Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 grudnia 2010 r.
22:11
Edytuj ten wpis

Ekspresówka z Kurowa do Lublina powstanie "jak tylko znajdą się środki"

0 42 A A

Budowa odcinka ekspresowej drogi S-17 od węzła Sielce (koło Kurowa) do obwodnicy Piask miała rozpocząć się w tym roku. Tymczasem w ministerialnym projekcie budowy dróg do 2015 roku, budowa odcinka Kurów–Lublin–Piaski znalazła się wśród zadań, których realizacja "może zacząć się do 2013 roku”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Co to oznacza dla naszego województwa? – Plany inwestycyjne mogą przeciągnąć się w czasie. Ale na pewno droga powstanie do roku 2015 – obiecuje Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Jeśli tylko znajdą się środki na tę drogę, to inwestycja zostanie rozpoczęta – zapewnia Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy ministra infrastruktury.

Z projektu resortu wynika, że nie jest zagrożony odcinek S-17 od węzła Witosa do Piask. Na ten fragment drogi została już podpisana umowa i roboty się rozpoczęły. – Do końca lutego wykonawca ma wyciąć drzewa – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Lubelscy politycy zapowiadają interwencję w tej sprawie. – Cała inwestycja miała być zakończona do 2012 roku – przypomina Lech Sprawka, poseł PiS, który kandydował na prezydenta Lublina.

– Teraz okazuje się, że budowa czterech z pięciu odcinków "siedemnastki” może rozpocząć się dopiero w 2013 roku, czyli rok po zapowiadanym ich zakończeniu. W przyszłym tygodniu sprawdzę, ile pieniędzy jest zapisanych na 2011 rok na inwestycję. Jeśli tych funduszy nie będzie lub będzie za mało, to rozpoczynam akcję protestacyjną.

– "17” szykujemy od przeszło 10 lat i gdyby dwa lata temu umowy były podpisane, to droga byłaby gotowa – mówi Stanisław Żmijan, szef PO na Lubelszczyźnie. – Zrobię wszystko, by drugi przygotowany odcinek trasy (od Kurowa w stronę Lublina) trafił do realizacji – dodaje poseł PO.

Plany resortu przewidują także, że dopiero po 2013 roku ruszą prace nad mazowieckim odcinkiem drogi S-17 od Warszawy do Garwolina i dalej do Kurowa. Podobnie będzie z odcinkiem łączącym Piaski z Hrebennem.

Regiomoto.pl - Na razie jedyna w regionie autostrada... możliwości dla sprzedających i kupujących samochody.


Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja to ja / 10 grudnia 2010 o 09:31
0
[quote name='hahaha' timestamp='1291905825' post='402047']
ciekawe w którym miejscu rozpoczęto już prace na 17
[/quote]
Budowałeś coś kiedyś? JAk nie to pomyśl troche, albo wybierz się do starostwa i dowiedz ile jest potrzebnych rzeczy: projekt, uzgodnienia, prztergi a o wykupie działek nie wspomne. To najdłużej trwa a nie sama budowa.
Dlatego rozpoczęto prace nie zawsze oznacza, że już będziesz widział drogowców na drodze następnego dnia.
Avatar
lili / 9 grudnia 2010 o 17:44
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
klain / 9 grudnia 2010 o 16:10
0
[quote name='7 up' timestamp='1291903079' post='402004']
Podobna informacja nt lotniska to jeszcze w bieżącym roku czy w przyszłym? Ludziska obstawiajcie.
[/quote]

