Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 grudnia 2009 r.
10:02
Edytuj ten wpis

3,3 promila i na rower. 49-latek rekordzistą piątku

Autor: Zdjęcie autora (SZ)
0 9 A A

Choć był kompletnie pijany to wsiadł na rower i pojechał. Jak dmuchnął w alkomat, wyszło mu ponad 3,3 promila. W ciągu ostatniej doby policjanci zatrzymali na Lubelszczyźnie aż 24 nietrzeźwych kierowców

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Promilowego rekordzistę policjanci namierzyli w miejscowości Leśna Podlaska. – To 49 letni bezrobotny mężczyzna, mieszkaniec powiatu Biała Podlaska. Rowerzysta był pijany, badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 3, 3 promila alkoholu – informuje podkom. Renata Laszczka - Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

To jeszcze nie koniec smutnych rekordów. W Fajsławicach policjanci z Posterunku Policji w Łopienniku Górnym złapali kolejnego rowerzystę. – Okazało się, że 41-letni mężczyzna był pijany. Miał w organizmie 2, 8 promila alkoholu – informuje podkom. Renata Laszczka – Rusek.

Aż 9 nietrzeźwych kierujących to bezrobotni. Wśród amatorów jazdy na dwóch gazach byli pracownik ochrony, mechanik, stolarz, rolnik, sprzedawca, kierowca na nawet operator koparki.

Policja ostrzega, że jazda "po pijaku” jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca może stracić prawo jazdy na okres nawet do 10 lat. Za jazdę pojazdem po użyciu alkoholu (stan do 0,5 promila) grozi kara grzywny i zatrzymanie uprawnień do kierowania od 6 miesięcy do 3 lat.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mosquito / 5 grudnia 2009 r. o 18:14
ćwiczenia czynią mistrza !
Avatar
UPRawniony do głosowania / 5 grudnia 2009 r. o 17:17
~Bobi~ napisał:
Policja ostrzega, że jazda "po pijaku” jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca może stracić prawo jazdy na okres nawet do 10 lat. Za jazdę pojazdem po użyciu alkoholu (stan do 0,5 promila) grozi kara grzywny i zatrzymanie uprawnień do kierowania od 6 miesięcy do 3 lat.

Specjalnie przytoczyłem ten akapit co grozi za jazdę po pijanemu;
A moje propozycje o których niejednokrotnie pisałem winny być następujące:
Za jazdę po pijanemu pow. 0,5 promila- przepadek pojazdu którym się porusza pijany,zabranie prawa jazdy do śmierci.
W przypadku spowodowania wypadku- poniesienie wszystkich kosztów:odszkodowania, leczenia, z powództwa cywilnego itp.ewentualna renta poszkodowanym.
Chyba za często czyta się te ludzkie tragedie!!. Czas najwyższy na refleksje i drastyczne zaostrzenie kar za jazdę po pijanemu.Najgorsze w tym wszystkim jest to że najbardziej poszkodowanymi są przeważnie osoby trzeźwe które zostają "najechane" przez pijanych.
Uważam że powinniśmy zacząć bardziej zdecydowanie pisać o tej "chorobie"


A pieszemu co zabierzesz? Buty i sznurówki.

Karanie za same promile nie jest zbyt mądre bo znam osoby trzeźwe będące zagrożeniem na drodze i w GB, NZ, C, USA czy AUS zabrano by im prawo jazdy na 5-10 lat. Z drugiej strony są osoby, które są sprawne fizycznie i umysłowo przy 0,8 czy 1,2 promila. Dlatego w tych krajach policja przeprowadza testy praktyczne takie jak chód prosty po białej linii, stanie na jednej nodze czy recytacja alfabetu, czasem od końca. z resztą postulatów się zgadzam. Dlaczego NFZ nie domaga się zwrotów kosztów od sprawców? Ś.P. Prof. Religa chciał coś podobnego wprowadzić. A dziś POsPOlstwo esemesowe POrusza się w POhitlerowskich E34 na oc tatusia i kozakuje na drodze.


A pieszemu co zabierzesz? Buty i sznurówki.

