Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 czerwca 2011 r.
19:54
Edytuj ten wpis

Gaz łupkowy: Jedni się boją, drudzy liczą na pieniądze

0 9 A A
Czerwiec 2011. Samochody Geofizyki Kraków w Adamowie koło Cycowa (Bartek Żurawski)
Czerwiec 2011. Samochody Geofizyki Kraków w Adamowie koło Cycowa (Bartek Żurawski)

Firmy szukające gazu łupkowego przeczesują kolejne rejony naszego województwa. W jednych powiatach, samochody z ciężkim sprzętem, witane są z otwartymi ramionami. W innych, protestujący mieszkańcy grożą pikietami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Koncesję na poszukiwanie gazu łupkowego na terenie województwa lubelskiego ma kilkadziesiąt firm. Od początku czerwca gazu na terenie powiatów parczewskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, włodawskiego i chełmskiego szuka Geofizyka Kraków. – Badania sejsmiczne potrwają do połowy wakacji – informuje Dagmara Mateja, rzecznik prasowy Geofizyki Kraków.

Poszukiwania trwają też na Zamojszczyźnie. – Wszyscy czekamy na rezultaty tych prac. Jest nadzieja, że w przyszłości możemy mieć dochody z tego tytułu – mówi Józef Długosz, wójt gminy Miączyn (powiat zamojski). Wójt przyznaje, że ciężki sprzęt używany do badań zniszczył już 40 km dróg gruntowych. – Ale dostaliśmy już pieniądze na ich naprawę – dodaje Długosz.

Od jesieni gazu na terenie gminy Grabowiec (powiat zamojski), na zlecenie firmy Chevron szuka Geofizyka Toruń. W Rogowie-Kolonii firma chciała zrobić odwiert próbny, ale nie zgadzają się na to mieszkańcy. – Dalej wiercić im nie pozwolimy. Jak trzeba będzie, to zrobimy pikietę i w ogóle ich na ten teren nie wpuścimy. Już po zeszłorocznych pracach ludziom ściany w domach popękały – odgraża się Wiesław Tryniecki, sołtys Rogowa.

Czy mimo to Chevron zdecyduje się na odwierty? – Póki co, na ten temat nic nie wiadomo – mówi Tadeusz Goździejewski, wójt Grabowca.

Chevron ma też koncesję na prace na terenie powiatu kraśnickiego. – Żadne prace na terenie naszego powiatu jeszcze się nie rozpoczęły. W ubiegłym roku odbyło się spotkanie organizacyjne z przedstawicielami firmy. Teraz czekamy na konkrety. – mówi Tadeusz Wojtak, starosta kraśnicki.

Pierwsze efekty poszukiwań złóż gazu łupkowego już są. W ubiegłym roku wykonano odwierty i dwa zabiegi szczelinowania w Markowoli koło Puław. Gazu nie znaleziono, ale pracownicy PGNiG planują tu wrócić. 18 lipca w Markowoli odbędzie się seminarium edukacyjne.

– Sprawdziliśmy czy zabiegi, które wykonaliśmy miały negatywny wpływ na środowisko. Badaliśmy stan gleb, wód gruntowych i wodę w studniach. Ekspertyzy wykazały, że nasze działania nie zmieniły środowiska – przekonuje Joanna Zakrzewska z PGNiG.

