Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

19 grudnia 2010 r.
18:04
Edytuj ten wpis

Cyców: Budowlańcy natrafili na butelkę z aktem erekcyjnym sprzed 73 lat

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A

73 lata w zalakowanej butelce przeleżał akt erekcyjny pod fundamentami Urzędu Gminy w Cycowie. Kartka pergaminu ze starannie wykaligrafowanym tekstem doskonale przetrwała próbę czasu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Butelkę z pergaminem odkrył Zbigniew Kowalczyk, pracownik firmy Gaz Serwis z Lublina.

– Pod koniec ubiegłego tygodnia kuliśmy młotem udarowym fundamenty starego budynku. Nagle zauważyłem białą kartkę. Delikatnie ją wyjąłem i zaniosłem do urzędu – opowiada Zbigniew Kowalczyk.
– To akt erekcyjny złożony w fundamenty pod budynek urzędu 2 października 1937 roku – mówi Jan Baczyński vel Mróz, wójt gminy Cyców.

W tym roku gmach przechodził generalny remont i rozbudowę. – Nie wiedzieliśmy o tym akcie i nigdzie w historiografii gminy nie ma o nim nawet małej wzmianki. Spodziewałem się jednak, że gdzieś taki dokument może być wmurowany. Powiem szczerze, że już straciłem nadzieję, bo remont praktycznie kończy się – dodaje wójt.

Jeszcze mocniej zabiło serce zastępcy wójta. – W akcie widnieje m.in. nazwisko mojego dziadka, który przed wojną był sołtysem wsi Sewrynów. Proszę spojrzeć, jak to pięknie jest napisane – mówi Wiesław Pikuła. – Ci ludzie naprawdę mieli wielki szacunek dla Ojczyzny.