Jak powiedziała mi pewna osoba związana z lotniskiem w Świdniku to szansa na wybudowanie go do 2012 jest jakby zatrudnili jutro 10000 chińczyków i ostro ruszyliby do pracy.
Avatar
hahaha / 9 grudnia 2010 o 15:43
0
ciekawe w którym miejscu rozpoczęto już prace na 17
Avatar
oldi / 9 grudnia 2010 o 15:00
0
najbardziej POkraczną dzielnica Lublina są Czuby. Tam najchętniej wybierają kłamcę
Avatar
7 up / 9 grudnia 2010 o 14:57
0
Podobna informacja nt lotniska to jeszcze w bieżącym roku czy w przyszłym? Ludziska obstawiajcie.
Avatar
komar / 9 grudnia 2010 o 14:54
0
[quote name='kika' timestamp='1291897457' post='401905']
Tylko totalny abnegat ekonomiczny myśli że w gospodarce wszytko się dzieje w czasie rzeczywistym, te 50 mld deficytu to spadek po PiSie. Dzisiaj podjęte decyzje w gospodarce dopiero za rok lub dalej przyniosą efekty.... no ale to taki pierdół. PiS obniżył składki rentowe, ubyło 20 mld z budżetu, czy zaproponowali coś w zamian, skad pokryć tą dzierę? Poszli na zasadzie po nas chodzby poptop i niech sie PO martwi....
[/quote]
Zerknij matołku do słownika co znaczy "abnegat".
[quote name='kika' timestamp='1291897457' post='401905']
Tylko totalny abnegat ekonomiczny myśli że w gospodarce wszytko się dzieje w czasie rzeczywistym, te 50 mld deficytu to spadek po PiSie. Dzisiaj podjęte decyzje w gospodarce dopiero za rok lub dalej przyniosą efekty.... no ale to taki pierdół. PiS obniżył składki rentowe, ubyło 20 mld z budżetu, czy zaproponowali coś w zamian, skad pokryć tą dzierę? Poszli na zasadzie po nas chodzby poptop i niech sie PO martwi....
[/quote]
Zerknij matołku do s... rozwiń
Avatar
jAGA / 9 grudnia 2010 o 14:46
0
– "17” szykujemy od przeszło 10 lat i gdyby dwa lata temu umowy były podpisane, to droga byłaby gotowa – mówi Stanisław Żmijan, szef PO na Lubelszczyźnie. – Zrobię wszystko, by drugi przygotowany odcinek trasy (od Kurowa w stronę Lublina) trafił do realizacji – dodaje poseł PO.
A KTO RZADZIŁ 2 LATA TEMU????? znowu podłe pisiory? żal.pl
Avatar
wolność w głośnikach / 9 grudnia 2010 o 14:30
0
[quote name='Karol' timestamp='1291895544' post='401887']
Tu sobie mozecie mapke zobaczyc.
http://bi.gazeta.pl/im/2/8790/m8790022.jpg
[/quote]
na mapce jesteśmy białą plamą...
a może nas nie ma?! i wszystko to nam się śni Tak jak druga Japonia i Irlandia
Avatar
wasyl / 9 grudnia 2010 o 14:12
0
A jak zrobili w Rzeszowskim- zaczaili że rząd chce zabrać kase więc szybko rozstrzygneli przetargi i podpisali umowy z wykonawcami.I rząd dostał po lodzie. Tam będą drogi a u nas urzędasy spartaczyli temat!!!
Avatar
ja to ja / 10 grudnia 2010 o 09:31
0
[quote name='hahaha' timestamp='1291905825' post='402047']
ciekawe w którym miejscu rozpoczęto już prace na 17
[/quote]
Budowałeś coś kiedyś? JAk nie to pomyśl troche, albo wybierz się do starostwa i dowiedz ile jest potrzebnych rzeczy: projekt, uzgodnienia, prztergi a o wykupie działek nie wspomne. To najdłużej trwa a nie sama budowa.
Dlatego rozpoczęto prace nie zawsze oznacza, że już będziesz widział drogowców na drodze następnego dnia.
Avatar
lili / 9 grudnia 2010 o 17:44
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
klain / 9 grudnia 2010 o 16:10
0
[quote name='7 up' timestamp='1291903079' post='402004']
Podobna informacja nt lotniska to jeszcze w bieżącym roku czy w przyszłym? Ludziska obstawiajcie.
[/quote]

