Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 grudnia 2007 r.
17:29
Edytuj ten wpis

Kościół zaklejony, organista wystraszony

0 25 A A

Poranna msza zamiast o siódmej odbyła się o dziesiątej. I to dopiero po interwencji policji. Bo ktoś zalepił pianką montażową zamki w drzwiach do kościoła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Ksiądz tylko pobłogosławił wiernych na dworze i wspólnie odśpiewali kilka pieśni. Zaraz potem zawiadomił policję - relacjonuje Maria Król, handlująca na straganie podczas odpustu.
- Dokonaliśmy wspólnie wejścia do świątyni i zabezpieczyliśmy dowody. Będziemy prowadzili w tej sprawie dochodzenie - wyjaśnia Jarosław Klonowski z policji w Kraśniku.
Spór mieszkańców Zakrzówka z proboszczem parafii pw. św. Mikołaja Ryszardem Sołtysem trwa od dłuższego czasu. Poszło o dzwony. Ksiądz przestał ich używać, bo bał się, że mogą spaść. W zamian kupił elektroniczne. Emocje sięgnęły zenitu, gdy Zakrzówek obiegła plotka, że proboszcz zabytkowe dzwony zamierza oddać na złom. Tego mieszkańcom było za wiele. Założyli komitet w obronie dzwonów i zaczęli zbierać pieniądze na ich renowację.
Gdy sprawa dzwonów zaczęła przycichać, wybuchł kolejny konflikt. Poszło o organistę, którego zwolnił proboszcz. W jego obronie stanęła część mieszkańców Zakrzówka - wśród nich Leon Mazur. Przed jedną z mszy zatarasował drzwi i oświadczył, że nowego organisty nie wpuści.
- Wtedy ksiądz proboszcz prysnął mi gazem łzawiącym w oczy - skarżył się Mazur. Po tym zajściu trafił do szpitala.
Wczoraj sytuacja sięgnęła zenitu, bo nieznany sprawca zalepił pianką montażową zamki w drzwiach do kościoła. Msza odpustowa odbyła się z trzygodzinnym poślizgiem i to po interwencji policji.
- Wstyd na całą Polskę! Zakrzówek jest słynny, ale nie od tej strony co trzeba. Przecież powinni się opamiętać i przestać! - komentuje pani Jadwiga.
Napiętej atmosfery, która od dłuższego czasu panuje w parafii nie wytrzymał nowy organista z Kiełczewic, który miał zastąpić zwolnionego muzyka. Po tym jak kilkakrotnie był zastraszany przez mieszkańców, zrezygnował z pracy.
- To młody człowiek. Jeszcze się uczy, chce mieć spokój. Dlatego zrezygnował - mówi jego kuzyn, pan Marian.
Sprawa zastraszania mężczyzny trafiła już do prokuratury. W najbliższych dniach będzie wiadomo, czy zostanie wszczęte śledztwo.
Organista, którego zwolnił z pracy ks. Sołtys też nie chce mieć już nic wspólnego z parafią. Wraz z żoną i dziećmi zamierza jak najszybciej wyprowadzić się z Zakrzówka.
Co na to ksiądz Sołtys? - Nie będę na ten temat nic mówił - ucina duchowny.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
organista z innej parafi / 24 listopada 2008 r. o 23:09
Nie znam tematu od podstaw,ale współczuję i księdzu Sołtysowi,i koledze po fachu.Tylko powiedz mi kolego czemu nie zgodziłeś się na układ(jakikolwiek) z księdzem?Przecież masz chore dziecko!!!Widocznie nie zostałeś jeszcze postawiony "pod murem". A jeżeli masz trochę godności to nie szukaj wsparcia u ludzi,którzy są głupi i przeciwstawiają się księdzu.Oni przy większym zagrożeniu nie będą przy tobie tylko odwrócą się od ciebie plecami.Wiem co mówię.A tak ogólnie tym dobroczyńcom i wiernym wszystkiemu co nie Święte życzę wesołych świąt Bożego Narodzenia.Może Mały Jezus w żłóbeczku przypomni wam po co jesteście na tym świecie.
                        Organista.
Nie znam tematu od podstaw,ale współczuję i księdzu Sołtysowi,i koledze po fachu.Tylko powiedz mi kolego czemu nie zgodziłeś się na układ(jakikolwiek) z księdzem?Przecież masz chore dziecko!!!Widocznie nie zostałeś jeszcze postawiony "pod murem". A jeżeli masz trochę godności to nie szukaj wsparcia u ludzi,którzy są głupi i przeciwstawiają się księdzu.Oni przy większym zagrożeniu nie będą przy tobie tylko odwrócą się od ciebie plecami.Wiem co mówię.A tak ogólnie tym dobroczyńcom i wiernym wszystkiemu co nie Święte życzę... rozwiń
Avatar
Ona 22 / 12 listopada 2008 r. o 17:36
Każdy popełnia błędy, jedni mniej szkodliwe a inni bardziej. Ksiądz również jest człowiekiem a błądzić rzeczą ludzką. Jednak dziwi mnie to, dlaczego krytykujemy i komentujemy wyłącznie jego błędy, zupełnie pomijając to co dobrego zrobił dla parafii. A zrobił wiele...
Moim zdaniem, jeśli faktycznie byłby hazardzistą, mielibyśmy brzydko wyglądający, niezadbany i tym bardziej niewyremontowany kościół bo nasza kasa byłaby inwestowana w grę a nie w świątynię.
Przeciwnicy księdza proboszcza chyba nie mają co w domu robić i z nudów przyjeżdżają rozkręcić nową aferę, chociaż co fakt to fakt... Nasz proboszcz jest chamem i nie ma poczucia taktu w związku z czym obie strony są siebie warte... Ehh... w każdym razie życzę szczęścia
Każdy popełnia błędy, jedni mniej szkodliwe a inni bardziej. Ksiądz również jest człowiekiem a błądzić rzeczą ludzką. Jednak dziwi mnie to, dlaczego krytykujemy i komentujemy wyłącznie jego błędy, zupełnie pomijając to co dobrego zrobił dla parafii. A zrobił wiele...
Moim zdaniem, jeśli faktycznie byłby hazardzistą, mielibyśmy brzydko wyglądający, niezadbany i tym bardziej niewyremontowany kościół bo nasza kasa byłaby inwestowana w grę a nie w świątynię.
Przeciwnicy księdza proboszcza chyba nie mają co w domu robić i z nud... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Zakrzówka / 10 stycznia 2008 r. o 20:37
hmm... mieszkam w tej parafii i ks. Proboszcz nic mi nie zawinił, nie znam ŻADNYCH dowodów ze przegrał w karty coś.. jak macie to dajcie... to samo z tymi dzwonami ze chciał ich sprzedać...
Avatar
fenix / 4 stycznia 2008 r. o 21:08
mieszkaniec napisał:
jak masz takie głupoty gadać to nie mów nic bo spamisz forum..
a jak jesteś taki odważny to powiedz ks. Sołtysowi te plugawe kłamstwa prosto w twarz

czyżby ks sołtys się obraził - prawda w oczy kole czego masz się cować pod tak żłosnym nickiem klecho?jako mieszkaniec jesteś tu tylko czasowy i tak cie na taczkach wywleką
Avatar
fenix / 4 stycznia 2008 r. o 21:05
niezalezny napisał:
Podaj choć jeden dowód na prawdziwość swoich słów, fenix. A jeżeli nie, zamilknij, bo nie wiesz, co cię czeka za kłamstwo.

czyżby sąd boży? A MOŻE MĘKI PIEKIELNE? o dowody zapytajcie mieszkańców parafii
Avatar
alabasta / 16 grudnia 2007 r. o 18:37
A skąd jesteście pewni że to ludzie zakleili Kościół??? Sorry bardzo ale to nie jest tylko moje zdanie że jeżeli ludzie mieliby coś zaklejać to byłaby to PLEBANIA a nie Kościół. Po co zaklejac Kosciół pomyślcie logicznie... oni maja konflikt z ksiedzem a nie kosciolem a tak... to uwieziliby tego, kogo chcieli... A tak w ogole to misje sie wszystkim bardzo podobaly i chodzilo mnostwo ludzi do kosciola!! nie wierze zeby to byli parafianie!! chyba ze jakas nieodpowiedzialna mlodziez, w co rowniez watpie...zastanowcie sie!!
Avatar
wizjoner / 16 grudnia 2007 r. o 15:35
NADSZEDŁ CZAS ŚWIĄT, CZAS OPAMIĘTANIA - MAM NADZIEJEĘ, ŻE LUDZIE SKUPIENI WOKÓŁ WŁADZY ZDADZĄ SOBIE SPRAWĘ Z BŁĘDÓW- TO JUZ NIE PIERWSZY, KTÓRY TRACI PRZEZ WAS PRACĘ, OPAMIETAJCIE SIĘ, ODRZUĆCIE INTRYGI A ZAJMIJCIE SIĘ FUNDUDZAMI INWESTYCJAMI, KOŚCIÓŁ TRWA PRZEZ WIEKI, WY JUŻ NIEBAWEM ODEJDZIECIE, POSŁUCHAJCIE TYLKO LUDZI....

WIZJONER
Avatar
alicja22 / 13 grudnia 2007 r. o 21:10
Ida swienta moze wreszcie nadejdzie spokuj w Zakrzowku tego życze wszystkim OSTUDZENIA SIE Z EMOCJI SPOKOJNYCH SWIAT
Avatar
organ nista / 13 grudnia 2007 r. o 08:18
Dobry jest ten artykuł: [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071109/MAGAZYN/71108020"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...AGAZYN/71108020[/url]
A Zakrzowiakom proponuję,aby przestali dawać "na tacę",aby nie dali ani grosza za kolędę.Klecha wreszcie się otrząśnie i dojdzie do wniosku,że to właśnie parafianie go utrzymują.
Tacy przeważnie złośliwi są księża.Ale to brak baby uderza im na mózg
Avatar
wierny / 13 grudnia 2007 r. o 00:45
MAM JUZ DOŚĆ INTRYG LUDZI ZWIĄZANYCH Z AKTUALNĄ WŁADZĄ, NIE ROZSIEWAJCIE FAŁSZYWYCH PLOTEK NT KSIĘŻY. MAM JUZ DOŚĆ CAŁEGO ZAMIESZANIA- A ZWŁASZCZA LUDZI SKUPIONYCH WOKÓŁ WŁADZY. DAJCIE SZANSE MŁODYM, ODEJDŹCIE JUZ OD STPŁKÓW. MAMY JUZ WAS DOŚĆ. WASZ CZAS SIE SKOŃCZYŁ. WASZA WŁADZA JEST ZMIENNA A KOŚCIÓŁ TRWA NIEPRZERWANIE O TYSIĘCY LAT. DAJCIE SPOKÓJ KOŚCIOŁOWIM I KAPŁANOM A ZAJMIJCIE SIĘ WASZYMI NIEUDOLNYMI RZĄDAMI!!!!

WIERNY WYBORCA
Avatar
organista z innej parafi / 24 listopada 2008 r. o 23:09
Nie znam tematu od podstaw,ale współczuję i księdzu Sołtysowi,i koledze po fachu.Tylko powiedz mi kolego czemu nie zgodziłeś się na układ(jakikolwiek) z księdzem?Przecież masz chore dziecko!!!Widocznie nie zostałeś jeszcze postawiony "pod murem". A jeżeli masz trochę godności to nie szukaj wsparcia u ludzi,którzy są głupi i przeciwstawiają się księdzu.Oni przy większym zagrożeniu nie będą przy tobie tylko odwrócą się od ciebie plecami.Wiem co mówię.A tak ogólnie tym dobroczyńcom i wiernym wszystkiemu co nie Święte życzę wesołych świąt Bożego Narodzenia.Może Mały Jezus w żłóbeczku przypomni wam po co jesteście na tym świecie.
                        Organista.
Nie znam tematu od podstaw,ale współczuję i księdzu Sołtysowi,i koledze po fachu.Tylko powiedz mi kolego czemu nie zgodziłeś się na układ(jakikolwiek) z księdzem?Przecież masz chore dziecko!!!Widocznie nie zostałeś jeszcze postawiony "pod murem". A jeżeli masz trochę godności to nie szukaj wsparcia u ludzi,którzy są głupi i przeciwstawiają się księdzu.Oni przy większym zagrożeniu nie będą przy tobie tylko odwrócą się od ciebie plecami.Wiem co mówię.A tak ogólnie tym dobroczyńcom i wiernym wszystkiemu co nie Święte życzę... rozwiń
Avatar
Ona 22 / 12 listopada 2008 r. o 17:36
Każdy popełnia błędy, jedni mniej szkodliwe a inni bardziej. Ksiądz również jest człowiekiem a błądzić rzeczą ludzką. Jednak dziwi mnie to, dlaczego krytykujemy i komentujemy wyłącznie jego błędy, zupełnie pomijając to co dobrego zrobił dla parafii. A zrobił wiele...
Moim zdaniem, jeśli faktycznie byłby hazardzistą, mielibyśmy brzydko wyglądający, niezadbany i tym bardziej niewyremontowany kościół bo nasza kasa byłaby inwestowana w grę a nie w świątynię.
Przeciwnicy księdza proboszcza chyba nie mają co w domu robić i z nudów przyjeżdżają rozkręcić nową aferę, chociaż co fakt to fakt... Nasz proboszcz jest chamem i nie ma poczucia taktu w związku z czym obie strony są siebie warte... Ehh... w każdym razie życzę szczęścia
Każdy popełnia błędy, jedni mniej szkodliwe a inni bardziej. Ksiądz również jest człowiekiem a błądzić rzeczą ludzką. Jednak dziwi mnie to, dlaczego krytykujemy i komentujemy wyłącznie jego błędy, zupełnie pomijając to co dobrego zrobił dla parafii. A zrobił wiele...
Moim zdaniem, jeśli faktycznie byłby hazardzistą, mielibyśmy brzydko wyglądający, niezadbany i tym bardziej niewyremontowany kościół bo nasza kasa byłaby inwestowana w grę a nie w świątynię.
Przeciwnicy księdza proboszcza chyba nie mają co w domu robić i z nud... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Zakrzówka / 10 stycznia 2008 r. o 20:37
hmm... mieszkam w tej parafii i ks. Proboszcz nic mi nie zawinił, nie znam ŻADNYCH dowodów ze przegrał w karty coś.. jak macie to dajcie... to samo z tymi dzwonami ze chciał ich sprzedać...
Avatar
fenix / 4 stycznia 2008 r. o 21:08
mieszkaniec napisał:
jak masz takie głupoty gadać to nie mów nic bo spamisz forum..
a jak jesteś taki odważny to powiedz ks. Sołtysowi te plugawe kłamstwa prosto w twarz

czyżby ks sołtys się obraził - prawda w oczy kole czego masz się cować pod tak żłosnym nickiem klecho?jako mieszkaniec jesteś tu tylko czasowy i tak cie na taczkach wywleką
Avatar
fenix / 4 stycznia 2008 r. o 21:05
niezalezny napisał:
Podaj choć jeden dowód na prawdziwość swoich słów, fenix. A jeżeli nie, zamilknij, bo nie wiesz, co cię czeka za kłamstwo.

czyżby sąd boży? A MOŻE MĘKI PIEKIELNE? o dowody zapytajcie mieszkańców parafii
Avatar
alabasta / 16 grudnia 2007 r. o 18:37
A skąd jesteście pewni że to ludzie zakleili Kościół??? Sorry bardzo ale to nie jest tylko moje zdanie że jeżeli ludzie mieliby coś zaklejać to byłaby to PLEBANIA a nie Kościół. Po co zaklejac Kosciół pomyślcie logicznie... oni maja konflikt z ksiedzem a nie kosciolem a tak... to uwieziliby tego, kogo chcieli... A tak w ogole to misje sie wszystkim bardzo podobaly i chodzilo mnostwo ludzi do kosciola!! nie wierze zeby to byli parafianie!! chyba ze jakas nieodpowiedzialna mlodziez, w co rowniez watpie...zastanowcie sie!!
Avatar
wizjoner / 16 grudnia 2007 r. o 15:35
NADSZEDŁ CZAS ŚWIĄT, CZAS OPAMIĘTANIA - MAM NADZIEJEĘ, ŻE LUDZIE SKUPIENI WOKÓŁ WŁADZY ZDADZĄ SOBIE SPRAWĘ Z BŁĘDÓW- TO JUZ NIE PIERWSZY, KTÓRY TRACI PRZEZ WAS PRACĘ, OPAMIETAJCIE SIĘ, ODRZUĆCIE INTRYGI A ZAJMIJCIE SIĘ FUNDUDZAMI INWESTYCJAMI, KOŚCIÓŁ TRWA PRZEZ WIEKI, WY JUŻ NIEBAWEM ODEJDZIECIE, POSŁUCHAJCIE TYLKO LUDZI....

WIZJONER
Avatar
alicja22 / 13 grudnia 2007 r. o 21:10
Ida swienta moze wreszcie nadejdzie spokuj w Zakrzowku tego życze wszystkim OSTUDZENIA SIE Z EMOCJI SPOKOJNYCH SWIAT
Avatar
organ nista / 13 grudnia 2007 r. o 08:18
Dobry jest ten artykuł: [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071109/MAGAZYN/71108020"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...AGAZYN/71108020[/url]
A Zakrzowiakom proponuję,aby przestali dawać "na tacę",aby nie dali ani grosza za kolędę.Klecha wreszcie się otrząśnie i dojdzie do wniosku,że to właśnie parafianie go utrzymują.
Tacy przeważnie złośliwi są księża.Ale to brak baby uderza im na mózg
Avatar
wierny / 13 grudnia 2007 r. o 00:45
MAM JUZ DOŚĆ INTRYG LUDZI ZWIĄZANYCH Z AKTUALNĄ WŁADZĄ, NIE ROZSIEWAJCIE FAŁSZYWYCH PLOTEK NT KSIĘŻY. MAM JUZ DOŚĆ CAŁEGO ZAMIESZANIA- A ZWŁASZCZA LUDZI SKUPIONYCH WOKÓŁ WŁADZY. DAJCIE SZANSE MŁODYM, ODEJDŹCIE JUZ OD STPŁKÓW. MAMY JUZ WAS DOŚĆ. WASZ CZAS SIE SKOŃCZYŁ. WASZA WŁADZA JEST ZMIENNA A KOŚCIÓŁ TRWA NIEPRZERWANIE O TYSIĘCY LAT. DAJCIE SPOKÓJ KOŚCIOŁOWIM I KAPŁANOM A ZAJMIJCIE SIĘ WASZYMI NIEUDOLNYMI RZĄDAMI!!!!

WIERNY WYBORCA