Rolnicy mogą zarobić

Na podpis prezydenta czeka nowa ustawa "Prawo geologiczne i górnicze”. Zdaniem wiceministra środowiska i Głównego Geologa Kraju, właściciel terenu, na którym prowadzone będą prace, będzie mógł sporo zarobić. – Taki teren trzeba albo kupić, albo wydzierżawić. Trzeba za to zapłacić i firmy są do tego przygotowane – mówi Henryk Jezierski. – Jeśli ktoś nie zdecyduje się na podpisanie umowy, instalacja stanie na polu sąsiada, który dogada się z firmą.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czytelnik / 25 czerwca 2011 o 22:58
0
"Sprawdziliśmy czy zabiegi, które wykonaliśmy miały negatywny wpływ na środowisko. Badaliśmy stan gleb, wód gruntowych i wodę w studniach. Ekspertyzy wykazały, że nasze działania nie zmieniły środowiska – przekonuje Joanna Zakrzewska z PGNiG." - mnie nie przekonuje. Te działania to odwierty i dwa szczelinowania, a nie wynik kilkuletniego wydobywania gazu. Jestem ciekawy, ile osób przyjdzie na to seminarium edukacyjne i zapyta o zagrożenia. Pytanie i mówienie o zagrożeniach to nie jest żadna histeria, a dokumentowanie pokładów węgla metodą sejsmiczną w latach 60 to nie to samo co wydobywanie gazu łupkowego metodą szczelinowania. (patrz post Malkoma)
"Sprawdziliśmy czy zabiegi, które wykonaliśmy miały negatywny wpływ na środowisko. Badaliśmy stan gleb, wód gruntowych i wodę w studniach. Ekspertyzy wykazały, że nasze działania nie zmieniły środowiska – przekonuje Joanna Zakrzewska z PGNiG." - mnie nie przekonuje. Te działania to odwierty i dwa szczelinowania, a nie wynik kilkuletniego wydobywania gazu. Jestem ciekawy, ile osób przyjdzie na to seminarium edukacyjne i zapyta o zagrożenia. Pytanie i mówienie o zagrożeniach to nie jest żadna histeria, a dokumentowanie pokładów węgla... rozwiń
Avatar
ola / 25 czerwca 2011 o 13:29
0
Film nakręciła konkurencja i wami manipuluje!
Avatar
jj / 25 czerwca 2011 o 08:09
0
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1308967854' post='493661']
---------------------JESTEŚCIE TACY SAMI GŁUPI JAK WASZ PREZYDENT KOMORUSKI--------------------------------------
Polacy ! nie róbcie z siebie oszołomów i głupich jak Wasz Prezydent !. Wasz Prezydent wypowiadając się na
temat -gazu łupkowego- stwierdził, że kopalnie odkrywkowe -gazu łupkowego- zniszczą krajobraz Polski (sic?).
Ten "głupi" Prezydent nawet nie wie, że -gaz łupkowy- nie wydobywa się metodą...odkrywkową !, bo złoża -gazu
łupkowego- poszukuje się w szczelinach SKAŁ NA GŁĘBOKOŚCI KILKU KILOMETRÓW !!!.
Nie róbcie Polacy WSTYDU a żądajcie Spotkań Informacyjnych na ten temat i PROTESTUJCIE dlaczego Wrogowie
Polski (PO) ODSPRZEDALI KONTROLE NAD WYDOBYCIEM GAZU ŁUPKOWEGO FIRMOM "amerykańsko-ŻYDOWSKIM ? .
PAMIĘTAJCIE POLACY, ŻE -GAZ ŁUPKOWY- UCZYNI Z POLSKI NIEZALEŻNE EL DORADO !. BĘDZIEMY WRESZCIE BOGACI !!!.
A Ci co Was podpuszczają, są Wrogami Polski a wielkimi "pucybutami" Moskwy !!!.
Jedno jest pewne NIE SPRZEDAWAJCIE SWOJEJ ZIEMI NA KTÓREJ STANIE KOPALNIA!~ TA ZIEMIA TO WASZ KAWAŁEK POLSKI!
LEPIEJ WYDZIERŻAWCIE TO CAŁY CZAS BĘDZIECIE WŁAŚCICIELAMI SWOJEJ ZIEMI A NIE...SIERIOŻA Z MOSKWY !.
[/quote]

Kolego jak coś kopiujesz po kimś boś za głupi żeby coś samemu wymyślić...
Od jakiegoś czasu widzę że poziom frustracji i nienawiści wobec obecnego prezydenta jest tak duży wśród prawicy i PiSu że tylko przyklasnąć waszej głupocie że nastepne wybory przegracie.