Jak powiedziała mi pewna osoba związana z lotniskiem w Świdniku to szansa na wybudowanie go do 2012 jest jakby zatrudnili jutro 10000 chińczyków i ostro ruszyliby do pracy.
Avatar
hahaha / 9 grudnia 2010 o 15:43
0
ciekawe w którym miejscu rozpoczęto już prace na 17
Avatar
oldi / 9 grudnia 2010 o 15:00
0
najbardziej POkraczną dzielnica Lublina są Czuby. Tam najchętniej wybierają kłamcę
Avatar
7 up / 9 grudnia 2010 o 14:57
0
Podobna informacja nt lotniska to jeszcze w bieżącym roku czy w przyszłym? Ludziska obstawiajcie.
Avatar
komar / 9 grudnia 2010 o 14:54
0
[quote name='kika' timestamp='1291897457' post='401905']
Tylko totalny abnegat ekonomiczny myśli że w gospodarce wszytko się dzieje w czasie rzeczywistym, te 50 mld deficytu to spadek po PiSie. Dzisiaj podjęte decyzje w gospodarce dopiero za rok lub dalej przyniosą efekty.... no ale to taki pierdół. PiS obniżył składki rentowe, ubyło 20 mld z budżetu, czy zaproponowali coś w zamian, skad pokryć tą dzierę? Poszli na zasadzie po nas chodzby poptop i niech sie PO martwi....
[/quote]
Zerknij matołku do słownika co znaczy "abnegat".
[quote name='kika' timestamp='1291897457' post='401905']
Tylko totalny abnegat ekonomiczny myśli że w gospodarce wszytko się dzieje w czasie rzeczywistym, te 50 mld deficytu to spadek po PiSie. Dzisiaj podjęte decyzje w gospodarce dopiero za rok lub dalej przyniosą efekty.... no ale to taki pierdół. PiS obniżył składki rentowe, ubyło 20 mld z budżetu, czy zaproponowali coś w zamian, skad pokryć tą dzierę? Poszli na zasadzie po nas chodzby poptop i niech sie PO martwi....
[/quote]
Zerknij matołku do s... rozwiń
Avatar
jAGA / 9 grudnia 2010 o 14:46
0
– "17” szykujemy od przeszło 10 lat i gdyby dwa lata temu umowy były podpisane, to droga byłaby gotowa – mówi Stanisław Żmijan, szef PO na Lubelszczyźnie. – Zrobię wszystko, by drugi przygotowany odcinek trasy (od Kurowa w stronę Lublina) trafił do realizacji – dodaje poseł PO.
A KTO RZADZIŁ 2 LATA TEMU????? znowu podłe pisiory? żal.pl
Avatar
wolność w głośnikach / 9 grudnia 2010 o 14:30
0
[quote name='Karol' timestamp='1291895544' post='401887']
Tu sobie mozecie mapke zobaczyc.
http://bi.gazeta.pl/im/2/8790/m8790022.jpg
[/quote]
na mapce jesteśmy białą plamą...
a może nas nie ma?! i wszystko to nam się śni Tak jak druga Japonia i Irlandia
Avatar
wasyl / 9 grudnia 2010 o 14:12
0
A jak zrobili w Rzeszowskim- zaczaili że rząd chce zabrać kase więc szybko rozstrzygneli przetargi i podpisali umowy z wykonawcami.I rząd dostał po lodzie. Tam będą drogi a u nas urzędasy spartaczyli temat!!!
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie
galeria

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie 0 1

Przed możliwym wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta i radnych ostrzega ich autorka listu otwartego dotyczącego górek czechowskich. List jest odpowiedzią na nieoficjalne doniesienia, że już w przyszłym tygodniu może dojść do głosowania w sprawie przeznaczenia części górek pod blokowiska