List z przeszłości pokazuje wielokulturowość przedwojennego Cycowa, wówczas leżącego w powiecie chełmskim, gminie Wiszniewice. – Tu przed wojną było tylko kilka polskich rodzin. Większość to Żydzi i Ukraińcy – mówi Sławomir Kazimierz Enskajt, fryzjer w Cycowie a zarazem regionalista. – O proszę, na akcie jest kilka nazwisk z mojej rodziny. To ważny dokument dla naszej społeczności.
Teraz pergamin trafi do renowacji. – A potem umieścimy go w godnym miejscu, w sali posiedzeń Rady Gminy – kończy wójt Baczyński vel Mróz.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 grudnia 2010 r. o 19:26
0
Ludzie! Co to za dziwna dyskusja?... Czy nie jest dla Was ważne poznawanie swojej historii, swoich rodzinnych korzeni? Chociażby po to by wiedzieć skąd pochodzimy i jakie są dzieje naszych przodków!... Przecież w dzisiejszej dobie takiego tempa życia i powszechnej globalizacji - przemieszczanie się ludności jest tak duże, że niewielu jest tu tzw "rodzimych" mieszkańców, którzy znają dokładnie dzieje tej wsi. Myślę, ze powinniśmy to "znalezisko" potraktować jako coś naprawdę dla nas wartościowego - BO TAKIM JEST!!!. Ja bardzo się cieszę, że włodarze gminy nie zachowali tej wiadomości tylko dla siebie, ale się nią z nami dzielą!
A tak jako podsumowanie powiem tylko tyle: TO JEST BARDZO DOBRA WRÓŻBA DLA NOWO ODDAWANEGO BUDYNKU I LUDZI KTÓRZY W NIM BĘDĄ Z RACJI PRACY LUB TEZ ZAŁATWIANYCH SPRAW!... A wszyscy Ci, którzy tylko krzyczą i wypisują bzdury, mam 100% pewność nigdy "NIE SPLAMILI SIĘ PRACĄ NA RZECZ INNYM", oprócz oczywiści krytykowania tych, którym CHCE SIĘ CHCIEĆ...
Tak z racji zbliżających się świąt: OPAMIĘTANIA ŻYCZĘ!!!
Ludzie! Co to za dziwna dyskusja?... Czy nie jest dla Was ważne poznawanie swojej historii, swoich rodzinnych korzeni? Chociażby po to by wiedzieć skąd pochodzimy i jakie są dzieje naszych przodków!... Przecież w dzisiejszej dobie takiego tempa życia i powszechnej globalizacji - przemieszczanie się ludności jest tak duże, że niewielu jest tu tzw "rodzimych" mieszkańców, którzy znają dokładnie dzieje tej wsi. Myślę, ze powinniśmy to "znalezisko" potraktować jako coś naprawdę dla nas wartościowego - BO TAKIM JEST... rozwiń
Avatar
WIKIPEDIA / 21 grudnia 2010 r. o 15:30
0
[quote name='ciekawska blondynka' timestamp='1292792098' post='408373']
73-letnia erekcja? Niesamowite..
[/quote]
Zjrzyj do wikipedii co to jest akt erekcyjny.
Avatar
WIERZYCIEL / 21 grudnia 2010 r. o 10:40
0
[quote name='lukasz' timestamp='1292790367' post='408360']
cyców kraina przekrętów i syfu, nic się nie dzieje a władza się chwali no właśnie czym ?? niech napiszą o deficycie budżetu, radnych po podstawówce, co sie nie znają na niczym o przekrętach z podatkami o totalnym marazmie i wielkim kolesiostwu, jak to samochód szkolny w niedziele odwozi lokalne "VIPY" do domów po libacjach no ciekawe za czyje pieniądze ? Pozdrawiam z sąsiedniej gminy,
[/quote]
Nie podszywaj się pod innych oddaj ludziom długi,bo niektórzy czekają po kilkanaście lat.
[quote name='lukasz' timestamp='1292790367' post='408360']
cyców kraina przekrętów i syfu, nic się nie dzieje a władza się chwali no właśnie czym ?? niech napiszą o deficycie budżetu, radnych po podstawówce, co sie nie znają na niczym o przekrętach z podatkami o totalnym marazmie i wielkim kolesiostwu, jak to samochód szkolny w niedziele odwozi lokalne "VIPY" do domów po libacjach no ciekawe za czyje pieniądze ? Pozdrawiam z sąsiedniej gminy,
