. czy  ministerstwo w zgodzie z prawem odmówiło Bogdance powinien rozstrzygać właściwy sąd, a nie wicepremier pozostający w opozycji do jednego z ministerstw.    

Jest zasadnym także inne pytanie - czy publiczna opinia zastępcy premiera nie może byc uznana za rodzaj 'dyrektywy' w przyszłym rozstrzyganiu sądowym. Na następnych zajęciach z prawa administracyjnego zapytam o to prowadzącego je. Moim zdaniem jest to  ciekawy kazus.

Jestem studentką prawa w Lublinie. Patrzę na sprawę z punktu widzenia moich studiów.

Jak rozumiem, inwestor polsko-australijski otrzymał zgodnie z prawem zezwolenie na poszukiwania na okreslonym terenie i jej wykonał.W związku z rezultatami  wierceń  inwestor wystąpił o koncesję  na budowę kopalni (i prowadzenie wydobycia). 

Po tym fakcie, LW Bogdanka wystąpiła o to samo w odniesieniu do tego samego terenu.               &nbs... rozwiń

Avatar
Kolejarz / 5 grudnia 2014 o 13:42
0

Mowic, ze to niewyobrazalne, zeby  majac wlasne moce i kapital robic cos w oparciu o zagranice, peezelowiec Piechocinski mial na mysli  Pendolino

Avatar
wierszokleta / 5 grudnia 2014 o 10:04
0
wojenko wojenko cóżeś ty za Pani.......chłopcy malowani,a tam na mogile białej rózy kwiat.....i poszli ........bagnet na broń......
Avatar
Josef / 5 grudnia 2014 o 08:55
0

No to cały Piechociński ,jak to go nazwał Hetman Lubelski/teraz europejski/,to jest cały PSL.Wadza jest za ,a nawet przeciw.!Dokąd wyborcy będą na tych faryzeuszy głosować????

Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.01.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.01.2020 0 0

Policjanci zarobią więcej. "Gdyby nie podwyżki, to byłaby tragedia"

Policjanci zarobią więcej. "Gdyby nie podwyżki, to byłaby tragedia" 8 21

Wynagrodzenia policjantów wzrosną przeciętnie o 500 zł. Średnia pensja mundurowego wyniesie ponad 6100 zł brutto. Podwyżki to efekt protestów i negocjacji z rządem

Uwaga! TVN: Nabici w reklamę. "Pieniądze wyrzucone w błoto"
film

Uwaga! TVN: Nabici w reklamę. "Pieniądze wyrzucone w błoto" 0 4

Skorzystali z okazji i promocji, by rozpropagować własną działalność. Ale reklama zamiast pomóc stała się dla nich początkiem tarapatów.

Sprzątaj po swoim psie. W Zamościu będą rozdawać darmowe woreczki na psie odchody

Sprzątaj po swoim psie. W Zamościu będą rozdawać darmowe woreczki na psie odchody 0 7

Problem jest. Strażnicy kilka razy w tygodniu interweniują w sprawie właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach. Jest próba rozwiązania problemu. Zarządy osiedli rozdają bezpłatnie torebki na psie odchody.

Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 24:20. Pierwsza ligowa porażka

Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 24:20. Pierwsza ligowa porażka 0 2

Osłabiony brakiem kilku zawodniczek MKS Perła Lublin po raz pierwszy w tym sezonie doznał porażki w lidze. Pogromczyniami podopiecznych trenera Roberta Lisa okazały się zawodniczki Zagłębia Lubin, które wygrały we własnej hali z 21. Krotnymi mistrzyniami Polski różnicą czterech trafień

Pluszaki od IKEA. Trafiły do Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia

Pluszaki od IKEA. Trafiły do Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia 131 6

Blisko tysiąc zabawek trafiło do dzieci z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. To prezent od klientów i pracowników sklepu IKEA w Lublinie.

