Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 czerwca 2012 r.
19:07
Edytuj ten wpis

Głusk: Plac z fontanną przed nową siedzibą Urzędu Gminy

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 8 A A
 (Urząd Gminy w Głusku)
(Urząd Gminy w Głusku)

Trwają prace przy budowie nowej siedziby Urzędu Gminy Głusk. W maju przyszłego roku urzędnicy z podlubelskiej gminy przeprowadzą się z ul. Głuskiej w Lublinie do Dominowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urząd gminy ogłosił właśnie przetarg na zagospodarowanie centrum Dominowa. Plac przed budynkiem, w którym oprócz urzędu gminy znajdzie się również ośrodek pomocy społecznej, zespół administracyjny szkół i ośrodek kultury zostanie utwardzony kostką betonową. Plac będzie oświetlony. W pobliżu powstanie również parking z 23 miejscami.

Będzie też fontanna. – Niecka będzie mieć kształt koła – mówi Jacek Anasiewicz, wójt Głuska.

– Na placu będą odbywać się różne uroczystości. Chcemy, żeby było to centrum z prawdziwego zdarzenia.

Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Całość ma być gotowa w połowie maja przyszłego roku. Również w maju urzędnicy przeniosą się do nowego budynku, gdzie cały czas prowadzone są prace budowlane.

– Na początku mieliśmy pewne opóźnienia. Teraz nie ma już problemów. Pogoda jest też sprzyjająca – zaznacza wójt. – Żeby przykryć dach do wykonania zostały jeszcze dwie kondygnacje. Urząd gminy zajmie jedną z trzech kondygnacji w budynku.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Demokracja w wydaniu PSL / 27 lutego 2014 o 15:43
0

Może ktoś w końcu z Państwa dziennikarzy zainteresuje się bliżej Gminą Głusk. Na początek polecam sprawdzenie do kogo należy nowy budynek gminy... Później warto zainteresować się sprawami sądowymi Pana Wójta i orzeczeniami prokuratury!!! Następnie warto sprawdzić która kancelaria prawna obsługuje Gminę Głusk! Szczególnie chodzi tutaj o współwłaścicielkę kancelarii i jej możliwy wpływ na orzeczenia prokuratury (no i oczywiście powiązania zarządcze z wójtem). Jakby tego było mało, to może warto sprawdzić LGD Kraina Wokół Lublina. Ciekawa jest historia nowej spółki wodociągowej w gminie. Proszę sprawdzić na jakich działa zasadach... Temat rzeka, na setki wydać papierowych!

Może ktoś w końcu z Państwa dziennikarzy zainteresuje się bliżej Gminą Głusk. Na początek polecam sprawdzenie do kogo należy nowy budynek gminy... Później warto zainteresować się sprawami sądowymi Pana Wójta i orzeczeniami prokuratury!!! Następnie warto sprawdzić która kancelaria prawna obsługuje Gminę Głusk! Szczególnie chodzi tutaj o współwłaścicielkę kancelarii i jej możliwy wpływ na orzeczenia prokuratury (no i oczywiście powiązania zarządcze z wójtem). Jakby tego było mało, to może warto sprawdzić LGD Kraina Wokół Lublina. Ciekawa je... rozwiń

Avatar
Gość / 19 września 2012 o 18:55
0
Panie Zbigniewie wiem o czym Pan pisze i niestety potwierdzam, sytuacja się nie zmienia pomimo wielu próśb kierowanych do Urzędu Gminy !!!!
Avatar
Gość / 19 września 2012 o 18:50
0
[size=4]Wystarczy przeczytać ile ofert sprzedaży domów jest w tej okolicy i już wiadomo, jak wspaniale żyje się mieszkańcom tej gminy. Drogi okropne,brak oświetlenia, niekompetentni urzędnicy, szkoły pozbawione świetlic dla dzieci ale[/size]
[size=4]BĘDZIE FONTANNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Avatar
Gość / 19 września 2012 o 18:44
0
Okazuje się że o własną siedzibę mogą zadbać władze gminne, ale tu niestety kończy się ich inicjatywa. Drogi są w fatalnym stanie na wielu odcinkach powycinano asfalt budując kanalizację i pozostawiono aby utrudnić życie użytkownikom i płacącym podatki mieszkańcom.
Avatar
skumbria / 23 czerwca 2012 o 05:53
0
Najgorsze jest to że tam jest poprwczak w którym rządzi się jakis pan Scur i to jest wylęgarnia wszelkiego zła w okolicy.
Avatar
urszula / 21 czerwca 2012 o 22:34
0
Należy podpisać "Artykuł Sponsorowany". Może wójt rozpoczyna kampanię, może chce być " sprawiedliwy wobec..".
Avatar
Wasz ulubieniec / 21 czerwca 2012 o 14:46
0
Fakt Gmina Głusk rozwija się bardzo ładnie. Kanalizacja, budowa nowego urzędu gminy , budowa dróg oraz plany stworzenia osiedla wokół gminy są bardzo ambitne. Warto pomyśleć o siłowni ,przenisieniu biblioteki do nowego budynku gminy i zorganizowaniu tutaj faktycznie duzego centrum zycia. Byłoby fajnie. Pamiętac nalezy o tym aby buractwa z Podleśnej w Lublinie nie wpuszczać na ten teren bo zaćpane ryje wszystko zniszczą...albo mam pomysł, założyć im obroże z GPS na szyje i dopiero wypuścić do ludzi. Jak coś któryś zrobi to będzie wiadomo czy był o danej godzinie w tym miejscu. Pamiętajcie - bezmuzgów z gminy i Podleśnej w Lublinie nie wpuszczać do miejsc wyskokiego standardu i będzie ok. Mam nadzieje że przeczytają to ale z drugiej strony nie wiem czy potrafią czytać... eh...
Fakt Gmina Głusk rozwija się bardzo ładnie. Kanalizacja, budowa nowego urzędu gminy , budowa dróg oraz plany stworzenia osiedla wokół gminy są bardzo ambitne. Warto pomyśleć o siłowni ,przenisieniu biblioteki do nowego budynku gminy i zorganizowaniu tutaj faktycznie duzego centrum zycia. Byłoby fajnie. Pamiętac nalezy o tym aby buractwa z Podleśnej w Lublinie nie wpuszczać na ten teren bo zaćpane ryje wszystko zniszczą...albo mam pomysł, założyć im obroże z GPS na szyje i dopiero wypuścić do ludzi. Jak coś któryś zrobi to będzie wiadomo czy ... rozwiń
Avatar
Zbigniew / 21 czerwca 2012 o 12:47
0
A może by tak zadbać o całkowicie zrujnowaną drogę zbudowną z srodków UE, która teraz wygląda ja po bombardowaniu bowiem z braku nadzoru i "oszczędności nie utwardzono poboczy"- bo taniej i ciężkie samochody rozjeździły ponad 4 km tej "nowej drogi"
No i może za jednym zamachem obok FONTANNY postawic POMNIK W Ó J T A ŻYCZENIAMI dożywocia na stanowisku...........
Avatar
Demokracja w wydaniu PSL / 27 lutego 2014 o 15:43
0

Może ktoś w końcu z Państwa dziennikarzy zainteresuje się bliżej Gminą Głusk. Na początek polecam sprawdzenie do kogo należy nowy budynek gminy... Później warto zainteresować się sprawami sądowymi Pana Wójta i orzeczeniami prokuratury!!! Następnie warto sprawdzić która kancelaria prawna obsługuje Gminę Głusk! Szczególnie chodzi tutaj o współwłaścicielkę kancelarii i jej możliwy wpływ na orzeczenia prokuratury (no i oczywiście powiązania zarządcze z wójtem). Jakby tego było mało, to może warto sprawdzić LGD Kraina Wokół Lublina. Ciekawa jest historia nowej spółki wodociągowej w gminie. Proszę sprawdzić na jakich działa zasadach... Temat rzeka, na setki wydać papierowych!

Może ktoś w końcu z Państwa dziennikarzy zainteresuje się bliżej Gminą Głusk. Na początek polecam sprawdzenie do kogo należy nowy budynek gminy... Później warto zainteresować się sprawami sądowymi Pana Wójta i orzeczeniami prokuratury!!! Następnie warto sprawdzić która kancelaria prawna obsługuje Gminę Głusk! Szczególnie chodzi tutaj o współwłaścicielkę kancelarii i jej możliwy wpływ na orzeczenia prokuratury (no i oczywiście powiązania zarządcze z wójtem). Jakby tego było mało, to może warto sprawdzić LGD Kraina Wokół Lublina. Ciekawa je... rozwiń

Avatar
Gość / 19 września 2012 o 18:55
0
Panie Zbigniewie wiem o czym Pan pisze i niestety potwierdzam, sytuacja się nie zmienia pomimo wielu próśb kierowanych do Urzędu Gminy !!!!
Avatar
Gość / 19 września 2012 o 18:50
0
[size=4]Wystarczy przeczytać ile ofert sprzedaży domów jest w tej okolicy i już wiadomo, jak wspaniale żyje się mieszkańcom tej gminy. Drogi okropne,brak oświetlenia, niekompetentni urzędnicy, szkoły pozbawione świetlic dla dzieci ale[/size]
[size=4]BĘDZIE FONTANNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Avatar
Gość / 19 września 2012 o 18:44
0
Okazuje się że o własną siedzibę mogą zadbać władze gminne, ale tu niestety kończy się ich inicjatywa. Drogi są w fatalnym stanie na wielu odcinkach powycinano asfalt budując kanalizację i pozostawiono aby utrudnić życie użytkownikom i płacącym podatki mieszkańcom.
Avatar
skumbria / 23 czerwca 2012 o 05:53
0
Najgorsze jest to że tam jest poprwczak w którym rządzi się jakis pan Scur i to jest wylęgarnia wszelkiego zła w okolicy.
Avatar
urszula / 21 czerwca 2012 o 22:34
0
Należy podpisać "Artykuł Sponsorowany". Może wójt rozpoczyna kampanię, może chce być " sprawiedliwy wobec..".
Avatar
Wasz ulubieniec / 21 czerwca 2012 o 14:46
0
Fakt Gmina Głusk rozwija się bardzo ładnie. Kanalizacja, budowa nowego urzędu gminy , budowa dróg oraz plany stworzenia osiedla wokół gminy są bardzo ambitne. Warto pomyśleć o siłowni ,przenisieniu biblioteki do nowego budynku gminy i zorganizowaniu tutaj faktycznie duzego centrum zycia. Byłoby fajnie. Pamiętac nalezy o tym aby buractwa z Podleśnej w Lublinie nie wpuszczać na ten teren bo zaćpane ryje wszystko zniszczą...albo mam pomysł, założyć im obroże z GPS na szyje i dopiero wypuścić do ludzi. Jak coś któryś zrobi to będzie wiadomo czy był o danej godzinie w tym miejscu. Pamiętajcie - bezmuzgów z gminy i Podleśnej w Lublinie nie wpuszczać do miejsc wyskokiego standardu i będzie ok. Mam nadzieje że przeczytają to ale z drugiej strony nie wiem czy potrafią czytać... eh...
Fakt Gmina Głusk rozwija się bardzo ładnie. Kanalizacja, budowa nowego urzędu gminy , budowa dróg oraz plany stworzenia osiedla wokół gminy są bardzo ambitne. Warto pomyśleć o siłowni ,przenisieniu biblioteki do nowego budynku gminy i zorganizowaniu tutaj faktycznie duzego centrum zycia. Byłoby fajnie. Pamiętac nalezy o tym aby buractwa z Podleśnej w Lublinie nie wpuszczać na ten teren bo zaćpane ryje wszystko zniszczą...albo mam pomysł, założyć im obroże z GPS na szyje i dopiero wypuścić do ludzi. Jak coś któryś zrobi to będzie wiadomo czy ... rozwiń
Avatar
Zbigniew / 21 czerwca 2012 o 12:47
0
A może by tak zadbać o całkowicie zrujnowaną drogę zbudowną z srodków UE, która teraz wygląda ja po bombardowaniu bowiem z braku nadzoru i "oszczędności nie utwardzono poboczy"- bo taniej i ciężkie samochody rozjeździły ponad 4 km tej "nowej drogi"
No i może za jednym zamachem obok FONTANNY postawic POMNIK W Ó J T A ŻYCZENIAMI dożywocia na stanowisku...........
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 0 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 95 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 36 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!