[/quote]
Nie podszywaj się pod innych oddaj lud... rozwiń
Avatar
Cycowiak zza Oceanu / 21 grudnia 2010 r. o 04:00
0
Jak potrzebuję informacji o swojej okolicy mam ją aktualną na stronie Urząd Gminy Cyców ,lub Zespół Szkół w Cycowie oczywiście wyszukiwarka GOOGLE.
Avatar
majkel / 20 grudnia 2010 r. o 21:43
0
[quote name='BATnaCZERWONYCH' timestamp='1292783838' post='408305']
A ciekawe czy napisali o tym że za kilkadziesiąt lat Cycowem będą rządzić Czerwoni z błym sekretarzem PZPR panem Baczyńskim vel Mrozem ps. RUDY LIS na czele. Brawa dla pana wójta który pomimo braku wykształcenia (bo wyższy uniwersytet LENINOWSKO MARKSISTOWSKI mgr nie dawał )dzielnie udaje że rządzi w naszym ciemnogrodzie, i dba starannie o rozwój swoich ludzi którzy go wybrali, rozwijając biurokracje, i umarzając podatki, ale tylko znajomym,popierajcym go radnym radnym itp, niech żyje nam sto lat czerwony raj, z królem vel Mrozem ps. POMARAŃCZ, zwanym dalej CZERWONYM
[/quote
No nie napisali też,że po 2002r już nie będzie podrabiania Praw Jazdy.
No nie napisali również,że demokracja da prawo skazańcom kondydować na urzędy.
Dlatego proszę, oszuście nie kandyduj już bo wstyd ,,ciemnogrodzianom,, przynosisz.
Ps.Dobrze ,że Ci ,,ciemnogrodzianie,,dali ci tylko parę głosów
[quote name='BATnaCZERWONYCH' timestamp='1292783838' post='408305']
A ciekawe czy napisali o tym że za kilkadziesiąt lat Cycowem będą rządzić Czerwoni z błym sekretarzem PZPR panem Baczyńskim vel Mrozem ps. RUDY LIS na czele. Brawa dla pana wójta który pomimo braku wykształcenia (bo wyższy uniwersytet LENINOWSKO MARKSISTOWSKI mgr nie dawał )dzielnie udaje że rządzi w naszym ciemnogrodzie, i dba starannie o rozwój swoich ludzi którzy go wybrali, rozwijając biurokracje, i umarzając podatki, ale tylko znajomym,pop... rozwiń
Avatar
JAN BACZYŃSKI / 20 grudnia 2010 r. o 16:20
0
[quote name='BATnaCZERWONYCH' timestamp='1292783838' post='408305']
A ciekawe czy napisali o tym że za kilkadziesiąt lat Cycowem będą rządzić Czerwoni z błym sekretarzem PZPR panem Baczyńskim vel Mrozem ps. RUDY LIS na czele. Brawa dla pana wójta który pomimo braku wykształcenia (bo wyższy uniwersytet LENINOWSKO MARKSISTOWSKI mgr nie dawał )dzielnie udaje że rządzi w naszym ciemnogrodzie, i dba starannie o rozwój swoich ludzi którzy go wybrali, rozwijając biurokracje, i umarzając podatki, ale tylko znajomym,popierajcym go radnym radnym itp, niech żyje nam sto lat czerwony raj, z królem vel Mrozem ps. POMARAŃCZ, zwanym dalej CZERWONYM
[/quote]
Szanowny Panie Bacie.Pracuję w tej Gminie 43 lata na różnych stanowiskach,wykształcenie moje wraz ze studiami uzupełniającymi są wystarczające do dobrego kierowania gminą.Nigdy nie określam ludzi po 'kolorze' tylko po tym co mogą zrobić dla społeczności lokalnej,wiem,że wielu kłują w oczy pewne działania dla społeczności,ale właśnie działanie dla ogółu,a nie dla określonej grupy ,często jest mi wytykane.No cóż zaczynałem pracę jako doradca dla rolników i obecnie ponad 70 % społeczeństwa żyje z rolnictwa i trzeba ich wspomagać.Przedsiębiorcy też mają stwarzane warunki do rozwoju.Nigdy na ludzi nie patrzę z pogardą,a mieszkam w Gminie Cyców z której jestem dumny i napewno nie nazwałbym jej "CIEMNOGRODEM".Wiem,że około 39% osób nie głosowało na mnie ,ale też ich szanuję i nie wyzywam,tą radę proszę zachować dla siebie,gdyż brak poszanowania dla bliżnich powoduje ich ocenę w odwrotnym kierunku.Kontrole,które są prowadzone przez różne instytucje,nie wykazują żadnycch działań wbrew prawu.Oświadczam,że wystąpię do operatora strony poproszę o adres nadawcy,gdyż nie pozwolę aby obrażano mieszkańców gminy Cyców,jeżeli chodzi o mnie to cieszę się obdarzonym mandatem zaufania od mieszkańców tej pięknej Gminy CYCÓW.Jan Baczyński vel Mróz.