Pochłonęły ok. 10 mln. hektarów. Wyjaśniamy skąd się wzięły pożary w Australii

Pochłonęły ok. 10 mln. hektarów. Wyjaśniamy skąd się wzięły pożary w Australii 0 3

Pożary w Australii objęły swoim zasięgiem obszar ok. 10 milionów hektarów. To mniej więcej tyle, ile wynosi 30 proc. powierzchni Polski. Wyjaśniamy, dlaczego część kontynentu płonie.

Ustawa „kagańcowa” przyjęta przez Sejm. Teraz trafi na biurko prezydenta Polski
film

Ustawa „kagańcowa” przyjęta przez Sejm. Teraz trafi na biurko prezydenta Polski 58 53

Sejm RP bezwzględną większością głosów odrzucił uchwałę Senatu ws. nieuchwalania tzw. ustawy kagańcowej. W najbliższym czasie ma ona trafić do prezydenta Andrzeja Dudy.

Wikary aresztowany pod zarzutem wykorzystywania seksualnego kobiety. Prokuraturę zawiadomiła kuria
film

Wikary aresztowany pod zarzutem wykorzystywania seksualnego kobiety. Prokuraturę zawiadomiła kuria 0 12

Gliwice, Częstochowa (woj. śląskie). 37-letni ksiądz został zatrzymany w parafii w Gliwicach. Jest podejrzany o wielokrotne wykorzystanie seksualne kobiety w ciągu sześciu lat. Przyznał, że ją zna, ale zaprzecza zarzutom.

Wzmocnienie w Azotach Puławy przed wznowieniem rozgrywek?

Wzmocnienie w Azotach Puławy przed wznowieniem rozgrywek? 0 0

Prawoskrzydłowy z Ukrainy bliski przejścia do Azotów. W ostatnim meczu kontrolnym puławianie pokonali I-ligową Padwę Zamość. W sobotę zagrają wyjazdowy mecz z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski w Pucharze Polski

Przyjechał pan Jazz. Nietypowa promocja książki z koncertem w tle [zdjęcia]
galeria

Przyjechał pan Jazz. Nietypowa promocja książki z koncertem w tle [zdjęcia] 0 0

To była bardzo nietypowa prezentacja książki. Promocji publikacji naukowej, dotyczącej edukacji jazzowej i popkulturowej, towarzyszył koncert

Wszystkie służby w najwyższej gotowości. "Proszę o zwrócenie uwagi na osoby wzbudzające podejrzenie w obiekcie CSK"

Wszystkie służby w najwyższej gotowości. "Proszę o zwrócenie uwagi na osoby wzbudzające podejrzenie w obiekcie CSK" 20 5

Do 29 stycznia na terenie całego kraju obowiązuje pierwszy stopień alarmowy ALFA. Ma to związek z obchodami przypadającej w niedzielę 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

Oglądali drzewa, które deweloper chce wyciąć na górkach czechowskich. Apel do prezydenta Lublina
galeria

Oglądali drzewa, które deweloper chce wyciąć na górkach czechowskich. Apel do prezydenta Lublina 43 114

Na górkach czechowskich odbyła się dzisiaj ostatnia wizja lokalna poprzedzająca decyzję w sprawie wycinki drzew planowanej przez spółkę TBV Investment. O to, by nie zezwalać na wycinkę, apelują do Ratusza działacze Towarzystwa dla Natury i Człowieka. Urząd Miasta odpowiada, że nie może teraz przesądzić sprawy

Tyle mieszkań nie budowano od czasów Gierka. Mimo tego ceny rosną

Tyle mieszkań nie budowano od czasów Gierka. Mimo tego ceny rosną 0 13

Mieszkań w Polsce buduje się najwięcej od kilkudziesięciu lat – wynika z najnowszych danych GUS. Mimo to ceny mieszkań rosną, co sugeruje m.in., że potrzeby mieszkaniowe wciąż są niezaspokojone.

Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach
27 stycznia 2020, 9:00

Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach 0 0

W dniach 27-29 stycznia w Puławach odbędą się przesłuchania konkursowe jubileuszowego 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd. Prezentacje będą miały miejsce każdego dnia o godz. 9 i 15 w sali teatralnej Kościoła MB w Puławach (ul. Kowalskiego 1).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!