Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 lipca 2008 r.
19:48
Edytuj ten wpis

Opole Lubelskie: Pozbędą się reliktu PRL

0 20 A A

Minister kultury wykreśli bloki przy ul. Kraszewskiego w Opolu Lubelskim z rejestru zabytków. Ich mieszkańcy od dawna o to zabiegali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bez zgody konserwatora nie mogli wymienić nawet okna.

Z obrotu sprawy najbardziej zadowoleni są mieszkańcy "zabytkowych” bloków. - Jak przebudowywałem budynek, musiałem wszystkie szczegóły uzgadniać z konserwatorem. Tyle formalności trzeba było załatwić, a to przecież jest zwykłe osiedle - dziwi się pan Zygmunt Białek. - To dobrze, że po latach ktoś naprawi błędy z czasów PRL.

- Mamy przez to same kłopoty - dodaje pan Krzysztof. - Nic nie możemy wyremontować, bo to jest strefa zabytkowa. A jakie tu są zabytki? Bloki i trawa? To jakaś głupota!

Ponad rok temu sprawą zajął się lubelski konserwator zabytków. Jego zdaniem, nadzorem powinien być nadal objęty w Opolu m.in. zespół pałacowy, kościół, rynek, ale współczesne bloki powinny zniknąć z listy zabytków.

- Wątpliwości budziło to, że mieszkańcy, kiedy chcieli malować elewacje czy wymieniać stolarkę, za każdym razem musieli to uzgadniać z konserwatorem. To niepotrzebne komplikacje, zarówno dla nich, jak i dla urzędu konserwatora - wyjaśnia Dariusz Kopciowski, zastępca wojewódzkiego konserwatora zabytków w Lublinie. Konserwator wyodrębnił zatem obszar, który można by z tego układu wykreślić. Wniosek wysłał do Warszawy.

Sprawa jest już w rękach urzędników Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którzy wszczęli postępowanie administracyjne w sprawie skreślenia z rejestru zabytków bloków z czasów PRL i teren, na którym stoją. W latach 70. ubiegłego wieku blokowisko dziwnym trafem znalazło się pod ochroną konserwatora zabytków.

- To świetna wiadomość, przede wszystkim dla ludzi, którzy tam mieszkają. To było kuriozalne, śmieszne, że zwykłe bloki były traktowane jak zabytki - cieszy się Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego. - Nie było tygodnia, żebym nie dzwonił do ministerstwa i nie przypominał o naszej sprawie. I mimo ich niezrozumiałego oporu, sprawa zmierza wreszcie do szczęśliwego finału.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gościówa / 8 lipca 2008 o 18:16
0
Gość napisał:
A jak by była nazwana imieniem Józefa Stalina , Ławrientija Berii, Feliksa Edmuntowicza Dzierżyńskiego, Bolesława Bieruta czy innego zbrodniarza to też w imię historii zostawił byś taką nazwę ( a były i takie ulice i place w wielu miastach PRL ). I straszył byś potomnych zmorami przeszłości.
Moim zdaniem przeszłość, historia powinna być oparta na prawdzie. PRL było organizmem państwowym niesuwerennym, zależnym od ZSRR. Trzymając się dziwnej nazwy tego nowotworu komunistycznego na polskiej ziemi, można stwierdzić, że nie była ani Polska, ani Rzeczpospolita, ani Ludowa.
Taka nazwa jak 25 lecia PRL jest symbolem totalitarnego organizmu państwowego wrogiego Polakom i choćby tylko po to żeby nie obrażać pamięci ofiar komunistów w latach 44-89 powinna zniknąć. TYLKO TYLE I AŻ TYLE !

