Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 grudnia 2010 r.
13:41
Edytuj ten wpis

Będą pieniądze na budowę "Orlików” i "schetynówek” (lista dróg)

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 10 A A

Najbiedniejszym gminom rząd w połowie sfinansuje budowę boisk "Orlik”. Będą też pieniądze na remonty dróg lokalnych czyli tzw. schetynówek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rząd chce, żeby do końca przyszłego roku w każdej gminie był przynajmniej jeden "Orlik”. Wnioski na dofinansowanie budowy boisk można składać do końca marca 2011 roku.

Boisko musi powstać do 31 grudnia przyszłego roku. Budowa jednego "Orlika” kosztuje ok. 1 mln zł.

Będą też dotacje na remonty dróg lokalnych. Zgodnie z planem zatwierdzonym przez Jerzego Millera, szefa MSWiA, na Lubelszczyźnie w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg 2008–2011 zostanie wyremontowanych w przyszłym roku 16 odcinków dróg powiatowych i 41 odcinków dróg gminnych.

Nowy asfalt dostaną kierowcy m.in. w miejscowości Płusy (gm. Księżpol), Biłgoraju (ul. Poniatowskiego), Siennicy Różanej, Rykach, Dołhobyczowie (mała obwodnica centrum miejscowości), Parczewie (ulice: Szpitalna, Chałubińskiego i połączenie z ulicą Ogrodową).

Pełna lista dofinansowanych dróg w załącznikach do tego artykułu.

W 2011 roku zostanie zrealizowanych w kraju 680 inwestycji, obejmujących blisko 2,1 tys. km dróg lokalnych (około 868 km gminnych i ponad 1,2 tys. km powiatowych).

– Spodziewamy się, że liczba inwestycji będzie wyższa dzięki oszczędnościom poprzetargowym – mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowa MSWiA.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Darek / 28 grudnia 2010 r. o 08:21
Gmina Chodel znów rok do tyłu. Co ten wójcina robi w tej gminie? A mówiłem przed wyborami: nie głosujcie na starego dziada bo on nic poza szczuciem nie potrafi. Jemu wszyscy utrudniają i stąd te niepowodzenia. Możliwości kredytowania się skończyły, własnych zwiększonych dochodów brak, przesiedzi więc stary wypalony ramol przez kolejne cztery lata a wam ciemnym wciśnie remont śmierdzącego kina. Ręce opadają.
Avatar
mindex / 28 grudnia 2010 r. o 00:44
[quote name='piłkarz' timestamp='1293475390' post='412054']
[size="5"]BEŁŻYCE PROSZĄ O ORLIK !!![/size]
[/quote]

Warszawa pier***i Wrocław. ;D
Avatar
mieszkaniec / 27 grudnia 2010 r. o 22:05
Wynika z artykułu że obiecywana przez Burmistrza budowa ulic w Międzyrzecu P w ramach tego programu były tylko obiecanką wyborczą a g....pi naród dał się drugi raz nabrać!!!
Avatar
piłkarz / 27 grudnia 2010 r. o 19:43
[size="5"]BEŁŻYCE PROSZĄ O ORLIK !!![/size]
Avatar
Maciek / 27 grudnia 2010 r. o 18:28
To jest news dla kre tynów, którzy głosowali na PO. Już nikt chyba nie wierzy w te brednie o drogach i pseudosukcesach. Od początku roku podwyżki cen wszystkiego i obniżka płac , kradzież emerytur. Kłamstwa , łgarstwa, obłuda, sprzedaż kraju , oddanie niepodległości, upadlanie patriotów, kolaboracja z kacapami. Oto rządy PO. Kupujcie to dalej, ockniecie się jak już będziecie mieć gołe dupska.
Avatar
kierowca / 27 grudnia 2010 r. o 18:02
Zapomnij o S17. Nawet nie wiesz ile to już razy słyszałem obietnice budowy tej drogi.
Dzisiaj słyszałem, że już jest obcięta ta inwestycja, a samorządowcy dla picu pewnie jeszcze z miesiąc pogrożą skargą, a potem ucichną żeby nie psuć Donkowi statystyk wyborczych.
Złodziejstwo piep....ne.
Tylko patrzeć jak oddzieli Wisła bogaty zachód od biednego PSLowskiego wschodu.
Avatar
PrawdziweobliczePoteraz / 27 grudnia 2010 r. o 17:53
DAJCIE KASĘ NA S17 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
cdr / 27 grudnia 2010 r. o 15:28
[quote name='fujara bełżycka' timestamp='1293459158' post='411962']
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
[/quote]

byłeś i będziesz fujarą:
wniosek: 12 10lPI20',Powiat Lubelski Przebudowa nawierzchni bitumicznej na
drodze powiatowej Nr 2233L Miłocin - Stasin Podole o łącznejd ługości 9465 mb.
wartość: 5 991,2zł,wnioskowana kwota: 2 995,6zł (wkład własny 50% powiat i 50% gmina bełżyce i wojciechów),
a w tym roku ze schetynówek wierzchowiska - zalesie, czytaj juzik ze zrozumieniem.
[quote name='fujara bełżycka' timestamp='1293459158' post='411962']
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
[/quote]