[quote name='BATnaCZERWONYCH' timestamp='1292783838' post='408305']
A ciekawe czy napisali o tym że za kilkadziesiąt lat Cycowem będą rządzić Czerwoni z błym sekretarzem PZPR panem Baczyńskim vel Mrozem ps. RUDY LIS na czele. Brawa dla pana wójta który pomimo braku wykształcenia (bo wyższy uniwersytet LENINOWSKO MARKSISTOWSKI mgr nie dawał )dzielnie udaje że rządzi w naszym ciemnogrodzie, i dba starannie o rozwój swoich ludzi którzy go wybrali, rozwijając biurokracje, i umarzając podatki, ale tylko znajomym,pop... rozwiń
Avatar
OBSERWATOR / 20 grudnia 2010 r. o 15:56
0
[quote name='lukasz' timestamp='1292790367' post='408360']
cyców kraina przekrętów i syfu, nic się nie dzieje a władza się chwali no właśnie czym ?? niech napiszą o deficycie budżetu, radnych po podstawówce, co sie nie znają na niczym o przekrętach z podatkami o totalnym marazmie i wielkim kolesiostwu, jak to samochód szkolny w niedziele odwozi lokalne "VIPY" do domów po libacjach no ciekawe za czyje pieniądze ? Pozdrawiam z sąsiedniej gminy,
[/quote]
ZDAJE MI SIĘ,ŻE NAPISAŁEŚ ŁUKASZU O GMINIE CYCÓW PRZED 2003 ROKIEM JAK PAMIĘTAM TAK BYŁO,NIE MOGŁEM TEGO STRZYMAĆ DOBRZE ŻE ZNALAZŁ SIĘ CZŁOWIEK KTÓRY WYPROWADZIŁ GMINĘ Z TEGO TOTALNEGO MARAZMU I KOLESIOSTWA,NARASZCIE ZACZĘŁO SIĘ COŚ DZIAĆ ,PRZYSZŁY PIENIĄDZE Z POZA BUDŻETU CAŁA GMINA ZWODOCIĄGOWANA NA 22 KM ROZPOCZĘTO KANALIZACJĘ NAPEWNO KŁUJĘ CIĘ W OCZY PIĘKNY BUDYNEK DOMU KULTURY,ORAZ PIĘKNY BUDYNEK URZĘDU GMINY PO ADAPTACJI.SZKODA CI,ŻE MIESZKASZ W KTÓREJŚ SĄSIEDNIJ GMINIE CO W NIEJ NIC SIĘ NIE DZIEJE MY DO GMINY PRZYJMUJEMY TYLKO PORZĄDNYCH LUDZI MIESZKAJĄ I JEST IM DOBRZE.CO DOTYCZY AUTOBUSU TO FAKTYCZNE CZĘSTO WOZI ZESPOŁY DZIECIĘCE NA WYSTĘPY ,KGW,TWÓRCÓW LUDOWYCH,SAM NIEJEDNOKROTNIE UCZESTNICZĘ W WYSTAWACH I PROMOCJI GMINY.WESOŁYCH ŚWIĄT.
[quote name='lukasz' timestamp='1292790367' post='408360']
cyców kraina przekrętów i syfu, nic się nie dzieje a władza się chwali no właśnie czym ?? niech napiszą o deficycie budżetu, radnych po podstawówce, co sie nie znają na niczym o przekrętach z podatkami o totalnym marazmie i wielkim kolesiostwu, jak to samochód szkolny w niedziele odwozi lokalne "VIPY" do domów po libacjach no ciekawe za czyje pieniądze ? Pozdrawiam z sąsiedniej gminy,
[/quote]
ZDAJE MI SIĘ,ŻE NAPISAŁEŚ ŁUKASZU O GM... rozwiń
Avatar
Malkom / 20 grudnia 2010 r. o 09:28
0
[quote name='BATnaCZERWONYCH' timestamp='1292783838' post='408305']
A ciekawe czy napisali o tym że za kilkadziesiąt lat Cycowem będą rządzić Czerwoni z błym sekretarzem PZPR panem Baczyńskim vel Mrozem ps. RUDY LIS na czele. Brawa dla pana wójta który pomimo braku wykształcenia (bo wyższy uniwersytet LENINOWSKO MARKSISTOWSKI mgr nie dawał )dzielnie udaje że rządzi w naszym ciemnogrodzie, i dba starannie o rozwój swoich ludzi którzy go wybrali, rozwijając biurokracje, i umarzając podatki, ale tylko znajomym,popierajcym go radnym radnym itp, niech żyje nam sto lat czerwony raj, z królem vel Mrozem ps. POMARAŃCZ, zwanym dalej CZERWONYM
[/quote]