Jeżeli już zmiana, to oczywista oczywistość na Jana Pawła, brakuje nam tego w Opolu.....
rozwiń
Avatar
~ona~ / 8 lipca 2008 o 18:12
0
Gość napisał:
Skoro tak burmistrz zabiegał o pozbycie sie tego reliktu PRL z l.70 tych, to może i zatroszczy się o sąsiednią ulicę, która nazywa się 25 lecia PRL ! Najwyższy czas usuną kolejny PRL relikt.
Avatar
konkurs / 8 lipca 2008 o 17:51
0
Uwaga! ogłaszam konkurs z nagrodami dla tych co mieli konflikt interesów z władzami gminnymi i starostwem, a ich sprawy były zbadane uczciwie, sprawiedliwie i rzetelnie rozpatrzone przez miejscowe organy władzy i samorządu. Dotyczy to również us,policji,prokuratury i sądu. Chętnie usłyszę co mają do powiedzenia Ci co zostali pokrzywdzeni przez wszystkie organy łącznie, zwłaszcza osaczeni przez zmasowany i skoordynowany atak.
Avatar
Gość / 8 lipca 2008 o 14:20
0
Gość napisał:
A co? Już wszyscy mieli twoją żonę


pudło panie władzo, ale ty pilnuj swojej dużo masz pracy a żonka ma potrzeby całkiem niemałe.
Avatar
Gość / 7 lipca 2008 o 10:59
0
solidarność napisał:
komona panuje Opole dziaduje

A co? Już wszyscy mieli twoją żonę
Avatar
realist / 7 lipca 2008 o 09:34
0
od Kim Ir Sena nie możemy oczekiwać zmian nazwy ulic w jego ojczyźnie, tak samo nie możemy oczekiwać zmian nazw ulic w naszej małej ojczyźnie pod przywództwem naszych ojców gminy i powiatu. A czym właściwie różnią się oni od siebie???
Avatar
solidarność / 7 lipca 2008 o 00:26
0
komona panuje Opole dziaduje
Avatar
Gość / 6 lipca 2008 o 12:41
0
Który kościół dokładnie mordował. Jak wiesz jest ich sporo, jest podzielony więc pisz wyraźnie. To tak jak napisać, że politycy są mordercami, donosicielami i są przyczyną wielkiego zła na świecie. Jeszcze kilkanaście lat temu za czasów PZPRu i ścisle współracującym z nimi PSLem co było? Co oni robili? Wiadomo, teraz niektórych sądzi sie nawet za śmierć innych. Czyli jak? Nadal mamy o nich myślec to samo co o tych za czasów socjalizmu? Według twojego rozumowania tak i często właściwie masz rację. Bo czy wystarczy zmienić nazwę jak to jeden forumowicz chce zmian nazw ulic? Czy jak kiedyś ktoś był członkiem PZPR a potem zmienił nazwę swojej partii na inna to już teraz jest dobry? Co cwańsi jeszcze wcześniej zmienili orintacje polityczne bądź dzięki swojemu sprytowi, bądź jako szpiedzy? rozpieszchli sie praktycznie po wszystkich obecnych partiach, nie nazywa się ich teraz komunistami ale czy dzięki temu teraz są lepsi niz kiedyś? Nie sądzę. Po tym czo się tu czyta wynika, że wszyscy są pełni nienawiści są gotowi nadal donosic na innych i psuc im opinię. jak się wyssało to z mlepkiem matki, to juz tak pozostanie.
Który kościół dokładnie mordował. Jak wiesz jest ich sporo, jest podzielony więc pisz wyraźnie. To tak jak napisać, że politycy są mordercami, donosicielami i są przyczyną wielkiego zła na świecie. Jeszcze kilkanaście lat temu za czasów PZPRu i ścisle współracującym z nimi PSLem co było? Co oni robili? Wiadomo, teraz niektórych sądzi sie nawet za śmierć innych. Czyli jak? Nadal mamy o nich myślec to samo co o tych za czasów socjalizmu? Według twojego rozumowania tak i często właściwie masz rację. Bo czy wystarczy zmienić nazwę jak to jeden f... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2008 o 12:20
0
Gość napisał:
A jak by była nazwana imieniem Józefa Stalina , Ławrientija Berii, Feliksa Edmuntowicza Dzierżyńskiego, Bolesława Bieruta czy innego zbrodniarza to też w imię historii zostawił byś taką nazwę ( a były i takie ulice i place w wielu miastach PRL ). I straszył byś potomnych zmorami przeszłości.
Moim zdaniem przeszłość, historia powinna być oparta na prawdzie. PRL było organizmem państwowym niesuwerennym, zależnym od ZSRR. Trzymając się dziwnej nazwy tego nowotworu komunistycznego na polskiej ziemi, można stwierdzić, że nie była ani Polska, ani Rzeczpospolita, ani Ludowa.
Taka nazwa jak 25 lecia PRL jest symbolem totalitarnego organizmu państwowego wrogiego Polakom i choćby tylko po to żeby nie obrażać pamięci ofiar komunistów w latach 44-89 powinna zniknąć. TYLKO TYLE I AŻ TYLE !

