Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 lutego 2008 r.
15:42
Edytuj ten wpis

7 mld zł na drogi (zobacz prezentację GDDKiA)

0 6 A A

Priorytet drogowy na najbliższe latach do trasa z Warszawy do Piask. O tych i innych inwestycjach mówił dziś w Lublinie główny szef GDDKiA.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt planu robót na rok 2008 na terenie województwa lubelskiego (plik PPT, rozmiar 11,6 Mb)




- Skupiamy się na budowie dróg ekspresowych w województwie: trasy S17 (odcinek Warszawa-Lublin-Piaski) i S12 (odcinek Kurów-Piaski) - mówił dzisiaj w Lublinie Janusz Koper szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Ich budowa ruszy w 2009-2010 roku. Równocześnie drogowcy zabiorą się za niektóre odcinki S19 (Białystok-Lublin-Rzeszów). Cała trasa powinna być gotowa do 2015 roku.


Kierowcy dostaną również obwodnice m. in. Hrebennego (otwarcie już pod koniec marca), Tomaszowa Lubelskiego, Chełma oraz drugą część obwodnicy Puław.

Szanse na realizację mają inwestycje umieszczone na liście rezerwowej: S17 (odcinek Piaski-Hrebenne) i S12 (Piaski-Dorohusk).

- Musi być przygotowana dokumentacja. Nie chcę nazwać tego konkursem piękności, ale jeśli inwestycje na Lubelszczyźnie będą przygotowane, a w kraju nie, to pieniądze trafią tutaj - stwierdził szef drogowców.

Drogowcy spodziewają się problemów. Kiedy ruszą inwestycje, w górę pójdą ceny materiałów. Może też brakować pracowników.

- Liczymy na zainteresowanie firm z Czech czy Niemiec. Na przetargach już pojawiły się chińskie konsorcja, które niedawno budowały piękne stadiony i drogi na olimpiadę. Możemy wiele się od nich nauczyć - stwierdził Koper.
rp

Projekt planu robót na rok 2008 na terenie województwa lubelskiego:

zadania współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego:,

• DK nr 12 budowa I etapu obwodnicy m. Puławy długości 12,7 km wraz z budową nowego mostu przez rz. Wisłę w Puławach długości 1038 mb. Planowany termin zakończenia robót - I półrocze 2008 r. Całkowita wartość zadania - 393,6 mln zł w tym: rok 2008 - 57,4 mln zł.

• DK nr 17 budowa obwodnicy Hrebennego długości 2,0 km. Oddanie obwodnicy do ruchu planowane jest na I kw. 2008 r. Całkowita wartość zadania - 34,6 mln zł w tym rok 2008 -8,8 mln zł.

Zadanie współfinansowane z Funduszu Spójności
- kontynuacja przebudowy DK nr 2 na odcinku Biała Podlaska - Terespol - granica państwa, długości 30,9 km za 160,0 mln zł. Zakończenie realizacji zadania planowane jest w 2009 roku.

Zadanie współfinansowane z pożyczki na obwodnice EBI-AFI

- budowa obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego długości 6,6 km w ciągu DK nr 19. Planowane oddanie obwodnicy do ruchu I kwartał 2008 r. W ramach tego zadania przewidziany jest remont DK nr 19 na odc. granica woj.mazowieckiego - Łukowisko - Międzyrzec Podlaski. Ogólna wartość robót planowanych do wykonania w latach 2005-2008 wyniesie 106,6 mln zł w tym: rok 2008 - 19,9 mln zł.