Bolą przegrane wybory ?. Długo jeszcze bedziesz lizał rany.
[quote name='BATnaCZERWONYCH' timestamp='1292783838' post='408305']
A ciekawe czy napisali o tym że za kilkadziesiąt lat Cycowem będą rządzić Czerwoni z błym sekretarzem PZPR panem Baczyńskim vel Mrozem ps. RUDY LIS na czele. Brawa dla pana wójta który pomimo braku wykształcenia (bo wyższy uniwersytet LENINOWSKO MARKSISTOWSKI mgr nie dawał )dzielnie udaje że rządzi w naszym ciemnogrodzie, i dba starannie o rozwój swoich ludzi którzy go wybrali, rozwijając biurokracje, i umarzając podatki, ale tylko znajomym,pop... rozwiń
Avatar
jon / 20 grudnia 2010 r. o 08:20
0
wczoraj też miałem akt erekcyjny
Avatar
ciekawska blondynka / 19 grudnia 2010 r. o 21:54
0
73-letnia erekcja? Niesamowite..
Avatar
Gość / 21 grudnia 2010 r. o 19:26
0
Ludzie! Co to za dziwna dyskusja?... Czy nie jest dla Was ważne poznawanie swojej historii, swoich rodzinnych korzeni? Chociażby po to by wiedzieć skąd pochodzimy i jakie są dzieje naszych przodków!... Przecież w dzisiejszej dobie takiego tempa życia i powszechnej globalizacji - przemieszczanie się ludności jest tak duże, że niewielu jest tu tzw "rodzimych" mieszkańców, którzy znają dokładnie dzieje tej wsi. Myślę, ze powinniśmy to "znalezisko" potraktować jako coś naprawdę dla nas wartościowego - BO TAKIM JEST!!!. Ja bardzo się cieszę, że włodarze gminy nie zachowali tej wiadomości tylko dla siebie, ale się nią z nami dzielą!
A tak jako podsumowanie powiem tylko tyle: TO JEST BARDZO DOBRA WRÓŻBA DLA NOWO ODDAWANEGO BUDYNKU I LUDZI KTÓRZY W NIM BĘDĄ Z RACJI PRACY LUB TEZ ZAŁATWIANYCH SPRAW!... A wszyscy Ci, którzy tylko krzyczą i wypisują bzdury, mam 100% pewność nigdy "NIE SPLAMILI SIĘ PRACĄ NA RZECZ INNYM", oprócz oczywiści krytykowania tych, którym CHCE SIĘ CHCIEĆ...
Tak z racji zbliżających się świąt: OPAMIĘTANIA ŻYCZĘ!!!
Ludzie! Co to za dziwna dyskusja?... Czy nie jest dla Was ważne poznawanie swojej historii, swoich rodzinnych korzeni? Chociażby po to by wiedzieć skąd pochodzimy i jakie są dzieje naszych przodków!... Przecież w dzisiejszej dobie takiego tempa życia i powszechnej globalizacji - przemieszczanie się ludności jest tak duże, że niewielu jest tu tzw "rodzimych" mieszkańców, którzy znają dokładnie dzieje tej wsi. Myślę, ze powinniśmy to "znalezisko" potraktować jako coś naprawdę dla nas wartościowego - BO TAKIM JEST... rozwiń
Avatar
WIKIPEDIA / 21 grudnia 2010 r. o 15:30
0
[quote name='ciekawska blondynka' timestamp='1292792098' post='408373']
73-letnia erekcja? Niesamowite..
[/quote]
Zjrzyj do wikipedii co to jest akt erekcyjny.
Avatar
WIERZYCIEL / 21 grudnia 2010 r. o 10:40
0
[quote name='lukasz' timestamp='1292790367' post='408360']
cyców kraina przekrętów i syfu, nic się nie dzieje a władza się chwali no właśnie czym ?? niech napiszą o deficycie budżetu, radnych po podstawówce, co sie nie znają na niczym o przekrętach z podatkami o totalnym marazmie i wielkim kolesiostwu, jak to samochód szkolny w niedziele odwozi lokalne "VIPY" do domów po libacjach no ciekawe za czyje pieniądze ? Pozdrawiam z sąsiedniej gminy,
[/quote]
Nie podszywaj się pod innych oddaj ludziom długi,bo niektórzy czekają po kilkanaście lat.
[quote name='lukasz' timestamp='1292790367' post='408360']
cyców kraina przekrętów i syfu, nic się nie dzieje a władza się chwali no właśnie czym ?? niech napiszą o deficycie budżetu, radnych po podstawówce, co sie nie znają na niczym o przekrętach z podatkami o totalnym marazmie i wielkim kolesiostwu, jak to samochód szkolny w niedziele odwozi lokalne "VIPY" do domów po libacjach no ciekawe za czyje pieniądze ? Pozdrawiam z sąsiedniej gminy,
