Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 sierpnia 2009 r.
17:05
Edytuj ten wpis

Parafianie z Czerniejowa: Będziemy protestować aż do skutku

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 131 A A

Parafianie z Czerniejowa, którzy nie zgadzają się na zmianę proboszcza, wysłali list do Watykanu. – Otrzymaliśmy potwierdzenia dostarczenia naszego apelu do Nuncjusza Apostolskiego i do Rzymu – mówią. – Mamy zamiar protestować do skutku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z kolei do naszej redakcji przyszedł list od przeciwników protestu. Twierdzą, że protestujący wyrządzają krzywdę zainteresowanym księżom, jak i rozbijają społeczność w Czerniejowie.

– Protestujący są hałaśliwi, ich przeciwnicy nie, chociaż są w większości. Zacietrzewienie i agresja są wśród protestujących tak wielkie, że ludzie boją się głośno wyrażać swoje zdanie z obawy o swoje bezpieczeństwo – czytamy w liście. – Stajemy się pośmiewiskiem. Trzeba powiedzieć temu stop!

Nikt pod listem się nie podpisał.

Protestujący parafianie nadal czuwają w namiocie ustawionym przed bramą wjazdową na teren plebanii. Twierdzą, że nie wpuszczą nowego proboszcza, domagając się powrotu księdza Marka Żyszkiewicza, ich uprzedniego proboszcza.

Parafian odwiedził bp Artur Miziński.

– Wysłuchał nas, ale powtórzył słowa abp. Życińskiego, że nie ma mowy o zmianie decyzji – mówi Kazimierz Banach, parafianin z Czerniejewa.

Blokadę kościoła i plebanii wierni rozpoczęli przed ponad 4 tygodniami. Nie zgadzają się z decyzją metropolity lubelskiego, abpa Józefa Życińskiego, który podjął decyzję o zmianie proboszcza w tamtejszej parafii.

Dotychczasowego proboszcza abp Życiński oddelegował do parafii w Podgórzu koło Chełma, a w Czerniejowie proboszczem mianował księdza Marka Podstawkę.

Pod listą poparcia dla protestu podpisało się ponad 800 osób z parafii liczącej 2 tysiące wiernych.


Komentarze 131

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JankaD. / 21 września 2009 o 12:15
0
[size=6]Na dewoty ni ma ....a. I kunic.

Ale i tak pójdo do Pikła![/size]
Avatar
PAK / 20 września 2009 o 16:26
0
parafianka czerniejowa napisał:
MIESZKAM W TEJ PARAFI I Z TYM ZE NA PROTESCIE PILI ALKOHOL MOGE POSWIADCZYC ZE TO PRAWDA DOWODEM TEGO BYLY BUTELKI LEZACE POD DRZEWAMI I WLASNIE TYLKO DLATEGO PIJAKI PROTESTOWALI BO TAK NAPRAWDE CHODZILO IM O TO BY SIE NAPIC A NIE PROTESTOWAC.KOLEJNYM DOWODEM NA TO JEST UJAWNIENIE POD SKLEPEM JEDNEGO Z UCZESTNICZACYCH Z PROTESCIE.A TRZECIM DOWODEM JEST TO ZE JAK PEWNEJ NOCY PEWNI LUDZIE ZAJECHALI NA PARKING POD KOSCIOL TO PRZYSZLI TACY PIJANIE ZE LEDWO MOWILI.


protest byl tylko po to by jesc pic i wymyslac nowe plotki biorac pod uwage jacy ludzie brali w nim udzial.bo nikogo z zdrowym rozsadkiem tam nie bylo.


To prawda
protest popierały same dewoty, pijaki, polityczni karierowicze, rozwódki i flustraci
którzy urządzili sobie piknik pod kościołem
ŻENADA