idąc tokiem twojego pseudo rozumowania nalezało by zlikwidowac wszystkie nazwy związane z kosciołem kat.tyle ofiar ile ma na sumieniu ta organizacja nie miał ani stalinizm ani faszyzm.sama ewangelizacja ameryki pochłoneła ok 100 mil indian .do tego dochodzą krucjaty .inkwizycja.palenie czarownic i wiele innych mordów.tak jak twoim tak i moim zdaniem historia powinna byc oparta na prawdziety piszasz ze prl nie był suwerennym organizmem. a 3 rp jest?jesli polską rządzą sługusy innego panstwa czyli watykanu.jesli agenci tego panstwa indoktrynują nasze społeczenstwo i jeszcze panstwo im za to płaci
takie nazwy związane z kosciołem są symbolem totalitarnego organizmu panstwowego wrogiego polakom i chocby po to by nie obrazac pamieci ofiar koscioła powinny zniknąc TYLE I Aż TYLE
łem kat.tyle ofiar ile ma na sumieniu ta organizacja nie miał ani stalinizm ani faszyzm.sama ewangelizacja ameryki pochłoneła ok 100 mil indian .do tego dochodzą krucjaty .inkwizycja.palenie czarownic i wiele innych mordów.tak jak twoim tak i moim zdaniem historia powinna byc oparta na prawdziety piszasz ze prl nie był suwerennym organizmem. a 3 rp jest?jesli polską rządzą sługusy innego panstwa czyli watykanu.jesli agenci tego panstwa indoktrynują nasze społeczenstwo i jeszcze panstwo im za to płaci
takie nazwy związane z kosciołem ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2008 o 14:31
0
Cały problem polega na tym, że w Opolu mimo niby wolnych, demokratycznych wyborów, nic nawet po 89 r. się nie zmieniło. Właściwie od 44 r. rządzą ci sami ludzie, potworzyły sie całe rodzinny, dynastie, klany, które przekazują sobie władzę z pokolenia na pokolenie. Niczym we włoskiej mafii.
A jeżeli chodzi o obecny wygląd miast to pretensje zgłaszaj do burmistrza Wróbla. Dyżury pełni w każdy poniedziałek, ( ale pewnie o tym doskonale wiesz) więc możesz się do niego udać. I zapytaj co zrobił, żeby były "nowe piękne i nowoczesne bloki, ulice szerokie z parkingami, bezpiecznymi skrzyżowaniami i przejściami z równiutkim dywanikiem". Kiedy będą chodniki na wsiach w gminie. Dlaczego w Opolu są takie brudne i zaśmiecone ulice
Cały problem polega na tym, że w Opolu mimo niby wolnych, demokratycznych wyborów, nic nawet po 89 r. się nie zmieniło. Właściwie od 44 r. rządzą ci sami ludzie, potworzyły sie całe rodzinny, dynastie, klany, które przekazują sobie władzę z pokolenia na pokolenie. Niczym we włoskiej mafii.
A jeżeli chodzi o obecny wygląd miast to pretensje zgłaszaj do burmistrza Wróbla. Dyżury pełni w każdy poniedziałek, ( ale pewnie o tym doskonale wiesz) więc możesz się do niego udać. I zapytaj co zrobił, żeby były "nowe piękne i nowoczesne blo... rozwiń
Avatar
Gościówa / 8 lipca 2008 o 18:16
0
Gość napisał:
A jak by była nazwana imieniem Józefa Stalina , Ławrientija Berii, Feliksa Edmuntowicza Dzierżyńskiego, Bolesława Bieruta czy innego zbrodniarza to też w imię historii zostawił byś taką nazwę ( a były i takie ulice i place w wielu miastach PRL ). I straszył byś potomnych zmorami przeszłości.
Moim zdaniem przeszłość, historia powinna być oparta na prawdzie. PRL było organizmem państwowym niesuwerennym, zależnym od ZSRR. Trzymając się dziwnej nazwy tego nowotworu komunistycznego na polskiej ziemi, można stwierdzić, że nie była ani Polska, ani Rzeczpospolita, ani Ludowa.
Taka nazwa jak 25 lecia PRL jest symbolem totalitarnego organizmu państwowego wrogiego Polakom i choćby tylko po to żeby nie obrażać pamięci ofiar komunistów w latach 44-89 powinna zniknąć. TYLKO TYLE I AŻ TYLE !