zadania w zakresie ochrony środowiska
- realizacja zadań w strefie ograniczonego użytkowania na zrealizowanych obwodnicach Piask i Okop - 8,1 mln zł.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GIGANT / 26 czerwca 2008 o 16:27
0
ale to może od tych chińskich konsorcjów to sie nie uczmy,bo wszystko bedzie o tyci,tyci... malutkie
Avatar
drogowiec amator / 13 lutego 2008 o 14:41
0
No wszystko pięknie, ale czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak zjechać z S-17/ obwodnicy do Lublina?? Jak widać na rysunkach obwodnica budowana jest przez GDDKiA tylko do granic Lublina, a o dojazdach do niej które budować ma miasto ani słowa. W budżecie Lublina też nie przeznaczono na ten cel nawet złotówki. Szykuje się kicha na całą Polskę z udziałem lubelskich samorządowców i prezydenta, którym buduje się drogi od Warszawy a oni nie potrafią dobudować 2km w samym mieście. To chyba skutek uboczny handlu stołkami i budżetem. Brawo!!!
Avatar
KK / 13 lutego 2008 o 10:06
0
JAK ZWYKLE POMPA DUżO GLęDZENIA,RYSUNECZKI ,POKAZAKI,PGADANKI,A EFEKTY NA MUR BETON żADNE.RZYGAć JUż SIę CHCE A PRZECIEż WIADOMO żE TYM LUDZIOM CHODZI OTO żEBY SIę TYLKO PRZY STOłKACH I PENSJACH UTRZYMAć I NIECH KTOś MI UDOWODNI żE TO CO MóWIę JEST NIE PRAWDą,OD ROKU 89 UPłYNEłO JUż DUżO WODY W BYSTRZYCY A TU SIę NIC NIE ZMIENIA NA TYLE żEBY TO MIASTO WYNIEść PONAD Tę MIERNOTę I ZAśCIAN WSCHODNIEJ POLSKI
Avatar
olek / 13 lutego 2008 o 08:37
0
zobaczcie to:
[url="http://www.gddkia.gov.pl/article/informacje/aktualnosci/article.php/id_item_tree/5675968fea131404ac18694a3d3ef79b/id_art/7f369491aa3da8db5f2ed89215b5df56"]http://www.gddkia.gov.pl/article/informacj...f2ed89215b5df56[/url]

Stwierdzam iż redakcja Faktu w swoim artykule (11.01.2007)
miała w pełni rację. Sprostowanie na głównej stronie GDDiK tylko
potwierdziło moje obawa. Mapa dróg ekspresowych jest jedną białą pajęczyną
(czyli wstępne prace projektowe ). Zastanawiam się co do tej pory robili
urzędnicy instytucji odpowiedzialnych za budowę infrastruktury drogowej. Bo z
tego co zaprezentowano w sprostowaniu wynika że nic.
Wiadomo powszechnie że w poprzednich latach (lata 1990 - 2003) nie było
wystarczających funduszy na budowę czy nawet remonty istniejącej
infrastruktury. Jednak dlaczego w tak szanowanych instytucjach nikt nie wpadł na
„przyszłościowe myślenie” i nie podjął działań, które nic nie
kosztowały by wyżej wymienione instytucje, no może poza pracą (tak pracą). A
pozwoliłby wejść do UE już z gotowymi konsultacjami społecznymi, decyzjami
środowiskowymi, planami zagospodarowania itp. Jakim ułatwieniem byłoby
posiadanie tych wszystkich zgód i planów, nie było by problemu Rospudy,
specjalnych specustaw do przymusowego wykupu gruntów, NATURA 2000 itp.
Nie mam pojęcia jak zostaną wybudowane te „cuda” obiecane przez GDDiK,
obecny i poprzedni rząd jeśli przykładowo budowa prostej obwodnicy
Garwolina (12 km) trwała 3 lata, a obwodnicy Hrebbenego (14 km) 4 lata. Proszę mi
odpowiedzieć jak mając 3 lata chcecie przeprowadzić budowę 1500 km dróg
ekspresowych jeśli dla 1200 km stan zaawansowania wynosi 0 (słownie: zero)
– czyli wstępne prace projektowe ?
zobaczcie to:
[url="http://www.gddkia.gov.pl/article/informacje/aktualnosci/article.php/id_item_tree/5675968fea131404ac18694a3d3ef79b/id_art/7f369491aa3da8db5f2ed89215b5df56"]http://www.gddkia.gov.pl/article/informacj...f2ed89215b5df56[/url]