To prawda
protest popierały same dewoty, pijaki, polityczni karierowicze, rozwódki i flustraci
którzy urządzili sobie piknik pod kościołem
ŻENADA rozwiń
Avatar
parafianka czerniejowa / 20 września 2009 o 16:09
0
MIESZKAM W TEJ PARAFI I Z TYM ZE NA PROTESCIE PILI ALKOHOL MOGE POSWIADCZYC ZE TO PRAWDA DOWODEM TEGO BYLY BUTELKI LEZACE POD DRZEWAMI I WLASNIE TYLKO DLATEGO PIJAKI PROTESTOWALI BO TAK NAPRAWDE CHODZILO IM O TO BY SIE NAPIC A NIE PROTESTOWAC.KOLEJNYM DOWODEM NA TO JEST UJAWNIENIE POD SKLEPEM JEDNEGO Z UCZESTNICZACYCH Z PROTESCIE.A TRZECIM DOWODEM JEST TO ZE JAK PEWNEJ NOCY PEWNI LUDZIE ZAJECHALI NA PARKING POD KOSCIOL TO PRZYSZLI TACY PIJANIE ZE LEDWO MOWILI.


protest byl tylko po to by jesc pic i wymyslac nowe plotki biorac pod uwage jacy ludzie brali w nim udzial.bo nikogo z zdrowym rozsadkiem tam nie bylo.
MIESZKAM W TEJ PARAFI I Z TYM ZE NA PROTESCIE PILI ALKOHOL MOGE POSWIADCZYC ZE TO PRAWDA DOWODEM TEGO BYLY BUTELKI LEZACE POD DRZEWAMI I WLASNIE TYLKO DLATEGO PIJAKI PROTESTOWALI BO TAK NAPRAWDE CHODZILO IM O TO BY SIE NAPIC A NIE PROTESTOWAC.KOLEJNYM DOWODEM NA TO JEST UJAWNIENIE POD SKLEPEM JEDNEGO Z UCZESTNICZACYCH Z PROTESCIE.A TRZECIM DOWODEM JEST TO ZE JAK PEWNEJ NOCY PEWNI LUDZIE ZAJECHALI NA PARKING POD KOSCIOL TO PRZYSZLI TACY PIJANIE ZE LEDWO MOWILI.


protest byl tylko po to by jesc pic i wymyslac nowe plotki bi... rozwiń
Avatar
JankaD. / 13 września 2009 o 15:20
0
[size=5]SZATANY!!!!!!! Diabły wcilone!!!! A pfe! Mohery zapleśniołe! Jak pójdzieta do pikła (a i tak pójdzieta) to zobaczyta dopiro. Skurczesyny wściknięte.[/size]
Avatar
benet / 7 września 2009 o 22:49
0
powa napisał:
Co za stek bzdur

Szkoda , że nie posiadamy takich słów, by móc z durniami mówić o mądrości.....
Avatar
powa / 4 września 2009 o 22:38
0
Zibi napisał:
pięknie napisałaś...arietto....myślę, że kiedyś...ludzkość..osiągnie taki etap...świadomości...., że będą poszczegolni ludkowie wiedzieć co piszą i co mówią a tymczasem....wiesz jak jest...ale....piękne jest to...że są ludzie ODWAŻNI...i podziwiam WAS....i dziękuję Wam...małej garstce...przeciwko obłudzie...dwulicowości...złu...i brawo...


Co za stek bzdur
rozwiń
Avatar
Zibi / 4 września 2009 o 22:15
0
arietta napisał:
CYTAT(biały kieł @ 26.08.2009, 09:17:32) *
Protestujący to nowa sekta - Sekta pod wezwaniem Morderców Św Wawrzyńca. Co za wstyd - kilka babek i pieniaczy zablokowało kościół 2000 parafian. Zawsze tak jest, że wartościowi ludzie siedzą cicho a szumowina wypływa.

Największą wartością człowieka jest to , co go czyni człowiekiem. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem , ale trzeba nim być. Uważam ,że protestujący są wspaniałymi ludżmi, którzy nie dają się ogłupić i modlę się za nich. Nawet , jeśli przegrają tę ,,walkę", to i tak są wygranymi, bo zwycięstwo nie jest rzeczą najważniejszą , ale najważniejszy jest udział w walce . Cyt:,, DOBRO NIE WALCZY ZE ZŁEM , ALE LECZY JE". Miejmy nadzieję ,że wyleczy.


pięknie napisałaś...arietto....myślę, że kiedyś...ludzkość..osiągnie taki etap...świadomości...., że będą poszczegolni ludkowie wiedzieć co piszą i co mówią a tymczasem....wiesz jak jest...ale....piękne jest to...że są ludzie ODWAŻNI...i podziwiam WAS....i dziękuję Wam...małej garstce...przeciwko obłudzie...dwulicowości...złu...i brawo...