Jeżeli już zmiana, to oczywista oczywistość na Jana Pawła, brakuje nam tego w Opolu.....
rozwiń
Avatar
~ona~ / 8 lipca 2008 o 18:12
0
Gość napisał:
Skoro tak burmistrz zabiegał o pozbycie sie tego reliktu PRL z l.70 tych, to może i zatroszczy się o sąsiednią ulicę, która nazywa się 25 lecia PRL ! Najwyższy czas usuną kolejny PRL relikt.
Avatar
konkurs / 8 lipca 2008 o 17:51
0
Uwaga! ogłaszam konkurs z nagrodami dla tych co mieli konflikt interesów z władzami gminnymi i starostwem, a ich sprawy były zbadane uczciwie, sprawiedliwie i rzetelnie rozpatrzone przez miejscowe organy władzy i samorządu. Dotyczy to również us,policji,prokuratury i sądu. Chętnie usłyszę co mają do powiedzenia Ci co zostali pokrzywdzeni przez wszystkie organy łącznie, zwłaszcza osaczeni przez zmasowany i skoordynowany atak.
Avatar
Gość / 8 lipca 2008 o 14:20
0
Gość napisał:
A co? Już wszyscy mieli twoją żonę


pudło panie władzo, ale ty pilnuj swojej dużo masz pracy a żonka ma potrzeby całkiem niemałe.
Avatar
Gość / 7 lipca 2008 o 10:59
0
solidarność napisał:
komona panuje Opole dziaduje