byłeś i będziesz fujarą:
wniosek: 12 10lPI20',Powiat Lubelski Przebudowa nawierzchni bitumicznej na
drodze powiatowej Nr 2233L Miłocin - Stasin Podole o łącznejd ługości 9465 mb.
wartość: 5 991,2zł,wnioskowana kwota: 2 995,6zł (wkład własny 50% powiat i 50% gmina bełżyce i wojciechów),
a w tym roku ze ... rozwiń
Avatar
fujara bełżycka / 27 grudnia 2010 r. o 15:12
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
Avatar
larry / 27 grudnia 2010 r. o 14:27
Bawcie sie i róbta co chceta....Nie samym jedzeniem ludzie powinni zyc, wystarczy sport, a że w podartych portasach to nic to....:-) Pozdrawiam pryszczatych wyborców PO, hehehe
Avatar
Darek / 28 grudnia 2010 r. o 08:21
Gmina Chodel znów rok do tyłu. Co ten wójcina robi w tej gminie? A mówiłem przed wyborami: nie głosujcie na starego dziada bo on nic poza szczuciem nie potrafi. Jemu wszyscy utrudniają i stąd te niepowodzenia. Możliwości kredytowania się skończyły, własnych zwiększonych dochodów brak, przesiedzi więc stary wypalony ramol przez kolejne cztery lata a wam ciemnym wciśnie remont śmierdzącego kina. Ręce opadają.
Avatar
mindex / 28 grudnia 2010 r. o 00:44
[quote name='piłkarz' timestamp='1293475390' post='412054']
[size="5"]BEŁŻYCE PROSZĄ O ORLIK !!![/size]
[/quote]

Warszawa pier***i Wrocław. ;D
Avatar
mieszkaniec / 27 grudnia 2010 r. o 22:05
Wynika z artykułu że obiecywana przez Burmistrza budowa ulic w Międzyrzecu P w ramach tego programu były tylko obiecanką wyborczą a g....pi naród dał się drugi raz nabrać!!!
Avatar
piłkarz / 27 grudnia 2010 r. o 19:43
[size="5"]BEŁŻYCE PROSZĄ O ORLIK !!![/size]
Avatar
Maciek / 27 grudnia 2010 r. o 18:28
To jest news dla kre tynów, którzy głosowali na PO. Już nikt chyba nie wierzy w te brednie o drogach i pseudosukcesach. Od początku roku podwyżki cen wszystkiego i obniżka płac , kradzież emerytur. Kłamstwa , łgarstwa, obłuda, sprzedaż kraju , oddanie niepodległości, upadlanie patriotów, kolaboracja z kacapami. Oto rządy PO. Kupujcie to dalej, ockniecie się jak już będziecie mieć gołe dupska.
Avatar
kierowca / 27 grudnia 2010 r. o 18:02
Zapomnij o S17. Nawet nie wiesz ile to już razy słyszałem obietnice budowy tej drogi.
Dzisiaj słyszałem, że już jest obcięta ta inwestycja, a samorządowcy dla picu pewnie jeszcze z miesiąc pogrożą skargą, a potem ucichną żeby nie psuć Donkowi statystyk wyborczych.
Złodziejstwo piep....ne.
Tylko patrzeć jak oddzieli Wisła bogaty zachód od biednego PSLowskiego wschodu.
Avatar
PrawdziweobliczePoteraz / 27 grudnia 2010 r. o 17:53
DAJCIE KASĘ NA S17 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
cdr / 27 grudnia 2010 r. o 15:28
[quote name='fujara bełżycka' timestamp='1293459158' post='411962']
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
[/quote]

byłeś i będziesz fujarą:
wniosek: 12 10lPI20',Powiat Lubelski Przebudowa nawierzchni bitumicznej na
drodze powiatowej Nr 2233L Miłocin - Stasin Podole o łącznejd ługości 9465 mb.
wartość: 5 991,2zł,wnioskowana kwota: 2 995,6zł (wkład własny 50% powiat i 50% gmina bełżyce i wojciechów),
a w tym roku ze schetynówek wierzchowiska - zalesie, czytaj juzik ze zrozumieniem.
[quote name='fujara bełżycka' timestamp='1293459158' post='411962']
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
[/quote]

byłeś i będziesz fujarą:
wniosek: 12 10lPI20',Powiat Lubelski Przebudowa nawierzchni bitumicznej na
drodze powiatowej Nr 2233L Miłocin - Stasin Podole o łącznejd ługości 9465 mb.
wartość: 5 991,2zł,wnioskowana kwota: 2 995,6zł (wkład własny 50% powiat i 50% gmina bełżyce i wojciechów),
a w tym roku ze ... rozwiń
Avatar
fujara bełżycka / 27 grudnia 2010 r. o 15:12
Bychawa może wykorzystać a Bełżyce nie ?
Brawo dla sąsiadów za kolejne inwestycje.
Avatar
larry / 27 grudnia 2010 r. o 14:27
Bawcie sie i róbta co chceta....Nie samym jedzeniem ludzie powinni zyc, wystarczy sport, a że w podartych portasach to nic to....:-) Pozdrawiam pryszczatych wyborców PO, hehehe
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć z niedzielnego meczu
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

W meczu z KPR Gminy Kobierzyce na boisko wróciła Daria Szynkaruk. To kolejna po Oktawii Płomińskiej zawodniczka, która wraca do zespołu po urazie.

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Na początku przyszłego miesiąca powinien się zacząć montaż nowej wiaty na przystanku komunikacji miejskiej obok szpitala przy al. Kraśnickiej. Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za nią niemal 72 tys. zł.