pięknie napisałaś...arietto....myślę, że kiedyś...ludzkość..osiągnie taki etap...świadomości...., że będą poszczegolni ludkowie wiedzieć co piszą i co mówią a tymczasem....wiesz jak jest...ale....piękne jest to...że są ludzie ODWAŻNI...i podziwiam WAS....i dziękuję Wam...małej garstce...przeciwko obłudzie...dwulicowości...złu...i brawo... rozwiń
Avatar
arietta / 4 września 2009 o 21:17
0
CYTAT(biały kieł @ 26.08.2009, 09:17:32) *
Protestujący to nowa sekta - Sekta pod wezwaniem Morderców Św Wawrzyńca. Co za wstyd - kilka babek i pieniaczy zablokowało kościół 2000 parafian. Zawsze tak jest, że wartościowi ludzie siedzą cicho a szumowina wypływa.

Największą wartością człowieka jest to , co go czyni człowiekiem. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem , ale trzeba nim być. Uważam ,że protestujący są wspaniałymi ludżmi, którzy nie dają się ogłupić i modlę się za nich. Nawet , jeśli przegrają tę ,,walkę", to i tak są wygranymi, bo zwycięstwo nie jest rzeczą najważniejszą , ale najważniejszy jest udział w walce . Cyt:,, DOBRO NIE WALCZY ZE ZŁEM , ALE LECZY JE". Miejmy nadzieję ,że wyleczy.
CYTAT(biały kieł @ 26.08.2009, 09:17:32) *
Protestujący to nowa sekta - Sekta pod wezwaniem Morderców Św Wawrzyńca. Co za wstyd - kilka babek i pieniaczy zablokowało kościół 2000 parafian. Zawsze tak jest, że wartościowi ludzie siedzą cicho a szumowina wypływa.