Stwierdzam iż redakcja Faktu w swoim artykule (11.01.2007)
miała w pełni rację. Sprostowanie na głównej stronie GDDiK tylko
potwierdziło moje obawa. Mapa dróg ekspresowych jest jedną białą pajęczyną
(czyli wstępne prace projektowe ). Zastanawiam się co do tej pory ro... rozwiń
Avatar
dfasr2435423 / 12 lutego 2008 o 21:04
0
POBOŻNE ŻYCZENIA JAK WSZYSTKO W TYM KRAJU ROBIONE PRZEZ ADMINISTRACJĘ PAŃSTWOWĄ!!! MIJAJĄ LATA TWORZONE SĄ TWORY W STYLU FUNDUSZY DROGOWYCH I INNE CUDA BY CIĄGNĄC KASĘ ALBO Z PODATKÓW Z PALIWA, STĄD TYLE KOSTUJE ALBO Z AKCYZY OD SAMOCHODÓW, Z FIRM TRANSPORTOWYCH ALBO BÓG WIE Z CZEGO JESZCZE I CO I NIC MARNE DROGI, PARE KILOMETRÓW DROG O LEPSZEJ NAWIERZCHNI BO DALEJ WĄSKIE I NIEBEZPEICZNE...TO ŻE STOLICA WOJEWÓDZTWA NIE MA OBWODNICY JEST MEGA POŚMIEWISKIEM ALE I MEGA SKANDALEM!!!
Avatar
walo / 12 lutego 2008 o 16:50
0
obwodnica Międzyrzeca już jest wybudowana byłaby czynna 2007r gdyby nie fuszerka to może rząd poprawki traktuje jako swój sukces
Avatar
GIGANT / 26 czerwca 2008 o 16:27
0
ale to może od tych chińskich konsorcjów to sie nie uczmy,bo wszystko bedzie o tyci,tyci... malutkie
Avatar
drogowiec amator / 13 lutego 2008 o 14:41
0
No wszystko pięknie, ale czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak zjechać z S-17/ obwodnicy do Lublina?? Jak widać na rysunkach obwodnica budowana jest przez GDDKiA tylko do granic Lublina, a o dojazdach do niej które budować ma miasto ani słowa. W budżecie Lublina też nie przeznaczono na ten cel nawet złotówki. Szykuje się kicha na całą Polskę z udziałem lubelskich samorządowców i prezydenta, którym buduje się drogi od Warszawy a oni nie potrafią dobudować 2km w samym mieście. To chyba skutek uboczny handlu stołkami i budżetem. Brawo!!!
Avatar
KK / 13 lutego 2008 o 10:06
0
JAK ZWYKLE POMPA DUżO GLęDZENIA,RYSUNECZKI ,POKAZAKI,PGADANKI,A EFEKTY NA MUR BETON żADNE.RZYGAć JUż SIę CHCE A PRZECIEż WIADOMO żE TYM LUDZIOM CHODZI OTO żEBY SIę TYLKO PRZY STOłKACH I PENSJACH UTRZYMAć I NIECH KTOś MI UDOWODNI żE TO CO MóWIę JEST NIE PRAWDą,OD ROKU 89 UPłYNEłO JUż DUżO WODY W BYSTRZYCY A TU SIę NIC NIE ZMIENIA NA TYLE żEBY TO MIASTO WYNIEść PONAD Tę MIERNOTę I ZAśCIAN WSCHODNIEJ POLSKI
Avatar
olek / 13 lutego 2008 o 08:37
0
zobaczcie to:
[url="http://www.gddkia.gov.pl/article/informacje/aktualnosci/article.php/id_item_tree/5675968fea131404ac18694a3d3ef79b/id_art/7f369491aa3da8db5f2ed89215b5df56"]http://www.gddkia.gov.pl/article/informacj...f2ed89215b5df56[/url]

Stwierdzam iż redakcja Faktu w swoim artykule (11.01.2007)
miała w pełni rację. Sprostowanie na głównej stronie GDDiK tylko
potwierdziło moje obawa. Mapa dróg ekspresowych jest jedną białą pajęczyną
(czyli wstępne prace projektowe ). Zastanawiam się co do tej pory robili
urzędnicy instytucji odpowiedzialnych za budowę infrastruktury drogowej. Bo z
tego co zaprezentowano w sprostowaniu wynika że nic.
Wiadomo powszechnie że w poprzednich latach (lata 1990 - 2003) nie było
wystarczających funduszy na budowę czy nawet remonty istniejącej
infrastruktury. Jednak dlaczego w tak szanowanych instytucjach nikt nie wpadł na
„przyszłościowe myślenie” i nie podjął działań, które nic nie
kosztowały by wyżej wymienione instytucje, no może poza pracą (tak pracą). A
pozwoliłby wejść do UE już z gotowymi konsultacjami społecznymi, decyzjami
środowiskowymi, planami zagospodarowania itp. Jakim ułatwieniem byłoby
posiadanie tych wszystkich zgód i planów, nie było by problemu Rospudy,
specjalnych specustaw do przymusowego wykupu gruntów, NATURA 2000 itp.
Nie mam pojęcia jak zostaną wybudowane te „cuda” obiecane przez GDDiK,
obecny i poprzedni rząd jeśli przykładowo budowa prostej obwodnicy
Garwolina (12 km) trwała 3 lata, a obwodnicy Hrebbenego (14 km) 4 lata. Proszę mi
odpowiedzieć jak mając 3 lata chcecie przeprowadzić budowę 1500 km dróg
ekspresowych jeśli dla 1200 km stan zaawansowania wynosi 0 (słownie: zero)
– czyli wstępne prace projektowe ?
zobaczcie to:
[url="http://www.gddkia.gov.pl/article/informacje/aktualnosci/article.php/id_item_tree/5675968fea131404ac18694a3d3ef79b/id_art/7f369491aa3da8db5f2ed89215b5df56"]http://www.gddkia.gov.pl/article/informacj...f2ed89215b5df56[/url]