Karanie za same promile nie jest zbyt mądre bo znam osoby trzeźwe będące zagrożeniem na drodze i w GB, NZ, C, USA czy AUS zabrano by im prawo jazdy na 5-10 lat. Z drugiej strony są osoby, które są sprawne fizycznie i umysłowo przy 0,8 czy 1,2 promila. Dlatego w tych krajach policja przeprowadza testy praktyczne takie jak chód prosty po białej linii, stanie na jednej nodze czy recytacja alfabetu, czasem od końca. z resztą postulatów się zgadzam. Dlaczego NFZ n... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 5 grudnia 2009 r. o 17:07
Wprowadzono surowe kary a pijanych dalej mnóstwo. Chyba profesor Geremek miał rację, że surowe kary nie odstraszają POtencjalnych sprawców. Może zacząć ich nagradzać?
Avatar
~gosc~ / 5 grudnia 2009 r. o 17:01
ludzie wy jestescie walnieci jak licho,a napij sie i siedz na tylku a jak cie nosi to wsiadz se do lodki i tam poplywaj a nie do samochodu,im wiecej sie pisze,naglasnia w tv tym gozej,co za ludzie bez rozumu...
Avatar
~kierowca~ / 5 grudnia 2009 r. o 15:28
~kierowca~ napisał:
Raz uszkodziłem sobie przód i szybę (pijak miał potłuczenia i złamaną nogę), a drugi raz musiałem uciekać do rowu żeby nie zabić pijaka na rowerze. Mimo wszystko pijani rowerzyści i piesi są bardzo dużym zagrożeniem, zwłaszcza zimowa porą gdy wcześnie robi się ciemno, a oni nawet nie pomyślą o odblaskach, o panowaniu nad swoim ruchem nie wspomnę.

Nie wspominam o zagrożeniu powodowanym przez pijanych kierowców samochodów. Im zabierałbym prawo jazdy dożywotnio.

Jestem innym kierowcą niż ten z wpisu #2.

Nie wspominam o zagrożeniu powodowanym przez pijanych kierowców samochodów. Im zabierałbym prawo jazdy dożywotnio.

Jestem innym kierowcą niż ten z wpisu #2. rozwiń
Avatar
~kierowca~ / 5 grudnia 2009 r. o 15:26
fjdd napisał:
Słabiutko.. nie popisał się Tylko 3.3 Co to jest.. A tak na serio.. no i dobrze.. rower to nie samochod jestem za tym aby bylo jak kiedys ze g. ci grozi za jazde pod wplywem na rowerze, jak zlapia spuszczaja powietrze i mandat i git. a nie teraz jakis popier***ony deb*** wymyslil przepis i w wiezieniach wiecej rowerzystow niz przestepcow.


Raz uszkodziłem sobie przód i szybę (pijak miał potłuczenia i złamaną nogę), a drugi raz musiałem uciekać do rowu żeby nie zabić pijaka na rowerze. Mimo wszystko pijani rowerzyści i piesi są bardzo dużym zagrożeniem, zwłaszcza zimowa porą gdy wcześnie robi się ciemno, a oni nawet nie pomyślą o odblaskach, o panowaniu nad swoim ruchem nie wspomnę.
musiałem uciekać do rowu żeby nie zabić pijaka na rowerze. Mimo wszystko pijani rowerzyści i piesi są bardzo dużym zagrożeniem, zwłaszcza zimowa porą gdy wcześnie robi się ciemno, a oni nawet nie pomyślą o odblaskach, o panowaniu nad swoim ruchem nie wspomnę. rozwiń
Avatar
fjdd / 5 grudnia 2009 r. o 15:14
Słabiutko.. nie popisał się Tylko 3.3 Co to jest.. A tak na serio.. no i dobrze.. rower to nie samochod jestem za tym aby bylo jak kiedys ze g. ci grozi za jazde pod wplywem na rowerze, jak zlapia spuszczaja powietrze i mandat i git. a nie teraz jakis popier***ony deb*** wymyslil przepis i w wiezieniach wiecej rowerzystow niz przestepcow.
Avatar
~kierowca~ / 5 grudnia 2009 r. o 12:13
Bobi walnij sie lbem w mur to moze otrzezwiejesz i czytac sie nauczysz, w tym artykule nie jest napisane jaka droga jechal ten rowerzysta ,moze polna lub po swoim podworku,powiedz mi dlaczego policja nie podaje ilu bylo nietrzezwych rowerzystow a ilu kierowcow samochodow??. Nie tak dawno komisja uni europejskiej zalecila ujednolicenie promli we krwi podczas prowadzenia pojazdu do 0,5,dlaczego o tym sie nie mowi?,i jeszcze jedno 90% procent wypadkow ze skutkiem smiertelnym powoduja trzeswi kierowcy. Ps. jestem kierowca zawodowym od 40 lat.
Avatar
~Bobi~ / 5 grudnia 2009 r. o 11:43
Policja ostrzega, że jazda "po pijaku” jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca może stracić prawo jazdy na okres nawet do 10 lat. Za jazdę pojazdem po użyciu alkoholu (stan do 0,5 promila) grozi kara grzywny i zatrzymanie uprawnień do kierowania od 6 miesięcy do 3 lat.