Ktoś kiedyś pisał że ŚP Lech Kaczyński był opluwany. To co teraz robicie wobec najważniejszej osoby w Państwie to wychodzi poza skalę jakąkolwiek. Żarty z Kaczyńskiego to był pikuś wobec tego co jest teraz z Prezydenta Komorowskiego
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1308967854' post='493661']
---------------------JESTEŚCIE TACY SAMI GŁUPI JAK WASZ PREZYDENT KOMORUSKI--------------------------------------
Polacy ! nie róbcie z siebie oszołomów i głupich jak Wasz Prezydent !. Wasz Prezydent wypowiadając się na
temat -gazu łupkowego- stwierdził, że kopalnie odkrywkowe -gazu łupkowego- zniszczą krajobraz Polski (sic?).
Ten "głupi" Prezydent nawet nie wie, że -gaz łupkowy- nie wydobywa się metodą...... rozwiń
Avatar
Malkom / 25 czerwca 2011 o 06:39
0
Podobno najbardziej gazu w Polsce boi się Rosja. W związku z czym przed KGB wielkie zadanie. Czytając posty widzę że nie będzie msiało sie wysilać. Pobobna histeria była pod koniec lat 60-tych jak metodą sejsmiczną okumentwano połady węgla na lubelszczyżnie
Avatar
SYLWESTER / 25 czerwca 2011 o 04:10
0
---------------------JESTEŚCIE TACY SAMI GŁUPI JAK WASZ PREZYDENT KOMORUSKI--------------------------------------
Polacy ! nie róbcie z siebie oszołomów i głupich jak Wasz Prezydent !. Wasz Prezydent wypowiadając się na
temat -gazu łupkowego- stwierdził, że kopalnie odkrywkowe -gazu łupkowego- zniszczą krajobraz Polski (sic?).
Ten "głupi" Prezydent nawet nie wie, że -gaz łupkowy- nie wydobywa się metodą...odkrywkową !, bo złoża -gazu
łupkowego- poszukuje się w szczelinach SKAŁ NA GŁĘBOKOŚCI KILKU KILOMETRÓW !!!.
Nie róbcie Polacy WSTYDU a żądajcie Spotkań Informacyjnych na ten temat i PROTESTUJCIE dlaczego Wrogowie
Polski (PO) ODSPRZEDALI KONTROLE NAD WYDOBYCIEM GAZU ŁUPKOWEGO FIRMOM "amerykańsko-ŻYDOWSKIM ? .
PAMIĘTAJCIE POLACY, ŻE -GAZ ŁUPKOWY- UCZYNI Z POLSKI NIEZALEŻNE EL DORADO !. BĘDZIEMY WRESZCIE BOGACI !!!.
A Ci co Was podpuszczają, są Wrogami Polski a wielkimi "pucybutami" Moskwy !!!.
Jedno jest pewne NIE SPRZEDAWAJCIE SWOJEJ ZIEMI NA KTÓREJ STANIE KOPALNIA!~ TA ZIEMIA TO WASZ KAWAŁEK POLSKI!
LEPIEJ WYDZIERŻAWCIE TO CAŁY CZAS BĘDZIECIE WŁAŚCICIELAMI SWOJEJ ZIEMI A NIE...SIERIOŻA Z MOSKWY !.
---------------------JESTEŚCIE TACY SAMI GŁUPI JAK WASZ PREZYDENT KOMORUSKI--------------------------------------
Polacy ! nie róbcie z siebie oszołomów i głupich jak Wasz Prezydent !. Wasz Prezydent wypowiadając się na
temat -gazu łupkowego- stwierdził, że kopalnie odkrywkowe -gazu łupkowego- zniszczą krajobraz Polski (sic?).
Ten "głupi" Prezydent nawet nie wie, że -gaz łupkowy- nie wydobywa się metodą...odkrywkową !, bo złoża -gazu
łupkowego- poszukuje się w szczelinach SKAŁ NA GŁĘ... rozwiń
Avatar
realny / 24 czerwca 2011 o 23:01
0
Film obejrzeć można... dlaczego nie?
Ale byłbym ostrożny z opinią.
Film ewidentnie zrobiony aby wywołać emocje.
Czy jest obiektywny?
Czy na 100% nie w nim żadnych manipulacji?
Wiadomo, że chodzi o potężne pieniądze!
Czy nie rodzą się wątpliwości, że film został zrobiony na "czyjeś" zlecenie i za "czyjeś" pieniądze?
Goebbels też był przekonywujący.
Avatar
sledzz / 24 czerwca 2011 o 22:29
0
po obejrzeniu filmu na youtu be o GASLAND mówię NIE dla łupków! każdy powinien to zobaczyć - jak będą wydobywać łupki na lubelszczyźnie, to za pare lat będzie tutaj czarnobyl!
Avatar
jj / 24 czerwca 2011 o 21:44
0
GasLand