Największą wartością człowieka jest to , co go czyni człowiekiem. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem , ale trzeba nim być. Uważam ,że protestujący są wspaniałymi ludżmi, którzy nie dają się ogłupić i modlę się za nich. Nawet , jeśli przegrają tę ,,walkę", to... rozwiń
Avatar
arietta / 4 września 2009 o 21:04
0
Cyt:,,...Zobacz wszystkie wielkie systemy wcześniej czy później upadły... A kościół tra już 2000 lat i dalej jest niezmienny... Więc czemu chcecie go na siłę reformować... W historii przecież były takie przypadki... I dobrze wiesz, że później z tego rodziły się tylko problemy ( np. protestanci ) Dlatego nie powinniśmy walczyć o coś co jest dobrze przemyślane... A biskupa będzie kiedyś rozliczał BÓG, a nie ludzie... Więc przepraszam, ale powtórzę to jeszcze raz: Dajcie już sobie spokój z tym protestem...." Ani ja , ani podejrzewam, , walczący", nie mamy zamiaru reformować kościoła. Jak już wcześniej nadmieniałam , nie jestem parafianką Czerniejowa, ale LUBLINA. Doskonale jednak rozumiem ludzi, którzy stanęli w obronie swojego proboszcza. Człowiek , który zrobił wiele dobrego dla parafii , który jest doceniany , lubiany, który sobie zjednał parafian- nagle zostaje (nocą) zabrany z parafii dotychczasowej i mianowany na proboszcza nie do jakiejś ,,normalnej" parafii, ale na takie (przepraszam za wyrażenie) ZADUPIE, że parafian trafił szlag. Jak można za tyle dobrego , ile uczynił w Czerniejowie w taki sposób go skrzywdzić ? Ktoś powie, że jak taki zdolny , to niech i tam zaprowadzi porządek.... Hola , nie tędy droga.... Nie można ( idąc takim tokiem myślenia) krzywdzić kapłana , ale starać się mu jeszcze pomóc w jego posłudze i docenić jego dotychczasowe osiągnięcia. Myślę ,że Ci ,,walczący" parafianie między innymi dlatego w taki , a nie inny sposób zareagowali i chwała im za to. Ci, co stoją z boku i jedynie obserwują bieg wydarzeń, to są najzwyczajniej mówiąc prostaki, którzy przychodzą do kościoła, przeważnie stoją na zewnątrz ( jakby bali się wejść do środka) udając ,że uczestniczą we mszy świętej. Dla nich jest obojętne , kto odprawia mszę, bo oni i tak niewiele z niej wynoszą. Podejrzewam ,że teraz posypią się na mnie gromy , ale wiem , jak jest w moim kościele. Ile faktycznie osób uczestniczy we mszy świętej , a ile przychodzi ją odbębnić. Czekają , aby msza , jak najszybciej się skończyła i jazda do domu. Takim ludziom jest obojętne , czy proboszczem jest ks. Marek , Krzysztof , Ignacy .....Prawdziwy wierni , stają murem za swoim proboszczem i mają do tego prawo, bo to oni tworzą wspólnotę, a proboszcz jest ich przewodnikiem. Reasumując cyt:,, Szlachetny człowiek wymaga od siebie-prostak od innych"Wspominasz o problemach--problem już jest i uważam ,że całkiem niepotrzebny. Ani nie wyjdzie na zdrowie ks. Markowi, ani ks. Krzysztofowi, ani tym , którzy tak zawzięcie walczą ( też już pewnie zjedli dużo zdrowia), ale uważam , że również czkawką się odbije wielmożnemu abp. Duma , zarozumiałość , pycha... To nie doprowadzi do niczego dobrego. Nie wiemy , czemu tak , a nie inaczej postępuje lubelski abp, ale wierzę , że kiedyś będzie za to rozliczony. Oby to się stało , jak najszybciej.
Cyt:,,...Zobacz wszystkie wielkie systemy wcześniej czy później upadły... A kościół tra już 2000 lat i dalej jest niezmienny... Więc czemu chcecie go na siłę reformować... W historii przecież były takie przypadki... I dobrze wiesz, że później z tego rodziły się tylko problemy ( np. protestanci ) Dlatego nie powinniśmy walczyć o coś co jest dobrze przemyślane... A biskupa będzie kiedyś rozliczał BÓG, a nie ludzie... Więc przepraszam, ale powtórzę to jeszcze raz: Dajcie już sobie spokój z tym protestem...." Ani ja , ani podejrzewam, , wal... rozwiń
Avatar
~ggg~ / 4 września 2009 o 09:00
0
Gość napisał:
Pijany to może byłeś ty i nie pamiętasz co widziałeś,a piszesz.

A byl, byl. Jakby nie byl, to by wiedzial (pamietal), ze w Tuszowie na dozynkach gminnych nie zbierano tacy. Nikt jej nie oglosil. Ktokolwiek twierdzi inaczej byl napity. Albo go tam wogole nie bylo.
Avatar
JankaD. / 21 września 2009 o 12:15
0
[size=6]Na dewoty ni ma ....a. I kunic.

Ale i tak pójdo do Pikła![/size]
Avatar
PAK / 20 września 2009 o 16:26
0
parafianka czerniejowa napisał:
MIESZKAM W TEJ PARAFI I Z TYM ZE NA PROTESCIE PILI ALKOHOL MOGE POSWIADCZYC ZE TO PRAWDA DOWODEM TEGO BYLY BUTELKI LEZACE POD DRZEWAMI I WLASNIE TYLKO DLATEGO PIJAKI PROTESTOWALI BO TAK NAPRAWDE CHODZILO IM O TO BY SIE NAPIC A NIE PROTESTOWAC.KOLEJNYM DOWODEM NA TO JEST UJAWNIENIE POD SKLEPEM JEDNEGO Z UCZESTNICZACYCH Z PROTESCIE.A TRZECIM DOWODEM JEST TO ZE JAK PEWNEJ NOCY PEWNI LUDZIE ZAJECHALI NA PARKING POD KOSCIOL TO PRZYSZLI TACY PIJANIE ZE LEDWO MOWILI.


protest byl tylko po to by jesc pic i wymyslac nowe plotki biorac pod uwage jacy ludzie brali w nim udzial.bo nikogo z zdrowym rozsadkiem tam nie bylo.


