Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

28 czerwca 2023 r.
21:28

Lubelskie: Gdy w grę wchodzi uroda lekarz musi czasami studzić entuzjazm

0 A A

Anna i Michał Tarkiewicz poznali się pod koniec szkoły podstawowej. Potem spotkali się w tej samej klasie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Lublinie. Po maturze Anna wybrała politologię na UMCS, po ukończeniu której zajęła się PR i marketingiem. Michał studiował na Akademii Medycznej, a po jej ukończeniu, jako lekarz rodzinny, pracował w różnych placówkach. Prowadził też gabinety pod różnymi nazwami i w różnych miejscach. W 2020 r. powstała Tarkiewicz Clinic. Rozmawiamy z jej właścicielami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Czy medycyna estetyczna to dziedzina, w której panuje duża konkurencja?

– To stosunkowo nowa, bardzo ambitnie rozwijająca się dziedzina, która z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Wielu lekarzy robi dodatkowe uprawnienia, aby móc się nią zajmować. Sam skończ yłem studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wiedziałem, że chcę pracować w miejscu, w którym każdy będzie się dobrze czuł, w którym panuje przyjazna, rodzinna (a jakżeby inaczej!) atmosfera. I tak powstał plan, dzięki któremu dziś pracujemy w Tarkiewicz Clinic. Udało nam się też skompletować rewelacyjny zespół. To również dzięki jego zaangażowania pacjenci czują się u nas tak bezpiecznie i komfortowo.

• Wróćmy jednak do tej konkurencji…

– Lublin jest specyficznym miastem. Znajduje się tu Uniwersytet Medyczny, zatem ilość lekarzy próbujących swoich sił w medycynie estetycznej jest większa niż w innych ośrodkach. Konkurencja jest więc spora. Naszym atutem jest przede wszystkim ogromne doświadczenie zdobywane przez lata pracy, tysiące przeprowadzonych zabiegów i nieustannych szkoleń. Dzisiejsza medycyna estetyczna to również dające niesamowite możliwości nowoczesne technologie. Nie każdy gabinet je posiada. W Tarkiewicz Clinic możemy zadbać o całe ciało: ujędrnić skórę, leczyć cellulit, zamykać naczynka, leczyć rozstępy i przebarwienia, redukować tkankę tłuszczową, a nawet zwiększyć masę mięśniową. To też wyróżnia nas na tle innych gabinetów na Lubelszczyźnie. Dodatkowo urządzenia i preparaty, na których pracujemy, testujemy na sobie. Dzięki temu mamy gwarancję ich skuteczności i bezpieczeń-stwa. Czasem się śmiejemy, że tylko to daje to nam możliwość skorzystania z zabiegów. W innym przypadku nie byłoby na to czasu.

• Czy medycyna estetyczna to trudna dziedzina medycyny?

– Wydaje się, że łatwa, bo nie wiąże się z ratowaniem życia. Pamiętajmy jednak o tym, że poprawiając wygląd pacjenta, poprawiamy też jego samopoczucie. Często mamy wpływ na jego psychikę. W tym miejscu pojawia się ogromna trudność: oczekiwania pacjentów potrafią być nadmierne, a jeszcze większe jest ryzyko niezadowolenia. Medycyna estetyczna wymaga doświadczenia, wyczucia estetyki i zaangażowania lekarza. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby umieć poinformować o niemożności uzyskania wymarzonych efektów, a nawet niejednokrotnie odmówić wykonania zabiegu narażając się na różnego typu przykrości. Podsumowując: nie jest łatwo.

• Czy tą branżą kierują mody?

– Ta branża niewątpliwie ma dużo wspólnego z trendami, które narzucają celebryci. To widać po pytaniach na temat zabiegu, o którym opowiadał w telewizji czy w Internecie ktoś znany, a które regularnie słyszymy od pacjentów. Niejednokrotnie musimy studzić entuzjazm, wyjaśniając, że nie zawsze można uzyskać efekty, o których ktoś opowiedział. Albo odmówić wykonania zabiegu np. powiększenia ust, informując, że nie będzie to wyglądać naturalnie. A naturalność to coś, co nasi pacjenci szczególnie sobie cenią. Dlatego nie chcemy ich zawieść.

• Jakie zabiegi są wykonywane najczęściej? 

– To determinują potrzeby. W okresie jesienno-zimowym wykonujemy lasery. Wiosną, gdy pacjenci zaczynają przygotowania do lata, wykonujemy zabiegi zmniejszające cellulit, ujędrniające ciało, czy leczące nadpotliwość. Przez cały rok robimy różnego typu zabiegi mające na celu poprawę jakości skóry, spłycanie zmarszczek, poprawę owalu twarzy czy tez zabiegi leczące nadmierne wypadanie włosów. Oferujemy też procedury z zak resu chirurgii plastycznej. Najczęściej jest to plastyka powiek i wycinanie zmian skórnych. W Tarkiewicz Clinic nie zajmujemy się tylko medycyną estetyczną. Pomagamy też w leczeniu wielu dolegliwości takich jak przebarwienia, blizny potrądzikowe, bruksizm, uciążliwe migreny, wiotka skóra, rozstępy pociążowe na brzuchu, trudno gojące się rany czy opadające powieki.