Obejrzyjcie, tam też ludzie podpisywali umowy.....

I uprzedzam że nie jestem ekologicznym oszołomem a wręcz przeciwnie, tępię oszołomstwo.
Byłem w USA u znajomych i widziałem to na własne oczy.

GASLAND film nominowany do Oscara w 2011r. w kategorii filmów dokumentalnych. Emitowany był również przez kanał HBO - niestety prawdopodobnie nie doczeka się premiery w polskiej TV ze względu na tematykę jaką porusza.

http://www.youtube.com/watch?v=NLZq65JLIe8
Avatar
mosquito / 24 czerwca 2011 o 21:16
0
Prawda jest taka, że eksploatacja tego gazu nie uczyni go tańszym dla elektoratu a obecne kłopoty z wodą w Niedrzwicy to pikuś wobec tego co się stanie.
Avatar
Czytelnik / 25 czerwca 2011 o 22:58
0
"Sprawdziliśmy czy zabiegi, które wykonaliśmy miały negatywny wpływ na środowisko. Badaliśmy stan gleb, wód gruntowych i wodę w studniach. Ekspertyzy wykazały, że nasze działania nie zmieniły środowiska – przekonuje Joanna Zakrzewska z PGNiG." - mnie nie przekonuje. Te działania to odwierty i dwa szczelinowania, a nie wynik kilkuletniego wydobywania gazu. Jestem ciekawy, ile osób przyjdzie na to seminarium edukacyjne i zapyta o zagrożenia. Pytanie i mówienie o zagrożeniach to nie jest żadna histeria, a dokumentowanie pokładów węgla metodą sejsmiczną w latach 60 to nie to samo co wydobywanie gazu łupkowego metodą szczelinowania. (patrz post Malkoma)
"Sprawdziliśmy czy zabiegi, które wykonaliśmy miały negatywny wpływ na środowisko. Badaliśmy stan gleb, wód gruntowych i wodę w studniach. Ekspertyzy wykazały, że nasze działania nie zmieniły środowiska – przekonuje Joanna Zakrzewska z PGNiG." - mnie nie przekonuje. Te działania to odwierty i dwa szczelinowania, a nie wynik kilkuletniego wydobywania gazu. Jestem ciekawy, ile osób przyjdzie na to seminarium edukacyjne i zapyta o zagrożenia. Pytanie i mówienie o zagrożeniach to nie jest żadna histeria, a dokumentowanie pokładów węgla... rozwiń
Avatar
ola / 25 czerwca 2011 o 13:29
0
Film nakręciła konkurencja i wami manipuluje!
Avatar
jj / 25 czerwca 2011 o 08:09
0
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1308967854' post='493661']
---------------------JESTEŚCIE TACY SAMI GŁUPI JAK WASZ PREZYDENT KOMORUSKI--------------------------------------
Polacy ! nie róbcie z siebie oszołomów i głupich jak Wasz Prezydent !. Wasz Prezydent wypowiadając się na
temat -gazu łupkowego- stwierdził, że kopalnie odkrywkowe -gazu łupkowego- zniszczą krajobraz Polski (sic?).
Ten "głupi" Prezydent nawet nie wie, że -gaz łupkowy- nie wydobywa się metodą...odkrywkową !, bo złoża -gazu
łupkowego- poszukuje się w szczelinach SKAŁ NA GŁĘBOKOŚCI KILKU KILOMETRÓW !!!.
Nie róbcie Polacy WSTYDU a żądajcie Spotkań Informacyjnych na ten temat i PROTESTUJCIE dlaczego Wrogowie
Polski (PO) ODSPRZEDALI KONTROLE NAD WYDOBYCIEM GAZU ŁUPKOWEGO FIRMOM "amerykańsko-ŻYDOWSKIM ? .
PAMIĘTAJCIE POLACY, ŻE -GAZ ŁUPKOWY- UCZYNI Z POLSKI NIEZALEŻNE EL DORADO !. BĘDZIEMY WRESZCIE BOGACI !!!.
A Ci co Was podpuszczają, są Wrogami Polski a wielkimi "pucybutami" Moskwy !!!.
Jedno jest pewne NIE SPRZEDAWAJCIE SWOJEJ ZIEMI NA KTÓREJ STANIE KOPALNIA!~ TA ZIEMIA TO WASZ KAWAŁEK POLSKI!
LEPIEJ WYDZIERŻAWCIE TO CAŁY CZAS BĘDZIECIE WŁAŚCICIELAMI SWOJEJ ZIEMI A NIE...SIERIOŻA Z MOSKWY !.
[/quote]