To prawda
protest popierały same dewoty, pijaki, polityczni karierowicze, rozwódki i flustraci
którzy urządzili sobie piknik pod kościołem
ŻENADA


To prawda
protest popierały same dewoty, pijaki, polityczni karierowicze, rozwódki i flustraci
którzy urządzili sobie piknik pod kościołem
ŻENADA rozwiń
Avatar
parafianka czerniejowa / 20 września 2009 o 16:09
0
MIESZKAM W TEJ PARAFI I Z TYM ZE NA PROTESCIE PILI ALKOHOL MOGE POSWIADCZYC ZE TO PRAWDA DOWODEM TEGO BYLY BUTELKI LEZACE POD DRZEWAMI I WLASNIE TYLKO DLATEGO PIJAKI PROTESTOWALI BO TAK NAPRAWDE CHODZILO IM O TO BY SIE NAPIC A NIE PROTESTOWAC.KOLEJNYM DOWODEM NA TO JEST UJAWNIENIE POD SKLEPEM JEDNEGO Z UCZESTNICZACYCH Z PROTESCIE.A TRZECIM DOWODEM JEST TO ZE JAK PEWNEJ NOCY PEWNI LUDZIE ZAJECHALI NA PARKING POD KOSCIOL TO PRZYSZLI TACY PIJANIE ZE LEDWO MOWILI.


protest byl tylko po to by jesc pic i wymyslac nowe plotki biorac pod uwage jacy ludzie brali w nim udzial.bo nikogo z zdrowym rozsadkiem tam nie bylo.
MIESZKAM W TEJ PARAFI I Z TYM ZE NA PROTESCIE PILI ALKOHOL MOGE POSWIADCZYC ZE TO PRAWDA DOWODEM TEGO BYLY BUTELKI LEZACE POD DRZEWAMI I WLASNIE TYLKO DLATEGO PIJAKI PROTESTOWALI BO TAK NAPRAWDE CHODZILO IM O TO BY SIE NAPIC A NIE PROTESTOWAC.KOLEJNYM DOWODEM NA TO JEST UJAWNIENIE POD SKLEPEM JEDNEGO Z UCZESTNICZACYCH Z PROTESCIE.A TRZECIM DOWODEM JEST TO ZE JAK PEWNEJ NOCY PEWNI LUDZIE ZAJECHALI NA PARKING POD KOSCIOL TO PRZYSZLI TACY PIJANIE ZE LEDWO MOWILI.


protest byl tylko po to by jesc pic i wymyslac nowe plotki bi... rozwiń
Avatar
JankaD. / 13 września 2009 o 15:20
0
[size=5]SZATANY!!!!!!! Diabły wcilone!!!! A pfe! Mohery zapleśniołe! Jak pójdzieta do pikła (a i tak pójdzieta) to zobaczyta dopiro. Skurczesyny wściknięte.[/size]
Avatar
benet / 7 września 2009 o 22:49
0
powa napisał:
Co za stek bzdur

Szkoda , że nie posiadamy takich słów, by móc z durniami mówić o mądrości.....
Avatar
powa / 4 września 2009 o 22:38
0
Zibi napisał:
pięknie napisałaś...arietto....myślę, że kiedyś...ludzkość..osiągnie taki etap...świadomości...., że będą poszczegolni ludkowie wiedzieć co piszą i co mówią a tymczasem....wiesz jak jest...ale....piękne jest to...że są ludzie ODWAŻNI...i podziwiam WAS....i dziękuję Wam...małej garstce...przeciwko obłudzie...dwulicowości...złu...i brawo...


Co za stek bzdur
rozwiń
Avatar
Zibi / 4 września 2009 o 22:15
0
arietta napisał:
CYTAT(biały kieł @ 26.08.2009, 09:17:32) *
Protestujący to nowa sekta - Sekta pod wezwaniem Morderców Św Wawrzyńca. Co za wstyd - kilka babek i pieniaczy zablokowało kościół 2000 parafian. Zawsze tak jest, że wartościowi ludzie siedzą cicho a szumowina wypływa.