Stwierdzam iż redakcja Faktu w swoim artykule (11.01.2007)
miała w pełni rację. Sprostowanie na głównej stronie GDDiK tylko
potwierdziło moje obawa. Mapa dróg ekspresowych jest jedną białą pajęczyną
(czyli wstępne prace projektowe ). Zastanawiam się co do tej pory ro... rozwiń
Avatar
dfasr2435423 / 12 lutego 2008 o 21:04
0
POBOŻNE ŻYCZENIA JAK WSZYSTKO W TYM KRAJU ROBIONE PRZEZ ADMINISTRACJĘ PAŃSTWOWĄ!!! MIJAJĄ LATA TWORZONE SĄ TWORY W STYLU FUNDUSZY DROGOWYCH I INNE CUDA BY CIĄGNĄC KASĘ ALBO Z PODATKÓW Z PALIWA, STĄD TYLE KOSTUJE ALBO Z AKCYZY OD SAMOCHODÓW, Z FIRM TRANSPORTOWYCH ALBO BÓG WIE Z CZEGO JESZCZE I CO I NIC MARNE DROGI, PARE KILOMETRÓW DROG O LEPSZEJ NAWIERZCHNI BO DALEJ WĄSKIE I NIEBEZPEICZNE...TO ŻE STOLICA WOJEWÓDZTWA NIE MA OBWODNICY JEST MEGA POŚMIEWISKIEM ALE I MEGA SKANDALEM!!!
Avatar
walo / 12 lutego 2008 o 16:50
0
obwodnica Międzyrzeca już jest wybudowana byłaby czynna 2007r gdyby nie fuszerka to może rząd poprawki traktuje jako swój sukces
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 0 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 0 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 2 0

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu 2 4

W dużych korkach utknęli dzisiaj rano kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w stronę Krochmalnej i dalej do Diamentowej i dworca kolejowego. To efekt zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach
27 września 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. Puławska Akademia Plastyczna, świętująca X-lecie istnienia, organizuje jubileuszową wystawę Kwiaty, której wernisaż odbędzie się 27 września o godz. 18 w Galerii Inter Libros w Puławach (ul. Głęboka 7a).

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower
film

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower 23 2

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w niedzielę do Wąwolnicy. Weźmie udział w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie 2 1

Nie zatrzymał się do kontroli w Lubartowie, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg. 31-latek był po narkotykach.

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują 0

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało 11 4

Zakończyły się poszukiwania zaginionego w marcu 30-latka z Hutkowa. Ciało mężczyzny znaleziono na posesji jego rodziny.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników. 0

Kondycja firmy zależy od wielu czynników, a jednym z ważniejszych są jej pracownicy. Można mieć najlepsze urządzenia, sale konferencyjne, pracować w pięknych wnętrzach, ale nie znaczyć nic na rynku, jeśli zatrudniona kadra nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Czasem dzieje się tak z prozaicznego powodu - braku współpracy między różnymi działami. Im większa organizacja, tym kryzys może narastać. Rozwiązaniem tego problemu są wyjazdy integracyjne, które jednak wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Co się zmieniło?

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia 0 0

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”. A uczniowie, którzy wezmą również udział w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, mają szansę na cenne nagrody i indeksy na studia.

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna"

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna" 1 1