A co? Już wszyscy mieli twoją żonę
Avatar
realist / 7 lipca 2008 o 09:34
0
od Kim Ir Sena nie możemy oczekiwać zmian nazwy ulic w jego ojczyźnie, tak samo nie możemy oczekiwać zmian nazw ulic w naszej małej ojczyźnie pod przywództwem naszych ojców gminy i powiatu. A czym właściwie różnią się oni od siebie???
Avatar
solidarność / 7 lipca 2008 o 00:26
0
komona panuje Opole dziaduje
Avatar
Gość / 6 lipca 2008 o 12:41
0
Który kościół dokładnie mordował. Jak wiesz jest ich sporo, jest podzielony więc pisz wyraźnie. To tak jak napisać, że politycy są mordercami, donosicielami i są przyczyną wielkiego zła na świecie. Jeszcze kilkanaście lat temu za czasów PZPRu i ścisle współracującym z nimi PSLem co było? Co oni robili? Wiadomo, teraz niektórych sądzi sie nawet za śmierć innych. Czyli jak? Nadal mamy o nich myślec to samo co o tych za czasów socjalizmu? Według twojego rozumowania tak i często właściwie masz rację. Bo czy wystarczy zmienić nazwę jak to jeden forumowicz chce zmian nazw ulic? Czy jak kiedyś ktoś był członkiem PZPR a potem zmienił nazwę swojej partii na inna to już teraz jest dobry? Co cwańsi jeszcze wcześniej zmienili orintacje polityczne bądź dzięki swojemu sprytowi, bądź jako szpiedzy? rozpieszchli sie praktycznie po wszystkich obecnych partiach, nie nazywa się ich teraz komunistami ale czy dzięki temu teraz są lepsi niz kiedyś? Nie sądzę. Po tym czo się tu czyta wynika, że wszyscy są pełni nienawiści są gotowi nadal donosic na innych i psuc im opinię. jak się wyssało to z mlepkiem matki, to juz tak pozostanie.
Który kościół dokładnie mordował. Jak wiesz jest ich sporo, jest podzielony więc pisz wyraźnie. To tak jak napisać, że politycy są mordercami, donosicielami i są przyczyną wielkiego zła na świecie. Jeszcze kilkanaście lat temu za czasów PZPRu i ścisle współracującym z nimi PSLem co było? Co oni robili? Wiadomo, teraz niektórych sądzi sie nawet za śmierć innych. Czyli jak? Nadal mamy o nich myślec to samo co o tych za czasów socjalizmu? Według twojego rozumowania tak i często właściwie masz rację. Bo czy wystarczy zmienić nazwę jak to jeden f... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2008 o 12:20
0
Gość napisał:
A jak by była nazwana imieniem Józefa Stalina , Ławrientija Berii, Feliksa Edmuntowicza Dzierżyńskiego, Bolesława Bieruta czy innego zbrodniarza to też w imię historii zostawił byś taką nazwę ( a były i takie ulice i place w wielu miastach PRL ). I straszył byś potomnych zmorami przeszłości.
Moim zdaniem przeszłość, historia powinna być oparta na prawdzie. PRL było organizmem państwowym niesuwerennym, zależnym od ZSRR. Trzymając się dziwnej nazwy tego nowotworu komunistycznego na polskiej ziemi, można stwierdzić, że nie była ani Polska, ani Rzeczpospolita, ani Ludowa.
Taka nazwa jak 25 lecia PRL jest symbolem totalitarnego organizmu państwowego wrogiego Polakom i choćby tylko po to żeby nie obrażać pamięci ofiar komunistów w latach 44-89 powinna zniknąć. TYLKO TYLE I AŻ TYLE !

idąc tokiem twojego pseudo rozumowania nalezało by zlikwidowac wszystkie nazwy związane z kosciołem kat.tyle ofiar ile ma na sumieniu ta organizacja nie miał ani stalinizm ani faszyzm.sama ewangelizacja ameryki pochłoneła ok 100 mil indian .do tego dochodzą krucjaty .inkwizycja.palenie czarownic i wiele innych mordów.tak jak twoim tak i moim zdaniem historia powinna byc oparta na prawdziety piszasz ze prl nie był suwerennym organizmem. a 3 rp jest?jesli polską rządzą sługusy innego panstwa czyli watykanu.jesli agenci tego panstwa indoktrynują nasze społeczenstwo i jeszcze panstwo im za to płaci
takie nazwy związane z kosciołem są symbolem totalitarnego organizmu panstwowego wrogiego polakom i chocby po to by nie obrazac pamieci ofiar koscioła powinny zniknąc TYLE I Aż TYLE
łem kat.tyle ofiar ile ma na sumieniu ta organizacja nie miał ani stalinizm ani faszyzm.sama ewangelizacja ameryki pochłoneła ok 100 mil indian .do tego dochodzą krucjaty .inkwizycja.palenie czarownic i wiele innych mordów.tak jak twoim tak i moim zdaniem historia powinna byc oparta na prawdziety piszasz ze prl nie był suwerennym organizmem. a 3 rp jest?jesli polską rządzą sługusy innego panstwa czyli watykanu.jesli agenci tego panstwa indoktrynują nasze społeczenstwo i jeszcze panstwo im za to płaci
takie nazwy związane z kosciołem ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2008 o 14:31
0
Cały problem polega na tym, że w Opolu mimo niby wolnych, demokratycznych wyborów, nic nawet po 89 r. się nie zmieniło. Właściwie od 44 r. rządzą ci sami ludzie, potworzyły sie całe rodzinny, dynastie, klany, które przekazują sobie władzę z pokolenia na pokolenie. Niczym we włoskiej mafii.
A jeżeli chodzi o obecny wygląd miast to pretensje zgłaszaj do burmistrza Wróbla. Dyżury pełni w każdy poniedziałek, ( ale pewnie o tym doskonale wiesz) więc możesz się do niego udać. I zapytaj co zrobił, żeby były "nowe piękne i nowoczesne bloki, ulice szerokie z parkingami, bezpiecznymi skrzyżowaniami i przejściami z równiutkim dywanikiem". Kiedy będą chodniki na wsiach w gminie. Dlaczego w Opolu są takie brudne i zaśmiecone ulice
Cały problem polega na tym, że w Opolu mimo niby wolnych, demokratycznych wyborów, nic nawet po 89 r. się nie zmieniło. Właściwie od 44 r. rządzą ci sami ludzie, potworzyły sie całe rodzinny, dynastie, klany, które przekazują sobie władzę z pokolenia na pokolenie. Niczym we włoskiej mafii.
A jeżeli chodzi o obecny wygląd miast to pretensje zgłaszaj do burmistrza Wróbla. Dyżury pełni w każdy poniedziałek, ( ale pewnie o tym doskonale wiesz) więc możesz się do niego udać. I zapytaj co zrobił, żeby były "nowe piękne i nowoczesne blo... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku 0 1