Kolego jak coś kopiujesz po kimś boś za głupi żeby coś samemu wymyślić...
Od jakiegoś czasu widzę że poziom frustracji i nienawiści wobec obecnego prezydenta jest tak duży wśród prawicy i PiSu że tylko przyklasnąć waszej głupocie że nastepne wybory przegracie.

Ktoś kiedyś pisał że ŚP Lech Kaczyński był opluwany. To co teraz robicie wobec najważniejszej osoby w Państwie to wychodzi poza skalę jakąkolwiek. Żarty z Kaczyńskiego to był pikuś wobec tego co jest teraz z Prezydenta Komorowskiego
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1308967854' post='493661']
---------------------JESTEŚCIE TACY SAMI GŁUPI JAK WASZ PREZYDENT KOMORUSKI--------------------------------------
Polacy ! nie róbcie z siebie oszołomów i głupich jak Wasz Prezydent !. Wasz Prezydent wypowiadając się na
temat -gazu łupkowego- stwierdził, że kopalnie odkrywkowe -gazu łupkowego- zniszczą krajobraz Polski (sic?).
Ten "głupi" Prezydent nawet nie wie, że -gaz łupkowy- nie wydobywa się metodą...... rozwiń
Avatar
Malkom / 25 czerwca 2011 o 06:39
0
Podobno najbardziej gazu w Polsce boi się Rosja. W związku z czym przed KGB wielkie zadanie. Czytając posty widzę że nie będzie msiało sie wysilać. Pobobna histeria była pod koniec lat 60-tych jak metodą sejsmiczną okumentwano połady węgla na lubelszczyżnie
Avatar
SYLWESTER / 25 czerwca 2011 o 04:10
0
---------------------JESTEŚCIE TACY SAMI GŁUPI JAK WASZ PREZYDENT KOMORUSKI--------------------------------------
Polacy ! nie róbcie z siebie oszołomów i głupich jak Wasz Prezydent !. Wasz Prezydent wypowiadając się na
temat -gazu łupkowego- stwierdził, że kopalnie odkrywkowe -gazu łupkowego- zniszczą krajobraz Polski (sic?).
Ten "głupi" Prezydent nawet nie wie, że -gaz łupkowy- nie wydobywa się metodą...odkrywkową !, bo złoża -gazu
łupkowego- poszukuje się w szczelinach SKAŁ NA GŁĘBOKOŚCI KILKU KILOMETRÓW !!!.
Nie róbcie Polacy WSTYDU a żądajcie Spotkań Informacyjnych na ten temat i PROTESTUJCIE dlaczego Wrogowie
Polski (PO) ODSPRZEDALI KONTROLE NAD WYDOBYCIEM GAZU ŁUPKOWEGO FIRMOM "amerykańsko-ŻYDOWSKIM ? .
PAMIĘTAJCIE POLACY, ŻE -GAZ ŁUPKOWY- UCZYNI Z POLSKI NIEZALEŻNE EL DORADO !. BĘDZIEMY WRESZCIE BOGACI !!!.
A Ci co Was podpuszczają, są Wrogami Polski a wielkimi "pucybutami" Moskwy !!!.