[/quote]
Nie podszywaj się pod innych oddaj lud... rozwiń
Avatar
Cycowiak zza Oceanu / 21 grudnia 2010 r. o 04:00
0
Jak potrzebuję informacji o swojej okolicy mam ją aktualną na stronie Urząd Gminy Cyców ,lub Zespół Szkół w Cycowie oczywiście wyszukiwarka GOOGLE.
Avatar
majkel / 20 grudnia 2010 r. o 21:43
0
[quote name='BATnaCZERWONYCH' timestamp='1292783838' post='408305']
A ciekawe czy napisali o tym że za kilkadziesiąt lat Cycowem będą rządzić Czerwoni z błym sekretarzem PZPR panem Baczyńskim vel Mrozem ps. RUDY LIS na czele. Brawa dla pana wójta który pomimo braku wykształcenia (bo wyższy uniwersytet LENINOWSKO MARKSISTOWSKI mgr nie dawał )dzielnie udaje że rządzi w naszym ciemnogrodzie, i dba starannie o rozwój swoich ludzi którzy go wybrali, rozwijając biurokracje, i umarzając podatki, ale tylko znajomym,popierajcym go radnym radnym itp, niech żyje nam sto lat czerwony raj, z królem vel Mrozem ps. POMARAŃCZ, zwanym dalej CZERWONYM
[/quote
No nie napisali też,że po 2002r już nie będzie podrabiania Praw Jazdy.
No nie napisali również,że demokracja da prawo skazańcom kondydować na urzędy.
Dlatego proszę, oszuście nie kandyduj już bo wstyd ,,ciemnogrodzianom,, przynosisz.
Ps.Dobrze ,że Ci ,,ciemnogrodzianie,,dali ci tylko parę głosów
[quote name='BATnaCZERWONYCH' timestamp='1292783838' post='408305']
A ciekawe czy napisali o tym że za kilkadziesiąt lat Cycowem będą rządzić Czerwoni z błym sekretarzem PZPR panem Baczyńskim vel Mrozem ps. RUDY LIS na czele. Brawa dla pana wójta który pomimo braku wykształcenia (bo wyższy uniwersytet LENINOWSKO MARKSISTOWSKI mgr nie dawał )dzielnie udaje że rządzi w naszym ciemnogrodzie, i dba starannie o rozwój swoich ludzi którzy go wybrali, rozwijając biurokracje, i umarzając podatki, ale tylko znajomym,pop... rozwiń
Avatar
JAN BACZYŃSKI / 20 grudnia 2010 r. o 16:20
0
[quote name='BATnaCZERWONYCH' timestamp='1292783838' post='408305']
A ciekawe czy napisali o tym że za kilkadziesiąt lat Cycowem będą rządzić Czerwoni z błym sekretarzem PZPR panem Baczyńskim vel Mrozem ps. RUDY LIS na czele. Brawa dla pana wójta który pomimo braku wykształcenia (bo wyższy uniwersytet LENINOWSKO MARKSISTOWSKI mgr nie dawał )dzielnie udaje że rządzi w naszym ciemnogrodzie, i dba starannie o rozwój swoich ludzi którzy go wybrali, rozwijając biurokracje, i umarzając podatki, ale tylko znajomym,popierajcym go radnym radnym itp, niech żyje nam sto lat czerwony raj, z królem vel Mrozem ps. POMARAŃCZ, zwanym dalej CZERWONYM
[/quote]
Szanowny Panie Bacie.Pracuję w tej Gminie 43 lata na różnych stanowiskach,wykształcenie moje wraz ze studiami uzupełniającymi są wystarczające do dobrego kierowania gminą.Nigdy nie określam ludzi po 'kolorze' tylko po tym co mogą zrobić dla społeczności lokalnej,wiem,że wielu kłują w oczy pewne działania dla społeczności,ale właśnie działanie dla ogółu,a nie dla określonej grupy ,często jest mi wytykane.No cóż zaczynałem pracę jako doradca dla rolników i obecnie ponad 70 % społeczeństwa żyje z rolnictwa i trzeba ich wspomagać.Przedsiębiorcy też mają stwarzane warunki do rozwoju.Nigdy na ludzi nie patrzę z pogardą,a mieszkam w Gminie Cyców z której jestem dumny i napewno nie nazwałbym jej "CIEMNOGRODEM".Wiem,że około 39% osób nie głosowało na mnie ,ale też ich szanuję i nie wyzywam,tą radę proszę zachować dla siebie,gdyż brak poszanowania dla bliżnich powoduje ich ocenę w odwrotnym kierunku.Kontrole,które są prowadzone przez różne instytucje,nie wykazują żadnycch działań wbrew prawu.Oświadczam,że wystąpię do operatora strony poproszę o adres nadawcy,gdyż nie pozwolę aby obrażano mieszkańców gminy Cyców,jeżeli chodzi o mnie to cieszę się obdarzonym mandatem zaufania od mieszkańców tej pięknej Gminy CYCÓW.Jan Baczyński vel Mróz.