• Kim jest statystyczny pacjent?

– To każdy, kto chce wyglądać pięknie i naturalnie. Wciąż pokutuje twierdzenie, że medycyna estetyczna to nieruchoma „zbotoksowana” twarz i wielkie usta. Ale to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością! Pacjenci często się śmieją, opowiadając, że po wizytach u nas słyszą komplementy typu: „jak pięknie wyglądasz”, „wyglądasz coraz młodziej albo „jak jesteś wypoczęta… dobrze zrobił Ci ten urlop!”. I oto właśnie chodzi. Medycyna estetyczna powinna zachwycać naturalnością! Medycyna estetyczna to nie tylko zmarszczki i zbyt wąskie usta. To leczenie takich dolegliwości jak cienie pod oczami, podwójny podbródek, chomiki (czyli opadające policzki) czy obwisłe ramiona, popularnie zwane pelikanami.

• Czy wpływ na klinikę mają zjawiska, które odczuwają także inni przedsiębiorcy: wojna w Ukrainie lub inflacja?

– Oczywiście. Nie oszukujmy się – na zainteresowanie medycyną estetyczną wpływ ma też stan portfeli pacjentów. Pracujemy na urządzeniach i używamy materiałów z najwyższej dostępnej półki, wiedząc, że tego oczekują od nas pacjenci. Nie są to więc tanie zabiegi. Na początk utworzenia kliniki powiedzieliśmy sobie, że stawiamy na najwyższą jakość i nie będziemy z tego rezygnować.

• Szukałam w Internecie zdjęć waszych pacjentów przed i po zabiegach. Nie znalazłam. Dlaczego się nie chwalicie? 

– Za to pytanie szczególnie dziękujemy! Często słyszymy je od osób, które szukają lekarza medycyny estetycznej. Prezentacja zdjęć pacjentów w social mediach to praktyka często stosowana przez różne gabinety. Wszystkie zdjęcia, jak ie można znaleźć na naszych stronach, to zdjęcia dostarczane przez dystrybutorów urządzeń lub preparatów. Oczywiście robimy zdjęcia pacjentów przed i po zabiegach. Są to trójwymiarowe skany pozwalające obiektywnie ocenić zmiany, jakie zaszły. Dodatkowo umożliwiają nam one analizę kształtu twarzy i stanu skóry, ułatwiając dobranie spersonalizowanych zabiegów. Te zdjęcia są jednak elementem dokumentacji medycznej. Ma do nich wgląd jedynie pacjent i lekarz. Pacjenci też to chwalą, bo liczą na naszą dyskrecję i czują się bezpiecznie w naszych rękach. A jeśli ktoś chce usłyszeć opinie na temat naszej kliniki, to wystarczy popytać wśród znajomych lub sprawdzić opinie na rzetelnych portalach.

• Jakie są plany na przyszłość Tarkiewicz Clinic?

– Mamy ich mnóstwo. Kolejny krok to poszerzenie działalności o dermatologię. Liczymy, że wkrótce uda nam się stworzyć prężnie działający ośrodek medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i dermatologii. Medycynę estetyczną i chirurgię plastyczna już mamy. Brakuje nam tylko dermatologów. Marzymy o klinice, którą współtworzyć będą profesjonaliści, dla których na pierwszym miejscu jest pacjent. O klinice, w której główne z asady to zaufanie, szacunek i zaangażowanie. 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Hegemonia w Janowcu. Wójt nie miał z kim przegrać

Hegemonia w Janowcu. Wójt nie miał z kim przegrać

W tej gminie opozycja nie istnieje. Przeciwko wójtowi do wyborów nie przystąpił żaden kontrkandydat, a na 15 miejsc w radzie - wszystkie 15 otrzymał jeden komitet - ten popierający Jana Gędka. Głosowanie było potrzebne tylko w jednym okręgu. Czy to jeszcze demokracja?

Prezydent czyści spółki. Stary prezes wraca do PGK

Prezydent czyści spółki. Stary prezes wraca do PGK

Małgorzata Bzówka nie jest już prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu. Zastąpił ją jako pełniący obowiązki Franiszek Josik.

Spotkanie autorskie i Turniej Jednego Wiersza w Dosłownej
16 maja 2024, 18:00

Spotkanie autorskie i Turniej Jednego Wiersza w Dosłownej

Już dziś w księgarni Dosłowna odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Las Literatury” oraz Turniej Jednego Wiersza.