Specjalnie przytoczyłem ten akapit co grozi za jazdę po pijanemu;
A moje propozycje o których niejednokrotnie pisałem winny być następujące:
Za jazdę po pijanemu pow. 0,5 promila- przepadek pojazdu którym się porusza pijany,zabranie prawa jazdy do śmierci.
W przypadku spowodowania wypadku- poniesienie wszystkich kosztów:odszkodowania, leczenia, z powództwa cywilnego itp.ewentualna renta poszkodowanym.
Chyba za często czyta się te ludzkie tragedie!!. Czas najwyższy na refleksje i drastyczne zaostrzenie kar za jazdę po pijanemu.Najgorsze w tym wszystkim jest to że najbardziej poszkodowanymi są przeważnie osoby trzeźwe które zostają "najechane" przez pijanych.
Uważam że powinniśmy zacząć bardziej zdecydowanie pisać o tej "chorobie"
Policja ostrzega, że jazda "po pijaku” jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca może stracić prawo jazdy na okres nawet do 10 lat. Za jazdę pojazdem po użyciu alkoholu (stan do 0,5 promila) grozi kara grzywny i zatrzymanie uprawnień do kierowania od 6 miesięcy do 3 lat.

Specjalnie przytoczyłem ten akapit co grozi za jazdę po pijanemu;
A moje propozycje o których niejednokrotnie pisałem winny być następujące:
Za jazdę po pijanemu pow. 0,5 promila- przepade... rozwiń
Avatar
mosquito / 5 grudnia 2009 r. o 18:14
ćwiczenia czynią mistrza !
Avatar
UPRawniony do głosowania / 5 grudnia 2009 r. o 17:17
~Bobi~ napisał:
Policja ostrzega, że jazda "po pijaku” jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca może stracić prawo jazdy na okres nawet do 10 lat. Za jazdę pojazdem po użyciu alkoholu (stan do 0,5 promila) grozi kara grzywny i zatrzymanie uprawnień do kierowania od 6 miesięcy do 3 lat.

Specjalnie przytoczyłem ten akapit co grozi za jazdę po pijanemu;
A moje propozycje o których niejednokrotnie pisałem winny być następujące:
Za jazdę po pijanemu pow. 0,5 promila- przepadek pojazdu którym się porusza pijany,zabranie prawa jazdy do śmierci.
W przypadku spowodowania wypadku- poniesienie wszystkich kosztów:odszkodowania, leczenia, z powództwa cywilnego itp.ewentualna renta poszkodowanym.
Chyba za często czyta się te ludzkie tragedie!!. Czas najwyższy na refleksje i drastyczne zaostrzenie kar za jazdę po pijanemu.Najgorsze w tym wszystkim jest to że najbardziej poszkodowanymi są przeważnie osoby trzeźwe które zostają "najechane" przez pijanych.
Uważam że powinniśmy zacząć bardziej zdecydowanie pisać o tej "chorobie"


A pieszemu co zabierzesz? Buty i sznurówki.

Karanie za same promile nie jest zbyt mądre bo znam osoby trzeźwe będące zagrożeniem na drodze i w GB, NZ, C, USA czy AUS zabrano by im prawo jazdy na 5-10 lat. Z drugiej strony są osoby, które są sprawne fizycznie i umysłowo przy 0,8 czy 1,2 promila. Dlatego w tych krajach policja przeprowadza testy praktyczne takie jak chód prosty po białej linii, stanie na jednej nodze czy recytacja alfabetu, czasem od końca. z resztą postulatów się zgadzam. Dlaczego NFZ nie domaga się zwrotów kosztów od sprawców? Ś.P. Prof. Religa chciał coś podobnego wprowadzić. A dziś POsPOlstwo esemesowe POrusza się w POhitlerowskich E34 na oc tatusia i kozakuje na drodze.


A pieszemu co zabierzesz? Buty i sznurówki.