[quote name='BATnaCZERWONYCH' timestamp='1292783838' post='408305']
A ciekawe czy napisali o tym że za kilkadziesiąt lat Cycowem będą rządzić Czerwoni z błym sekretarzem PZPR panem Baczyńskim vel Mrozem ps. RUDY LIS na czele. Brawa dla pana wójta który pomimo braku wykształcenia (bo wyższy uniwersytet LENINOWSKO MARKSISTOWSKI mgr nie dawał )dzielnie udaje że rządzi w naszym ciemnogrodzie, i dba starannie o rozwój swoich ludzi którzy go wybrali, rozwijając biurokracje, i umarzając podatki, ale tylko znajomym,pop... rozwiń
Avatar
OBSERWATOR / 20 grudnia 2010 r. o 15:56
0
[quote name='lukasz' timestamp='1292790367' post='408360']
cyców kraina przekrętów i syfu, nic się nie dzieje a władza się chwali no właśnie czym ?? niech napiszą o deficycie budżetu, radnych po podstawówce, co sie nie znają na niczym o przekrętach z podatkami o totalnym marazmie i wielkim kolesiostwu, jak to samochód szkolny w niedziele odwozi lokalne "VIPY" do domów po libacjach no ciekawe za czyje pieniądze ? Pozdrawiam z sąsiedniej gminy,
[/quote]
ZDAJE MI SIĘ,ŻE NAPISAŁEŚ ŁUKASZU O GMINIE CYCÓW PRZED 2003 ROKIEM JAK PAMIĘTAM TAK BYŁO,NIE MOGŁEM TEGO STRZYMAĆ DOBRZE ŻE ZNALAZŁ SIĘ CZŁOWIEK KTÓRY WYPROWADZIŁ GMINĘ Z TEGO TOTALNEGO MARAZMU I KOLESIOSTWA,NARASZCIE ZACZĘŁO SIĘ COŚ DZIAĆ ,PRZYSZŁY PIENIĄDZE Z POZA BUDŻETU CAŁA GMINA ZWODOCIĄGOWANA NA 22 KM ROZPOCZĘTO KANALIZACJĘ NAPEWNO KŁUJĘ CIĘ W OCZY PIĘKNY BUDYNEK DOMU KULTURY,ORAZ PIĘKNY BUDYNEK URZĘDU GMINY PO ADAPTACJI.SZKODA CI,ŻE MIESZKASZ W KTÓREJŚ SĄSIEDNIJ GMINIE CO W NIEJ NIC SIĘ NIE DZIEJE MY DO GMINY PRZYJMUJEMY TYLKO PORZĄDNYCH LUDZI MIESZKAJĄ I JEST IM DOBRZE.CO DOTYCZY AUTOBUSU TO FAKTYCZNE CZĘSTO WOZI ZESPOŁY DZIECIĘCE NA WYSTĘPY ,KGW,TWÓRCÓW LUDOWYCH,SAM NIEJEDNOKROTNIE UCZESTNICZĘ W WYSTAWACH I PROMOCJI GMINY.WESOŁYCH ŚWIĄT.
[quote name='lukasz' timestamp='1292790367' post='408360']
cyców kraina przekrętów i syfu, nic się nie dzieje a władza się chwali no właśnie czym ?? niech napiszą o deficycie budżetu, radnych po podstawówce, co sie nie znają na niczym o przekrętach z podatkami o totalnym marazmie i wielkim kolesiostwu, jak to samochód szkolny w niedziele odwozi lokalne "VIPY" do domów po libacjach no ciekawe za czyje pieniądze ? Pozdrawiam z sąsiedniej gminy,
[/quote]
ZDAJE MI SIĘ,ŻE NAPISAŁEŚ ŁUKASZU O GM... rozwiń
Avatar
Malkom / 20 grudnia 2010 r. o 09:28
0
[quote name='BATnaCZERWONYCH' timestamp='1292783838' post='408305']
A ciekawe czy napisali o tym że za kilkadziesiąt lat Cycowem będą rządzić Czerwoni z błym sekretarzem PZPR panem Baczyńskim vel Mrozem ps. RUDY LIS na czele. Brawa dla pana wójta który pomimo braku wykształcenia (bo wyższy uniwersytet LENINOWSKO MARKSISTOWSKI mgr nie dawał )dzielnie udaje że rządzi w naszym ciemnogrodzie, i dba starannie o rozwój swoich ludzi którzy go wybrali, rozwijając biurokracje, i umarzając podatki, ale tylko znajomym,popierajcym go radnym radnym itp, niech żyje nam sto lat czerwony raj, z królem vel Mrozem ps. POMARAŃCZ, zwanym dalej CZERWONYM
[/quote]