Największą wartością człowieka jest to , co go czyni człowiekiem. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem , ale trzeba nim być. Uważam ,że protestujący są wspaniałymi ludżmi, którzy nie dają się ogłupić i modlę się za nich. Nawet , jeśli przegrają tę ,,walkę", to i tak są wygranymi, bo zwycięstwo nie jest rzeczą najważniejszą , ale najważniejszy jest udział w walce . Cyt:,, DOBRO NIE WALCZY ZE ZŁEM , ALE LECZY JE". Miejmy nadzieję ,że wyleczy.


pięknie napisałaś...arietto....myślę, że kiedyś...ludzkość..osiągnie taki etap...świadomości...., że będą poszczegolni ludkowie wiedzieć co piszą i co mówią a tymczasem....wiesz jak jest...ale....piękne jest to...że są ludzie ODWAŻNI...i podziwiam WAS....i dziękuję Wam...małej garstce...przeciwko obłudzie...dwulicowości...złu...i brawo...


pięknie napisałaś...arietto....myślę, że kiedyś...ludzkość..osiągnie taki etap...świadomości...., że będą poszczegolni ludkowie wiedzieć co piszą i co mówią a tymczasem....wiesz jak jest...ale....piękne jest to...że są ludzie ODWAŻNI...i podziwiam WAS....i dziękuję Wam...małej garstce...przeciwko obłudzie...dwulicowości...złu...i brawo... rozwiń
Avatar
arietta / 4 września 2009 o 21:17
0
CYTAT(biały kieł @ 26.08.2009, 09:17:32) *
Protestujący to nowa sekta - Sekta pod wezwaniem Morderców Św Wawrzyńca. Co za wstyd - kilka babek i pieniaczy zablokowało kościół 2000 parafian. Zawsze tak jest, że wartościowi ludzie siedzą cicho a szumowina wypływa.

Największą wartością człowieka jest to , co go czyni człowiekiem. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem , ale trzeba nim być. Uważam ,że protestujący są wspaniałymi ludżmi, którzy nie dają się ogłupić i modlę się za nich. Nawet , jeśli przegrają tę ,,walkę", to i tak są wygranymi, bo zwycięstwo nie jest rzeczą najważniejszą , ale najważniejszy jest udział w walce . Cyt:,, DOBRO NIE WALCZY ZE ZŁEM , ALE LECZY JE". Miejmy nadzieję ,że wyleczy.
CYTAT(biały kieł @ 26.08.2009, 09:17:32) *
Protestujący to nowa sekta - Sekta pod wezwaniem Morderców Św Wawrzyńca. Co za wstyd - kilka babek i pieniaczy zablokowało kościół 2000 parafian. Zawsze tak jest, że wartościowi ludzie siedzą cicho a szumowina wypływa.

