Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 grudnia 2010 r.
13:41
Edytuj ten wpis

Będą pieniądze na budowę "Orlików” i "schetynówek” (lista dróg)

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 10 A A

Najbiedniejszym gminom rząd w połowie sfinansuje budowę boisk "Orlik”. Będą też pieniądze na remonty dróg lokalnych czyli tzw. schetynówek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rząd chce, żeby do końca przyszłego roku w każdej gminie był przynajmniej jeden "Orlik”. Wnioski na dofinansowanie budowy boisk można składać do końca marca 2011 roku.

Boisko musi powstać do 31 grudnia przyszłego roku. Budowa jednego "Orlika” kosztuje ok. 1 mln zł.

Będą też dotacje na remonty dróg lokalnych. Zgodnie z planem zatwierdzonym przez Jerzego Millera, szefa MSWiA, na Lubelszczyźnie w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg 2008–2011 zostanie wyremontowanych w przyszłym roku 16 odcinków dróg powiatowych i 41 odcinków dróg gminnych.

Nowy asfalt dostaną kierowcy m.in. w miejscowości Płusy (gm. Księżpol), Biłgoraju (ul. Poniatowskiego), Siennicy Różanej, Rykach, Dołhobyczowie (mała obwodnica centrum miejscowości), Parczewie (ulice: Szpitalna, Chałubińskiego i połączenie z ulicą Ogrodową).

Pełna lista dofinansowanych dróg w załącznikach do tego artykułu.

W 2011 roku zostanie zrealizowanych w kraju 680 inwestycji, obejmujących blisko 2,1 tys. km dróg lokalnych (około 868 km gminnych i ponad 1,2 tys. km powiatowych).

– Spodziewamy się, że liczba inwestycji będzie wyższa dzięki oszczędnościom poprzetargowym – mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowa MSWiA.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Darek / 28 grudnia 2010 o 08:21
0
Gmina Chodel znów rok do tyłu. Co ten wójcina robi w tej gminie? A mówiłem przed wyborami: nie głosujcie na starego dziada bo on nic poza szczuciem nie potrafi. Jemu wszyscy utrudniają i stąd te niepowodzenia. Możliwości kredytowania się skończyły, własnych zwiększonych dochodów brak, przesiedzi więc stary wypalony ramol przez kolejne cztery lata a wam ciemnym wciśnie remont śmierdzącego kina. Ręce opadają.
Avatar
mindex / 28 grudnia 2010 o 00:44
0
[quote name='piłkarz' timestamp='1293475390' post='412054']
[size="5"]BEŁŻYCE PROSZĄ O ORLIK !!![/size]
[/quote]

Warszawa pier***i Wrocław. ;D
Avatar
mieszkaniec / 27 grudnia 2010 o 22:05
0
Wynika z artykułu że obiecywana przez Burmistrza budowa ulic w Międzyrzecu P w ramach tego programu były tylko obiecanką wyborczą a g....pi naród dał się drugi raz nabrać!!!
Avatar
piłkarz / 27 grudnia 2010 o 19:43
0
[size="5"]BEŁŻYCE PROSZĄ O ORLIK !!![/size]
Avatar
Maciek / 27 grudnia 2010 o 18:28
0
To jest news dla kre tynów, którzy głosowali na PO. Już nikt chyba nie wierzy w te brednie o drogach i pseudosukcesach. Od początku roku podwyżki cen wszystkiego i obniżka płac , kradzież emerytur. Kłamstwa , łgarstwa, obłuda, sprzedaż kraju , oddanie niepodległości, upadlanie patriotów, kolaboracja z kacapami. Oto rządy PO. Kupujcie to dalej, ockniecie się jak już będziecie mieć gołe dupska.
Avatar
kierowca / 27 grudnia 2010 o 18:02
0
Zapomnij o S17. Nawet nie wiesz ile to już razy słyszałem obietnice budowy tej drogi.
Dzisiaj słyszałem, że już jest obcięta ta inwestycja, a samorządowcy dla picu pewnie jeszcze z miesiąc pogrożą skargą, a potem ucichną żeby nie psuć Donkowi statystyk wyborczych.
Złodziejstwo piep....ne.
Tylko patrzeć jak oddzieli Wisła bogaty zachód od biednego PSLowskiego wschodu.
Avatar
PrawdziweobliczePoteraz / 27 grudnia 2010 o 17:53
0
DAJCIE KASĘ NA S17 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
cdr / 27 grudnia 2010 o 15:28
0
[quote name='fujara bełżycka' timestamp='1293459158' post='411962']
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
[/quote]

byłeś i będziesz fujarą:
wniosek: 12 10lPI20',Powiat Lubelski Przebudowa nawierzchni bitumicznej na
drodze powiatowej Nr 2233L Miłocin - Stasin Podole o łącznejd ługości 9465 mb.
wartość: 5 991,2zł,wnioskowana kwota: 2 995,6zł (wkład własny 50% powiat i 50% gmina bełżyce i wojciechów),
a w tym roku ze schetynówek wierzchowiska - zalesie, czytaj juzik ze zrozumieniem.
[quote name='fujara bełżycka' timestamp='1293459158' post='411962']
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
[/quote]