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce 0 0

Ciekawy mecz w Tomaszowie Lubelskim na zakończenie sezonu. Do przerwy Łada prowadziła 2:0, ale w drugiej połowie niebiesko-biali wyrównali. A mogli nawet wygrać

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii 0 0

W Werbkowicach mają powody do radości. Po wygranej w ostatniej kolejce z Polesiem Kock 3:0 drużyna Piotra Welcza zakończyła sezon na czwartym miejscu. Kryształ nigdy nie był jeszcze tak wysoko

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia]
galeria

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia] 0 1

W piątek na Moście Kultury była okazja żeby potańczyć. Wystąpił znany i lubiany zespół - Czarne Lwy z Przedmieścia.

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać 0 0

Drugi mecz z rzędu Kłos Chełm zagrał bez nominalnego bramkarza. Mimo to wygrał z Górnikiem II Łęczna aż 4:0. Przy okazji obie drużyny zrobiły przegląd kadr, zwłaszcza pod kątem młodzieży

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt 0 15

Puławscy radni złożyli oświadczenia majątkowe za 2018 rok. Średnio co drugi samorządowiec spłaca kredyt.

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób
film

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób 23 2

Nowa Wieś Kącka (woj. dolnośląskie). Pięciu pasażerów samochodu osobowego zginęło w zderzeniu z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka na Dolnym Śląsku. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto 1 7

Kobieta kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście. Oboje trafili do szpitala.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019
19 czerwca 2019, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019 0 0

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców Czubów Południowych na wspólne, radosne świętowanie. Organizatorzy zapraszają w środę, 19 czerwca od godz. 16 na tereny zielone Parku Jana Pawła II. Będzie się działo!

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek 34 17

W sobotę na terenie woj. lubelskiego utonęły dwie osoby.

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie
zdjęcia
galeria

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie 0 2

W piątek ósmoklasiści z Prywatna Szkoła Podstawowa i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie bawili się na balu.

Małe Inne Brzmienia - warsztaty dla dzieci i młodzieży
27 czerwca 2019, 0:00

Małe Inne Brzmienia - warsztaty dla dzieci i młodzieży 0 0

Tradycyjnie, równolegle z festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, który w tym roku odbędzie się w dniach 27-30 czerwca, organizatorzy zapraszają także na Małe Inne Brzmienia, czyli cykl warsztatów i zajęć muzycznych dla dzieci i młodzieży.

Tajemnicza śmierć matki sześciorga dzieci [wideo]
film

Tajemnicza śmierć matki sześciorga dzieci [wideo] 14 4

Ciało matki sześciorga dzieci znaleziono w zaroślach kilka kilometrów od domu. Policja zatrzymała podejrzanego o zbrodnię, ale niewykluczone, że wkrótce wyjdzie na wolność. Czy sprawa może mieć drugie dno?

Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie. Premier: "Nie ma przyszłości Państwa Polskiego bez przyszłości rodzin"
zdjęcia, wideo
galeria

Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie. Premier: "Nie ma przyszłości Państwa Polskiego bez przyszłości rodzin" 0 8

W tym roku do Lubartowa przyjechali goście aż z 98 gmin z całej Polski. W tym niemal z każdego dużego miasta. Były rodziny z Gdyni, Poznania, Wrocławia, Szczecina. Był również premier Mateusz Morawiecki.

"Piknik nad wodą". Będą zawody wędkarskie dla niepełnosprawnych dzieci

"Piknik nad wodą". Będą zawody wędkarskie dla niepełnosprawnych dzieci 0 1

Około 100 dzieci i młodzieży w tym goście z Ukrainy, z okolic Sokala wezmą dziś udział w "Pikniku nad wodą" w Kraśniku. Każdy z uczestników spławikowych zawodów wędkarskich nad zalewem otrzyma nagrodę. Bez względu na ilość złowionych ryb.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!