Bolą przegrane wybory ?. Długo jeszcze bedziesz lizał rany.
[quote name='BATnaCZERWONYCH' timestamp='1292783838' post='408305']
A ciekawe czy napisali o tym że za kilkadziesiąt lat Cycowem będą rządzić Czerwoni z błym sekretarzem PZPR panem Baczyńskim vel Mrozem ps. RUDY LIS na czele. Brawa dla pana wójta który pomimo braku wykształcenia (bo wyższy uniwersytet LENINOWSKO MARKSISTOWSKI mgr nie dawał )dzielnie udaje że rządzi w naszym ciemnogrodzie, i dba starannie o rozwój swoich ludzi którzy go wybrali, rozwijając biurokracje, i umarzając podatki, ale tylko znajomym,pop... rozwiń
Avatar
jon / 20 grudnia 2010 r. o 08:20
0
wczoraj też miałem akt erekcyjny
Avatar
ciekawska blondynka / 19 grudnia 2010 r. o 21:54
0
73-letnia erekcja? Niesamowite..
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stand-Up w Plenerze
14 sierpnia 2020, 18:00

Stand-Up w Plenerze

Klub Plener (Park Ludowy) zaprasza na wieczór ze stand-upem, który odbędzie się 14 sierpnia o godz. 18. Wystąpią: Paweł Konkiel, Tomasz Kwiatkowski i Maciej Twarowski.

W Lublinie spokojnie, a zaraz za miastem nagły grad i deszcz [zobacz]
galeria
film

W Lublinie spokojnie, a zaraz za miastem nagły grad i deszcz [zobacz]

W miejscowości Kalinówka koło Lublina dzieci nagle musiały uciec z podwórek do domu. Miejscowość nawiedził opad gradu. – Niewielki, ale gęsty – mówi jedna z Czytelniczek.

Motor Lublin - Fogo Unia Leszno. Bilety w sprzedaży od czwartku. Poznaliśmy składy

Motor Lublin - Fogo Unia Leszno. Bilety w sprzedaży od czwartku. Poznaliśmy składy

Drużynowy mistrz Polski - Fogo Unia Leszno - przyjeżdża w piątek (godz. 20.30) do Lublina na mecz z miejscowym Motorem. Dzisiaj poznaliśmy awizowane składy na to spotkanie. Wiemy również, kiedy ruszy sprzedaż biletów.

Dziś w Lublinie manifestacja „Akcja Solidarności z narodem Białoruskim"
film

Dziś w Lublinie manifestacja „Akcja Solidarności z narodem Białoruskim"

Na godzinę 19 planowane jest rozpoczęcie manifestacji, której uczestnicy staną po stronie protestujących na Białorusi. Pikieta odbędzie się na pl. Litewskim w Lublinie.

Mieszkańcy Puław sami wybiorą murale [wszystkie propozycje]
galeria

Mieszkańcy Puław sami wybiorą murale [wszystkie propozycje]

Puławski Ratusz opublikował czternaście projektów murali. W wyborze dwóch najlepszych pomóc mieszkańcy miasta. Pod uwagę urzędnicy wezmą także koszty oraz doświadczenie wykonawcy. W budżecie na ten cel zabezpieczono 60 tys. złotych.

Cyberpunk 2077: Trzy nowe filmy (wideo)
film

Cyberpunk 2077: Trzy nowe filmy (wideo)

Trochę historii, trochę strzelania i trochę muzykowania, czyli trzy nowe materiały o grze Cyberpunk 2077.

Lublin. Dachowanie na skrzyżowaniu Zana i Nadbystrzyckiej [zdjęcia]
galeria

Lublin. Dachowanie na skrzyżowaniu Zana i Nadbystrzyckiej [zdjęcia]

Osobowa toyota dachowała na skrzyżowaniu dwóch ważniejszych ulic w Lublinie. Zablokowany jest przejazd w kierunku ulicy Janowskiej.

Matura 2020. Wyniki z województwa lubelskiego
galeria

Matura 2020. Wyniki z województwa lubelskiego

Nie każdemu lubelskiemu maturzyście udało się zdać egzamin dojrzałości. Ponad 4,5 tys. uczniów oblała i nie każdy ma szansę na szybką poprawkę.

Kraśnik. „Amerykanin” obiecywał prezenty, a kobieta straciła kilka tysięcy złotych

Kraśnik. „Amerykanin” obiecywał prezenty, a kobieta straciła kilka tysięcy złotych

Mieszkanka powiatu kraśnickiego straciła kilka tysięcy złotych. W internecie poznała kogoś, kto podawał się za amerykańskiego pracownika platformy wiertniczej.