Szczęście uśmiechnęło się do grających w Eurojackpot i Ekstra Premię. Wiemy, w których kolekturach Lotto padły wygrane

Szczęście uśmiechnęło się do grających w Eurojackpot i Ekstra Premię. Wiemy, w których kolekturach Lotto padły wygrane

Szczęście znowu uśmiechnęło się do mieszkańców naszego województwa. We wtorkowym losowaniu Eurojackpot grający w Zamościu wygrał blisko 900 tysięcy złotych. Z kolei w Rykach padła główna wygrana w Ekstra Premii!

Słowacja: premier Robert Fico postrzelony

Słowacja: premier Robert Fico postrzelony

W środę premier Słowacji Robert Fico został postrzelony. Trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu. Strzelec został zatrzymany.

Niczym białe złoto. Dziś Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego
Foto
galeria

Niczym białe złoto. Dziś Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego

45 dawczyń, 240 litrów mleka i 3622 wypełnionych butelek. Taki wynik przez 5 lat uzyskał jedyny w naszym województwie Bank Mleka Kobiecego.

Lubelskie Dni Integracji: Wsparcie, różnorodność i współpraca
galeria

Lubelskie Dni Integracji: Wsparcie, różnorodność i współpraca

Innowacyjne rozwiązania technologiczne, aplikacje i różnorodność, czyli Piknik Integracyjny w ramach Dni Integracji. Wydarzenie przed pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie było okazją do zaprezentowania organizacji pozarządowych i studenckich lubelskich uczelni działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Szukają najlepszego policjanta. Dziś kierowanie, jutro jazda
galeria

Szukają najlepszego policjanta. Dziś kierowanie, jutro jazda

W Lublinie trwają wojewódzkie eliminacje XXXIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Turniej składa się z sześciu konkurencji podzielony jest na dwa dni.

Koniec dobrej passy Świdniczanki i złej Podlasia, Orlęta Spomlek praktycznie w IV lidze

Koniec dobrej passy Świdniczanki i złej Podlasia, Orlęta Spomlek praktycznie w IV lidze

W środę na ośmiu meczach zakończyła się passa meczów bez porażki Świdniczanki. Trzy punkty ze stadionu przy ul. Turystycznej wywiozła Wisłoka Dębica. Jedno spotkanie krócej na przełamanie kiepskiej serii czekali za to w Białej Podlaskiej. Drużyna Artura Renkowskiego wreszcie wywalczyła jednak pełną pulę – w Sieniawie ograła Sokoła 2:0.

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Gdzie szukać pomocy?
LISTA

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Gdzie szukać pomocy?

W województwie lubelskim jest ponad 30 ośrodków, które w różnym zakresie udzielają pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży. Gdzie i jaką pomoc można otrzymać?

Radny PiS na lodzie. Nie dostał obiecanego stanowiska

Radny PiS na lodzie. Nie dostał obiecanego stanowiska

Samorządowiec z Prawa i Sprawiedliwości rzucił posadę z-cy dyrektora inspekcji handlowej dla obiecanego stanowiska w zarządzie powiatu puławskiego. Gdy niespodziewanie PiS władzę w powiecie stracił, radny został z niczym. Czy pomoże mu wojewoda?

Dziekani kierunków technicznych przyjechali do Lublina
PATRONAT
galeria

Dziekani kierunków technicznych przyjechali do Lublina

Sztuczna Inteligencja to główny temat dziekanów, prodziekanów i przewodniczących rad dyscyplin z 22 uczelni technicznych w Polsce.

Te Urzędy Skarbowe są przyjazne przedsiębiorcom. Wśród wyróżnionych także trzy z Lubelskiego

Te Urzędy Skarbowe są przyjazne przedsiębiorcom. Wśród wyróżnionych także trzy z Lubelskiego

Ponad 10 600 przedsiębiorców oceniło pracę 378 urzędów skarbowych - Business Centre Club po raz 21. wyróżnił najlepiej funkcjonujące urzędy skarbowe w kraju. Wśród 43 laureatów ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” znalazły się trzy z województwa lubelskiego.

Nowy festiwal w Lublinie. Znamy szczegóły Festiwalu Sztuki Nad Rzeką
1 czerwca 2024, 19:00

Nowy festiwal w Lublinie. Znamy szczegóły Festiwalu Sztuki Nad Rzeką

Festiwal Sztuki Nad Rzeką (czerwiec – październik 2024) to najnowsze wydarzenie w kulturalnym kalendarzu Lublina, które obok Nocy Kultury, Wschodu Kultury – Innych Brzmień, Carnavalu Sztukmistrzów i Festiwalu Re:tradycja – Jarmark Jagielloński wpisuje się w lubelskie starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Szefowa MOPS odwołana. Urząd wytyka jej nieprawidłowości

Szefowa MOPS odwołana. Urząd wytyka jej nieprawidłowości

Szykuje się zmiana kierownictwa w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Prezydent odwołał dotychczasową szefową, Ewę Borkowską. Urząd zarzuca jej nieprawidłowości przy dofinansowaniach do turnusów rehabilitacyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium