Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 lipca 2016 r.
17:02

Festiwal Śladami Singera w 10 miejscach na Lubelszczyźnie

0 10 A A
Witold Dąbrowski
Witold Dąbrowski

"Pierwszego dnia edukujemy. Chcecie dowiedzieć się o historii waszego miasta? My ją przywozimy. Ale od was także oczekujemy historii. To rodzaj symbiozy. Drugi dzień to wieczorny spektakl o 19, myślę, że sztuka przez duże S." Rozmowa z Witoldem Dąbrowskim, zastępcą dyrektora Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wraz z międzynarodową grupą artystów po raz szósty odwiedzicie miasta i miasteczka w regionie, o których pisał autor “Sztukmistrza z Lublina”. Skąd kolejne, nowe pomysły.

Z energii i pomysłów ludzi, którzy na festiwal przyjeżdżają z całego świata. Oni są siłą napędową festiwalu. W sobie także mamy siłę. Lubelszczyzna nie ma takiego festiwalu. Taki festiwal mógł zdarzyć się tylko na Lubelszczyźnie, bo o niej pisał Singer. Nie znam innego artysty, który tak ukochał jakiś fragment świata. Tym bardziej, że tego świata już nie ma.

Jak odkrywacie ten świat?

Pierwszego dnia edukujemy. Chcecie dowiedzieć się o historii waszego miasta? My ją przywozimy. Ale od was także oczekujemy historii. To rodzaj symbiozy. Drugi dzień to wieczorny spektakl o 19, myślę, że sztuka przez duże S.

Jacy artyści tworzą widowisko?

Na przykład Tiny Beat, czeski beat-boxer, to światowa czołówka. MC Dolar czyli Tomasz Dymek, mistrz słownej improwizacji. Gilald Shabaty, Izraelczyk, dyrsktor “Cyrku Gilgamesh”, który żongluje, tańczy na rękach, zieje ogniem, czaruje, straszy i bawi. Na przykład Hania McHat ze Szkocji, która wspina się na Chinese Pole. Petr Novak, czeski tancerz i artysta ogniowy, David Goncalves, który łączy piłkę nożną z tańcem.

Kolejne nowe elementy?

Gazeta festiwalowa, osobna na każde miasteczko. Sztukmistrz kocki, piasecki, bychawski. Tworzona przez wspaniałych ludzi stamtąd.

W Sztukmistrzu bychawskim Marek Kuna z Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego napisał: Singer otrzymał Nagrodę Nobla, a wraz z nią na salony wielkiej literatury wszedł świat lubelskich miasteczek. Świat, którego krajobrazowe dekoracje odchodzą w przeszłość”. Chcecie zatrzymać go w kadrze?

Tak. Dokładnie tak, jak napisał Marek.

Na szlaku pojawi się kuchnia. Najpierw pojawiły się warsztaty “Kuchnia żydowska, kuchnia izraelska”, teraz pokażecie gościom ze świata smaki Singera?

Już pierwszego dnia zatrzymamy się restauracji hotelu President w Kocku. W Piaskach zawitamy do Rarytasu. Ale to po drodze, jeść trzeba. Smaki są nieistotne. Smaki są tylko przy okazji.

Co jest istotne?

Jemy tylko po to, żeby żyć. Liczy się podróż. Spotkanie na szlaku Singera.

Program VI Festiwalu Śladami Singera

Kock - 25, 26 lipca,

Piaski - 26, 27 lipca,

Bychawa - 27, 28 lipca,

Lublin - 29 lipca (w ramach festiwalu Carnaval Sztukmistrzów),

Biłgoraj - 30, 31 lipca,

Tyszowce - 31 lipca, 1 sierpnia,

Szczebrzeszyn - 1, 2 sierpnia,

Józefów - 2, 3 sierpnia,

Krasnobród - 3, 4 sierpnia,

Kraśnik - 4, 5 sierpnia.

Co na przystanku?

W każdej miejscowości festiwal zatrzymuje się na dwa dni. Pierwszy dzień to Nomadyczne Archiwum Sztetl, z instalacją - wędrowną biblioteką, pełną fotografii, opowieści i dokumentalnych projekcji. Na program drugiego dnia składają się warsztaty, spotkania i widowisko artystyczne "Artyści dla Singera" z muzyką na żywo i elementami teatru, cyrku, akrobatyki, teatru ognia.

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chełmianin N / 27 lipca 2016 o 17:19
0
KŁUJE! Panowie Sulisz i Dąbrowski z tej nieco większej wioski, niech teren Lubelszczyzny określą i wyciągną wnioski, bo regionu i województwa w historii nie było takiego, a synonim Lubelszczyzna nie dotyczy woj. lubelskiego tylko ściśle określonego obszaru, czyli lubelskiej ziemi a zatem Szczebrzeszyn i Krasnobród leży w innej ziemi i pytanie! Od kiedy woj. lubelskie, to lubelska ziemia? Od dawna doskonale stanowisko mądrzejszych znacie,  to dlaczego woj. Lubelskie - Lubelszczyzną nazywacie? Morał: prawdę historyczną teatr NN w Lublinie fałszuje i jeszcze raz sobie poczytajcie jak prawda w oczy kłuje! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>>>>>>  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia  Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. >>>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28, 
KŁUJE! Panowie Sulisz i Dąbrowski z tej nieco większej wioski, niech teren Lubelszczyzny określą i wyciągną wnioski, bo regionu i województwa w historii nie było takiego, a synonim Lubelszczyzna nie dotyczy woj. lubelskiego tylko ściśle określonego obszaru, czyli lubelskiej ziemi a zatem Szczebrzeszyn i Krasnobród leży w innej ziemi i pytanie! Od kiedy woj. lubelskie, to lubelska ziemia? Od dawna doskonale stanowisko mądrzejszych znacie,  to dlaczego woj. Lubelskie - Lubelszczyzną nazywacie? Morał: prawdę historyczną teatr NN w Lub... rozwiń
Avatar
etno / 27 lipca 2016 o 12:04
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dlaczego w Polsce, w polskim mieście, wciąż mówi się o historii żydostwa? Polaków tu nie było? Przedsiębiorstwo Holocaust (jest taka książka) kręci się pełną parą :)
Tak się składa że miasteczka  a zwłaszcza te wymienione w 80-90% były zamieszkane przez Polaków pochodzenia żydowskiego
Avatar
:) / 27 lipca 2016 o 12:00
0
Świetna inicjatywa :) Mogłaby uwrażliwić część naszego społeczeństwa, gdyby była na wrażliwość i odmienność otwarta.
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 21:59
0
Ciekawe, czy atmosferę tego świata też przywołacie? Niemieccy żołnierze byli pod wrażeniem ogólnie panującego odoru, brudu i zacofania społecznego napotykanej społeczności.
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 21:47
0
Przepraszam, pan Sobon tam bedzie?
Avatar
Dość / 26 lipca 2016 o 21:39
0
Dość już tej żydowszyzny na każdym kroku... Niech sobie robią śladami w Izraelu.
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 21:36
0
I to wszystko z naszych podatków? Nie, dziękuję! Róbcie biznes na swój rachunek.
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 19:47
0
Dlaczego w Polsce, w polskim mieście, wciąż mówi się o historii żydostwa? Polaków tu nie było? Przedsiębiorstwo Holocaust (jest taka książka) kręci się pełną parą :)
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 18:47
0
Ja, (starsze pokolenie) znam historię polskich miast na Lubelszczyźnie i nie czuje potrzeby oglądania historii widzianej oczami naszych braci w wierze, którą chcecie opowiadać. Nie jestem podatny na takie „edukowanie”. Sensowniejszym był by ten festiwal i „pokazy” zorganizowane np. w Hajfie lub Tel Awiwie dla tubylców celem przypomnienia i pokazania kawałka ich historii. Może w czasie gdy do Polski przyjechało tyle młodzieży z całego świata, sensowniejszym było by pokazanie im naszej, polskiej historii. Czy Wam w tej „Bramie Grodzkiej „ wszystkie działania, te kulturalne i niekoniecznie kulturalne a raczej propagandowe muszą kojarzy się z judaizmem, bez względu na czas i porę.
Ja, (starsze pokolenie) znam historię polskich miast na Lubelszczyźnie i nie czuje potrzeby oglądania historii widzianej oczami naszych braci w wierze, którą chcecie opowiadać. Nie jestem podatny na takie „edukowanie”. Sensowniejszym był by ten festiwal i „pokazy” zorganizowane np. w Hajfie lub Tel Awiwie dla tubylców celem przypomnienia i pokazania kawałka ich historii. Może w czasie gdy do Polski przyjechało tyle młodzieży z całego świata, sensowniejszym było by pokazanie im naszej, polskiej historii. Czy Wam w tej „Bramie Grodzkiej „ wszy... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 18:18
0
To ma być Polska kultura i tradycja ????????????? Gdzie Krym a gdzie Rzym ????????????
Avatar
Chełmianin N / 27 lipca 2016 o 17:19
0
KŁUJE! Panowie Sulisz i Dąbrowski z tej nieco większej wioski, niech teren Lubelszczyzny określą i wyciągną wnioski, bo regionu i województwa w historii nie było takiego, a synonim Lubelszczyzna nie dotyczy woj. lubelskiego tylko ściśle określonego obszaru, czyli lubelskiej ziemi a zatem Szczebrzeszyn i Krasnobród leży w innej ziemi i pytanie! Od kiedy woj. lubelskie, to lubelska ziemia? Od dawna doskonale stanowisko mądrzejszych znacie,  to dlaczego woj. Lubelskie - Lubelszczyzną nazywacie? Morał: prawdę historyczną teatr NN w Lublinie fałszuje i jeszcze raz sobie poczytajcie jak prawda w oczy kłuje! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>>>>>>  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia  Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. >>>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28, 
KŁUJE! Panowie Sulisz i Dąbrowski z tej nieco większej wioski, niech teren Lubelszczyzny określą i wyciągną wnioski, bo regionu i województwa w historii nie było takiego, a synonim Lubelszczyzna nie dotyczy woj. lubelskiego tylko ściśle określonego obszaru, czyli lubelskiej ziemi a zatem Szczebrzeszyn i Krasnobród leży w innej ziemi i pytanie! Od kiedy woj. lubelskie, to lubelska ziemia? Od dawna doskonale stanowisko mądrzejszych znacie,  to dlaczego woj. Lubelskie - Lubelszczyzną nazywacie? Morał: prawdę historyczną teatr NN w Lub... rozwiń
Avatar
etno / 27 lipca 2016 o 12:04
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dlaczego w Polsce, w polskim mieście, wciąż mówi się o historii żydostwa? Polaków tu nie było? Przedsiębiorstwo Holocaust (jest taka książka) kręci się pełną parą :)
Tak się składa że miasteczka  a zwłaszcza te wymienione w 80-90% były zamieszkane przez Polaków pochodzenia żydowskiego
Avatar
:) / 27 lipca 2016 o 12:00
0
Świetna inicjatywa :) Mogłaby uwrażliwić część naszego społeczeństwa, gdyby była na wrażliwość i odmienność otwarta.
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 21:59
0
Ciekawe, czy atmosferę tego świata też przywołacie? Niemieccy żołnierze byli pod wrażeniem ogólnie panującego odoru, brudu i zacofania społecznego napotykanej społeczności.
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 21:47
0
Przepraszam, pan Sobon tam bedzie?
Avatar
Dość / 26 lipca 2016 o 21:39
0
Dość już tej żydowszyzny na każdym kroku... Niech sobie robią śladami w Izraelu.
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 21:36
0
I to wszystko z naszych podatków? Nie, dziękuję! Róbcie biznes na swój rachunek.
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 19:47
0
Dlaczego w Polsce, w polskim mieście, wciąż mówi się o historii żydostwa? Polaków tu nie było? Przedsiębiorstwo Holocaust (jest taka książka) kręci się pełną parą :)
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 18:47
0
Ja, (starsze pokolenie) znam historię polskich miast na Lubelszczyźnie i nie czuje potrzeby oglądania historii widzianej oczami naszych braci w wierze, którą chcecie opowiadać. Nie jestem podatny na takie „edukowanie”. Sensowniejszym był by ten festiwal i „pokazy” zorganizowane np. w Hajfie lub Tel Awiwie dla tubylców celem przypomnienia i pokazania kawałka ich historii. Może w czasie gdy do Polski przyjechało tyle młodzieży z całego świata, sensowniejszym było by pokazanie im naszej, polskiej historii. Czy Wam w tej „Bramie Grodzkiej „ wszystkie działania, te kulturalne i niekoniecznie kulturalne a raczej propagandowe muszą kojarzy się z judaizmem, bez względu na czas i porę.
Ja, (starsze pokolenie) znam historię polskich miast na Lubelszczyźnie i nie czuje potrzeby oglądania historii widzianej oczami naszych braci w wierze, którą chcecie opowiadać. Nie jestem podatny na takie „edukowanie”. Sensowniejszym był by ten festiwal i „pokazy” zorganizowane np. w Hajfie lub Tel Awiwie dla tubylców celem przypomnienia i pokazania kawałka ich historii. Może w czasie gdy do Polski przyjechało tyle młodzieży z całego świata, sensowniejszym było by pokazanie im naszej, polskiej historii. Czy Wam w tej „Bramie Grodzkiej „ wszy... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 18:18
0
To ma być Polska kultura i tradycja ????????????? Gdzie Krym a gdzie Rzym ????????????
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 0 0

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 7 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 33 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!