Jedno jest pewne NIE SPRZEDAWAJCIE SWOJEJ ZIEMI NA KTÓREJ STANIE KOPALNIA!~ TA ZIEMIA TO WASZ KAWAŁEK POLSKI!
LEPIEJ WYDZIERŻAWCIE TO CAŁY CZAS BĘDZIECIE WŁAŚCICIELAMI SWOJEJ ZIEMI A NIE...SIERIOŻA Z MOSKWY !.
---------------------JESTEŚCIE TACY SAMI GŁUPI JAK WASZ PREZYDENT KOMORUSKI--------------------------------------
Polacy ! nie róbcie z siebie oszołomów i głupich jak Wasz Prezydent !. Wasz Prezydent wypowiadając się na
temat -gazu łupkowego- stwierdził, że kopalnie odkrywkowe -gazu łupkowego- zniszczą krajobraz Polski (sic?).
Ten "głupi" Prezydent nawet nie wie, że -gaz łupkowy- nie wydobywa się metodą...odkrywkową !, bo złoża -gazu
łupkowego- poszukuje się w szczelinach SKAŁ NA GŁĘ... rozwiń
Avatar
realny / 24 czerwca 2011 o 23:01
0
Film obejrzeć można... dlaczego nie?
Ale byłbym ostrożny z opinią.
Film ewidentnie zrobiony aby wywołać emocje.
Czy jest obiektywny?
Czy na 100% nie w nim żadnych manipulacji?
Wiadomo, że chodzi o potężne pieniądze!
Czy nie rodzą się wątpliwości, że film został zrobiony na "czyjeś" zlecenie i za "czyjeś" pieniądze?
Goebbels też był przekonywujący.
Avatar
sledzz / 24 czerwca 2011 o 22:29
0
po obejrzeniu filmu na youtu be o GASLAND mówię NIE dla łupków! każdy powinien to zobaczyć - jak będą wydobywać łupki na lubelszczyźnie, to za pare lat będzie tutaj czarnobyl!
Avatar
jj / 24 czerwca 2011 o 21:44
0
GasLand

Obejrzyjcie, tam też ludzie podpisywali umowy.....

I uprzedzam że nie jestem ekologicznym oszołomem a wręcz przeciwnie, tępię oszołomstwo.
Byłem w USA u znajomych i widziałem to na własne oczy.

GASLAND film nominowany do Oscara w 2011r. w kategorii filmów dokumentalnych. Emitowany był również przez kanał HBO - niestety prawdopodobnie nie doczeka się premiery w polskiej TV ze względu na tematykę jaką porusza.

http://www.youtube.com/watch?v=NLZq65JLIe8
Avatar
mosquito / 24 czerwca 2011 o 21:16
0
Prawda jest taka, że eksploatacja tego gazu nie uczyni go tańszym dla elektoratu a obecne kłopoty z wodą w Niedrzwicy to pikuś wobec tego co się stanie.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 6 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 18 6

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 30 12

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce