Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 października 2007 r.
17:52
Edytuj ten wpis

Nowe betanki w Kazimierzu

0 24 A A

Kilkadziesiąt minut po wyjściu ostatniej zbuntowanej siostry w klasztorze pojawiło się 17 nowych betanek. Wcześniej cały teren przeczesali policjanci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ostatni, trzeci autokar z b. betankami opuścił teren klasztoru w Kazimierzu Dolnym przed godz. 16. Siostry pojechały do ośrodków rekolekcyjnych archidiecezji lubelskiej.
Funkcjonariusze wyprowadzili z klasztoru 61 byłych zakonnic, jednego zakonnika Romana K. i pięć osób postronnych, czyli najprawdopodobniej członków rodzin zbuntowanych sióstr, którzy akurat je odwiedzali.
Komornik w asyście policjantów pojawił się w klasztorze w Kazimierzu Dolnym tuż po godz. 9. Ksiądz Mieczysław Puzewicz, rzecznik kurii lubelskiej, który także wszedł do budynku klasztoru, mówił, że to, co zobaczył, kojarzyło mu się tylko z jednym. - Te zachowania przypominały sektę - stwierdził. Opowiadał, że kobiety były pod wpływem silnej manipulacji. Były odcięte od świata, wpadły w amok i zaczęły śpiewać.
Wszystkie byłe zakonnice z klasztoru w Kazimierzu Dolnym zostaną przesłuchane - zapowiedziała rzecznika Prokuratury Apelacyjnej Ewa Piotrowska. Dla dobra sprawy przesłuchania betanek będą prowadzić prokuratorki w obecności pań psycholog.
Składania zeznań odmówił ojciec Roman. Prokuratura postawiła byłemu zakonnikowi zarzut naruszenia miru domowego. Mimo to nie będzie wniosku o areszt. Te same zarzuty mają też zostać postawione b. przełożonej zgromadzenia betanek. Lekarz, który badał siostrę Jadwigę nie wyraził zgody na jej przesłuchanie. Kobieta nie chciała jechać do szpitala. Zostanie przewieziona do domu swojej rodziny.


Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xyz / 14 stycznia 2011 o 00:01
0
Potwierdzam - do mnie również dotarły informacje o prokuraturze i molestowaniu, ale o żadnych szczegółach nic nie wiadomo. A swoją drogą - dobrze, że nareszcie ktoś miał odwagę pójść z tym do prokuratury...!Może powoli z tego worka zaczną wysypywać się inne, podobne historie...Ciekawe, ile jest rzeczywistych ofiar działalności MP...?
Avatar
Monika / 18 listopada 2010 o 18:48
0
No, i zaczelo sie. Wlasnie sie dowiedzialam, ze wplynela sprawa do prokuratury w zwiazku z Puzewiczem i jego stosunkami z mlodymi dziewczynami. Jesli ktos cos o tym wie, to prosze o kontant.
Avatar
dosc / 24 września 2010 o 16:19
0
.
Avatar
~magda~ / 15 marca 2010 o 09:40
0
~gość~ napisał:
TAK TO CO WYPISUJESZ TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA.... TY TEŻ MUSISZ BYĆ PO TAKICH TRAUMATYCZNYCH PRZEŻYCIACH.


Drogi GOŚCIU czy GOSCIÓWO!
Jeśli nie jesteś w temacie, to nie zabieraj głosu... Miej przynamniej szacunek do cierpienia tych osób, które zostały skrzywdzone moralnie i psychicznie- niezależnie od pozycji społecznej, którą zajmuje krzywdziciel. O pomstę woła cały proceder związany z tymi licznymi sytuacjami, co wynika z powyższych wypowiedzi. Liczę, że społeczeństwo dojrzeje (w duchu chrześcijańskiej miłości:), by prawdę wypowiadać bez skorumpowania i wstydu. Nikt nie jest na tej ziemii bardziej (lub mniej) uprzywilejowany, a zwłaszcza osoby pełniące funkcje społeczne, które z racji swego "zawodu" obdarzone są przez społeczeństwo ogromnym kredytem zaufania, i którego to zaufania nie powinny w żaden sposób wykorzystywać ani nadużywać, nawet dla "najświętszych" celów.


Drogi GOŚCIU czy GOSCIÓWO!
Jeśli nie jesteś w temacie, to nie zabieraj głosu... Miej przynamniej szacunek do cierpienia tych osób, które zostały skrzywdzone moralnie i psychicznie- niezależnie od pozycji społecznej, którą zajmuje krzywdziciel. O pomstę woła cały proceder związany z tymi licznymi sytuacjami, co wynika z powyższych wypowiedzi. Liczę, że społeczeństwo dojrzeje (w duchu chrześcijańskiej miłości:), by prawdę wypowiadać bez skorumpowania i wstydu. Nikt nie jest na tej ziemii bardziej (lub mniej... rozwiń
Avatar
~gość~ / 15 marca 2010 o 08:16
0
~magda~ napisał:
Nie tylko Ty padłaś ofiarą tego osobnika. Znam kilka dziewczyn, które mają bardzo podobne-traumatyczne przeżycia, wynikające z bezpośredniego kontaktu z tym "duchownym". To woła o pomstę do nieba....


TAK TO CO WYPISUJESZ TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA.... TY TEŻ MUSISZ BYĆ PO TAKICH TRAUMATYCZNYCH PRZEŻYCIACH.
Avatar
~magda~ / 15 marca 2010 o 08:09
0
Gość napisał:
Mam podobne doświadczenia, ale niestety jeszcze nie umiem sobie z nimi poradzić. Jeśli możesz jakoś mi pomóc-to bardzo o to proszę. Pozdrawiam.


Nie tylko Ty padłaś ofiarą tego osobnika. Znam kilka dziewczyn, które mają bardzo podobne-traumatyczne przeżycia, wynikające z bezpośredniego kontaktu z tym "duchownym". To woła o pomstę do nieba....
Avatar
~GGość~ / 12 listopada 2009 o 09:31
0
Wypowiedzi osób, które pisały posty przede mną nie napawają optymizmem. Mam bardzo mieszane uczucia co do tej sprawy. Pomimo, że nie jestem żadną kobietą, dziewczyną, która praktycznie bezgranicznie zaufała ks., jednakże znam takową. Znam także M. P. z bardziej prywatnej strony, co daje mi całkiem szeroki pogląd o tym człowieku. Napisze także, że moją wypowiedzią na tym forum, nie jest zamiar oczerniania kogokolwiek, ani osądzanie, bo to, kim się jest i co się w życiu robi, to sprawa samych zainteresowanych, którzy i tak doczekają się sądu ostatecznego. Osobiście nie uważam się za super porządnego katolika, ponieważ nie chodzę regularnie do kościoła, nie słucham księży. Wzięło się to po części z "lenistwa młodości", a po części z głupot i "dyrdymałów", które nie raz, nie dwa słyszałem w swoim życiu od księży. Z wyżej wymienionego "lenistwa" nie będę się rozpisywał o moich doświadczeniach z kościołem, a wrócę do sprawy ks. Mianowicie Mietek jest bardzo dobrym przedsiębiorcą i mówcą. Dlatego właśnie jest przedstawicielem biskupa. To dlatego tak dobrze radzi sobie na polu dziennikarskim, gdzie potrafi odpowiednio pokierować rozmową i wytłumaczyć rzeczy prawie niewytłumaczalne. To dlatego, wspierając wolontariat, tak dobrze sobie z tym radzi. Dlatego, że jest osobą bardzo obrotną, potrafi utrzymać to wszystko "w kupie", chociaż były już nie raz wielkie kryzysy. To dlatego, że jest wspomnianym, dobrym mówcą potrafi sobie zjednać praktycznie każdego człowieka. Nasuwa mi się mimowolnie przykład z Hitlerem w roli głównej. Hitler przecież nie zdobył władzy gwałtem i pożogą. (No może nie do końca, ale przyjmuję takie właśnie uproszczenie.) Do rządu trafił na drodze demokratycznych wyborów, bo miał zawsze dobre przemowy i dar oczarowania ludzi. Poniekąd to samo posiada MP. I skutecznie wykorzystuje to w przypadku osób słabych, potrzebujących oparcia. Bardzo bliska mi osoba jest też "w mocy" działania MP. Zaufała mu, a on to w jakimś stopniu wykorzystuje. I jeśli chodzi o słowa szyderstwa i oszczerstwa ze strony MP to one były. Były i to często. Za często. Nie raz widziałem łzy w oczach i na twarzy dziewczyny, która była, jest i za pewne jeszcze będzie trwać przy MP. Ale czy o to chodzi? Czy o to chodzi, aby trwać, być przy takiej osobie, która potrafi do szpiku kości upokorzyć, wpędzić w stany, kiedy nie ma się o sobie lepszego zdania jak o kamieniu, który leży na ulicy? Rozumiem, że łatwiej zaufać osobie duchownej, bo przecież po to ona jest, aby wzbudzać zaufanie i być oparciem dla słabszych. Bardzo dobrze, że tak się dzieje. Jednak trzeba pamiętać też, że nie tylko w takich osobach należy szukać oparcie, bo nie zawsze się to może skończyć ze skutkiem zamierzonym. A MP, moim zdaniem, powinien dalej pomagać ludziom, którzy szukają oparcia i pomocy, z jednym "ale": nich wie, kiedy przestać. Niech wie, kiedy zmienić swoje relacje i kiedy przejść, a szczególnie jak, z relacji opieki na osobą do relacji "biznes". Ktoś z wyżej piszących stwierdza, że czasem nie widać tego, iż czyni się coś złego.

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że nie nam osądzać jednak ludzi, lecz każdy z nas ma tą możliwość od Boga, że stanowi o sobie samym i może sam sobie wybrać drogę. Apeluję także do tych, któzy znają przypadki osób takie jak dziewczyny z postów wyżej, aby dały znać takowym, że nie są same na tym świecie i że nie tylko MP jest osobą, do której mogą się zwrócić o pomoc.
Wypowiedzi osób, które pisały posty przede mną nie napawają optymizmem. Mam bardzo mieszane uczucia co do tej sprawy. Pomimo, że nie jestem żadną kobietą, dziewczyną, która praktycznie bezgranicznie zaufała ks., jednakże znam takową. Znam także M. P. z bardziej prywatnej strony, co daje mi całkiem szeroki pogląd o tym człowieku. Napisze także, że moją wypowiedzią na tym forum, nie jest zamiar oczerniania kogokolwiek, ani osądzanie, bo to, kim się jest i co się w życiu robi, to sprawa samych zainteresowanych, którzy i tak doczekają się sądu o... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2009 o 22:08
0
[quote name='Gość' date='11.01.2009, 20:03' post='83352']
Mam podobne doświadczenia, ale niestety jeszcze nie umiem sobie z nimi poradzić. Jeśli możesz jakoś mi pomóc-to bardzo o to proszę. Pozdrawiam.



Zalozylam nowy numer gg specjalnie dla Ciebie, wiec sie odezwij, prosze. 13258843. Porozmawiamy.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2009 o 20:03
0
Mam podobne doświadczenia, ale niestety jeszcze nie umiem sobie z nimi poradzić. Jeśli możesz jakoś mi pomóc-to bardzo o to proszę. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2009 o 20:00
0
Gość napisał:
A mnie skryzwdzil w inny sposob. Bylam mloda, niedoswiadczona, ufna, no i trafil na podatny grunt. Rozkochal mnie w sobie. Swiadomie, bardzo swiadomie. I sie mna bawil. Zawsze dreczyly mnie starszne wyrzuty sumienia co do tego co sie dzieje i mu o nich mowilam, pytalam czy to normalne, te relacje miedzy nami. A on mi wmawial, ze wlasnie normalne. Zakochana dziewczyna bardzo wierzy i ufa, a z drugiej strony glos sumienia zawsze sie we mnie odzwyal i prowokowalam sytuacje w ktorych sie na mnie bardzo obrazal. Obrazanie sie to byl jego sposob manipulacji, bo mnie znal. nie potrafilam wytrzymac nawet kilku dni, zeby go znow nie przeprosic. A to dlatego, ze juz bylam tak od niego uzalezniona. Ze mimo ze wiedzialam co jest prawda to zycie bez niego wydawalo mi sie niemozliwe. Az po 2 latach wtedy gdy juz bylam na skraju zalamania nerwowego trafilam do psychologa, ktory tez jest ksiedzem, tez duszpasterz mlodziezy. I to mi wlasnie bardzo pomoglo, bo rozumial to wszystko od strony katolicyzmu, tlumaczyl ze ksiadz nawet jesli zyje blisko mlodziezy to nigdy nie moze tak postepowac. Po spotkaniach z nim udalo mi sie w koncu wyrwac z tej chorej relacji. Czasami jeszcze o nim mysle, nie potrafie do konca wybaczyc. Jeszcze widocznie potrzebuje czasu. A moze ta rana nigdy do konca nie bedzie zagojona... Jednak chcialabym wybaczyc, ale nie do konca potrafie. Nie moge sobie wyobrazic jak mozna byc tak madrym i inteligentnym czlowiekiem, tyle gadac o Milosci i tak krzywdzic ludzi. Tak manipulowac, doprowadzac do takiego stanu. Swiadomie. Mowie ludzi, dlatego ze wiem, ze nie bylam pierwsza ani ostatnia. I wiem, ze jestem silna, ale czy w jego zyciu nie bylo slabszych emocjonalnie dziewczyn, ktore mogly miec naprawde powazne konsekwencje po takich historiach? Pomyslcie tylko co mogloby lub juz sie stalo? Dlatego kiedys jeszcze myslalam o tym, ze moze nawiazac by kontakt z innymi "ofiarami" ksiedza M, ale z drugiej strony wiem jak cyniczny potrafi byc. Jak potrafi sie wszystkiego wyprzec nawet patrzac mi w oczy. No i ma duze poparcie soleczne, ktore widzi w nim zywego Aniola chodzacego po tej ziemi, bo tak duzo rzeczy robi i tak pieknie mowi.
Gdyby ktos z was mial podobne przezycia i chcialby o tym porozmawiac to prosze o maila, moze sie odezwe.
ps. tylko nie myslcie, ze chodzilo o gwalt czy tym podobne. Nie. To bylo tylko molestowanie psychiczne. Albo az.
rozwiń
Avatar
xyz / 14 stycznia 2011 o 00:01
0
Potwierdzam - do mnie również dotarły informacje o prokuraturze i molestowaniu, ale o żadnych szczegółach nic nie wiadomo. A swoją drogą - dobrze, że nareszcie ktoś miał odwagę pójść z tym do prokuratury...!Może powoli z tego worka zaczną wysypywać się inne, podobne historie...Ciekawe, ile jest rzeczywistych ofiar działalności MP...?
Avatar
Monika / 18 listopada 2010 o 18:48
0
No, i zaczelo sie. Wlasnie sie dowiedzialam, ze wplynela sprawa do prokuratury w zwiazku z Puzewiczem i jego stosunkami z mlodymi dziewczynami. Jesli ktos cos o tym wie, to prosze o kontant.
Avatar
dosc / 24 września 2010 o 16:19
0
.
Avatar
~magda~ / 15 marca 2010 o 09:40
0
~gość~ napisał:
TAK TO CO WYPISUJESZ TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA.... TY TEŻ MUSISZ BYĆ PO TAKICH TRAUMATYCZNYCH PRZEŻYCIACH.


Drogi GOŚCIU czy GOSCIÓWO!
Jeśli nie jesteś w temacie, to nie zabieraj głosu... Miej przynamniej szacunek do cierpienia tych osób, które zostały skrzywdzone moralnie i psychicznie- niezależnie od pozycji społecznej, którą zajmuje krzywdziciel. O pomstę woła cały proceder związany z tymi licznymi sytuacjami, co wynika z powyższych wypowiedzi. Liczę, że społeczeństwo dojrzeje (w duchu chrześcijańskiej miłości:), by prawdę wypowiadać bez skorumpowania i wstydu. Nikt nie jest na tej ziemii bardziej (lub mniej) uprzywilejowany, a zwłaszcza osoby pełniące funkcje społeczne, które z racji swego "zawodu" obdarzone są przez społeczeństwo ogromnym kredytem zaufania, i którego to zaufania nie powinny w żaden sposób wykorzystywać ani nadużywać, nawet dla "najświętszych" celów.


Drogi GOŚCIU czy GOSCIÓWO!
Jeśli nie jesteś w temacie, to nie zabieraj głosu... Miej przynamniej szacunek do cierpienia tych osób, które zostały skrzywdzone moralnie i psychicznie- niezależnie od pozycji społecznej, którą zajmuje krzywdziciel. O pomstę woła cały proceder związany z tymi licznymi sytuacjami, co wynika z powyższych wypowiedzi. Liczę, że społeczeństwo dojrzeje (w duchu chrześcijańskiej miłości:), by prawdę wypowiadać bez skorumpowania i wstydu. Nikt nie jest na tej ziemii bardziej (lub mniej... rozwiń
Avatar
~gość~ / 15 marca 2010 o 08:16
0
~magda~ napisał:
Nie tylko Ty padłaś ofiarą tego osobnika. Znam kilka dziewczyn, które mają bardzo podobne-traumatyczne przeżycia, wynikające z bezpośredniego kontaktu z tym "duchownym". To woła o pomstę do nieba....


TAK TO CO WYPISUJESZ TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA.... TY TEŻ MUSISZ BYĆ PO TAKICH TRAUMATYCZNYCH PRZEŻYCIACH.
Avatar
~magda~ / 15 marca 2010 o 08:09
0
Gość napisał:
Mam podobne doświadczenia, ale niestety jeszcze nie umiem sobie z nimi poradzić. Jeśli możesz jakoś mi pomóc-to bardzo o to proszę. Pozdrawiam.


Nie tylko Ty padłaś ofiarą tego osobnika. Znam kilka dziewczyn, które mają bardzo podobne-traumatyczne przeżycia, wynikające z bezpośredniego kontaktu z tym "duchownym". To woła o pomstę do nieba....
Avatar
~GGość~ / 12 listopada 2009 o 09:31
0
Wypowiedzi osób, które pisały posty przede mną nie napawają optymizmem. Mam bardzo mieszane uczucia co do tej sprawy. Pomimo, że nie jestem żadną kobietą, dziewczyną, która praktycznie bezgranicznie zaufała ks., jednakże znam takową. Znam także M. P. z bardziej prywatnej strony, co daje mi całkiem szeroki pogląd o tym człowieku. Napisze także, że moją wypowiedzią na tym forum, nie jest zamiar oczerniania kogokolwiek, ani osądzanie, bo to, kim się jest i co się w życiu robi, to sprawa samych zainteresowanych, którzy i tak doczekają się sądu ostatecznego. Osobiście nie uważam się za super porządnego katolika, ponieważ nie chodzę regularnie do kościoła, nie słucham księży. Wzięło się to po części z "lenistwa młodości", a po części z głupot i "dyrdymałów", które nie raz, nie dwa słyszałem w swoim życiu od księży. Z wyżej wymienionego "lenistwa" nie będę się rozpisywał o moich doświadczeniach z kościołem, a wrócę do sprawy ks. Mianowicie Mietek jest bardzo dobrym przedsiębiorcą i mówcą. Dlatego właśnie jest przedstawicielem biskupa. To dlatego tak dobrze radzi sobie na polu dziennikarskim, gdzie potrafi odpowiednio pokierować rozmową i wytłumaczyć rzeczy prawie niewytłumaczalne. To dlatego, wspierając wolontariat, tak dobrze sobie z tym radzi. Dlatego, że jest osobą bardzo obrotną, potrafi utrzymać to wszystko "w kupie", chociaż były już nie raz wielkie kryzysy. To dlatego, że jest wspomnianym, dobrym mówcą potrafi sobie zjednać praktycznie każdego człowieka. Nasuwa mi się mimowolnie przykład z Hitlerem w roli głównej. Hitler przecież nie zdobył władzy gwałtem i pożogą. (No może nie do końca, ale przyjmuję takie właśnie uproszczenie.) Do rządu trafił na drodze demokratycznych wyborów, bo miał zawsze dobre przemowy i dar oczarowania ludzi. Poniekąd to samo posiada MP. I skutecznie wykorzystuje to w przypadku osób słabych, potrzebujących oparcia. Bardzo bliska mi osoba jest też "w mocy" działania MP. Zaufała mu, a on to w jakimś stopniu wykorzystuje. I jeśli chodzi o słowa szyderstwa i oszczerstwa ze strony MP to one były. Były i to często. Za często. Nie raz widziałem łzy w oczach i na twarzy dziewczyny, która była, jest i za pewne jeszcze będzie trwać przy MP. Ale czy o to chodzi? Czy o to chodzi, aby trwać, być przy takiej osobie, która potrafi do szpiku kości upokorzyć, wpędzić w stany, kiedy nie ma się o sobie lepszego zdania jak o kamieniu, który leży na ulicy? Rozumiem, że łatwiej zaufać osobie duchownej, bo przecież po to ona jest, aby wzbudzać zaufanie i być oparciem dla słabszych. Bardzo dobrze, że tak się dzieje. Jednak trzeba pamiętać też, że nie tylko w takich osobach należy szukać oparcie, bo nie zawsze się to może skończyć ze skutkiem zamierzonym. A MP, moim zdaniem, powinien dalej pomagać ludziom, którzy szukają oparcia i pomocy, z jednym "ale": nich wie, kiedy przestać. Niech wie, kiedy zmienić swoje relacje i kiedy przejść, a szczególnie jak, z relacji opieki na osobą do relacji "biznes". Ktoś z wyżej piszących stwierdza, że czasem nie widać tego, iż czyni się coś złego.

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że nie nam osądzać jednak ludzi, lecz każdy z nas ma tą możliwość od Boga, że stanowi o sobie samym i może sam sobie wybrać drogę. Apeluję także do tych, któzy znają przypadki osób takie jak dziewczyny z postów wyżej, aby dały znać takowym, że nie są same na tym świecie i że nie tylko MP jest osobą, do której mogą się zwrócić o pomoc.
Wypowiedzi osób, które pisały posty przede mną nie napawają optymizmem. Mam bardzo mieszane uczucia co do tej sprawy. Pomimo, że nie jestem żadną kobietą, dziewczyną, która praktycznie bezgranicznie zaufała ks., jednakże znam takową. Znam także M. P. z bardziej prywatnej strony, co daje mi całkiem szeroki pogląd o tym człowieku. Napisze także, że moją wypowiedzią na tym forum, nie jest zamiar oczerniania kogokolwiek, ani osądzanie, bo to, kim się jest i co się w życiu robi, to sprawa samych zainteresowanych, którzy i tak doczekają się sądu o... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2009 o 22:08
0
[quote name='Gość' date='11.01.2009, 20:03' post='83352']
Mam podobne doświadczenia, ale niestety jeszcze nie umiem sobie z nimi poradzić. Jeśli możesz jakoś mi pomóc-to bardzo o to proszę. Pozdrawiam.



