Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 grudnia 2010 r.
22:11
Edytuj ten wpis

Ekspresówka z Kurowa do Lublina powstanie "jak tylko znajdą się środki"

0 42 A A

Budowa odcinka ekspresowej drogi S-17 od węzła Sielce (koło Kurowa) do obwodnicy Piask miała rozpocząć się w tym roku. Tymczasem w ministerialnym projekcie budowy dróg do 2015 roku, budowa odcinka Kurów–Lublin–Piaski znalazła się wśród zadań, których realizacja "może zacząć się do 2013 roku”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Co to oznacza dla naszego województwa? – Plany inwestycyjne mogą przeciągnąć się w czasie. Ale na pewno droga powstanie do roku 2015 – obiecuje Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Jeśli tylko znajdą się środki na tę drogę, to inwestycja zostanie rozpoczęta – zapewnia Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy ministra infrastruktury.

Z projektu resortu wynika, że nie jest zagrożony odcinek S-17 od węzła Witosa do Piask. Na ten fragment drogi została już podpisana umowa i roboty się rozpoczęły. – Do końca lutego wykonawca ma wyciąć drzewa – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

Lubelscy politycy zapowiadają interwencję w tej sprawie. – Cała inwestycja miała być zakończona do 2012 roku – przypomina Lech Sprawka, poseł PiS, który kandydował na prezydenta Lublina.

– Teraz okazuje się, że budowa czterech z pięciu odcinków "siedemnastki” może rozpocząć się dopiero w 2013 roku, czyli rok po zapowiadanym ich zakończeniu. W przyszłym tygodniu sprawdzę, ile pieniędzy jest zapisanych na 2011 rok na inwestycję. Jeśli tych funduszy nie będzie lub będzie za mało, to rozpoczynam akcję protestacyjną.

– "17” szykujemy od przeszło 10 lat i gdyby dwa lata temu umowy były podpisane, to droga byłaby gotowa – mówi Stanisław Żmijan, szef PO na Lubelszczyźnie. – Zrobię wszystko, by drugi przygotowany odcinek trasy (od Kurowa w stronę Lublina) trafił do realizacji – dodaje poseł PO.

Plany resortu przewidują także, że dopiero po 2013 roku ruszą prace nad mazowieckim odcinkiem drogi S-17 od Warszawy do Garwolina i dalej do Kurowa. Podobnie będzie z odcinkiem łączącym Piaski z Hrebennem.

Regiomoto.pl - Na razie jedyna w regionie autostrada... możliwości dla sprzedających i kupujących samochody.


Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja to ja / 10 grudnia 2010 o 09:31
0
[quote name='hahaha' timestamp='1291905825' post='402047']
ciekawe w którym miejscu rozpoczęto już prace na 17
[/quote]
Budowałeś coś kiedyś? JAk nie to pomyśl troche, albo wybierz się do starostwa i dowiedz ile jest potrzebnych rzeczy: projekt, uzgodnienia, prztergi a o wykupie działek nie wspomne. To najdłużej trwa a nie sama budowa.
Dlatego rozpoczęto prace nie zawsze oznacza, że już będziesz widział drogowców na drodze następnego dnia.
Avatar
lili / 9 grudnia 2010 o 17:44
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
klain / 9 grudnia 2010 o 16:10
0
[quote name='7 up' timestamp='1291903079' post='402004']
Podobna informacja nt lotniska to jeszcze w bieżącym roku czy w przyszłym? Ludziska obstawiajcie.
[/quote]

Jak powiedziała mi pewna osoba związana z lotniskiem w Świdniku to szansa na wybudowanie go do 2012 jest jakby zatrudnili jutro 10000 chińczyków i ostro ruszyliby do pracy.
Avatar
hahaha / 9 grudnia 2010 o 15:43
0
ciekawe w którym miejscu rozpoczęto już prace na 17
Avatar
oldi / 9 grudnia 2010 o 15:00
0
najbardziej POkraczną dzielnica Lublina są Czuby. Tam najchętniej wybierają kłamcę
Avatar
7 up / 9 grudnia 2010 o 14:57
0
Podobna informacja nt lotniska to jeszcze w bieżącym roku czy w przyszłym? Ludziska obstawiajcie.
Avatar
komar / 9 grudnia 2010 o 14:54
0
[quote name='kika' timestamp='1291897457' post='401905']
Tylko totalny abnegat ekonomiczny myśli że w gospodarce wszytko się dzieje w czasie rzeczywistym, te 50 mld deficytu to spadek po PiSie. Dzisiaj podjęte decyzje w gospodarce dopiero za rok lub dalej przyniosą efekty.... no ale to taki pierdół. PiS obniżył składki rentowe, ubyło 20 mld z budżetu, czy zaproponowali coś w zamian, skad pokryć tą dzierę? Poszli na zasadzie po nas chodzby poptop i niech sie PO martwi....
[/quote]
Zerknij matołku do słownika co znaczy "abnegat".
[quote name='kika' timestamp='1291897457' post='401905']
Tylko totalny abnegat ekonomiczny myśli że w gospodarce wszytko się dzieje w czasie rzeczywistym, te 50 mld deficytu to spadek po PiSie. Dzisiaj podjęte decyzje w gospodarce dopiero za rok lub dalej przyniosą efekty.... no ale to taki pierdół. PiS obniżył składki rentowe, ubyło 20 mld z budżetu, czy zaproponowali coś w zamian, skad pokryć tą dzierę? Poszli na zasadzie po nas chodzby poptop i niech sie PO martwi....
[/quote]
Zerknij matołku do s... rozwiń
Avatar
jAGA / 9 grudnia 2010 o 14:46
0
– "17” szykujemy od przeszło 10 lat i gdyby dwa lata temu umowy były podpisane, to droga byłaby gotowa – mówi Stanisław Żmijan, szef PO na Lubelszczyźnie. – Zrobię wszystko, by drugi przygotowany odcinek trasy (od Kurowa w stronę Lublina) trafił do realizacji – dodaje poseł PO.
A KTO RZADZIŁ 2 LATA TEMU????? znowu podłe pisiory? żal.pl
Avatar
wolność w głośnikach / 9 grudnia 2010 o 14:30
0
[quote name='Karol' timestamp='1291895544' post='401887']
Tu sobie mozecie mapke zobaczyc.
http://bi.gazeta.pl/im/2/8790/m8790022.jpg
[/quote]
na mapce jesteśmy białą plamą...
a może nas nie ma?! i wszystko to nam się śni Tak jak druga Japonia i Irlandia
Avatar
wasyl / 9 grudnia 2010 o 14:12
0
A jak zrobili w Rzeszowskim- zaczaili że rząd chce zabrać kase więc szybko rozstrzygneli przetargi i podpisali umowy z wykonawcami.I rząd dostał po lodzie. Tam będą drogi a u nas urzędasy spartaczyli temat!!!
Avatar
ja to ja / 10 grudnia 2010 o 09:31
0
[quote name='hahaha' timestamp='1291905825' post='402047']
ciekawe w którym miejscu rozpoczęto już prace na 17
[/quote]
Budowałeś coś kiedyś? JAk nie to pomyśl troche, albo wybierz się do starostwa i dowiedz ile jest potrzebnych rzeczy: projekt, uzgodnienia, prztergi a o wykupie działek nie wspomne. To najdłużej trwa a nie sama budowa.
Dlatego rozpoczęto prace nie zawsze oznacza, że już będziesz widział drogowców na drodze następnego dnia.
Avatar
lili / 9 grudnia 2010 o 17:44
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
klain / 9 grudnia 2010 o 16:10
0
[quote name='7 up' timestamp='1291903079' post='402004']
Podobna informacja nt lotniska to jeszcze w bieżącym roku czy w przyszłym? Ludziska obstawiajcie.
[/quote]

Jak powiedziała mi pewna osoba związana z lotniskiem w Świdniku to szansa na wybudowanie go do 2012 jest jakby zatrudnili jutro 10000 chińczyków i ostro ruszyliby do pracy.
Avatar
hahaha / 9 grudnia 2010 o 15:43
0
ciekawe w którym miejscu rozpoczęto już prace na 17
Avatar
oldi / 9 grudnia 2010 o 15:00
0
najbardziej POkraczną dzielnica Lublina są Czuby. Tam najchętniej wybierają kłamcę
Avatar
7 up / 9 grudnia 2010 o 14:57
0
Podobna informacja nt lotniska to jeszcze w bieżącym roku czy w przyszłym? Ludziska obstawiajcie.
Avatar
komar / 9 grudnia 2010 o 14:54
0
[quote name='kika' timestamp='1291897457' post='401905']
Tylko totalny abnegat ekonomiczny myśli że w gospodarce wszytko się dzieje w czasie rzeczywistym, te 50 mld deficytu to spadek po PiSie. Dzisiaj podjęte decyzje w gospodarce dopiero za rok lub dalej przyniosą efekty.... no ale to taki pierdół. PiS obniżył składki rentowe, ubyło 20 mld z budżetu, czy zaproponowali coś w zamian, skad pokryć tą dzierę? Poszli na zasadzie po nas chodzby poptop i niech sie PO martwi....
[/quote]
Zerknij matołku do słownika co znaczy "abnegat".
[quote name='kika' timestamp='1291897457' post='401905']
Tylko totalny abnegat ekonomiczny myśli że w gospodarce wszytko się dzieje w czasie rzeczywistym, te 50 mld deficytu to spadek po PiSie. Dzisiaj podjęte decyzje w gospodarce dopiero za rok lub dalej przyniosą efekty.... no ale to taki pierdół. PiS obniżył składki rentowe, ubyło 20 mld z budżetu, czy zaproponowali coś w zamian, skad pokryć tą dzierę? Poszli na zasadzie po nas chodzby poptop i niech sie PO martwi....
[/quote]
Zerknij matołku do s... rozwiń
Avatar
jAGA / 9 grudnia 2010 o 14:46
0
– "17” szykujemy od przeszło 10 lat i gdyby dwa lata temu umowy były podpisane, to droga byłaby gotowa – mówi Stanisław Żmijan, szef PO na Lubelszczyźnie. – Zrobię wszystko, by drugi przygotowany odcinek trasy (od Kurowa w stronę Lublina) trafił do realizacji – dodaje poseł PO.
A KTO RZADZIŁ 2 LATA TEMU????? znowu podłe pisiory? żal.pl
Avatar
wolność w głośnikach / 9 grudnia 2010 o 14:30
0
[quote name='Karol' timestamp='1291895544' post='401887']
Tu sobie mozecie mapke zobaczyc.
http://bi.gazeta.pl/im/2/8790/m8790022.jpg
[/quote]
na mapce jesteśmy białą plamą...
a może nas nie ma?! i wszystko to nam się śni Tak jak druga Japonia i Irlandia
Avatar
wasyl / 9 grudnia 2010 o 14:12
0
A jak zrobili w Rzeszowskim- zaczaili że rząd chce zabrać kase więc szybko rozstrzygneli przetargi i podpisali umowy z wykonawcami.I rząd dostał po lodzie. Tam będą drogi a u nas urzędasy spartaczyli temat!!!
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 1

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 2

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 30 1

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 4 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 1 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 48 7

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?