byłeś i będziesz fujarą:
wniosek: 12 10lPI20',Powiat Lubelski Przebudowa nawierzchni bitumicznej na
drodze powiatowej Nr 2233L Miłocin - Stasin Podole o łącznejd ługości 9465 mb.
wartość: 5 991,2zł,wnioskowana kwota: 2 995,6zł (wkład własny 50% powiat i 50% gmina bełżyce i wojciechów),
a w tym roku ze ... rozwiń
Avatar
fujara bełżycka / 27 grudnia 2010 o 15:12
0
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
Avatar
larry / 27 grudnia 2010 o 14:27
0
Bawcie sie i róbta co chceta....Nie samym jedzeniem ludzie powinni zyc, wystarczy sport, a że w podartych portasach to nic to....:-) Pozdrawiam pryszczatych wyborców PO, hehehe
Avatar
Darek / 28 grudnia 2010 o 08:21
0
Gmina Chodel znów rok do tyłu. Co ten wójcina robi w tej gminie? A mówiłem przed wyborami: nie głosujcie na starego dziada bo on nic poza szczuciem nie potrafi. Jemu wszyscy utrudniają i stąd te niepowodzenia. Możliwości kredytowania się skończyły, własnych zwiększonych dochodów brak, przesiedzi więc stary wypalony ramol przez kolejne cztery lata a wam ciemnym wciśnie remont śmierdzącego kina. Ręce opadają.
Avatar
mindex / 28 grudnia 2010 o 00:44
0
[quote name='piłkarz' timestamp='1293475390' post='412054']
[size="5"]BEŁŻYCE PROSZĄ O ORLIK !!![/size]
[/quote]

Warszawa pier***i Wrocław. ;D
Avatar
mieszkaniec / 27 grudnia 2010 o 22:05
0
Wynika z artykułu że obiecywana przez Burmistrza budowa ulic w Międzyrzecu P w ramach tego programu były tylko obiecanką wyborczą a g....pi naród dał się drugi raz nabrać!!!
Avatar
piłkarz / 27 grudnia 2010 o 19:43
0
[size="5"]BEŁŻYCE PROSZĄ O ORLIK !!![/size]
Avatar
Maciek / 27 grudnia 2010 o 18:28
0
To jest news dla kre tynów, którzy głosowali na PO. Już nikt chyba nie wierzy w te brednie o drogach i pseudosukcesach. Od początku roku podwyżki cen wszystkiego i obniżka płac , kradzież emerytur. Kłamstwa , łgarstwa, obłuda, sprzedaż kraju , oddanie niepodległości, upadlanie patriotów, kolaboracja z kacapami. Oto rządy PO. Kupujcie to dalej, ockniecie się jak już będziecie mieć gołe dupska.
Avatar
kierowca / 27 grudnia 2010 o 18:02
0
Zapomnij o S17. Nawet nie wiesz ile to już razy słyszałem obietnice budowy tej drogi.
Dzisiaj słyszałem, że już jest obcięta ta inwestycja, a samorządowcy dla picu pewnie jeszcze z miesiąc pogrożą skargą, a potem ucichną żeby nie psuć Donkowi statystyk wyborczych.
Złodziejstwo piep....ne.
Tylko patrzeć jak oddzieli Wisła bogaty zachód od biednego PSLowskiego wschodu.
Avatar
PrawdziweobliczePoteraz / 27 grudnia 2010 o 17:53
0
DAJCIE KASĘ NA S17 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
cdr / 27 grudnia 2010 o 15:28
0
[quote name='fujara bełżycka' timestamp='1293459158' post='411962']
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
[/quote]

byłeś i będziesz fujarą:
wniosek: 12 10lPI20',Powiat Lubelski Przebudowa nawierzchni bitumicznej na
drodze powiatowej Nr 2233L Miłocin - Stasin Podole o łącznejd ługości 9465 mb.
wartość: 5 991,2zł,wnioskowana kwota: 2 995,6zł (wkład własny 50% powiat i 50% gmina bełżyce i wojciechów),
a w tym roku ze schetynówek wierzchowiska - zalesie, czytaj juzik ze zrozumieniem.
[quote name='fujara bełżycka' timestamp='1293459158' post='411962']
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
[/quote]

byłeś i będziesz fujarą:
wniosek: 12 10lPI20',Powiat Lubelski Przebudowa nawierzchni bitumicznej na
drodze powiatowej Nr 2233L Miłocin - Stasin Podole o łącznejd ługości 9465 mb.
wartość: 5 991,2zł,wnioskowana kwota: 2 995,6zł (wkład własny 50% powiat i 50% gmina bełżyce i wojciechów),
a w tym roku ze ... rozwiń
Avatar
fujara bełżycka / 27 grudnia 2010 o 15:12
0
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
Avatar
larry / 27 grudnia 2010 o 14:27
0
Bawcie sie i róbta co chceta....Nie samym jedzeniem ludzie powinni zyc, wystarczy sport, a że w podartych portasach to nic to....:-) Pozdrawiam pryszczatych wyborców PO, hehehe
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 0 16

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 81 19

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 69 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 108 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 7 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 32 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!