Zalozylam nowy numer gg specjalnie dla Ciebie, wiec sie odezwij, prosze. 13258843. Porozmawiamy.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2009 o 20:03
0
Mam podobne doświadczenia, ale niestety jeszcze nie umiem sobie z nimi poradzić. Jeśli możesz jakoś mi pomóc-to bardzo o to proszę. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2009 o 20:00
0
Gość napisał:
A mnie skryzwdzil w inny sposob. Bylam mloda, niedoswiadczona, ufna, no i trafil na podatny grunt. Rozkochal mnie w sobie. Swiadomie, bardzo swiadomie. I sie mna bawil. Zawsze dreczyly mnie starszne wyrzuty sumienia co do tego co sie dzieje i mu o nich mowilam, pytalam czy to normalne, te relacje miedzy nami. A on mi wmawial, ze wlasnie normalne. Zakochana dziewczyna bardzo wierzy i ufa, a z drugiej strony glos sumienia zawsze sie we mnie odzwyal i prowokowalam sytuacje w ktorych sie na mnie bardzo obrazal. Obrazanie sie to byl jego sposob manipulacji, bo mnie znal. nie potrafilam wytrzymac nawet kilku dni, zeby go znow nie przeprosic. A to dlatego, ze juz bylam tak od niego uzalezniona. Ze mimo ze wiedzialam co jest prawda to zycie bez niego wydawalo mi sie niemozliwe. Az po 2 latach wtedy gdy juz bylam na skraju zalamania nerwowego trafilam do psychologa, ktory tez jest ksiedzem, tez duszpasterz mlodziezy. I to mi wlasnie bardzo pomoglo, bo rozumial to wszystko od strony katolicyzmu, tlumaczyl ze ksiadz nawet jesli zyje blisko mlodziezy to nigdy nie moze tak postepowac. Po spotkaniach z nim udalo mi sie w koncu wyrwac z tej chorej relacji. Czasami jeszcze o nim mysle, nie potrafie do konca wybaczyc. Jeszcze widocznie potrzebuje czasu. A moze ta rana nigdy do konca nie bedzie zagojona... Jednak chcialabym wybaczyc, ale nie do konca potrafie. Nie moge sobie wyobrazic jak mozna byc tak madrym i inteligentnym czlowiekiem, tyle gadac o Milosci i tak krzywdzic ludzi. Tak manipulowac, doprowadzac do takiego stanu. Swiadomie. Mowie ludzi, dlatego ze wiem, ze nie bylam pierwsza ani ostatnia. I wiem, ze jestem silna, ale czy w jego zyciu nie bylo slabszych emocjonalnie dziewczyn, ktore mogly miec naprawde powazne konsekwencje po takich historiach? Pomyslcie tylko co mogloby lub juz sie stalo? Dlatego kiedys jeszcze myslalam o tym, ze moze nawiazac by kontakt z innymi "ofiarami" ksiedza M, ale z drugiej strony wiem jak cyniczny potrafi byc. Jak potrafi sie wszystkiego wyprzec nawet patrzac mi w oczy. No i ma duze poparcie soleczne, ktore widzi w nim zywego Aniola chodzacego po tej ziemi, bo tak duzo rzeczy robi i tak pieknie mowi.
Gdyby ktos z was mial podobne przezycia i chcialby o tym porozmawiac to prosze o maila, moze sie odezwe.
ps. tylko nie myslcie, ze chodzilo o gwalt czy tym podobne. Nie. To bylo tylko molestowanie psychiczne. Albo az.
rozwiń