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie?

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie? 0 35

Nauczyciele, to kolejna grupa zawodowa domagająca się podwyżek – o 1000 zł. Pedagodzy rozważają masowo branie zwolnień lekarskich w trakcie egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalnych i matur. Manewr z L4 przyniósł już sukces policjantom – dostali to, co chcieli

Cztery nowe karetki. Trafią do Chełma, Krasnegostawu i Włodawy

Cztery nowe karetki. Trafią do Chełma, Krasnegostawu i Włodawy 0 4

Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek i wojewoda lubelski Przemysław Czarnek osobiście przekazali chełmskiej Stacji Ratownictwa Medycznego cztery nowe karetki. Dwie zostaną w Chełmie, dwie trafią do Krasnegostawu i Włodawy

Podwyżki cen prądu mogą być nawet dwucyfrowe. O ile może podrożeć od 1 stycznia?

Podwyżki cen prądu mogą być nawet dwucyfrowe. O ile może podrożeć od 1 stycznia? 82 23

Wszyscy sprzedawcy energii elektrycznej złożyli już wnioski o wprowadzenie w nowym roku podwyżek dla klientów indywidualnych. Szczegóły są negocjowane z Urzędem Regulacji Energetyki, ale mówi się o wzroście od 20 do 40 procent.

Chełm: Remont odcinka krajowej dwunastki miał ruszyć, ale się opóźni

Chełm: Remont odcinka krajowej dwunastki miał ruszyć, ale się opóźni 1 3

Remont odcinka krajowej „dwunastki” w granicach miasta miał ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Już jednak wiadomo, że drogowcy wejdą na plac budowy najwcześniej w lutym

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja 106 9

Czy podczas Marszu Równości w Lublinie doszło do publicznego znieważania godła państwowego? To sprawdza policja. Chodzi o baner z orłem na tęczowym tle.

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta 8 1

W miejscowości Struża (pow. świdnicki) doszło do tragicznego wypadku. Zginęła kobieta.

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo)
film

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo) 1 1

Piłkarska reprezentacja Polski ostatnio zawodzi. Biało-czerwoni nie wygrali jeszcze mecz za kadencji Jerzego Brzęczka, a szwankuje m.in. defensywa, która nie stanowi monolitu. Czy na środku obrony może zostać wypróbowany nominalny pomocnik Grzegorz Krychowiak?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki? 32 43

Krzysztof Komorski, dotychczasowy zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych ma dostać stanowisko w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie 12 6

W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym trwa montaż instalacji fotowoltaicznej. Nasze województwo przoduje w pozyskiwaniu dofinansowania na cele związane z odnawialnymi źródłami energii

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo 0 0

Sugerowana cena nowych kart AMD Radeon RX 590 to 279 dolarów. A w pakiecie dostaniemy jeszcze trzy gry: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 oraz Tom Clancy’s The Division 2.

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 12 3

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 17 1

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 3 19

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!