Karanie za same promile nie jest zbyt mądre bo znam osoby trzeźwe będące zagrożeniem na drodze i w GB, NZ, C, USA czy AUS zabrano by im prawo jazdy na 5-10 lat. Z drugiej strony są osoby, które są sprawne fizycznie i umysłowo przy 0,8 czy 1,2 promila. Dlatego w tych krajach policja przeprowadza testy praktyczne takie jak chód prosty po białej linii, stanie na jednej nodze czy recytacja alfabetu, czasem od końca. z resztą postulatów się zgadzam. Dlaczego NFZ n... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 5 grudnia 2009 r. o 17:07
Wprowadzono surowe kary a pijanych dalej mnóstwo. Chyba profesor Geremek miał rację, że surowe kary nie odstraszają POtencjalnych sprawców. Może zacząć ich nagradzać?
Avatar
~gosc~ / 5 grudnia 2009 r. o 17:01
ludzie wy jestescie walnieci jak licho,a napij sie i siedz na tylku a jak cie nosi to wsiadz se do lodki i tam poplywaj a nie do samochodu,im wiecej sie pisze,naglasnia w tv tym gozej,co za ludzie bez rozumu...
Avatar
~kierowca~ / 5 grudnia 2009 r. o 15:28
~kierowca~ napisał:
Raz uszkodziłem sobie przód i szybę (pijak miał potłuczenia i złamaną nogę), a drugi raz musiałem uciekać do rowu żeby nie zabić pijaka na rowerze. Mimo wszystko pijani rowerzyści i piesi są bardzo dużym zagrożeniem, zwłaszcza zimowa porą gdy wcześnie robi się ciemno, a oni nawet nie pomyślą o odblaskach, o panowaniu nad swoim ruchem nie wspomnę.

Nie wspominam o zagrożeniu powodowanym przez pijanych kierowców samochodów. Im zabierałbym prawo jazdy dożywotnio.

Jestem innym kierowcą niż ten z wpisu #2.

Nie wspominam o zagrożeniu powodowanym przez pijanych kierowców samochodów. Im zabierałbym prawo jazdy dożywotnio.

Jestem innym kierowcą niż ten z wpisu #2. rozwiń
Avatar
~kierowca~ / 5 grudnia 2009 r. o 15:26
fjdd napisał:
Słabiutko.. nie popisał się Tylko 3.3 Co to jest.. A tak na serio.. no i dobrze.. rower to nie samochod jestem za tym aby bylo jak kiedys ze g. ci grozi za jazde pod wplywem na rowerze, jak zlapia spuszczaja powietrze i mandat i git. a nie teraz jakis popier***ony deb*** wymyslil przepis i w wiezieniach wiecej rowerzystow niz przestepcow.


Raz uszkodziłem sobie przód i szybę (pijak miał potłuczenia i złamaną nogę), a drugi raz musiałem uciekać do rowu żeby nie zabić pijaka na rowerze. Mimo wszystko pijani rowerzyści i piesi są bardzo dużym zagrożeniem, zwłaszcza zimowa porą gdy wcześnie robi się ciemno, a oni nawet nie pomyślą o odblaskach, o panowaniu nad swoim ruchem nie wspomnę.
musiałem uciekać do rowu żeby nie zabić pijaka na rowerze. Mimo wszystko pijani rowerzyści i piesi są bardzo dużym zagrożeniem, zwłaszcza zimowa porą gdy wcześnie robi się ciemno, a oni nawet nie pomyślą o odblaskach, o panowaniu nad swoim ruchem nie wspomnę. rozwiń
Avatar
fjdd / 5 grudnia 2009 r. o 15:14
Słabiutko.. nie popisał się Tylko 3.3 Co to jest.. A tak na serio.. no i dobrze.. rower to nie samochod jestem za tym aby bylo jak kiedys ze g. ci grozi za jazde pod wplywem na rowerze, jak zlapia spuszczaja powietrze i mandat i git. a nie teraz jakis popier***ony deb*** wymyslil przepis i w wiezieniach wiecej rowerzystow niz przestepcow.
Avatar
~kierowca~ / 5 grudnia 2009 r. o 12:13
Bobi walnij sie lbem w mur to moze otrzezwiejesz i czytac sie nauczysz, w tym artykule nie jest napisane jaka droga jechal ten rowerzysta ,moze polna lub po swoim podworku,powiedz mi dlaczego policja nie podaje ilu bylo nietrzezwych rowerzystow a ilu kierowcow samochodow??. Nie tak dawno komisja uni europejskiej zalecila ujednolicenie promli we krwi podczas prowadzenia pojazdu do 0,5,dlaczego o tym sie nie mowi?,i jeszcze jedno 90% procent wypadkow ze skutkiem smiertelnym powoduja trzeswi kierowcy. Ps. jestem kierowca zawodowym od 40 lat.
Avatar
~Bobi~ / 5 grudnia 2009 r. o 11:43
Policja ostrzega, że jazda "po pijaku” jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca może stracić prawo jazdy na okres nawet do 10 lat. Za jazdę pojazdem po użyciu alkoholu (stan do 0,5 promila) grozi kara grzywny i zatrzymanie uprawnień do kierowania od 6 miesięcy do 3 lat.

Specjalnie przytoczyłem ten akapit co grozi za jazdę po pijanemu;
A moje propozycje o których niejednokrotnie pisałem winny być następujące:
Za jazdę po pijanemu pow. 0,5 promila- przepadek pojazdu którym się porusza pijany,zabranie prawa jazdy do śmierci.
W przypadku spowodowania wypadku- poniesienie wszystkich kosztów:odszkodowania, leczenia, z powództwa cywilnego itp.ewentualna renta poszkodowanym.
Chyba za często czyta się te ludzkie tragedie!!. Czas najwyższy na refleksje i drastyczne zaostrzenie kar za jazdę po pijanemu.Najgorsze w tym wszystkim jest to że najbardziej poszkodowanymi są przeważnie osoby trzeźwe które zostają "najechane" przez pijanych.
Uważam że powinniśmy zacząć bardziej zdecydowanie pisać o tej "chorobie"
Policja ostrzega, że jazda "po pijaku” jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca może stracić prawo jazdy na okres nawet do 10 lat. Za jazdę pojazdem po użyciu alkoholu (stan do 0,5 promila) grozi kara grzywny i zatrzymanie uprawnień do kierowania od 6 miesięcy do 3 lat.

Specjalnie przytoczyłem ten akapit co grozi za jazdę po pijanemu;
A moje propozycje o których niejednokrotnie pisałem winny być następujące:
Za jazdę po pijanemu pow. 0,5 promila- przepade... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce): Chcemy powalczyć o miejsce w czołówce

Paweł Babiarz (Huczwa Tyszowce): Chcemy powalczyć o miejsce w czołówce

Rozmowa z Pawłem Babiarzem, trenerem Huczwy Tyszowce

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca
zdjęcia
galeria

Lubelskie. Roztrzaskany ford. Nie żyje kierowca

Do tragicznego wypadku doszło w środę w powiecie bialskim. Nie udało się uratować życia mężczyzny.

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Ostra wymiana zdań między prezydentem Poznania a ministrem edukacji i nauki. O co poszło w sporze Jaśkowiak – Czarnek?

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę
29 września 2022, 17:00

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę

Do końca listopada w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego na ul. Pereca w Zamościu oglądać można ekspozycję zatytułowaną „Miejsca odkryte. Wystawa Przyjaciół”. Składają się na nią prace fotografa i grafika Alana Metnicka i artysty malarza Jerzego Tyburskiego.

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu
wideo
film

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu

Po ulicach Warszawy grasuje 204-konny elektryczny Volkswagen z literą "L" na dachu.

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Starsze małżeństwo uwierzyło oszustom i oddało im sporą gotówkę. Torbę z pieniędzmi wyrzucili przez okno.

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Tomasovia w nowy sezon weszła raczej średnio. Po czterech kolejkach miała na koncie siedem punktów. Od tamtej pory sporo się jednak zmieniło. Niebiesko-biali zanotowali już cztery zwycięstwa z rzędu, pięć kolejnych meczów, w których zagrali na zero z tyłu i chyba można już zaryzykować stwierdzenie, że są w gronie faworytów grupy drugiej.

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Do piątku trzeba było kupować bilety. Od soboty dwa parkingi położone w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta są bezpłatne. I tak pozostanie aż do wiosny.

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach
12 października 2022, 19:00

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach

Kolejny spektakl w ramach tegorocznych Konfrontacji Teatralnych lubelscy widzowie zobaczą 12 października o godz. 19. Tego dnia Centrum Kultury zaprosi na pokaz przedstawienia "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" powstałego w kooperacji Teatru Polskiego Bydgoszcz i Komuny Warszawa.

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?
galeria

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?

Jodku potasu nie można przyjmować profilaktycznie i na własną rękę! Nie pomoże zażywanie go profilaktycznie, gdy nie występuje narażenie na szkodliwe skutki promieniowania. Wręcz zaszkodzi.

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"
galeria

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"

Jeszcze jesienią ma się zacząć urządzanie dolnej części wąwozu na Czechowie, w którym planowany jest nowy park ciągnący się od ul. Północnej do ul. Kameralnej. Nie wszystkie propozycje architekta krajobrazu przypadły do gustu pobliskim mieszkańcom.