Największą wartością człowieka jest to , co go czyni człowiekiem. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem , ale trzeba nim być. Uważam ,że protestujący są wspaniałymi ludżmi, którzy nie dają się ogłupić i modlę się za nich. Nawet , jeśli przegrają tę ,,walkę", to... rozwiń
Avatar
arietta / 4 września 2009 o 21:04
0
Cyt:,,...Zobacz wszystkie wielkie systemy wcześniej czy później upadły... A kościół tra już 2000 lat i dalej jest niezmienny... Więc czemu chcecie go na siłę reformować... W historii przecież były takie przypadki... I dobrze wiesz, że później z tego rodziły się tylko problemy ( np. protestanci ) Dlatego nie powinniśmy walczyć o coś co jest dobrze przemyślane... A biskupa będzie kiedyś rozliczał BÓG, a nie ludzie... Więc przepraszam, ale powtórzę to jeszcze raz: Dajcie już sobie spokój z tym protestem...." Ani ja , ani podejrzewam, , walczący", nie mamy zamiaru reformować kościoła. Jak już wcześniej nadmieniałam , nie jestem parafianką Czerniejowa, ale LUBLINA. Doskonale jednak rozumiem ludzi, którzy stanęli w obronie swojego proboszcza. Człowiek , który zrobił wiele dobrego dla parafii , który jest doceniany , lubiany, który sobie zjednał parafian- nagle zostaje (nocą) zabrany z parafii dotychczasowej i mianowany na proboszcza nie do jakiejś ,,normalnej" parafii, ale na takie (przepraszam za wyrażenie) ZADUPIE, że parafian trafił szlag. Jak można za tyle dobrego , ile uczynił w Czerniejowie w taki sposób go skrzywdzić ? Ktoś powie, że jak taki zdolny , to niech i tam zaprowadzi porządek.... Hola , nie tędy droga.... Nie można ( idąc takim tokiem myślenia) krzywdzić kapłana , ale starać się mu jeszcze pomóc w jego posłudze i docenić jego dotychczasowe osiągnięcia. Myślę ,że Ci ,,walczący" parafianie między innymi dlatego w taki , a nie inny sposób zareagowali i chwała im za to. Ci, co stoją z boku i jedynie obserwują bieg wydarzeń, to są najzwyczajniej mówiąc prostaki, którzy przychodzą do kościoła, przeważnie stoją na zewnątrz ( jakby bali się wejść do środka) udając ,że uczestniczą we mszy świętej. Dla nich jest obojętne , kto odprawia mszę, bo oni i tak niewiele z niej wynoszą. Podejrzewam ,że teraz posypią się na mnie gromy , ale wiem , jak jest w moim kościele. Ile faktycznie osób uczestniczy we mszy świętej , a ile przychodzi ją odbębnić. Czekają , aby msza , jak najszybciej się skończyła i jazda do domu. Takim ludziom jest obojętne , czy proboszczem jest ks. Marek , Krzysztof , Ignacy .....Prawdziwy wierni , stają murem za swoim proboszczem i mają do tego prawo, bo to oni tworzą wspólnotę, a proboszcz jest ich przewodnikiem. Reasumując cyt:,, Szlachetny człowiek wymaga od siebie-prostak od innych"Wspominasz o problemach--problem już jest i uważam ,że całkiem niepotrzebny. Ani nie wyjdzie na zdrowie ks. Markowi, ani ks. Krzysztofowi, ani tym , którzy tak zawzięcie walczą ( też już pewnie zjedli dużo zdrowia), ale uważam , że również czkawką się odbije wielmożnemu abp. Duma , zarozumiałość , pycha... To nie doprowadzi do niczego dobrego. Nie wiemy , czemu tak , a nie inaczej postępuje lubelski abp, ale wierzę , że kiedyś będzie za to rozliczony. Oby to się stało , jak najszybciej.
Cyt:,,...Zobacz wszystkie wielkie systemy wcześniej czy później upadły... A kościół tra już 2000 lat i dalej jest niezmienny... Więc czemu chcecie go na siłę reformować... W historii przecież były takie przypadki... I dobrze wiesz, że później z tego rodziły się tylko problemy ( np. protestanci ) Dlatego nie powinniśmy walczyć o coś co jest dobrze przemyślane... A biskupa będzie kiedyś rozliczał BÓG, a nie ludzie... Więc przepraszam, ale powtórzę to jeszcze raz: Dajcie już sobie spokój z tym protestem...." Ani ja , ani podejrzewam, , wal... rozwiń
Avatar
~ggg~ / 4 września 2009 o 09:00
0
Gość napisał:
Pijany to może byłeś ty i nie pamiętasz co widziałeś,a piszesz.

A byl, byl. Jakby nie byl, to by wiedzial (pamietal), ze w Tuszowie na dozynkach gminnych nie zbierano tacy. Nikt jej nie oglosil. Ktokolwiek twierdzi inaczej byl napity. Albo go tam wogole nie bylo.
Zobacz wszystkie komentarze 131

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia]
galeria

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia] 7 1

Pierwsza sesja nowej kadencji w powiecie puławskim odbyła się w Kurowie. We wtorek ślubowanie złożyli radni, a także nowy wójt Arkadiusz Małecki. Rada wybrała również swojego przewodniczącego. Po raz pierwszy zastosowano cyfrowy system liczenia głosów.

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem"

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem" 2 1

W środę radni sejmiku wybiorą nowy zarząd województwa. Niewiadomą pozostaje obsada stanowiska należnego Solidarnej Polsce. To miejsce miała zająć Bogna Bender-Motyka, ale – według naszych informacji – nie zgodził się na to Zbigniew Ziobro.

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia] 5 3

Do zdarzenia doszło po godz. 20 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Wodopojną.

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 1 2

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 9 3

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 3

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 1

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 11 6

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 13 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 82 15

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach
galeria

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach 26 8

Uwaga na prace prowadzone obecnie na al. Partyzantów w Puławach. W okolicy PIWET-u wykop ma już ponad metr głębokości. Ciężki sprzęt zablokował dwa pasy ruchu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!